Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) John05 válasza stigma (#349) üzenetére


John05
csendes tag

Pixel mennyire vált be? Jobb mint a Realme? Én Xiaomirol akarok váltani és azt is nézegetem :) A saját proci milyen a snapdragonhoz képest?

[ Szerkesztve ]

A zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek

(#352) stigma válasza Sragi (#350) üzenetére


stigma
addikt

Hi, igen a nagy fogyasztókkal (Chrome, Face, Viber, Insta, tiktok) nincs mit tenni.
Ez a hardver még sok is neki :DDD , már évekkel ezelött a Sandpradon 801820-tól szerintem problémamentes a felhasználók élete, mert sokmindenre jó volt aza proci, azóta meg volt vagy 5 generáció.

Igen, mikor megvettem erre is figyeltem, hogy pár év Fő frissítés legyen meg, illetve elég gyorsan szoktak havi/2 havi frissítéseket is nyomni a telóra.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#353) stigma válasza John05 (#351) üzenetére


stigma
addikt

Hi, hát ha még sosem ,,mókoltál/flasheltél" telót, akkor nem kell az neked :DDD
Nem veszélyes , kb Youtube és fórumos leírás van, hogy kell a root,VoLTE + VoWifi + banki appokat root esetén beállítani, nekem ez nettó 2 óra alatt sikerült szép lassan.
Havi frissírésekre/nagyfrissítéseket picit máshogy kell kezelni és frissíteni de rendben van a teló.

Én nem játszom, átlag user vagyok, néha fotózok, de nekem a váltás megérte.
Olyan helyen lakom, ahol szar a térerő, ezért olyan átlag 5 óra képernyidő ment nekem, folyamatos BT használat mellett (okosóra) és 120Hz-es képernyőfrissítéssel.
Fórumban itt Wifin sokkal többet írtak + GT2Pro-s topicban is.

Pixel Oled 90Hz, lassabb töltés, VoLTE hack és banki appok hackelése, amivel kevesebbet tud a teló, de valójában szerintem többet.
OLED képe szebb, 90 vs 120Hz-et nem igazán vettem észre mint különbség, nekem max a lassú vs gyorstöltés az ami jó lett volna.
Kamerát és fotókat Realme is szépet csinál, de a Pixel az pixel :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#354) Sragi válasza stigma (#352) üzenetére


Sragi
őstag

Azért ez a rendszeres frissítés megnyugtató, főleg ha még normálisan ki is javítanak hibákat, nem úgy mint a Xiaomi. :U
Úgy, hogy ez eldőlt valószínűleg és nem a OnePlus lesz a befuto.

[ Szerkesztve ]

(#355) eurolac


eurolac
senior tag

Sziasztok! Huawei G hiány miatt nézek új vizekre és képbe jött ez a teló is. Van valaki aki tudna irni pár mondatot, hogy a Galaxy s21 FE-hez képest (jelenleg ez a jelölt) milyen ez a mobil? Számomra fontos szempontok: kamera, GPS, nfc. Előre is köszönöm.

Eurolac

(#356) lit! válasza eurolac (#355) üzenetére


lit!
csendes tag

Hellyel kozzel ugyanaz, csak ez 80 ezerrel olcsobb es kapsz hozza gyarilag egy 65 w-os toltot.

(#357) stigma válasza eurolac (#355) üzenetére


stigma
addikt

Hi, pontos különbségek kb itt: Samsung S21 FE vs Realme GT2
Realme javára:
- Gyorstöltés (65W)
- Picit nagyobb akksi
- szerintem fluidabb UI felület/rendszer
- Jobb kamera
- Ha van BT-os fülesed van aptX Hd hang amivel jobb zenét hallgatni.
- 8 GB ramod van, Samsungnál 6 van.

Samsung S21 FE kevésbé jó kamera, lassú töltés, Victus üveg, méretügyileg kisebb

Raelma GT2 sok helyen ki van fogyva és nem kapsz, viszont MM-ben ha van akkor mindkettőt megnyomkodhatod, és össze tudod hasonlítani saját tapasztalataiddal.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#358) eurolac válasza stigma (#357) üzenetére


eurolac
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek a választ!
Én is papíron, és olvasgatva tapasztalatokat nagyon hasonlónak látom a két telót, talán a Realme felé jobban billen a mérleg.
Két kérdést még engedjetek meg....bolti nfc fizetéssel rendben szokott e működni, ill. portré módjában van e esetleg 2x-es esetleg 3x-os zoom lehetőség? Térerőben a Samsungok nem a legerősebbek, gondolom azzal nem lehet prolémája a gt2-nek.

