Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21951) pimmi


pimmi
senior tag

Sziasztok,
segitség kéne., kaptam egy n 5800 navit, autóstartós, megminden, de a navi nem megy, állandoan netre akar menni, és szerintem nincsenek rajta térképek sem, a 8gb kártyán legalábbis nincs térkép, hogy megy ez ?
6110 navim volt, ott a garmin a memkarin volt..........

ja és nincs rajta fólia, tudom, miért nincs, kaptam ugyhogy nincs és késsz......de új az tuti.
szóval milyen fóliát vegyek rá, és hogy tegyem fel ? :R

[ Szerkesztve ]

(#21952) B1T3 válasza urbanjozsi (#21950) üzenetére


B1T3
addikt

Ez ízlés kérdése is, persze érthető módon én az 5800 felé hajlok, mert ahhoz „értek” is. Mindkettő S60-as, tehát gond nem lesz a szoftveres felszerelésükkel. Azért érthető módon az 5800-nak szélesebbek a korlátai a nagyobb és érintős kijelző miatt. Azonban az E52 jobban össze van rakva, ami az anyaghasználatban is megnyilvánul, persze az 5800 sem fog széthullani, de jobban vigyázni kell rá. :) Ha laikus, akkor sem tudok a kettő közül dönteni, mert mindkettőnek megvan a maga előnye, és mindkettő használatát meg lehet szokni akkor is, ha csak alap funkciókra használjuk őket.

(#21953) urbanjozsi válasza B1T3 (#21952) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

"de jobban vigyázni kell rá. :)"
A 3 éves 6300 telóján nincs egy karc sem, így ezzel nincs problem:)
Nekem az 5800 talán nőiesebb:))

(#21954) Főnike


Főnike
csendes tag

Sziasztok!
Lehet,hogy volt már erről szó nem találtam róla infót:A flash tartalmat ki lehet tenni háttérnek.Esetleg meg lehet ezt oldani valahogyan?Köszönöm a válasz előre is!

(#21955) B1T3 válasza urbanjozsi (#21953) üzenetére


B1T3
addikt

Viszont bőkezűen lehet piszkálni, és ez férfiassá teszi. :)

(#21956) kpal válasza Nagya21 (#21948) üzenetére


kpal
veterán

Az is tetszik nagyon de használtan is drága nekem :( és számomra a sem egyértelmü hogy a Wifi ja tökéletes-e mert a teszt alapján nagyon gyenge . Vagy széria hiba vagy csak szoftvers vagy csak a teszt példány volt hibás. :F

Neked a Wifi-d van olyan jó mint az N95 8GB,5800 ?

[ Szerkesztve ]

(#21957) kpal válasza B1T3 (#21949) üzenetére


kpal
veterán

Tudom szabadabb de viszont valamit valamiért és a kamera miatt inkább N95 8GB.

(#21958) pimmi


pimmi
senior tag

Si
Azt szeretném kérdezni hogy hardresetnél a memoriakártyán levő navi letörlődik ?

(#21959) angyall válasza pimmi (#21958) üzenetére


angyall
tag

Hard reset előtt a memória kártyát ki kell venni, úgy tudom! :) Ha igen, akkor értelemszerűen nem, de ha nem, akkor bocs... ;)

Motorola Edge 40 , IPad 2021, Baseus Bowie M2s

(#21960) old rocker válasza urbanjozsi (#21950) üzenetére


old rocker
veterán

Én inkább az E52-est ajánlanám, de tekintettel arra, hogy hölgynek lesz: feltétlenül a tapicskásat! A feleségem magasról tett az okostelefonokra, hiába mutattam neki, hogy (E51, 52, 66, 90) nézd, milyen f@sza programokat lehet rá felrakni... Az N95-ben is az 5MPX-es kamera miatti viszonylag jó képkészítés és a navi érdekelte. Amikor megmutattam neki az 5800-t, akkor már sokkal inkább érdekelte, érdekli a dolog; ennek lett az a következménye, hogy nekiadtam... Az E52-es egy kiváló üzleti telefon, de nem hiszem, hogy a feleségedet a határidős, word doksi szerkesztések, e-mail kezelés stb. hozná lázba.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#21961) old rocker válasza pimmi (#21958) üzenetére


old rocker
veterán

Ha a kérdésed azt takarja, a nokia navihoz felrakott térképeket töröli-e, akkor nem. Dokumentumok, képek stb. maradnak. A kártyára telepített programok is maradnak tképpen, csak a "hozzájuk vezető út" törlődik, kb. úgy képzeld el, mint egy particionált winchestert, cé és dé meghajtóként. Ami a D meghajtón van, az marad, ha csak a cé részét formázod, de ha egy, a dére telepített program a céről indult, akkor hem fog elindulni, csak újratelepítés után.

