Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3101) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Többen kérdeztétek privátban, hogy Aliról honnan és milyen verziót vettem.
Elnézéseteket kérem, hogy nem válaszolgatok mindenkinek, inkább belinkelem ide, így mindenki eléri.
Xiaomi Mi 8 128 GB-s Global ROM Kínai verzió

Azért kínai verziót vettem, mert számomra nem érdemes egy töltőfejért kifizetni a plusz költséget mert QC3-as Blitzwolf töltővel töltöm, és ez a készülék is tudja a B20-at. Nyitott BL-el jön, így érkezéskor mindent törötem a készülékre és innen ment is fel a Xiaomi EU DEV ROM magyar nyelvel, és mentes minden kínai kémprogramtól, amit egy kereskedő által, vagy gyárilag feltett ROM esetén nem lehet biztosan tudni.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3102) Keem1 válasza VANESSZA1 (#3101) üzenetére


Keem1
addikt

Háát.. 110 ezer. Én isminek pár hete 122 ezerért rendeltem az Eus****-tól, és magyar garival, szerintem megért plusz 12 ezret. És 1 nap alatt, nem pedig 1 hónap alatt jött meg. :K ;)
De kinek a pap, kinek a papné.

[ Szerkesztve ]

(#3103) Atomgeszi válasza Keem1 (#3102) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Jó és hogy lesz ott áfamentes halandó embernek a telefon?

(#3104) VANESSZA1 válasza Keem1 (#3102) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Nem kötelező !
Nem 1 hónap !
És ott veszed ahol akarod !

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3105) Keem1 válasza VANESSZA1 (#3104) üzenetére


Keem1
addikt

Nem sértésből írtam, ne haragudj. ;)
Csak a saját véleményemet írtam meg én is, hogy nekem/ismerősnek megért +12 ezret a magyar gari.

Atomgeszi: pl. munkáltatót megkérdez, hogy lehet-e, az ő nevükre számlázni.

[ Szerkesztve ]

(#3106) VANESSZA1 válasza Keem1 (#3105) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Én tiszteletben tartom, hogy valaki az Eu..k-tól rendeli, tiszteletben tartom, hogy más besétál a Xiaomi magyar szaküzletbe, és ott veszi. Van akinek más forrás szimpi.
Tőlem kérdezték ma délután többen, hogy az Alin, hol, kitől, melyik verziót.
Úgy gondoltam nem írogatok mindenkinek, beteszem ide. Lehet van jobb, van olcsóbb. Mindenki ott veszi ahol akarja.
Én egy líkas garast nem kapok ezért, tehát nem magam néztem, hanem hogy segítsek, ha akar valaki venni onnan.
Nincs harag :)

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3107) Gerr'y válasza VANESSZA1 (#3101) üzenetére


Gerr'y
senior tag

Koszi az infot.
A kinai verzioval az baj h nem megy az nfc-s fizetes itt az EU-ban az eredeti gyari ROM-mal.
Nyitott bootloaderrel meg nem mukodnek a banki alkalmazasok.

(#3108) Atomgeszi válasza Gerr'y (#3107) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ismételten leírom, a nyitott bootloadernek semmi köze a banki alkalmazásokhoz...

Root-tal nem mennek alapesetben, de arra is van safetynet patch...

(#3109) Aryon87


Aryon87
félisten

Sziasztok!

Erősen csábít a gondolat egy esetleges váltáson Huawei Mate10Proról. Nem azért mert bajom van a telefonnal, hanem mert az újdonság varázsa vonz, meg talán az lehet inkább fő mozgatórugó, hogy ami képeket láttam a Mi8-cal, baromi jók (köszönhető leginkább Moz kollégának, aki már nem tulaj + én is teszteltem), és mindez automatában. A Huaweimmel meg meg kell dolgozni a jó képekért (RAWból kidolgozás, ugye Pro móddal fotózás)..

Namost, lenne pár kérdésem is, lusta vagyok rákeresni: van-e AOD, és az képes-e megjeleníteni az értesítéseket is (messi, face, viber stb)? Valamint az értesítési LED tud-e 7 színben villogni, ha egyáltalán van? Mert a Mi5 esetében nem lehetett szabályozni 3rd appal (light manager), a Mi6 meg csak fehéret tudott.