Eurolac

(#359) zala005 válasza eurolac (#358) üzenetére


zala005
tag

Én mindennap használom az NFC-s fizetést (Simple, Gpay) és eddig soha nem volt problémám. A térerő pedig sokkal jobb, mint pl a Samsungoknál. Egyik ismerősömnek alig volt térereje, nekem pedig majdnem fullon volt egy zárt helyen ugyanazon szolgáltatónál.
Portré módban nem enged zoomolni, viszont bekapcsolt AI-val normál módban érzékeli a portrét, és ott tudsz zoomolni (kérdes, hogy mennyire érdemes).

(#360) eurolac válasza zala005 (#359) üzenetére


eurolac
senior tag

Köszönöm szépen! Ha eljutok MM-be megnézem közelebbről. Az Alzánál látok 12/256os verziót is.

Eurolac

(#361) FeZ... válasza eurolac (#360) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Szokott náluk lenni, én is tőlük vettem a 12\256-os készülékemet.

[ Szerkesztve ]

(#362) adamhala007


adamhala007
friss újonc

Sziasztok! Meg tudnátok írni, hogy a Realme GT 2 telefonra kijött-e már a stabil Android 13 verzió? Neten sajnos csak azt találtam, hogy Indiában jött ki, viszont arról semmit sem írtak, hogy a mi régiónkban mi a helyzet. Előre is köszönöm a választ!

(#363) zala005 válasza adamhala007 (#362) üzenetére


zala005
tag

Elvileg kijött, azonban itt többen is arra panaszkodnak, hogy akinél fent van az A.22 végű verzió (novemberi legutóbbi frissítés) , még nem kapott jelzést, csak akinek A.20/A.21-es van. A posztban is ezt a két verziót említik. 🤔

(#364) keselyü57 válasza zala005 (#363) üzenetére


keselyü57
tag

Ahhoz képest, hogy szeptemberre ígérték kissé meg vannak csúszva. Realme is csak ígérget de elég nyögvenyelősen jönnek a frissítések. a random újra indulásokról és kikapcsolásokról már nem is beszélek.

(#365) zala005 válasza keselyü57 (#364) üzenetére


zala005
tag

Sztem az a lista csak az early accessre volt és/vagy a bétára. Viszont én sem vagyok biztos benne, hogy nem lesz mégnagyobb csúszás a későbbiekben.

(#366) adamhala007 válasza zala005 (#363) üzenetére


adamhala007
friss újonc

Ezt jó tudni, köszi. És azt lehet tudni, hogy ha új telefont vásárolok, akkor milyen végű verzióval kapom meg?

(#367) K82 válasza adamhala007 (#366) üzenetére


K82
őstag

Nem. A gyártás óta biztosan eltelt pár hét vagy hónap, azzal kapod meg amivel kigurult a gyárból.

Pixel / OnePlus Pad

(#368) 5150head válasza adamhala007 (#366) üzenetére


5150head
senior tag

Szia. Nekem két hete jött meg és 12 van rajta... ha ez segít.
Maga a teló nagyon tetszik, és a "stock" droid is szuper, fluid.
Ami negatívumot tudok, hogy a gyári fólia szerintem silány, első nap vmi megkarcolta a zsebemben (gondolom porszem) pedig semmi más nem volt ott csak a teló. A gyári tokja meg csúszós... de kb ennyi, ezeken lehet segíteni. :K

(#369) adamhala007 válasza 5150head (#368) üzenetére


adamhala007
friss újonc

Köszi. És van rajta lehetőség frissíteni Android 13 verzióra? Ugyanis az a helyzet, hogy kinéztem magamnak ezt a Realme GT 2 telefont, mert összehasonlításaim alapján ez jött ki a legjobbnak az adott árkategóriában, viszont szükségem lenne az Android 13 verzióra, mivel appokat fejlesztek Androidra és kéne egy telefon, amin reálisan le tudom tesztelni az appot Android 13 verzión is.

