Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4901) Narxis válasza siddis (#4900) üzenetére


Narxis
nagyúr

:Y

Thanos was right.

(#4902) siddis válasza Narxis (#4901) üzenetére


siddis
őstag

..megint benne van a charging control...

-- Aux armes, citoyens --

(#4903) Narxis válasza siddis (#4902) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez furcsa...

Thanos was right.

(#4904) arino


arino
csendes tag

Ha alaplaphibás lett a készülék, lehet egyáltalán gazdaságosan javítani? Hová érdemes fordulni? A garancia már letelt.

(#4905) Tompika777 válasza arino (#4904) üzenetére


Tompika777
senior tag

Ha találsz törött kijelzőset, és abból felhasználod,máskülönben az új alaplap gazdasági totálkár. Én nem talaltam elfogadható áron, így el is adtam a telefont, pedig szerettem.
Ráadásul ugye nem tudni, hogy amit beleteszel abban fog e jelentkezni újra a hiba, mert utána olvasgatva azért annyira nem ritka sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#4906) Spec


Spec
őstag

Srácok, az miért lehet hogy használom az AdGuard-ot, szépen be is van állítva hogy fusson a háttérben (automatikus indítás, akku kímélőnél hagyja figyelmen kívül, le van lakatolva, stb.), de időnként mégis valahogy kilövődik a háttérben? Ezt onnan veszem észre, hogy egyszercsak random elkezdenek szaporodni a megtekintett oldalakon a reklámok, cookie pop-upok, stb. Sima gyári MIUI 13 van rajta. Van valakinek ezzel tapasztalata?

Más: Azt figyeltem még meg, hogy ha fut az AdGuard rendesen a háttérben, akkor jóval lassabban merül az akksi. Mondjuk egy éjszaka alatt 2-3%-ot merül, ha aktív az AdGuard, ha meg nem fut az AdGuard úgy meg 10-12%-ot is merül (nincs éjjszakára kikapcsolva, csak alvás módban van). A napközbeni aktív használaton is érezni a különbséget.

Ezt csak azért írom, mert többen is panaszkodtak, hogy hirtelen elkezdett gyorsan degradálódni az akksijuk. Lehet ez valami háttér processzel van összefüggésben, amit az AdGuard szépen kilő/blokkol, de amúgy meg szépen aktívkodik a háttérben, és ezzel felesleges CPU időt generál, és meríti az akksit.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#4907) junior11 válasza Spec (#4906) üzenetére


junior11
veterán

Erre korábban már én is panaszkodtam, én is régóta használom az Adguardot, és a MIUI 14 óta kezdte nálam ezt csinálni, netet bújva állítólag MIUI bug, és már korábbi verzióknál is panaszkodtak rá, nem találtam rá orvosságot, nem mindenkinek csinálja, nekem azért javult az Adguard 4-es verzióra való frissítéssel, de még mindig néha magától leáll, ami bosszantó.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#4908) Fall-N válasza junior11 (#4907) üzenetére


Fall-N
veterán

Igen nekem is így működött, illetve nem. Motorolán meg ha kikapcsolom akkor is ott marad az értesítési sávon, így még idegesít is. Pár perc után ha le van zárva a kijelző, akkor szerencsére eltűnik.

(#4909) Narxis válasza Spec (#4906) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez MIUI bug, ha tehetném akkor legszívesebben elpusztítanám a MIUI-t és sóval hinteném be a helyét. Az egyik legótvarabb szoftver ami okostelefonokra készült az emberiség történelmében! :W

Thanos was right.

(#4910) Fall-N válasza Narxis (#4909) üzenetére


Fall-N
veterán

Az tény, hogy nem jó irányba fejlődik. Jól ki lett lúgozva a az eredeti kínai változathoz képest, de a gyengeségeit és hibáit megtartotta.

