Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13051) Mexbacsi válasza Gömbike (#13049) üzenetére


Mexbacsi
tag

(Ok, megvagyok. 200k felett vannak, ami vicces amúgy...Köszi! :) )

(#13052) Gömbike válasza Mexbacsi (#13051) üzenetére


Gömbike
senior tag

A motor csak annyiban fontos, hogy mennyire zavar a centrinél.

Ha nem akarod hallani a felszálló repcsik hangját, akkor inverteres, ha nem zavar a sivítás, akkor normál.

A motor fog legutoljára tönkremenni, az a 10 év az inverterre csak marketing.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#13053) Mexbacsi válasza Gömbike (#13052) üzenetére


Mexbacsi
tag

Igen, erre gondoltam igazából. Jó az inverteres motor, de gyanítom a mosógép többi alkatrésze fogja bemondani az unalmast, nem a motor. Legalábbis eddig ilyennel találkoztam. Az LG-nk inverteres motorja tényleg rohadt jó amúgy, bár nem bírom beállítani, hogy ne rázzon. :((

Electrolux EW6TN3262H ezt rendeltem neki, biztosan sokkal jobb lesz mint a mostani indesit vagy mi van nekik.

(#13054) Gömbike válasza Mexbacsi (#13053) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ez egy jó választás volt.

Használják sokáig jó egészségben!

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#13055) M0RGI válasza Viktor81 (#13039) üzenetére


M0RGI
őstag

Én úgy tudom a felültöltős is egy csapágyon lóg, pár amerikai típusnál van mindkét oldalon.
Elöltöltős LG-m van, soha semmi nem tapadt az üvegre, és a víz sem annyi benne a mosás nagy része alatt, hogy ne lehetne kinyitni.
Elöltöltős helyet ugyanannyit foglal, csak a kinyitott ajtóval több. Hol nem fér az el?
Az ablaknak is megvan a maga előnye.

(#13056) Mexbacsi válasza Gömbike (#13054) üzenetére


Mexbacsi
tag

Köszönöm szépen! :R

(#13057) Jenne válasza Mexbacsi (#13056) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Electrolux vagy AEG oldalán beregisztrálva adnak 10 % kupon kedvezményt, egyszeri felhasználású és max öt különböző cikket lehet venni vele.
Én az Elux oldalán regisztráltam először, mert elux gépet néztünk ki (asszonynak jobban tetszett a fehér karakteres kijelző színe) de mivel közben kifogyott az a mosógép így maradt az AEG. Nőnapi kedvezménnyel 15%-os kupont adtak :) . A mosógép így 249990 Ft helyett lett 212.490 Ft 5 év garancia, plusz 10 év az inverteres motorra. Szállítással, kicsomagolással, beüzemeléssel ...stb.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#13058) Mexbacsi válasza Jenne (#13057) üzenetére


Mexbacsi
tag

Sajnos, már megrendeltem a fentit de azért köszönöm! :)

(#13059) Vasti74 válasza Csorbi (#13043) üzenetére


Vasti74
aktív tag

A felültöltős gép a szakik szerint is egy sokkal masszívabb konstrukció. Két oldalon csapágyazott dob!!! Az elöltöltősnél meg egy csapágyból lóg ki a fél méteres erőkar (dob), benne a vizes ruhákkal, és minden erőhatás azt az egy csapágyat próbálja tönkretenni.

Azért nem felültöltős gépeket gyártanak elsősorban, mert nincs rá kereslet. Nem lehet pult alá építeni, nem lehet rá pakolni (mindenfélét, vagy akár szárítógépet) , stb. És amire nincs kereslet, abból nincs választék sem...

Ja, az ajtóba kidobott cuccok: nekünk volt egy Whirlpool gépük (úgy 25 éve vettük, pár évig bírta) , aztán sokáig egy régi Miele, most meg egy tök új Miele, de mindegyik rendszeresen rak egy "titokzoknit" vagy hasonlót az ajtóba ;-) A kapszulát is szeretik oda dobni pár fordulat után, ha kapszulával mos az ember, figyelni kell rá.

