Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Jó összehasonlítás, grat. :C

Nekem Roccat kovám van rocccat sota paddal. Egymásnak vannak teremtve.

Neked milyen az egered? razer?

Ettől függetlenül a pad teteje érdes műanyag, vagy érdes gumi? :)

[ Szerkesztve ]

(#2) LackoMester


LackoMester
addikt

Jó pad, jó írás. :C
Pár hete szereztem be egy Razer Goliathus SS ( 355 x 254 x 4 mm ) egérpadot, a régi már kopott és kicsi volt, kinőttem. :DDD Nagyon faxa, nemolcsó, ( de, 17 euró-t nagyon megérte ), kényelmes, csak ajánlani tudom. :K
Black Dragon Roccat csak akkor kéne, h. ha féláron adnák, kb. annyit ér. :DDD Minőségileg gyenge, teljesítményileg OK.
szigorúan magánvélemény

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#3) riolobo


riolobo
tag

Nekem is ilyen padom van már vagy 9 hónapja, a razer egeremmel együtt vettem. A felülete tényleg nagyon jó (műanyag egyébként),nagyon fürgén és könnyedén siklik rajt az egér. Egyéb problémám viszont adódott vele. Eleinte nagyon jól feltapadt a szimpla bútorlapból készült asztalra azonban ma már nem az igazi pedig nem lehet azt mondani,hogy olyan túl gyakran szedegetettem volna fel. Lényeg ,hogy a szélső régiókban nekem folyton elválik az asztaltól, a középső része viszont (ahol az egeret használom,ergo folyton nyomás alatt van) annyira letapad ,hogy mikor aztán felvettem valamiért az alján található apró "bibircsókokból" jó pár darab ott maradt az asztalon, magyarán kiszakadt belőle. Nem tudom,hogy másnak van e vele hasonló tapasztalata de engem egy kicsit kiábrándított. Ha valaki ilyet szerez be javaslom,hogy csak akkor vegye fel a helyéről ha nagyon fontos, nehogy úgy járjon vele mint én. Ettől függetlenül tényleg egy nagyon jó és különleges egérpad vagy inkább "desktop skin" ahogy a gyártó nevezi, csak ne mozgassátok sokat! Amúgy én nem egészen 4000 forintér vettem.

[ Szerkesztve ]

(#4) Jofi81


Jofi81
őstag

Nagyon jó egérpad lehet, de ez már túl van azon a határon, amennyit adnék érte. Most egy ilyennel szemezek, elég olcsó, de nem tudom, hogy milyen lehet a szilikon felület...

(#6) jubilleum


jubilleum
senior tag

Nekem goliathus oversized egérpadom van. kényelmesen elférek rajta :D
Egyébként az a fül az egérpadon mi célt szolgál?

(#7) JanFe


JanFe
aktív tag

tetszik :) , de ennyit en nem adnek egy egerpadert

"There is nothing permanent except change"

(#8) SityiSXT válasza jubilleum (#6) üzenetére


SityiSXT
őstag

Kábelvezető, hogy ne tekeredjen a patkányka farkincája összevissza a nagy cibálások közepette.

(#9) Gude


Gude
senior tag

Az egerem el tudna viselni egy ilyent :DD Az íráshoz grat! :K

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#10) planbmokus


planbmokus
senior tag

Black Dragon:
Jelenleg egy A4TECH AEXL-747H egeret nyúzok, de ha minden jól megy akkor lassan beruházok egy RAZER IMPERATOR-ra.
A felületről igazából érdes műanyag, de valami speckó fajta, mert mocskos kemény.

Jubileum-SityiSXT:
Hát az a fül kábelvezetésre nem alkalmas, ugyanis feszül a felületre, ahova rakod, mellesleg csak olyan egerekhez lenne jó, melyikeknek hátulról jön a farka, olyat én meg még nem láttam.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#11) superecneB


superecneB
őstag

Majd egy kicsit hosszabb használat után írhatnál róla mennyire kopik!

[ Szerkesztve ]

(#12) Black Dragon válasza LackoMester (#2) üzenetére


Black Dragon
addikt

Hét tényleg csak magánvélemény lehet, mivel amit elmondtál az nem igaz rá. Volt már neked, vagy teis videok alapján mondod?

(#13) bmwsan válasza Black Dragon (#12) üzenetére


bmwsan
senior tag

Nagyon jó kis írás. Egyszer volt szerencsém hozzá egy LAN-on, elsőre szokatlan volt, de gyorsan hozzá lehet igazodni.