Segítségeket előre is köszönöm.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#3110) enginev3.0 válasza Aryon87 (#3109) üzenetére


enginev3.0
félisten

Aod nálam bugos, még az óra is késik
Értesítési LED csak fehér

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3111) VANESSZA1 válasza Gerr'y (#3107) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Ez így nem igaz. Nyitott bl-el, root-al megy minden nálam, és nem egy banki alkalmazást használok. Az hogy ha te nem tudod beállítani az inkább "User error". Amúgy totál értelmetlen amit írtál hogy bl nyitás okozza. Nem kell senkit megvezetni!

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3112) Charx válasza VANESSZA1 (#3111) üzenetére


Charx
senior tag

Most akkor lehet nfcvel (otp simple) fizetni a kínai verzióval is, vagy csak a globallal?

(#3113) doc válasza enginev3.0 (#3110) üzenetére


doc
nagyúr

nalam meg teljesen jo az AOD, az ora is pontos, ertesitesek is latszanak rajta

Charx:
kollegam xiaomi.eu-s rommal hasznalja, naponta fizet vele (K&H(

[ Szerkesztve ]

(#3114) CactuS válasza doc (#3113) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Értesítések közül appokat is sikerült oda küldeni? Pl: Viber, gmail, outlook stb.? Vagy csak hívás/sms?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#3115) doc válasza CactuS (#3114) üzenetére


doc
nagyúr

vibert es outlookot nem hasznalok, mail es messenger siman latszik

(#3116) CactuS válasza doc (#3115) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hm, most néztem, gmail-t sem mutatja nálam, kijelző felvillan, értesítési led pislákol, mi band kiírja, hogy kitől jött az email, de nincs ikon ott. Neked hol sikerült ezt beállítani? :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#3117) doc válasza CactuS (#3116) üzenetére


doc
nagyúr

fejbol nem tudom, anno volt egy cikk valahol ami leirta mit hogyan kell allitani hogy biztosan mindig ott legyen a notification

ami remlik:
- be kell allitani hogy a memoriamenedzser ne dobja ki, hanem folyamatosan fusson
- a settingsben az apponkenti beallitasoknal kulon be lehet (kell) kapcsolni a notificationt

(#3118) doc válasza CactuS (#3116) üzenetére


doc
nagyúr

(#3119) Istuu15


Istuu15
senior tag

Beszéltem 4 magyar üzlettel és mindenhol azt mondták, hogy ha kinyitom a bootloader-t és felrakom a twrp-t akkor ugrik a gari. Ha hardveres problémával kerül szervízbe akkor is.. Az eu stockon mondjuk azt mondták: "Nyilván ha a szerviz nem tudja bekapcsolni a készüléket, akkor ez kevésbé lényeges."

Kérdésem az volna, hogy ha nem nyúlok hozzá hanem használom a global stabil rommal amivel a magyar üzletek adják akkor ha egy frissítésben előjön valami bug mint pl valaki említette itt, hogy a youtube-ot nem lehet teljese képernyőn nézni, vagy nagyon merülni fog a készülék stb, akkor én mi recoveryvel vissza tudom rakni az előző frissítést?

3 éve mikor megvettem a redmi note 2-t rögtön felraktam a twrp-t és azóta azt használom, ha falrakok egy frissítést és valami nem jó akkor 15 perc és vissza is van rakva az előző és kész.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#3120) K82 válasza doc (#3117) üzenetére


K82
őstag

Ezért furcsa nekem a MIUI, folyamatosan kidobál mindent a memóriából hacsak nem állítod be külön h ne tegye. Plusz állítsd még be az autostartot, a háttérben futás engedélyezéséhez a négyféle opció közül válaszd ki melyiket akarod, értesítések közül szintén apponként milyen típusút jelenítsen meg... Biztos van benne valami rendszer, de nekem kicsit túlbonyolítottnak tűnik. Friss telepítés után 250+(!!!) app van alapból a telón (és még a Play-ről semmi saját cucc nincs!), míg stock droidon 70 felett van kicsivel ugyanez.
Tegnap kipróbáltam a portolt Pixel ROm-ot, érdekes módon ott elférnek az értesítések az óra mellett, működik az Ambient display - csak elég halovány a GPS ami miatt megtetszett a MI8.

