Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) ubyegon2 válasza ddekany (#150) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azon felül meg tán sok haszna nem lenne, elvégre ezeket úgy tervezik, hogy notebookba besuvasztva is működjenek, plusz csak hétköznapi terhelés éri ahol alkalmazva van.

Azért ezt óvatosan jelenteném ki, a szaktopikban rendesen írják azért sokan, hogy kell a borda, mert nagyon melegszik az NVMe SSD-jük, de nyilván inkább elővigyázatosság ez, mert ha nem tartósan 60-65 fok, csak időnként, akkor az nem okoz gondot. Ha a gyártó az optimális hőfokot 70-ben maximálja, akkor az teljesen jó még. De ez a hőfok dolog is nagyon függ a hardverkörnyezettől, nemrég volt nálam egy igazán vékony kis Lenovo A475, amiben egy AMD Pro APU volt, az SSD pedig Samsung PM981 és direkt terhelve max 60 fokig ment fel a hőértéke. Átlagos használatnál 45-50 fok között volt. Pedig a PM981-et forrófejűnek mondják.

(#152) Donki Hóte válasza ddekany (#150) üzenetére


Donki Hóte
veterán

hogy notebookba besuvasztva is működjenek, plusz csak hétköznapi terhelés éri ahol alkalmazva van.

Persze, az SSD jól működik magas hőmérsékleten is egy notebookba szorítva, csak a notebokk többi részének nem tesz jót az akár 70 kofos hőmérséklet.

Nekem is ilyan gondom volt, az M.2SATA SSD-m bírta volna, csak éppen azon a részen egy idő után az egész notebook jó forró lett :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#153) ddekany válasza ubyegon2 (#151) üzenetére


ddekany
veterán

A 60 fok amit említettem, visszagondolva, az nagyobb fájl írása közben volt, amúgy inkább 40-50 volt talán. Csak mint mondtam, gyanítom, hogy az a flash IC hőmérséklete, és nem a forróbb vezérlő IC-é. De majd leellenőrzőm... ha odaég az ujjam a vezérlőhöz, és közben 40-et ír ki, akkor tuti erről van szó. Esetedben is, mondod csak 45-50 fok volt, de lehetett tudni, hogy hol méri?

[ Szerkesztve ]

(#154) ubyegon2 válasza ddekany (#153) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Esetedben is, mondod csak 45-50 fok volt, de lehetett tudni, hogy hol méri?

Jó kérdés, fogalmam sincs, viszont van olyan device, amin van temp1 és temp2 érzékelő is, de többnyire kompozit hőkijelzés van szerintem, de melyik SSD fajtánál milyen, azt nem tudom! Az valószínűtlen, hogy a NAND hőmérsékletét mérné bármi is, mert egy nagyobb kapacitású eszközön lehet a két oldalán mondjuk 8 darab NAND...persze a kompozit érték egy nyitott eszköznél szintén nehézkes.

Különben a 70 fok optimum max érték az a NAND hőfokára vonatkozhatna logikusan, mivel a vezérlő az egy processzor, ami nyilván a 90-100 fokot is elviseli tartósan, de tényleg nem tudok ezekről kb semmit! :B Saját gépeimben csak Sata eszközök vannak, így még sosem kellett jobban utánajárnom ennek a temp-érzékelés témának! :N (honnan is tudná ezt egy nulla forintos OS-t használó elitista f*c)

Különben abban a keskeny A475-ös Thinkpad-ben igazából a CPU és GPU hőmérsékletet mértem terheléssel és a 60 fokos NVMe mellett a többi érték se nagyon ment 70 fok fölé, az egy adott ponton bekapcsoló venti igen hatékony volt, azt se nagyon hiszem, hogy épp az SSD melegítené a CPU-t és a VGA-t egy notebookban, az kicsit olyan lenne, mint amikor megy a hídon az egér meg az elefánt és a kisegér gondolja, hogy dübörögnek a léptei! ;]

[ Szerkesztve ]

(#155) Graphics válasza ubyegon2 (#151) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem, nem forrófejű. A 950/960 és ezek OEM párja igen, az forrófejű. Meg az SK Hynix PE8110, amit szerverkörnyezetbe szántak, szintén az.