(#13060) nagylaci32 válasza Vasti74 (#13059) üzenetére


nagylaci32
tag

Tévhit, hogy egy csapágyon lóg az elöltöltős mosógép dobja. Két, egymáshoz közel elhelyezett csapágy tartja a dobot. Ami így valóban jóval nagyobb terhelésnek van kitéve, mint egy felültöltős mosógép csapágya, de nagyobb teherbírásúak is azok a csapágyak. Cserébe elölről tölthető a gép.

(#13061) Csorbi válasza Vasti74 (#13059) üzenetére


Csorbi
addikt

Ó igen ám, csakhogy azt az erőkart meg csapágyakat pontosan az ismert erőhatásokhoz tervezik, illetve jó esetben afölé. Mérnökileg nem egy megoldhatatlan feladat, az hogy ez épp hogyan sikerül, a gyártó cég üzletpolitikáján múlik leginkább..

(#13062) Vasti74 válasza Csorbi (#13061) üzenetére


Vasti74
aktív tag

OK, igazad van: sokkal jobb, amikor egy hosszú erőkar próbálja meg kifordítani a jól megtervezett (???) műanyag üstből az egymástól 1cm távolságra lévő két csapágyat, miközben a Mari néni egy nagy törölközőt akar centrifugálni, mint amikor a dob mindkét oldalán van csapágy, így ezzel az erővel nem is kell számolni :-)

(#13063) Vasti74 válasza nagylaci32 (#13060) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Igen, tényleg - csapágyaztuk már a bátyámmal a Whirlpool gépet úgy 20 éve, valami rémlik ;-)
De azok olyan közel vannak egymáshoz, hogy kb. tekinthetjük őket egy csapágynak...
A felültöltősnél meg a dob két szélén van a két csapágy.
Nem kis különbség ;-)

(#13064) BlackJack21 válasza Vasti74 (#13062) üzenetére


BlackJack21
tag

A centrifugálás pont, hogy kevésbé terheli a csapágyakat, mivel nagy a fordulatszám, így a pörgettyűhatás miatt a csapágyra jóval kisebb erő hat. A modern mosógépek pedig kiegyenlítik a dob tartalmát a centrifugálás előtt, így az ütés is redukálva van ( nem úgy, mint a jó öreg Hajdú centrifuga esetén :) )
Amúgy olvastam már, hogy a felültöltős mosógépek esetén sem alap a kétoldali csapágy jó pár modell készül egy oldalon csapágyazva, úgy, mint az elöltöltősök.

(#13065) Vasti74 válasza BlackJack21 (#13064) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Ezért írtam a frottírtörölközőt egymagában, mert azon nem sok mindent tud kiegyenlíteni... De szoktak a hölgyek pl. vaskos fürdőszobai kilépő szőnyeget is egymagában mosni ;-)
Na ilyeneknél, amíg tele vannak vízzel azért a legjobb mosógép is leveri a csempét a centrifugálás elején ;-)
Egy oldalon csapágyazott felültöltősről még nem hallottam, de manapság ha 10 centet lehet spórolni valaminek a gyártásán, akkor azt a 10 centet meg is akarják majd spórolni, szóval bármi lehet...

(#13066) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Bosch mosógépeknel mekkora lehet a különbség a hatos és nyolcas széria közt? Minőségerzetben jobb a nyolcas?
[link]
[link]

Ez pl. két új modell elvileg, az egyik hatos, másik nyolcas.
Hatosban van wifi, meg tíz kilós.
Közel ugyanaz az ár.
Ettől függetlenül jobb vetel a nyolcas?

(#13067) Galahed válasza Vasti74 (#13065) üzenetére


Galahed
senior tag

Régebben takarékosság miatt (lusták voltak az egész meghajtást újratervezni) előfordult hogy az elöltöltőset berakták egy felültöltős dobozába (persze dobot is cseréltek).
Most rászántam kb 30 percet, átnézve néhány model AEG-Elux, Whirlpool stb) javitási (robbantott) ábráját, nem találtam olyan felültöltős modelt ami csak egy oldalon lenne csapágyazva.

