Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3401) z-csongor


z-csongor
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg egy iPhone 7-em van. Melyikben jobb a fenykepezogep, Mi8 vagy iPhone 7?
Illetve mennyire jol mukodik a Blokada mi8-on? Miui nem lovi ki a hatterbol? Nagyon zavarnanak a reklamok iPhone utan ahol tokeletes tamogatas van safari alatt a reklamszuresre.

(#3402) da. válasza da. (#3380) üzenetére


da.
tag

Sziasztok,
Tud valaki segíteni a fenti kérdésekben? Van vhol egy szájbarágós cikk esetleg ami erről szól?
Egyáltalán lehet még Mi8 kínai verzióra EU verziót tenni?

köszönöm,
A.

(#3403) Ren Hoek válasza Napfénysüti (#3397) üzenetére


Ren Hoek
veterán

A Mix2s-ben lévő kijelző egy kalap szar az AMOLED-hez képest. Fényerőben, kontrasztban és minőségben is. Azért a 4. alul sárgulós kijelző után feldughatják a JDI IPS panelokat. Mindegyik sárgul egyébként csak általában nem észrevehető, csak ha valaki felhívja rá a figyelmet :D Ráadásul eltérően vannak kalibrálva mindenhogyan. Kettő Mix2s volt egymás mellett és az egyiknek nem kevéssel alacsonyabb max fényerővel...

Ehhez képest az OLED baromi jó :) Azért 2 hátránya van, valakinek érzékeny a szeme a vibrálásra, ugyanis az OLED fényerőszabályzás PWM-es. Másik a beégés, de abban már elég sokat fejlődtek. 1 év alatt szerintem nem lesz gond.

Mix 3-ban is OLED van.

(#3404) VANESSZA1 válasza da. (#3402) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Vedd meg nyugodtan, de ebben az árban kapsz megbízhatóbb helyről is tréfamentesen, nyitott BL-el,
Az hogy CH verzió, vagy Global ebben az esetben csak a töltőfejen fogod észrevenni.
Korábban leírtam lépésenként hogy a CH verzióra, vagy Globál verzióra nyitott BL esetén hogyan kell feltenni EU , vagy EU DEV ROM-ot.
Kérlek olvass vissza kicsit.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3405) szmyky válasza da. (#3402) üzenetére


szmyky
aktív tag

Itt van VANESSZA1 részletes leírása:

[link]

Nagy köszönet ezért Neki!
:R

[ Szerkesztve ]

(#3406) da. válasza VANESSZA1 (#3404) üzenetére


da.
tag

Szia, köszönöm!
Megkérdezhetem melyik webshop ami megbízhatóbb és áfmentesen, nyitott BL-lel tudnék Mi8-at venni?
Ha itt nem illik, privátban légyszi.

Köszönöm a részletes leírást is és kösz szmyky-nak a pontos linket a másik topikban.

üdv,
Attila

(#3407) #35852032 válasza da. (#3406) üzenetére


#35852032
törölt tag

Innen rendeltem anno 6+128GB -os globál verziót. Akkor olyan 116,000 Ft -ra jött ki, most ~133, de akciózzák folyamatosan, érdemes figyelni.

+ valamiért most a Priority Line -ra is elég durva árat ír ki.

[ Szerkesztve ]

(#3408) doc válasza szmyky (#3405) üzenetére


doc
nagyúr

nagyon szep leiras, erdemes lenne berakni osszefoglaloba
viszont az OTG felesleges, siman le lehet tolteni a telefon sajat hattertarara a zip file-t

(#3409) VANESSZA1 válasza doc (#3408) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Az otg azért van benne, mert gyalúlt rendszer van benne. Tehát minden törlésre kerül, a kínai kémprogram mentesítés keretében :)

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3410) doc válasza VANESSZA1 (#3409) üzenetére


doc
nagyúr

A telepitett programok es a belso tarhely torlese ket kulonbozo dolog, az uj ROMtol fugg hogy milyen appot lesznek eleve felrakva, az mindegy hogy a tarhelyen mi van (szerintem)

(#3411) #35852032 válasza #35852032 (#3407) üzenetére


#35852032
törölt tag

Email Only Price most is ~117,000 Ft, ingyenes Priority Line

(#3412) VANESSZA1 válasza doc (#3410) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Szerintem :
Olvasd el a leírtakat: :)
"TWRP recovery-ben válaszd "Keep Read Only" vagy "Swipe to Allow modifications" (opcionális) majd > Wipe > Advanced Wipe > jelöld be: Dalvik/ART Cache, Cache, System, Data, Internal Storage és Swipe to Wipe (elhúzni a csúszkát jobbra)"

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3413) doc válasza VANESSZA1 (#3412) üzenetére


doc
nagyúr

ertem en hogy torlod az internalt, csak szerintem felesleges

(#3414) g_g_g válasza doc (#3413) üzenetére


g_g_g
őstag

Én is töröltem az internal-t. De utána PC-ről simán lehet másolni a telefonra a ROM-ot, nem szükséges hozzá otg, usb pendrive.

(#3415) da.


da.
tag

Sziasztok,
Azt honnan lehet tudni, hogy x webshopbol a Mi8 nyitott BL-lel erkezik vagy sem?
Nem latok erte vonatkozo infot sehol.

(#3416) g_g_g válasza da. (#3415) üzenetére


g_g_g
őstag

Mondjuk megkérdezed a webshop-tól?
Ha számomra ez fontos lenne, akkor biztosan ezt tenném.

(#3417) zsocy válasza da. (#3415) üzenetére


zsocy
őstag

Megkérdezed tőlük, vagy ha kifejezetten jelzik hogy kínai verziós a teló. Bár ott sem garancia a nyitott BL, csak azokat alapból nyitják és felteszik rá a global romot, különben kínai maradna minden :)
A külföldről is a global jön csak zárt BL-el, a többi elvileg nyitott.

(#3418) n.karoly


n.karoly
csendes tag

Sziasztok,

RN3-ról váltotam kép napja. Töltés után 1 nap 7 óra üzemidő után 31%-on van az akkum szintje 4 órás képernyő használattal. Ami feltünt, hogy az akkumulátorhasználat/hardver listában a képernyő után a második legtöbbet fogyasztót eddig a cella készenlét, mintegy 14%-ot. RN3 szinte soha nem tapasztaltam ilyet és ekkora fogyasztást, szerintetek mi okozhatja?

(#3419) V.Dave válasza n.karoly (#3418) üzenetére


V.Dave
senior tag

Nálam is hasonló a helyzet. Csak az én hazamba folyton elmegy a térerő és az asszony mobiljan is. De ezek szerint nem feltétlenül ez a probléma.

Xiaomi mi 8 6/128

(#3420) matyics válasza da. (#3406) üzenetére


matyics
őstag

Én Bangood-ról rendeltem, akkor 105 ezer volt EU szállítással együtt.
Nyitottan, Global stable, 64GB.

[ Szerkesztve ]

Ha Isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, akkor rövidebb kezet csinált volna

(#3421) Viper26


Viper26
nagyúr

Jött októberi sec, update, plusz a kamera app is frissült. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 | FR955

(#3422) 1Konrad válasza n.karoly (#3418) üzenetére


1Konrad
tag

Nem tudom, mennyi volt az RM3-on az akkuidő 1 nap 7 óra után.

De az általános megfigyelés itt, hogy a MI8-nak nagyon jó az aksiideje, így soknak tűnik összességében az óránként 0,45%-os cellakészenlét is, ami pedig alapvetően nem is sok! :N

(#3423) adorjant


adorjant
senior tag

Van arról valami infó, hogy mely boltok árulják Wayteq garival a készüléket, vagy csak a már korábban felsorolt nagyobb webshopok?

(#3424) ShadowLac


ShadowLac
addikt

Üdv.Érdekelne ez a telo, de nincs lehetőségem kipŕóbálni.
Video fevételnél a hangminőség milyen? Vagy pl koncert-buli felvételénél a nagy hagerő okoz torzitást vagy nem?
(Volt olyan bemutató videó ahol kritizálták)

[ Szerkesztve ]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#3425) zsocy válasza ShadowLac (#3424) üzenetére


zsocy
őstag

A Lurdy házban a Xiaomi boltban kézbe lehet venni, tapizható.

A normál videó felvétel teljesen jó, a hang teljesen jó.

Koncertet nem telefonnal szoktak rögzíteni, az azért elég sok mindennek túlvezérli a mikrofonját.
Ha ilyen célokra keresel mobilt, lehet jobb lenne egy Iphone, azok állítólag ilyesmiben jók.
Minden másra ott a Xiaomi :)

(#3426) ShadowLac válasza zsocy (#3425) üzenetére


ShadowLac
addikt

Köszi S9 is bírja a nagy hangerőt.
Várom más véleményét is,?

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#3427) zsocy válasza ShadowLac (#3426) üzenetére


zsocy
őstag

Annyi pénzért nagyon jól teszi ha bírja...
Ne érts félre, nem akarlak győzködni, van akinek az s9 az ideális eszköz, van akinek a mi8.

(#3428) ShadowLac válasza zsocy (#3427) üzenetére


ShadowLac
addikt

van akinek az s9 az ideális eszköz, van akinek a mi8.
Igen pont ezért próbálok infót gyüjteni mert lehet hogy a Mi 8 számomra is ideális lenne.
Szóval koncert-buli nagy hangerőn video felvétel ? A hang jó miőségü vagy rossz?
Valaki próbálta ?

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#3429) enginev3.0 válasza ShadowLac (#3428) üzenetére


enginev3.0
félisten

Gyertek át ide [link]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3430) ShadowLac válasza enginev3.0 (#3429) üzenetére


ShadowLac
addikt

Köszi

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#3431) n.karoly válasza 1Konrad (#3422) üzenetére


n.karoly
csendes tag

Nem dokumentáltam a RN3 üzemidejét,de kb hasonló felhasználás mellett kb. 1,5-2 nap, valamikor kicsivel több. Jelentem harmadik töltés után azért több mint biztató, mert 1 nap 21 óra alatt 14%-ra merült, 5:31 perces kijelzőhasználatt mellet, ami már engem kielégit. Öröm bodotság..:)

(#3432) Charx


Charx
senior tag

Sziasztok! Aki az aliról, mi global storeból rendelt, nekik tényleg van raktáron, kb mennyi idő volt mire ideért?

(#3433) szabog74 válasza Charx (#3432) üzenetére


szabog74
aktív tag

10 nap volt augusztus végén.

(#3434) Charx válasza szabog74 (#3433) üzenetére


Charx
senior tag

Na az jó lenne, de még csak most rendeltem, még feldolgozás alatt van. Amúgy azt nem értem hogy az ali által nyitott telóra miért nem lehet feltenni a gyári global romot? Ez a régi xiaomin nem volt gond.

(#3435) szabog74 válasza Charx (#3434) üzenetére


szabog74
aktív tag

azzal fog jönni

(#3436) Charx válasza szabog74 (#3435) üzenetére


Charx
senior tag

Ja, hát az tényleg zsír, én azt hittem valami kamu webshopos romot tesznek rá. köszi :))

(#3437) zsocy válasza Charx (#3436) üzenetére


zsocy
őstag

Nem, rendes globalt tesznek rá, ráadásul nyitott a bootloader, szóval nem kell kivárnod az egy hónapos várakozási időd sem, olyan romot teszel rá amit akarsz.

(#3438) Charx válasza zsocy (#3437) üzenetére


Charx
senior tag

És szerintetek melyik a jobb most, (persze csak stable érdekel), gyári global, vagy az eu-rom?

(#3439) zsocy válasza Charx (#3438) üzenetére


zsocy
őstag

Kezd a gyári globallal, és ha úgy érzed nem tudsz élni az EU valamelyik feature-e nélkül akkor cseréld le.
Én még mindig gyári globalon vagyok, egyszerűen nekem ami kell az ott van és működik. Akkor meg minek mókolni...

