Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19851) rin02 válasza darál0w (#19849) üzenetére


rin02
aktív tag

Én meg rokonom 5800-ját, mert a GPS rossz volt benne, erre kicserélték a telefont egy újra, plussz ajándék hátlapot adtak. :P Úgyhogy jó tapasztalataim vannak a Nokiáékkal. Lekopogom.

rene0619: Szerintem is az van, hogy az egészet megformázzák, majd újra rárakják az egész firmware-t. Mindenesetre köszi az infót. És a szervízben mennyi idő volt ez?

Mindenesetre már várom, hogy felrakják a V51-et, mert azt írják, hogy : "a változásokról csak annyit, hogy az alap 50-es szoftverhez képes jelentős gyorsulást tapasztaltam". Ez azért jó hír, mert én már a V40-el teljesen megvoltam elégedve...

[ Szerkesztve ]

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#19852) Barthezz2 válasza Hatvan9 (#19844) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Dehogy :) De miért mondod, hogy kár?

rin02: 5530 is gyors lett ezzel a „köztes” frissítéssel.

Everybody lies.

(#19853) Barthezz2 válasza Hatvan9 (#19844) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Dehogy :) De miért mondod, hogy kár?

rin02: 5530 is gyors lett ezzel a „köztes” frissítéssel.

Everybody lies.

(#19854) darál0w válasza rin02 (#19851) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

mondom...nagyobb gondom sosem volt...

akkor is csak beázott a telo, kiszárítottam :D

és ugy vittem be. teljes csere volt :D

szal nekem is jo tapasztalataim vannak...csak már régi :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#19855) Hatvan9 válasza Barthezz2 (#19853) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Nem rég volt egy ilyenem és hatalmasat csalódtam benne.
Sok mindent elcsesztek nagyon benne.
Az alján az érintőgombok katasztrófa vagy 10x megnyomtam hívás megszakításkor.És hát ez miatt nincs hardreset se csak a 7370 visszaállító.
A kijelző kisebb az 5800 -ástol de valahol szebb az oké de szabadban láthatatlan a kijelző teljesen eltűnik fénnynél maxra meg nem lehet álltani mert az 1000mAH aksival fél nap alatt eldobta amúgy is magát.(Ez lehet azért mert Ázsiai volt.)
És hát a hátlap tényleg lötyög és elég idegesítő főleg hogy a készülék előlapja fém.
Egy jó hátlappal simán lekörözhete volna az 5800 anyaghasználatát.
Nagy fájdalom a HSDPA vagy legalább egy 3g.
GPS is.

Az 5800 után sokkal jobbat vártam.

[ Szerkesztve ]

(#19856) Bailey válasza rin02 (#19848) üzenetére


Bailey
senior tag

Én kb. két éve vittem el kollégám E65 mobilját frissíteni.Pólusban beadtam,azt mondták fél óra,elmentem a Media Marktba nézelődni,fél óra múlva visszamentem kész volt.
Ha csak frissítenek,szerintem most is ennyi lehet.

(#19857) Krisz79


Krisz79
őstag

Hú de régen jártam itt,de itt vagyok. :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#19858) Misály válasza rene0619 (#19850) üzenetére


Misály
addikt

Otthon megmarad ugye mindened, szervizben meg nyers install van es első indítás után - ha jól emlékszem - települ a qoffice. Ezt otthon el lehet végezni phoenix-el vagy jaf-al, szolgáltatói telefonnal is megy ha még nem jött ki az új soft, igaz akkor garanciának annyi.

(#19859) club1


club1
veterán

Másnál is azt írja ki a Quickoffice új dokumentum/táblázat létrehozásakor, hogy "No application licence - No licence for feature."? Mert akkor így nem sok értelme van, ha gyárilag fent van a telefonon...

(#19860) Barthezz2 válasza Hatvan9 (#19855) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Enyém honi gyártmány, de ennek ellenére a hátlap tényleg nem a legjobb. Pár hónap után tiszta zsebkarc, de annyira nem zavaró.
Az érintőgombokkal nekem nincs bajom, erélyesebben kell kicsit nyomni mint a kijelzőt, de eddig mindig azt csinálta amit kell. A kijelzőnél sem tapasztaltam, hogy napfényben ne látszana, persze nem tökéletes, de szerintem hozza az átlagot. HSDPA meg nekem nem hiányzik, az előző telómon sem használtam ki, itt meg van wifi, ha gyorsan kell valami, akkor meg azért az EDGE ott van(bár jelenleg vodás vagyok, szal az nincs..). GPS nélkül is megvagyok. Jobban tetszik, meg kompaktabb a méret, az előbb említettek meg annyira nem hiányoznak, azért is választottam ezt :)

Akksi tényleg gyenge pont(az nálam is made in korea :O ), de annyira nem vészes. Tegnap 4 kor vettem le töltőről, este 4 órát neteztem, közben volt 2 óra zene is, és éjjel is bekapcsolva maradt. Most tettem fel töltőre. Átlagosan meg azért 1 - 1,5 napig elvan.

Bár most szerintem megjáratom vele a szervizt, mert kijött az usb csatit kis védő műanyag ajtó(vagyis csak a műanyag, a gumi rész ott maradt). Lehet besírom, hogy szar az akksi is, hátha kapok egy európait bele :DDD Na meg akkor már a hátlap is karcos :D

Everybody lies.

(#19861) hülyegyerek válasza Barthezz2 (#19860) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Felejtsétek már el ezt a hülyeséget....Nincs európai akku,meg európai alkatrész.Mindent a távolkeleten gyártanak ,csak az összeszerelés helye változik.
Az akksi meg egyszerűen azért sz@r,mert 1000mAh-val nem lehet megváltani a világot.Nem érintős telefonokba is kevés,nemhogy 5530-ba.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#19862) Scipi


Scipi
csendes tag

A mostani frissítésekkel is csak négy kontakt helyezhető el a főképernyőn? Vagy azóta már változott valami?

Samsung - Nokia 5310 XM - Nokia 5800 XPress navi

(#19863) rin02 válasza Scipi (#19862) üzenetére


rin02
aktív tag

Már a V40-el új főképernyőt kaptunk, pont mint az X6-ban. Majd jött a V50, majd most a V51. Érdemes frissíteni.

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#19864) Vikthor


Vikthor
nagyúr

N8-as októberben jön...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#19865) varga.balazs válasza rin02 (#19863) üzenetére


varga.balazs
aktív tag

természetesen a t-s telókon még ez mindig csak álom :D egyébként van valami egetverő újdonság az 50eshez képest?

[ Szerkesztve ]

(#19866) kali válasza varga.balazs (#19865) üzenetére


kali
legenda

de az is lehet, hogy már csak álom, hiszen már nem forgalmazzák a telcsit...

(#19867) varga.balazs válasza kali (#19866) üzenetére


varga.balazs
aktív tag

háát...elképzelhető. bár most így utánnanéztem javításoknak, videóhívást meg mailt nem használom. tehát valójában nem hiszem hogy túl nagyot dobna rajta. nekem végülis így sincs bajom vele :D illetve van. nem tudom valakinél jelentkezik-e az néha, hogy menüből visszalépve vagy bármiből kilépve eltűnik az óra főképernyőről.

(#19868) darál0w válasza varga.balazs (#19867) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

no...ez nálam is hiba...de csak ha játékokbol lépek ki, és nem mindig...olyankor ki/be kapcs...

igaz nekem 5230van :D

lehet HR kéne :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#19869) rin02 válasza varga.balazs (#19867) üzenetére


rin02
aktív tag

Nálam nincs olyan hiba. Azt mondják, hogy jelentős gyorsulást kapott a V50-hez képest... Én már a V40 óta teljesen megvagyok elégedve vele.
Mániákusok azt mondják, hogy jön még egy V60, amiben sok újítás lesz... :U (N97 főképernyőjében bíznak, de az ki van zárva szerintem.)

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#19870) Steven válasza rin02 (#19869) üzenetére


Steven
addikt

fórumokon van v60 beta amivel tesztelgetnek ,hogy mi az igazság nemtom rengeteg cfw kép van fent róla ... külföldi fórumon egy srác írta hogy apja nokiánál dolgozik és lesz v60... őszre valószínű... nemtom ki ,hogy van vele ,de ellenben veled én nem vagyok elégedett még most sem a telefonnal én sokat használom főleg netezésre és meg kell ,hogy mondjam tele van buggal:
...gyakran fagy belassul, szar az egész ... a fényképezője egy rakás szar nekem k810i m volt xeon vakuval és nappal is ezerszer szebb képeket produkált pedig aztán az nem mai darab...Kinetic scroll a főmenübe ha rányomok és le akarom húzni fel ugrik ... ha mailt kapok és elolvasom akkor is jelzi hogy nem olvastam el csak restart után tűnik el a jel.. stb

Szval tudnék mit javítani rajta és akkor még fejlesztésről nem is beszéltem n97 homescreen stb

Az ovi suit is csak mostanában kezdett el használhatóvá válni!

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#19871) fmate95


fmate95
csendes tag

Sziasztok! Sikeresen megvettem az 5800mat :D Namost az a kérdésem hogy ez az Ovi Store hogy használható? Tényleg ingyenes? Mert beregisztráltam és nem látok olyat hogy letöltés csak hogy küld mobilra egy szöveges izét és úgy kell letölteni. Ez nem kerül pénzbe? Nem akarok majd hirtelen tízezres nagyságú számlát....előre is köszi :)

(#19872) Scipi válasza fmate95 (#19871) üzenetére


Scipi
csendes tag

Én úgy tudom ingyenes, mert édesapámnak az van, és ő minden gond (illetve pénz) nélkül megcsinálta. De ebben majd a többiek, a tapasztaltabbak segítenek, mert én még csak most várom a telot:D

Viszont lenne egy kérdésem, hogy az 5800 XpressMusic és Navigation Edition között mik a konkrét különbségek??