Pixel / OnePlus Pad

(#3121) doc válasza K82 (#3120) üzenetére


doc
nagyúr

annyira azert nem durva a helyzet :D

alapbol be van kapcsolva hogy igyekezzen tisztan tartani a memoriat es a szuksegtelen appokat kidobalni (ezt egyetlen kapcsoloval ('miui optimization' vagy ilyesmi) kikapcsolhatod)
az Android hajlamos appokat kidobalni a memoriabol ha eppen ugy gondolja (ez tervezesi feature mar a legeleje ota), ez fuggetlen a miui-tol, de miui-ban ezt is be tudod allitani pluszban hogy ne tegye
azt, hogy AOD-n megjelenitse a notificationoket nyilvan be kell kapcsolni, alapbol nincs minden appnal engedelyezve (ez nem amoledes telefonnal nyilvan fel sem merul)

a 250 appot igencsak furcsallom, mar csak azert is mert nekem tobb tucat kezzel felrakott app utan van 110 app osszesen a telefonon :D milyen romnal lattal te 250 appot? :S

(#3122) K82 válasza doc (#3121) üzenetére


K82
őstag


Tegnap raktam fel a xiaomi.eu-s ROM-ot, a global stable ennél durvább volt. Ez a 266 úgy néz ki h Play-ről van fent kb. 30 app, a maradék a Xiaomi/android sajátja.

Értem én h az android alapból dobál ki appokat a memóriából, de a MI8 az első telóm ahol nem futna folyamatosan a Mi Band, a Oneplus Gestures, a Button Mapper és Blackr ha nem állítottam volna be külön őket. Volt is meglepetés először amikor egy clear all-t nyomtam és nem működött a gesztusvezérlés...

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#3123) retesz147 válasza K82 (#3120) üzenetére


retesz147
addikt

Használod navigálásra a telót? Nem tartasz a beégéstől?

Amúgy az AOD-tól nem féltek, hogy beég az Amoled?

Xiaomi 13 eu dev...

(#3124) Aryon87 válasza retesz147 (#3123) üzenetére


Aryon87
félisten

Facebook es messenger elobb eg be, mint az AOD.

Enginev es doc
Koszi a valaszokat a kerdesekre:R

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#3125) K82 válasza retesz147 (#3123) üzenetére


K82
őstag

A Pixel 2XL-emnek beégett a kijelzője - de az a P-OLED LG panel amúgy is elég problémás ebből a szempontból, ugyanazokkal a használati szokásokkal a Oneplus 3-nál ez nem volt gond. Megy is vissza gariban a P2XL, a MI8-at azért vettem h amíg az nincs, addig se legyek teló nélkül. Idővel kiderül majd, mit bír a MI8 panelje - eddig nem volt rá panasz sehol sem.

AOD-t soha nem használtam, eléggé beleharap az üzemidőbe, annyira nincs szükségem rá - ellenben egy jól működő Ambient display viszont hiányzik.

Pixel / OnePlus Pad

(#3126) retesz147 válasza K82 (#3125) üzenetére


retesz147
addikt

Köszi!

Ettől félek, pár órát azért navigálok egy héten(5-6).
Wayteq-nél az ips sárgulást pár esetben elhajtották, hogy külső behatás érte. Tudom, beégés másabb probléma, de egy ~150k-s telóval nem akarok befürödni.

Xiaomi 13 eu dev...

(#3127) K82 válasza retesz147 (#3126) üzenetére


K82
őstag

Csak a P2XL égett be, az előző AMOLED kijelzősek nem. Egyébként pont az ilyen esetekre használom a Blackr - AMOLED screen off progit; autópályán vagy ha ismerős a környék, a navi fut ugyan de a kijelző full fekete a Blackr-nek hála. Duplakopp és már látni is kijelző tartalmát.

