Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) doc válasza enginev3.0 (#3048) üzenetére


doc
nagyúr

ettol kicsit leolvadtam :D :R

(#3052) TheProb


TheProb
veterán

Átnevezték az explorer-t és az SE-t vagy mi ez a Lite és Pro edition?

(#3048) enginev3.0 : ;]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#3053) Atomgeszi válasza TheProb (#3052) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Két új verzió. Szokásos Xiaomi.. :DDD

Én még várok egy Mi8 C verziót, ami talán notchtalan és emberibb méretű. Ennyi variáns között még talán a remény hal meg utoljára :D

(#3054) Icetee válasza Atomgeszi (#3053) üzenetére


Icetee
aktív tag

Gondolom a Honornak akarnak odavágni a 2 színben csillogó hátlappal :)

(#3055) Charx


Charx
senior tag

Sziasztok! Többen ajánlottátok itt a mi global store-t alin, néztem és van két verzió: official global rom és global version. Árban is van egy kis eltérés, most melyiket kell venni, illetve mi a különbség? Azt hittem csak 1 verzió van belőle, a b20-at mindegyik tudja?

(#3056) ThorsHUN válasza Charx (#3055) üzenetére


ThorsHUN
őstag

global version kulfoldre keszult eu toltovel, angol szovegezessel global rommal zart bootloaderrel
az official global rom az eredetileg kinai verzio, de nyitottak a bootloadert, raraktak egy gyari global romot es adnak hozza egy tolto atalakitot plusz csirkelabas a doboz.

(#3057) Gerr'y válasza Charx (#3055) üzenetére


Gerr'y
senior tag

https://xiaomi.eu/community/threads/xiaomi-mi-8-official-global-rom-vs-xiaomi-mi-8-global-version-edition.45471/

(#3058) kazsmerlaca válasza Gerr'y (#3057) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Jól tudsz linkelni ;]

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#3059) Gerr'y válasza kazsmerlaca (#3058) üzenetére


Gerr'y
senior tag

Probaltad mobilrol? :P

(#3060) Atomgeszi válasza Gerr'y (#3059) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mondjuk az tény, hogy a m.mobilarena puritán, én mondjuk a sima weboldalt használom telóról is, pont ezért. Ott rendesen megy a képfeltöltés, linkelés stb.

(#3061) Charx


Charx
senior tag

Köszi szépen akkor nekem a global verzió kell, bár kicsit drágább :(

(#3062) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Be lehet állítani valahogy, hogy a Messenger és a Facebook akkor is küldjön értesítést, amikor nem fut? MIUI 9 alatt ez alap volt, de most totál bugos az egész MIUI 10 alatt (még a kínai ROM van rajta), semmiről nem kapok értesítést, illetve nagyon néha és akkor is random üzenetekről, amiket már régen elolvastam. Amikor elindítom a Messengert, akkor tölt be minden új üzenetet.

(#3063) Istuu15


Istuu15
senior tag

Sziasztok! Decemberben én is csatlakozom a mi 8 táborba. Jelenleg redmi note 2 primeot nyúzok ami majdnem megjelenése óta megvan. Volna pár kérdésem: Van aki xiaomi.eu romot használ? Hallom, hogy az eu-s romban nincsen reklám a rendszer appokban.
Honnan érdemes a telefont megvenni?
Amint meglesz a telefon első dolgom lesz, hogy kérjek egy bootloader nyitás engedélyt aztán ha kinyitom a bootloadert akkor falrakom majd a twrp-t és a xiaomi.eu-s romot.
Mindenképp olyan helyről akarom venni ahol a bootloader nyitás etc. nem okoz garancia vesztést.

Milyen screen on time-ot sikerül nektek elérni mobil nettel a készülékkel és milyen tokot használtok?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#3064) Charx válasza Istuu15 (#3063) üzenetére


Charx
senior tag

Nyitási engedélyt már most is kérhetsz a mi accountal, aztán ha meglesz akkor már csak nyitni kell. A bootloader nyitással azért mostanság vigyázni kell, mert nem biztos hogy jobb lesz. Amúgy a gyári globál rommal is jónak kellene lennie.

(#3065) g_g_g válasza Charx (#3064) üzenetére


g_g_g
őstag

Ez azt jelenti, hogy a telefonnak nem kell a fiókhoz rendelve lennie?
Nekem van már egy több éve létező mi fiókom amivel korábban nyitottam egy másik készüléket.
Mikor megvettem a telefont, akkor hozzá rendeltem és úgy gondoltam onnan ketyeg a 720 (vagy ki tudja mennyi) óra, hogy nyithassam a bl-t.
Rosszul gondolom?

(#3066) Istuu15 válasza Charx (#3064) üzenetére


Istuu15
senior tag

Ha maradok sima global stable-ön zárt bootloaderrel akkor ha jön egy update és valami nem jó benne, bugos vagy lassú lesz a rendszer, visszatudom rakni az előzőheti romot?