(#13068) Vasti74


Vasti74
aktív tag

Sziasztok!
A múltkor próbáltam elmagyarázni, hogy miért is szeretem a Miele PowerWash mosógépet annak ellenére, hogy a PowerWash programot még nem használtam rajta, de nem igazán sikerült... ;-)
Úgyhogy készítettem egy kis videót, hogy hogyan dolgozik a gép normál programoknál is.
Nem folyamatosan adagolja a vizet a ruhákhoz, hanem szakaszosan, de szerintem így is nagyon jó dolog!
Üdv: Vasti

(#13069) Vasti74 válasza Galahed (#13067) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Bár lassan már semmin sem csodálkozok, de azért ezt már nehezen tudtam volna elképzelni... Mert akkor meg úgy kellene kialakítani az üstöt (csapágyazás) , mint az elöltöltős gépeknél, ami bonyolultabb - drágább, mint mindkét oldalon megcsapágyazni ;-)

(#13070) nlq


nlq
aktív tag

Sziasztok!
Látom technikai paraméterekről megy a vita elsősorban, azonban és ez itt a reklám helye:
https://www.alza.hu/indesit-mtwe-71252-wk-ee-d5894694.htm

ezt mosógépet arukereson legolcsobban 128 000 forintért adják, de ha valaki ingerenciát érez iránta
Alzából 99 000 forintért tudom adni (uj bontatlan 2év garanciával)
+ 8000 Ft ért házhozszállítva
+17000Ft extra 3 ev gari

Udv
NLQ

(#13071) Grande Ale válasza Vasti74 (#13068) üzenetére


Grande Ale
őstag

Centrifuga hangja milyen? Nem hangos?

(#13072) example92


example92
csendes tag

150k, elöltöltős mosógépek közül ki mit ajánlana? :DD
2fős háztartás, enyhén szennyezett ruhák, szárító, gőzölő funkció nem szükséges

(#13073) Csorbi válasza example92 (#13072) üzenetére


Csorbi
addikt

Nekem valamiért ( :F ) ez a Gorenje WNEI84BS annyira szimpatikusnak tűnik, hogy tegnap rendeltünk is egyet a családba. 3 év gyári garancia van rá, 140e Ft-ból megvan :Y . Néhány hét múlva lehetőleg már tudok róla tapasztalatot is írni, amiket eddig olvastam róla, meggyőző lehet.

(#13074) Vasti74 válasza Grande Ale (#13071) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Meglepő módon szerintem hangosabb centrifugálás közben, mint az előző gépünk! (Miele W801 Novo Eco volt, ha jól emlékszem ;-)
Persze még így is eléggé csendes, semmi extra: de azért elgondolkodtató, hogy vajon hol és mivel spóroltak?! ;-)
Mosás közben viszont piszok csendes, szinte nem is hallani, hogy dolgozik.

(#13075) example92 válasza Csorbi (#13073) üzenetére


example92
csendes tag

egész jó teszteredményei vannak ennek a gépnek :)

(#13076) Csorbi válasza example92 (#13075) üzenetére


Csorbi
addikt

És a többinek...?

(#13077) example92 válasza Csorbi (#13076) üzenetére


example92
csendes tag

(#13078) Csorbi válasza example92 (#13077) üzenetére


Csorbi
addikt

Köszi! Simán vállalható. :K

(#13079) valeno


valeno
tag

Sziasztok!
Pesten belül tudtok mosógép szerelőt ajánlani?
Van egy viszonylag régi, LG F1066CP 7kg-os, elöltöltős mosógépünk és hosszabb mosási programoknál mosás közben furcsa illatot áraszt a panel elől meg a mosógép hátulja is, plusz kicsit olyan mintha szenvedne a motorja, aztán szeretnénk megnézetni.
9. Kerület lenne.
Köszi szépen! :)

(#13080) Flashback


Flashback
addikt

Az új mosógépünket kicsomagolva a helyére toltam. Utánna láttam csak ezt:

A hátulja kicsit lejjebb van. Meglepő mert nem csavartam semmit a lábakon.
Mit gondoltok ez direkt ilyen?
Érdemes lenne teljesen szintbe állítani vagy ez a még belefér kategória?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#13081) Vasti74 válasza valeno (#13079) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Helló!
Kérdezd meg ezen az üzenőtáblán, hátha van valaki a közeledben.