(Ha csinálsz mentést, akkor vissza tudja rakni - általában; de ha valamilyen gebasz miatt akarsz resetelni, akkor a bug is visszakerül.)

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#21962) pimmi válasza old rocker (#21961) üzenetére


pimmi
senior tag

igen a térképekre gondoltam

mint irtam kaptam egy 3hetes navis telot, de a memkarin csak üres mappák vanak, ezért gondoltam nem -e hardrezet miatt lettek üresek.........?

[ Szerkesztve ]

(#21963) old rocker válasza pimmi (#21962) üzenetére


old rocker
veterán

Valszeg az előző tulaj törölhette onnan az információkat. Pc-re kell telepíteni az OviSuite-ot, utána összepároztatva a telefonnal, tetszés szerint tudsz rá Nokia térképeket tölteni.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#21964) pimmi válasza old rocker (#21963) üzenetére


pimmi
senior tag

ok, köszönöm :R

(#21965) Prego


Prego
senior tag

Feltettem a RAMBlow nevü progit, lejárt a próbaidő, letöröltem, újra feltettem, de kéri a szériaszámot. Próbáltam újra letölteni, de ugyanez ... lehet lassan kénytelen leszek beszerezni egy dombornyomott bankkártyát ...

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#21966) old rocker válasza Prego (#21965) üzenetére


old rocker
veterán

Szigorúan fizetős, tetejében nem olcsó, 3400 Ft magyar pénzben. Ha egyszer felraktad a próbaváltozatot, hiába törlöd és telepíted újra, az IMEI szám alapján azonosít és nem kezdheted újra a próbaidőt. Hasznosnak viszont hasznos...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#21967) urbanjozsi válasza old rocker (#21960) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Valami ilyen fogalmazódott meg bennem is, és mivel elég sok hozzászólásodat olvastam, így adok a véleményedre :R
Úgy néz ki, akkor eldőlt! :D
Magamnak meg veszek egy E52 :C

(#21968) old rocker válasza urbanjozsi (#21967) üzenetére


old rocker
veterán

Öregem, tökéletes döntés!!!!

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#21969) pimmi


pimmi
senior tag

Szi
Hogy tudom azt beállitani ha a naptárbam beállitok mondjuk mára egy teendőt, vagy emlékeztetőt hogy az megjelenjen a főképernyőn, az elözö telómon mikor ahhoz a naphoz ért ahova beállitottam emlékeztetőt akkor megjelent az nap a főképernyőn.

(#21970) Pilács


Pilács
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy be tudom e állítani alapképernyőre valamelyik oldal deviza árfolyamát, ami megadott időközönként lefrissül? Ha igen, akkor segitsetek, hogy hogyan lehetne megoldani? Köszönöm! :R

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#21971) old rocker válasza Pilács (#21970) üzenetére


old rocker
veterán

Szerintem sehogy.

Az előző kérdés:
beállítások/személyes/főképernyő -ott kipipálhatod...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#21972) jety91 válasza Pilács (#21970) üzenetére


jety91
őstag

5800 szoftvere nem tud ilyet, viszont widgettel a C6-osé igen.

(#21973) Pilács


Pilács
senior tag

:)) ok, köszönöm, akkor ráhagyom :U

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#21974) tariattila válasza old rocker (#21968) üzenetére


tariattila
veterán

klónozod magad? :DDD ;]

(#21975) old rocker válasza tariattila (#21974) üzenetére


old rocker
veterán

ja-ja :DD

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#21976) pimmi


pimmi
senior tag

:R Fóliaügyben kéne segítség, rendeltem vaterárol 3m fóliát, nem akartam drágábbat, jó lesz ez is elb.....ni.
Hogy tegyem fel, mivel tisztitsam le a telót, stb....... :F
és honnan kezdjem, alulrol a gombok felöl ?

