Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Jhonny06 válasza Tapsi (#100) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én is úgy tudom, hogy a levelezők szombatonként mennek, gondolom nem véletlenül.

(#102) Rive


Rive
veterán

Hümm.

A papir miatt érdemes megcsinálni. De ha szakmában dolgozol, akkor sok újat (és hasznosat) nem fogsz tanulni, pláne estin.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#103) Dany007 válasza Tapsi (#100) üzenetére


Dany007
veterán

Én is így tudtam / gondoltam. Itt a link. (PDF). Ez a 2012-es levelezősök órarendje. Lehet valamit benéztem...

(#104) Gergosz2 válasza Jhonny06 (#101) üzenetére


Gergosz2
veterán

valahol pénteken is.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#105) Tapsi válasza Dany007 (#103) üzenetére


Tapsi
addikt

Olyan helyre menj tanulni, ahol csak szombaton van oktatás (szerintem).

(#106) ferensz válasza Gergosz2 (#104) üzenetére


ferensz
senior tag

NYME-GEO levelező havi egy alkalommal egy hétfő-kedd-szerda-csütörtök session...

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#107) Coccolino_O válasza Dany007 (#94) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Furcsa, én meg pont azt hallom mindig, hogy estin/levelezőn sokkal elnézőbbek a tanárok, hiszen tisztában vannak azzal, hogy nem azért jársz ilyen képzésre, mert egész nap lógatod a lompost...

(#108) Coccolino_O válasza Coccolino_O (#107) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Ami lemaradt: És természetesen vágj bele, csak legyen haszna a papírodnak.

(#109) Gergosz2 válasza Dany007 (#103) üzenetére


Gergosz2
veterán

PE-re jársz/jártál ?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#110) e=mc² válasza Dany007 (#90) üzenetére


e=mc²
őstag

De!

Gondolkodj el rajta, hogy kell-e neked, gondolkodj el azon, hogy megeri-e neked energiat, idot, penzt, sok-sok turelmet fektetni, valamint hatterbe szoritani a csaladot es a munkat, amikor tanulni kell. Gondolkodj el azon, hogy fogsz-e tudni tanulni!

En 2011-ben kezdtem el 27 evesen... Nem konnyu, de nem lehetetlen. Igaz nekem is 30-on tul lesz meg, de meglesz...

Es szerintem bele lehet jonni, de vannak idoszakok, amikor inkabb "rohadjon meg mindenki".

Szoval nem egyszeru, de mindenkeppen merlegelj. Olvasgattam blogodat is, hogy szivesen mennel kulfoldre is... Dontsd el, hogy hosszabb tavon mi a jobb (diploma vagy kulfold).

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#111) Dany007 válasza e=mc² (#110) üzenetére


Dany007
veterán

Igen-igen. Pontosan ezeken jár az agyam nekem is. Csak elég nagy a késztetés, hogy valamit tenni kell. Tavalyi évben jött el az az idő amikor úgy éreztem, hogy kezdek belefásulni abba amit csinálok. Jóval többet érzek magamban, sokkal többre lennék képes. Mégis vissza vagyok szorítva. Nem beszélve a vezetői idiotizmusról. Amit nagyon nehezen tolerálok, de nap mint nap el kell viselnem. Itt nincs fejlődés, váltani kell. Viszont a fent említett okokból nincs sok lehetőségem. Jól megszopattam magam, tudom. Pesten lenne, de Pestre nem akarok menni...

Aztán olvastam ezt az írást és a hsz-eket és felmerült a kérdés, hogy van-e értelme... Mert tételezzük föl, hogy sikerül. Elszenvedek 4-5 évet, kikészítem magamat fizikailag, agyilag, idegileg, háttérbe szorítom a családot stb... És azután? Én leszek az n+1-dik munkanélküli diplomás? Vagy nekem is csak Pesten lenne normális munka? Mi lesz ha annyi idősen hiába lesz diplomám komolyabb gyakorlat híján hátrányból indulok majd... És olvasva az itteni hsz-eket sokból ez jött le. Persze voltak biztatóak is. :R És valamiért én is optimista vagyok.

A külföld egy dolog. Ahogy írtam is "vágyakozás". Az sokkal keményebb is bizonytalanabb lenne, mint tanulni itthon, itt a városban ahol élek és dolgozok. Ennyi realitásom még maradt. :)
Viszont manapság igen ingatag vagyok érzelmileg, idegileg. :) Sőt az is felmerült bennem, hogy képes vagyok-e racionális döntéseket hozni. Ezért is írtam ide. Csak pár dolog az elmúlt napokból: a főnököm bejelentette, hogy átállunk a 4 napos munkarendre. Mivel kevés a meló. Ez viszont kb 20%-os fizetéscsökkenést jelent. Ami szopás nem kicsit. Meg ugye az elmúlt hetekben tört elő belőlem az, hogy sehová se tartok. Ma a húgom jelentette be, hogy gyereket vár. :) Ami pozitív de mégis megdöbbentő. Plusz elkezdtem másik állást keresni. Akad is 1-2 jelölt, ahová a napokban fogok beadni cv-t. Ráadásul van egy, ami amolyan álommelónak is felfogható. Viszont necces, hogy német kommunikációt kérnek, nekem meg angol van. De a család meggyőzött, hogy adjam be, hátha. Ez egy ultramodern cég, jó fizetéssel még jobb jövőképpel. Ahol a német kommunikáción kívül mindenben megfelelnék.
Szóval ezek kavarognak az agyamban. Még jó, hogy a párom kontrollál mert nem tudom mennyire maradtam racionális.

