Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

OnePlus 3 - A harmadik Plus

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20701) hyperspace


hyperspace
őstag

Nekem egy kicsit nagyobbakat harap a 7.1.1 az akksiból. Másnak is?

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#20702) Banyika


Banyika
csendes újonc

Használ valaki Android Auto alkalmazást?

(#20703) UberMutant válasza hyperspace (#20701) üzenetére


UberMutant
őstag

ellenkezőleg. nálunk az akksi jobban bírja.

(#20704) AcCEsS válasza silvergod (#20686) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Szerintem ez a doze kontra halasztott értesítések dolog már nem fog megoldódni! Az új android verziók + a Google által az értesítések prioritásának átvariálása ezt hozta, ezt kell szeretni. :O Takarékosabb az akkuval, cserébe nincs azonnali értesítés, vagy inkább bizonytalan az időzítése. Én nem nyomkodom egész nap a telefonom, napi kb. 1-2 óra zenehallgatás mellet ~1 óra telefonálás, kicsi böngészés, email, viber, messener, a frissítések + TiB automatikus mentés, nonstop mobilnet/wifi (+gps) stb., és 3-3.5 naponta töltöm a telót, úgy, hogy azonnal letiltottam a doze módot, mert az értesítések azonnali megérkezése nekem mindennél fontosabb! Viszont Greenify van, azzal altatom el a felesleges taskokat. Egy dolgot szoktam variálni: a töltést. Pár dash charge-os töltés után csinálok egy töltés sima 1 amperes töltővel, aminek nem tudom van-e értelme... :)

Tudom, hogy mindenki máshogy és másra használja a telefonját, de én a jelenlegi állapottal totál elégedett vagyok. :)

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#20705) silvergod válasza AcCEsS (#20704) üzenetére


silvergod
őstag

Az baj...és nem csak nekem,ahogy néztem...de akkor hogy van az hogy van akinek tökéletes? ezt nem értem én...mert én akármit állítok akárhogyan nekem nem jön meg(doze ki,prioritások,wifi állandó stb.)...másnak meg igen...más telefonoknál meg nincs is ilyen gond...itt ők qurtak el valamit...én nem tudom elmondani hogy elégedett lennék..sőt... :D

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#20706) sto1911


sto1911
veterán

7.1.1 alatt a sim kártyák színét már nem lehet beállítani?

(#20707) Stard72


Stard72
tag

Sziasztok!

Az létezhet,hogy 7.1-gyel gyorsabban töltődik a telefon?

(#20708) sszemtelen válasza Stard72 (#20707) üzenetére


sszemtelen
őstag

Nekem is ilyen érzésem van, de inkább arra gondoltam hogy romlott az akksim. :)

(#20709) zhata válasza silvergod (#20705) üzenetére


zhata
senior tag

Valami hasonló. A MM 3.2.8. -at biztosabbnak, sőt stabilabbnak éreztem a N-nál.
KitKat - jó
Lolli -sz@r
MM - jó
N - ?

(#20710) zhata válasza Stard72 (#20707) üzenetére


zhata
senior tag

Ez nekem is feltűnt, de várjunk vele.

(#20711) Azazael válasza hyperspace (#20701) üzenetére


Azazael
aktív tag

Nekem az üzemidő drasztikusan lecsökkent, eddig simán bírt 2 napot, 4 óra SOT mellett, most 2 óra sot, és 20%-on van, 24 órát sem húz ki. Amit néztem, hogy az alkalmazások optimalizációját kitörölte a frissítés, illetve az android rendszer végig ébren tartja a telót. Most bepróbálkozok egy gyári visszaállítással, hátha az segít...

(#20712) ToniSlow


ToniSlow
senior tag

Sajnos én személy szerint nem tudok jókat mondani az aksiról 4.1 alatt. Itt jegyezném meg hogy nem is biztos hogy az OS a ludas, hanem valamelyik app.
Mikor feltettem a Beta 12-őt akkor nem volt semmi különös probléma, akku idő a szokásos, aztán egyszer csak az android rendszer lett a fő fogyasztó, kb szinkronban halad a telefon tétlenséggel, holott én nem nagyon nyomkodom a telefont szóval ennek nem kellene így lennie.
Mikor kijött a stabil 4.1 feltettem a beta-ra, majd fr wipe stb, újra belaktam, gondoltam ez majd megoldja a problémát, de sajnos nem így történt.
Az ismert trükköket már végigjátszottam, de a jelenség maradt.

