Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- GoodSpeed: A RAM-válság és annak lehetséges hatásai
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Gurulunk, WAZE?!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Szólánc.
- D@reeo: Pi-hole és a Telekom Sagemcom F@st 5670 DNS beállítása
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dr. Akula
félisten
Persze, de eddig nem is volt ennyire szükség a hűtésre. Azért 128 mag, allcore turbón nem az előírtat fogyasztja.
Folyamatos turbóra már nem kizárt hogy kellhet a trükközés is. A Peltier erre való, nem lowcost hűtésre. Előbb a prociból kell "kirántani" a hőt, aztán lehet gondolkodni hogyan is tovább. Egy sima vízhűtés fel se veszi. Meg aztán lassan CPU-ba is jönnek a többrétegű chipek, mint most a RAM-oknál divat, ott már eddig is olyanokban gondolkodtak hogy a rétegek közé kéne tenni hűtőfolyadék csatornákat. Szóval ki tudja meddig elég a természetre bízott sima hőleadás. A holográfia is mikor fel lett találva, és még mindig nincs holografikus tároló, pedig már vagy 10 éve ígérték. Egyszer még eljöhet, ha a mostani megoldások elérik a határaikat. Szerintem a Peltier is ilyen korát megelőző találmány. -
#16939776
törölt tag
A tápellátást vagy annak a becsatlakozására, illetve a bővítő kártyák szellőzése szolgáló nyílásokat nem vélem felfedezni.

-
Dr. Akula
félisten
Legalább nem mindenki felejtette el a passzív dizájnt. Anno a Zalmannak is volt, méghozzá teljes méretű:

Amúgy az se lenne hülyeség ha nem passzív lenne, hanem a ház oldala egy teljes hűtőborda lenne óriás szobaventivel. Kicsit komolyabb hűtés lenne mint ezek a mai 12 centis kerregők.
Mehetne alá a Peltier is, akár a GPU-ra is (csodálom hogy még senkinek nem jutott eszébe, pedig nem elborultabb mint a folyékony nitrogén). -
ttmk.lac
csendes tag
És még az orra is szőrös.
-
pont egy ilyen rágott körmű kislyányt kellett berakni?
-
troviko
senior tag
Klassz, csak nagyon csúnya.
Imádom a passzív hűtésű cuccokat, de azért a megjelenésre ügyelhetnének.
Új hozzászólás Aktív témák
- GARIS/GYÖNÖYRŰ/AKCIÓS - Lian Li Galahad AIO SL Edition 360
- GARIS/GYÖNÖYRŰ/AKCIÓS Lian Li HydroShift !!LCD!! 360R (RGB)
- EK Quantum Kinetic D-RGB D5 Pump Viztartály - pumpa kombó! 360MM
- EK Quantum Velocity 2 D-RGB AM5 Nickel Processzor blokk
- GARIS/GYÖNÖYRŰ/AKCIÓS Lian Li HydroShift !!LCD!! 360R (RGB) FEKETE
- BESZÁMÍTÁS! Asus H370 i5 9600K 16GB DDR4 512B SSD RTX 2060 Super 8GB Chieftec HC-10B-OP Zalman 850W
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 64GB White -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4013, 100% Akkumulátor
- Samsung Galaxy S25 Ultra Titanium Jetblack Titán dizájn, 120 Hz AMOLED, AI Pro kamera
- 2 db (130 / 131) - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4080
- Azonnali készpénzes Microsoft XBOX Series S és Series X felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Folyamatos turbóra már nem kizárt hogy kellhet a trükközés is. A Peltier erre való, nem lowcost hűtésre. Előbb a prociból kell "kirántani" a hőt, aztán lehet gondolkodni hogyan is tovább. Egy sima vízhűtés fel se veszi. Meg aztán lassan CPU-ba is jönnek a többrétegű chipek, mint most a RAM-oknál divat, ott már eddig is olyanokban gondolkodtak hogy a rétegek közé kéne tenni hűtőfolyadék csatornákat. Szóval ki tudja meddig elég a természetre bízott sima hőleadás. A holográfia is mikor fel lett találva, és még mindig nincs holografikus tároló, pedig már vagy 10 éve ígérték. Egyszer még eljöhet, ha a mostani megoldások elérik a határaikat. Szerintem a Peltier is ilyen korát megelőző találmány.






