Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12501) E.Kaufmann válasza Sátán44 (#12499) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én 120-ért vetem az Indesit mosó-szárítót, + 30e volt +3év biztosítás, gariidő (2 év) előtt 1 hónappal panelcsere volt gariban (valami gomb hülyült, de nem bajlódtak vele, teljes panelt cserélték, én meg azért nem kezdtem el magam, mert még garis volt), most látjuk majd, kell-e és mit fog jelenteni a biztosítás, mindenesetre, ha az 5 év alatt nem kell újat venni, szerintem már megérte annyiért.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#12502) g@bo válasza Sátán44 (#12499) üzenetére


g@bo
nagyúr

átvetted már? :U

(#12503) d@minator válasza CharlieDrop (#12498) üzenetére


d@minator
addikt

Ami az egyikben van a másikban nincs.
1.többletvíz, belső világítás,
2.automatikus mosószeradagolás, szennyezettségi fok felismerése
Biztosan van olyan amelyik ezeket egyben is tudja. Az enyém is olyan de már nem kapható a típus.
Többletvíz: Nem figyeltem meg, hogy több vízben mos e, ha mégis nem sokkal lehet több viszont többször öblít, elnyújtva a programidőt.
Világítás: Ha feltapad egy pl. zokni a dob falára könnyebb észrevenni, van, hogy villanyt sem kapcsolok a fürdőbe.
Automata/kézi mosószeradagoló: 3 fokozat (kikapcsolható) van azon belül beállíthatod a mennyiséget ml-ben. Öblítőt és folyékony mosószert. Van egy harmadik rekesz kézi adagoláshoz. Azóta jelentősen csökkent a mosószer felhasználás de ha elromlik olyan 70 ezer egy új.
Szennyezettségi fok felismerés: nem tudom ez mit csinál de van egy 30 fokos program aminél semmit nem kell állítani, ott elvileg felismer mindent. Sosem használom.
Amúgy nem hiszem különb a Bosch a többi gépnél de a legstabilabb. A mosás halk (ez minden gépnél), a centri szokott hangos lenni de itt azt is elég halkan csinálja. A szivattyúzás sem az az ütemes hangos valami, ebben az olcsó Miele-t is lekörözi. Sajnos a ruhán lévő gomb, cipzár ütődése az kijön, fém dob, üveg ajtó.

(#12504) CharlieDrop válasza d@minator (#12503) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszi. Végül az Electrolux lett. Nagyon jó ár, pláne az 5 év garival, ingyenes ki- és régi gép elszállítással. A Bosch funkciói remekek, de végül csak az ár döntött. :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#12505) Predator2


Predator2
addikt

Helló
A segítségeteket szeretném kérni. Bedöglött a még garanciális (Beko) mosógépünk.
Napok óta próbálom elérni a szervízt de amikor végre eljutok, hogy a szervizes kollégával beszéljek a vonal megszakad.
Tudtok esetleg segíteni, hogy milyen számon tudnám utolérni őket?
Köszönöm a választ előre is

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#12506) Csorbi válasza Predator2 (#12505) üzenetére


Csorbi
addikt

Hasznos lett volna megadni milyen számon próbálkoztál, mert most nagy eséllyel mindenki azt a számot fogja ide beírni neked :DDD :U

(#12507) Predator2 válasza Csorbi (#12506) üzenetére


Predator2
addikt

Jogos:

0617004378

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#12508) CharlieDrop válasza Predator2 (#12507) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Mi itt szervizeltettük a Bekonkat

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#12509) Predator2 válasza CharlieDrop (#12508) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm, isten vagy!

