Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21501) Slipandris válasza bela85 (#21500) üzenetére


Slipandris
tag

Sziasztok!

Most lettem boldog tulaja egy piros 5800nak, nagyon tetszik :)
Viszont még az előző telómnál fenn álló gond (k750i) itt is mutatkozik.

Ha a fülhallgató csatlakoztatva van és szól a zene, akkor ha csak úgy szó nélkül lehúzom róla (pl. mintha kirántanám), akkor kiteszi a zenét a hangszórókra. Na én ezt nem szeretném.

Az SE k750i-nél megcsináltam, hogy w800i szoftvert tettem rá, ami magától kilépett a zenelejátszóból füles eltávolítás után. Gondoltam evidens ma már (főleg egy zenetelefonon), hogy ezt ki lehet kapcsolni.

Akárhogy keresem, nem találom. Tudnátok segíteni? ha valami modding kell az is jó, csak ne legyen így.

Köszi szépen :)

!44!444444!!!!!!!négy

(#21502) Jamby18 válasza Barthezz2 (#21499) üzenetére


Jamby18
senior tag

Regeltem az oldalra, holnap további fejlemények!

(#21503) B1T3


B1T3
addikt

Engem is témák érdekelnének SPB Mobile Shellhez. :) A Nokiaprogramok.hu-n kívül találhatóak valahol?

(#21504) nordican


nordican
tag

Sziasztok, segítsetek!!! Felraktam az OVI mapsot, jó sok helyet el is vett a telefon memóriájából (40 MB-ból 20 MB lett), de nemigen boldogulok vele, azaz a térkép részletessége némi kívánnivalót hagy maga után. Ha Budapestre rázoomolok, bejönnek a legkisebb utcák is (Bécsben is tök jól tudtam használni hagyományos térkép helyett), de ha pl. Székesfehérvárra akarok zoomolni, akkor a lenti képen lévő részletesség látható, illetve látszik, hogy a tőle nyugatra eső részek már meg sem jelennek, pedig a GPS-kapcsolat élt. Csak nálam csinál ilyet, vagy valamit rosszul csinálok?
Egyébként használom a Garmint is, csak a köztes cél beállításába beletört a fogam, gondoltam, hátha ez felhasználóbarátabb.

(#21505) Misály válasza Slipandris (#21501) üzenetére


Misály
addikt

fu nokiaprogramokon lattam erre egy programot, meg nem mondom mi a neve eleg jo keresojuk van szerintem meg fogod talalni

(#21506) jety91 válasza nordican (#21504) üzenetére


jety91
őstag

Hejj az a 20MB nagyon kevés, valamit takaríts a telefonmemóriában :DDD

Nem tudom, hogy raktál-e fel térképet a telefonra, és nem netről húztad-e le.

Nokia Maps Loaderrel (vagy OVI Suiteal) letudod tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#21507) bela85 válasza Slipandris (#21501) üzenetére


bela85
aktív tag

Én nem használom a zenelejátszó funkcióját.. :) De ha a Sony Ericssonoknál meg lehetett oldani akkor gondolom, hogy itt is..

(#21508) club1 válasza nordican (#21504) üzenetére


club1
veterán

Szerintem ez memóriagond lesz (nem tudja betölteni a teljes/részletes térképet). Azért egy 30-40 MB szabad készülékmemóriára törekedni kellene... (Természetesen nálam nincs ilyen gond, az adott rész utcaszinten részletezett.)

(#21509) old rocker


old rocker
veterán

Maga a navi - a legújabb térképprogi - kb. 8 MB-ot harap le a belső memóriából. Viszont a térképek NEM a belső memóriára mennek: gondoljatok bele, Mo térképe pl. olyan 45 MB, Franciaországé olyan 332 MB ... Nekem a 034-es navi van fent, letöltöttem hozzá az OVI MapLoaderrel Mo, France, Belgium és Ausztria térképét, felraktam a telefonra a MobileShell-t + egyebek és még 41 MB szabad a belső memóriából...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#21510) 64b0r válasza jety91 (#21506) üzenetére


64b0r
aktív tag

Szerintem ő a ROM-ról beszélt, nem a RAM-ról. Kezdő userek sztem nem is hallottak még a RAM fontosságáról, alapból a nokián semmilyen progi nem jelzi ki a szabad RAM-ot. :U

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#21511) bela85 válasza old rocker (#21509) üzenetére


bela85
aktív tag

Ez igaz. némely térkép nagyobb mint maga a telefonmemória..:)

Én nem nagyon használom a beépített térképét.. inkább Garmin-t...
VIszont egyszer próbáltam, és a jelenlegi poziciónál, nem volt pontos.. km-eket tévedett.. vagy lehet ezen állítani vmi érzékenységet, hogy mennyire pontosan határozza meg a jelenlegi pozíciót?

