Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) keselyü57 válasza ZsyfKo (#300) üzenetére


keselyü57
tag

Szerintem csak akkor mutatja ha az AOD engedélyezve van.

(#302) ZsyfKo válasza keselyü57 (#301) üzenetére


ZsyfKo
senior tag

Engedélyezve van, energiatakarékos módban.

OnePlus 8T

(#303) keselyü57 válasza ZsyfKo (#302) üzenetére


keselyü57
tag

Nálam időzített módban van, így rögtön ott az AOD. Energiatakarékos módban plusz egy koppintás vagy megmozdítom a készüléket és ott az AOD. Sajnos ez ilyen, meg lehet szokni.

(#304) Imifej válasza ZsyfKo (#300) üzenetére


Imifej
senior tag

Nálam pedig mutat mindent, de a széle nem villog. Valószínűleg a kettő kiüti egymást.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#305) keselyü57


keselyü57
tag

Két hónapos készülék. Az elmúlt 2 hétben többször előfordult, hogy kikapcsolt vagy újra indult a készülék. Tapasztalt valaki hasonlót?

(#306) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Sziasztok!
Nejemnek tegnap vettem egy ilyen készüléket, de a frissítés az nem akar jönni. Egy A18-os felment, de az ha jól nézem még májusi. Honnan tudnék letölteni egy újabb ROM-ot?Ű

[ Szerkesztve ]

(#307) zala005 válasza Toninho13 (#306) üzenetére


zala005
tag

Szia!

Nekem is 1-2 nap után vált elérhetővé az A20-as frissítés. Talán próbálj meg régiót váltani, az segíthet.

(#308) K82 válasza Toninho13 (#306) üzenetére


K82
őstag

Phone manager - tools - diagnostics és csak a system version legyen aktív, nekem csak így találta meg az A20-at. Három hete vettem, nekem sem akarta az újabb verziót észrevenni ..

Pixel / OnePlus Pad

(#309) Toninho13 válasza K82 (#308) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Ma délután feldobta az A20-at installra... 😅😁 Bootloadert senki nem akar nyitni rajta? Indiai verzióra már működik, remélem hamararosan erre is fog. Illetve az android 13 forráskód is kikerült githubra, így lassan a custom romok is jöhetnek. 😁

(#310) robag93 válasza Toninho13 (#309) üzenetére


robag93
tag

Nálam A22 jött tegnap..

(#311) keselyü57 válasza robag93 (#310) üzenetére


keselyü57
tag

Biztonsági frissítés?

(#312) robag93 válasza keselyü57 (#311) üzenetére


robag93
tag

Persze

(#313) lit! válasza robag93 (#310) üzenetére


lit!
csendes tag

Minden rendben a frissítés után?

(#314) robag93 válasza lit! (#313) üzenetére


robag93
tag

Nem vettem észre semmi különöset

(#315) tamas01234 válasza keselyü57 (#305) üzenetére


tamas01234
csendes tag

Nekem 1 hónapja van meg sosem indult újra csak most pár napja egyszer a frissítés miatt.

(#316) 5150head


5150head
senior tag

Sziasztok! Gondolkodom a teló megvásárlásán, és egy kérdésem lenne:
A fekete színű hátlapja tényleg üveg? A zöld meg a fehér pedig műanyag?
A fekete üveg hátlapja mennyire sérülékeny? Mert ha az/nem ajánlott akkor marad a zöld, meg a gyári tok úgyis ápol és eltakar.

Ami telókat néztem még a Oneplus Nord 2T meg a Poco F4. Azokhoz képest hogy teljesít? (Hátha volt itt valakinek a GT2-t megelőzően ezekkel is tapasztalata.)

Honnan érdemes beszerezni a telókat? (Gari stb)

Köszönöm :R

(#317) lit! válasza 5150head (#316) üzenetére


lit!
csendes tag

Fekete: uveg.
Zold es feher: muanyag.

