Hirdetés

2024. szeptember 8., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) janatadaveed


janatadaveed
csendes tag

Arra lennék kíváncsi, hogy ebbe a telefonba is belerakta a Nokia az új zajszűrő fícsörjét?

Mert az E52 emiatt szó szerint használhatatlan lett, ha az ember valami zaj közelében tartózkodik teljesen eltűnik a hallgató számára az éterben. Ha netalán egy építkezésen dolgozik, nem pedig irodában, akkor az ötödik hívás után biztos hogy a betonban végzi a készülék. Ilyen jellegű tesztet érdemes lenne az E52-n is végezni, mert több ismerős E52 tulajjal egyetértésben az a készülék jó szívvel senkinek sem ajánlható.

(#52) FoxiestFox válasza Karma (#50) üzenetére


FoxiestFox
félisten

N90? ;)

(#53) Champipi válasza ZooLee (#31) üzenetére


Champipi
senior tag

Igen van benne valami, de a mai SD kártyák is tudnak írni 3 MB/s-al. Egy kép szerintem saccra max 3 MB, akkor 1 sec alatt kéne mentenie. Ezért akkor csak a vezérlő lehet a ludas :)

(#54) Karma válasza FoxiestFox (#52) üzenetére


Karma
félisten

S60 3rd Edition-ben a támogatott felbontások: 176x208 (normál felbontás), 240x320/320x240 (QVGA), 352x416 (Double resolution).
S60 3rd FP1-ben ezt lecsökkentették a QVGA-ra és az E90 800x352-es belső képernyőjére, de ez utóbbi is csak egy ráhackelt dolog, a gyári SDK nem is támogatja.
S60 3rd FP2-ben csak a QVGA maradt.
S60 5th Editionben bejönn a 640x360 (nHD) felbontás.

Ennyi. Az, hogy anno voltak nagyobb felbontású telefonok (pl. az N80 is double), az nem jelenti azt, hogy a mostani S60 támogatja. Huzzah!

“All nothings are not equal.”

(#55) FoxiestFox válasza Karma (#54) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Értem, akkor nem szóltam.
De a lényeg, hogy ha meg akarnák csinálni, megcsinálnák.
De minek, mikor veszik így is ezt a sok szemetet (az LCD-re gondolok, nem a telefonra).
Mondjuk szerintem a legnagyobb vicc az N95 8GB.. mikor megláttam a kijelzőjét, majdnem elsírtam magam... mert az hogy 320x240, az már önmagában vicc a csúcskategóriában, de hogy szétnyújtott, pixeles 320x240... az már sokkoló... :U
Egy 5800-m volt pár hónapig, én komolyan megmosolygom a kis felbontású csúcskategóriát...

[ Szerkesztve ]

(#56) RandomGosu


RandomGosu
senior tag

teszt zsír, fotó átlagos, de ha jól láttom akkor egy Renault Lagunából fotóztál Bog? :DDD

(#57) Bazsó válasza ZooLee (#44) üzenetére


Bazsó
tag

Nagyszerűűűűű????? :DDD
Min kellett volna változtatni :U ... csak amiket felsoroltam.
Ha megnöveli pl a kijelzőt akksit...miért nő meg a mérete???
-érdekes x éve még akkora baszott nagy akksi volt az 5110-es hogy nacsak...bőven elférne akár 1cm-el nagyobb kijelző ha nem lenne ott a szépséges NOKIA felirat ;) (e71)
szóval ne mondják már ,hogy nem tudnak kisebb akksit csinálni hosszabb élettartammal :(((
-Üzleti???
Sose volt üzleti telefon( ez csak egy nokia mende-monda) ...de gondolom Te is üzletember vagy azért van e61i-d mint nekem e71...
Nem kell ahhoz üzletembernek lenni,hogy ilyen telefonja legyen vkinek,csak pl én elvárom,hogy egy akkori 70.000Ft-os "üzleti" telefon ne kopjon,ne recsegjen a bill-je és igen is annyi pénzért legyen benne olyan kamera,olyan tudás...

Egyszóval az e72 ua. mint az e71..csak az a szomorú ,hogy elkérnek érte egy rakás lóvét...csak nem tudom miért :U :B

□ "Ha küzdesz veszíthetsz, ha nem küzdesz veszítettél" □

(#58) ZooLee válasza mahatma (#49) üzenetére


ZooLee
őstag

Hát erről van szó, NYEU-ban nagyon jó a TomTom. de mi "még?) nem NYEU vagyunk :( legalábbi TeleAtlasék alapján.

