Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 8th

    addikt

    válasz Huma #26 üzenetére

    Olyan házat aminek meg sem kottyan az árvíz nagyon nagyon sok pénzbe kerül felhúzni. Itthon az új építésű lakóházaknál talajszint alatt minimum 80cm-re kötelező lemenni az alappal. 1-2szintes lakóházaknál általában egy méter körüli alapot szoktak csinálni ha valaki biztosra akar menni csináltat egy 1,20-1,50-est de annál mélyebbet teljesen felesleges. Amikor egy terület egy hétig a víz alatt áll ott jó két méter mélyen átázik a talaj ergo baszhatod a 1,50-es jól bevasalt alapodat mert ha az nem is reped el akkor az egész épület egyben fog akár centiméterekre is megsüllyedni valamelyik sarkára.

    Dunakeszi anno, az építkezés előkészületei:

    és most, a kész lakópark:


    Ezek két napos képek azóta jócskán nőtt a vízszint, most gyakorlatilag a házakat nyaldossa a Duna. Annak kívánok száraz csiszolópapírba tekert jó nagy lófaszt a seggébe aki anno ilyen árterület(ek)re jó pénzért építési engedélyt adott ki. De az megérdemli aki ott lakást vett :U

    [ Szerkesztve ]

    A demokrácia a csőcselék uralma

  • David93Pecs

    tag

    válasz Huma #26 üzenetére

    Szerintem pedig az egyértelmű, hogy ártérbe és a Duna mellé nem érdemes költözni pontosan emiatt.
    Én tényleg nem értem ezeket az embereket. Mért döntöttek annak idején amellett, hogy a Duna partra építsék házukat? Lehet, hogy szép, de nem veszélytelen.

    Annak is komoly büntetést adnék, aki kiadta az engedélyt, hogy ártérbe építkezhessen valaki....

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés