Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3301) 1Konrad


1Konrad
tag

Kezdem belakni a készüléket, de akad pár dolog, amit nem találok, ezekben kéne segítség:
1. AOD: ahhoz fel kell rakni valami progit, vagy van valami beállítás, hogy mutassa az értesítéseket?
2. Fülessel használom a készüléket. Be lehet-e állítani, hogy pár csöngés után felvegye a telefont magától, illetve le lehessen rakni 1 gombnyomással? (Ne kelljen vezetés közben a képernyőn turkálni.)
3. Reklámblokkolás, hogyan lehet azokat beállítani magyar menüben?

(#3302) aerol


aerol
tag

Sziasztok,

Kezd kicsit lekarmolni az ideg. Banggood-on rendelt vki kozuletek? Addig a pontig minden sima liba, hogy fizessek paypal-lal, a paypal acc-on ott csucsul a zsozso is, de amikor fizetnek, egy uzenetet kapok, hogy

"Sorry, we are unable to complete your purchase at this time.
Please return to the merchant and choose another form of payment." :W

Tud vki erre barmifele megoldast? Ezek utan kicsit elbizonytalanodtam, h valoban innen kene megrendelnem... :(((

Elore is koszi a segitseget! :R

Nokia 3310 - SonyEriccson w200i - Nokia N8 - Honor H60-L04 - Xiaomi Mi 8 /128 black

(#3303) zsocy válasza 1Konrad (#3301) üzenetére


zsocy
őstag

AOD tudtommal ennyit tud, később biztos lesz valami javítás vagy külső program, mert ez így tényleg nem sokat ér, értesítések nélkül. A MIUI 10 és az értesítések amúgy is állandó harcban vannak egymással.

A gyári tárcsázóban van olyan hogy automatikus válasz (hívásbeállítások - automatikus válasz), lehet ez kell neked, elég sok minden állítható. Sohasem használtam, nem tudom működik-e.

Magyar régión nincs (elvileg) reklám, ha másikon használod akkor itt egy leírás ami megmutatja mit és hol kell kikapcsolni. Egyébként minden nyelven ugyanott van, max máshogy hívják :)

(#3304) doc válasza 1Konrad (#3301) üzenetére


doc
nagyúr

olvass vissza, tobbszor leirtuk mar hogy lehet az AOD ertesiteseket bekapcsolni

(#3305) piocasember válasza doc (#3304) üzenetére


piocasember
tag

Gondolom tudja, hogyan kell bekapcsolni, csak még azt nem tudja, hogy nem fog működni! :) Mondjuk tényleg vicc, hogy teljesen random működik az AOD.

(#3306) doc válasza piocasember (#3305) üzenetére


doc
nagyúr

nalam tokeletesen stabilan mukodik, kollegamnal szinten.
gondolom mi rontottunk el valamit, ugye? :D

(#3307) 1Konrad válasza doc (#3304) üzenetére


1Konrad
tag

Köszönöm a segítséged!

...most már csak olyas valaki segítségét kérném, aki ezt le tudná írni pár szóban, és nem 3300 beírás többszázezer szavas leírásából kerestetné ki. :N

(#3308) piocasember válasza doc (#3306) üzenetére


piocasember
tag

Nézd, ha minden engedélyezve van, és a külföldi és magyar fórumokon is sokan panaszkodnak rá, akkor csak lehet valami, nem? Vettem a fáradtságot, és egyesével minden menüponton átmentem. Amit lehet beállítottam. Nincs több tippem (és másnak se), hogy miért csak az sms-t és a nem fogadott hívást jelzi ki az AOD. Lehet, köze van, hogy Global romot használunk mi szerencsétlenek, és a bootloadert is majd csak az unokám fogja majd nyitni, mert minél tovább vagyok bejelentkezve, annál jobban növekszik a hátralévő napok száma. Azt meg ugye vetted, hogy csak vicceltem, és nem kritizáltalak? :)