Sikerült elintézni végre! :R

Közölte a hölgy, hogy új telefonos rendszerre álltak át, ezért van probléma a központi számmal.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#12510) CharlieDrop válasza Predator2 (#12509) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nincs mit.
Sajnos nekünk nem tudták megszerelni a gépünket, igaz nem is garanciális.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#12511) Sátán44 válasza g@bo (#12502) üzenetére


Sátán44
addikt

Se híre, se hamva :F Felhívtam az MM ügyfélszolgálatot, ahol megerősítették, hogy várhatóan 6-10 munkanap a beérkezés. Nekem ez most pénteken jár le.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#12512) g@bo válasza Sátán44 (#12511) üzenetére


g@bo
nagyúr

már nem elérhető az oldalukon, black f keretében se. fura, régebben megrendelted 299e ért...

(#12513) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Sziasztok!

Tudom visszatérő téma, de még továbbra sem ajánljátok a kombi mosó+szárító gépeket? Nem javult az évek alatt a technológia?

Pl egy ilyen LG-vel azért nagyon nem lőnék mellé, nem?

(#12514) Csorbi válasza SzlobiG (#12513) üzenetére


Csorbi
addikt

Semmit nem változott a kombi képek szárítási technológiája, ott ahol külön nem tüntetik fel, még mindig kondenzációs szárítás történik, sok vizet használva, lényegében ugyanaz mint pl. 5 éve. Az AEG-nek van hőszivattyús kombigépe, ami fényévekkel jobb mint ez (drágább is persze), de azért még az sem ér fel két külön géppel.
De ha gondolod, vállald be, és írd meg a tapasztalatokat :B

(#12515) dugo_ válasza Csorbi (#12514) üzenetére


dugo_
veterán

Majdnem beírtam, hogy a kisebb tudású Elux hőszipkás innen már csak pár tízezer plusz, aztán látom az is 420ezer lett...

_______

Nem tudom elégszer hangsúlyozni, hogy a kombigépek nem a különálló mosó+ szárítógépek alternatívái, hanem a sima mosás+teregetés helyett kínálnak kicsit drágán, kicsit nagyobb műszaki rizikóval megoldást. Nekünk nagyon bevált az AEG L9WBC61B, 2,5 éve megy, van még rá 1+ év gari, egyelőre nem volt gond vele.
Komfortban verhetetlen, hogy nincs tele a lakás párával és ruhaszösszel.

[ Szerkesztve ]

(#12516) Sátán44 válasza g@bo (#12512) üzenetére


Sátán44
addikt

MM üfszt ismét felhívtam, jövő hétre ígérik a szállítást.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#12517) Zoli9200


Zoli9200
lelkes újonc

Helló midenki
Új mosógépet szeretnék venni. A mostani [link] elöltöltős és a méretei magasság:85cm, szélesség: 60 cm, mélység 42cm.

Igazából lehet szélesebb meg magasabb de a fürdőm elég keskeny így a mélység max 46cm legyen.
Elöltöltős legyen.
A réginek 5kg mosókapacitás volt annál ne legyen kisebb.
Ne legyen rossz energia osztályban.
Nagyon régen vettem már egyszer volt javítva és mostanában már nem nyomja ki magából rendesen a vizet így nincs jó illata a ruháknak :F

Max 100.000Ft-t szánnák rá valaki tudna ajánlani jó árban lévő hasonló mosógépet.

(#12518) d@minator válasza Zoli9200 (#12517) üzenetére


d@minator
addikt

[link]
Indesitet nem ajánlunk, mert az a legrosszabb mosógép márka.

(#12519) Nagya21 válasza Zoli9200 (#12517) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Ha találsz még az aldiban keskeny elöltöltős Elin-t, az jó lehet neked....(egyébként beko gyártmány)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#12520) SzlobiG válasza Csorbi (#12514) üzenetére


SzlobiG
félisten

Sejtettem. :( Meg gondolom a kombi gép nem gyűjti össze a szöszöket sem, mint a különálló szárító?

(#12521) Zoli9200 válasza d@minator (#12518) üzenetére


Zoli9200
lelkes újonc

Köszi a gyors válaszokat. d@minator és Nagya21

Egy olyan kérdésem lenne ha megemelném a keretet akkor ti milyen mosógépet vennétek mert feltétlen én nem akarom a leggagyibbat venni akkor inkább kifizetek többet csak akkor az legyen jó 150k vagy mennyibe kerül egy jó mosógép otthoni használatra.
Mert sajnos én a mosógépekhez nem értek mi a jó márka stb.

