Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21551) nordican


nordican
tag

Na, összejött. Úgy tűnik, megúszom a hard reset-et, mert valóban csak a térképek nem voltak feltéve, igaz, az ovi szvítem sem volt a legaktuálisabb, ott hiába keresgéltem a térképfrissítést.
Összehasonlítva a nokia mapsot a garminnal nekem úgy tűnik mindenben jobb a nokia maps:
- gyorsabb
- nem fagy le, ha a térképen keresgélek (a Garmin leszokott, és olvastam, hogy másnál is csinál ilyet)
- dízájnosabb
- naprakészebb
- könnyebben kezelhető (nekem)

Még lenne néhány kérdésem:

1) Aki már élesben is kipróbálta mind a kettőt, tud olyat mondani, amiben a Garmin jobb mint a Nokia maps. Ha jól láttam, a Mapsban nem lehet koordináták alapján keresni, bár nem tudom, hogy ez hátrány-e. Érdemes-e tehát a garmint letörölni a kártyáról? 2 MB azért mégiscsak 2 MB.
2) Nem értem, hogy a Mapsban külön miért nem lehet letörölni egy országtérképet, az ovi szvítben csak azt az opciót találtam, hogy az összes törlése.
3) Azt értem, hogy pl. lakásban is meg lehet nézni a térképeket, meghogy a navigáció nem indul el a lakásban, de akkor a főképernyőn miért jelenik meg a jobb felső sarokban a "GPS elérhető" jel?

(#21552) nordican válasza jety91 (#21548) üzenetére


nordican
tag

Ja, leesett. Szóval, hogy mind a 21547 hozzászólást...

(#21553) club1 válasza nordican (#21551) üzenetére


club1
veterán

A "GPS elérhető" az "GPS bekapcsolva" akar lenni.
A Garminhoz több réteg van, azaz pl. a magyarországi turistautak letölthetők hozzá vagy a topológia térképek megvásárolhatók rá, így ha kiszállsz az autóból, át tudsz arra váltani, és nem tévedsz el terepen/erdőben/mezőn sem...
A Garmin országtérképei gyakrabban frissülnek, pl. M6-os már régóta Pécsig van rajta, míg a Nokia Maps-ban még csak Dunaújvárosig ér. Az M31 is megjelent már a Garminokon...
A Garmin nem csináltat velem olyan vargabetűket, amilyeneket a Nokia Maps szokott (pl. elküld a 2 km-re levő autópályára, ha csak a falu végébe akarok menni...).
Garminban sem tudod az egyes országok térképeit törölni...

(#21554) Prego


Prego
senior tag

Ez normális fél óra után?

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#21555) Prego válasza Prego (#21554) üzenetére


Prego
senior tag

SIkerült neki 1 óra után ... asszem ez negatív rekord

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#21556) club1 válasza Prego (#21555) üzenetére


club1
veterán

Kint voltál vele nyílt terepen (rálátott az égre)?

(#21557) Prego válasza club1 (#21556) üzenetére


Prego
senior tag

kivágtam az erkélyre. sikerült végül elmennem a legközelebbi buszmegállóig is, buszon azért már nem tudta követni az utamat ... ez a hátulütője annak, ha az ember atombunkerben lakik :D

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#21558) B1T3


B1T3
addikt

Jut eszembe: a helymeghatározás beállításainál a hozzáférési pont T-Mobile WAP-on van; ez befolyásol valamit, illetve szükséges átállítani, vagy mikor lehet szükséges (további opciók: T-Mobile NET, T-Mobile MMS, web'n'walk)?

(#21559) kp78


kp78
addikt

Üdv Fórumtársak!

11 napig nem voltam, csak annyi lenne a kérdésem, hogy történt-e vmi fontosabb telefonnal kapcsolatos dolog. Jött-e ki vmi jó kis program, vagy bármi újdonság, ami többeknek tetszik.
Persze gondolom nem sok minden történt, de gondoltam, hátha mégis.
Előre is :R

(#21560) club1 válasza B1T3 (#21558) üzenetére


club1
veterán

Ha pénzért akarod a helyzeted meghatározni akkor WAP/NET/wnw is jó. Ha nem, akkor meg csak a beépített GPS mellett kell legyen a pipa.

(#21561) old rocker


old rocker
veterán

Még jobb, ha lekéri SMS-ben a GPRSNET beállítást és a wap helyett azt használja... ha fizetni akar. Egyébként a biztonság és kényelem kedvéért célszerű előfizetni egy alap mobilnet csomagra, bármelyik szolgáltatót is használja a felhasználó.