Amúgy a 154-es hozzászólásodra: 90-100 fokon nem viseli el tartósan a vezérlő. Egyáltalán nem ideális neki.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#156) ubyegon2 válasza Graphics (#155) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem, nem forrófejű.

OK, legyen....pont ma reggel olvastam a szaktopikban...tőled ráadásul! Bár az 981a jelű volt, az is igaz. Mondjuk keverem is néha az OEM és a konzumer megfelelőjét. Legalább a Lenovo jól választott, hogy abba a vékony notiba olyat rakott, ami nem forrófejű. Szóval kösz az infókat! :)

90-100 fokon nem viseli el tartósan a vezérlő. Egyáltalán nem ideális neki.

Köszi, ezt tényleg csak tippeltem az alapján, amit a Tom's harware-n olvastam, de ott tényként írják NVMe-ről, hogy a NAND hőhatára 85 fok és hűvösebb a vezérlőnél minden esetben....szóval ebből meg, hogy processzor, következtettem. Ha rosszul, akkor bocs, de írtam is, hogy ehhez nem értek.

Nem tudod véletlenül, hol helyezkednek el NVMe eszközökben ezek a temp-sensorok?

Itt vannak rajzok, de nem igazodok el rajtuk.

[ Szerkesztve ]

(#157) Graphics válasza ubyegon2 (#156) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mutasd, hol olvastad tőlem ezt ma reggel: [link] Nem szeretem, ha valótlant állítanak.

Mert én nem írtam ilyet, de még csak utalni sem utaltam ilyesmire. Mással keversz.

Szóval Tőlem ráadásul nem olvastad.

És én itt le is zárom, erre van a Flash SSD topic, lehet oda átmenni, itt sok lesz az OFF.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#158) ubyegon2 válasza Graphics (#157) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem pontosan arra írtad, ami itt szóba került, de ezt említettem is az előbb. Emiatt felesleges arcidegzsábát kapnod! :D Fene se találná már meg, melyik hsz-ben olvastam, amire hivatkoztam. Te egyébként sose szoktál tévedni? Biztosan nem, ha ennyire kiakadtál.... :P

Szóval Tőlem ráadásul nem olvastad.

Bocs, de ezt a tőlem kifejezést nem írjuk nagy betűvel, még ha rólad van szó, akkor sem! :N

[ Szerkesztve ]

(#159) Graphics válasza ubyegon2 (#158) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha tévedtél, semmi gond. Lapozzunk.

Ha nem írtam olyat, rám ne hivatkozz. Köszi.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#160) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Végre valakitől hallom, olvasom hogy MyDefrag :C , kár hogy ez a jó progi is ment a "fejlesztője abbahagyta" dobozba, de nálam is ez a defragger, ha az kell!

SSD-khez: Szerintem ennél is az "aki jobbat vesz továbbra veszi" módszer máködik. Nálam van egy 120-as Samsung 840, és jó pár évig egyedüli ssd volt, amin win mellett még vlt egy játék is, és nem kevésszer 5% alatt volt rajta a hely, ma 3%-os kondíciós, 76 TB írással, és tökéletes rávezetett böngésző Cache, pagefile, és steam workshop meghajtónak. 2020-ban lett 10% alatti kondíciós, és mivel első SSD-m 2013-ból, így gondoltam nem kockáztatok, meg kellett is a nagyobb SSD hely. Hát múlt héten is raktam rá teszt winsowst, és nem éreztem lassulást a frissebb 500 gigás 870-hez képest. Mind a kettő sata2-őn megy, a annak limitjein belül gyorsak! (2011-es HDD-m ami szintén Samsung, meg vígan játsza a nagy tároló szerepét, szóval a Samsung hatereknek :P )

