Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hajtömeg


hajtömeg
aktív tag

Érdekes kis írás,köszi.
Bár technikai antitálentumként nem szedném szét a gépem,szívesen olvastam,úgysem láttam még képeket a Ps belsejéről.
Azt egyébként nekem is mondták már console boltban,hogy nemigen szokott porosodni, ritka az olyan hiba,amit egy szimpla tisztítás megold.

(#2) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Alapos írás, csak az maradt ki, hogy javított-e valamit a gépeden az újrapasztázás. :)

Romani ite domum.

(#3) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Pont volt egy írás a pasztázásról nem is olyan rég, ehhez kapcsolódóan volt is egy videó erről, hogy pont az a legrosszabb megoldás, hogyha szétkened az egész felületen a pasztát, és úgy teszed rá a bordát...

Meg is van..Ajánlom megnézésre. :)

Sokaknak hasznos lehet az írás.. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#4) DM-Fan válasza ZCoyote (#2) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Ezt nyilván csak hosszabb távon tudom majd megítélni. Jelen pillanatban annyit észlelek a dologból, hogy több órán át nyúztam aktív játékkal, BD-filmet néztem rajta és tökéletesen működik, a ventillátor fordulatszámán nem veszem észre, hogy nagyon aktívan dolgozna. Igazából hibajelenség nélkül működött a gép korábban is - leszámítva persze a konstrukciós és szoftveres nyűgjeit, mint pl. az állandóan fagyó böngésző, de ez nem hardveres probléma.

Get Moded!

(#5) DM-Fan válasza hackeeeee (#3) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Láttam a videót, pontosan azért csináltam úgy, ahogy azt a nagy könyv írja. A videóban egyik esetben sincs eldolgozva a paszta (csak az első, általam is alkalmazott spread-method-nál), csak rányomnak egy adott mennyiséget és a bordára bízzák a terítést. Ez sosem lesz tökéletes, a chip teljes felülete egyetlen esetben sem lesz egyenletesen befedve, ami erősen rontja az adott területek hőátadását. Ellenben az említett légbuborékok egy megfelelően, leheletvékonyra eldolgozott pasztánál nem fognak kialakulni, különösen, hogy a videón is annak következtében alakulnak ki, hogy az illető mozgatja, majd leveszi a felületet a chipről. Itt ez föl sem merül, hiszen nem a bordát teszed a chipre, hanem az chipet a bordára, ami meg sem tud mozdulni és a feszítőpántok szép egyenletesen rá is feszítik azt. Amúgy - már ahogy ezen videó alapján meg tudom ítélni - túlzottan is sok paszta van a felületen, nem csoda, ha buborékosodik.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#6) ZCoyote válasza DM-Fan (#4) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ok.

Romani ite domum.

(#7) hackeeeee válasza DM-Fan (#5) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A legelső lehetőség az az, hogy szét van kenve a teljes felületen a paszta, és azt nyomják szét, és ott látszik, hogy ez a megoldás eléggé levegős marad.. :B

Én mindig a bordára szoktam bízni ezt, tehát, hogy a borda nyomja szét a pasztát. :K

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8) DM-Fan válasza hackeeeee (#7) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Tudom, le is írtam az előző HSZ-emben és azt is, hogy miért lesz ott buborékos. :U

A PC-met is ugyanígy pasztáztam fel és 3 éve tökéletesen alacsonyak a hőfokok. A bordára én nem bíznám a dolgot: középen több marad, a széleire meg semmi nem jut. Ez a videókon is jól látszik. Márpedig a chip mindenhol melegszik, nem csak középen.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#9) hackeeeee válasza DM-Fan (#8) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát nemtom.. :)

Mindegy végülis, Én egyszer próbáltam ki így, hogy vékony felületet szétkentem,, rosszabb volt, ~5-10 fokkal, azóta maradt a régi megoldás, tehát hogy a borda szétnyomja. :K

Nade, mint mondtam nem kötözködésnek szántam. :N

Én középre szoktam tenni, és gyönyörűen szétnyomja a borda a chip teljes felületén.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#10) DM-Fan válasza hackeeeee (#9) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Nem is vettem kötekedésnek. Semmi sem szentírás, meg lehet vitatni a dolgot.

