Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Csak annyit fűznék hozzá, hogy a mátrai népek nem kifejezetten szeretik, ha az Alföld legészakibb városait "le-Mátrázzák" vagy bármi módon földrajzi összefüggésbe hozzák vele. Ki tudja miért - biztos a palóc büszkeség, de az biztos, hogy közelebb áll a mentalitás a nógrádi vagy nyugat-borsodihoz, mint a hevesi síkvidékihez. Persze az óvatos "Mátra térsége" és "Mátra közelében" kifejezésekből érződik is, hogy ez a megfogalmazáskor is ott motoszkálhatott, csak a kevésbé tájékozottabbak kedvéért mertem megjegyezni, nem kioktató szándékkal.
Egyébként meg kiváló gondolkodtató, mint mindig. Szinte éreztem a vasúti kocsi szagát olvasás közben. :R

(#2) potyautas válasza Feketelaszlo (#1) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Nyilván nem a Mátrában vonatoztam, hiszen Gyöngyösre is külön szárnyvonal vezet. Csak azok számára, akik nem ismerik a környéket, egyértelműbb helymeghatározás, mint ha Adácsot, vagy akár Vámosgyörköt említem.
Na, de ettől függetlenül köszönöm a reagálásodat :)

(#3) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Már kezdett hiányérzetem lenni, hogy nincs tőled új írás. :)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#4) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Szamomra nem logikus, hogy a fater szaladgal :)

Viszont kedvet kaptam a vonatozashoz egy egy ut erejeig. Regebben sokat vonatoztam, az elejen meg szerettem is.

Hetkoznapi tortenet megis elvezetes formaba ontve. Nekem tetszett.

(#5) Tutu7030 válasza RexMaximus (#4) üzenetére


Tutu7030
veterán

Felénk már csak maximum az atomvonat jön. :D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#6) potyautas válasza RexMaximus (#4) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

A fiam a második munkanapját töltötte új munkahelyén, nekem meg szabad szombatom volt. Kirándultam egyet, ha már ilyen olcsón megtehetem.

(#7) RexMaximus válasza potyautas (#6) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Ha a csavargas volt a fo motivacio akkor az mas :)

Elgondolkodtatott amugy a talalkozasok "gyakorisaga" resz. Nalam is hasonlo a helyzet a faterral (szulokkel). Nalunk se fog ez mar valtozni. Valoban vannak fontosabb dolgok de ezek a hetkoznapi mokuskerekben szetforgacsolodnak. Meg akkor is ha ma tudod, hogy kesobb megbanod ezt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.