(#4911) Spec válasza Narxis (#4909) üzenetére


Spec
őstag

Én azért ennyire nem gondolkodom radikálisan a MIUI-ról. Tény hogy vanak hülyeségei (lásd pl. ez is amiről szó van), de gyakorlatilag 2 éve belaktam, és azóta is azt használom. Még a frissítéseknél se csinálok resettet rajta, és megy szépen úgy ahogy. Igaz, nekem nincsenek speciális igényeim, de arra mire kell, arra teljesen jó. Nem fagyogat, nem indul újra, nem akadozik, és ez a legfontosabb számomra.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#4912) beller válasza Spec (#4911) üzenetére


beller
aktív tag

+1

(#4913) Pityu. válasza Spec (#4906) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Most a böngészés reklám blokkolásához kell neked az adguard? Ha igen akkor miért nem úgy csinálod,hogy kiwi browser vagy firefox és bele egy ublock orgin és nincs gond plusz fogyasztásra meg reklámra böngészés közben.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#4914) Spec válasza Pityu. (#4913) üzenetére


Spec
őstag

Arra is. Meg úgy általában a privacy védelemre, biztonságra, nem kívánatos tartalom blokolásra, a nem kívánatos háttér folyamatok blokkolására, a saját VPN-je is fut folyamatosan, stb. Sok hasznos tulajdonsága van, a reklám/cookie blokkolás csak egy kis szegmense a funkcionalitásának.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#4915) yanna válasza Spec (#4911) üzenetére


yanna
őstag

Telefonálni, sms-t és üzenetet küldeni, netezni, átlagos alkalmazást futtatni nekem is tökéletes. Egyéb extrém dolgokra célhardvert használok. (Grillezés, beton keverés, locsolás, közlekedés. :B )

(#4916) vgyuri válasza Spec (#4906) üzenetére


vgyuri
őstag

Miui 14.0.3 és Adguard 4.0 van nálam, hónapok alatt sem tapasztaltam a leállást.

(#4917) siddis válasza Narxis (#4903) üzenetére


siddis
őstag

Valamit nagyon eltaláltak ebben a build-ben, mert alig fogyaszt, három napja megy és még azt írja ki hogy van hátra négy nap (64%) közben ugyan úgy használom, mint eddig..

-- Aux armes, citoyens --

(#4918) Narxis válasza siddis (#4917) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen, ez jó build.

De crdroid.net -en írják is.

Initial crDroid 9.8 release
Updated to August 2023 security patches (android-13.0.0_r67)
Added back QS Header Image options
Launcher3: hide "all apps" view when search starts
Launcher: Updated themed icons
Fixed Google restore issue if using gapps
Fixed toggle to enable brightness slider haptic feedback
Fixed an issue with app crash on orientation change
Fixed some possible battery issues
Fixed possible smart charging issue
Fixed charging stats
Fixed Updater layout issues
Fixed some issues with native keyboard
Fixed an issue with Launcher button on high DPI
Some small changes for doze mode
Some other small fixes
Small theme changes to stock keyboard
Some small UI improvements to Jelly (Browser)
Updated Webview to 115.0.5790.166
Updated translations

Thanos was right.

(#4919) Pityu. válasza siddis (#4917) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Már normál használat mellett eszik keveset? Nehéz telepíteni telefonra másik rendszert?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#4920) siddis válasza Pityu. (#4919) üzenetére


siddis
őstag

Igen, két SIM-mel, melóban használva, olyan napi 10-20 hívás meg ami még jön.. Eddig kb. négy napot bírt..

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#4921) Fall-N válasza Pityu. (#4919) üzenetére


Fall-N
veterán

Simán elképzelhető, a MIUI sokat "eszik". Ezekben a custom ROM-okban, meg közel sincs annyi fölösleges háttérfolyamat. Nekem is jól bírja a stock Droid, eddig nem sikerült lemeríteni a telefont.