Most az van, hogy lesz az egyetemen nyílt nap február 13-án. Szerintem elmegyek és megtudakolom amit szeretnék. Főként azt a péntek-szombati órarendet. Meg úgy kompletten az egészről lennének kérdéseim. Aztán meglátjuk hogyan tovább (hoppá, pont ez a bejegyzés fő kérdése is :) ) .

@Gergosz2: Nem teljesen. Az egyetem akkreditálása alatt jártam műsz infó mérnökasszisztensire, amit el is végeztem. Most azon agyalok, vajon megpróbáljam-e a mérnökinfó-t. Bár még azt se tudom egyáltalán felvennének-e.

@Coccolino_O: Passzolok. Nincs tapasztalatom. A szivatás részt eddig mindenkitől hallottam. Az kihagyhatatlan. Több urban legend is terjengett már az egyetemen történt szivatásokról.

(#112) PazsitZ válasza Tapsi (#95) üzenetére


PazsitZ
addikt

A nappaliba nem mennék bele. Nincs tapasztalatom, így a levelezőnél maradok, de a nappali csak nehezebb lehet abból a szempontból, hogy ott minden gyakra kötelező bejárni (másképp 1 igazolatlanért is buktad a tárgyat) és össze-vissza lesznek az óráid.

Levelező esetén szorgalmi időszakban mondjuk van 7-8 péntek-szombat. Itt ha szerencséd van nem kötelező bejárni minden egyes gyakra, előadásra még nappalin sem. Persze érdemes, mert nem viccből van, plusz ha ZH van arra mindenképp be kell menned.
A szombati napok az a saját szabadidőd, szóval nem jelent semmit beáldozod, mert csinálni akarod, lóf@sz.
Szóval a péntekek miatt alap esetben már 7-8 nap szabadságnál járunk egy félév esetén.
Vizsgaidőszak: Számoljunk csak 4-5 vizsgával.
Tehát évei 22-26 nap szabadságnál járunk és csak is az iskola és vizsga napjait vetted ki.
Nem vettél ki plusz napot, h készülj vizsgára, nem nyaraltál, nem pihentél.

Természetesen nem muszáj bejárni órákra, sok munkahelyen megoldható a csúsztatás-túlórázás, fizetetlen szabi, egyebek.

Jó persze, meg lehet csinálni, sokan megcsinálták, sokan csináljuk, mások még akár gyerek mellett is. De azért maradjunk annyiban, hogy bizonyos áldozatokkal jár, nem pedig lóf@sz.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#113) e=mc² válasza PazsitZ (#112) üzenetére


e=mc²
őstag

Ha olyan a munkaltatod, meg tanulmanyi szerzodest is kothetsz. Fizetett igazolt tavollet (igazolas az iskolabol), vizsgankent 2 nap szabi, esetleg a koltsegeket is megteritheti.

Cserebe x evig ott dolgozol.

Minden az egyenen mulik... El kell donteni mit akarunk!

Ambulimax Provider

(#114) PazsitZ válasza e=mc² (#113) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ha olyan. Ha te is akarsz kötni.
De szerintem bizonyos szempontból egy tanulmányi szerződéssel kiszolgáltatod, röghöz kötöd magad magad, ami sok más szempontból nem előnyös.
De persze mindenki maga dönti el, neki hogy optimálisabb.

Minden esetre abban igazad van, az egyénen múlik.

- http://pazsitz.hu -

(#115) Coccolino_O válasza Dany007 (#111) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Leírták már, de valószínű, hogy tényleg rámennek a szabadnapjaid a vizsgákra és még akár azokra a napokra is, amikor bent kell lenned, ha ugye aznap dolgoznod kellene. Ténylegesen kevesebb lesz a szabadidőd is. Ha előretudsz lépni a végzettség miatt, akkor szerintem megéri ráfordítani az időt és végigszenvedni.

Bp. miért nem játszik?

[ Szerkesztve ]

(#116) raczger


raczger
őstag

Köszönöm mindenkinek, aki a témával kapcsolatban írt, olyan dolgokon is el tudtam most így gondolkozni, amire eddig nem is gondoltam.
Szerencsére sikerült beszélnem a tanárnővel, meg is beszéltem a vizsgaidőpontot, szóval végre valami pozitívum :)
Egy biztos, ha sikerül most az összes vizsgám akkor nem kérdés, hogy folytatom-e, most kicsit újra motivált lettem, a tanulás is jobban fog így menni.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#117) Laffer válasza raczger (#116) üzenetére


Laffer
csendes tag

Azóta valami fejlemény?