Elsősorban azért nyitnám a bootloader-t, hogy felrakjam a twrp-t aztán a xiaomi.eu-s romot így aztán könnyedén visszatudnám rakni az előző romokat ha kell, és ugye a reklámokat sincs kedvem nézegetni a rendszer appokban, bár azt olvastam, hogy van opció a kikapcsolására és akkor megszűnik.

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#3067) Charx válasza Istuu15 (#3066) üzenetére


Charx
senior tag

Én elsősorban a banki alkalmazásokra és nfc-s fizetésre gondolok, mert több telefonon se megy nyitott bootloader mellett, hogy jelen esetben engedi e, azt nem tudom. Eu romos tulajokat kellene megkérdezni. Amúgy a stable rom nem frissül hetente.

[ Szerkesztve ]

(#3068) Atomgeszi válasza Charx (#3067) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nyitott bootloadernek nincs köze ehhez. Root miatt nem megy.

(#3069) Gerr'y


Gerr'y
senior tag

Sziasztok, kulfoldrol rendelnek 128GB verziot. Honnan megvenni?

(#3070) Sinu válasza Gerr'y (#3069) üzenetére


Sinu
senior tag

AliExpressen nézelődni, talán ott lenni legolcsóbb

No Future

(#3071) Kleroo


Kleroo
veterán

Szépen esik a teló ára. Már csak 360dodó alin. IT IS TIME. :)

Viszont az áfa fájna
Hol lehet úgy megrendelni, hogy biztosan ne fogjak meg a vámon.
Rendelt már vki kéket..stock fotókon marha vagány, lehet az lenne a fekete helyett, ha nem buzis :D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#3072) HUTCHDB válasza Kleroo (#3071) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Media markban ki van teve a kek szinu.
Abszolute nem buzis!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#3073) Gerr'y válasza Kleroo (#3071) üzenetére


Gerr'y
senior tag

Alin lattam en is, de az China verzio es nem a Global.

(#3074) V.Dave válasza Sinu (#3070) üzenetére


V.Dave
senior tag

:DDD :DDD :DD

Alin venni én is, nagyon lenni megbízható és korrekt.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi 8 6/128

(#3075) Gerr'y


Gerr'y
senior tag

Meg egy kerdes.
A kinai verzioban van angol nyelv igaz? Google Play viszont nincsen. Azt fel lehet tenni Bootloder nyitasa nelkul?
Bankkartyas fizetesre lehet a kinai verziot hasznalni?
/bocsanat 3 lett :)

(#3076) Jhonny06 válasza Gerr'y (#3075) üzenetére


Jhonny06
veterán

Van angol nyelv és fel lehet tenni simán a Google Play-t, rákeresel és azonnal kidobja az .apk-t. A kártyás fizetésről nem tudok nyilatkozni. :)

(#3077) Griff55 válasza HUTCHDB (#3072) üzenetére


Griff55
senior tag

Melyik media markt-ban?

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#3078) HUTCHDB válasza Griff55 (#3077) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Debrecen.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#3079) Kismazsi


Kismazsi
csendes tag

Sziasztok,a budapesti xiaomi boltba 3 hér mulva jön az mi8 és le szeretnék rá csapni,de olvasgatok össze vissza dolgokat amik bezavarnak,ha használni akarom a faceid- akkor regiot kell váltanom,de akkor megjelennek reklámok? Ezt valahogy nem értem,hol és mik jellennek meg? Jelenleg egy redmi note 3-at használok,de sose hallottam a rendszer alatti reklámokrol, ezeket ki lehetlesz kapcsolni? Mert ha nem akkor keresnem kell valami más alternativát(pl huawei p20). köszönöm a válaszokat előre

(#3080) g_g_g válasza Kismazsi (#3079) üzenetére


g_g_g
őstag

Igen, az arcfelismerés adatvédelmi okok miatt az EU tagországokban nem elérhető.
Csak akkor lesz aktív, ha régiót váltasz, jellemzően India, Hong-Kong vagy Svájc a "legnépszerűbb".

Reklámok kikapcsolása:
Leírás_1
Leírás_2

(#3081) Keem1


Keem1
addikt

Sziasztok! Ha jön az Eus****-hoz Mi 8, benevezek rá családtagnak. Kérdés: VoLTE megy-e valakinél (Telekomosok)? Rokon most használja (ahogy én is) és erről nem szívesen mondana le. :R
Hivatalosan nem, gyakorlatilag viszont mennie kéne, de konkrét tapasztalatot azért megköszönnék.

(#3082) Kismazsi válasza g_g_g (#3080) üzenetére


Kismazsi
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm!
Remélem a globál verziónál is működik majd :)

(#3083) g_g_g válasza Kismazsi (#3082) üzenetére


g_g_g
őstag

Igen, fog, nekem is az van :)

(#3084) HUTCHDB válasza g_g_g (#3080) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nem tudom, hogy akkor az iphone, hogyan alkalmazhatja a face id-t?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#3085) g_g_g válasza HUTCHDB (#3084) üzenetére


g_g_g
őstag

Gondolom a kínaiak vagy a Xiaomi kicsit máshogy gondolkodnak az adatvédelemről mint az amerikaiak és a szabályok, előírások betartásában is lehetnek különbségek.