1. Nem mindig van wlan.
2. Csak egyszer ugorjon be valami technological breakdown vagy egy tévedés...

(Én egyszer jártam úgy, még az E51-el, hogy netrádióra akartam csatlakozni és késő este lévén, holt fáradt voltam, alig láttam, a wlanom helyett gprsnetre nyomtam, amikor megkérdezte, mivel akarok csatlakozni. Mivel akkoriban is volt a trémobilnál net előfizetésem, csak 8 rugóba került fél óra zenehallgatás... Kiszámoltam, csomag nélkül 78 ezret kóstált volna a tévedésem.)

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#21562) B1T3


B1T3
addikt

Köszönöm a válaszokat.

Egyébként elsősorban arra irányult a kérdésem, hogy a már említett opciók (T-Mobile WAP, T-Mobile NET, T-Mobile MMS, web'n'walk) közül melyiket célszerű beállítani, ha igénybe szeretném venni ezt a szolgáltatást; alapértelmezetten a WAP-on van.

(#21563) Prego válasza old rocker (#21561) üzenetére


Prego
senior tag

Néha örülök hogy nem váltottam előfizura, így max 3-5 ezret bukhatok, ha lemegy a kártyám. Amúgy nekem szokott jönni SMS, hogy internet forgalma meghaladta a 10kb-ot. Én használom az AGPS-t, egyszer nem jött még ilyen üzenet, csak akkor amikor Ovi map letöltött valami térképet 1,5MB értékbe.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#21564) old rocker válasza B1T3 (#21562) üzenetére


old rocker
veterán

mint írtam: az ideális a GPRSNET, aminek a beállítását SMS-ben le lehet kérni a szolgáltatótól, a telefonos ügyfélszolgálattól. T-mobile pl. 1430, kapcsolás ügyintézőhöz 0.

De, ha akarod, még 17-szer szívesen válaszolok rá ugyanezt.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#21565) varga.balazs válasza old rocker (#21564) üzenetére


varga.balazs
aktív tag

nem arra gondol, hanem hogy melyik hozzáférési pont a legjobb. De én szerintem most nem befolyásol semmit hogy t-mobile wap, t-mobile net vagy a web n' walk-al netezik...szerintem ugyanaz végülis, nem?

[ Szerkesztve ]

(#21566) old rocker válasza varga.balazs (#21565) üzenetére


old rocker
veterán

a mobil tévénél - most váltottam egy hónapra, amíg az intenzíven kényszerpihenőztem - elfut a vebendvalkkal, de - állítólag - a gprsnet az igazi.

Régebben tudom, hogy nem volt mindegy, wapozik, vagy gprs alapú adatforgalmat bonyolít. Én minden esetre ahogy cserélek telefont, rögtön lekérem a beállítást, vagy beállítom a témobil honlapja segítségével a dzsipiájriszt....

Amúgy a magam száraz humorával arra utaltam volna, hogy szerintem a gprsrnet a legjobb.

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#21567) freaghill válasza bela85 (#21507) üzenetére


freaghill
őstag

Nem használod?
xD XpressMusic.... :D

(#21568) bela85 válasza freaghill (#21567) üzenetére


bela85
aktív tag

Tudom, hogy XpressMusic teló..de én nem használom a zenelejátszó funkciót.. nem hallgatok rajta zenét.. nincs időm rá :)
Csak telefonálásra, és Navigációra használom.. na meg persze fényképezésre..:)

(#21569) Jamby18


Jamby18
senior tag

PrintScreen-t milyen képlopóval lehet leszedni telóról, sikerült a HTC téma,csak elég macerás digi géppel fotózgatni.
Illetve milyen zenelejátszót kellene rátenni, kipróbáltam a PowerMP3 lejátszót tök korrekt csak sikerült megfagyasztania a telót, mert balra fordításoknál szürke képet adott be, aztán menet közbe akarva akaratlanul elfordítottam.
Beleégett a képernyőbe a kilépés, és nem lehetett bezárni se a lejátszót. Nyilván bugos mint a zállat.
Kinek mi vált be?

