Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) TeeJay válasza Linda1 (#1599) üzenetére


TeeJay
félisten

Ezért kell nyitni a bootloadert és mehet fel a xiaomi.eu ROM, azon nincs semmi limitálás :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1602) kusza80


kusza80
tag

Sziasztok!
Mai nap tapasztaltam, hogy telefonálás után ha újra akarok telefonálni kicseng a telefon fel is veszi a hívott fél, mert megy a perc számláló, de se én se ő nem hall engem. Telefon újraindít és már jó is. Ez miért lehet. Ez lehet a a telefon tárcsázó hibája? Ti milyet használtok?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#1603) Linda1 válasza TeeJay (#1601) üzenetére


Linda1
aktív tag

Igen, csakhogy nem értek hozzá, és nem akarom elrontani.

(#1604) Viktor0610 válasza Linda1 (#1603) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha nem vagy mókolós, romolgatós, nem kell lecserélni a ROM-ot.
Bár kétségtelen, hogy a Xiaomi.eu tényleg az egyik legjobb nem gyári MIUI ROM.

Samsung Galaxy A54

(#1606) amdni


amdni
aktív tag

Sziasztok!

Normális jelenség hogy az Akkuhasználati statisztikáknál 10-20% az "Egyéb"?
Úgy veszem észre ha nem használom a telefont jobban merül mint szerintem kellene.
Használat közen szerintem rendben van, kb. 45 perc film nézés 10-15 %-al csökkenti az akku töltöttségét.

(#1607) amdni


amdni
aktív tag

Lista:

[ Szerkesztve ]

(#1608) D@niel válasza amdni (#1607) üzenetére


D@niel
addikt

Hú, ez az a helyzet, amikor az ötezres aksi szoftveresen meg van fogva. Nálam 5-7% között mozog, ez a 20% már extrém.
Két oka lehet:
1) valami olyan történik a háttérben amit te nem akarsz
2) olyan történik a háttérben amit te akarsz, de nem gondolod, hogy ennyire meríti.

Mi tartozik az egyéb kategóriába? Minden olyan app háttér tevékenysége ami:
1) nincs a listán
2) nem tudsz róla, pl. Google photos állandó jelleggel képeket tölt fel, egyes appok kedvük szerint kapcsolják ki- be a wifit, helymeghatározást, bluetootht, chrome előre letölti a cikkeket, névjegyzék háttérben szinkronizál, második e-mailed - ami nem Gmail - rendszeresen frissül (fetch), Newsfeed háttérben előre begyűjti a híreket, időjárás app időközönként frissül (yahoo weather, időkép, stb.), és még hosszasan lehetne sorolni.

Mit lehet tenni?
1) gyári visszaállítás - nem ajánlom, mert ha vissza rakod az appokat megint úgy fognak működni ahogy te nem akarod,
2) egyesével át nézed az egész rendszert, kezdve onnan, hogy a beállítások minden pontját megnézed.
Ez utóbbit ajánlom, az android kb. 95%-ban irányítható, rá kell szánni az időt és kézbe venni a gyeplőt.
Néhány személyes példa: lőttem 50 db nagy méretű képet, a Google photos majd akkor tölti fel, ha haza értem, rá mentem wifire és megnyitottam az appot, így menet közben nem generál adatforgalmat és az aksi sem merül hiszen wifin egy pillanat alatt fent van minden, semelyik app nem kapcsolhatja be a helymeghatározást, bluetootht, wifit a tudom nélkül, a Google sem, egyik app sem frissülhet a háttérben csak ha megnyitottam, lépés számláló tiltva, stb.
Minden appot érdemes megnézni, hogy mit csinálhat és mit nem.
Ha valamelyik appnál nem tudod mi a megfelelő, írj, és mondom a tippem.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#1609) TeeJay válasza D@niel (#1608) üzenetére


TeeJay
félisten

Xiaomi.eu ROM-ban pucolva van minden hülyeség és azon felül is tudsz még tiltani alkalmazásokat
Ha minden app örökké megy és szinkronizál meg használ GPS-t akkor tud a telefon merülni
Nálam minden ki van kapcsolva ami nem kell és tökéletes az akkuidő

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1610) Linda1 válasza Viktor0610 (#1604) üzenetére


Linda1
aktív tag

Szerintem marad ez, 12 éves gyereké a telefon, játszásra használja a legtöbbet, legfeljebb később fog frissülni, mint a tesójáé, nem gond.

