Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) pintermiki válasza siposz (#47) üzenetére


pintermiki
csendes tag

Úgy látom fogalmad sincs a magyar rögvalóságról! Kistelepüléseken bizony még mindig nagyon komolyan használják a cd-dvd technológiát! Nem csak önkormányzatoknál (tudok személyesen olyan önkormányzatot (nem keleten, nyugaton!!!) ahol a polgármester gépén win7 van, de a másik három gépen még XP! Tudok nem egy olyan kisiskolát, ahol szintén futnak XP-s gépek nyomtatóval, internettel!) Ha nem burokban élnél, pontosan láthatnád, hogy a lakosság jó része használja még mindig a cd-t pl zenehallgatásra, mondom, nálunk a kisboltban heti szinten fogy el egy 50-es dvd / cd henger! Mert veszik az emberek, mert használják. És hangsúlyozom, mi nyugaton élünk, viszonylag munkahelyekben erős környezetben, ahol azért van pénz, de keleten még rosszabb a helyzet, ott pedig konkrétan tudok két olyan iskolát is, ahol a win95-ös gépeket a nyáron cserélték le! Nagyon sok nyári tábort szervezünk és szembesülünk azzal, hogy a szülők jó része még mind a mai napig DVD-n/CD-n kéri a táboros képeket, hogy a lejátszóban a tv-n megnézhessék!
Sőt tovább megyek sok ember már a tv-re köti akár az ezer éves pc-jét is a videókártya kimenetén, és úgy néz dvd filmet, vagy br-t! Ahhoz pedig kell a lejátszó a gépbe! Kicsit gondolj bele, hogy bizony ez a technológia nagyon nem kopott még ki a társadalmunkból, nagyon is jelen van, pont, hogy Te vagy az, aki egyfajta elutasító kisebbséget képvisel, gondolom fiatal vagy még, nem kerültél be a munka világába vállalkozóként és nem szembesültél azzal, hogy a lakosság jelentős része milyen régi rendszereket és eszközöket használ - nyilván ez messzire vezet - főleg a pénz az oka. De tény, hogy a CD, DVD mind a mai napig jelen van, ahogy fent is említettem leletet a kórházból is azon adnak ki, fogászaton arra írják ki a röntgenfelvétel, önkormányzatok azon használják a jogtárakat, iskolák tömegével a lexikonokat és interaktív tananyagokat! (Arról nem beszélve, hogy pl van olyan iskola, ahol még VHS-en néznek pl biológia órán természetfilmet a diákok! És most tervezik digitalizálni DVD-re, mert egy szülő felajánlott nekik egy lejátszót! Igen, ez ma Magyarország, főleg a keleti fele!)

[ Szerkesztve ]

(#52) -Skylake- válasza pintermiki (#38) üzenetére


-Skylake-
addikt

CD/DVD mint jol bevalt technologia, az igen. A CD akkor halt meg mikor megjelent kereskedelmi forgalomban az elso 1GB-s pendrive, a DVD meg akkor amikor megjelent az elso 8-as. Ma, 2020ban adatot megosztani konkretan el sem tudok kepzelni tragyabb megoldast mint egy lemez. Ossz meg adatot icloud drive share linkel aztan csa, fel se kell allni a gep elol. Hidd el, brutalis retegigeny a CD, lenyekeben onkormanyzatokon / orvosokon es a haverjaidon kivul elo ember nem hasznalja, mert nulla azaz nulla ertelme van 2020ban CD-t hasznalni. Konyorgom a legtragyabb DVD iro arabol 64gigas pendriveot veszel es akkor azt az is tudja hasznalni akinek laptopja van, mert az hotzicher hogy az elmult 3-5evben egyetlen egy olyan laptop sem jelent meg ami ertelmes gep ES van benne cd. Egyetlen_egy_sem. Nem gondolod hogy akkor azert megis kicsit retegigeny ? :U Teljesen latom magam elott, ahogy a nyari taborban veszik fel a videokat az iphoneokkal meg az android telokkal es utana irjak ki oket dvd-re. Ne rohogtess mar...

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#53) siposz válasza pintermiki (#51) üzenetére


siposz
aktív tag

40 vagyok, tizenpár éve dolgozok programozóként, a gyerek is iskolába jár, de majdnem eltaláltad.

" És hangsúlyozom, mi nyugaton élünk,"
Én meg Magyarországon. Nagyon rég nem láttam cd/dvd használni bárhol.

A teljes koncepciód ott bukik, hogy aki elavult rendszert használ, az nem vesz új házat. Aki új házat vesz, az nem használ elavult technológiákat. A fogászatra meg az iskolába, ahol még ezek esetleg üzemelnek, senkibe fel se merül hogy bármilyen okból vegyen egy gépházat.

Nálam is megvan a régi gép a DVD olvasóval, amíg nem megy tönkre, addig használom.

[ Szerkesztve ]

(#54) #16939776 válasza pintermiki (#51) üzenetére


#16939776
törölt tag

A probléma gyökere az, hogy az állami szférában nincs semminek sem tétje, az hogy a környezet ugyan ebben fuldoklik, az azért van mert minden arra alapul, amit az állam ad.
Városban ugyan ez van állami cégnél. De mivel havi szinten nem 60 hanem 20000 ember jön be az ajtón, ezért nagyobb terhelésnek ellenálló körítés szükséges, ami alapból minőségibb, szebb és drágább ill. ennyi ember után három évente ki kell festeni.
Egyedül ez indokolja, mármint ha valaki betér azt hiszi, "hogy ez már a nyugat" hogy nem írott CD-n hozza magát, hanem produktívabb eszközöket lehet és kíván használni, amihez nekünk alkalmazkodni kell. Egyébként a nem megyünk sehova, mert nem mondták mentalitás 1:1-ben ugyan az mint "nem nyugaton".

[ Szerkesztve ]

(#55) Memora


Memora
senior tag

Ez nem is néz ki rosszul, már szinte csak a gagyi zöld/piros ledeket kellene lecserélni kékre vagy fehérre :DDD

Fancy quote placeholder

(#56) Memora válasza pintermiki (#29) üzenetére


Memora
senior tag

Gondolom van erre a célra külső ház. Nagy ritkán én is teszek lemezeket a gépembe. Nekem régebbi Corsair Graphite 600t van, abban még an egy csomó 5.25-ös hely.

Fancy quote placeholder

(#57) Memora válasza Synthwave (#41) üzenetére


Memora
senior tag

"Amúgy 30-50-100 (vagy akár több) GB-os játékoknál szép lenne lemezekkel babrálni; na az tényleg visszaidézné a '80-as, '90-es éveket."

1db többrétegű BD elég hozzá...

Fancy quote placeholder

(#58) Memora válasza bulikavagyok (#50) üzenetére


Memora
senior tag

Az összerakatással vigyázni kell. Sok boltban eleve azt feltételezik, hogy ha összerakást kérsz, akkor teljesen hülye vagy hozzá, így csak simán bele*****ák az egészet, összecsomózva a kábelek az előtérben, miközben ott virítanak a kábelelvezető lyukak, vinyót fordítva (!) erőltetik bele a helyére (mert az előtérben összecsomózva lógó kábelekkel csak így lehet), hogy ki se jön többé...

Fancy quote placeholder

(#59) Memora válasza pintermiki (#51) üzenetére


Memora
senior tag

Na igen, a BD filmek nagyon nem úgy tűnik, hogy el akarnának tűnni (bocs :DDD). És ez viszont sokkal inkább a nyugatra igaz, nem pedig MO-ra (itt a DVD filmeknél figyelhető ez meg :DDD).
Majd ha ugyanolyan minőségben lehet streamelni a filmeket, mint ahogy rákerülnek a BD lemezekre (jelenleg ennek a minőségnek kb: 10%-át képesek nyújtani a Netflix és társai...), akkor beszélhetünk újra a lemezek idejétmúltságáról...

Fancy quote placeholder

(#60) Th3Ac3


Th3Ac3
aktív tag

Jómagam ennek a háznak az elődjét hajtom, jó áron sikerült beszerezni még kb. másfél éve. Csak szuperlatívuszokban tudok róla beszélni, az biztos hogy nagyon hosszú ideig nem lesz lecserélve :) A ventiket akarom Noctuára váltani (abból vehetek kb. 5 darabot ha jól számoltam) ezen kívül semmi panasz.

(#61) Puma K válasza bulikavagyok (#50) üzenetére


Puma K
veterán

Elég gyászos, ha egy számtechboltban ennyi ideig tart összerakni egy sima levegőhűtéses gépet :)

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#62) Synthwave válasza Memora (#57) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A kiadók bizonyosan szívesen térnének át BDXL-re a százszor olcsóbb megoldások helyett, amikor már a szimpla, 1 filléres DVD helyére is inkább egy serialos papírkorongot suvasztanak be a tokba.

Mondjuk az se rossz, hogy 5 db üres lemez 34 000 pénz (kevesebbért is veszel már 4 TB-os vinyót, ~nyolcszoros kapacitással), a meghajtó is alsóhangon huszonezer. 1 db lemez egy ~128 GB-os, jobbfajta pendrive árában van.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#63) bulikavagyok válasza Memora (#58) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Férfiasan bevallom, én hülye vagyok hozzá. Több mint 10 év kihagyás után kezdtem most gépépítésbe, de ez korábban sem tartozott az erősségeim közé. Őszintén, nem gondoltam, h ez ennyire "bonyolult" művelet illetve, h ennyire el lehet szúrni (mert ahogy korábban is írtam, az eredmény közel sem lett 100%-os). Pár héten belül érkezik az új videókártyám, addig keresek egy profi szerelőt aki újra összerakja nekem a gépet. Jut eszembe! Nem tud valaki ilyet ajánlani nekem Miskolc környékén?! :R

Puma K: Egyetértek. Ráadásul ez a bolt az egyik legrégebbi a városban. Ezért is mentem oda. :)

Szerk.: Nem tudom mennyire látszik a képen, de a VGA nincs rendesen csavarral rögzítve, illetve van mellette egy kábel ami lóg a levegőbe. :U

[ Szerkesztve ]

(#64) atok666 válasza Memora (#55) üzenetére


atok666
őstag

Valtoztathato a ledek szine.

Atok

(#65) KaiotEch válasza bulikavagyok (#63) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

A VGA-ból kilógó kábelekkel nem tudsz kezdeni semmit, csak mondjuk kábelharisnyába egyesével áthúzni és akkor jobban néz ki. Ha meg a lógó USB-re gondolsz, told be hátulra a cable management-be. 5 perces meló se :)

(#66) bulikavagyok válasza KaiotEch (#65) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ez nem a VGA-ból lóg, hanem fentről jön. Illetve nem is USB kábel - azt azért felismerem. :B De ha 5 perces meló, akkor miért nem csinálták meg?! :D Nem kevés pénzt hagytam náluk. Sajnos nem értek hozzá, de látszik az egészen, h nincs rendesen összerakva. Már amikor cipeltem fel a lakásomba hallottam, h "zörög" benne valami. Mint utólag kiderült a rögzítetlen VGA volt az. Majdnem egy centis "kilengése" van így. :(

[ Szerkesztve ]

(#67) #16939776 válasza bulikavagyok (#63) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem akarom a tutit megmondani, de nagyon érdemes lenne a gépet oldalára fektetni, rányomni a hátlapra a VGA-t és mind a három csavarral odacsavarozni, nagyon.
Csak azért, mert az alaplapon a PCI-express port, nem arra van kitalálva hogy a kártya súlyát tartsa. így, 1 csavarral, ferdén felszerelve még szállítani is éltveszélyesnek néz ki.