(#21512) club1 válasza bela85 (#21511) üzenetére


club1
veterán

Valószínűleg WLAN-on vagy GPRS-en keresztül volt akkor meghatározva a pozíciód, mert a beépített GPS nem tud 250 m-nél pontatlanabb pozíciót adni. A térképszoftvernek pedig nem sok köze van a pontossághoz, azt kizárólag a telefon eszközei határozzák meg.

(#21513) jety91 válasza 64b0r (#21510) üzenetére


jety91
őstag

telefon memóriájából -> C: meghajtó
egyezzünk meg a memória szóban ;)

(#21514) 64b0r válasza jety91 (#21513) üzenetére


64b0r
aktív tag

Megegyezhetünk, de akkor minek hívod a memóriát? Számítógépben is van háttértár-memória megkülönböztetés. Nem értem itt miért kellene máshogy. Pendrive-ot sem hívja senki USB-memóriának, pedig hardveresen az közelebb van a C: meghajtóhoz a telefonban.

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#21515) Slipandris válasza Misály (#21505) üzenetére


Slipandris
tag

Igen, ez lett volna nekem is a tippem.
Megtaláltam! :)

Azért egy ilyen alkalmazást illett volna berakniuk, de sebaj:)

Ha valakinek még kell: http://www.nokiaprogramok.hu/modules.php?name=letoltesek&op=lista&nezet=0&rendez=0&irany=0&cat=19&page=15#30217

köszi, üdv!

!44!444444!!!!!!!négy

(#21516) jety91 válasza 64b0r (#21514) üzenetére


jety91
őstag

Sokat veszekedhetnénk ezen.

RAM -> Random Access Memory
Általánosságban igaz rá hogy kikapcsolás után elfelejti a tartalmát

ROM -> Read Only Memory
Általánosságban igaz rá hogy csak olvasható és nem írható

Egyik sem igaz a fentebb írtra.
Ezért igaz rá csak a memória szó (belső memória, memóriakártya)

De ez nem ez a topik h ezt tárgyaljuk....

[ Szerkesztve ]

(#21517) Herjan


Herjan
tag

Azt hogy tudom megoldani, hogy amit leöltök ne a telefonra hanem a kártyára mentse?

(#21518) old rocker válasza Herjan (#21517) üzenetére


old rocker
veterán

honnan töltöd le? Ha az oviból a telefonnal, opciók/fiókbeállítás

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#21519) B1T3


B1T3
addikt

Giroszkópos játékokat tud valaki ajánlani? Eddig az ilyen jellegűek szórakoztattak a leginkább (feltéve, ha ritkán játszok). Ezek vannak már meg, tehát ezeken túl keresek (vagy akár ezek újabb verzióját): Labyrinth Lite v1.0, Polarbit Raging Thunder v1.05, Polarbit Wave Blazer 1.00

(#21520) 64b0r válasza B1T3 (#21519) üzenetére


64b0r
aktív tag

A legeslegjobb szerintem a micromaze. Gyönyörű grafika, iszonyatosan valósághű élmény, mindig ez az első, amit megmutatok, ha ismerősök kérdezik, hogy milyen játék va a telómon.
Marha jó játék még a toon wars, ez egy fps, kb. pentium2-es grafikával, de nagyon jó játékélménnyel. Hasonló színvonal az AS sqadron is, ez meg egy repülőgépszimulátor. (Linket most nem tudok küldeni, mert telefonról írok.)

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#21521) 64b0r válasza B1T3 (#21519) üzenetére


64b0r
aktív tag

A legeslegjobb szerintem a micromaze. Gyönyörű grafika, iszonyatosan valósághű élmény, mindig ez az első, amit megmutatok, ha ismerősök kérdezik, hogy milyen játék va a telómon.
Marha jó játék még a toon wars, ez egy fps, kb. pentium2-es grafikával, de nagyon jó játékélménnyel. Hasonló színvonal az AS sqadron is, ez meg egy repülőgépszimulátor. (Linket most nem tudok küldeni, mert telefonról írok.)