(#21570) jety91 válasza Jamby18 (#21569) üzenetére


jety91
őstag

Képlopó: bestscreensnap
Zenelejátszó: TTPod

(#21571) stewe780 válasza jety91 (#21570) üzenetére


stewe780
őstag

A TTPod bejövő hívás lerakása utána pause-ban marad? Vagy folytatja a külső hangszórón? (már amennyiben kirántom a fülhallgatót, szokásom, telefonálni jobban szeretek anélkül)

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#21572) Watto1991 válasza stewe780 (#21571) üzenetére


Watto1991
senior tag

Na ez engem is érdekel, elég kellemetlen, mikor telefonálás után el kezd bömbölni az utcán a zene.
Továbbá hogyha abban a pillanatban hívnak, mikor elindítom a zenét, a másik embernek a fülébe fog ordítani a zene... csodálatos...

(#21573) jety91 válasza stewe780 (#21571) üzenetére


jety91
őstag

Őszintén szólva én nem szeretem kihúzni a telefont, de ha lesz rá alkalmam kipróbálni, akkor jelzek. Bár szerintem folytatja.

(#21574) jety91 válasza jety91 (#21573) üzenetére


jety91
őstag

telefonból* :DDD

(#21575) 64b0r válasza Watto1991 (#21572) üzenetére


64b0r
aktív tag

"Továbbá hogyha abban a pillanatban hívnak, mikor elindítom a zenét, a másik embernek a fülébe fog ordítani a zene"

Nem hinném.
1. Elindítod a zenét -> a te füledben szól.
2. Bejövő hívás -> zene elhallgat, csörgés/csengőhang elkezdődik.
3. Kirántod a fülest -> csengőhang kihangosodik.
4. Felveszed a telefont -> csengőhang is elhallgat, lehet beszélgetni.
5. Leteszed -> zene újra szól (ez a rész tényleg gáz)

Javíts ki, ha tévedek, de nem lehet úgy megoldani, hogy a zene, amit hallgatsz, szóljon a vonal másik végén. :N

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#21576) Karma válasza 64b0r (#21575) üzenetére


Karma
félisten

Dehogynem, próbáld meg hívás közben elindítani a zenelejátszót ;)

“All nothings are not equal.”

(#21577) nordican


nordican
tag

Tudja valaki, hogy hogyan tudnék lejátszani flv-ben tárolt YouTube videófájlokat a telómon? Muszáj előtte konvertálni más formátumra?

(#21578) Prego


Prego
senior tag

Tegnap haver vásárolt egy n97 minit, nyomkodtuk mindkét készülléket, háát, nagyon nem estem hanyatt a "csúcs" nokiától. A két készülék lényegében ugyanazt tudja, az n97 mellett szól a jobb összeszerelési minőség (bár amióta gumitokban van az enyém, nem zavar a lada típusú illesztési hézag), illetve a külön qwerty, mindez 3x árért. Ugyanúgy rezisztív kijelzős mint az 5800, a GPS ugyanúgy 20 perc alatt pozicionál, amit nem próbáltam ki és számomra fontos lenne, az hogy az n97-nek jobb e a hangminősége, de mit számít ez manapság egy telefonnál ... :D Én személy szerint megnyugodtam hogy jól váalszottam amikor megvettem az 5800-át. :)

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#21579) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Délután egy óta próbálom visszaálltítani erre a rakás szemétre az adataim, azóta sikertelenül. Ez valami eszeveszett!

Aquila non captat muscas.

(#21580) kali válasza Prego (#21578) üzenetére


kali
legenda

néhány dolgot azért elfelejtettél megemlíteni, amik a magasabb ár mellett szólnak... :U
hogy csak a fontosabbak említsem;
- 8 gb saját memória + a memóriakártya lehetőség
- a kijelző előtti anyag nem gagyi és könnyen karcolódó műanyag
- jobb kamera (5 mp vs 3.2 mp)

a gps egyik telcsinél sem 20 perc alatt poziciomnál, hanem a töredéke alatt, csak nem kell tőlük sajnálni a mobilinternetet, hajrá a-gps!

(#21581) KovácsGéza


KovácsGéza
tag

Sziasztok!

4-5 órája tölt a telefon. Eddig ha jól emlékszem két óra alatt feltöltött.

Ez mi lehet?

