Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#94) Dany007 válasza Coccolino_O (#93) üzenetére


Dany007
veterán

Na igen. Ezért sem tudom van-e értelme. Vagy inkább keressek más lehetőséget. (de mit?). Mindenképp szeretnék valami értelmeset csinálni. De valami olyat, aminek később konkrét hasznát láthatnám. Ilyen lehet pl a nyelvtanulás, viszont ezt így kicsit kevésnek érzem.
Plusz ugye itt olvastam a hozzászólásokat és sokan írták, hogy - bizonyos - egyetemek nem adnak még így se megfelelő tudásanyagot, illetve megfelelő gyakorlatot. Ráadásul a bejegyzést író is írta, hogy "szivatnak" is a vizsgaidőpontokkal, meg kitudja még mi mindennel... Tehát nem elég, hogy piszkosul nehéz, hogy munka mellett csinálja az ember, hogy nem feltétlenül ad kellő tudást és képzettséget még szivatnak is. :)

Amúgy a szakma annyira nem áll messze tőlem. Hiszen anno ezen egyetem lektorálása alatt végeztem egy 4 féléves képzésben. Ami amolyan beugró volt az egyetem infó mérnöki szakára. És mint olyan szakirányú végzettségnek számít így többletpontokat jelent a felvételin. Ezért is gondoltam, hogy megpróbálom.
Anno több osztálytárs is továbbment az infó mérnökire és jól megszenvedtek... Főként az első két éves matematika és azzal kapcsolatos tárgyak kaszálták az embereket. Kb az első három évben követtem a "pályafutásukat" a srácoknak de még akkor is az első éves matekkal küszködtek. Aztán többen fel is adták, egyikük számtechbolti eladóként végezte a többiekről meg már nem tudok... Így akkoriban nem is éreztem olyan problémának, hogy én kihagytam és inkább elkezdtem dolgozni. Szóval kemény az biztos.
De valamiért úgy állok hozzá - tőlem szokatlanul optimistán -, hogyha sikerülne támogatott helyre bekerülni akkor egy próbát megér.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.