(#68) bulikavagyok válasza #16939776 (#67) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi a tippet! :R Szállítás előtt mindenképpen megcsinálom!

(#69) Puma K válasza #16939776 (#67) üzenetére


Puma K
veterán

"... az alaplapon a PCI-express port, nem arra van kitalálva hogy a kártya súlyát tartsa... :

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#70) Aljasvip válasza bulikavagyok (#66) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Az, hogy valaki boltban dolgozik, egyáltalán nem garantálja hogy ért hozzá. Azért szerelték a géped 5 órán át (kamu, 2 óra max), mert az olcsó "behányom az alkatrészeket oszt jó az úgy" gépekhez vannak szokva.

Szerintem nézz pár Youtube videót (pl PCX több tucat gép építő videója van fent YT-on) és rakd össze te magad a géped. Ha van két kezed, egy rendes csavarhúzó készleted (pl az Aldis 5000Ft-os, cserélhető bit fejekkel), meg egy kicsi csillagfejű vagy hosszú szárúban ugyanez, akkor nem lesz kihívás számodra. Az összes kábelt csak egyféleképp és egy bizonyos helyre lehet bedugni...
Én nem járok Miskolc közelében már egy ideje, ha 3 évvel ezelőtt szólsz... :(

A gépházhoz adniuk kellett egy átlátszó dobozt benne csavarokkal, ott találsz olyan csavarokat mint ami a VGA rögzítetlen vége alatt van. A VGA-t vízszintesbe mozgatod, egyik kezeddel tartod, míg a másikkal behajtod az egyik csavart. Utána a második csavar jöhet.
A VGA előtt lógó kábelhez szükséged lesz az alaplap leírására, ott találsz majd egy ábrát, hogy abba a nagyobb analóg csatlakozóba jelölt kábelek melyikét hova kell dugni. Ez a legnagyobb macera kb egy gép építés során, a többi gyerekjáték.
Biztos van olyan fórum topik, ahol szívesen segítenek ha van kérdésed, vagy privátban.

Amúgy is... A legrosszabb ami történhet, hogy megszereted a bütykölést és bekerülsz az "olcsóbb lett volna drogosnak lenni" sorstársak közé :D

U.i.: Az a te kérésed volt, hogy a HDD a venti előtt legyen? Lenne neki hely lent a takaró alatt, és akkor nem lógna ott csúnyába...

[ Szerkesztve ]

(#71) bulikavagyok válasza Aljasvip (#70) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi a tippeket Neked is! :R Lehet, h belevágok egyedül. Amúgy is szeretek "bütykölgetni", nem vagyok annyira ügyetlen típus. De mivel soha nem csináltam ezelőtt ilyet, gondoltam szerencsésebb lesz ha egy "profira" bízom.
Dehogy kértem! :D Nekem is szúrja a szememet. Ráadásul beszereltek egy plusz keretet is, amire biztos, h nem lesz szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#72) Dr. Akula válasza Puma K (#69) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ilyet hogy lehet összehozni? Nekem jópár nehézsúlyú kártyám volt (a mostani is az), de sosem sikerült letörni. Igaz én a hátlaphoz mindig odacsavarozom, ahogy kell. Más nem?

(#73) Aljasvip válasza bulikavagyok (#71) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Óvatosan indulj neki, aztán nem lesz gond.
Én 12 évesen kezdtem (2005), először csak a gép takarítással kompresszorral, utána komponensek kiszerelése és úgy takarítás, majd 15 évesen már saját építésű géppel. Persze akkor 3 évi zsebpénzem volt egy közepes gép, ezért a hosszú tanulási szakasz.

(#74) Puma K válasza Dr. Akula (#72) üzenetére


Puma K
veterán

Ezt úgy hozták össze hogy az illető nem csavarozta oda a már meg nem mondom milyen VGA kártyáját és az idővel szépen lehúzta az érintkezőkről a műanyag PCI-E foglalatot.

