Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) LGG555 válasza sline (#696) üzenetére


LGG555
aktív tag

Továbbra is egy nagyon jó telefon.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#702) Turbobacsi válasza Dinter (#700) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

mennyi a határod?

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#703) Csápájev válasza Dinter (#700) üzenetére


Csápájev
őstag

147 volt a 12/256 Aquan nemrég,most 155.

(#704) Turbobacsi válasza Csápájev (#703) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

a cool-on 123e a 8/128-as, 145e a 12/256-os

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#705) Csápájev válasza Turbobacsi (#704) üzenetére


Csápájev
őstag

Azért egy Aqua computerben inkább bízom, 147ért vettem náluk :)

(#706) Dinter válasza Csápájev (#705) üzenetére


Dinter
addikt

Nálam is az aqua itthon, vagy aliról 300 eur, csak nincs raktáron. 120k most a lélektani határ nálam, de annyira nem is sürgős, úgyhogy nem kell sietnem.

(#707) Csápájev


Csápájev
őstag

Sziasztok,egy Realme gt2-t szeretnék lecsekkolni,hogy nulla perces-e. Erre van valami mód,kód? :DDD :F

(#708) hamarci


hamarci
újonc

Sziasztok!

Egy hetes készülékkel eddig boldogság (több, mint 6 éves Lenovo P2 után, ami egyébként még mindig szépen ment Android 7-tel is :DDD , de hát azért na...).
De lenne 2 kérdés, ami valószínűleg nem készülékspecifikus, és nem is nagyon izgalmas, csak hát nem vagyok nagy mágus, és eddig guglin sincs siker, gondoltam lehet itt pikk-pakk:
1. A megnyitott appoknál nem zárja be mindet az "összes bezárása" gombbal, az utsó nyitva marad (bár kiírja, hogy "a telefon most optimális állapotban van"), az csak felcsúsztatva zárható be (vagy mellé bökök, újra "megnyitott appok" gomb, és akkor már mindent becsuk a gombbal is. Ez ilyen, bénázok, vagy valami bug? :F
2. Free Heroes of Might and Magic 2 app szépen futna, csak a képarányt nem tudom hol lehet átállítani, a játékban nincs ilyen opció (jelenleg kitölti a képernyőt, s így nyomott a kép). :(

Kösz :R

(#709) worxland válasza hamarci (#708) üzenetére


worxland
addikt

1. Normális, nem kell vele foglalkozni. Mellesleg nem mindig csinálja.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#710) hamarci válasza worxland (#709) üzenetére


hamarci
újonc

Kösz! Igen, közben rájöttem a logikájára. Csak meg kell szokni.

(#711) negro


negro
őstag

Halo. Egy Samsung A3 2016 (kiszolgalt rendesen) utan valtanek ujabb telora. 9 Pro+ es a GT2 kozul, mivel 10e a diferencia kb. melyik lehet jobb valasztas? Illetve ott van meg a Samsung A52s. Jatek nem erdekelt telon sose... Anyagminoseg, belso, support, kamera, jo aksi, uzemido. Illetve viz allosag de ebbol meg engedek jelen esetben. Hozzateszem a Samsung arban mar joval tobb mivel itt nem kapsz se toltot se vedo tokot se foliat amit a realme eseteben igen. Ezeket berendelve mar 30e a difi boven.

[ Szerkesztve ]

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#712) Csápájev válasza Graphics (#1) üzenetére


Csápájev
őstag

Sziasztok. Valahol be lehet állítani, hogy ha böngészek, akkor többet görgessen egy húzásra? :)
Illetve van egy olyan problémám, hogy hiába nincs beállítva ébresztés, rendre ébreszt, valószínűleg a régi telefonomról vette át az időpontokat, ezzel vajon mit lehet kezdeni? :) [kép]

[ Szerkesztve ]

(#713) LGG555 válasza Csápájev (#712) üzenetére


LGG555
aktív tag

Az ébresztés szerkesztésénél kellene próbálkozz, a három pont a jobb felső sarokban.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#714) Padisah


Padisah
tag

Ma délután megjött a telefonom, a 12/256 verzió. Első benyomások nem túl jók. Egyszer csak fogta magát és újraindult, de volt rosszabb is, amikor egyszer csak bejött valami bootdump crash vagy mi, örültem hogy ki bírtam belőle lépni. Semmi különöset nem csináltam a telóval, csak állítgattam be az ébresztést, pontos időt, hogy képernyőn hány ikon legyen, két koppintásra feléledést. SIM kártyát még nem tettem bele, majd este és megpróbálom átmásolni rá a régi telóm beállításait, adatait. Majd meglátom mit csinál akkor.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#715) Csápájev válasza Padisah (#714) üzenetére


Csápájev
őstag

Hát, van 14 nap elállási jogod,ha netes vásárlás volt.