Ez a muanyag kozel sem gagyi, minőségi, eye catching cucc. Meg tok nelkul sem erzekeny, az uveg szerintem nem éri meg a felárat. Kozhely, de ez nem jon veled szembe az utcan.

A GT2-nek jobb a kijelzoje, mint a a 2T-nek, erosebb a processzor. Ha az ar faktor, azert nem rossz telefon. Ugyanugy BBK, mint a Realme.

F4 gyengebb processzor, gyengebb kamera es az OS lenyegesen szarabb, mint a Realmenel. Ha rettento olcson talalsz elmegy szodaval.

(#318) 5150head válasza lit! (#317) üzenetére


5150head
senior tag

Köszi! :R
Zöld megrendelve :))

(#319) Toninho13 válasza 5150head (#318) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Nem jársz rosszul. Nekem egy Poco F3 van, a közelségérzékelő hiánya miatt (is) lett a nejemnek GT2 az F4-gyel szemben. Gyári szoftvere jobb, támogatás egyelőre szintén. Ha tudnám nyitni a bootloadert és lennének rá custom romok, (ahogy néztem lassan majd lehetnek) akkor én is elgondolkoznék rajta. :)

(#320) eagleeyes


eagleeyes
csendes tag

Most kaptam meg a telefont és amikorra mindent beállítottam rajta egyszercsak eltűntek a színek és szürkeárnyalatos lett az egész. Nem tudom mire nyomhattam rá, de sehogy sem tudtam visszaállítani csak a gyári beállítások visszaállításával, de így elég sokáig tart minden alkalmazást újra beállítani... Volt valakinek hasonló tapasztalata? És mi lehetett amivel eltűntettem a színeket? És van már rá 13-as android? Mert nekem nem kínálta fel még a béta verziót sem?

(#321) eagleeyes


eagleeyes
csendes tag

Ok, közben rájöttem, hogy van valami idióta digitális jólét progi, ami a ne zavarjanak beállítással egy időben szürkeárnyalatosra vált mindent, azért jó lett volna, ha előtte figyelmeztet vagy valami, mert így feleslegesen reseteltem a telót... :-(

(#322) Laurh


Laurh
aktív tag

Gyári óra widgetet használva van valami trükk, hogy kijelezze az éppen aktuális hőmérsékletet? Már átnéztem mindent és továbbra is csak egy - látok.

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#323) eagleeyes válasza Laurh (#322) üzenetére


eagleeyes
csendes tag

Ha rányomsz a kis karika frissítés gombra, akkor felajánja, hogy beállíthatod hozzás a GPS-t , de "Mindig engedélyezve" kell hogy bejelölve legyen.

(#324) keselyü57 válasza Laurh (#322) üzenetére


keselyü57
tag

Mind a négy gyári widget mutatja az aktuális hőmérsékletet. A helyadatok engedélyezve vannak?

(#325) Laurh


Laurh
aktív tag

Amikor még az elején beállítottam az időjárás appon belül a várost akkor még nem adtam hozzá helyadat engedélyt csak utólag.
A beállított várost töröltem majd újra hozzáadtam így már kijelzi.
Remélem frissülni is fog majd, mert csak olyan opciót találtam" hogy alkalmazás használata közben"

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#326) eagleeyes válasza 5150head (#318) üzenetére


eagleeyes
csendes tag

nekem fekete van és nem üveg a hátlap...

(#327) 5150head válasza eagleeyes (#326) üzenetére


5150head
senior tag

Pedig utánaolvasva annak írják, közben itt az aprón is találtam egy gt2-t aminek pókhálósra volt törve a hátlapja.
A tokot levetted róla, úgy nézted? :DDD

(#328) eagleeyes válasza 5150head (#327) üzenetére


eagleeyes
csendes tag

A tok külön volt a dobozban, utólag raktam rá.

(#329) eagleeyes válasza eagleeyes (#328) üzenetére


eagleeyes
csendes tag

Csak a kamerasziget olyan üvegszerű, nem a GT2 Pronál üveg a teljes hátlap?