Pixel / OnePlus Pad

(#3128) CactuS válasza retesz147 (#3126) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Én rendszeresen navigalok/tam napi legalabb 1,5 órát mi 5S plus-on/ mi6 és mi8-on is, egyiknek se volt/van baja.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#3129) Ren Hoek válasza K82 (#3125) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hát ja kíváncsi vagyok mennyit bír. Samsungoknál pl több peak fényerőt enged ki.

(#3130) K82 válasza Ren Hoek (#3129) üzenetére


K82
őstag

Ezért nem (sem) hagyom az automatikus kontrasztbeállítást, marad a standard beállítás.

Pixel / OnePlus Pad

(#3131) doc válasza K82 (#3122) üzenetére


doc
nagyúr

ah, nem kapcsoltam be az 'all apps' opciot, igy mar tenyleg 200 felett van :D
de ahogy nezem, ezek nagy resze pl. driver, vagy valamilyen system service
az miert baj hogy vannak? ez olyan mint mondjuk egy Ubuntut meg egy Centost osszehasonlitani, elobbin vagy otszor annyi csomagba van szetszorva pont ugyanannyi szoftver :D

a miui takaritasa plusz egy reteg a sima android felett. ha zavar, kikapcsolhato.

(#3132) Atomgeszi válasza Keem1 (#3105) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ez számomra nem halandó ember vásárlási lehetőségei.. Amúgy most raktáron sincs se az eustockba se a rendes xiaominal.. Szóval marad a külföld.

(#3133) walakyb


walakyb
aktív tag

Annyira vicces egyébként, hogy az egyik ember azért fikázza a MIUI-t, mert nagyon korlátok közé szorítja az embert, a másik szerint meg túl bonyolult.
Valójában inkább csak SOKKAL részletesebben lehet konfigurálni, kb majdhogynem bármit be lehet állítani. Az meg, hogy telepítés után esetleg rá kell szánni 5-10-20 percet pluszban, nekem simán megéri ezt a lényegesen nagyobb szabadságot, ráadásul csak teljes törlés után kell, az meg nagyjából évente van...

(#3134) ShadowLac válasza Aryon87 (#3124) üzenetére


ShadowLac
addikt

Hello ,én is szemezek vele. A fotósba tettem be MM ban csinál s9 vs mi8 at

[ Szerkesztve ]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#3135) retesz147 válasza ShadowLac (#3134) üzenetére


retesz147
addikt

hova?

Xiaomi 13 eu dev...

(#3136) Aryon87 válasza ShadowLac (#3134) üzenetére


Aryon87
félisten

Azt lattam. Nekem is van minitesztem, nalam egy fokkal jobban teljesitett, a Matet viszont mind3 telo leverte automataban. (Par hszelnkorabban linkeltem is) <br/>Ami kepeket latok a fotosban egy uj tag altal, merem allitani, hogy a Mi8 automatan adja azt, amit a Mate-m ad RAWban. Es ez most nalam fontos szempont, kezdek belefaradni az utomunkazasba..
Viszont a 3400-as akksitol felek kicsit, enyembe ugye 4000es van..

Retesz: itt keress ra a Mi8 kulcsszora a keresoben: [link]

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#3137) Gomez1984 válasza Aryon87 (#3136) üzenetére


Gomez1984
aktív tag

Ne félj az akksitól, én is M10P ról jöttem, és jobban bírja, nem kevéssel.
Sokat nézek sorozatot telón, M10P max 6-7 óra SOT volt, Mi8 meg simán hozza nálam a 8-9 órát.

(#3138) Aryon87 válasza Gomez1984 (#3137) üzenetére


Aryon87
félisten

Erosen zuhan a telo ara, raadasul jon az utod, sokat fogok bukni rajta, es valahogy szinten kellene maradni:))
Xiaomi a Mi5-el bizonyotott mar nalam, szal nem tudom.. valami visszafog..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#3139) retesz147 válasza Aryon87 (#3138) üzenetére


retesz147
addikt

Utód mindig jön, főleg Xiaomiéknál....fél év és vége az uralomnak, mert akkor beharangozzák az utódot, még 2-3 hónap és jön, mire ideér, az azért 1 év kb....