(#716) Padisah


Padisah
tag

Sikerült átklónoznom rá a régi telefont, közben kétszer újraindult. Felugrott azon kívül is párszor a bootdump crash , de továbblépett.
Állítgatom be, most lefagyott, nem reagált a simogatásra, kikapcsoló gombra sem, csak amikor megnyomtam egyszerre hosszan a kikapcsológombot és a hangerő növelés gombot, akkor végre kikapcsolt. Most bekapcsoltam újra, bekért jelszóm elfogadta. Kb 10 másodpercig ezt követően nem értem hozzá, újraindult, felvillant ez a bootdump crash , aztán megint elindul, megint kéri PIN kódot. Megint ugyanez.Mindjárt falhoz ...!!!

Hát nem tom, még nem jártam így telefonnal.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#717) K82 válasza Padisah (#716) üzenetére


K82
őstag

Vagy kifogtál egy hibás darabot vagy a klónozással jött át vmi ami nem tetszett neki. Próbálkoznék egy tiszta telepítéssel és ha így is restartolgat akkor ott vmi nagyobb gebasz lesz.

Pixel / OnePlus Pad

(#718) Padisah válasza K82 (#717) üzenetére


Padisah
tag

Már klónozás előtt is ezt csinálta. Most játszottam vele 10 percet kb. Játék közben ujraindult, de most nem kért PIN kódot. Megint elkezdtem vele játszani, 3 perc után újraindult, most kért PIN kódot is.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#719) K82 válasza Padisah (#718) üzenetére


K82
őstag

Akkor egy factory reset és ha nem javul meg vissza kell küldeni.

Pixel / OnePlus Pad

(#720) Padisah válasza K82 (#719) üzenetére


Padisah
tag

Ok. Factory resetet hogy kell csinálni?

Közben néztem róla videót, megtaláltam, rányomtam. Aztán meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#721) Padisah válasza Padisah (#720) üzenetére


Padisah
tag

Ugyanaz van, random újraindulások. Most éppen úgy lefagyott, hogy a kikapcsológomb hosszú megnyomására sem kapcsol ki, simogatásra sem reagál persze. Hogy lehet kikapcsolni ilyenkor?

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#722) Csápájev válasza Padisah (#721) üzenetére


Csápájev
őstag

Akkor küldd vissza, nincs min gondolkodni, hibás példány.

(#723) Padisah válasza Csápájev (#722) üzenetére


Padisah
tag

Most megpróbálom frissíteni a rendszert, mert android 12 van rajta és 2021 végi biztonsági állapot, hátha segít. Egyszer indult újra közben 7%-nál, most már 54 %-nál tart.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#724) worxland válasza Csápájev (#722) üzenetére


worxland
addikt

Minden bizonnyal, még csak hasonlóról se olvastam se itt, se a GT 2 Pro topikban.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#725) Padisah válasza worxland (#724) üzenetére


Padisah
tag

Sikeres volt a frissítés. Még mindig android 12 van rajt, de biztonsági frissítés 2022. október 5-re módosult. Azóta nem indult újra.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#726) Csápájev válasza Padisah (#725) üzenetére


Csápájev
őstag

Bátor vagy,ha ezt megtartod :)

(#727) negro válasza worxland (#724) üzenetére


negro
őstag

En most nezegetem ezt (sima fekete, 8/128-as) mert eleg jo aron van. De elso kinai telom lenne es nagyon megy a matek maradjak e Samsungnal, A52s vagy A54. Na meg IP67 se lenne rossz... Nem vagyok markahu mert volt HTC, Moto telom is. Ez ilyen 1 az 1 milliobol esete? Tenyleg nem volt senkinek gond ezzel a teloval?