(#3309) doc válasza piocasember (#3308) üzenetére


doc
nagyúr

anno kollega kuldott at egy cikket, meg mielott bekapcsoltam volna az AOD-t. abban szepen le volt irva hogy mit merre erdemes beallitani (nem csak siman engedelyezni kell, mert attol meg az optimalizacio kidobhatja a memoriabol az appot pl, es akkor nyilvan nem ertesit, le kell tiltani ezt a megfelelo appokra, stb). gugli biztos segit jonehany ilyet talalni

de itt a topicban sokszor volt mar tema, hadd ne irjuk le sokadik alkalommal... ha valaki nem hajlando 1 percet raaldozni hogy hasznalja a keresot, akkor ne varja masoktol hogy sokszor sok percet toltsenek a reszletes leirogatassal (vagy sokszor egy percet a masik helyett torteno keresessel)

persze lehet hogy en rontok el valamit, mindenesetre hivas, sms, email, messenger, whatsapp ertesitesek tokeletesen mukodnek

(#3310) g_g_g válasza doc (#3309) üzenetére


g_g_g
őstag

Azt hiszem én is beletettem az energiát abba, hogy rendben működjön ez a funkció.
Végignyálaztam a beállításokat, olvastam PH és külföldi fórumokat.
Az elég hamar kiderült, hogy valóban nem tökéletes ez a funkció rengeteg panasz van rá.
Nálam kizárólag a nem fogadott hívást, sms-t és a messenger-t tudta megjeleníteni.
Remélem valaha nyithatom a BL-t és teszem fel az EU ROM-ot, talán abban jobban fog ez a funkció működni.

Egyébként nálad milyen ROM-mal működik megfelelően, mert erre nem emlékszem.

(#3311) doc válasza g_g_g (#3310) üzenetére


doc
nagyúr

a rom nalam valoban EU, de elvileg az nem szamit, sima globalban is kikapcsolhato a memoriatakaritgatas a megfelelo appokra

(#3312) 1Konrad válasza zsocy (#3303) üzenetére


1Konrad
tag

Nagyon szépen köszönöm! :R :R :R

(#3313) g_g_g válasza doc (#3311) üzenetére


g_g_g
őstag

Igen, van memória beállítási lehetőség.
De én is és mások is elmondták, hogy ezen beállítások ellenére is elég korlátozottan tudja ellátni a funkcióját az AOD.
Szóval itt sokkal inkább a ROM-ok közti különbségről van szó, nem pedig az okos és ügyes és az ügyetlen, után nézni nem tudó felhasználók közti különbségről.

(#3314) doc válasza g_g_g (#3313) üzenetére


doc
nagyúr

lehet, a gyari romon meg nem jatszottam ilyesmivel, szoval passz hogy ott is mukodott-e volna minden ugyanezekkel a beallitasokkal.

(#3315) 1Konrad válasza doc (#3309) üzenetére


1Konrad
tag

Szvsz. szerintem hiányzik a témaösszegző, mert valóban le lett írva valahol, de sok egyéb - nem működő mód, illetve csak root-ban működő is lel lett írva, illetve rengeteg megemlítése van az AOD-nak, ami az én sajnálatos hiányzó gyorsolvasási képességeim miatt nem elég az általad emlegetett 1 perc.

...ezért próbálom továbbra is olyasvalaki segítségét kérni, akinek nem az "anno kolega", vagy a "keresd meg a 3300 beírás között" választ adja, hanem például linket ad, avagy leírást, és ha azt meg soknak tartja, úgy legalább emlékszik, kb mikori a valóban global room-on is működő megoldás, és legalább beírja a hozzászólás számát.

...de azért köszönöm a segítséged. :D

(#3316) GuruZone


GuruZone
őstag

Bocsi előre is, csak az Mi8 Lite hírének a topikja halott.

Mi 8 Lite-ot nem láttatok valahol EU Express szállítással? Pár napja már aliexpressen is felbukkant a global verzió.

Köszi

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#3317) piocasember válasza doc (#3309) üzenetére


piocasember
tag

3300 hozzászólást valóban nem olvastam végig, de a létező összes kulcsszót beírtam itt is a keresőbe és a Googleban is.