(#4922) Pityu. válasza siddis (#4920) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát nekem jobb esetben 2,5 napot bír a telefonom 100%-ról 20 vagy 15% ig merítve de van,hogy hamarabb lemerítem pedig én nem telefonálgatok álandóan.Sőt sokszor használom ultraerős kímélő módban is.Egyébként ha felraksz ilyen costum romot akkor mindig neked kell frissítgetni a rendszert vagy kapod automatikusan mint általában a telefonoknál?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#4923) Pityu. válasza Fall-N (#4921) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Jó neked

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#4924) Fall-N válasza Pityu. (#4923) üzenetére


Fall-N
veterán

Tudatosan olyat vettem amin stock droid van. Igazság szerint már a Mi A1-gyel megszerettem, csak az utódjai nem sikerültek valami jól, így lett egy ideig MIUI. Ha meglenne az X3 lehet én is custom ROM-mal használnám már.

(#4925) Pityu. válasza Fall-N (#4924) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én nem nagyon próbáltam még sose telefonon rendszert telepíteni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#4926) v.attis


v.attis
őstag

Ha már custom rom...
Még amikor új volt a telefonom, akkor próbáltam néhányat, köztük a Crdroidot is, de ennek már 2 éve. Beálltam a Xiaomi.eu-ra.
Amit észre vettem, hogy nehézkes megoldani, pedig nekem nagyon fontos lenne:
- kamerák megfelelő kezelése. Próbáltam én Gcam-et, meg beépített kamera appot, de a xiaomi.eu (és stock) kamera app a legjobban, leggyorsabban, leg egyszerűbben használható. Ez tudja használni az összes kamerát, megy a makró, a telefotó, a stabilizálás videónál. A Gcam felülete nekem egy káosz.
- hívásrögzítés. Anno vagy rootolni kellett még a telefont, vagy külső alkalmazással megoldani. Rootolni semmiképp nem akarom. Ebben is vezet a xiaomi.eu, gyárilag benne van a képesség.

Node! Van-e ezekben jelentős változás azóta? Mindig is szemeztem a Crdroiddal, csak a fenti tények tartottak vissza. Én sem rajongok a Miui-ért, amolyan szükséges rossz-ként tekintek rá.

(#4927) Sanki válasza Spec (#4906) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Ez melyik adguard app pontosan?
AdGuard: Content blocker?

(#4928) OberMotz válasza v.attis (#4926) üzenetére


OberMotz
aktív tag

crDroidban a "gyári" / MIUI kamera app van, nem a fapados OSS.

(#4929) v.attis válasza OberMotz (#4928) üzenetére


v.attis
őstag

Akkor egy gond letudva... :R

(#4930) Pityu. válasza v.attis (#4926) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát nem tudom lehet neked kicsit káosz a gcam de a gyári kamera appot oda vissza szétveri fotózásban.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#4931) beller válasza Pityu. (#4930) üzenetére


beller
aktív tag

+1

(#4932) Szaraz


Szaraz
tag

nekem most a PixelExperience13Plus van fenn. 2 napot bír, számomra átlagos használattal ( telefon, fb, messenger, e-mail, minimális játék ). Egyébként nem rossz ROM, de nekem hiányzik az AppLock. CrDroidban van AppLock?
Esetleg aki telepítette, az pár mondatban leírná a frissítést? Gapps is kellene. Gondolok itt olyanra, hogy kell-e firmware-t, kernelt telepíteni? Melyik gcam-ot érdemes, lehet rátenni?
néztem jó pár videót, de azért mégiscsak megnyugtatóbb lenne, ha olyan is leírna, aki csinált már ilyet. Meg hogy mire kell figyelni, ha nem túl nagy kérés! :R :R
előre is köszi, köszi!!! :R

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#4933) Pityu.


