Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

brutális munka van egy ilyen tesztben, köszönjük szépen!!

(#2) Zaied


Zaied
addikt

Köszönjük a munkádat, érdekes/tanulságos volt és hiánypótló is szerintem.

(#3) #30604800


#30604800
törölt tag

Telhetetlen leszek, a 250-es 870 EVO kár, hogy nem fért be.
Szuper körkép lett volna az egész piacról azzal együtt.
Egyébként állat nagy munka, főleg az írásteszt tetszik. A Smart képeket még be tudnád dobni majd, a tartósságtesztes darabokról? A bad sector és hasonlók száma érdekes lehet!

[ Szerkesztve ]

(#4) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Az én tapasztalatom az, hogy a 2018-20 között vásárolt Kingston SSD-k kb 30%-a halt be 2 éven belül.
A 2019-2021-ben vásárolt Adata-k kb 15-20%-a produkált hibás működést (80% körüli kondició, lassulások, néhány hibás szektor, stb).
Ellenben a Samsung, és a Western Digital (ezeket kb 2020-tól vásároltuk) SSD-k csak elvétve hibásodtak meg.

Nem vettünk több száz SSD-t, de azért (márkánként) olyan 50-60 darabos mintából már lehet következtetéseket levonni, ha 2 éven belül 10-15 behal, a másik márkából pedig csak 2...

Lehet hogy az idő is közre játszik, és a mai Kingston SSD-k jobbak. Emellett itthon is Adata NVME SSD-t nyúzok 4 éve gond nélkül, bár ez már nem a legolcsóbb ársáv. Egyébként 70%-ban 240-256GB-s SSD-t vásároltunk, volt néhány 120-as, és néhány 500-as is.

[ Szerkesztve ]

(#5) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Köszi a tesztet! :R

Az MX500 hogy szerepelt a Tartósságteszten? Vagy az még most fut?
Csak azért kérdezem, mert van egy nekem is.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6) BiP


BiP
nagyúr

Bennem is ez fordult meg.
Hogy vagy egy márkás vagy egy nvme plusz referenciának, hogy a konlúzió teljes lehessen a "megéri-e a felárat" kérdésre.
Mert oké, hogy egymás között hogy teljesítenek, de hogy mennyivel lassabb egy márkás sata vagy nvme-hez képest, az sajnos nem derült ki.
Viszont mindenképp elismerés, mert ez irgalmatlan meló, amit beletolt.

[ Szerkesztve ]

(#7) Cythyel


Cythyel
senior tag

köszi a tesztet!
nekem az a tapasztalatom az ilyen alsóbb szériákkal, hogy sokkal könnyebb hibás, gyenge darabokba belenyúlni, mint ahogy kaptunk 50 számítógépet munkahelyen, és mind az 50 intenso ssd hibás is volt bennük, most apacerre lettek cserélve, azokkal egyenlőre nincs gond
idehaza én csak wd ssd-ket használok (green, blue és black is), és hiába nincs dram cache pl a blue verziókban, szép írási tempóra képesek így is

(#8) Ajándékok


Ajándékok
aktív tag

A cím alapján a szerző nem tudja megválaszolni az alcímben feltett kérdést, így nem érdemes elolvasni!?

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#9) BiP válasza Ajándékok (#8) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem jött át, hogy mire utal a cím? [A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem.]
A központozástól függ (hova teszed a vesszőket) a mondat két teljesen ellentétes értelmezése.

Gondolom a felvetés az, hogy olcsó SSD-t mindenki fél megvenni (olcsót ssd-t venni nem kell, félnetek jó lesz) , a végkövetkeztetés meg mégis az, hogy nem kell félnetek, jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#10) joghurt


joghurt
addikt

Jó kis teszt, hasznos következtetésekkel.

A tej élet, erő, egészség.

(#11) ANW2


ANW2
tag

Köszi az írást nagyon jó lett! Viszont tényleg referenciának egy 860evo vagy 870evo beleférhetett volna mert nagyon kíváncsi lennék rá. Ha letesztelnéd én is fel tudok ajánlani egyet a tesztre! Már csak azért is mert nekem van egy 870evo 1 TB-os és most 2300 TB!!! írás van benne és a sentinelen kívül ami 1%-osnak írja és kritikusnak a többi program azt írja hogy semmi baja nincsen. :C :DD

[ Szerkesztve ]

(#12) pjani


pjani
tag

Sziasztok,

Köszi a hozzászólásokat! Csak gyorsan bekukkantottam ide, a hétvégén nem tudok írni, de utána igyekszem válaszolni minden kérdésre.