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#21582) Nagya21


Nagya21
addikt

Üdv Mindenkinek!!
Bocsesz, hogy ide irok, de ez a topik jobban pörög mint az x6-os
Kérdésem az lenne, hogy valami ram tisztogató programot tudtok-e ajánlani, mert ki-bekapcsoláskor még 46-47Mb ram van a ketyerén(128-ból), de miután ezt azt elindítok-bezárok etc utána csak 31-32Mb ram marad.
A nokiaprogramok.hu-n reggeltem, a szignózással (még) hadilábon állok.
Ha valaki tudna ajánlani vmi jó progit, megköszönném.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#21583) Prego válasza kali (#21580) üzenetére


Prego
senior tag

anyaghasználatot említettem, haverom kissé csalódott volt hogy csak rezisztív a kijelzője (ő már régebb óta iPhone tulaj, vissza meg nem néz az ember :D ), a belső memória méret-kifogást elfogadom bár megjegyzem hogy ehhez nem adtak memóriakártyát, míg az 5800-hoz igen.
Be volt kapcsolva mindkettőnél az A-GPS, nekem szombaton, itthon 1 óra volt a pozicionálás ... de remélem idővel tanul és egyre gyorsabb lesz

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#21584) Prego válasza KovácsGéza (#21581) üzenetére


Prego
senior tag

volt anno ilyen egy régi telefonomon. Táphiba volt, talán szervíz megerősítheti

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#21585) B1T3 válasza Nagya21 (#21582) üzenetére


B1T3
addikt

RAMblow nevű programot használom, nem szükséges szignózni, azt hiszem a próbaverziója 15 napos, és a lejárta után letöröltem, majd újratelepítettem, és futott is tovább. A használata is könnyű, magától értetődő.

(#21586) kali válasza Prego (#21583) üzenetére


kali
legenda

hidegen indítva is sok az az idő, nekem a normál n97 esetében alig volt több a-gps nélkül, mint 10 perc, és utána - melegen - már gyorsabban ment, a-gps rásegítéssel meg olyan gyors volt, hogy percben sem lehetett mérni! amik nálam jártak 5800 telcsik, azok sem voltak sokkal lomhábbak ilyen téren!

(#21587) SomaV válasza Prego (#21578) üzenetére


SomaV
csendes tag

Hali!
Nekem két 5800-as volt,(az elsőt véletlenül összetörtem)de a pozicionálás gps=max 30mp ,gps-a nélkül max.3perc !

(#21588) Jamby18


Jamby18
senior tag

Hogy is nézek én ki? ;)

Köszönöm aki segített nekem. A T-Mobile H valamiért nem teszi ki felülre,de nem érdekes illetve az időjárás csak Budapestet ismeri.

[ Szerkesztve ]

(#21589) Prego válasza SomaV (#21587) üzenetére


Prego
senior tag

hát ilyen ez a belváros, vastagok a falak, de talán atomtámadás esetén nagyobbak az esélyeim :D
Tegnap este mondjuk elindultam a Szent István körút 1-től a Weiner Leo utca 20-ba, nem sikeredett neki pozicionálni.

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#21590) club1 válasza Prego (#21589) üzenetére


club1
veterán

Én kertvárosban lakom, amíg kiállok a kertből az utcára, kb. addig tart a pozíció keresése (1-1.5 perc). Igaz, a telefontartó a szélvédőre van tapasztva, így a telefon jól látja az égboltot. Amennyiben viszont egészen máshol kapcsolom ki a GPS-t, mint ahol bekapcsolom, akkor több percig is eltarthat a pozíció megtalálása. (Csak a beépített GPS-t használom pozíciókeresésre.)

(#21591) sz_abika


sz_abika
addikt

Sziasztok!

2 kérdésem lenne...
Van e valami lehetőség arra, hogy a skyfiret működésre bírjam itthon? Azt írja hogy az országomban júli 1 óta nem támogatott a dolog... :/
Adobe Flashből mi a legújabb? Letöltöttem .swf flash gameket rá, és kiiírja hogy nem támogatott verzió.

PSN: xszabikax

(#21592) club1 válasza sz_abika (#21591) üzenetére


club1
veterán

Az egyetlen lehetőséged, ha olyan ip címet tud nekik hazudni a telefonod, ami nem magyar és olyan országbéli, amit a Skyfire nem támogat. Ilyet pl. jó országbéli proxy vagy vpn kiszolgáló használatával lehet elérni. A free ilyen kiszolgálók viszont általában tetű lassúak, így amit nyersz az egyik oldalon, elveszíted a sebességen...
A telefonokon szerintem embedded/butított flash lejátszó fut, amivel direkte nem mobilokra készült flash fájlokkal problémád lesz...

(#21593) old rocker


old rocker
veterán

Srácok, hadd ne bogarásszam most végig: az SPB Mobile Shell 3.7-es verzió konkrétan miben jobb a 3.7nél?