(#20713) zhata válasza Azazael (#20711) üzenetére


zhata
senior tag

Pontosan erre próbáltam célozni. A Nougat még messze nincs bejáratva. Kinél jobb, kinél nem. Kérdés, hogy milyenné fejlődik, fejlesztik?

(#20714) Zolee72 válasza ToniSlow (#20712) üzenetére


Zolee72
tag

Nekem is előjött ez a jelenség, de másik rendszer váltásnál (3.2.8 > 4.0.2).
Azóta el se tűnik, még úgy se ha egy teljes rendszer újrarakás (pl wipe, sideload, stb) után letiltok minden google programot és nem is telepítek semmit, sőt fiókot se állítok be.
Szóval, lehet Neked se a 4.1 miatt jött ez elő. Ha szerencséd van, lehet találsz egy olyan programot, ami okozza ezt és elég helyette mást használni, de nem biztos.

(#20715) AcCEsS válasza szpali (#20655) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Most olvastam, hogy ez egy hiba ami nem mindenkinél jött elő és egyelőre javításra vár. Állítólag egy újraindítás vagy a kezdőképernyő/háttérkép csere megoldja. Egy ideig...

Nálam a hiba így jelentkezik (korábban írtam):
"Ha pl. ment egy letöltés, akkor a záróképernyőn megjelent az értesítés a letöltésről a szokott módon fekete-fehér színekben, aztán eltűnt, megjött, eltűnt, megjött, eltűnt... amíg nem végzett a letöltéssel. Tehát ha volt valami folyamat, akkor az értesítés ilyen fura módon ment, ki-be kapcsolgatta a kijelzőt."

A helyzet azóta annyival rosszabb, hogy volt olyan eset, amikor az értesítés miatti "villogás" végleg beragadt (éjszaka), és lehet, hogy órákon keresztül bekapcsolgatta a kijelzőt. Nem tudom full wipe segítene-e?

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#20716) Timer


Timer
veterán

Újabb infó a Root Call Blocker-rel kapcsolatban. Hétvégén megint elkezdte a mókázást ez a rohadék, de a rosszabb fajtából, mert most észrevétlenül nem jöttek az SMS-ek, csak egy kártyás fizetés miatt jöttem rá megint, hogy baj van. Írtam a fejlesztőnek, de azt hiszem, ezt a vonalat el kell engedni, egy klasszis volt az program egészen MM-ig, Nougat alatt azonban egy f_sputtony. Jelzem, nem pár napja kijött OOS-t használom még, hanem a jó 2 hónapos verziót.

(#20717) hyperspace válasza Azazael (#20711) üzenetére


hyperspace
őstag

Ez lesz az, nálam is az android tartja ébren. Lehet összekuszált nálunk valamit a frissítés.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#20718) burzum


burzum
tag

Nem tudom volt-e mar. Pentek oda a chat appok (FB messenger, Viber) nem tudnak mobil neten kapcsolodni csak wifi-n. Talalkozott mar mas ilyennel? Minden mas mukodik mobilneten, adatforgalom van, csak ez a 2 app nem kepes kapcsolodni es mar az oruletbe kerget. Amint wifi-re felmegy tokeletesen mukodik. App reinstall, reboot is volt mar de nem oldotta meg. Otlet?

(#20719) TomWexX válasza burzum (#20718) üzenetére


TomWexX
addikt

Picit olvass vissza, a Vodafone beállításait kell törölni, majd letölteni újra. ;)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#20720) burzum válasza TomWexX (#20719) üzenetére


burzum
tag

Mukodik. Koszi! :)

(#20721) dominating


dominating
tag

Nekem olyan probléma van 2,3 napja, hogy feltöltöm a telót lehúzom a töltőről eltelik kb 10-20 perc 5-8%-ot esik a telefon töltöttsége és megnézem, hogy milyen alkalmazás és full üres, nincs ott egy alkalmazás sem, az előre megjósolt üzemidő pedig 7 órára esik a 2 nappal szembe. 7.0 a rendszer és ezt kb egy hete csinálja. (nincs új alkalmazás, és semmi FB alkalmazás nem volt fenn soha a telefonomon!)