Mindenképpen menj el egy olyan boltba, ahol több fajta készülék van kiállítva, ki lehet próbálni (Gyorsbolt vagy "hülyeazérnemvagyok" médiapiac) és ott összehasonlíthatod a különböző megoldásokat (de legalább egy Garmin-t és TomTom-ot biztos.) Ha ismersz egykét címet, új építésű utat, akkor azzal fel lehet mérni, hogy mit tudnak a térképek)

Z.

(#59) ZooLee válasza Bazsó (#57) üzenetére


ZooLee
őstag

Ha megnöveli pl a kijelzőt akksit...miért nő meg a mérete???

Mondjuk azért, mert a kijelző nem csak a felszínen látható , hanem a készülék belsejében is elég mélyen benne van. Az E71 vékonyságát elnézve pedig nem sok szabad hely lehet benne...

-érdekes x éve még akkora baszott nagy akksi volt az 5110-es hogy nacsak...bőven elférne akár 1cm-el nagyobb kijelző ha nem lenne ott a szépséges NOKIA felirat ;) (e71)

Most is b@szott nagy akksi van benne, a Nokia jelenlegi legnagyobb akksija, ugyanez hajtja az E90-et is. És ide is vonatkozik, rohadtul nem fér el benne nagyobb.

szóval ne mondják már ,hogy nem tudnak kisebb akksit csinálni hosszabb élettartammal :(((

Dehogynem tudnának, de már most is megy a hiszti, hogy drága, akkor meg pláne az lenne.

Sose volt üzleti telefon( ez csak egy nokia mende-monda) ...de gondolom Te is üzletember vagy azért van e61i-d mint nekem e71...

Valóban nem vagyok üzletember, nem tudom, hogy Te mi vagy, mire használod, én egy bankban vagyok középvezető, nekem munkára kell elsősorban. Ha ez nem üzleti telefon, akkor mi az? "Olyan" tudás van benne, elég kevés telefon van Nokiánál, ami többet tud, mondjuk az E90... Üzleti telefonba nem kell kamera, sőt, sok helyen be sem engednek kamerás telefonnal sok helyre. A BB-k nagy részében ugyanúgy nincs, nem véltelenül. Recsegésről elég kevés helyen panaszkodtak, a legjobban összerakott telefon, ennél még az E90 is jobban recsegett.
Az E széria egyértelműen üzleti telefon, Az E50-től kezdve a 90-ig, minden E-s telefon elsősorban üzelti felhasználásra lett tervezve. Az, hogy másra is használják, az természetes jelenség.

Azért kérnek el egy rakás lóvét, mert egy marha jó telefon. A 60e forintos különbséget valóban nem éri meg, egyszerűen azért ennyi, mert új. Akinek újdonság kell, az megveszi 140-ért, akinek meg "csak" a jó telefon, az 80-ért az E71-et.

Egyébként tudsz olyat mondani, ami ennyi pénzért ilyen tudást ad, és nem rendelkezik az általad felsorolt "hibákkal"?

Z.

[ Szerkesztve ]

(#60) Szabeszka


Szabeszka
aktív tag

Nagyon szép telefon, korrekt tudással, kicsit drágán, de hát újdonság. Mondjuk az E71 nekem még mindig jobban tetszik.
A procira kíváncsi vagyok élőben, hogy mennyivel gyorsabb a telefon az E71-nél.

On the road again

(#61) Ricardo válasza Bazsó (#34) üzenetére


Ricardo
titán

Abban egyetértek hogy nem látványos a változás, és nem is olyan nagy. Ha E71-em lenne nem cserélném le rá, pláne ennyi pénzért. Azért azt nem szabad elfelejteni, hogy az utóbbi idők egyik legsikeresebb terméke, igy a formán és a kialakításon hiába várnánk forradalmi változásokat.

"bőven elférne akár 1cm-el nagyobb kijelző ha nem lenne ott a szépséges NOKIA felirat"

Ha egyik irányban növelik a méretét (felfele), akkor a másik irányban is kellene (oldalra), mert az aránynak maradnia kell. Ezt pedig csak úgy tudták volna, ha szélesedik a telefon. Ez pedig nem lenne előnyös.

Ami a belsőt illeti, ott van azért változás.

"A burkolat alatt viszont komoly változások történtek. A legfontosabb, s az egész készülék megítélésére kihatással bíró újítás, hogy az E72 megkapta a finn cég legerősebb processzorát, ebben a modellben ugyanis 600 MHz-es, ARM11-es CPU dobog, amelynek sebességére nem lehet panasz. A holdudvarhoz 128 MB RAM tartozik, a felhasználó további 250 MB területten gazdálkodhat (tehát itt is pozitívak a változások). Az elmúlt egy évben kijött a 9.3-as Symbian OS, úgyhogy értelemszerűen ez került rá a telefonra, de természetesen a Home Screen felületet megtartották."

Az E széria sosem volt erős kamerában.
Az erősebb akkuval egyetértek (minél erősebb annál jobb)

"-gondolom a középső fényes bill(dpad) ugyan úgy lefog kopni mint az e61-in és e71en is,pedig vigyázva volt rá..."
Ez feltételezés. ha kopni fog szídd, ha nem akkor örülj hogy javult.

Lehet hogy szerencsésebb lett volna E71i-nek nevezni. :U

[ Szerkesztve ]

(#62) hemaka


hemaka
nagyúr

Volt szerencsém használni a telefont még jópár hete és nem rossz, nekem tetszett. Vagyis hozta a kötelezőt, inkább úgy mondanám. :)

(#63) mahatma


mahatma
aktív tag

meg is hozták a telefont, este nekiállok nyomkodni egy kicsit...ez a kamera tényleg fura hogy ennyire kidudorodik. na majd meglátjuk.

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#64) Pompi válasza Bazsó (#34) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"-videofelvétel is ua."

Nem ugyanaz. Az E71 320x240 felbontásban vesz fel videót.

"-gondolom a középső fényes bill(dpad) ugyan úgy lefog kopni mint az e61-in és e71en is,pedig vigyázva volt rá...
inkább csináltak volna vmit azzal a kamera kidomborulattal ,mert 1éves elmúlt az e71-em és szarrá van kopva."

Nekem sem a kidomborulat sem a D pad nincs lekopva, pedig semmi extra védelme nincs a telefonnak, zsebben hordom, még a hozzá adott tokot sem használom. A magyarországi megjelenése óta vagyis tavaly július közepe óta van meg.

A többi felvetésedre Ricardo elég korrektül válaszolt, nem ismételném.

Feel Good Inc.

(#65) joey04


joey04
titán

nem valami nagy durranás. e71ről tuti nem váltanék én sem.

(#66) ZooLee válasza Ricardo (#61) üzenetére


ZooLee
őstag

Lehet hogy szerencsésebb lett volna E71i-nek nevezni. :U

Na, ez jogos, legalábbis a külseje alapján. Azért az a proci upgrade elég erőteljes lett belül szóval úgy nézve meg a típusszám váltás is jogos... :)

Z.

(#67) Bazsó válasza ZooLee (#59) üzenetére


Bazsó
tag

Nem tudok olyat mondani csak nem látom értelmét ennek a telefonnak.
Nem vagyok üzletember csak úgymond ebben a szériában van meg az külső és anyag használat ami elfogadható számomra,és nem műanyag ami recseg ropog.

Azért nem kell drágábbnak lenni mert akksi mondjuk 2200 mAH-os lenne az e72-ben.

Egy a lényeg én nem cserélném le mert 1forinttal nem ér többet mint az e71,mert olyan újdonság nincs benne!

□ "Ha küzdesz veszíthetsz, ha nem küzdesz veszítettél" □

(#68) --Nozbert--


--Nozbert--
aktív tag

Huh,5 megapixel az E-szériában,az szép. Igaz a képek minősége így is rossz.
Egyébként szokásosan korrekt,keresett modell lesz.

/\/0zb3/27

(#69) Bazsó válasza Ricardo (#61) üzenetére


Bazsó
tag

Akkor inkább úgy fogalmazok,hogy legyen benne 3,2megapixeles kamera de az olyan legyen,hogy ne lehessen belekötni.

Fog kopni,mert NOKIA-nál ez a dpad van volt...és nem hinném ,hogy kicserélték,ha mégsem hát örüljünk :C -röpke 3év alatt :U
igen szerintem is jobb lett volna e71i-nek nevezni...de akkor is így lenne minden, akkor is 100 felett lenne az ára :DDD

[ Szerkesztve ]

□ "Ha küzdesz veszíthetsz, ha nem küzdesz veszítettél" □

(#70) Ricardo válasza Bazsó (#69) üzenetére


Ricardo
titán

"Fog kopni,mert NOKIA-nál ez a dpad van volt"

"Az egyik legfontosabb változás a fentiek ellenére mégis a kezelőszervekhez kapcsolódik, ugyanis az öt irányú navigációs gomb közepe érintésérzékeny (is), ergo ezen felület simogatásával is tudunk haladni a menüben"