(#12522) Csorbi válasza SzlobiG (#12520) üzenetére


Csorbi
addikt

Nem.

(#12523) SzlobiG válasza Csorbi (#12522) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor ebből külön gép lesz. :(

Viszont nem is egyszerű össze párosítani őket, mert egymásra kell raknom őket. :U

(#12524) dugo_ válasza SzlobiG (#12520) üzenetére


dugo_
veterán

Az Elux, AEG hőszivattyúsok gyűjtik.

(#12525) Csorbi válasza SzlobiG (#12523) üzenetére


Csorbi
addikt

Annál mi sem egyszerűbb! (Ha magasságban van elegendő hely)

(#12526) SzlobiG válasza Csorbi (#12525) üzenetére


SzlobiG
félisten

Van, csak pl amit kinéztem Bosch a mosógép 55 mély a szárító meg 60. Nem gond azaz 5 centi diff? Mert az összeépítő keretnel azt írja csak azonos mérettel jó.

Dugho: Ezt jó tudni köszi.

(#12527) Csorbi válasza SzlobiG (#12526) üzenetére


Csorbi
addikt

Nem tudom milyen összeépítő kerettel nézted, de nekem ugyancsak 2 Bosch gép ezzel van összeépítve: [link]
Ezzel nem kell őket megfúrni sem, a spanifer összefogja, és nyugodtan lehet 10 cm mélységkülönbség is a két gép közt.

(#12528) Grande Ale válasza Nagya21 (#12519) üzenetére


Grande Ale
őstag

Ez az elin amúgy nem osztrák gyártmány?
Mintha egyszer azt olvastam volna valahol.
Aldiba van az elin prémium, szerintem ennyi pénzért hatalmas vétel, főleg, ha valóban osztrák cég gyártja.

(#12529) Nagya21 válasza Grande Ale (#12528) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Akkor idézem a használati utasítás elejét:
GYÁRTÓ
ELEKTRA BREGENZ AG
PFARRGASSE 77
1230 WIEN
AUSZTRIA

Használati utasítás hátulja:
Származási hely: Törökország
Gyártó:
Elektra Bregenz AG
Pfarrgasse 77
1230 Wien
MAGYARORSZÁG

Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#12530) SzlobiG válasza Csorbi (#12527) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jaa ez univerzális, én gyári Bosch keretet néztem és ahhoz volt írva, hogy csak azonos méretű gépeket lehet összeépíteni.

(#12531) Grande Ale válasza Nagya21 (#12529) üzenetére


Grande Ale
őstag

Na, ezen igazodj ki. Honnan jön ide a Beko? Mert Törökország?

(#12532) SzlobiG válasza Grande Ale (#12531) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem lassan 5 éve van Beko mosógép, de utálom...kb soha nem végez a kiírt időn belül meg rohadt hangos is. :((

(#12533) Grande Ale válasza SzlobiG (#12532) üzenetére


Grande Ale
őstag

Elhiszem...

(#12534) Csorbi válasza Grande Ale (#12531) üzenetére


Csorbi
addikt

Nem, annál kicsit szorosabb. Mindkettőt (Beko, Elin) az Arcelik gyártja Törökországban, az alkatrészeinek igencsak nagy része azonos.