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#161) ubyegon2 válasza Graphics (#159) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mégse tévedtem, szóval feleslegesen morogtál! :)

én írtam:
Pedig a PM981-et forrófejűnek mondják. [link]

Te írtad:
Nem, nem forrófejű. [link]

ezt is:
Mutasd, hol olvastad tőlem ezt ma reggel: [link] Nem szeretem, ha valótlant állítanak.
Mert én nem írtam ilyet, de még csak utalni sem utaltam ilyesmire. Mással keversz.[link]

Ezt is Te írtad:

[link]

Abban azért igazad van, hogy ezt akkor kellett volna linkelnem, mikor hivatkoztam rá. :R De nem állítottam valótlant, általában ha valakire hivatkozom, az pontos szokott lenni, majdnem meggyőztél tegnap, hogy nem így van! :)

Most már csak egy kérdés maradt, forrófejű a PM981 vagy nem forrófejű? :P

[ Szerkesztve ]

(#162) Graphics válasza ubyegon2 (#161) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szuper, remek. Elnézést mester.
Örülök, hogy ennek időt szenteltél. 981a.

Viszont, ez nem ennek a topicnak a témája. Nem lehetne ezt a megfelelő helyen, mint hogy itt lobogtatod az igazság kardját?
De valamikor majdcsak befejezed....

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#163) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ubyegon2 és Graphics. Kérlek titeket, ezt itt így ne.
ubyegon2 sok lesz az off, kérlek ne csináld, és igen írd a megfelelő topikba. De ezt tudod pontosan, hisz ismered azt a topikot is. :)

Köszi srácok!

(#164) ddekany válasza ubyegon2 (#154) üzenetére


ddekany
veterán

Megnéztem, 37 °C-t írt ki (említett WD NVMe SSD-re, a WD saját dashboardja), miközben a vezérlő IC-n épp hogy rajta tudtam tartani az újamat, annyira égetett. A flash IC-ről viszont tapintásra el tudom képzelni, hogy 37 °C volt, bár többre saccolnám azt is. Ez amúgy üresjáratban. De a lényeg, hogy ennyit ér amit CrystalDiskInfo, stb visszaad, legalább is ha csak 1 hőmérséklet van. Gondolom nem akarják, hogy zavarja a geekeket, hogy ezek bizony nem futnak hűvösen.

[ Szerkesztve ]

(#165) Ciccuka válasza Graphics (#126) üzenetére


Ciccuka
veterán

Toshiba vezérlő?
[link]

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#166) Graphics válasza Ciccuka (#165) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Átnevezett Phison.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#167) Ciccuka válasza Graphics (#166) üzenetére


Ciccuka
veterán

Toshiba TC58NCP0906SD van ilyen is
[link] [link]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#168) Graphics válasza Ciccuka (#167) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egész pontosan TC58NCP090GSD

Ez meg egy NVMe-s Phison E szériás vezérlő.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#169) Graphics válasza Graphics (#168) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De az itthoni Toshiba pakkomon a változatosság ível végig.

Van itt egy:

THNSNX024GMCT mSATA 24GB-os SSD: JMicron JMF667F/H vezérlővel
KSG60ZMV256G m.2 2280 SATA 256GB: Toshiba vezérlő, ami amúgy rebranded Phison PS3110
Van még itt egy Toshiba THNSF5256GPUK (XG4), amire most 100%-ban nem mondom rá, hogy Phison, de erős a gyanú még erre is.

Ezt még túrom, HD Sentinel nem fedi fel a valóságot.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#170) Graphics válasza Graphics (#169) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A SanDisk garnitúránál még változatosabb palettát tudok mutatni:

X300: Marvell 88SS9190 ( lásd WD Blue 3D)
X400: Marvell 88SS1704 + 15nm TLC
Z400s: SM2246XT + 15nm MLC Nand
X600 :Marvell vezérlő, talán ugyanaz, mint X400, mert a technikai kialakítása teljesen megegyezik. (NAND, vezérlő, DRAM elhelyezkedése is. Ami érdekesség, hogy Z400-nak írja a HD Sentinel ( ebből most nincs itthon típusom azt hiszem.