Xiaomi 13 eu dev...

(#3140) Aryon87 válasza retesz147 (#3139) üzenetére


Aryon87
félisten

Huawei eseteben ertettem az utodot:)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#3141) ShadowLac válasza retesz147 (#3135) üzenetére


ShadowLac
addikt

Fotók videók mobillal

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#3142) dragonfx


dragonfx
veterán

sikerült már valaki erre a 2 telora felraknia dolby atmos.t?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#3143) Fisha


Fisha
őstag

Sziasztok!

Egy nagyon lámának hangzó kérdéssel fordulok hozzátok, én se hinném el másnak, ha nem látnám. :)
Szóval adott egy MI8SE (kínai rommal) és rajta egy FB Messenger.
A bánatom: sehogy se lehet kikapcsolni a messenger értesítéshez tartozó hangjelzést. Egyszerűen hiányzik ez a menüpont, annak ellenére, hogy ugyanezzel (a legfrissebb) verzióval más android készülékeken ott van. Lásd kép. Ott kéne egy sound menüpontnak lennie. A notification soundban sajnos csak azt lehet megadni, hogy milyen hangja legyen, kikapcsolni nem lehet.

Mitől lehet ez, hogy tudnám mégis kikapcsolni a hangjelzést? Agybajt kapok tőle, egész nap csipog.

[ Szerkesztve ]

(#3144) galbi1972


galbi1972
tag

Van egy MI8 SE 64GB -os telefonom az Aliexpressről... Nyitott bootloaderrel érkezett, és MIUI Global 9.5 stabil 9.5.8.0 (OEBCNFA) ROM van rajta. Magyar nyelv benne van. Sajnos időnként dobál hibaüziket egy-egy program futtatásakor. Melyik ROM-ot és TWRP-tr érdemes feltenni rá ami most a legjobb legstabilabb? Esetleg link, leírás ha van hozzájuk. Köszönöm!

(#3145) doc válasza Fisha (#3143) üzenetére


doc
nagyúr

rakjal be neki hangnak egy masodpercnyi csendet :D

(#3146) bubu256 válasza Fisha (#3143) üzenetére


bubu256
tag

Beállítások>Értesitések és állapotsor>Alkalmazás értesítések>Messenger
Itt tudod a hangot letiltani.

[ Szerkesztve ]

(#3147) Fisha válasza doc (#3145) üzenetére


Fisha
őstag

Nevetni fogsz, de nekem is ez volt a B-C-D tervem. Viszont ahogy látom a hangok is belül vannak az appon, nem lehet csak úgy kintről bármit válastzani... :(

De amúgy az, hogy lehet, hogy ugyanaz az app, máshogy működik másik androidos készüléken. Ezt nekem még Java fejlesztőként is nehéz feldolgoznom. Nyilván lehet elágazást tenni a kódba típusra, de mi értelme lenne, pont az MI8SE-ben letiltani a hang menüpontot?

(#3148) Atomgeszi válasza Fisha (#3147) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ne az appban próbáld, rendszer szinten tiltsd a hangot, mint ahogy feletted a kolléga javasolta. Ott még külön néma hangot is tudsz rakni.

(#3149) Fisha válasza bubu256 (#3146) üzenetére


Fisha
őstag

Köszi. Próbáltam, kikapcsoltam ott, de még mindig prüntyög. Tényleg agybaj... :(

Talán sikerült. Még ott is több menüpont van, hogy minek a hangját akarom kinyomni. Kinyomtam mindent. Éljen. Köszi mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#3150) Aryon87 válasza Fisha (#3143) üzenetére


Aryon87
félisten

Huawei-n is ugyanez a gond, teljesen mindegy mit allitok, akkoris csipog/rezeg ha epp az illetovel irogatok... Szerintem ez a messenger bugja lesz.
Facen meg barmi ertesitesi hangot allitok, csak a Facebook pop nevezetu szol.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.