(#71) bambano válasza Magnum_ (#48) üzenetére


bambano
titán

Én akárhogy is meresztem a szemem, ez egy 320x240-es kijelző, nem pedig egy 240x320-as. Az álló kijelzőkről hiszem el 240x320-at, de ez fekvő.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#72) Bazsó válasza Pompi (#64) üzenetére


Bazsó
tag

Lehet,hogy úgy vesz fel de nézd
[1]
[2]
Te szerencsés vagy még nem kopik,vagy nem tudom nem használod eléggé :D

Akkor lehet nekem sem kellene a tokot használnom :U

□ "Ha küzdesz veszíthetsz, ha nem küzdesz veszítettél" □

(#73) ZooLee válasza Bazsó (#67) üzenetére


ZooLee
őstag

Azért nem kell drágábbnak lenni mert akksi mondjuk 2200 mAH-os lenne az e72-ben.

De, drágábbnak kell lennie, mert a 2200mAh az majdnem +50%-os kapacitást jelent, és az egyszerűen nem lehet - egyelőre, a jelenlegi technológiával - belezsúfolni ugyanabba a méretbe ugyanazon az áron mint az 1500mAh-s akksit.

De, hogy lásd, ez máshol sincs így, íme a modellezési terület:

http://shop.origomodell.hu/index.php?cPath=63_126_188_449

pl. egy 1600mAh-s akksi ~10e forint, a 2200-as ~13,8e, és még sokkal nagyobb is a mérete.

Egy a lényeg én nem cserélném le mert 1forinttal nem ér többet mint az e71,mert olyan újdonság nincs benne!

Ezzel egyetértek, igazából nem tudom elkézelni mihez kell a brutál proci, amit eddig tapasztaltam az E71 kapcsán, ott minden alkalmazás vígan szaladt, tehát nem látom szükségét.

Z.

[ Szerkesztve ]

(#74) Magnum_ válasza bambano (#71) üzenetére


Magnum_
nagyúr

na akkor ezt megdumáltuk. én 320x240re gondoltam nyilván. de ha belém akarsz kötni, nyugodtan, én nem unatkozom ennyire.

I humbly and respectfully decline™

(#75) GALARDO


GALARDO
addikt

Nagyon jó kis telefon! :C

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#76) Coyote2000 válasza --Nozbert-- (#68) üzenetére


Coyote2000
őstag

na ja. E71 ritka szutyok kepeket birt osszehozni, a 30k HUF erteku LG Viewtymnek csokolomot koszonhet... meg szerencse, hogy csak vegszukseg eseten fotozok...

(#77) ^Clown


^Clown
veterán

Nagyon jó kis telefon! A teszt pedig a szokásos minőségű :R

Ne egyél a Mekiben, nagyon egészségtelen :C

(#78) Laox


Laox
aktív tag

Nagyon jó kis telefon volt az E71, azonban nálam folyamatosan fagyott és a hívásoknál is néha a letevés után 10-20 másodpercet kellett várni, mert egyszerűen nem reagált semmire, és az ismerősömnél is hasonló problémával küzködött az ő E71-e. Sem hardreset, sem szoftverfrissítés nem segített rajta.

Most iPhone 3Gs-em van, és ha hiszitek, ha nem, könnyebben és gyorsabban gépelek, mint az E71-en, és ez a napi 20-30 emailem tekintetében rendkívül sok segítség. Csak azért írtam, mert olvastam, hogy valaki gondolkodik rajta.

(#79) coyote55


coyote55
őstag

Érdekes, a teszt alatti lefagyással senki nem foglalkozik, pedig ebben a kategóriában ez szerintem nagyon gáz... :(

Memento Mori!

(#80) Bazsó válasza Ricardo (#70) üzenetére


Bazsó
tag

Most azért nem fog kopni mert érintésérzékeny :DDD

□ "Ha küzdesz veszíthetsz, ha nem küzdesz veszítettél" □

(#81) plus44


plus44
veterán

Nem semmi teló. Ezt értik a Nokiások nagyon.:)

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#82) bambano válasza Magnum_ (#74) üzenetére


bambano
titán

Nem beléd, Bogba, és nem belekötni, hanem jelezni az elírást.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#83) Magnum_ válasza bambano (#82) üzenetére


Magnum_
nagyúr

jaaa, így: Ennek a telónak miért 240x320 a képernyő felbontása? oké...