Nálam még a kártya sarka sem lóg... mert fektetett házzal és kellő körültekintéssel rögzítem a VGA-t... semmi varázslat nincs ebben.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#75) bulikavagyok válasza Aljasvip (#73) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi még egyszer! A videokártyát már rögzítettem egy csavarral, így már nyugodtabb vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#76) Synthwave válasza bulikavagyok (#75) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Így már düböröghet a bulika. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#77) bulikavagyok válasza Synthwave (#76) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Az dübörgött eddig is! :D Csak ma a srácok rám hozták a frászt, h így könnyen kukázhatom alaplapomat. :B

[ Szerkesztve ]

(#78) KaiotEch válasza bulikavagyok (#77) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Kicsivel kevesebb bulika és máris megvan az összeg az új lapra :DD

(#79) -FreaK- válasza pintermiki (#29) üzenetére


-FreaK-
veterán

Te, nézted már a dátumot? Most komolyan, 2020-ban optikai meghajtó? Játék lemezen? Milyen gamer az aki lemezes játékot használ? 5.25-ös meghajtó hely? Már 2010-ben is felesleges volt. Kb. 2007 óta nincs optikai meghajtóm, kidobtam már az osszes lemezt is nagyon rég. Egyedül a WoW gyűjteményem van még meg, de az is csak dísz.

Komolyan nem értem, hol/mikor élnek az ilyen emberek.. :F

(#80) bulikavagyok válasza KaiotEch (#78) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Akár egy komplett gépre! :D

[ Szerkesztve ]

(#99) spect80 válasza bulikavagyok (#63) üzenetére


spect80
senior tag

ventillátorok mennek? led-es világítás megy?
Azok közül lesz valami az a lógó kábel.

mod: ja látom led megy.

[ Szerkesztve ]

(#100) Synthwave válasza bulikavagyok (#80) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az én bulikáimból max. PII-est vennél. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#101) bulikavagyok válasza spect80 (#99) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

A LED működik, viszont az azt vezérlő két előlapi gomb nem funkcionál. Szval nincs se szín, se módválasztás.

Synthwave: Amúgy idén nálam is ez a helyzet (sajnos). :) A COVID elég sok pénzt "megspórolt" így nekem.

[ Szerkesztve ]

(#102) Synthwave válasza bulikavagyok (#101) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nálam ez az Ősrobbanástól tart. Amennyit mások egy este alatt képesek elverni, abból két-három hétig vagyok eszméleten. Csak megfelelő anyagi allokáció és ár/érték arány kérdése. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#103) Puma K válasza Synthwave (#102) üzenetére


Puma K
veterán

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#104) Synthwave válasza Puma K (#103) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azénemennyire. ))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#105) hommeros válasza bulikavagyok (#50) üzenetére


hommeros
őstag

Hát ez nagyon vicces volt, fú mennyit nevettem.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#106) bulikavagyok válasza Synthwave (#102) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Két-három hétig? Akkor te sokkal jobban bírod mint én. Ezennel át is ruházom rád a "Bulibáró" titulust. ;]

(#107) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Erről csináljatok tesztet. Múltkor Lynus pakolt bele egy brutál rendszert és elképesztp mennyi mindent lehet vele trükközni.

SLIGER SM580

(#108) Dragon3000 válasza pintermiki (#38) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ahogy írták, attól, hogy nálatok sokan használják még, meg pár helyen ettől függetlenül a legtöbb helyről már kikopott és ezt követi a piac is, de nem is értem ezt az állandó sírást egyesektől, ha nincs benne 5,25 és neked kell, akkor ez nem a te házad, van még 1000 másik. Ha meg csak egy 5,25 kell azt ki lehet váltani egy külső házzal és mehet abba az olvasó/író.

(#109) NoMix válasza Csandi (#11) üzenetére


NoMix
tag

Á adtak hozzá egy cím feliratot... világos :U

Frissen vásárolt profil. XIRA T.E.G.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.