A változás jogát persze a gyártók is fenntartják, de max a NAND és a DRAM cache gyártója változik általában.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#171) Ciccuka válasza Graphics (#168) üzenetére


Ciccuka
veterán

Régen úgy tűnik korrektebben csinálták ezt:

Attól még, hogy licencelt lehet jobb vagy rosszabb minőségű is a Toshiba megvalósítása.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#172) Graphics válasza Ciccuka (#171) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Konstans ugyanaz. :DDD

Csak szitáznak.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#173) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

A BX500-hoz annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy én egy 500Gb-os verziót használtam, de olyan kevés volt benne a cikkben is említett cache, hogy képes volt a windows lefagyni. Rendszermeghajtónak teljesen kuka volt, cserébe úgy melegedett mint a pusztulat. 50 fok idle 70 fok throttling írás közben. Pedig 2db 120-as venti fújta.

Egy MX500-ra cseréltem, ég és föld. De a család többi gépében lévő olcsó/gagyi 120-as SSD-kkel nincs ilyen probléma. Mondjuk azokat nem is veszik annyira igénybe.

(#174) Graphics válasza Steve_Brown (#173) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs benne cache, így persze, hogy keves volt. :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#175) Steve_Brown válasza Graphics (#174) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

:DDD Na geeeeeeeeeeec

(#176) Ciccuka válasza Steve_Brown (#173) üzenetére


Ciccuka
veterán

Az nekem is melegedett, meg is váltam tőle. Régi BX200 az jobb széria volt, jóval kevesebb hőtermeléssel.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#177) Joshi


Joshi
titán

Nem néztem hogy most mennyibe kerülnek az SSD-k, de én még májusban vettem egy SK hynix PE8110 M.2 2TB SSD-t. Persze ilyen mélyreható tesztet én nem tudok és nem is akarok eszközölni. A lényeg, hogy olcsó legyen és gyors. ;]

Annyit azért tudni kell az SSD-ről, hogy 110mm hosszú, szóval csak olyan alaplapba megy bele ami támogatja az ilyen hosszú M.2 SSD-t. Ja és elég melegedős fajta, borda mindenképpen kell rá.

[ Szerkesztve ]

(#178) Teasüti válasza Joshi (#177) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát ez meg miféle szerzet, hogy fele áron megy a többiekhez képest? Ennyiért 1 terabájtot is nehéz venni m.2 Nvme ssd-ből. Másrészt meg mibe megy bele 110 hosszú modul? :DD
Vmi PCIe kártyába max vagy nemtom. E-ATX lapokon mekkora slotok vannak? ATX méretben én eddig csak 80-asokat láttam.

[ Szerkesztve ]

(#179) Joshi válasza Teasüti (#178) üzenetére


Joshi
titán

Az én lapom tudja (22110). :K

[ Szerkesztve ]

(#180) Teasüti válasza Joshi (#179) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Megnéztem a kézikönyvemet és állítólag az én lapom is fogad 110-es modult. Viszont ránézve a lapra én nem látok csavar furatot 80 után. :F

Szerk: nem aktuális. Rájöttem a borda hosszabb, mint alatta a 80-as modul. Felteszem a borda csavar helye éppen 110-es.

[ Szerkesztve ]

(#181) Joshi válasza Teasüti (#180) üzenetére


Joshi
titán

Ha a specifikációban benne van a 22110, akkor be tudod szerelni. :K

(#182) Teasüti válasza Teasüti (#178) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezt amúgy kiskerben is lehet venni vhol?

(#183) Joshi válasza Teasüti (#182) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom.