[ Szerkesztve ]

(#330) 5150head válasza eagleeyes (#329) üzenetére


5150head
senior tag

GSM Arena is azt írja: Gorilla Glass 5 front, plastic frame, bio-bsed polymer or glass back.
Itt az aprón is ilyen volt a sarkánál megcsapva és pókhálósra törve. Még csodálkoztam is, hogy ilyen matt felület és mégis üveg. Ezért is kérdeztem itt rá.

#328 eagleeyes Viccvó't :DDD

(#331) eagleeyes válasza 5150head (#330) üzenetére


eagleeyes
csendes tag

Én a gsm arénán sem ezt látom... biztos hogy ugyanarról a telóról beszélünk... :-)

https://www.gsmarena.com/realme_gt2-11307.php

Build Glass front (Gorilla Glass 5), plastic frame

Valami linket tegyél már ide légyszi, mert így nem tudom csekolni.

(#332) fogtunder válasza eagleeyes (#331) üzenetére


fogtunder
nagyúr

két verzió van. a zöld és a fehér ilyen bio-műanyag izé, papírszerű hatással, a fekete és a kék pedig üveg, csak mattított.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#333) 5150head válasza eagleeyes (#331) üzenetére


5150head
senior tag

Amit linkeltél azon is ott van, csak ne a specnél nézd hanem a review fül alatt.

Amúgy itt írja: [link]

(#334) eagleeyes válasza 5150head (#333) üzenetére


eagleeyes
csendes tag

Ok, végül is mindegy, ott is az van, hogy vagy egyik vagy másik, nekem fekete és műanyag, de lehet hogy van olyan fekete, amelyiknek üveg a hátulja...

(#335) eagleeyes


eagleeyes
csendes tag

De a hátlapnál engem sokkal jobban érdekel, hogy másnál is előjött-e az a probléma, hogy sötét témánál este vagy sötétedéskor, ha automatikus a fényszabályozás, akkor annyira elsötétíti a kijelzőt, hogy szinte semmit nem lehet látni rajta. Van erre valami megoldás, mert a világos módot nem akarom használni, de kézzel se akarom a fényerőt állandóan állítgatni...
Ja és a zseblámpára nincs valami ikon vagy widget gyárilag? Mert csak a V betű rajzolást találtam a beállításoknál a lezárt kijelzőn, de ha nincs lezárva, akkor hogy tudom bekapcsolni?.

(#336) keselyü57 válasza eagleeyes (#335) üzenetére


keselyü57
tag

Szia. Sajnos a fényerő beállítási az ilyen meg lehet szokni. A zseblámpa ikont az értesítési panelen találod. A jobb felső sarokban a szerkesztés gombbal elő tudod hívni az összes lehetőséget.

(#337) Laurh


Laurh
aktív tag

Ennél a telónál nincs ilyen szoftveres tanulás, hogy a szokásokhoz igazítja pl az esti fényerőt?

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#338) eagleeyes válasza keselyü57 (#336) üzenetére


eagleeyes
csendes tag

Köszi, megtaláltam.

(#339) Sragi


Sragi
őstag

Üdv! Erősen gondolkodom, hogy erre a telefonra essen a választásom.
Hány főverzió frissítést ígérnek és milyen gyakran jönnek a Google biztonsági frissítések?
Ezenfelül érdemesebb a nagyobb tárhellyel és több RAM-al rendelkező változatra a különbözetet kifizetni? :)
A Xiaomibol teljesen kiábrándultam az árazás és a szoftver miatt.