(#1611) D@niel válasza TeeJay (#1609) üzenetére


D@niel
addikt

Akkor ezt neki mond, hogy rakja fel =)

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#1612) amdni válasza D@niel (#1611) üzenetére


amdni
aktív tag

Nagyon köszönöm az infót, már 24 % az "egyéb" fogyasztása :)
Ki van kapcsolva, gps, bluetooth, wifi, adatkapcsolat kikapcsol 5 perc inaktivitás után, gyorsítótár is ürül 5 perc inaktivitás után, így állítottam be. Neki állok átnézni amit írtál!

(#1613) amdni válasza TeeJay (#1609) üzenetére


amdni
aktív tag

Gondolkodom a Xiaomi-eu romon, de egy valóban stabil romot szeretnék csak feltenni.
Volna értelme megvárni a MIUI 12-t és akkor váltani EU romra, vagy nincs jelentősége mikor váltok?
Melyik romot ajánlod?

(#1614) amdni válasza Linda1 (#1610) üzenetére


amdni
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#1615) amdni válasza TeeJay (#1609) üzenetére


amdni
aktív tag

Ezt a leírást találtam Xiaomi.eu-n:
Ha jól értem, itt nem kell telepíteni a TWRP-t?
"
Steps to install xiaomi.eu ROM for first time from China ROM (All your data and files on internal storage will be deleted!)
- Unlock your bootloader by Mi Unlock tool https://en.miui.com/unlock/
- Download our ROM zip file xiaomi.eu_multi_HMNote9Pro_HMNote9S_V11.0.7.0.QJWMIXM
- Unpack downloaded zip file in the PC
- Reboot your device to fastboot mode (press volume down + power)
- Connect to PC via USB cable
- Run fastboot installation script from unpacked zip according your PC operating system

For Windows OS ./windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat
For Linux ./linux_fastboot_first_install_with_data_format.sh
For MacOS ./macos_fastboot_first_install_with_data_format.sh

- After reboot its done (first boot may take up to 10min)
"

(#1616) TeeJay válasza amdni (#1615) üzenetére


TeeJay
félisten

Igen csak a WiFi problémát pont a 11.0.8 javította ahhoz meg TWRP kell már de amúgy tök egyszerű

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1617) scream24 válasza Viktor0610 (#1604) üzenetére


scream24
senior tag

Senkit nem beszélnék rá semmilyen romolásra. De azért mert valaki a jobb felhasználói élmény miatt felteszi a xiaomi.eu romot, semmiképpen nem nevezném "mókolósnak". :) Csak egyszer kell feltenni és kész, nem kell rootolni (de soha nem lehet tudni mikor kellhet), vagy a kernelben túrkálni! :)

D@niel Még itt tartunk a 21. században, hogy mindig mindent kapcsolgatunk? A legtöbb ember szerintem azért veszi az eszközt, hogy használlja. Ez a ki, be kapcsolgatás..... :)
Amikor telepítek valamit egyből optimalizálom, ezt adom, sőt kell is, mert minden alkalmazás mindent is akar, ilyen világ ez. Ettől függetlenül Bluetooth mindig bekapcsolva (óra, füles miatt) wifi szintén (bár wifi hálózatok felderítése kikapcsolva), mobilnet is (úgyis magától kikapcsol, ha wifit kap az eszköz), van pár email szinkron, 2 sim kártya stbstb 2 nap elketyeg. Ez bőven megteszi, ha kapcsolgatnám a sok biszbazt sem lenne több. Viszont ami még a symbián rendszerből megmaradt, hogy éjszaka egy autómata újraindítás be van állítva. Így minden reggel friss, ropogós a droid, az anomáliák 99%-a sosem érintett. Mint ahogy a beragadt appok és társai sem nagyon. Ezt csak ajánlani tudom mindenkinek.