(#12535) Vasti74 válasza Grande Ale (#12531) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Szerintem úgy, hogy sok-sok éve a tévéket meg a háztartási gépeket néhány (kevés) cég gyártja, mondhatni "bérgyártja" szinte mindenkinek.
Ha veszel egy mosógépet vagy mosogatógépet (esetleg szárítógépet) , akkor nagy valószínűséggel "belül" Beko lesz. Nekem pl. kellett egyszer valami biszbasz a Whirlpool mosogatógépemhez: megírtam egy szakmai fórumon hogy ezt keresem az ilyen és ilyen számú (az ajtón belül, vagy hasonló kissé eldugott helyeken van egy cikkszám a gépeken) géphez: az is Beko volt :-)
Tévéket meg régóta a Westel meg még egy gyártó (elfelejtettem a nevét ;-) gyárt, legalábbis Európába... Mindegy, mi van ráírva.
Vannak ilyen multik, pl. Foxconn, amik lefedik az ilyen-olyan termékpaletta igen nagy részét, felirattól függetlenül.

(#12536) Grande Ale válasza Vasti74 (#12535) üzenetére


Grande Ale
őstag

Durva.
Megcsinaltattam a mielemet, belekerült egy vagyonba, remélem menni fog még jó ideig.
Rengeteg vita van a fórumokba, megeri-e drága gépet venni, vagy nem. Azt hiszem hitelesen tudok nyilatkozni most erről...
A 425 ezer forintos Miele gépünk elromlott, dobcsere, közbe kiderült még, hogy zarlatos a fűtő modul is, 216ezer forintba került a javítás.
Azért írom le, mert mindig megy a vita, hogy inkább öt olcsóbb, mint egy drágább.
A véleményem: nyilván ha van pénz majomra, legyen bananra is.
De: azért veszünk mielet, mert tartós, jó minőségű, ha elromlik, mert elromolhat, akkor nem kell kidobni, javítható.
Viszont, miért kell az alkatrész háromszor annyiba kerüljön, mint más gépnél? Ez megmondom őszintén mellbevagott, és először el is gondolkoztam, hogy egyáltalán megcsinaltassam-e? Viszont, ha megy megy még ot-tiz évet, akkor simán megéri megcsináltatni. Remélem jól döntöttünk és menni fog.
Azért írom ezt le, mert hátha valakinek segítek a döntésben. Én így jártam, a szerelő szerint igen ritka hiba volt. Minden más gépünk Miele, tökéletesen működnek, de amint látszik, meg lehet járni ezzel is.
Tehát így gondolkodjon mindenki. Szerintem jó döntés a drága Miele gép még ez után is, de mindenki kalkulálja bele a horribilis szerviz költséget, mert bizony 216 ezer forintbol már lehetett volna venni egy elég komoly új gépet is...

(#12537) Csorbi válasza Grande Ale (#12536) üzenetére


Csorbi
addikt

Akkor megpróbálok a Miele-ről egy kicsit több infót csepegtetni, ma sikerült egy "bennfentes" úrral, egy volt Miele szervizessel beszélgetnem teljesen más ügyben, és mikor elmondta hol dolgozott, hát kapásból megkértem meséljen egy kicsit a Miele-ről, mert elég sok dolgot lehet hallani pro és kontra. Annyit mondott, hogy a Miele valóban nagyon jóóóóóó voooolt....(és itt volt egy kis hatásszünet), a régi gépeik valóban elmentek 20-30 évig (!)anélkül, hogy szervizes ránézett volna. Viszont ma már őket is utolérte az, hogy mindenből tömegcikk lett, az ő gépeik is úgymond elérhetőek lettek egyre nagyobb közönség számára, és ők is pozícionálnak egyre lejjebb, keresik a szélesebb piacot. A mai modellekkel már vannak tartósságbeli gondok, de ha ez úgy tetszik, a gyártási költségek kicentizése miatt van, ha még inkább a tervezett elavulás kifejezés tetszik, akkor nevezzük annak, a lényegen nem változtat. Tipikus példát mondott igazi Miele agybajra az "olcsóbb" gépeiknél: az ékszíj tárcsa törése. Ami érdekes módon más gyártóknál meg nemigazán létezik. A javítása tokkal-vonóval garanciaidőn túl a gép árának felénél kezdődik.
Szóval, a végén még hozzátette, az a régi Miele "magic" már nincs egy jó 5-7 éve, kivéve a bőven millión felüli gépeiket, és elmondta magától ugyanazt amit itt valaki már korábban jónéhány hozzászólással: ha elmegy egy másfél millós Miele gép most 30 évet, annak az árából 5 db 300 ezres mosógépet lehet venni, amelyek azért 7-10 évet várhatóan gond nélkül ki fognak bírni - kivéve ha nemtörődöm, igénytelen felhasználóhoz kerül.