[ Szerkesztve ]

(#370) stigma válasza adamhala007 (#369) üzenetére


stigma
addikt

Hi, frissíteni mindig tudsz, igaz lehet picit nyögvenyelősen-
Tippre szerintem egy régió váltással ha A22-d lenne, lehet menne, ezt ha lesz időm hétvégén kipróbálom, mert nekem már dobozában pihen a telefon.

Ha fejlesztő vagy még, akkor mondjuk egy használt Pixel 6 is jó lenne neked 150k-s áron apróról hozzá tudsz jutni, igaz vannak hátulütők is (VOLTE/VoWifi hack).
Pixel 6-on már egy jóideje a A13 van és atomstabil, monhatom mivel azt használom.
Bármi kérdés van keress engem priviben pixel 6-al kapcsolatba, nem akarok a fórumba szemelteni.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#371) stigma válasza 5150head (#368) üzenetére


stigma
addikt

Hi, minkettő orvoslható szerintem párezer forintból:

Régi hsz-em üvegfólia és Átlátszó tora: 1, 2
Mivel nehéz GT2-re üvegfóliát találni itthon vagy rendelni, GSmarena.com-on mengéztem és a régebbi típusnak GT Neo 2 mérete és kijelzője is szintúgy ekkora.
Amikor telót vettem ~ 6-8 hónapja ezeket berendeltem és tökéletesen funkciónának és védik a készüléetk.
Hírdetéseim között ott a GT2, keress rá és látod hogy néz ki.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#372) lit!


lit!
csendes tag

Tok témában szerintem ez a legjobb (GT neo2-t kell kiválasztani), nem csúszik, vékony, kiváló minőségű:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#373) LGG555


LGG555
aktív tag

Az a baj ezzel a telefonnal hogy olyan jól és szépen van megtervezve hogy bűn rá bármilyen tokot is tenni, így egyelőre csak valami igényesebb fóliát rendeltem.

[ Szerkesztve ]

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#374) Sragi


Sragi
őstag

Na hát végül megvettem a telefont :)
Eddig igazából nincs katarzis,gyors, szép a kijelző, akku bitang.
Viszont nincsen valami megoldás arra, hogy a zseblámpa funkciót valami gyorsbillentyűre tegyem? Eléggé körülményes az állapotsávrol bekapcsolni. :B

(#375) zala005 válasza Sragi (#374) üzenetére


zala005
tag

Amit én találtam , az egy "gesztus", ami lezárt képernyőre "V"-t rajzolva kapcsolja be a zseblámpát. Másról nem tudok sajna.

(#376) Sragi válasza zala005 (#375) üzenetére


Sragi
őstag

Igen azt megtaláltam :)
Több mint a semmi,de valahogy megoldahattak volna , hogy valami dedikált gombra teszik. Honor is meg a Xiaomi is tudta. :U

(#377) K82 válasza Sragi (#376) üzenetére


K82
őstag

Button Mapper is opció, elég sok mindent be lehet lőni vele.

Pixel / OnePlus Pad

(#378) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Aki Android 12-n van és A22-es pathcen van és szeretne frissíteni Android13-ra az alábbi módon tudja.
Régiváltással (Mo => svájc, német ) nem működik, VPN-el igen.

Szedjetek le egy VPN appot (pl: turbo VPN), majd csatlakozzatok Német(Franfurt), vagy Holland szerverre és utána próbáljátok meg lekapni/keresni a frissítést.

Nekem holland szerverrel sikerül, most töltődik le.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#379) Sragi válasza K82 (#377) üzenetére


Sragi
őstag

Nem szeretem ezeket a third party appokat , bár évek óta kínai telefonjaim vannak :U
De ötletnek ez sem rossz :R

(#380) FeZ... válasza Sragi (#376) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Nekem mondjuk elég lenne egy ikon is a főképernyőre.

(#381) Sragi válasza FeZ... (#380) üzenetére


Sragi
őstag

Nekem is, aztán a gyorsindítóra rá lehetne tenni.

[ Szerkesztve ]

(#382) LGG555 válasza stigma (#378) üzenetére


LGG555
aktív tag

Köszönjük már tölti is! :)

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#383) stigma válasza LGG555 (#382) üzenetére


stigma
addikt

Ha lassú lenne a letöltés, akkor nyugodtan megállíthatod a vpn-t vagy lecsatlakozhatsz, mert folytathatom utána sima wifin keresztül.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#384) LGG555 válasza stigma (#383) üzenetére


LGG555
aktív tag

Köszi!!