A problémát inkább abban szokták látni a szétkenős technikával kapcsolatban, hogy mivel sokan túl sok pasztát alkalmaznak, ezért a rászorítást követően kifolyhat a paszta körben a chip pereménél. Ezt könnyen meg lehet előzni, ha tényleg csak egy finom réteget képezünk a chip felületén - és ahogy írtam, körbe is töröljük a chipet, mielőtt rátennénk a bordát és ezért is jobb az elektromosan nem vezető paszta alkalmazása. Ugyanakkor szerintem csak így tudjuk biztosítani, hogy a teljes felület egyenletesen fedett legyen, másban nem lehetünk biztosak.

Biztos érdekes lenne egyébként megnézni a különbséget konkrétan a PS3 esetében is, csak az a baj, hogy hőfokokat nem tudok mérni.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#11) hackeeeee válasza DM-Fan (#10) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezt akartam kérdezni, hogy valahol esetleg látsz-e hőfokokat, de akkor nem... Kár. :(

Véleményem szubjektív...

(#12) DM-Fan válasza hackeeeee (#11) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Sajnos nem, ugye igencsak zárt rendszer az XMB, abból semmilyen ilyen jellegű infót nem nyersz ki. Szervizmódban biztosan meg lehet nézni, de abba laikusként nem ajánlott belépni.

Végül is mindegy, már abból lehet következtetni a jó hőátadásra, hogy a ventillátor nem dolgozza agyon magát, mert annak fordulata a hőfok függvényében változik.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#13) Male válasza hackeeeee (#9) üzenetére


Male
nagyúr

Erre szoktam rá én is... eleinte még kenegettem, de egyszer miután levettem a szendvicsZalmant, néztem, hogy a szép vékony elkenés eredménye az volt, hogy két sávban ért csak össze a borda-GPU, a többi részen érintetlen volt a paszta... és igen, a buborkékok is odakeletkeznek, mert legtöbbször azért csak mozog a borda, amíg rögzül. Azóta váltottam a középre egy megfelelő méretű csepp, és eddig bevált. (mondjuk kicsit többet szoktam ennél, annyit, hogy mind a négy oldal közepén megjelenjen egy pici... akkor tudom, hogy elég volt, szépen beterítette)

(#14) beefjeez


beefjeez
senior tag

jó írás :))

(#15) DM-Fan válasza Male (#13) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Hát, érdekes kérdés ez, szerintem a gyártók sem jutottak ebben konszenzusra. Volt már olyan CPU hűtőm is, aminek az aljára eleve fölvitték a pasztát, pontosan a CPU kupakjának megfelelő méretben és leheletvékonyan. Csak annyi volt a dolgom, hogy levegyem róla a védőműanyagot és rányomjam a CPU-ra. A szétkenős módszer ugye ugyanez, csak ott nem a bordát kened meg, hanem a chipet. Egyébként a buborékok szerintem leginkább akkor alakulnak ki, amikor leveszed a bordát, ez a videón is látszik. Valamint szerintem az sem jobb, ha a chip teljes felületén nem kenődik szét az anyag (mert ez a borsó módszernél óhatatlan).

Szerintem mindenki kenje úgy, ahogy az ő lelke nyugodtabb! Én nem bízom a borda általi tökéletes terítésben (már csak a videó alapján sem), de nem mondom azt, hogy nem lehet hasonlóan jól működő eredményt elérni így.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#16) hackeeeee válasza DM-Fan (#12) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jam, mondjuk ha már halkabb is maga a vas, akkor már biztos, hogy ért valamit! :K

Véleményem szubjektív...

(#17) DM-Fan válasza hackeeeee (#16) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Persze, biztos volt haszna. Már eleve azon lesápadtam, hogy a Cell egyik sarkában egy igen nagy felületen nem volt már hűtőközeg sem a bordán, sem a CPU-n - ahogy a képeken is látszik. Nem csoda, hogy dolgoztatta a ventillátort.

Ha másra nem, hát arra mindenképp jó volt, hogy tudjam, hogy nem a leamortizálódott pasztázás miatt fogja kilehelni a lelkét és hogy az én lelkem viszont nyugodt legyen, hogy mindent megtettem annak érdekében, hogy elkerüljem a vas idő előtti halálát. :B

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#18) hackeeeee válasza DM-Fan (#17) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezt néztem is a képeken is, hogy az egyik csücsök szinte "száraz" volt.. Ez azért elég gáz gyári szinten. :\

Véleményem szubjektív...