(#12538) Vasti74 válasza Grande Ale (#12536) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Ja, lehet agyalni ezen, hogy mi éri meg... ;-)

Én majdnem elcsábultam egy jobbfajta Bosch vagy LG irányába, de aztán mindenféle olvasgatás után az jött le, hogy mivel azok már alig olcsóbbak, mint egy Miele, ezért kb. kár velük foglalkozni. Röviden: vagy egy valóban olcsó gép sok garival, vagy egy Miele ;-)
Olcsó "vackot" meg nem akartunk venni, így ismét Miele lett.
Először rendeltem egy WWD120-at a MM-ból, de mivel elég vacakul csinálta meg a fürdőszoba átalakítást az előző lakó, kihozták, és nem tudták betenni a helyére... Visszavitték.
Lementünk itt a helyi kereskedésbe, aztán eljutottunk a WWD320-hoz, mert nem sokkal drágább, és a fickó azt mondta, szerinte jó dolog a PowerWash (tényleg annak tűnik :-)
Nagyon tetszik a gép, remélem hosszú életű lesz :-)

Egyébként lemaradtam szerintem a dologról: miért kellett a dobot (vagyis gondolom komplett "mosóegységet", tehát üstöt dobbal, dobcsillaggal meg csapágyazással, mert ezt általában egyben cserélik) cserélni?

Nehéz kérdés ez, amikor ilyen összeget kell költeni egy gépre, hogy akkor most mi legyen? Gazdasági totálkár, vagy nem? Ez még talán nem az: elvégre a gép árának "csak" a fele volt a javítás... El kell dönteni, hogy mosni akarunk, 216.000 vagy 425.000 forint ráfordítással? Az első szám jobban néz ki ;-)

(#12539) Sinesol válasza Csorbi (#12537) üzenetére


Sinesol
veterán

Csak ugye a tartósság sem minden, az sem mindegy, hogy mit tud, milyen minőségben mos, milyen minőségű a gép. Egyébként én továbbra sem hallottam arról, hogy rosszabb minőség lenne, csak annyiról van szó, hogy van pár olcsóbb gépe, ahol ugyebár valamelyest spórolni kellett a drágábbakhoz képest. A Miele azért is drága, mert nagyon jó minőségű anyagokból, magas műszaki tartalommal épitik a gépeiket. Namármost, ha egy gépük jelentősen olcsóbb, az azért van, mert valahol kompromisszumot kellett kötni, ez pedig valamelyest növelheti a hibaszázalékot, viszont azért továbbra sincs arról szó, hogy olyan sok meghibasodna. Ez amugy pont olyan, hogy telkesen fém üstös mosogatógépet se nagyon kapsz 200 alatt, de már lassan 250-nél se mind az, tökmindegy melyik gyártót nézed.

A szerelő meg mond amit akar, de az azért tapasztalat, hogy bármiről is van szó, mindig szidják a drágább dolgokat, csak mert láttak belőle már hibásat.Ez igy van telókkal, autokkal, mosogepekkel, etc.

[ Szerkesztve ]

(#12540) Nagya21 válasza Grande Ale (#12531) üzenetére


Nagya21
addikt

Kikerestem..... kinézetre programkiosztásra Beko, egyedül az 1400-es centri lóg ki a sorból.
Ne a mostaniak között keress, hanem az eggyel előbbi sorozatnál, ezen nincs Gőz tisztító progi.
Üdv Nagya

SzlobiG:
A szomszédnak most vettem beko-t 1200 centri, Inverter motor 120k, halk csendes jól mos.