(#13082) Vasti74 válasza Flashback (#13080) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Szerintem ha ennyit lejt, maradhat állandóan víz az üstben, ami nem az igazi. Talán inkább egy kicsit előre lejtsen, mint hátra... ;-)

(#13083) Csorbi válasza Flashback (#13080) üzenetére


Csorbi
addikt

A lábak nem jellemző hogy pont vízszintbe állítva jönnek ki a gyárból, Neked kell beállítani. A padlód sem biztos hogy teljesen vízszintes, ahhoz kell igazítanod.

[ Szerkesztve ]

(#13084) Flashback válasza Csorbi (#13083) üzenetére


Flashback
addikt

Ja simán lehet. Akkor lecsatlakoztatom a rendszerről és beállítom.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#13085) M0RGI válasza M0RGI (#13016) üzenetére


M0RGI
őstag

Kijött az LG szerviz, a mosószeradagoló ház illesztésein keresztül folyik ki a víz, minimálisan vízköves, de ez is elég ahhoz, hogy kis mértékben szétfeszítse azt.
A cseréje összesen 37000 Ft lenne a tegnapi bevizsgálás költségével együtt.

A szerelő a szivattyút is fokkal hangosnak találta, de rám bízta, hogy cseréltetem-e azt is. Akkor még plusz 11000 Ft lenne.
Szerintetek érdemes azt is cseréltetni, vagy elketyeg az még és felesleges?

(#13086) Csorbi válasza M0RGI (#13085) üzenetére


Csorbi
addikt

Szerintem ez teljes mértékben rád van bízva, mi hogyan is dönthetnénk ezt el a fotelből ülve...? :U

(#13087) M0RGI válasza Csorbi (#13086) üzenetére


M0RGI
őstag

Gondoltam hátha van tapasztalat a szivattyú meghibásodás esélyére. :B

(#13088) Grande Ale válasza Grande Ale (#13066) üzenetére


Grande Ale
őstag

Miele twindos érdekesség: [kép]

A történet röviden: ha emlékeztek, én voltam, akinek nemrég a dobot cseréltek a majd félmilliós gépébe, alig több mint 200 ezer forintért. (216)
Namost, hív a szervizes úr, hogy ha jól emlékszik, twindos-os gépünk van. Mondom igen.
Hát, ezeket a gépeket most cseréli a miele, mert valami gond van az adagolóval. és rozsdásodik. Ha jól emlékszik, a miénk is rozsdás.
Ma kijött, megnézte, a képen látszik az állapot...
Kérdem én, ez 3 hónappal ezelőtt nem igy nézett ki, hogy ne kelljen kifizessem azt a csomó pénzt a javításra?
Ez most jött, azt mondta, hogy ezeket cserélik...
Hihetetlen... Nincs hat éves a gép amúgy.
Nem tudom fejlesztettek-e azóta, nem nagyon hiszem, tehát twindos gépet inkább ne vegyetek, pedig amúgy eszméletlen jó használni...
Hálás lehetek a szervizesnek, abszolút nem lett volna kötelessége szólni, nagyon korrekt srác.

A Bosch kérdés, amit feltettem, eredetileg, arra tudnátok választ adni?
Nem mondanék le az automata adagolásról, de a miele ugye most kiesett.
Eredetileg nem is magam miatt kérdeztem, de úgy néz ki nekem is aktuális a gépkeresés.

(#13089) Vasti74 válasza Grande Ale (#13088) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Én ha "adagolós" gépet vettem volna, akkor szerintem Bosch i-DOS gépet vettem volna, nekem az valahogy szimpatikusabb. És a komolyabb Bosch gépek állítólag elég jók...