(#3318) dragonfx


dragonfx
veterán

mi8 lite van már valakinek?
elég elgondolkodtató telefon. bár a notch.....A2vel ellenállítva.
amugy jól látom poco f1, mi8 se, mi8 lite, rn6 pro ugyanazta kamerát kapta?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#3319) Tango Zulu


Tango Zulu
csendes tag

Valaki tudna feltenni Pie-os Miui10-es Antutut. Nálam Oreo Miui9 267506/Miui10 287182. Kíváncsi vagyok milyen a Pite, bár az Mi és a Pixel3 kamera port miatt tutti felteszem...THX

[ Szerkesztve ]

(#3320) Tango Zulu válasza Roland861010 (#3284) üzenetére


Tango Zulu
csendes tag

Designer.xiaomi.com
Itt regisztrálsz fényképpel, és elvileg emailban jön a tanácstól az engedély...Én még várom kb. egy hét. Csak akkor enged regisztrálni, ha 100%-os a fiókbiztonságod😉

(#3321) Roland861010 válasza Tango Zulu (#3320) üzenetére


Roland861010
addikt

Már rájöttem

Csak egy hsz kell hozzá és letudod tölteni

Csak azt írja nem biztonságos

(#3322) Tango Zulu válasza Roland861010 (#3321) üzenetére


Tango Zulu
csendes tag

Letöltéshez csak hozzászólni kell, az alkalmazáshoz regisztráció....

(#3323) Roland861010 válasza Tango Zulu (#3322) üzenetére


Roland861010
addikt

Ahan

(#3324) 1Konrad válasza piocasember (#3317) üzenetére


1Konrad
tag

Na ezt én is megpróbáltam, de az általam keresett kulcsszavakra még doc-nak a szerinte pontos leírását sem találtam meg - biztosan az, de még a nevére szűrve sem jött elő, biztosan mi kerestünk rosszul :(( - ezért preferálom én is az ilyesfajta segítség helyett vagy a linket, vagy a - egyébként valóban fárasztó - önismétlést, nem pedig az olyan (nem)segítséget, hogy keresd meg. Annál még az is jobb, ha csendben marad... :W

ON:
Nálam az AOD global-lal csak az egyik levelezést mutatja, sem a másikat, se face-t, whatsappot, se mást.
Tényleg nincs valami egyszerű trükk, amivel fel lehetne hozni? (Vagy olyan app, amely nem csakis a reklámról, meg az adathalászásról szól, mert párat kipróbáltam, de azok... :Y

(#3325) lacuska74


lacuska74
tag

Sziasztok!
Megjött a készülék egy S7 Edge- t váltott.Tetszik nagyon idáig, azonban lenne 2 kérdésem:
1, Ha hívnak, egy kis sávban jelenik meg a hívás fent, nem teljes képernyőn látom a hívót.
2, Lezárt képernyőn amikor értesítés jön, akkor felvillantja a képernyőt és csak utána látszik az értesítés.
Valamit be kellene állítanom hogy teljes kijelzőn legyen a hívás és ne ébressze fel a képernyőt értesítéskor?

(#3326) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

[link]

Innen rendelt már valaki? Mik a tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

(#3327) Sondi1986 válasza lacuska74 (#3325) üzenetére


Sondi1986
addikt

Hali én is rendeltem egy MI8-at és S7 Edge váltok vele.
Annyi kérdésem van hogy kamera fronton jobb az S7-nél?
Csak mert ezen a teszt oldalon elég szép helyen helyezkedik el a Mi8 kamerája.
De sok más teszt oldalon a annyira nem dicsérik. :B

(#3328) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Jaj a linket meg lehagytam: [link] :W

(#3329) Tango Zulu válasza Sondi1986 (#3327) üzenetére


Tango Zulu
csendes tag

Igazából szinte ugyanazt tudja. Fényerő S7 javára f 1/7 vs 1/8 Stabilizáció Mi8 javára 4 tengelyes. A Mi8 duál kamerás és a mélység élességgel való játék, nagyon szép eredményeket szül. Az Ai szerintem túlhuzza a képeket, de némely esetben jó. Éjszaka, sötétben meg a Pixel 2 kameraszoftverét használom, ezzel már igencsak S9 felé húz. Mikor megjön a stabil Pie, akkor azonnal megy fel a Pixel 3 szoftvere, az még +20% fényerő, a Mi8 szoftveréhez képest kb 50% az esti képeknél. Persze manuálisan hosszú záridővel, az alap szoftverrel is jó éjszakai felvételeket lehet csinálni.....továbbá jóval gyorsabb hardver, kiolvasás...szóval szinte ugyanaz, csak teljesen más...:)....Én imádom....