Engem kissé elbizonytalanítottak a hozzászólások.
Személyes ismertségemben van egy srác aki nagyon jó tanuló volt, középiskolában rengeteg különórára járt, emelt szint matek és fizika érettségei simán meglett, majd a BME-re ment (nem informatika vonalon), de még ezek ellenére is bukdácsolt, úgy látta, hogy nem éri meg még éveket beleölni a BME-s diplomába, átment a GDF-re közben napi 8 óra meló után otthon programozott ezerrel és 1 év után talált is (nem legalja) munkát.
Állítása szerint előtte programozgatott, de amíg a BME járt időhiány miatt egyáltalán nem, csak annyit, hogy volt 1 db egy féléves programozás tárgyuk.
Egy másik a NIK-et hagyta ott egy év után, most középvezető, elküldték valami pénzügyi diplomát megszerezni, hogy valami legyen.
Van aki 2 évig maradt a NIK-en, ő most rendszergazdaként dolgozik, egy aki 8 félév alatt végezte el egy nem túl jó helyen programozó és vannak ketten akik már több mint 10 féléve tolják nappalin, államilag támogatott féléveket elhasználták, már nem éri meg otthagyni, de munkát sem tudnak vállalni mellette.
Így én nem látom, hogy annyira előbbre lennének a diplomások.

Akikkel estire jársz azok mind munka mellett csinálják, vagy vannak olyanok akik mellette nem dolgoznak, mert pl. nappaliról átjelentkeztek vagy egyből estire mentek (ponthatárok vagy egyéb miatt)?

(#118) tildy válasza Laffer (#117) üzenetére


tildy
nagyúr

2 diplomat szereztem, egyiket Nik-en, masikat Kandon(levelezon, munka mellett). Amikor a NIK-et csinaltam, meg nem volt kreditrendszer, ha 1 targyad nem volt meg, akkor koszonjuk, jojjon vissza jovore volt. Illetve felvehettunk kooperativ kepzest. Vegul nekema 4 eves kepzes - az emlitett ha egy targybol buksz, ismetelni kell a felevet dolog miatt - 5 ev alatt lett meg. Meg lehet csinalni.
Igaz, nem vagyok vezeto, de nem is vagyom ra. Viszont imadom a munkam.

Amit mondani akartam ezzel, hogy nem feltetlen a sulik hibaja. Masreszt pont nekem szokasom kiallni amellett, hogy vannak esetek, amikor diploma nelkul is elerheto az a tudas. Mindenesetre otthon sok esetben lattam, "papir uber alles", nem a tudast, a diplomat neztek. BME? oke, akkor te tobbet ersz.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#119) Laffer válasza tildy (#118) üzenetére


Laffer
csendes tag

Annyi különbség van, hogy akkor neked az első nappalin volt a másik levelezőn, gyanítom a nappalis tudás azért adott egy biztos alapot (ha nem is a való élethez, de a sulis tárgyak elvégzéséhez).
Nekem viszont az előző volt levelező, ez lenne esti.
Ami még nagyobb különbség, hogy gondolom azért a NIK és a Kandó között nagyobb átfedés van a tanult anyagban mint nekem lenne (a NIK tantárgyait átnézve nálam csak a matek, meg a jogi ismeretek ami egyezik).
Ezzel csak annyit akartam mondani, hogy sokkal több időt kellene az egyes tárgyakra fordítanom.

A Kandót levelezőn úgy érzed megérte elvégezni?
Nem érzed, hogy az iskolában töltött időt ha önképzésre fordítod előrébb lennél?
Hozzátenném, hogy én nem unaloműzés miatt vagy mert nincs jobb dolgom jelentkeznék, rengeteg ötletem van a szabadidőm hasznos eltöltésére, és magamtól is hajlandó vagyok nekiállni tanulni, nem kell, hogy valaki/valami rákényszerítsen (sőt már az előző suliban is úgy volt, hogy ha közeledett egy vizsga ami esélytelen volt, akkor inkább leblokkoltam és még annyit se voltam képes készülni).

(#120) tildy válasza Laffer (#119) üzenetére


tildy
nagyúr

Igazandibol csak biztositeknak + szakmai tudas szinten tartasanak vegeztem el a Kandot, ha minden kotel szakad, akkor is ipar azert meg valahogy lesz, de jelenleg infos tudasbol elek.

Megerte elvegezni egyreszrol , mert sok uj dolgot tanultam, illetve akkor, amikor szakmailag nem tudtam elorelepni, ez adott erot, jarrattam az agyam. A PLC programozast imadtam, meg akko ris, ha a tanarunk nem igazan hitt benne, hogy erthetek hozza.

Nem erte meg, mert lett volna jobb helye is annak az osszegnek. Es mert nem hasznalom. De szuksegem volt ra, ha valami konnyu sulit vegzek vagy semmit nem tanulok , elhulyultem volna ( It-skent dolgoztam, de helpdesken)

A NIk-et nappalin vegeztem, de mellette dolgoztam, leven sajat erobol kellett allnom kolit, konyveket, utazast, elelmiszert, ruhazkodast...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.