Nekem már lassan több mint két éve van egy Razer Matis Speed-m.
Teljesen jó. Nem kopott meg, nem koszolódott el, nincsenek a szélei felpördülve.
Pedig aktívan használom. (napi szinten COD4 :) )
Jah egy Razer Lachesis-sel ami szintén egy idős az egér paddal és szintén semmi baja.
Nálam Razer a nyerő. :))

(#14) phanzetomox


phanzetomox
őstag

Jó kis pad lehet, bár engem zavarna hogy ilyen nagy, szeretem ha vannak "határai" a padnak. Így az egér se repül ki a kezemből a nagy rángatás közben :)

bmwsan: ezeket az időt álló cuccokat érdemes megvenni (még ha drága is ), bár a legtöbb gamer cucc csak rövid időre van szabva, hamar elromlanak :(

[ Szerkesztve ]

(#15) aram01


aram01
nagyúr

jó pad,és jó az írás is.Nekem 300ft-os textil van de kéne venni valami komolyabbat,az üveghez mit szóltok?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#16) LackoMester válasza Black Dragon (#12) üzenetére


LackoMester
addikt

A baráti körömbe volt 1-2 emberkének Roccat-ja ( Kone ) azt sorba döglött meg mindenkinek, ( a külfüldi fór. és a PH-n is elég sokan panaszkodtak rá ) és igen képzeld próbálatam a Kone-t, az öcsémnek ilyen van ( szponzoroktó kapták ), azért is montam a teljesítményileg nagyon is OK, csak hát a minőség...
Lexarom a videókat, a tesztekben és a tapasztalatban hiszek. :DDD

Aram 01 van olyan is, próbáltam ( azthiszem Revoltec márkájú volt ), felejsd el... :DDD

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#17) aram01 válasza LackoMester (#16) üzenetére


aram01
nagyúr

miért felejtsem el? mesélj ;)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#18) -FreaK- válasza aram01 (#17) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem akarsz te üveget hidd el:)

Annó az első néhány fizetésem után megvettem életem első komolyabb egerét és egérpadját egy Icemat és egy Razer Boomslang személyében (az optikai egerek még csak akkor kezdtek befutni). Így elsőre a gagyi egér+pad után egy megváltás volt, de hamar rá kellett jöjjek hogy az üveg nem a legjobb választás egy egérpad alapanyagául. Iszonyatosan serceg alatta a legkissebb szennyeződés, egyenetlenség az egér talpán, roppant idegesítő. Emelett nagyon gyorsan eszi a teflon szallagot. Nem tartott sokáig, hogy megszabaduljak tőle.
Az után próbáltam több mindent, textil és műanyag padot egyaránt. A textil padok nem jöttek be mert jóval nagyobb az ellenállásuk, kopnak, kicsit igénytelenebbek (persze azóta biztos fejlődtek), ezért maradtam egy Steelpad S&S-nél amit hosszú évek óta megelégedetten használok. Számomra ez volt az ideális mert nagyon jó mind sebesség, mind pontosság szempontjából, mérete is megfelelő nekem. Nem is jutott eszembe mostanáig hogy lecseréljem (nem is fogom egyhamar). Igaz az ára elég húzós volt a megjelenésének idején. Ma nem tudom alakulnak az árak, de szerintem egy minőségi műanyag pad sokkal jobban megéri azt a 8-9-10e Forintot is akár mint egy textil a 3-4-5e-et.

(#19) aram01 válasza -FreaK- (#18) üzenetére


aram01
nagyúr

tényleg nem akarok már :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#20) LackoMester válasza aram01 (#17) üzenetére


LackoMester
addikt

A koléga már előttem felvázolt 1-2 érvet, ami nekem nemtetszett, ragadt hozzá a kezem, akárhogyan állitottam a sensor érzékenységét sosem volt jó, csúszott rajta az egér, egyszerűen xar volt a felület.
Egy érvet tudok pozitivumba felhozni, jól nézett ki.

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#21) Forceman


Forceman
tag

Nekem egy Mionix Alioth 400-asom van, teljesen meg vagyok elégedve vele, l4z0rhoz jó. Jó cikk. :C

Milyen deszkát ajánlok? Természetesen tölgyet, de a fenyő se rossz...

(#22) SentryGun válasza aram01 (#17) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Nekem is üveg Icemat egépadom volt. - Soha többet üveget...
Elsőre nagyon jónak tűnik, jól néz ki, DE itt ki is merül a tudomány. Egyetértve LackoMester-rel és -FreaK-kel csak lebeszélni tudlak róla - és mindenkit, aki hasonlóban gondolkodik.
Engem még idegesített a felsoroltakon túl, hogy hideg - főleg akkor, mikor leülsz a gép elé. De hosszabb használat után is csak az a része melegedett át, ahol a kezem volt - a többi terület hideg maradt. A másik problémám az volt - a hideg felületből fakadóan, hogy párásodott a tenyerem alatt, amint egy kicsit hűvösebb volt, és ilyenkor teljesen meghalt azon a területen a Razer egerem.
Szóval ne.