(#340) zala005 válasza Sragi (#339) üzenetére


zala005
tag

Szia!
Ha jól tudom egészen Android 15-ig van ígérete a gyártónak, szóval 3 főverziót érint. A napoban fog jönni, vagy valakinek már jött is az Android 13.
A (biztonsági) frissítések szerintem kb kéthavonta szállingóznak eddigi tapasztalataim alapján.
Én Xiaomiról váltottam, és meg kell mondjam ég és föld, itt megérkeznek pl. az értesítések mókolások nélkül, illetve nincsenek gyári reklámok stb. :D

/Annyi kiegészítés, hogy itt azért nincs annyi extra dolog a szoftverben, mint a konkurenseknél, szóval inkább mondanám minimalistának./

Szerintem nem éri meg a nagyobb változat, egyrészt, mert az sztem nem hivatalosan forgalmazott (talán Alzánál lehet), másrészt, szerintem bőven elegendő a 8GB RAM, és jól is bánik vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#341) Sragi válasza zala005 (#340) üzenetére


Sragi
őstag

Köszönöm a választ! :R
Xiaomi után nem is lenne baj a ha szoftver egyszerű de jól működő lenne, mert tele a hócipőm a MIUI f@szságaival. :U
Tkp a tárhellyel nincs baj ha kisebb, most is elvagyok a 128GB-al, valószínűleg soha sem telne be. Inkább a teljesítmény miatt gondoltam, hogy a 12GB RAM jobban domborítana.
Majd igyekszem valami benchamark összehasonlítást nézni a két verzió között.
Játszani nem terveztem vele egyébként, sokkal fontosabb a szoftveres része.
Még annyi kérdésem lenne, hogy a hangszóró mennyire acélos mert sokat ülök autóban és mostani Xiaomi nagyon halk kihangosítva.

(#342) zala005 válasza Sragi (#341) üzenetére


zala005
tag

Kellően hangosak a hangszórók. :)

(#343) K82 válasza Sragi (#339) üzenetére


K82
őstag

Igazából nem érzem a különbséget 8 vagy 12GB között az én felhasználói szokásaimmal. A tárhely már érdekesebb mert nem bővíthető, de ha elég a 128GB akkor bőven elég az is.

Az enyém egyébként most lesz eladó, a Google most egész jót gurított a 7-es szériával így visszatértem a Pixelhez.

Pixel / OnePlus Pad

(#344) Sragi válasza K82 (#343) üzenetére


Sragi
őstag

Használtal 12GB verziót is?
Egyébként még a OnePlus Nord2T amin gondolkodtam, de egy picit talán ez jobb lehet. :)
Sokkal jobban is pörög a topic.

(#345) K82 válasza Sragi (#344) üzenetére


K82
őstag

OP 8T-ből volt 8/128 és van 12/256-os. Mivel nem játszok, különbséget nem véltem felfedezni, appokból sem volt több amit bezárogatott volna a kisebbik memóriás, bizonyos szintig több múlik az androidon mint magán a hardveren (ezért volt kétszer MIUI-os telefonom: először és utoljára).
Az eddigi tapasztalatok alapján a GT2-ből nem is láttam értelmét a nagyobbnak, a 128GB-on is elférek, a 8 vagy 12 GB memória meg szinte mindegy nekem.

Pixel / OnePlus Pad

(#346) Sragi válasza K82 (#345) üzenetére


Sragi
őstag

Na igen a MIUI... 3 év után szinte már egyenesen gyűlölöm. Két évig volt frissítés, biztonsági frissítés meg tavaly júliusban (LOL).
Egy éve valamiért a sötét téma nem működik normálisan (volt facotry reset is).
Szóval igen, nálam a szoftver nagyjából az elsőszámú prioritás lett egy telefonnal (iOS nem tetszik és valljuk az iPhone árazás sem, pedig a rendszer rendben van,bár a kínaiak is pofátlanul emeltek már).
Én már attól boldog vagyok ha az újabb frissítések nem csinálnak több hibát, mint amit javítani kellett volna :U.
Na meg persze ha nem zárogat be 4 alkalmazás után mindet, hiába "lakatolja" be az ember...