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#21522) Prego


Prego
senior tag

Kezdek kicsit ideges lenni. Ma délutáni program MTP USB, ahogy elnézem megszokott szívás.
Telefonrtól PC Suite-tal kiexportáltam csv-be a névjegyzéket, memkarit formáztam és kapott a teló egy hard resetet. az MTP működik is, viszont a PC Suite először azt írja ki hogy a telefonra akar telepíteni PC Suite alkalmazást, amit sikertelenül hajt végre, és a névjegyzéket sem tudom visszaimportálni.
A furcsaság az, hogy eszközkezelőben minden csatlakozáskor látok pár felkiáltójelet, azokat illesztőprogram frissítésével meg lehet javítani.
Néztem az Ovi suitet is, de az nem ismeri a csv fájlt ...

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#21523) Prego válasza Prego (#21522) üzenetére


Prego
senior tag

Nah sikeredett neki, bedugtam az előlapi USB csatiba, harmadszorra szinkronizált.
Azért tehet egy orális szivességet ... :)
Lehetséges az, hogy ez a 10 centis micro USB kábelt ha rákötöm az 1,8m-es USB hosszabbítóra, ami a gép hátuljából jön az asztalra, akkor valami nagyon nagy feszkóveszteség történik és csak tároló módban hajlandó működni?

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#21524) B1T3 válasza 64b0r (#21521) üzenetére


B1T3
addikt

Na igen, utánanézve az utóbbi kettő Polarbit játék, és eddig azokkal csak pozitív élményeim voltak. :)

(#21525) Prego válasza Prego (#21523) üzenetére


Prego
senior tag

Hosszabbító a ludas, ha rákötöm akár az előlapira, akkor telepakolja az eszközkezelőben felkiáltójelekkel a telefont...

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#21526) stewe780 válasza Slipandris (#21515) üzenetére


stewe780
őstag

Ez tetszik, nem is tudtam, hogy van ilyen. A linkelt oldalon vagy egy v0.10 meg egy v0.10b (talán béta? de mégis ez az újabb :F ), te melyiket raktad fel?

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#21527) Herjan válasza old rocker (#21518) üzenetére


Herjan
tag

Kösz a segítséget.

(#21528) bela85 válasza stewe780 (#21526) üzenetére


bela85
aktív tag

Szerintem inkább a 0.10-est tedd fel.. :)

(#21529) nordican


nordican
tag

Köszi mindenkinek az eddigieket is.

1) Egyre érdekesebb a dolog. Az Alkalmazáskezelő / Telepített alkalmazások menüponttal leszedtem a Nokia Mapsot és az Ovi Mapsot, visszanyertem a 40 MB-ot, de a Térképek ikon (az az iránytűs) még mindig ott van az alkalmazások között, sőt ugyanúgy használni is tudom, illetve úgy tudom használni, ahogy eddig is. Most akkor töröltem vagy nem?

2) Amit old rocker írt, hogy opciók/fiókbeállítás, hogy a kártyára mentse a cuccot, azt hol találom meg?

3) A térképet egyébként úgy töltöttem le, hogy a Nokia küldött egy SMS-et, abban volt egy link, azt megnyitottam, a többi ment automatikusan a telefon memóriára, nem kérdezte meg, hogy hova akarom menteni.

4) Ha a Beállítások / Internet menüben a kapcsolatot átállítom online-ra, akkor részletesen bejönnek a térképek.
Ugye ez nem azt jelenti, hogy csak wifi hálózaton lehet használni a Nokia térképeket?

(#21530) bela85 válasza nordican (#21529) üzenetére


bela85
aktív tag

4. menüpontra reagálnék.. : nem csak wifi hálózaton lehet használni a térképeket.. wapozva is lehet.. .:) :P.. meg offline módban is megy ha jól tudom

(#21531) club1 válasza nordican (#21529) üzenetére


club1
veterán

Akkor még egyszer:
A Nokia(Ovi) Maps nem telepíthető kártyára, csak a telefonmemóriába.
A telefonnal szállított Nokia Maps nem távolítható el véglegesen, csak az első verzióig lehet vissza uninstallálni.
Szoftvereket/térképeket az Ovi Suite-val telepítünk/frissítünk. A frissítés 8-10 MB helyet vesz igénybe a telefon memóriájából.
A térképek offline csak akkor használhatóak, ha azok rendesen telepítve vannak a telefon memóriakártyájára. Ha hiányosak/nem jól telepítettek, akkor az online mód le fogja a hiányzó részt tölteni az alapértelmezett internet kapcsolattal. Ha ez utóbbi WAP/GPRS, akkor azzal, jó pénzért...

