Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#111) Dany007 válasza e=mc² (#110) üzenetére


Dany007
veterán

Igen-igen. Pontosan ezeken jár az agyam nekem is. Csak elég nagy a késztetés, hogy valamit tenni kell. Tavalyi évben jött el az az idő amikor úgy éreztem, hogy kezdek belefásulni abba amit csinálok. Jóval többet érzek magamban, sokkal többre lennék képes. Mégis vissza vagyok szorítva. Nem beszélve a vezetői idiotizmusról. Amit nagyon nehezen tolerálok, de nap mint nap el kell viselnem. Itt nincs fejlődés, váltani kell. Viszont a fent említett okokból nincs sok lehetőségem. Jól megszopattam magam, tudom. Pesten lenne, de Pestre nem akarok menni...

Aztán olvastam ezt az írást és a hsz-eket és felmerült a kérdés, hogy van-e értelme... Mert tételezzük föl, hogy sikerül. Elszenvedek 4-5 évet, kikészítem magamat fizikailag, agyilag, idegileg, háttérbe szorítom a családot stb... És azután? Én leszek az n+1-dik munkanélküli diplomás? Vagy nekem is csak Pesten lenne normális munka? Mi lesz ha annyi idősen hiába lesz diplomám komolyabb gyakorlat híján hátrányból indulok majd... És olvasva az itteni hsz-eket sokból ez jött le. Persze voltak biztatóak is. :R És valamiért én is optimista vagyok.

A külföld egy dolog. Ahogy írtam is "vágyakozás". Az sokkal keményebb is bizonytalanabb lenne, mint tanulni itthon, itt a városban ahol élek és dolgozok. Ennyi realitásom még maradt. :)
Viszont manapság igen ingatag vagyok érzelmileg, idegileg. :) Sőt az is felmerült bennem, hogy képes vagyok-e racionális döntéseket hozni. Ezért is írtam ide. Csak pár dolog az elmúlt napokból: a főnököm bejelentette, hogy átállunk a 4 napos munkarendre. Mivel kevés a meló. Ez viszont kb 20%-os fizetéscsökkenést jelent. Ami szopás nem kicsit. Meg ugye az elmúlt hetekben tört elő belőlem az, hogy sehová se tartok. Ma a húgom jelentette be, hogy gyereket vár. :) Ami pozitív de mégis megdöbbentő. Plusz elkezdtem másik állást keresni. Akad is 1-2 jelölt, ahová a napokban fogok beadni cv-t. Ráadásul van egy, ami amolyan álommelónak is felfogható. Viszont necces, hogy német kommunikációt kérnek, nekem meg angol van. De a család meggyőzött, hogy adjam be, hátha. Ez egy ultramodern cég, jó fizetéssel még jobb jövőképpel. Ahol a német kommunikáción kívül mindenben megfelelnék.
Szóval ezek kavarognak az agyamban. Még jó, hogy a párom kontrollál mert nem tudom mennyire maradtam racionális.

Most az van, hogy lesz az egyetemen nyílt nap február 13-án. Szerintem elmegyek és megtudakolom amit szeretnék. Főként azt a péntek-szombati órarendet. Meg úgy kompletten az egészről lennének kérdéseim. Aztán meglátjuk hogyan tovább (hoppá, pont ez a bejegyzés fő kérdése is :) ) .

@Gergosz2: Nem teljesen. Az egyetem akkreditálása alatt jártam műsz infó mérnökasszisztensire, amit el is végeztem. Most azon agyalok, vajon megpróbáljam-e a mérnökinfó-t. Bár még azt se tudom egyáltalán felvennének-e.

@Coccolino_O: Passzolok. Nincs tapasztalatom. A szivatás részt eddig mindenkitől hallottam. Az kihagyhatatlan. Több urban legend is terjengett már az egyetemen történt szivatásokról.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.