(#184) Graphics válasza Teasüti (#178) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerver SSD, így hűtés is kell rá , mert forrófejű terhelve is.

Hardveraprót árasztották el vele, szerintem tálcásan került piacra, mint a WD SN530-asokból is.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#185) Teasüti válasza Graphics (#184) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah, nézem ez E.2 formátum lenne eredetileg vagy mi?
Képekről gyárilag bordázott. M.2 az ebben a környezetben vmi legacy dolog csak. :C
Elég egy átlag borda egy ilyenre? Olyan darab laposvas ami az alaplapokon jön gyárilag.

[ Szerkesztve ]

(#186) Graphics válasza Teasüti (#185) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem, de van belőle olyan is.

Csak az E.2-es bordázott. Az asztaliba nem jó.

Jó kérdés szerintem elég

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#187) #30604800


#30604800
törölt tag

A Kingston DC450R-ről megbízhatóságilag tudunk valamit?
A Raidet hogy bírja? Feltételezem szereti, ha datacenter ssd-ként árulják.

(#188) Dragon3000 válasza Hieronymus (#43) üzenetére


Dragon3000
veterán

Azért megnézném mással is az ssd-t.

(#189) Graphics válasza Dragon3000 (#188) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Valós mindkét infó pedig :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#190) Pyttawrx válasza Dragon3000 (#188) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

hds friss verziója mit ír?

(#191) Dragon3000 válasza Pyttawrx (#190) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ugyanezt írta az is, itt már nem a hds verzió a lényeg, mivel régebbi az ssd, mint a telepített hds. Az ssdok is ugyanezt írja. Amúgy nincs vele semmi gond, hibamentes, és a garanciában foglalt 150TBW-t már bőven túlteljesítette.

(#192) UnA válasza Dragon3000 (#191) üzenetére


UnA
Korrektor

És mit fog írni a 76. napon, amikor még mindig működik? ;)

(#193) Ciccuka válasza Dragon3000 (#188) üzenetére


Ciccuka
veterán

Van még a CrystalDiskInfo is
Hard Disk Sentinel-ből mindig a legfrissebbet érdemes (akár béta) megnézni

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#194) Hieronymus válasza Dragon3000 (#188) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A HDS ijesztgetős program. Szebben fogalmazva túl szigorúan veszi a SMART adatokat.
A kondíció akkor kezd romlani, amikor már cellák kezdenek kiesni a használatból.
A Sentinel megmutatja a SMART adatokat. Azt lenne érdemes látni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#195) Donki Hóte válasza Hieronymus (#194) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az is csak ijesztgetés, hogy 1300 napig volt használatban az SSD?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#196) Dragon3000 válasza Donki Hóte (#195) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az is ijesztgetés, hogy már háromszor több adat lett írva, mint, ami a garanciában volt (kb 480TB az elmúlt 1,5-2 év alatt) és senki nem tudja, hogy ez mennyire volt szétosztva a cellák között. Lehet, hogy még évekig elmegy hiba nélkül, de az is lehet, hogy hamarosan már rossz szektorok is lesznek rajta.

[ Szerkesztve ]

(#197) Graphics válasza Dragon3000 (#196) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

300 TBW volt megadva a 850 Evo 1TB-ra elvileg.

Az még csak 1,5 szorzó felett van, nem 3*.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#198) Donki Hóte válasza Dragon3000 (#196) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az SSD-k élettartama "örök élet meg egy nap".

De sajna a konkrét SSD már a "meg egy nap" korban van, szóval örülni kell minden percnek, amit még teljesít :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#199) Dragon3000 válasza Graphics (#197) üzenetére


Dragon3000
veterán

150TBW volt megadva, a 300 a 2/4TB-ra van.
Samsung általi dokumentumból:

[ Szerkesztve ]

(#200) Graphics válasza Dragon3000 (#199) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Benéztem valahogy. :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#201) Hieronymus válasza Donki Hóte (#195) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Az is csak ijesztgetés, hogy 1300 napig volt használatban az SSD?"