(#19) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Már 3x pasztáztam újra a 60as gépemet.
2007 augusztusi és még mindig megy (mondjuk sokszor áll hosszabb ideig).

Viszont a 60as másképpen néz ki belülről.

(#20) Endreas


Endreas
tag

Ha valakinek Y-led-es lesz az szóljon bátran.. :D

Kérdezz.

(#21) Male válasza DM-Fan (#15) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, nem igazán lehet eldönteni.

Jaja, vannak olyanok, de ott szerintem inkább azért teszik, mert nem kell mellékelni hozzá pasztát és aki felrakja, az nem tudja kifelejteni sem :)

(#22) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Grat, végre valaki más is szed szét dolgokat :)
De amúgy nem véletlenül szoktam mondani, hogy a paszta szétszáradása (ha igen) nem akkora baj, ha nem bontjuk meg. (Saját gépemen sem lett még leszedve a CPU hűtő, mióta összeraktam, idle 40 fok tuningolva a CPU... Gyári Intel hűtőke...)
A por inkább szokott gondot okozni, főleg, ha a földön van a gép.

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Az elmúlt évben három gépet is átpasztáztam. Minden flottul, ment de természetesen az enyémet sikerült rosszul összerakni: az egyik szalagkábel nem lett rendesen visszahelyezve, ezáltal 2 nap fejtörés volt, miért nem működik rendesen a joy.
A pasztával nem kell annyit ügyeskedni, ujjal is szépen fel lehet kenni.

Az egyik 40Gb-os gépen teljesen ki volt száradva a paszta, a 80Gb-os hűtője pedig jobban nézett ki és volt benne réz rendesen.

Gratulálok a pazar leíráshoz! :R

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#24) bigmasterg válasza F.B.I. (#23) üzenetére


bigmasterg
addikt

Az első 2 alkalommal nálam minden OK volt, viszont a legutóbbi összerakáskor elfelejtettem visszakötni az alaplap elemét.
Ezt persze csak akkor vettem észre, miután teljesen összeraktam, az elemhez meg teljesen vissza kellett volna bontani, úgyhogy hagytam is a fenébe.
Csak annyi van, hogy ha kihúzom az áramból, vagy a hátsó főkapcsolóval lekapcsolom, akkor elfelejti a dátumot és időt. De netről úgyis be tudja magának állítani.

(#25) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

"...feltárulnak a rendkívül igénytelenül levágott gumialátétek (négy darab kicsit jobb oldalt, egy nagy bal oldalt), amelyek az alaplap egyes alkatrészeit védik a fémlemeztől...."
"...Vigyázzunk, hogy a rendkívül igénytelenül leszabott gumialátétek maradjanak a helyükön (ugyanis nagyon könnyen leesnek), mert különben zárlat léphet fel!..."
:DDD ááháháhá :DD nagyon röhögtem! Alig bírtam végigolvasni a cikket. És ezt halálos komolysággal írja le! Kész vagyok...kár, hogy nincs röhögve fetrengő szmájli :))

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#26) kpal


kpal
veterán

PS SLIM-et szét kéne kapni idővel :U

DM : ez klassz cikk :R

[ Szerkesztve ]

(#27) hcl válasza LamerGyuri (#25) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Néha siralmas, hogy a hihhetetlenminőségiagyonhjpoltcsúcsszuper cuccokban milyen megoldások szoktak lenni...
Ha kínait vesz az ember, azon legalább nem csodálkozik, hogy trágyadomb... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) PH-User válasza hackeeeee (#3) üzenetére


PH-User
addikt

OFF-ként. Próbáltam a gubicsot középre módszert és sokkal rosszabb volt az eredmény, mint mikor szépen egyenletesen szétkentem, s úgy tettem fel a hűtőt. 52°C középre egy gubics, 46°C szétkenve. :Y

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#29) hackeeeee válasza PH-User (#28) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem szétkenve volt rosszabb, pötty után jobb, és a pötty után leszedve a bordát, ugyanúgy szét volt nyomva a paszta. Nah de mindegy végülis... :)

Véleményem szubjektív...

(#30) LamerGyuri válasza hcl (#27) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Ez ugye nem komoly? :D

Akkor hogy mindenki értse végre a könnyes röhögésre késztető dolgot: a rendkívül igénytelenül levágott gumialátétek nem szigetelésre; éppen ellenkezőleg, hővezetésre valók. Rendes nevük gap-pad, amit hővezető párnának lehetne fordítani.
Kész szerencse, hogy a cikkíró nem dobta ki belőle, mert szarul néz ki... ;]

Ha valaki jobban megnézte volna a képeket, egyébként is látszik, hogy egy chipset lapkát és a memóriákat köti össze a fémlemezzel termikusan.