amdni Nem várnék a miui 12-re, ha már úgyis fel akarod tenni a xiaomi.eu romot. Nem ajánlom a fastbootos telepítést, az nem frissül ota, mindig manuálisan kell pöcsörészni. Az a 10 mp még feldobod a twrp-t nem oszt. Sőt csak előnye van.

[ Szerkesztve ]

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1618) D@niel válasza scream24 (#1617) üzenetére


D@niel
addikt

Látod itt tartunk, hogy valami szépen szedi lefele az aksit amiről nem lehet tudni, hogy micsoda, és miért, de nem csak ő panaszkodott itt. A napi 1x újraindítás nálam nem opció, ne ezzel legyen jó a rendszer - ezt 8 éve gondolom így.
Félre értettél, nem kapcsolgatás van, hanem egyszeri beállítás, ahogy nekem jó - mert egy app tud így is működni, meg úgy is, meg amúgy is, pont ez a jó, hogy választhatsz. Valaki akar, valaki nem - én igen.
Nálam jó minden, még újraindítás sem kell. Írtam neki egy lehetőséget, másik az eu rom, meg van a tiéd, aztán dönt belátása szerint.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#1619) TeeJay válasza D@niel (#1618) üzenetére


TeeJay
félisten

Én 1-2naponta újraindítom a telefont és egyik hibát sem tapasztaltam itt amiket írtatok
a zsebmód hibám se volt, wifi gondom sincs, semmi sem meríti az akkut feleslegesen
2naponta az a 2perc restart olyan kibírhatatlan?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1620) D@niel válasza TeeJay (#1619) üzenetére


D@niel
addikt

Wifi és zsebmód nekem sem volt, de most már ne velem foglalkozzatok, nem nálam van a gond.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#1621) TeeJay válasza D@niel (#1620) üzenetére


TeeJay
félisten

MIUI12 lesz a jó erre a telefonra, pont váltáskor jött ki, 11-re már nem fogják teljesen kijavítani meg már tavasz óta biztos fejlesztik a MIUI12-t a népszerűbb telefonokra így reméljük 1-2hónapon belül kapjuk mi is :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1622) amdni


amdni
aktív tag

Nekem is minden éjjel kikapcsol a telefon, reggel pedig az ebresztessel be. Keresem a megoldást hogy mi meritheti ennyire az akkut.

(#1623) scream24 válasza TeeJay (#1621) üzenetére


scream24
senior tag

Szerencsére nem érzem, hogy valami nagy javításra lenne szükség. Persze ettől még jó lenne újra miui 12-ön szöszölni. De ami biztosan garantált, lesznek majd új hibák. 😁😁

@Amdi

Az alkalmazások automatikus idulását kapcsold ki, majd restart. Egyesével bekapcsolni, ami számodra fontos s megnézni, hogy mikor indul az energia zabálás!
kép link

[ Szerkesztve ]

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1624) D@niel


D@niel
addikt

MIUI 12 kipróbáltam, (mi9T Pro)
Újabb fantastic videó, kommenteket érdemes olvasni 😆

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#1625) amdni válasza scream24 (#1623) üzenetére


amdni
aktív tag

Kikapcsoltam az automatikus indítást, a Google Photok és a váltakozó háttérkép volt eddig bekapcsolva.

(#1626) G48 válasza TeeJay (#1594) üzenetére


G48
senior tag

5.4 V-on 3750 mAh lett. 10%-ról 100%-ra. 3,8 V-ra hogyan számolom ki?

(#1627) TeeJay válasza G48 (#1626) üzenetére


TeeJay
félisten

5,4 x 3,75 = 3,8 x valami
Sima egyenlet de már itt látszik hogy közel 5 ezer mAh :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1628) ViragL válasza amdni (#1625) üzenetére


ViragL
tag

Tipp: [Crok oldala] keress rá az 'alszik" szóra, NOTE4-en hasznos volt.