Csak lemondtam az adagolóról, de mivel anélkül is partiban vannak árban a (komolyabb) Bosch és a Miele gépek, maradtam a Miele-nél ;-)

...de ha nekem ezzel 10 éven belül bármilyen problémám lesz, akkor tuti Bosch-t veszek!!! ;-)

Ez a rozsdásodás nem semmi. OK, a mosószerek eléggé agresszív anyagok, na de "egy" Miele azért gondolhatott volna rá, hogy az a rész ott találkozni fog mosószerrel, és csinálhatták volna olyan anyagból, amit nem zabál meg... Akár valami masszívabb műanyagból is, nem szégyen az sem. Ez így már inkább :-( Tőlünk pár hónapja vitték el a legalább 25 éves, jó 15 éve "lomostól" vett, azóta 3x költözött Miele gépet, azon egy hiba nem volt még sehol (láttam párszor a belsejét, mert azért ennyi idő alatt kellett pl. lengéscsillapítókat meg szénkeféket cserélnem) Szóval a Miele már 6 éve sem volt ugyanaz, mint 15-20 éve - kíváncsi vagyok, hogy az új gép mennyit bír majd! Nálunk kap rendesen, nem nyugdíjas üzemmódban használjuk - na de a régi bírta ;-)

(#13090) Csorbi


Csorbi
addikt

Ma szervizelték a Bosch gépünket, az üst rugóinak perselyét kellett megkenni, a centrifugálás előtti emelt szintű fordulatnál iszonyú hangosan kopogtak már a rugók. Garanciában megcsinálták (5 év gyári garancia), elképesztő profi módon, két úr jött, lekapták a toronyban lévő ugyancsak Bosch szárítógépet, és megoldották a problémát. Le a kalappal a szerviz előtt! :R

(#13091) bartos96


bartos96
tag

Sziasztok!
Kinéztem egy gépet LG F2WT108N0E 130-140 körül lenne rá alapból a keret. Érdemesebb többet áldozni rá vagy felesleges? Illetve venni honnan érdemes? Pl Media markt? Köszi a segítséget első mosógépünk lenne és nem nagyon tudom mit érdemes.

(#13092) Miklósbácsi válasza bartos96 (#13091) üzenetére


Miklósbácsi
csendes tag

Szia !
Nem ismerem a leírt gépet, de az adatai és a vélemények alapján jónak néz ki.
Valaha én is hasonló helyzetben voltam az első mosógép megvásárlásánál. Én az svéd Elektrolux és a német testvére, az AEG mosógépek között keresgéltem. Nem bántuk meg, mindegyik hibamentesen hosszú ideig szolgálta nálunk a három fiúgyerekünk nagy számú mosnivalóit. A régi gépek is helyet kaptak a családban, nem a MÉH - telepre kerültek.
A legújabb gépünk a szűk helyen is elférő felültöltős gép - az elődei is hasonlóak voltak - EW6T3262 I tip. Csendes, takarékos gép. Egy 11 éves Elektrolux elődje helyett vettük, látszik a fejlesztések hatása. Kevesebb áram, kevesebb víz fogy. Korszerű inverteres motor, nagyon csendesen dolgozik.
Lassanként a többi háztartásban használatos gépünket is lecseréltük Elektrolux vagy AEG svéd - német gépre, hibamentesen működnek. De nem vagyok a márkák megszállottja, ha ugyanilyen megbízható kínait vehetnék, nem tiltakoznék.

(#13093) Jenne válasza Miklósbácsi (#13092) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

"...Korszerű inverteres motor..."

Nem okoskodásként, de annyiban javítanálak, hogy ez nem inverter motoros mosógép.
[link]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#13094) Miklósbácsi válasza Jenne (#13093) üzenetére


Miklósbácsi
csendes tag

Szia !
A legnagyobb tisztelettel köszönöm a javító szándékú soraidat !

De : ez a gép egy huncut jószág, megrendelésekor nehezen is találtam rá. A cél jelen esetben kifejezetten az inverteres szabályozású hajtás volt. Valószínűleg kisebb sorozat jött be hozzánk. Hogy honnan : - Made in Poland. ( ! ) áll a tábláján.
A rend kedvéért lefényképeztem a gép olyan pontját, ahol ezt tudatják velünk. A régebben olvasottak alapján emlékszem, hogy a típusszám utáni nagy I ( i ) betű jelzi az inverteres változatot. ( Az enyémen is : EW6T3262 I szerepel ) De elég üzem közben figyelni a gép hangját, ha elég " vájt " fülűek vagyunk, meghalljuk.