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#31) hcl válasza LamerGyuri (#30) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, csak átfutottam, azt hittem, gumi távtartókról volt szó, képeket nem is néztem... :D
Gap pad, meg mint halottnak a csók... Persze attól még nem egészséges kidobni...
De akkor már inkább a bacsis féle 1Ft-os módszer :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) DM-Fan válasza LamerGyuri (#30) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

A lényeg nem az, hogy min vannak és célt szolgálnak - természetes, hogy nem dob ki semmit belőle az ember (magam sem írtam egy szóval sem, hogy ki kéne vágni, sőt, megjegyeztem, hogy maradjanak a helyükön) -, hanem az, hogy rettenetesen igénytelenül, szabálytalanra vannak levágva, nem volt egyetlen szabályos oldala egyiknek sem, mindegyik eltérő méretű volt, pedig 4 ugyanolyan fet-re feszültek rá, csak a nagyobb méretű volt egy chipset alatt. Nem tudom, hogy ez a gumiból készült anyag (mert az) egyébként hogyan vezeti effektíven a hőt. Szerintem mondjuk éppenséggel hülyeséget sem írtam: elektromosan biztos, hogy szigetelnek, vagy szerinted pozitív lenne, ha a chipset vagy a fet közvetlenül a fémfelülethez érne?

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#33) DM-Fan válasza LamerGyuri (#30) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Ja:

"Ha valaki jobban megnézte volna a képeket, egyébként is látszik, hogy egy chipset lapkát és a memóriákat köti össze a fémlemezzel termikusan."

Akkor nézd meg jobban, mert egyébként - ahogy az előző HSZ-ben is írtam, nem a memóriachipek fölött vannak ezek a gumik, hanem az attól a lapon kijjebb levő alkatrészek (szerintem fet-ek) fölött, ezt magam is ellenőriztem, mert kíváncsi voltam, hogy mihez feszülnek hozzá és nem a memóriákhoz. Az alakjuk és méretük és ahhoz igazodik és nem a memóriachipekéhez. Memóriachipek egyébként sem csak a lap CPU-val egyező oldalán, hanem a CPU-val szemközti oldalon is vannak, láthatóak a fotókon is, azok fölött sincs semmilyen gumi, ami bárhová hőt vezetne el.

Szóval a fenti mondatból csak a chipset lapka a helytálló. Persze ettől függetlenül biztos vezet el némi hőt ez a cucc, de nem értem, hogy miért nem pasztával és bordával oldotta meg, mert ez így minden, csak nem effektív hőelvezetés.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#34) hcl válasza DM-Fan (#32) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, pozitív lenne, mivel jobb lenne a hőátadás... (Alkatrész-paszta-borda jobb, mint ha alkatrész-paszta-gumi-borda, vagy alkatrész-gumi-borda, mert a gumi-akármi átmeneten rosszabb a hőátadás, mint pasztával.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) DM-Fan válasza hcl (#34) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Azt biztos, hogy hővezetés szempontjából az alkatrész-paszta-borda lenne a legjobb, csak gyanítom nem véletlenül tettek oda elektromosan szigetelő anyagot. Féltem is, hogy a ebbe a fémszendvicsbe rakott alaplap nem ér-e hozzá valahol a lemezekhez: ha nem a helyére kerül vissza a fémlemez és valahol hozzáér az alaplaphoz, akkor azonnal vége van, rövidzár és viszlát.

A memóriachipek viszont nem tudom mennyire melegszenek, de azok fölött egyik oldalon sincs semmilyen borda, ez teljesen biztos. Meg lehet nézni, hogy azok milyen közel vannak a CPU-hoz/GPU-hoz és a gumibakok és az alattuk levő bordák a fémlemezen mennyire távol vannak a CPU-nak/GPU-nak kivágott ablakoktól.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#36) LamerGyuri válasza DM-Fan (#33) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Tökmindegy, hogy a fesszabályzót vagy a memóriákat kapcsolja össze, a lényeg azon van, hogy fogalmad sem volt, mi az a cucc. Nem gumi, hanem hővezető párna. És azért néz ki olyan szarul, mert a kínai üzemben egy szalagból vagy nagyobb lapból vágják ki a megfelelő méretre. Kézzel.
Ha már egyszer egy ilyen cikket megírsz, akkor ne vezesd félre azt, aki remegő kézzel fogja meg már a csavarhúzót is, nehogy elrontson valamit. És ha kidobja az illető, mert nem írtad, hogy az kell oda? Megfogja - ragad - biztos elöregedett - aztán vág oda valami gumitömítést. Egy nap, vagy egy komolyabb játék után pedig a gép el is távozik az örök játékmezőkre.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#37) Chosen válasza hackeeeee (#3) üzenetére