5800x3d + 6900xt

(#20722) zhata válasza dominating (#20721) üzenetére


zhata
senior tag

Ugyanezt a jelenséget nálam már régebben csinálja, de csak akkor, ha 100%-ra töltöm. Mióta 93-94-nél megállok nem. Lehet, hogy kalibrálni kellene.

(#20723) dominating válasza zhata (#20722) üzenetére


dominating
tag

nem szoktam 100%ig tölteni (92-95 max, egyszer-kétszer elérte már a 100at, de szerintem ez 100 töltésből 1x fordul elő, és eddig nem csinálta.) Remélem megoldódik.

5800x3d + 6900xt

(#20725) wlandroid


wlandroid
tag

Nekem is mobilnettel lett gond, ugyanis két SIM-bōl a Telekom-os csatlakozik, a Telenor-os viszont nem. Hiába néztem meg a Hozzáférési adatokat, rendben vannak...

(#20731) ndavey


ndavey
tag

Engem is kezd felb*szni, hogy pár hónapja még 6-7 órás kijelzőidőim voltak egész napos használat mellett, nougat óta meg 4-5 órára csökkent.. hiába telepítem tiszta telepítessel a romokat, hiába fagyasztok már-már szinte mindent greenify-al, marad a 4-5 óra.. azt hiszem hamarosan megy vissza a 3.2.8...

[ Szerkesztve ]

(#20732) gyurma888 válasza ndavey (#20731) üzenetére


gyurma888
aktív tag

Én is elkezdtem most ezen agyalni, egyszerűen túl sok a f@szság nougáton...miben jobb egyáltalán? Oké van multiwindow, de azt is csak youtubenál használtam, azt meg MM alatt meg lehet oldani Xposeddal

[ Szerkesztve ]

(#20733) ndavey válasza gyurma888 (#20732) üzenetére


ndavey
tag

Én sem használom egyébként, ahogy a long screenshot is egy tök jó kis funkció, de nagyon ritkán használom. Azt nem tudom viszont, hogy kamera minőségben van e különbség. Az viszont fontos lenne.

(#20734) zhata válasza dominating (#20721) üzenetére


zhata
senior tag

Pontosan lemértem. 12%-ról 95-re 57 perc. Ha tekintetbe veszem, hogy 97%-ról 1-2 perc alatt kizöldül, akkor tényleg gyoorsabban tölt.
Üzemidő: két és fél nap + 5 óra 10 perc SOT, kímélő használat mellett. (A SOT főképp csökkentett fényerővel történő filmnézésre ment el éjszaka.) Telefonálás, SMS minimális.
Konklúzió: ennél volt már sokkal jobb is MM alatt, teljesen hasonló felhasználás mellett. (7 óra SOT, ugyanígy.)

(#20735) sto1911 válasza zhata (#20734) üzenetére


sto1911
veterán

Nálam sose volt 5 felett semmilyen telefonon :D

(#20736) zhata válasza sto1911 (#20735) üzenetére


zhata
senior tag

Vedd figyelembe, hogy a filmnézés (erős szemüveggel és fejhallgatóval persze) töksötétben történt mind MM, mind N alatt, csak így valós az összehasonlítás.

(#20737) zhata válasza zhata (#20736) üzenetére


zhata
senior tag

Bocsi, de azt kifelejtettem, hogy ebben a két és fél napban mind MM, mind N esetében még benne volt fél-egy óra netezés is, töksötétben, a fényerő ugyanaz mint filmnézésnél, kellemesre állítva, sRGB végig. Az esetleges kisszámú nappali használatkor a fényerőt nem babráltam.

(#20738) zoltan6 válasza sto1911 (#20735) üzenetére


zoltan6
őstag

nekem meg 4-nél több,mondjuk én nem filmezek rajta,napi 1-2 telefon,néha ha utcán vagyok ránézek a facebookra,prohardverre,emailokra,reggel 10-15 perc játék a wc-n.