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#12541) Nagya21 válasza Sinesol (#12539) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Akkor anyám mechanikus programkapcsolós, nemesacél üstházas(cserélhető a csapágy), 1000-es cenris , Fél töltetet is tudó, 20 éves, keskeny, előltöltős Ardó( már a cég helyét is beszántották) mosógépe is sokat ér?????? :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#12542) Grande Ale válasza Vasti74 (#12538) üzenetére


Grande Ale
őstag

Hogy miért kellett, azt ne kérdezd. Kérdeztem a szerelőt, láttad a hibát, dobcsillag, stb, nem. Nem látta. Ez a legdurvább az egészben. A hiba nem látszott, hangja volt, hangos volt centrinel, nagyon durván. Nem látszott semmi, a hang alapján dobcsere. Mit tudok tenni? Kaptam 30%ot az alkatrészekre a mieletol, vagy 25%ot, ha náluk veszek egy új gépet, és viszik a régit. Egy kb ilyen kategóriájú gép majd 500ezer forint, mint a miénk. A javítást választottam. Remélem, jól döntöttem
Ha veszek egy új gépet, nem mielet, az is van kb ennyi, mint a javítás.
Hozzáteszem, ha ez a gép megint pár éven belül elromlik, akkor darabokban fogja elhagyni a lakást...
Amúgy most a gép olyan mint új korában, rá kell nézni, hogy egyáltalán megy-e, 1600as centrinel is.
Már az első mosasnal úgy éreztük a feleségemmel, hogy teljesen megértem megcsináltatni, csak nehogy megszivjuk... :)

(#12543) Nagya21 válasza Grande Ale (#12542) üzenetére


Nagya21
addikt

Én szurkolok neked....
Üdv Nagya
UI: mien jó hogy nem gyárt keskeny elöltöltőst a miele........ ;] ;] ;] ;]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#12544) Csorbi válasza Sinesol (#12539) üzenetére


Csorbi
addikt

Miele MÁRKAszervizes volt, érted? :))
Csak Miele gépeket szervizelt, semmi mást. Ő CSAK hibásakat látott belőlük, ismerte őket mint a tenyerét. Ő nem véleményt mondott, hanem tényeket.

(#12545) Grande Ale válasza Nagya21 (#12543) üzenetére


Grande Ale
őstag

Köszi! :)
Hozzáteszem, volt a gépbe öt év alatt ha jól emlékszem 4500 üzemóra, kiolvasta laptoppal. A mosogatogepunk van hogy napi 3x megy, de tényleg. Az hány üzemóra? Mert a Miele húsz év promoja heti három mosogatásra van, gondolom a mosogepkre sem máshogy számolják.
Sokat használjuk, az tény. Szerintem más gép nem bírja ennyit, mint a Miele.

(#12546) kristof123


kristof123
őstag

Sziasztok,

Bedöglött a mosógépem (10+ éves volt) és keresem utódját. 200k lenne a maximális keret rá. Felültöltős és maximum 41 cm mély és 62 cm hosszú lehet. Tudnátok egy pár típust ajánlani?

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv,
K.

(#12547) Gömbike válasza kristof123 (#12546) üzenetére


Gömbike
senior tag

Itt nézelődj, van bemutató videó is, ezeknek nem rohad le a teteje, mivel máshol van a mosószertartó.

A Time Manager meg nagyon hasznos dolog.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#12548) Csorbi válasza Gömbike (#12547) üzenetére


Csorbi
addikt

Valami lemaradt... :U

(#12549) Gömbike válasza Csorbi (#12548) üzenetére


Gömbike
senior tag

Jogos [link]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#12550) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Vettem én is mosógépet. Az Otto katalógus áruház Darth Wader mosógépe lett. :D Hanseatic. (kéretik nem röhögni!)
Első beavató mosásra mit ajánlotok? Kell valami egyedi procedura?
:R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.