Chosen
addikt

Ezt a videót én nem linkelgetném, valós helyzetben egyáltalán nem így oszlik el a paszta, mivel nem tükörfelülettel és közel sem ekkora nyomóerővel oszlatod el, a srác teljes izomból nyomja rá az üveglapot, ilyen erőtől egy mai borda szépen meghajolna.

(#38) DM-Fan válasza LamerGyuri (#36) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

"Tökmindegy, hogy a fesszabályzót vagy a memóriákat kapcsolja össze, a lényeg azon van, hogy fogalmad sem volt, mi az a cucc."

Hogy lenne már mindegy. Az említett fet-nek van olyan lába, ami simán beleérhet a fémlemezbe. Az nagyon finom lenne, ha arra húzna át a feszültség, ugye?

"És ha kidobja az illető, mert nem írtad, hogy az kell oda?"

Akkor most olvasd el szépen újra a cikket és értelmezd is! De tudod mit, segítek, hátha nem megy - bár magad is idézted a korábbi HSZ-edben:

"Vigyázzunk, hogy a rendkívül igénytelenül leszabott gumialátétek maradjanak a helyükön (ugyanis nagyon könnyen leesnek), mert különben zárlat léphet fel!"

Tehát hol is írtam olyat, hogy nem kellenek? Éppen hogy felhívtam rá a figyelmet, hogy vissza kell rakni a helyére! Ergo ha kidobja, az az ő hülyesége.

Amúgy meg mivel is nem értesz egyet? Rendkívül igénytelenül vannak leszabva? Igen. Gumiból vannak? Igen, akárhogy állítod is, hogy nem. Alátét szerepét töltik be? Igen.

Aki meg remegő kézzel fog meg egy csavarhúzót, az eleve ne fogjon hozzá! De erre is felhívtam a figyelmet.

Szívesen látunk tőled is hasonló cikket, ha ennyire tapasztalt vagy. Nomen est omen.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#39) hackeeeee válasza Chosen (#37) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jó..

Ha lesz hasonló példa, akkor azt mondom nincs értelme.. De mivel nincs, és mindenki mond mindent...

Attól még pl. Nekem ugyan úgy szépen szétnyomja csak a borda, ha csak középre rakok egy "pöttyet".. Legközelebbi szétszerelésnél a proci teljes felületén van paszta, ahogy kell...

Amúgymeg, a gyári Intel hűtő se pite, amikor képes görbíteni a lapot... :U

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#40) hcl válasza DM-Fan (#35) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért van ott gumi, mert különben bonyolultabb lenne a borda formája, és macerásabb lenneúgy rögzíteni, hogy az normális érintkezést biztosítson. Spórolásból van ott gap pad.
A gap pad amúgy nem vezető elektromosan (szilikongumi), meg a FET-ek és a BGA-k teteje sem vezető, tehát nyugodtan érintkezhetne fémmel.

Egyébként érdekes ez a gumiszabászat. A melóhelyen (elektronikai gyár) is raknak össze hűtőbordás cuccokat, van, ami pasztás gyárilag, van, amire csak egy padet tesznek... A pad ívekben jön, műanyag hordozón, és előre szét van vagdosva, négyzet alakúra, csak leveszi a melós, és rakja a bordára. Nincs mit elszabni.

Amúgy ha az alaplap rövidzárat kap, nem feltétlen döglik meg, hamarabb érzékeli azt a táp, és kapcsol le a rövidzárvédelem. persze előre megjósolni sosem lehet.