(#1629) G48 válasza TeeJay (#1627) üzenetére


G48
senior tag

Én is erre gondoltam.

(#1630) timarcell


timarcell
tag

Az Eu rom felrakása után az OTA frissítéseket manuálisan letöltve, TWRP-ből kell felrakni? A TWRP felrakásával ugrik a gari ha nem tudom vissza lockolni a telefon gariztatás előtt?

(#1631) TeeJay válasza timarcell (#1630) üzenetére


TeeJay
félisten

OTA fogja kapni, letölti majd rányomsz hogy mehet install és TWRP-ben indul újra aztán magától frissíti

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1632) scream24 válasza timarcell (#1630) üzenetére


scream24
senior tag

Ha nem tudnád visszazárni akkor a baj már nem kicsi, tehát a telefon el sem indul valószinüleg. Másfelől nem nagyon hallani, hogy ez miatt ne garizták volna a telefont.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1633) G48


G48
senior tag

Azt kb. tudjuk mikorra lesz erre a telefonra MIUI12-es xiaomi.eu ROM?

(#1634) Viktor0610 válasza G48 (#1633) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A kínai MIUI 12 után. ;]

Samsung Galaxy A54

(#1635) scream24 válasza G48 (#1633) üzenetére


scream24
senior tag

Kb tudjuk. Még az idén. 😁😁😁 Erre a hónapra olvastam, de lehet átcsúszik augusztusra. Hamarosan kiderül.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1636) csaba bacsi


csaba bacsi
tag

Hali.
Megjöttek a Nilkin tokok.
A korona jól bekavart, május 11.-én rendeltem és juni 28.-án vettem át. :(((
Melegen ajánlom, tényleg nagyon jó minőségűek.
A elhúzható lencse eltakarás szerintem nagyon jó ötlet :K
A flippes bőrtokba a kamera szépen belesüllyed.
Engem nagyon idegesített, hogy a gyári szilikon tokból picit kiállt a kamera sziget.

"Botoktól, kövektől csontom megszakad, de nem sebezhetnek meg a durva szavak..."

(#1637) G48 válasza Viktor0610 (#1634) üzenetére


G48
senior tag

:D 👍

[ Szerkesztve ]

(#1638) Drughi


Drughi
addikt

Üdv!

Váltott esetleg Huawei P20-ról Note 9s-re valaki?
Érdekelne, hogy mi a véleménye.
:R

(#1639) Narmiaren


Narmiaren
tag

Néhány üzletben 65 000 ért elvihető. Jól gondolom hogy ettől olcsóbb nem igen lesz?

(#1640) RoBos válasza Narmiaren (#1639) üzenetére


RoBos
senior tag

Amint megjelenik a RN10 széria, van esély rá...

(#1641) pepimama válasza csaba bacsi (#1636) üzenetére


pepimama
tag

Nillkin párti vagyok, de a Mi Max-om sarka sajnos összetört egy hasonló nyitható/flip-flop tokban, pedig edzett üveg (tempered glass) fólia is volt rajta http://nillkin.org/smartphones-accessories/xiaomi-phones-accessories/xiaomi-redmi-note-9-pro-9s-accessories/nillkin-xiaomi-redmi-note-9-pro-redmi-note-9-pro-max-redmi-note-9s-qin
viszont a mostani telómnál egy hasonló tokban szilikonban van a teló, szerintem ez jobban véd, bár csak utángyártottban van: https://tokgalaxis.hu/telefontok-xiaomi-redmi-note-9-pro-kek-magneses-szilikon-keretes-konyvtok
Mi a tanácsotok? (nyitható tokban az tetszik, hogy a kijelzőt is védi)

[ Szerkesztve ]