[ Szerkesztve ]

(#3330) Tango Zulu válasza Sondi1986 (#3328) üzenetére


Tango Zulu
csendes tag

Amit még nagyon szeretek a szelfi kamera, a fényerő f2 és 1, 8 a pixelméret....bár csak hátul is ez lenne az 1, 4 helyett...volt hogy kifordítva fényképeztem vele éjszaka, sokkal kevesebb fénnyel beéri. Lányoknak kötelező a portré mód miatt:)

[ Szerkesztve ]

(#3331) Ren Hoek válasza Tango Zulu (#3330) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Mi 8, GSMArena szerint a front 0.9 um és 20 MP
Ez biztosan rosszabb mint a hátlapi, zaj tekintetében.

[ Szerkesztve ]

(#3332) K82 válasza Ren Hoek (#3331) üzenetére


K82
őstag

Effektív 5 mpixel (20/4=5), mert összefűzi a pixelek (pixel binning) információit, így jön ki működés közben az 1.8um-es pixelméret. Ugyanígy működik a Oneplus 6 másodlagos kamerája is; parasztvakítás is meg nem is, mert tényleg jobb mintha csak 0.9-esek lennének a pixelek, de messze van attól mintha fizikailag 1.8-as lenne a pixelméret.

Pixel / OnePlus Pad

(#3333) Ren Hoek válasza K82 (#3332) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ja így már értem.

Akkor a kisebb zaj egy folytonos live downsampling eredménye.

(#3334) CactuS válasza Tango Zulu (#3329) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ez a szoftver lefordítva mit jelent? Gcam? :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#3336) enginev3.0 válasza CactuS (#3334) üzenetére


enginev3.0
félisten

Csak én nem találtam még jó gcamot hozzá?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3337) DCI_market válasza enginev3.0 (#3336) üzenetére


DCI_market
tag

Létezik, csak ujra telepités óta nem találom, valaki majd csak segít melyik az aktuális jó:)

Aki játszik, tanul. Aki tanul, fejlődik. Aki fejlődik, sikeres.

(#3338) fpeter79 válasza enginev3.0 (#3336) üzenetére


fpeter79
csendes tag

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#3339) enginev3.0 válasza fpeter79 (#3338) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ezt raktam fel, remélem hogy jót választottam

V1A(19/10/2018) -

Ebbe nincs iso meg záridő állítás ugye?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3340) fpeter79 válasza enginev3.0 (#3339) üzenetére


fpeter79
csendes tag

Nem találkoztam vele.
Szemre jobb képeket csinál kedvezőtlen fényviszonyoknál, természetesebbnek tűnik mint a gyári alkalmazással készültek.

(#3341) NemMo válasza fpeter79 (#3338) üzenetére


NemMo
őstag

Nagyon jó ez a működő gcam!

(#3342) enginev3.0 válasza fpeter79 (#3338) üzenetére


enginev3.0
félisten

Tegnap este még fotózott, ma meg elindítom, fotózok és semmi

Ha kikapcsolom a hdr+T akkor nem fotóz

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3343) fpeter79 válasza enginev3.0 (#3342) üzenetére


fpeter79
csendes tag

Válts az első kamerára majd vissza, akkor újra fotóz, vannak még bugok, elég sűrűn vannak javítások.

(#3344) enginev3.0 válasza fpeter79 (#3343) üzenetére


enginev3.0
félisten

Kikapcsolt hdr esetén sehogy nem fotóz

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3345) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

A telenor elkezdte árusítani a Xiaomi Mi8-at 128GB-s változatban.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3346) enginev3.0 válasza VANESSZA1 (#3345) üzenetére


enginev3.0
félisten

Másfélszeres áron

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3347) VásRló


VásRló
tag

Tudnám, az ilyen telefonoknak mi értelme van. A kilógó kamerával létrehoztak egy asztalon billegős telefont, ahelyett, hogy kicsit vastagabbra csinálnák, és így nagyobb akksit is kaphatna. A zavaró notch pedig totál apple majmolás és értelmetlen.

(#3348) enginev3.0 válasza VásRló (#3347) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem kell vastagabbra csinálni, hogy nagyobb akksit kapjon, ezt már elég sok telefonnál bizonyították

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3349) VásRló válasza enginev3.0 (#3348) üzenetére


VásRló
tag

De attól még nagyobb tudna lenni, ha vastagabbra készítenék..

(#3350) enginev3.0 válasza VásRló (#3349) üzenetére


enginev3.0
félisten

De pl én nem akarok vastagabb készüléket
Vékonyabbat akarok nagyobb aksival :K

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.