Pityu.
nagyúr

De egy ilyen costum romot, hogy kell elképzelni? Ugye itt androidon vagy mi úgy van hogy majd küldik a frissítést egy letöltődik mindig újra kell telepíteni a rendszert hogy hogy kell frissíteni vagy honnan tudom hogy frissítik vagy vagy hogy? Mert azon gondolkodom hogy lehet hogy kísérletezhetnék van egy Samsung A6-os telefonon ,hogy ha arra van e valamilyen rom akkor kísérleti alanynak megtenné

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#4934) Spec válasza Sanki (#4927) üzenetére


Spec
őstag

Ez az. Vettem anno akciósan egy "Family plan"-nak nevezett lifetime licencet, ami elvileg élethosszig tartó használatot, és upgrade lehetőséget garantál, összesen 9 eszközön. 30 dolcsi volt, de szerintem maximálisan megérte, főleg mert lifetime.
Jelenleg 3 asztali PC-n, és 4 androidos okoseszközön használom. Nagyon jó privacy védelmi funkciói vannak. Mióta ezt használom azóta "sokkal szárazabb, biztonságosabb érzés" :D :DDD
Csak a telómon eddig 72 Gbyte nem kívánatos adatforgalomtól kímélt meg, a kb. 1,5 év használat alatt, ami már önmagában megérte. Pl. a mobil net keretemre is nagyon jótékony hatással van. Nem is gondolná az ember mire megy el a szűkös adatkerete feleslegesen :U

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#4935) siddis válasza Pityu. (#4933) üzenetére


siddis
őstag

https://forum.xda-developers.com/f/samsung-galaxy-a6-roms-kernels-recoveries-oth.7667/

Tudtommal a Samsung-okra tök másképp kell felvarázsolni a Recovery-t..

-- Aux armes, citoyens --

(#4936) siddis válasza Szaraz (#4932) üzenetére


siddis
őstag

GCam
konfig-ot ezt használom hozzá
Vannak újabbak - sokkal nagyobb méretben - de én nem láttam akkor nagy differenciát, bár lehet hogy csak vak vagyok..

-- Aux armes, citoyens --

(#4937) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Sziasztok, mennyire használható még ez a készülék? mennyi ideig kap még frissítést?
érdemes még beszerezni?
Zozo

(#4938) junior11 válasza Zozo0525 (#4937) üzenetére


junior11
veterán

Szia, átlagfelhasználásra (persze ez széles fogalom, ki hogyan használja) szerintem még bőven van kraft benne, új Android rendszert már tudtommal nem kap, biztonsági frissítés márciusi, addig kb. 3 havonta kapott, lehet már áttértek a féléves? frissítésre, mert úgy rémlik ezt 3 évig igérték, valamint lehetséges, hogy a MIUI 15-öt még megkapja maradva Android 13-on.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#4939) Zozo0525 válasza junior11 (#4938) üzenetére


Zozo0525
őstag

köszönöm

(#4940) Alarikman válasza Zozo0525 (#4937) üzenetére


Alarikman
senior tag

Őszinte leszek. Ez egy nagyon jó készülék, de ha használtban gondolkodol, akkor utána kell járni. Kérd el a gyártási időt a dobozról, ha még meg van. Vagy szoftverből.
Mivel minél későbbi gyártás, annál kisebb az esély a hírhedt PMIC alaplap hibára. Sőt, ha kínai gyártás akkor is jobb eséllyel nem jön elő a hiba. Indiai gyártás problémás lehet.

(#4941) Narxis válasza Zozo0525 (#4937) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem, mert simán tonkremehet ha megvetted.

Thanos was right.

(#4942) Fall-N válasza Zozo0525 (#4937) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem alaplap hiba nem, viszont a híres közelségérzékelő hiba eljőjött, ezért is váltottam le. Egyébként hardveresen és szoftveresen bőven megállja még a helyét, ha már frissebb Android nem is lesz rá.