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#21594) 64b0r válasza old rocker (#21593) üzenetére


64b0r
aktív tag

A 3.7-es a 3.7-esnél? Hát olyan hosszú a lista, hogy felsorolni sem tudnám. :U

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#21595) old rocker válasza 64b0r (#21594) üzenetére


old rocker
veterán

affranc... a rohadt kapkodás ... 3.05-nél

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#21596) 64b0r válasza old rocker (#21595) üzenetére


64b0r
aktív tag

Először is felteszem, hogy 3.5.5-t gondoltál. :D (ez volt a 3.7 előtti legfrissebb, gondolom, még mindig sietős neked) ;)
Én úgy tudom, hogy semmi komolyabb eltérés nincs, csak átportolták symbian ^3-ra, azaz mostantól azon is elfut. Sőt, az is lehet, hogy S60v5-ön a 3.7 el sem indul. :F

[ Szerkesztve ]

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#21597) old rocker válasza 64b0r (#21596) üzenetére


old rocker
veterán

köszi! :)

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#21598) kasa85


kasa85
őstag

Sziasztok.Vettem használtan egy Nokia 5800 Xp telcsit,és át linkelném az összes kérdést amit az sg.hu feltettem mivel ott eléggé ki halt a topik,és egyértelmű választ sem kaptam a gondokra,hátha itt találkozott ezzel a problémával valaki :F
Link hsz.1.
Sziasztok.Egy nagyon fontos segítség kéne mert eléggé bizonytalan vagyok a használtan vásárolt telefon állapotáról.A továbbiak a problémám a készülékkel.A telefonon mikor filmezek kb:30-40perc múlva szét esik a kép(megáll,utána becsíkosodik) és a telefon újra indul.Érdekes mikor ujjra indul a készülék nem kéri a pin kódot,hanem bejön a Nokia logó,és utána alap helyzetbe áll a telefonom.A telót szétkaptam,és meg takarítottam,a legfrissebb driver van rajta illetve,több féle Convert progival is ki próbáltam,és nem szűnik meg.Személy szerint én túlmelegedésre gyanakszom mivel csak terhelés alatt huzamosabb idő után fagy.Esetleg akinek volt ilyen tapasztalata,illetve valami ötlete hogy mi lehet ez akkor szívesen fogadnám a segítségeket mert elég szúró érzés ezt tapasztalni a lényegében ujj készülékemtől.Segítségeteket előre is köszönöm.
Link hsz.2.
Hali.Nos végig csináltam már egy jó hete,azóta is csináltam a vissza állításos,formázos dolgot,de sajna nem segített most jelenleg a legfrissebb van fent.Szofververzió.
V51.0.006
Szoftververzió dátuma
09-07-2010
Egyedi verzió
51-0-006-V03.01
EGYEDI VERZIÓ DÁTUMA
09-07-2010
Nyelvi csomag
05
Modell
5800XpressMusic
Típusjelölés
RM-356
Legutóbbi frissítés
Nincs frissítve

Link.hsz.3.
Sziasztok.Valaki tudna adni egy jó programot amit feltelepítve tudnák használni filmek nézéséhez.Egy próbát tennék hátha azzal nem fagy mint az alap lejátszóval a teló.

Link.hsz.4.
Amúgy itt egy video,hogy hogyan esik szét a kép 30-40perces folyamatos filmezés közben, és resetel a készülékem.Szegény csákonak meg már a bejelentkezésnél csinálja a video alapján.
http://www.youtube.com/watch?v=6pgURvL2RHM

Pár hsz ki szedtem,de így is sok amit ide linkeltem ezért elnézést,csak mindenféleképpen tudatni szeretném a menetét amiket eddig meg csináltam.
A türelmes végig olvasást,és segítséget előre is köszönöm :R :R :R

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#21599) kasa85


kasa85
őstag

Amúgy ide firkantottam.
http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1223036741

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#21600) jety91 válasza kasa85 (#21598) üzenetére


jety91
őstag

Nem tudom te formázás alatt mit értesz, mert van kétféle.

Soft Reset visszaállítja a telefont alapbeállításokra, a Hard Reset a Z meghatóról újrahúzza a C-t.

Hard Reset sokat szokott segíteni, előtte egy memkari formázással vegyítve.

Hardveres megvalósítás: Zöld + Piros + Kamera gomb + Bekapcs gomb a fehér képig lenyomva tartva
Szoftveres megvalósítás: Tárcsázóba: *#7370#

Ha ezek után is csinálja, és jól van átkonvertálva a film, akkor szívás.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.