Azóta egy Razer Mantis Speed egérpadom van - már lassan 4 éve. Akkora, hogy inkább hosszában használom - így is bőven megvagyok a felén, de imádom. Ez is gumis aljú, nem mozog, és tökéletesen pontos rajta az egér. Illetve valóban elnyűhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#23) superecneB válasza SentryGun (#22) üzenetére


superecneB
őstag

Én imádtam az Icemat 2nd -met és most is szivesen visszatérnék rá. Engem ez a hidegség dolog nem zavar sőt... Nem is nagyon értem miért baj ha valami hideg :D. Takarítás szempontjából pedig nem volt jobb padom az icemat óta. Kis üvegtisztító és egy rongy aztán kész. Csúszása pedig iszonyat vad volt. 1etlen hibája hogy a skatezt hamar bekapja és egyeseket zavar a hangja...

(#24) L4R$()n


L4R$()n
tag

Nekem az asztallap is megfelel egérpad gyanánt, mivel én nem vagyok egy lézerszemű faszagyerek, tök mind1 hogy egérpadon vagy asztallapon húzogatom tologatom az egeret, számomra lényegtelen dolog és nem hogy 5000ret, de még 500Ft-ot sem adnék egérpadra.
Ez az én véleményem.
Amúgy szép írás :R

(#25) -FreaK- válasza L4R$()n (#24) üzenetére


-FreaK-
veterán

Te még sosem próbáltál egy komolyabb padot? Már csak azt kétlem hogy leglaább fele olyan jól csúszna az egér az asztalon mint egy padon amit direkt erre terveztek, de ha neked ez így jó.. :)

(#26) planbmokus válasza L4R$()n (#24) üzenetére


planbmokus
senior tag

Az ilyeneknek szól az előző cikkem:[egérpad teszt]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#27) mepet


mepet
addikt

A fül arra való, hogy fel tudd szedni az asztalról, mivel az egész egy matrica.
Remek kialakítás, tényleg plusz kényelmet jelent, hogy nincs vastagsága, és belesimul az asztalba.
Szép és jó, ráadásul, többféle dizájnban is létezik:

Én külföldről vettem 2db-ot, az egyik fekete volt, a másik a SERIOUS GAMING EDITION (a lila/fehér). A lila/fehértől 3200Ft-ért váltam meg (volt vagy 3hét, mire megvette valaki!).

A feketét több mint fél éve nyúzom, totál szétkopott, már lyukacsos egyes helyeken.
Volt előtte egy steelpad 4D-m, ami hasonó extravékony kialakítású (csak nem matrica, hanem egy vékony, lyukacsos gumihártya van alatta). A steelpad legalább 2-szer ennyi ideig bírta.

A véleményem az, hogy igen jó cucc, csak fél évre veszed és kész (mindegy hány szilikontalp kopik el rajta...)

[ Szerkesztve ]

(#28) pr1mzejEE


pr1mzejEE
addikt

Nemrég kimostam a padomat és addig az asztallapon csúszkált, vagy legalábbis próbált csúszkálni a patkányom és hát undorítóan sok a különbség. Próbáltam régi teszkós 200ft-os paddal, arra meg sajnáltam a teflon talpakat, meg amúgy mindenre így egybevéve. (papírlap, asztallap, könyvek borítója, stb..:D) Ezt arra értem, hogy nem volt épp zökkenőmentes az egér siklása meg eléggé koptatták ezek a dolgok.

[ Szerkesztve ]

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#29) lorcsi


lorcsi
veterán

megérdemelne már az mx1000-em egy jó kis egérpadot...bár nincs túl nagy hely az asztalomon

(#30) L4R$()n válasza planbmokus (#26) üzenetére


L4R$()n
tag

Elolvastam, de azért a megszólítás nem tetszik a mondat elején :(( / Az ilyeneknek /

(#31) Kiratheonly válasza superecneB (#23) üzenetére


Kiratheonly
tag

Én egy Icemat 1st edition tulaja vagyok, és egyetértek az superecneB-bel. Sosem volt még ilyen pontos egérpadom, mint az Icemat. Az biztos, hogy egy war előtt takarítani kellett, és néha ráfért egy ronggyal való áttörlés, de azon kívül semmi hibája nem volt. Egy kis melegítés után, megtörölve, pár óráig nem kellett hozzányúlnom. Manapság egy 5L-em van, de néha visszasírom az Icemat-et. A könnyebb takarítás miatt sosem került szennyeződés a Razer egerem alá, ami megbolondította volna az optikáját.

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.