[ Szerkesztve ]

(#21977) Mappa válasza pimmi (#21976) üzenetére


Mappa
addikt

alkoholos kendővel, esetleg szemüveghez lehet kapni ilyen kis tisztító nedves kendőket..(én ezzel szoktam)

olcsó fóliát is fel lehet szépen tenni, nem feltétlenül kell elQni (az más kérdés hogy használat mellett is megmarad/feljön az olcsóbb fólia? haver 500Ft fólia neki feljött, nekem nem)

minőségi fóliánál általában nincs ilyen, hogy feljönne.

lehetőség szerint pormentes környezetben, zárt ablaknál ha szépen szeretnéd feltenni
+ ha még profibban akkor párás helységben pl. fürdőszoba zárt ajtó/ablak+forró víz utána szabad a pálya.

felhelyezése: rád van bízva hol kezded, ilyenről videót is találsz Youtube-on :K

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#21978) pimmi válasza Mappa (#21977) üzenetére


pimmi
senior tag

köszi

(#21979) balees válasza SomaV (#21939) üzenetére


balees
tag

Köszönöm!
Valóban elírtam, de amúgy arra gondoltam.
Amúgy a hardreset után azt hittem a korábbi sw (vagyis az alap gyári) fog visszatérni, de nem.
Azóta viszont ismét újraraktam, de most már a memóriakártyát is leformáztam, és a biztonsági mentésből csak a telefonszámokat, üzeneteket állitottam vissza (a készülékbeállitásokat NEM) és igy már van Frissités opció a zenelejátszóban :)
Feltettem a 3.06-os ovi mapsot is, térképekkel együtt (azt is újra le kell tölteni), van néhány újitás (ha megvan az útvonal, végre szabadon bejárhatod, eddig ezt nem lehetett, és nem láttad előre merre vezet, csak amikor már ott tartott...), jobbnak tűnik. De még mindig lassan talál jelet...

(#21980) kpal


kpal
veterán

5800-ban van 3D gyorsitó ?

(#21981) old rocker válasza kpal (#21980) üzenetére


old rocker
veterán

Nincs, szerintem. Kicsit hűtlen leszek hozz
tok, C6-ra nyergeltem át...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#21982) pimmi válasza balees (#21979) üzenetére


pimmi
senior tag

Ehhez kapcsolodoan, ha leformázom a memkarit akkor az azon levő mappákat amik nekem most üresek, mert még nincs fent a navi, azokat visszateszi a teló ?

(#21983) pimmi


pimmi
senior tag

Van egy ilyen beállítás
Szenzorok — Szenzorok bekapcsolása.
● Elforgatásvezérlés — Válasszuk a Hívások némítása
vagy a Jelzések elhalasztása lehetőséget, ha a hívásokat
és a jelzéshalasztásokat a készülék elforgatásával, a
kijelző lefelé forgatásával szeretnénk elnémítani

Namost ha ez be van kapcsolva, és mondjuk a telo az autós tartóban navigál,vizszintesen, akkor nem tudok hívást fogadni ?

(#21984) 64b0r válasza pimmi (#21983) üzenetére


64b0r
aktív tag

Nyugi, ez nem így működik. :N
Az elnémítás úgy megy, hogy ha mondjuk az asztalon van a teló (értekezleten, előadáson, munkahelyen) és elkezd csörögni, átfordítod képpel lefele, és elnémul a csörgés. A hívás persze folytatódik, tehát külön el kell utasítanod, csak nem csörög addig, amíg kimész, hogy felvehesd. Én rendszeresen használom a szundi opcióhoz az ébresztőnél, arra is tökéletes. :)

A másik kérdésedre, igen, minden fontos mappa rajta lesz. A formázás alapjában véve egy sima format, ami után létrehozza az alapértelmezett mappákat, pl. sounds, images, data stb.