(#21532) jety91 válasza nordican (#21529) üzenetére


jety91
őstag

A telefonra alapjáraton fel van telepítve a Nokia Maps amit nem tudsz letörölni. Ez a nokia baromsága sajnos, hogy nem frissíti, hanem mellé telepíti a telefonra, ha egy új verziót akarsz feltelepíteni a telefonra.

Próbáld ki azt, hogy áthelyezed az üzeneteket a memóriakártyára. Üzenetek->Opciók->Beállítások->Egyebek->Használt memória

Ezzel elég nagy helyet lehet megspórolni, de néha nem éri nálam el a memkarit, így átáll a C-re :F Ilyenkor vissza kell mindig állítani sajnos.

Töltsd le innen a Nokia maps-ot ([link]), majd a Nokia Maps Loader programmal rakjál rá térképet + navigációs hangot.

[ Szerkesztve ]

(#21533) club1 válasza jety91 (#21532) üzenetére


club1
veterán

Én a Nokia Maps Loader-t azért nem javaslom, mert tele van hibával, így pl. egy rakás gyárilag független 5800--ás telefonon sem működik/hibával elszáll. Tehát változatlanul: Ovi Suite a szoftverek és a térképek frissítéséhez...

(#21534) nordican


nordican
tag

Lassan feladom.
A linkről, amit jety91 adott, letöltöttem a programot, lementettem a számítógépre, összekötöttem a telefont USB-vel a gépre, rákattintottam a számítógépen megjelenő alkalmazás ikonra és felraktam az OVI Mapsot. Szokás szerint a telefon memóriájából levett (most csak) kb. 15 MB-t, maradt 25. Meg a probléma is. Egert (és a környékét) ha felnagyítom, részletes térképet kapok, meg Pest is bejön részletesen, más viszont nem, és ha teljesen felnagyítom, még az a kevés részlet is eltűnik. Ha viszont wifi hálózatra csatlakozom (illetve csatlakozik automatikusan), minden fasza, tehát gondolom ez is azt mutatja, hogy a memória elég lenne. Nem lehet, hogy valami beállítás kérdése az egész?
Az alkalmazások között van egy olyan ikon, hogy Hely. Itt a Helymeghatározásra kattintva bejön a Helymeghatár. módszerek. Itt nekem csak a Beépített GPS van bekapcsolva, ez így jó van? (mondjuk azt se értem, hogy ha csak ez van bekapcsolva, miért csatlakozik automatikusan a wifire)

jety91-nek: Ha az üzeneteknél átállítom a memóriakártyára, akkor ugye nem tudom megtekinteni a már C-n lévő üzeneteimet. Ezeket át lehet pakolni valahogy a memóriakártyára?

(#21535) jety91 válasza nordican (#21534) üzenetére


jety91
őstag

Felajánlja, hogy átmásolod-e őket :))

Töröld le a memóriakártyáról a cities mappát és rakd fel újra a programmal amit fentebb írtam. Ha így se jó akkor passzolom a kérdést.

(#21536) club1 válasza nordican (#21534) üzenetére


club1
veterán

Azért csatlakozik WiFi-re, mert az Ovi/Nokia Maps internet-beállítások részénél nálad Online van beállítva.

(#21537) nordican válasza jety91 (#21535) üzenetére


nordican
tag

Nekem nem ajánl fel semmit, átállítom E-re, leokézom, és volt üzenet nincs üzenet. Ha visszaállítom C-re, akkor megint van üzenet.

Letöröltem a cities mappát, felraktam újra a mapsot, van megint cities mappám, viszont a térképről eltűntek a települések.

Most vigyem be a t-onlájnba? Még ha ott vettem volna...

(#21538) old rocker válasza jety91 (#21532) üzenetére


old rocker
veterán

Azért rakja vissza a cére, mert olyankor adatátviteli üzemmódban, nem PCSuite üzemmódban csatlakozol a számítógéphez. Ilyenkor automatikusan módosítja az üzenetek beállításokat a belső memóriára. Ami nem lenne nagy gond, ha nem kezelné az sms-kel együtt az e-maileket is; utóbbiaktól löttyen meg a memória időnként.
Két megoldás kínálkozik: vagy minden alkalommal beállítod újra a fiókokat, vagy veszel egy profimail elnevezésű programot. Ez a progi sajnos nagyon drága, 6-7000 Ft, viszont gyakorlatilag pécés levelezővel egyenértékű, amellett filekezelő (xplorer). Nagyon jól testreszabható, nyelv, betűméret, szín, mappákat csinálhatsz, paraméterezhető a letöltés intervalluma, gyakorisága és ami a fő: teljesen függetlenül az üzenetektől kezeli az e-maileket, vagyis állandóra beállíthatod, hogy a leveleidet a kártyára fogadja, nem áll vissza. Azt, hogy mivel töltse le, beállíthatod úgy, hogy mindig kérdezzen, vagy megadhatsz egy elsődleges letöltési pontot -pl. otthoni wlant - és egy másodlagosat, pl. a gprsnetet. Ha nem vagy otthon, automatikusan a másodlagossal tölti.
Én az E52-re is, az 5800-ra is megvettem, utóbbira akcióban, hírleveles áron 2000 Ft körül.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#21539) old rocker válasza nordican (#21537) üzenetére