(#20739) gyurma888


gyurma888
aktív tag

Akit érdekel, Adblocked youtube + Background playback, Xposed nélkül, Magisk alól könnyedén telepíthető:
[link]

(#20740) Nagytoll válasza gyurma888 (#20739) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Ez megy akkor Nougat alatt is? :D mert akkor benevezek rá

(#20741) gyurma888 válasza Nagytoll (#20740) üzenetére


gyurma888
aktív tag

Igen, teszteltem :)
1-2 dologra kell csak figyelni, ha már legfrissebb Youtube van, akkor a frissítést el kell távolítani, utána mehet fel magiskből a zip(a legalsó link lesz, For arm64 cpus - ADBLOCKED: iytbp-12.05.53_arm64.apk, de egy zipet fog letölteni), valamint a play áruház auto frissítéseket le kell tiltani és öröm bódottág :D Vagy másik megoldás, ezzel kiveszi a youtubeot az auto frissítésből(én ezt alkalmaztam): [link]
Detach.txt-ből a #Youtube elől kivenni a #-et, majd fel kell másolni a gyökérbe, és a zip pedig mehet fel Magiskből.

(#20742) sto1911 válasza gyurma888 (#20741) üzenetére


sto1911
veterán

Wow, koszi szepen! Nice find!

Ilyesfele megoldasokkal mennyire lehet kivaltani az exposed-et? Meg egy immersive fullscreen megoldas (es custom csuszka) kellene es teljes lenne a boldogsagom.

(#20743) Nagytoll válasza gyurma888 (#20741) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Azta :D köszi!
Akkor nemsokára migrálok nugátra.
TB backup a legegyszerűbb módja WhatsApp és ilyenek átvitelére, nem? Csak telefonszámmal vagyok bejelentkezve így rom csere után általában elveszik az összes ilyen fiókom...

(#20744) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok!
Magisk verzió frissítést jelzett nekem az előbb.

Telepítéskor vannak ilyen jelölő négyzetek:
Keep force encryption
Keep dm-verity

A telefonom titkosított, és a dm-verity hibaüzenet is ott van minden indításkor, a fenti 2 parancs mit is csinál pontosan, megtartja a titkosítást, és a hibaüzenet, vagy pont hogy eltünteti?

(#20745) gyurma888 válasza sto1911 (#20742) üzenetére


gyurma888
aktív tag

Hát szerintem nem lehet, még eléggé kiforratlan a dolog, de egyre többen készítenek hozzá modulokat.

(#20743) Nagytoll
Igen, ehhez Titanium Backup az ajánlott.

(#20744) PistiSan
Na erre nem tudom a választ, egyszer frissítettem, akkor nem pipáltam be egyiket sem, de nálam nincs titkosítva.

(#20746) szpali válasza AcCEsS (#20715) üzenetére


szpali
addikt

Volt néhány restart és háttérkép csere is.
Most jónak tűnik (kopp-kopp-kopp)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#20747) Azazael válasza hyperspace (#20717) üzenetére


Azazael
aktív tag

A teljes wipe/factory reset segít a dolgon, most mondjuk fél óra BT kapcsolat az autóban 7%-ot (340mAh) evett így az sincs rendben. Tegnap este ez nem volt, így több anomália is van az új update-tel, nálam legalábbis nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket.

(#20748) zhata


zhata
senior tag

Az EDS titkosító program nem fut 4.1.0 alatt. (A korábbi Nougatokon ment). Pontosabban a titkosított konténer mountoló része. Tehát pont a lényege. Nem tudom, használja -e valaki. Írtam a fejlesztőnek.

(#20749) Faith


Faith
aktív tag

Üdv!

Most tettem szert egy ilyen készülékre (A3003). Viszont problémába ütköztem.

Két kártyával használnám, a második kártyán menne csak az adat, az elsődlegesen pedig hang. Viszont a másodlagos kártyám egy sima adatkártya ami NET apn-el használható csak, viszont nem találom az LTE-hez tartozó APN-t mivel azt is át kellene irni, az előző telefonjaimon ezeket mindig megtaláltam de itt valahogy nem akar összejönni. Viszont így a készülék csak H+-ban kapcsolodik csak és sehol nem vált fel 4G-re. Ha az elsődleges kártyán kapcsolom be a netet ami ONLINE apn-el működik azzal viszont alapból 4G-re kapcsolódik.

Tudna valaki segíteni hogy tudnám előcsalni az LTE-t?

(#20750) ToniSlow válasza Faith (#20749) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Milyen szolgáltatók kártyái?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.