Üdv,
J

Do you see what happens, Larry? Do you see what happens, Larry?! - The Big Lebowski

(#13) stimpyx


stimpyx
csendes tag

Nagyon meg lehet szívni olcsó SSD-kkel, pár példa:

- Samsung QVO, Crucial BX 200 - pár GB után tragikusan lassú írási sebesség. A QVO ha jól emlékszem 60 MB/s-re ment le. A QVO-ról váltottam is vissza HDD-re, mert a HDD stabilan 200 MB/s fölött írt nagy fájloknál.

- WD Green 128 GB - kettő volt, mindkettő tönkrement épp a gari idő lejárta után. Nem néztem utána amikor megvettem, a gyári TBW ezeknél össz-vissz 40 TB. Ehhez képest azért jól tartották magukat, 80 TB után haltak meg.

- Kingston A400 - fura, megmagyarázhatatlan belassulások voltak az OS-ben, e remek SSD előtt és utána soha. Visszáru lett a sorsa.

Nem azt mondom hogy az aktuális király 4.0-ás NVME alatt nem érdemes semmit megvenni, de az olcsóbb árkategóriában nagyon meg kell nézni mit vesz meg az ember.

(#14) caprine


caprine
aktív tag

Azért az SSD-vel is lehet szopni. Egy havernak vettem úgy HP laptopot hogy gyors lesz mivel SSD van benne gyárilag, win install 20 perc. Aha. Aztán mikor telepítgettem akkor nézem miért ilyen lassú? Végre fent a win, írás teszt, a max amit tudott 90MB/sec, téptem a hajam. Mit tudom én milyen kereskedelemben nem kapható csak a nagy oem gyártóknak adott kingston valami volt benne. A saját WD hdd-m tud több mint 120MB/s-et. Szóval azért óvatosan, mert gyárilag átvernek.

De a saját laposomat egy ideapad 3-t úgy vettem hogy annyi info volt róla 512GB SSD, de hogy mi meg milyen, sata vagy M2 azt az eladó sem tudta, sokat meg nem tudtam rajta filozni mert akciós volt és utolsó darab. De szerencsére M2-s volt:)

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#15) #30604800 válasza BiP (#9) üzenetére


#30604800
törölt tag

Nem jött. :)

(#16) nemlehet válasza caprine (#14) üzenetére


nemlehet
őstag

Igen ilyen OEM SSD-ből futottunk bele mi is olyanba ami enyhe túlzással épp megütötte egy 7200 RPM-es HDD szintjét... Nem hittem a szememnek.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#17) forumpista


forumpista
tag

Az hogy az iras miert volt gyorsabb az olvasasnal tobb esetben is (ami latszolag ellentmondas):
windowst hasznaltal, a gepdben meg van 8GB memoria.
Amikor egy gyors ssdrol masolsz lassabra, akkor az elso ~7 GB adat a memoriaba fog menni piszok gyorsan (cache), es a vegen ez az utolso par GB adatot a windows mar azutan fogja kiirni a celra miutan a fajlkezelod visszatert (az o szempontjabol az iras vegzett, arrol meg nem tud hogy valojaban o nem az ssdre irt, hanem a memoriaba. Ezert is lehet adatvesztes ha pl. elmegy az aram es nincs szunetmentes).
Magyaran amikor irsz egy lassu ssdre ily modon, akkor valojaban a gyors ssd olvasasi sebesseget mered a gepben levo ram erejeig+amikor ez megtelik a lassu ssd irasi sebesseget.

Visszafele meg tenyleg a lassu ssd olvasasi sebesseget merted, ott ez a fajta memoria cache nem okoz problemat, ezert lett lassabb.

Nagyobb adatmennyisegnel ez a fajta “inkonzisztencia” kisimult volna, csak itt a gepedben levo ram (8GB) egy eleg jelentos szazaleka a masolt adatmennyisegnek (49 GB).
(Pont ezt a 10+ szazalekot merted ki)

[ Szerkesztve ]

(#18) Syl


Syl
nagyúr

> B) Forgótányéros merevlemez

Hmmm, van állótányéros merevlemez is? :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#19) Victoryus


Victoryus
addikt

Jó volt olvasni! Kösz!