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#728) Csápájev válasza negro (#727) üzenetére


Csápájev
őstag

Ilyen minden telóval előfordulhat.
Volt most nálam egy hétig gt2, nem rossz,de valahogy nem volt minőségi érzésem vele kapcsolatban, a mikrofonja pl eléggé rossz minőségű volt.
Nagyon gyors, szép a kijelző,jó gyors a töltés.
(Motorola edge 30 fusion volt nálam előtte, 150 volt emagon a fehér nemrég,az picit jobban tetszett. De kinek mi a fontos. Samsungok lagolnak,nem tudom mit baszarint el a Samu,de mindről írják és tapasztaltam is)

(#729) negro válasza Csápájev (#728) üzenetére


negro
őstag

1 honapja olvasgatom a teszteket ebben a kategoriaban es azota se tudok donteni. Anno ha vettem 100 kornyeken egy telot 4 evig semmi gondom nem volt veluk gyari reszet nelkul se. Most meg mindenhol az van, hogy bele lehet kotni es vannak elegedetlen ugyfelek ar/ertek aranyon tul is. Nem akarom elhinni ma nem lehet kapni a realitas talajan mozogva 120-150 kornyeken normalis telefont?

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#730) Dinter válasza negro (#729) üzenetére


Dinter
addikt

Poco F5 :)

(#731) negro válasza Dinter (#730) üzenetére


negro
őstag

google van? gmail es tarsai?

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#732) Dinter válasza negro (#731) üzenetére


Dinter
addikt

Persze, van minden. Én is ugyanebben a sávban nézelődöm, ugyanígy először a GT2 volt a kiszemelt. Aztán a melegedési és akksi problémák miatt elvetettem. Jó pár külföldi review-t, videót elolvastam és megnéztem az F5-ről, mindenhol ajánlották.

[link] Ez is elég meggyőző volt például.

Annyi a baj, hogy kicsit nehéz beszerezni egyelőre, de idővel biztos javul majd.

[ Szerkesztve ]

(#733) kalahora


kalahora
csendes tag

Padisah vagyok, ez nagyon régi regem, valamiért ez volt elmentve ezen a PC-én.

Na szóval, ma reggel 7 óra és fél 8 között volt egy újraindulás, aztán egy olyan fagyás, hogy csak hard reset segített, azóta viszont semmi probléma.

Ezért ma reggel írtam a forgalmazónak, hogy elállok a vásárlástól és kérem vissza a pénzt. Jönni fog a futár 1-3 munkanapon belül, ingyen visszaviszi, megnézik megvan-e minden tartozék, van-e értékcsökkenés, aztán majd küldik vissza a pénzt.

Ezek után - meg amit írtatok - nem merem megtartani. Egyébként egy xiaomi redmi 5 pluszról váltanék erre. Sokat nézegettem a lehetőséget, Pocokat is. Feleségem egy Samsung A54-et vett, majdnem az lett nekem is.

Ma kora délután felajánlotta a telefon, hogy feltelepíti az Android 13-at és a redmi ui 4.0-át is cirka 4,5 vagy 5,5 gigabyte, de nem fogom ezek után.

Nyomjak neki egy gyári visszaállítást mielőtt jönne érte a futár?

(#734) Csápájev válasza negro (#729) üzenetére


Csápájev
őstag

Volt közben egy aprócska, 100% körüli infláció :) ,plusz nagyban függ mik a preferenciáid.
Esetleg itt kérdezz rá: [link]

[ Szerkesztve ]

(#735) Imifej válasza Padisah (#725) üzenetére


Imifej
senior tag

Nekem is volt bajom a telefonnal, de pár frissítés után nem jött elő. Azt csinálta, hogy néha, úgy negyed évente a kontúrok mentén bevörösödött a kijelző. Screenshoot-on nem látszódott. Egy képernyő ki be kapcsolás megoldotta általában, de zavart nagyon. A lányom a TMX-nél dolgozott, mondom majd beküldöm valamikor, de egyszer csak azt vettem észre, hogy nem jelentkezett már vagy egy másfél éve a hiba. Amúgy szerintem jó kis készülék, én szeretem nagyon. Redmi Note 5 Pro volt előtte, annál fényévekkel jobb.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#736) RBJ


RBJ
addikt

Nekem most jött frissítés. 13.1,0.502(ex01). Másnak?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#737) robag93 válasza RBJ (#736) üzenetére


robag93
tag

Jött ide is, majd holnap felpakolom

(#738) keselyü57 válasza RBJ (#736) üzenetére


keselyü57
tag

Nálam is 30.-án jelzett.