(#13095) Miklósbácsi válasza Jenne (#13093) üzenetére


Miklósbácsi
csendes tag

Írtam volna még, hogy a legalsó, harmadik kép legalján szerepel a lényeg, az " Inverter motor " felirat. De biztosan észre is vetted.
Üdv. !

(#13096) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Feladom. Vettünk egy BEKO WUE8622XCW mosógépet, ami pár hónap alatt megette a hosszbordás szíjját. Garanciába cserélték viszont azóta nagyon kényes a gép a mosás súlyának eloszlására. Folyamatosan megszakad a program, nem fut szinte soha végig. Azt hittem az elején, hogy ez még bug, hanem feature, de kezd belőle elegem lenni.
Most készítettem róla egy videót. Nem életem műve, de a lényleg látszik. A 8 kg-os gyorsprogramon, de igazából bármelyiken, tesz egy negyed fordulatot, majd visszaugrik, mintha nem bírná a motor, és ezt csinálja újra és újra, majd kb. 15 perc próbálkozás után úgy dönt, hogy kész van. Centrinél meg bezzeg semmi, ott egyből meg tudja forgatni.
Szerintetek? Én vagyok béna, vagy nyugodtan gariztathatom?
https://youtu.be/vE38GvRSUos

(#13097) Vasti74 válasza mustang08 (#13096) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Mármint a szíjat cserélték, gondolom.
Hát ennyi: azért van a garancia, hogy megjavítsák, vissza kell hívni a szervizt.
Közben érdemes utánajárni, hogy van-e még olyan, hogy X javítás, vagy Y ideig nem működés esetén cserélniük kell-e a gépet?

(#13098) mustang08 válasza Vasti74 (#13097) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Igen, persze csak a szíjat :)
Jó, de akkor nem én vagyok a hülye, ez nem normális működés ugye?
3 javítás után kérhetem a cserét
Egyébként szárítógép vásárlás előtt is állok, viszont most nem tudom, hogy továbbra is Beko legyen, vagy inkább térjek át egy picit magasabb kategóriásra. Van best buy a 200 ezer körüli kategóriában?

[ Szerkesztve ]

(#13099) Miklósbácsi válasza mustang08 (#13098) üzenetére


Miklósbácsi
csendes tag

Megnéztem a felvételedet és eszembe jutott, hogy valahol a családban valamilyen mosógépen mutattak egy hasonló hibát. Ott a centrifugáláskor volt képtelen megforgatni a dobot. Kivettek jópár nehezebb törülközőt és akkor a gép végre nekikezdett a munkának. De ez nem volt egy normális jelenség - minden centrifugálás előtt sok ruhát kiszedni, majd a következőkben visszarakni a kiszedett vizes ruhadarabot és ismét várni, hátha....
Garanciális szerviz lett a vége, megoldódott a dolog.
Én lecserélném a Beko - t hasonló helyzetben, amíg lehetőségem lenne rá. Túl sokat bosszantott......
Egy alap Bosch hűtővel jártam meg, pont a szavatosság is lejárt az előző napon, másnap a fődarab kompresszor tekercselése égett le. Soha többet nem vettem ezt a gyártmányt, pedig nem rossz gépek.

Nemrég a 13092. sz. hozzászólásomban írtam az Elektrolux gépekkel kapcsolatos pozitív tapasztalataimról, nézd meg. Én sok - sok éve jónak tartom őket.

(#13100) tejeszacskó


tejeszacskó
tag

Sziasztok!

Az Electrolux EW6FN348AW típusnak Ti ismeritek az AEG "megfelelőjét"?
Mofarguru és a többiek ajánlása alapján szimpatikus ebben az ársávban, viszont a paraméterek és árkategória alapján sajnos nem találtam meg, pedig szívesen megnézném másik köntösben :) :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.