(#1642) D@niel válasza pepimama (#1641) üzenetére


D@niel
addikt

A gond amiatt van ezeknél a "book-type" tokoknál, hogy a keret gyakran sima szilikon, vagy vékony műanyag. A második tok amit linkeltél nem fog védeni, ha sakrára esik a telefon - általában oda esik - akkor törni fog, vagy itt, vagy ott. Ez kb. ugyanaz, mint amit a dobozban adtak, csak alul-felül raktak rá védelmet. És az oldalak?
A Nillkin-nél pedig nincs végig keret, csak a sarkoknál. Ezeknél a pontoknál elég hamar el fog törni, és akkor van van, hogy a tok nem tartja meg magában a telefont. Nem véletlenül csinálják ilyenre.
Szerintem nincs olyan kinyithatós tok aminek vastag, tömör kerete van, vagyis én még nem láttam, pedig iyen kellene neked, ha ragaszkodsz a kinyithatóshoz.

Tanács: az #1400 -as kommentem nézd meg. Erre még mehetne rá egy komolyabb edzett üveg, pl. a Nillkin-től. Ettől többet nem nagyon lehet tenni, vigyázni kell rá még jobban.
Vannak még a "búvár" tokok, csak azok meg nem ízlésesek.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#1643) amdni válasza ViragL (#1628) üzenetére


amdni
aktív tag


Köszönöm az ötletet, megnéztem: az alábbit találtam:

Nem igazán tudom értelmezni hogy mi lehet a probléma.
Csináltam gyári visszaállítást, semmit nem telepítettem és Android Assistant alkalmazás szeirnt leglább 30%-osan terhelve van a CPU. Tehát az Operációs rendszer-rel lehet gond?

[ Szerkesztve ]

(#1644) scream24 válasza amdni (#1643) üzenetére


scream24
senior tag

Megnéztem. 30% alá nekem sem esik.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1645) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Gondolom a 9S-nek nem fognak tesztet csinálni, mert a Pro került be a szolgáltatóhoz.

Tehát, maradunk itt.

Esetleg, aki már rakott fel friss, EU romot, az nem csinálna egy összefoglalót róla és tennénk be a topik elejére? :U

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#1646) balazsovics


balazsovics
tag

Nagyjából már eldöntöttem, már csak azt nem tudom, hogy a Note 8-hoz képest jobb-e a kamera... Mert ha nem, akkor nekem elég lenne az is.

(#1647) TeeJay válasza F.B.I. (#1645) üzenetére


TeeJay
félisten

sokan tettünk fel, én is linkeltem mi kell hozzá más leírta végig a folyamatos
xiaomi.eu-n is le van írva hogy tudod a fastboot és a twrp-s verziót is feltenni (11.0.8-tól már csak TWRP van)
kb. 10perc az egész ha már nyitva van a bootloader ahhoz meg nem kell tudás mert a MiUnlock csinálja

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1648) F.B.I. válasza TeeJay (#1647) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ok. Akkor majd csinálok összefoglalót, csak a pontos, friss linkek kellenének.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#1649) TeeJay válasza F.B.I. (#1648) üzenetére


TeeJay
félisten

Itt össze szedtem mindenből a legfrissebb dolgot ami kell
[link]

3 parancs kell adb könyvtárban

fastboot devices

fastboot flash recovery twrp.img (twrp-t előtte átnevezed erre)
fastboot boot twrp.img

Ezután indul twrp-ben, az első kérdésre elhúzod alul a csuszkát és wipe data azon belül format, beírod yes ha kész vissza lépsz és install
Bekeresed a xiaomi.eu ROM-ot amit tilos kitömöríteni

U. I. : állítólag először twrp előtt érdemes a 11.0.7 fastboot EU ROM-ot feltenni és arra twrp majd utána 11.0.9 már twrp-ből

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1650) F.B.I. válasza TeeJay (#1649) üzenetére


F.B.I.
veterán

Kösz! :R

Itt egy remek [TWRP] videó is.

Majd valamelyik nap csinálok egy összefoglalót.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.