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#20) Egon


Egon
nagyúr

a PC-mben 3 éve használok rendszermeghajtóként egy NVMe SSD-t, és eddig 22 TB-nyi írás van rajta

Dettó nálam is kb. így alakul, 1 TB-os ssd volt bő 3 évig használatban rendszermeghajtóként (a játékokat is oda telepítettem), és 24.5 TB írás van rajta (640 a TBW érték, szerintem elég sokáig el fog ketyegni...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#21) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Sajnos ezek alapján nagyon nehéz jó ssd-t venni. ha márkásat veszel, akkor néha nagyobb eséllyel hal le, mint a nóném...
Venni kell egyet és bízni :)
Nem nagy adathalmaz, de én 2018-tól kb. 50 darab ssd-t építettem be, mindegyiknek tudom az utóéletét. Egyik sem hibásodott még meg, eddig nulla darab! Mindig próbálok jónevűt venni, de ahogy látom, ez mindegy...

(#22) tibaimp válasza Krugszvele (#21) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Milyen SSD-k voltak döntően, vagy össze vissza, ami épp a legolcsóbb volt?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#23) Egon válasza tibaimp (#22) üzenetére


Egon
nagyúr

Nálunk a cégnél A2000 halt meg 2 db, pikk-pakk. Kingston-t nem szoktam ajánlani, nem véletlenül olcsó.
Samsung eddig bevált, bár ott is voltak rossz szériák (840 pl.). WD is jó szerintem.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#24) Silent77


Silent77
veterán

Köszönöm, hasznos volt! :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#25) .mf


.mf
veterán

Köszi a tesztet! Jobban teljesítettek, mint vártam, tanulságos volt.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#26) tibaimp válasza Egon (#23) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Értem! És köszi. Én sajnos belefutottam a családban egy A400-asba, pedig az SSD topik szerint nem ajánlott. Valóban lassan boot-ol a Win10 és nem tudok rájönni miért.
Így eldöntöttem csak Samsung minimum 870 EVO, mert kb. annyiba kerül mint egy Crucial MX500, de a TBW értéke sokkal nagyobb, majdnem duplája.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#27) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#28) Krugszvele válasza tibaimp (#22) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

pár darab kivételével kingston volt, típus teljesen vegyes. 128 gigás méretben. 1-2 256-os volt közte. be voltam etetve azzal, hogy márkásat kell venni, emiatt sosem vettem nonamet, samsungot.
szerencsére bejött, de a kommentekből látom, hogy ez tényleg szerencse volt...

(#29) janeszgol


janeszgol
félisten

En is vettem 128 GB-os SSD-ket 6-8 ezer ft korul. Patriot, Intenso van. Van meg Western Digital Green is.

(#30) joghurt válasza janeszgol (#29) üzenetére


joghurt
addikt

Vajon teherautóról esett le, vagy külföldi (megúszni az Artisjus-lehúzást), okosba' megoldott adóval?

A tej élet, erő, egészség.

(#31) .mf válasza joghurt (#30) üzenetére


.mf
veterán

Vagy: olyan notikból, amikben eredetileg ilyen kicsi SSD volt, de a vevő kért egy nagyobbra bővítést. Sajnos még mindig elég sok gépben csak ekkora van.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32) janeszgol válasza joghurt (#30) üzenetére


janeszgol
félisten

Emag a forgalmazó. :)

(#33) tibaimp válasza Krugszvele (#28) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nekem is 120/128GB-os SSD-im vannak a gépben SATA és Nvme, és a kis gépben is az van, de a TBW miatt úgy döntöttem, inkább 250 vagy inkább 500-as lesz a jövőben, még akkor is, ha a Win-nek tök fölösleges. A mostani Win10-em is elfér ~70GB-on pedig vagy 6 féle játék DRM-et használok. Illetve hagyni kell még üresen is helyet, olyan 20%-ot.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#34) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A400-as S11 hibával el tud szállni. ( adatvesztéssel javítható, vezérlő újraírással, nagyjából 10db-ot már javítottam ezzel a módszerrel, lehet csak egy batch volt szar, utána javult, de mindig félve szerelem be őket, ha hozzák)

A Toshiba Exceria saját vezérlője szintén egy Phison S11.

A TeamGroupot hirtelen nem tudom.

De ha kéne egy kis sorrend.

Az A400-as nem javasolt, max OS-nek, az ADATA régen volt jó, mostanság már nem az.

BX/MX Crucial ugye saját magának gyárt, ebből ők az egyedüliek, illetve a Kioxia, ami ugye Toshiba NAND.

Intensoban bármi lehet...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A tartósság kapcsán a 85 TBW az a vállalt garanciális írásmennyiség, nem jelenti azt, hogy utána kuka lenne.