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#385) FeZ... válasza Sragi (#381) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Esetleg elárulod, hogy hogyan ?
Most megnéztem, alkalmazásokat és funkciókat lehet betenni oda, ahol én néztem, de egyikben sincsen elemlámpa a listában nálam.

(#386) Sragi válasza FeZ... (#385) üzenetére


Sragi
őstag

Hát ezt írtam én is ha lenne egy sima app ikon és oda lehetne tenni..,de nincsen :U :W

(#387) LGG555


LGG555
aktív tag

Végre jól működik az autó fényerő a frissítés után.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#388) zala005


zala005
tag

Láma kérdés lesz, de nem tudom eldönteni. A gyári fólia az csak ilyen kemény, vagy konkrétan üvegfólia? Mert ha igen, akkor nem feszegetem és nem teszek még fel rá másikat, mert célnak megfelel, csak néhol karcos. :D

(#389) K82 válasza zala005 (#388) üzenetére


K82
őstag

Vékony fólia, a keménytől messze van. Illetve azért érzed keménynek mert vékony.

Pixel / OnePlus Pad

(#390) LGG555 válasza zala005 (#388) üzenetére


LGG555
aktív tag

Egy bóvli fólia, gyorsan tönkremegy rendelni kell valami komolyabbat.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#391) zala005


zala005
tag

Köszi mindenkinek, már le is cseréltem. Tényleg sima fólia volt, így már jobb élmény pötyögni is :D.

(#392) LGG555


LGG555
aktív tag

9H üvegfólia felhelyező kerettel akit érdekel:
[link]

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#393) keselyü57


keselyü57
tag

stigma útmutatása alapján telepítettem az új verziót (Android 13, UI3) Érdekesség, hogy a frissítés adatlapján UI4 szerepel. Az automata fényerő működése valóban finomabb lett. A gyorsbeállítások csempék szellősebbek lettek. Töltés animáció megváltozott. A kamera továbbra is szép képeket készít. A beállítások menü tagoltabb. Ezek az elsőre szemmel látható változások. Android 12-re való visszaállítás szerintetek megoldható?

(#394) K82 válasza keselyü57 (#393) üzenetére


K82
őstag

Ha van rollback ROM akkor igen, egyébként nem kimondottan szokták szeretni a telefonok a korábbi verzióra visszaállítást. Ugyan a Realme is a BBK alá tartozik, de a Oneplus ebből a szempontból jobb (hozzáférhető update fájlok, rootolhatóság stb.).

Pixel / OnePlus Pad

(#395) LGG555 válasza keselyü57 (#393) üzenetére


LGG555
aktív tag

Körülményes a visszaállítás és nem is látom értelmét mivel a 13 egyértelműen jobb.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#396) keselyü57 válasza LGG555 (#395) üzenetére


keselyü57
tag

Igen én is körülményesnek találom, de nem is akarom. Költői kérdés volt, tetszik az új rendszer.

(#397) Sragi


Sragi
őstag

Nem vagyok az a képernyő idő fetisiszta(főleg, mert 20 perc alatt fel lehetne tölteni a telefont) ,de megmondom őszintén nem ájultan el teljesen. Nagyjából 4 óra jött össze 95%-ról 20-ra. Ami feltűnt, hogy a Spotify rengeteget fogyasztott majd 1000mhA. Nyilván ez 4G-n történt. Az A22 verzió van fent, még a hétvégén az első bekapcsolás után meg is találta.

(#398) RBJ


RBJ
addikt

Úgy látom megtaláltam a telefonomat. Ár érték arányban best buy. Max az csepp por allósag hiányát lehet a fejéhez vágni.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#399) keselyü57


keselyü57
tag

Csinált már valaki WIPE CACHE törlést? Ha igen hogyan? Csak a Format data és a Reboot device lehetőséget ajánlja fel nekem.

[ Szerkesztve ]

(#400) nimmrody


nimmrody
tag

Sziasztok!

Van opcio a bootloader kinyitasara (RMX 3311) ?

Azert csak jo lenne a magisk illetve az adaway.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.