[ Szerkesztve ]

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#21985) Nagya21 válasza old rocker (#21981) üzenetére


Nagya21
addikt

Ment a hűtlen nehéz fejjel....... :)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#21986) pimmi válasza 64b0r (#21984) üzenetére


pimmi
senior tag

:R

(#21987) Spancho


Spancho
őstag

Sziasztok.
Nemrég csináltam egy hardresetet a telón mert már alig volt hely a memó-ban.
Azót azt vettem észre (nem biztos hogy attól van) ,hogy a telefonálásoknál a beszédhang nagyon halk ,"szóval alig hallom a másikat akivel beszélek".
Van valami beállitás hogy ezt feljebb lehessen venni ?
(én nem találtam ,de biztos én vagyok a béna :D )
Köszi.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#21988) stewe780 válasza Spancho (#21987) üzenetére


stewe780
őstag

Beszélgetés alatt oldalt a + gombot nyomd meg néhányszor.

Más: bemegyek az Ovi Store-ba, és egyből azzal indít, hogy felhasználói szerződést kell elfogadnom. Nem egészen értettem miért, mert nem olyan rég böngésztem benne, új verziót meg nem telepített. Belül viszont nézem, hogy jött néhány új játék. Nem tudom összefüggésbe van-e az új felhasználói szerződéssel, vagy ezek a játékok már régebb óta ott vannak, és csak nekem nem tűnt fel eddig. Szóval aki ritkábban néz rá az ovi store-ra, érdemes. Én letöltöttem a Drop It! játékot, nem nagy graf, de full képernyős, giroszkópos, nekem nagyon bejön. Ajánlom mindenkinek.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#21990) pimmi


pimmi
senior tag

Szenzorok — Szenzorok bekapcsolása.
● Elforgatásvezérlés — Válasszuk a Hívások némítása
vagy a Jelzések elhalasztása lehetőséget, ha a hívásokat
és a jelzéshalasztásokat a készülék elforgatásával, a
kijelző lefelé forgatásával szeretnénk elnémítani

még mindig ez.......
azt nem lehet valahogy beállitani hogy ha lefordítom akkor csak a csörgést tiltsa le, és a rezgés maradjon ?

(#21991) jety91 válasza pimmi (#21990) üzenetére


jety91
őstag

Nem, mivel így teljesen némít.
Állíts be egy profilt hogy csak rezegjen ennyi erővel és használd azt akkor amikor kell.

(#21992) sagit


sagit
addikt

sziasztok
lejárt a hűségem a T-nél, és ki szeretném függetleníteni az 5800-m.. ezt meg tudom tenni otthon is vagy vigyem el szervizbe sok-sok pénzért?

előre is köszi a helpet :R

ÜDv

szerk: a c6-os rom-ot is feltenném ár ha tudtok linkelni 1 magyar leírást nekem :$

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#21993) SomaV


SomaV
csendes tag

Nagy bajban vagyok! Aki tud ,kérem segítsen.Egy vírus elvitte a szignózáshoz szükséges filokat. Mit tudok tenni? :F

(#21995) old rocker válasza Nagya21 (#21985) üzenetére


old rocker
veterán

Ment, de most már egyre könnyebben... a C6-ost egyre jobban kedvelem, bővebb kifejtés a C6 topikban.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#21996) pimmi


pimmi
senior tag

Szi
Ha wifizek, nem lesz gond, erre nem jön virus.?

(#21997) old rocker válasza pimmi (#21996) üzenetére


old rocker
veterán

Nem.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#21998) Prego


Prego
senior tag

Tudtok ajánlani valami megoldást, amivel az oldalsó billzár nélkül tudom felnyitni a telómat?
SBP shell-re ki van rakva a telefon zárása funkció, azzal nincs gond. Amiket eddig próbáltam:

-nUnlock: kinyitásnál megállítja a zenelejátszást

-SlideUnlock: sokszor eljátszotta azt hogy lezárom a telefont, rányomok valamelyik gombra, erre egyből a menüben vagyok, szal ez sem zárja le, néha pedig enyhébb rázásra egyből lezárja a telefont, amikor éppen youtube videót nézek ...

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#21999) old rocker válasza Prego (#21998) üzenetére


old rocker
veterán

A Smart Settings nevű alkalmazásban (startmenü) van olyan, hogy easy unlock. Én pl. a menü gombot jelöltem ki oldásra.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#22000) B1T3 válasza Prego (#21998) üzenetére


B1T3
addikt

Én a MazeLock-ot használom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.