I humbly and respectfully decline™

(#84) luw2win


luw2win
őstag

Hát a hátlap nagyon szép, de kb 2 nap alatt összekarcolódik. nem mély karcokra gondolok hanem ilyen kis hajszálvékonyakra, amik meglátszanak.
Érdekes, külsőre az előd jobban bejön.

btw: BB FTW :P

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#85) jaszy76 válasza Bazsó (#34) üzenetére


jaszy76
aktív tag

Az enyém több mint 1 év alatt folyamatos tapizás mellett sem kopott meg sehol sem.

(#86) Falconmaster


Falconmaster
tag

Sokan kérdezték a t-betűt, én úgy olvastam blogokban/videókon hogy a középső "optikai" navi gomb érintésre fókuszál lenyomásra lövi el a képet. Azért ez (feltéve hogy valóban így van) elég szuper kis funkciónak tűnik...

by Flaki™

(#87) geri|


geri|
aktív tag

Szerintem remek telefon, az e-széria csúcsa.

LiveStrong

(#88) zsúrficsúr


zsúrficsúr
tag

tényleg csak engem zavar a leadben az a "legsikerültebb"?
Legjobban sikerült.

(#89) aram01


aram01
nagyúr

nagyon jó teló

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#90) ZooLee válasza coyote55 (#79) üzenetére


ZooLee
őstag

Úgy látszik, tapasztalt Nokiás a társaság, tudja, hogy úgysem érdemes szót vesztegetni az első szoftver verziókra, mert tuti, hogy Béta-verziós az első generációs egy-két verzió. Ahogy írod, ez, ebben a kategóriában gáz, de a Nokia mindegyik telefonjánál ezt csinálja, legyen az a legcsúcsabb csúcskészülék... Gáz, de az is igaz, hogy egy-két hónap múlva sokkal jobb lesz.

Z.

(#91) ZooLee válasza Bazsó (#80) üzenetére


ZooLee
őstag

Így van, tuti, hogy jobban fog kopni, mert nem csak ráteszed az ujjad, hanem "símogatod" (nem félreérteni, ok? :D ) az érintésérzékeny felületet (ha jól gondolom olyan, mint a Samsung i900 Omniánál, nem?)

(#92) Dare2Live válasza ZooLee (#91) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ha jól sejtem az Omnia más.... ott nyomod itt hülyes szó rá de nemcsak nyomhatod hanem simithatod is. ha jól sejtem kb mint a HTC Dianal.

amúgy mivel nem foradalom, "csak" az E71 folytatása lehet első rommal is kifort lesz. bár aztán...

a kopásról meg a Samsung Omniam jut eszembe amit a hozzá adott ceruza(stylus) is karcol 3napig használod vele fulkarc az egész... pont ezt scináltam anno.... :(

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#93) Pompi válasza Bazsó (#72) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Aham, hát linkelni én is tudok, nézd:
[1]
[2]
Plusz még ott van a saját szemem, aminek általában jobban hiszek, mint a linkeknek...

A kopással kapcsolatban biztos szerencsés vagyok, meg a kollegám is akivel egyszerre vettük használatba. Az mondjuk igaz, hogy szöget nem a d paddal szoktunk beverni...

Feel Good Inc.

(#94) grabber


grabber
addikt

Nekem E71-em van,de ez rondább lett.
Pénzem sincs,így meg se fordult bennem,hogy leváltsam,egy új külsőt kaphatna,mert angol bill van rajta és ütött kopott.Egy magyar bill(csak a gombok)ára 4k :((

(#95) riszter


riszter
senior tag

Én biztos erre váltok e71-ről! Talán mert ebbe a csoportba tartozom:
"...annak aki újat akar de fél lecserélni az e71-t másra mert már 13 éve nokiája van."
Bár nincs 13 éve nokiám. Lehet tudni, hogy pontosan mit kapunk a telefon mellé a dobozban?

Vivere militare est

(#96) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Nem tudja valaki, hogy az E75-ból nem terveznek véletlenül hasonlóan frissített, 600 MHz-es modelt? (bár a kínaiak már ellőték az E76 nevet..)

(#97) Bazsó válasza Pompi (#93) üzenetére


Bazsó
tag

ja szöget verek a falba ;)

□ "Ha küzdesz veszíthetsz, ha nem küzdesz veszítettél" □

(#98) Pompi válasza Bazsó (#97) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nyilván sarkítottam kicsit ;)

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#99) Coyote2000 válasza Laox (#78) üzenetére


Coyote2000
őstag

igen, én gondolkoztam rajta, és köszi a megerősítést :R

(#100) AMD Power


AMD Power
titán

Abszolút siker lesz. Ezekhez a "típusú" telefonokhoz a Nokia nagyon ért. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.