Az miért lenne ijesztgetés?
Az egy adat.
A becsült maradék élettartam az ijesztgetés.
A cellákon kívüli elektronika meghibásodásának esélye nem számítható ki. Biztonsági másolatot minden fontos dologról készíteni kell.
Ameddig a cellák nem kezdenek kiesni a használatból, nem kell a cellák elöregedésnek problémájával számolni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#202) Erunosta


Erunosta
tag

Köszönjük ezt a kimerítő tesztet! :R

Annyit tennék hozzá, hogy én már 9 és fél éve nyüstölök egy 120GB-os SATA Kingston HyperX-et (40617 óra üzemidő eddig) rendszermeghajtóként. Rengeteget játszok, néhány játék is erre van telepítve a rendszer mellett. CrystalDiskInfo pedig 80%-os jónak minősíti most, ennyi használat után.

[ Szerkesztve ]

(#203) Graphics válasza Erunosta (#202) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Annak első kiadása egy remek cucc volt.

Még a Savage volt egy ritka jó cucc tőlük.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#204) Erunosta válasza Graphics (#203) üzenetére


Erunosta
tag

Ez a típusa CrystalDiskInfo szerint: KINGSTON SH103S3120G 120,0 GB

Ez az első és egyetlen SSD-m azóta is. Azt azért még hozzátenném, hogy annó követtem minden neten fellelhető beállítást amivel kímélhetem (indexelés kikapcsolás stb, bár nem tudom ez valójában számított-e).

(#205) Graphics válasza Erunosta (#204) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Elvileg Intel IMFT NAND (25nm MLC)
Sandforce SF2281 vezérlő
[link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#206) Erunosta válasza Graphics (#205) üzenetére


Erunosta
tag

Köszi a linket. Ez az a fajta termék ami akkor is megérte, ha most csak úgy kidobnám a kukába. :)

(#207) promnet


promnet
csendes tag

Köszi a tesztet, nagyon tetszett! :R

Én személy szerint Kingston A400 240GB-okat szoktam beépitettni, eddig nem volt gond velük. Általános célra vannak, többnyire netezös laptopokba kerülnek. Átlag felhasználó úgy is csak annyit vesz észre hogy huu ez tényleg gyorsabb mint elötte. (hdd)

Használt hálózati eszközök: https://promshop.hu

(#208) Graphics válasza promnet (#207) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha meg elszáll S11 hibával ,mehet gariba :D.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#209) promnet válasza Graphics (#208) üzenetére


promnet
csendes tag

Szerencsére még egyet se kellet küldenem. Lehet jó szériákat fogok ki, ki tudja.

Használt hálózati eszközök: https://promshop.hu

(#210) Jedii


Jedii
csendes tag

Frankó irás lett! :C

Hello

(#211) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Már rég volt hozzászólás, de az ebben a szereplő Intenso TOP 256GB-ra már rá is cáfolnék, ugyanis a nálam lévő pár napos példány már:
- Silicon Motion SM2259XT vezerlős, DRAM-less és 112 layer Sandisk TLC NAND van benne.

Lehet már a tesztben szereplő is az volt.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#212) pjani válasza Graphics (#211) üzenetére


pjani
tag

Köszi az infót, az enyémet majd később tudom megnézni, jelenleg nincs nálam :)

Do you see what happens, Larry? Do you see what happens, Larry?! - The Big Lebowski

(#213) Daler


Daler
csendes tag

Hasznos, hiánypótló összehasonlító írás, thx! :R

A második oldalon lévő táblázathoz hozzászólva, úgy tűnik (As SSD adatokból kiindulva) a sata háttértárak közül csak az mx500-ban van dram, a többi dram-less.

(#214) jozsi03 válasza tibaimp (#5) üzenetére


jozsi03
csendes tag

Hasonlóak a tapasztalataim.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.