(#739) negro válasza Csápájev (#734) üzenetére


negro
őstag

a gyenge forint es xar fizeteseken tul, ide vagy oda de az 500-600 forintos telokat nem tudom hova tenni... de amugy en ugy oldom meg, hogy 1 eve debutalt telot szeretnek venni. (mert uj autot sem veszunk meg ha telik is ra)

az a54/a34 ar ertek aranyban nem jon be. magas volt az indulo ar. nem er ennyit. az a52s meg mar csak 2,5 eves... nem is biztos kapnek... maradhatna egy a33 mert az a53 felejtos... a gt2 mindet veri papiron. ezert vagyok kivancsi a vasarloi visszajelzesekre elso kezbol. elso kinai megvasarlasa nalam olyan mintha csak elektromos kinai autot vennek. 10x meg gondolom ha csak azert olcso mert hig a leve... :)

legszivesebben pixel 6a lenne a befuto de ott pl. a kamera nem az igazi. de lehet ez lesz a vege... f5 is jo lehetne ahogy emlitettek es olvastam rola. asust is nezegettem...

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#740) Padisah


Padisah
tag

Rendeltem egy másik ilyen telót másik üzlettől.

A kérdésem, hogy van valamilyen ajánlott módja egy új telefon használatba vételének, gondolok itt olyanra, hogy első bekapcsolásakor már benne legyen a SIM kártya, vagy ne, vagy mindegy?

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#741) LGG555 válasza Padisah (#740) üzenetére


LGG555
aktív tag

Mindegy, én kártya nélkül kapcsoltam be.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#742) robag93 válasza Padisah (#740) üzenetére


robag93
tag

Tök mindegy.

(#743) worxland válasza robag93 (#742) üzenetére


worxland
addikt

+1

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#744) K82 válasza Padisah (#740) üzenetére


K82
őstag

A telefon átköltöztető/klónozó appokat mellőzném, a leglényegesebb dolgokat a Google backup úgyis visszahozza (sms már nem 100%, nagyon max. arra raknék külön backup appot ha magyon muszáj).

Pixel / OnePlus Pad

(#745) worxland válasza K82 (#744) üzenetére


worxland
addikt

"A telefon átköltöztető/klónozó appokat mellőzném"- miért is? Lányomnak, édesanyámnak tökéletesen átvitt mindent.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#746) Csápájev válasza worxland (#745) üzenetére


Csápájev
őstag

Sokan a tiszta telepítésben hisznek. Bizonyos appoknál okozhat problémát,de ettől függetlenül én se ragaszkodnék hozzá. Max ha valami nem működik, akkor azt az egyet újra tenném.

[ Szerkesztve ]

(#747) K82 válasza worxland (#745) üzenetére


K82
őstag

Ilyenre is van példa, leginkább márkán belül működhet. Kollégáknál viszont nem egynél futottam bele érdekes hibajelenségekbe amikor új telefont vettek, használtak vmi költöztető appot és az új rendszeren vmi beakadt (leginkább akkor amikor két eltérő droid lett "házasítva"). Factory reset, google backup, volt-nincs probléma. Szóval én inkább maradok a kötelező minimumnál, de ízlések és pofonok... :)

Pixel / OnePlus Pad

(#748) Padisah válasza K82 (#747) üzenetére


Padisah
tag

Ez a google backup mi és hogy működik?

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#749) LGG555 válasza Padisah (#748) üzenetére


LGG555
aktív tag

Ha van google fiókod oda elmenti a telefon beállításait a névjegyzéket és még sok más adatot is, ha törlöd vagy cseréled a telefont amikor bejelentkezel az email címeddel akkor az összes cuccot letöltheted.

[ Szerkesztve ]

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#750) K82 válasza Padisah (#748) üzenetére


K82
őstag

A lényeget már előttem leírták, ha van Google fiók szinte minden van. 2010-ben megvettem az első androidos telómat, beállítottam hozzá a Google/Gmail fiókot, azóta szinkronizál folyamatosan. Teló/ROM csere esetén sohase volt gondom, első alkalommal lerántja a névjegyzéket, mentett Wifi hálózatokat, app listát stb. és nincs olyan mint a kedves informatikai osztályvezetőnél h ahány telefon csere annyi izzadás h honnan lesznek meg a kontaktjai...

Pixel / OnePlus Pad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.