old rocker
veterán

Rakd fel a gépedre az Ovi Suite-ot, mert a térképhez csak ez jó. Csinálj egy hard resetet, akkor visszaáll az eredeti térkép program. Figyelem, ez még csak a navigáció, azaz semmit nem fog mutatni, csak azt, hogy van egy piros pötty, az vagy te. Utána az OviSuite Maps-al töltsd rá Mo térképét. Ezt a memória kártyára telepíti. Ha ajánlgatja, van újabb változat a navira és frissíted, akkor azt a régi "mellé" rakja, azaz vesztesz 8-9 MB-ot.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#21540) Herjan


Herjan
tag

A telefon szoftverfrissítésére melyiket ajánljátok, az ovisuit és az nsu közül?

(#21541) nordican válasza old rocker (#21539) üzenetére


nordican
tag

Köszi, akkor ezt még megpróbálom. A hard resetet lehet ugye ezzel a kóddal is csinálni: *7372#

(#21542) Herjan


Herjan
tag

A frissítés előtt ki kell venni a memory kártyát?

(#21543) 64b0r válasza nordican (#21534) üzenetére


64b0r
aktív tag

Szia!
Szerintem az a gond, hogy nem töltötted le a térképet. Van egyszer az Ovi Térképek - a program, ez csinálja a navigációt, meg ez adja a kezelőfelületet, és van a konkrét térkép file, ami meg az utcákat tartalmazza. Azt Ovi suite-tal tudod leszedni, és azt lehet az E:-re is telepíteni. Kicsit zavaros tényleg, hogy van egy térképek nevű program, amihez külön le kell tölteni a térképeket, de ez van. :)

Elképzelhető, hogy a nagyobb városok térképadatai be vannak integrálva a programba - ezért találtad meg pestet, meg egert, meg félig fehérvárt, de külön le lehet tölteni a teljes M.O. térképet, és akkor nem akar folyton netre csatlakozni majd, ha olyan részhez ér, ami nincs meg neki, mert meg lesz neki minden részlet. ;)

[ Szerkesztve ]

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#21544) jety91 válasza nordican (#21541) üzenetére


jety91
őstag

Maradj a hardveres megoldásnál, mert egyszerűbb megjegyezni:

Zöld + Piros + Kamera gombot nyomd le és ezek után rá a Bekapcs gomb-ot a fehér képig.

Ez is a hard reset, de előtte mentsd le a névjegyzék, sms-stb adatokat a Nokia programjával (PC, OVI Suite-al)

(#21545) old rocker válasza nordican (#21541) üzenetére


old rocker
veterán

70 a vége, nem 72...7370

Frissítéshez Ovisuite; de aki teheti, vigye szervizeldébe, leírtam a tapasztalataimat az E52 topikban

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#21546) B1T3


B1T3
addikt

A mostani 3.5.5-ös SPB Mobile Shellem regisztrált, lenne gond, ha a 3.7 verziójú trialt letölteném, és feltelepíteném? Tehát akkor regisztrált maradna?
Vagy le kell törölni a jelenlegit, és utána telepítsem fel az újat?

(#21547) nordican


nordican
tag

Köszi, köszi, köszi, igazán nagyszerű ez a fórum.
Most elleszek egy darabig az információk feldolgozásával, ha sikerült valamire jutnom, jelentkezek.

(#21548) jety91 válasza nordican (#21547) üzenetére


jety91
őstag

Ha nagyon ráérsz olvasd át a 21547 hsz-t :DDD

(#21549) B1T3 válasza jety91 (#21548) üzenetére


B1T3
addikt

Plusz az 5230-as 3689 hozzászólását. :D

(#21550) nordican válasza jety91 (#21548) üzenetére


nordican
tag

Ezt most nem teljesen vágom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.