(#347) K82 válasza Sragi (#346) üzenetére


K82
őstag

Számomra a MIUI legidegesítőbb tulajdonsága az volt h nem csak az appot zárja be hanem mellé a háttérfolyamatot is. Mi Band (tehát a saját cuccuk) programja megnyit, ébresztő beállít, alkalmazásváltóban bezár aztán csodálkoztam h nem rezeg híváskor... Hja, jött a lakatolás de akkor meg kerülgethettem a másik három appal együtt ha azokon felül kellett vmit bezárni. Sajnos a OnePlus/Realme is elindult ebbe az irányba, ha vmelyik appból lépek fel az alkalmazásváltóba és zárok be mindent, az előtérben lévő program nyitva marad, azt meg kézzel kell kilőnöm.

Pixel / OnePlus Pad

(#348) Sragi válasza K82 (#347) üzenetére


Sragi
őstag

Komolyan mondom nem tudom, hogy miért nem lehet ezt 2022-ben megoldani, millió GB RAM meg 266 magos processzor áll a rendelkezésére és nem képesek egy normális szoftvert írni hozzá.
Ha egy valami miatt tisztelem az Apple-t, az iOS működése és memóriakezelése.
Kár hogy sok más dolog miatt nem tudnék vele élni.
Szomorúan hallom, hogy a Realme és OnePlus is elindult a MIUI féle irányba, pont ezt akarom elkerülni. Egyébként anno a Honort és ez EMUI-t nagyon szerettem, ha nem lett volna ez az embargo valószínűleg marad az a vonal.
Lassan ott tartok, hogy még a Samsung vonal is élhet, bár számomra a felső középkategória ár/érték arányban túl magas a kínai konkurenciahoz képest. Tény, hogy el kell felejteni, hogy 100-150k között értelmes készüléket kapsz, legyen szó bármelyik gyártóról.

(#349) stigma válasza Sragi (#348) üzenetére


stigma
addikt

Hi, igaz már csak olvasom néha-néha a topic-ot mert Pixel6-ra váltottam, de gondoltam megosztom a véleményem az elmúlt pár hsz-el kapcsolatban.
8/128-as telóm volt, 12Gb-osat feleslegesnek tartom álag felhasználásra. 12GB-ot nem is tudom mire lehetne használni max játék vagy Video rendelelésre vagy passzolom.

Sok sok én Oneplus után váltottam OP 8-ról Realme GT2-re, nem bántam meg. Felhasználó felület kiváló szerintem még OnePlus féle OxygenOS után is, fluid, görüdlékeny a teló és jók jön a 120Hz ikijelző.
Xiaomi és a MIUI egy ,,külön állatfaj" a 20 fajta állapotjelzésével, ott sosem tudtam annó Mi9-el értesítéseket állítani appoknál, mert eg restart után mindig eltűntek a beállítások.

Sokszor a fejlesztők azok akik lusták egy alkalmazást optimalizálni így vagy lezabálja az akksit vagy épp vannak anomáliák vele.
A minden app bezárása baj nálam is előjött, de egyszer egy nagyobb frissítéssel A20-al talán eltűnt nekem, de ebben nem vagyok bizot.s

Samsung S21FE lehet újonan apróról beszereze talán az a teló ami közel lehet hozzá, haverom pont egy ilyet vett, szép és jó, de Samsung :DDD . Szar aszisztense, néha megröccenő menüje.

Most szerintem olyan 130k-s áron, amin én is tervezema telót adni szerintem "bestbuy" lehet, mert nemcsak kamera, kijelzője, hanem a havi frissítések is rendben vannak.
Más gyártó esetén ez 200k-s telóknál sincs rendben.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#350) Sragi válasza stigma (#349) üzenetére


Sragi
őstag

Köszi, elég kielégítő válasz volt! :R
Nyilván rengeteg trágya szoftver van, elég csak egy memória zabáló Facebookra vagy Chrome-ra gondolni, de alapvetően azt gondolom illene megbírkózni ilyen hardverrel a háttérben vele.
Nekem már az nagy piros pont, hogy van rendesen frissítés és támogatás, mert a Xiaomi ebben is eléggé semmitmondó lett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.