(#3440) Charx válasza zsocy (#3439) üzenetére


Charx
senior tag

Köszi, ezzel én is így vagyok, meglátjuk :)

(#3441) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Szerintetek ezen az oldalon korrekt a CPU típusa?
"Processzor Octa-core 2.4 GHz Qualcomm"

+ érdeklődnék, hogy milyen típushibái (hw, illetve sw.) vannak a telefonnak, visszaolvastam pár 100 hozzászólást, de nem nagyon találtam. Összefoglalót nem találtam egyik Mi8-as topicban sem, ezért itt kérdezem meg.

(#3442) enginev3.0 válasza Jabby (#3441) üzenetére


enginev3.0
félisten

Egyelőre nincs típus hiba

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3443) 1Konrad válasza 1Konrad (#3422) üzenetére


1Konrad
tag

...nos, tényleg sok még a 14%-os cellakészenléti fogyasztás is 33 óra üzemidő után, mert most néztem, nekem 40 óra alatt 4,8%-ot evett meg az aksiból. :C Maradt még 20% :K

...s közben azért ment pár órát a GPS, bluetooth, wifi... ...szóval átlagos hétköznapi használatban volt.
(Teszem hozzá, éjszakára - ha nem felejtem el - be szoktam lőni az akkukimélőt: ebből a 40 órából 7 óra ment azzal, és az alatt 3%-ot evett az aksiból.)

Így megerősítem: tényleg nagyon jó az aksija MI 8-nak :C

[ Szerkesztve ]

(#3444) n.karoly válasza 1Konrad (#3443) üzenetére


n.karoly
csendes tag

Mint írtam nekem egyáltalán nem rémlik másik modellnél a cella készenlét a fogyasztási statisztikában... A Mi8-ál a második töltés után 15 % volt az első helyen, most 45% akku töltöttségnél 8,5%-nal jár a cella készenlét, pedig nem volt különösebben eltérő felhasználási mód. Viszont úgy nézem, hogy el fog menni több mint másfél napot, ami azért szerintem jónak számít.

(#3445) 1Konrad válasza n.karoly (#3444) üzenetére


1Konrad
tag

A térerő legyen veled! :DD

(#3446) htctopaz


htctopaz
tag

Sziasztok!
MI8SE-t használok, EU rommal vettem, Idáig teljesen meg voltam elégedve vele.Nemrég frissült Android 9-re.
Valamiért vissza akartam tenni egy előző backupot, amikor észrevettem, hogy eltűnt a TWRP. Nosza feltettem a 3.2.3-ast, jó is volt. Megcsináltam a Restore-t. mikor bootolni akartam, csak a Fastboot jött elő, akármit csináltam. Hosszas fejvakarás után sikerült visszatenni egy kínai dev romot. Viszont nem tudom a twrp-t feltelepíteni. Látszólag minden felmegy, de automatikusan nem bootol be. Ha manuálisan újraindítom, ismét csak fastbootban indul. Ha valaki tudna segíteni, akár privátban is, nagyon hálás lennék

(#3447) Charx válasza htctopaz (#3446) üzenetére


Charx
senior tag

Ez nem a roll back védelem?

(#3448) htctopaz válasza Charx (#3447) üzenetére


htctopaz
tag

Az, hogy nem tudtam visszalépni egy előző verzióra az rendben van. A fő probléma, hogy a működő kínai romra miért nem tudok twrp-t telepíteni.

(#3449) bubu256 válasza htctopaz (#3448) üzenetére


bubu256
tag

Adb-vel felteszed a Twrp-t, boot twrp-be, majd onnan újra felrakod a twrp-t akkor fent marad.

[ Szerkesztve ]

(#3450) htctopaz válasza bubu256 (#3449) üzenetére


htctopaz
tag

Úgy csináltam, automatikusan be kellene bootolnia, de nem teszi. Ha újraindítom fastbootba és mégegyszer felteszem a twrp-t, most sem indul, csak a fastboot jelenik meg. Ha ujraindítom. csak úgy tudom életre lehelni, ha a fastboottal felteszek egy kínai fatboot romot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.