Példa: Új autóra adnak 100 ezer km-et, utána nem megy tönkre.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36) tibaimp válasza Graphics (#35) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, hogy a TBW nem minden, de akkor is!

Nagyon sok SSD-nek összegyűjtöttem egy táblázatba a TBW/gar idő/ár adatait, és pont a Kiaoxia volt az egyik legrosszabb ilyen szempontból, OK, hogy Toshiba.
És annyival nem biztos, hogy olcsóbb, mint egy Samsung EVO
Példa: az 1TB-os kategóriában:

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#37) Graphics válasza tibaimp (#36) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az Exceria is egy belépőcucc természetesen. De az tény, valamiért ők vállalnak a legkevesebbet.

De mégis gariban többet adnak. ( de nem védem, van jobb vétel a piacon mindig)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38) tibaimp válasza Graphics (#37) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A gari időben igazad van! Nekem is csak most tűnt fel, mikor készült a tábla, akkor nem, de most direkt ki is emeltem. Ez mondjuk fura.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#39) Graphics válasza tibaimp (#38) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sok helyre szállítanak NAND-ot, az tény, hogy termék és termék között is van eltérés.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40) joghurt válasza tibaimp (#36) üzenetére


joghurt
addikt

Szép dolog a TBW is, de a legtöbben inkább attól paráznak, hogy írás nélkül (vagy a TBW töredékével) mennyi ideig marad olvasható az adat. Mennyi idő múlva nyekken meg a vezérlő, mennyi idő múlva kezdenek el kisülni/rekombinálódni a cellák.

Azt sem tudom, mondjuk évente egyszeri végigolvasás felfrissíti-e a cellák töltését.

A tej élet, erő, egészség.

(#41) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

m.2 SSD-k esetében egy jó alternatíva lehet egy megfelelő adapter, ha az alaplap nem rendelkezik az említett csatlakozóval. Pl. ez: [link]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42) Graphics válasza sz.balazs.95 (#41) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sikerült egy elég drágát linkelni :D

800Ft-ért vettem még nem oly régen egy alap adaptert ,merthogy semmi extra csicsa nem kell.

Igaz ezen már a szállítás is több: [link]

De itthon egy 2600 Ft-os egyszerűbb: [link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#44) Graphics válasza Hieronymus (#43) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mire volt ez válasz? :D

Mert ez nem volt olcsó kategória sose-nem :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45) Hieronymus válasza Graphics (#44) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Akkor rossz polcot néztem. :DD
Az emlékeim szerint ennek volt moderált az ára, a polcon. Már kiszolgálta az árát, a magasabb ára ellenére.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#46) Graphics válasza Hieronymus (#45) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Klasszik MLC-s cucc. Szeretem a Sandisk SSD-ket.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47) Ciccuka válasza Krugszvele (#21) üzenetére


Ciccuka
veterán

Az még nem elég, hogy márkás, mert az nem sokat jelent.
Az se mindegy milyen kategória (belépő, professzionális, stb.).

Ezeken az olcsó SSD-ken könnyen megfőnek vagy lehalnak egy idő után a vezérlők.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#48) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Köcce

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#49) BiP válasza Krugszvele (#21) üzenetére


BiP
nagyúr

Mindig próbálok jónevűt venni, de ahogy látom, ez mindegy...
Hát, szerintem nem mindegy.
Abban persze lehet eltérés, kinek mi számít jónevűnek.

be voltam etetve azzal, hogy márkásat kell venni, emiatt sosem vettem nonamet, samsungot.
A samsung nem márkás? De a Kingston igen?
Vannak a kingstonnak jó SSD-i, de az ugyanúgy drága. Az olcsó SSDi meg olyanok, mint a többi olcsó SSD.

[ Szerkesztve ]

(#50) Krugszvele válasza BiP (#49) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

10% szabad hely alatt szörnyen belassulnak az ssd-k :(

Az elmúlt évtizedben ha a háztartásba bejött egy samsung termék, mindig nagyon nagy szívások voltak vele. tévé, telefon(ok), háztartási eszköz, bármi. Innentől bevezettem azt a szabályt, hogy samsung nem jöhet be az ajtón. Ebből kiindulva tartom úgy, hogy a samsung ssd-k is hulladék minőségűek, nincsen velük tapasztalatom. (egy hónapja beüzemeltem egy samsung porszívót, az álom volt! csendes, jól szív, jól néz ki)

kérdés, hogy érdemes-e annyit foglalkozni egy ssd-vel, hogy milyen vezérlő, chip van rajta, vagy megvenni egyet és használni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.