[ Szerkesztve ]

(#3086) CactuS válasza HUTCHDB (#3084) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ők már engedélyeztették, a xiaomi még nem. Ennyi kb. Ez olyan, hogy az új apple watch se tud még EUn belül minden funkciót, mert országonként kell engedélyeztetni az ECG-t.

g_g_g: Ja, amcsik az adatkezelés csúcsát képviselik, lásd facebook. ;]

Más: global dev és eu dev rom között sok különbség van? Érdemes feltenni inkább az EUs romot? Ha igen, akkor lenne kedves valaki egy kicsit részletesebben leírni, hogy mik a lépései? BL nyitás megy, de TWRPt nagyon sok éve nem tettem már fel telefonra. :B

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#3088) PeterPH válasza g_g_g (#3087) üzenetére


PeterPH
senior tag

A global dev is Pie.

(#3089) g_g_g válasza PeterPH (#3088) üzenetére


g_g_g
őstag

Igen, valóban.
Ezt rosszul tudtam, köszi a helyesbítést.

Majd kérek törlést a korábbi hozzászólásomra, hogy ne maradjon ott a rossz infó.

(#3090) Istuu15 válasza CactuS (#3086) üzenetére


Istuu15
senior tag

https://mobilarena.hu/tema/re_xiaomi_mi_8_igy_csinalunk_csucsmodellt_mi/friss.html

Itt most írta le egy kedves fórumozó teljese részletesen, hogy hogyan megy a bootloader nyitás, twrp felrakás és az eu dev rom felrakása.

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#3091) CactuS válasza Istuu15 (#3090) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Igen, utána írt privátot róla, már megvan, köszi. :K

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#3092) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Cimborámnak nagyon megtetszett a teló, szeretne rendeltetni velem, mert nincs benne a netes rendelésekbe.

Itthon láttam eustockban, kinti Mi Store.ból mennyirejárok ezzel jól? Xiaomi Mi 8 6/64 Fekete szállítással 385Dollár

Ahogy nézem erre már nem jön rá a VÁM ugye?

Bocs hogy ilyesmit kérdezet a topicba, legjobb esetben innnen, legorsszab esetben 144-ért eustock-ból egy 128-as változatot éné eg venni (vagy Mi Store pesten személyesen)

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#3093) piglet76


piglet76
tag

Sziasztok!

3 napja én is csatlakoztam a Mi 8 tulajok táborához! :DD

Meg szeretném kérdezni tőletek, hogy találkoztatok-e a következő jelenséggel:
A kamera alkalmazás első futtatásakor arra lettem figyelmes, hogy egy viszonylag hangos, magas frekvenciás sípoló hangot ad ki a készülék. Nagyjából olyat, mint amikor egy szúnyog repked a fülednél. Pár másodpercig csak pislogtam, hogy mi is ez, majd kiléptem a kamera alkalmazásból.
Azóta sosem csinálta, se a gyári appal, se másikkal. Amennyire én látom, minden működik, egy-két teszt alkalmazást is lefuttattam, azok sem találtak hibát.

Mi a véleményetek, mi lehetett ez? Járt-e így már valamelyikőtök vagy olvastatok/hallotatok-e ilyenről.

Köszi!

(#3094) VANESSZA1 válasza stigma (#3092) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Gearvitán most -10% minden Xiaomi termékre.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3095) stigma válasza VANESSZA1 (#3094) üzenetére


stigma
addikt

Re, hát 460 az az alapár arra még +16USD a DHL szállítás.
Ebből jön le a 10% ami nem rossz, de azt már nem találtam ez EU-ból jön vagy semm.

Az itteni topicban elcsíptetem egy olyan hozzászólást, hogy AAli-n.Mi Store-ból DHL-el rendelve hamar itt van és nincs VÁM..

Igaz itt a tied ~430 USD vs 385 USD , de nem tudom, hogy a tied EU-ból jön és vámmentes e.

De az infót köszönöm szépen. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#3096) VANESSZA1 válasza stigma (#3095) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Én aliról rendeltem. Az kb. 10 nap és vám mentesen jön.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3097) stigma válasza VANESSZA1 (#3096) üzenetére


stigma
addikt

küldtem privit.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#3098) retesz147


retesz147
addikt

Felhívnám a figyelmeteket, hogy két topic fut párhuzamosan.
Nem lenne célszerű összeolvasztani? A bemutató fórumában már 3000+ hsz született, több a megosztott okosság, viszont a tesz (cikk) fórumában meg körvonalazódott egy összefoglaló hsz kezdeményezés.

Mi 8 teszt fóruma vs Mi 8 és Mi 8 SE bemutató fóruma

Jól láthatjátok, tényleg párhuzamba fut a kettő topic:

Nekem nincs ilyen telóm de szerintem lassan megkívánja az összefoglalót a a zászlóshajó, mit gondoltok?

Xiaomi 13 eu dev...

(#3099) Istuu15 válasza retesz147 (#3098) üzenetére


Istuu15
senior tag

Szerintem is.

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#3100) kazsmerlaca válasza retesz147 (#3098) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Ismerjük. Én a kettőt olvasom párhuzamosan :D

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.