(#4943) siddis


siddis
őstag

crDroid Android-13.0-2023-09-02

Changelog:

* Dialer theming revamp
* Re-added Dialer swipe actions in call log
* AOSP keyboard theming updates
* Fixed SystemUI potential crash on lockscreen
* Fixed a possible crash when entering a Bluetooth broadcast password
* Some additional SafetyNet spoof changes
* Fixed launch power menu from QS only if enabled
* Fixed up default values for doze and AOD
* Fixed Contacts displaying duplicate numbers
* vayu: Merged latest CAF tag LA.UM.9.1.r1-13900-SMxxx0.QSSI13.0 in kernel
* vayu: Switch to latest google clang 17.0.4 for kernel compile (experimental)
* vayu: Upstreamed kernel to v4.14.325 stable release
* vayu: Various kernel fixes and updates

-- Aux armes, citoyens --

(#4944) v.attis válasza OberMotz (#4928) üzenetére


v.attis
őstag

Egyre többet elmélkedem a crdroidon, de van néhány fontos dolog, ami számomra nélkülözhetetlen. Tudnál ezekről valami visszajelzést adni? Hangsúlyozom, nem akarok rootolni semmiképp!
1. Gyorstöltés, gyári töltővel működik? Általában 30-80% között tartom, ehhez reggeli készülődés ideje alatt elég a töltés.
2. Banki appok, főleg K&H? Safetyneten átmegy gondolom.
3. Google appok teljes tárháza, mindenféle szinkronizálással: Fotók, Drive, Pay, Térkép, Home, Naptár, Keep, Tasks. Gyakorlatilag minden.
4. Gesztusvezérlés! Nem használok gombokat, nem is akarok használni!

Nagyjából ennyi...
Köszönöm előre is!

(#4945) OberMotz válasza v.attis (#4944) üzenetére


OberMotz
aktív tag

Persze, alább a válaszok, illetve én sem használok rootot:

1. Igen, megy a gyorstöltés, bár én nem gyári, hanem általában egy asztali 65 wattos Blitzwolf PD töltővel használom. A töltőkábelen van kijelző, olyan 30 wattig szokott felmászni a töltés.
2. OTP-s vagyok, gond nélkül megy. KH-s appot teszteltem anno valakinek a kérésére, de azt csak elindítani tudtam, mivel nincs ott számlám, de nem panaszkodott, el tudtam volna kezdeni a regisztrációt. A rootolásra "érzékeny" appok közül használok még Revolutot, Google Waletet, Simple Payt - mindegyik rendeltetésszerűen működik.
3. MindTheGapps van a crDroid "alá" téve (alapértelmezetten semmi Google cucc nincs benne), nem volt eddig gond vele
4. a crDroid beépített gesztusvezérlését használom, működik

(#4946) Raruh válasza v.attis (#4944) üzenetére


Raruh
tag

Szia,

Nekem KH app nem ment crdroid alatt, böngészőből tudtam csak használni. Ez cca fél éve volt, ha most teszteled és megy, kérlek jelezz vissza :D
Én emiatt váltottam vissza először MIUI-ra, aztán újra felidegelt, most ArrowOS van fent.
Root-ra nincsen szükségem, ezen most minden megy :)

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#4947) v.attis válasza Raruh (#4946) üzenetére


v.attis
őstag

Hétvégén akartam neki esni, de most kicsit el bizonytalanodtam.
Munkára használom legfőképp a telefont mire belakom....

(#4948) Raruh válasza v.attis (#4947) üzenetére


Raruh
tag

Ha nekiesel gyors a történet :) Kipróbálod a crDroidot, ha nem megy a KH, mehet is fel az Arrow.
Arra figyelni kell ArrowOS-nél, hogy könnyű bootloopra futni, mert nem elég a data wipe, formázni is kell a partíciót. Legalább is nálam így volt, utána már gond nélkül ment minden. Azóta is vígan használom. :DD

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#4949) yanna


yanna
őstag

Hi! Gugli telefon miatt lehet a legutóbbi hívásokat csak 6 hónapig visszamenőleg látni? :F Minden gyári, semmi reset, vagy visszaállítás nem történt. :(((

(#4950) v.attis


v.attis
őstag

Na, egy olyan gondom van, hogy clean installal felraktam a legújabb crdroidot, majd arra a legújabb full NikGapps-et, a 800+ megabájtosat. Megy is rendesen, de felülírta a tárcsázót, tehát most csak guglis tárcsázóm van, ebben viszont nincs hívásrögzítés.
Most akkor mi van?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.