A RAM chipek is melegszenek rendesen, és VGA kártyákon sem feltétlen hűtik, megfelelően kialakított bordával is csak a nagyon igényes típusokon; illettve ugye a VGA hűtőkhöz szoktak ramsüniket adni, ami sokat nem ér, de legalább megnyugszik a user.
Pedig ugye azok is BGA IC-k, és hát ha az feljön, akkor is lehet kukázni (vagy ha okos az ember, akkor balloztatni), illetve a melegedéstől könnyen megdöglik.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#41) Mazsika


Mazsika
őstag

jó cikk! élvezettel olvasom mindig az ilyen barkácsolós, szétszedős, összerakós irományokat.
viszont arra kíváncsi lennék hogy akkor ez a pasztás dolog hogy is van?! hogyan érdemes akkor pasztázni... de ezt csak offban.

Dáccsika

(#42) DM-Fan válasza hcl (#40) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Jaja, ramsünik nekem is jártak a korábbi kártyámra vett Zalman VF700-as hűtőm mellé. Azokon is gyárilag applikálva volt a paszta, ami egyben ragasztó is volt, csak rá kellett nyomni a bordákra.

Mindenesetre ebben a PS3 modellben semmi nincs a memóriabordákon, házilag se nagyon lehet ráapplikálni a fémlemezek közelsége miatt, amik ugye mindkét oldalról határolják a lapot, márpedig memóriachip is van mindkét oldalon.

Get Moded!

(#43) DM-Fan válasza Mazsika (#41) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Szerintem kend úgy, ahogy neked eddig korábbi gépeidnél bevált! Én mindig ezt a leheletvékonyan, de egyenletesen megkenős variációt választottam a CPU-imnál, VGA-hűtőcseréimnél és eddig kivétel nélkül beváltak, a CPU-m jelenleg is 24 fokos. Amikor levettem a bordákat ezekről a gépeimről, akkor mindig azt láttam, hogy nem folyt ki oldalt sehol és egyenletesen fedték a chipet. Szerintem is igen nagy nyomás kéne ahhoz, hogy a videón látható módon terüljön az anyag - látható ott is, hogy a srác elég izomból nyomja, bár mondjuk az is tény, hogy a bordát is erősen odahúzzuk.

Get Moded!

(#44) Mazsika válasza DM-Fan (#43) üzenetére


Mazsika
őstag

Csak sajnos még nem pasztáztam semmit újra. Most jutottak odáig az itthoni gépek laptopok hogy rájuk férne! Ezért is érdekel jobban a téma. de majd ha odakerülök, még jobban utána járok!

Dáccsika

(#45) lapa


lapa
veterán

nagyon alapos és igényes írás.

az egyetlen dolog, amivel vitatkoznék az a "megfelelő" gyári pasztázás. ránézésre az egyik chip legalább 10%-án egyátalán nem volt paszta. nyilván nem számít annyira sokat, de ez nem jelenti azt, hogy megfelelő.

szerintem.

(#46) DM-Fan válasza lapa (#45) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Igen, ez valóban igaz, nem volt azért makulátlan a gyári pasztázás - erről már értekeztünk is itt a HSZ-ekben - csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy azért nem is annyira tragikus a helyzet, amilyennek sokan beállítják. Mondjuk az is tény, hogy olyan Youtube videót is láttam már, ahol azt mutatta a srác, hogy töménytelen mennyiségű paszta volt mindenhol gyárilag, amivel kb. az ellenkező hatást érték el.

Get Moded!

(#47) Tonti


Tonti
tag

Jó kis írás.

Telefonon lehet a leggyorsabban elérni! A számom az adatlapomon megtalálod.

(#48) hcl válasza DM-Fan (#42) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Biztos meg lehetne csinálni, mert létezik vastagabb (2-3mm) gap pad is, csak nekem már elfogyott :( (HP XE3 notiban életmentő volt a winyó számára, mert valami állat a chipset fölé tervezte a winyókeretet, és a winyót fűtötte a chipset... a winyóról gap paddel a billentyűzetre vezetve a hőt, az nem melegedett folyton túl).

Az ilyen ragasztós paszta meg nem hülyeség, csak VGA-k esetében a ramsünik mérete szokta nevetségessé tenni az egész mókát.

Mutogatni való hater díszpinty

(#49) opeter87


opeter87
senior tag

Jó írás lett. Én soha nem mernék így hozzányúlni a saját ps3-amhoz! úgy hogy :R

(#50) #70616832


#70616832
törölt tag

Nekem az X2-esem egy Ninja van venti és paszta nélkül. Semmi baja, évek óta..
Szép munka, de én kételkedem a szükségességében :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.