Samsung - Nokia 5310 XM - Nokia 5800 XPress navi

(#19873) jety91 válasza fmate95 (#19871) üzenetére


jety91
őstag

Talán a telefonon kéne használni az OVI Store-t nem? :U

Van hozzá külön kliens a telefonon.

(#19874) club1 válasza Scipi (#19872) üzenetére


club1
veterán

Régen a Nokia Maps-ben voltak különbségek (a Music-on csak pénzért navigált), illetve volt egy minimális design különbség a telefon előlapján. Mára már csak az utóbbi maradt meg.

(#19875) attisx válasza jety91 (#19873) üzenetére


attisx
addikt

Vagy némi User Agent buherával, mobilnak álcázhatja a firefox-át, és akkor megy PC-ről is a letöltés... ;)

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#19876) Scipi válasza club1 (#19874) üzenetére


Scipi
csendes tag

Akkor lényegében minden más paraméterében megegyezik? Ugyanúgy van WiFi a Nav.ban is? Mert nézegetem, hogy hol lehet kapni, és néhány helyen valamiért azt írják, hogy a Navigation Editionben nincs WiFi, máshol meg van. Szóval ezt nem nagyon értem :F

Szerintetek hol lenne érdemes venni?

[ Szerkesztve ]

Samsung - Nokia 5310 XM - Nokia 5800 XPress navi

(#19877) club1 válasza Scipi (#19876) üzenetére


club1
veterán

Mindegyikben van WiFi.
Auchanban 65e Ft a kártyafüggetlen, hivatalos garanciával.

[ Szerkesztve ]

(#19878) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Ovi Maps-ben van olyan lehetőség, hogy beírom, hogy hová szeretnék menni és megnézhetem, hogy milyen útvonalon fog vinni?

Ilyen szimuláció féleség, ami offline is működik.

(#19879) club1 válasza Gabesz1019 (#19878) üzenetére


club1
veterán

Ha csak azt írod be, hogy hová szeretnél menni, offline honnan tudná a telefon, hogy honnan indulsz? Max. ha megadod. Na az itt nem működik...

(#19880) Gabesz1019 válasza club1 (#19879) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Igen erre gondoltam, hogy megadom, hogy honnan hová, de akkor ilyet nem lehet.

Még egy kérdés, voltam korábban a maps.ovi.com oldalon az oldal magyar nyelvű volt, most is felmentem rá, de most angol, hol tudom átállítani magyarra?

(#19881) Gabesz1019 válasza Gabesz1019 (#19880) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Megtaláltam. :)

(#19882) Pityu89


Pityu89
senior tag

Ha főzött romot használok akkor tudok telefont frissíteni? Vagy vissza kell tennem a gyárit. Hogy működik ez? Sosem csináltam még moddolva. :)

(#19883) tariattila válasza Pityu89 (#19882) üzenetére


tariattila
veterán

nem... rárakod a következő moddoltat... vagy gyárit is akár...

(#19884) rene0619


rene0619
aktív tag

Meg is van a v51.most frissítettem!kíváncsian várom a "performance improvementet" :D

(#19885) Watto1991 válasza rene0619 (#19884) üzenetére


Watto1991
senior tag

Hali!
Hogyan csináltad? Tegnap délután próbáltam Noki Software Updaterrel, de nem talált az 5.0-nál frissebb verziót. Gyárilag független teló, szal' biztosan nincs szolgáltató korlát.
Köszi!

(#19886) M@Db0Y válasza Watto1991 (#19885) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Telefonon keresztül keressél és már tölti is le :) Épp most frissítek!

(#19887) rene0619 válasza Watto1991 (#19885) üzenetére


rene0619
aktív tag

FOTA...NSU-n keresztül később jelenik meg általában

(#19888) Steven válasza rene0619 (#19887) üzenetére


Steven
addikt

nsu-n is van már ... remélem kevesebbet fog fagyni a teló:)

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#19889) stewe780


stewe780
őstag

Majd aki frissített v51-re, kérem ossza meg a többiekkel az első tapasztalatait.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#19890) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Melyik az a téma ami úgy néz ki mint az 5800 gyári témája a Sound waves csak átlátszóak a kezdőképernyőn a gombok (Telefon, Névjegyzék)? Egyszer már fent volt a telefonomon de most nem találom. :U

(#19891) Steven válasza stewe780 (#19889) üzenetére


Steven
addikt

ha jött mailom nem tünt el a boríték ... most már végre 51 szoftver verzióval odébb sikerült kijavítani ezt a hibát:D
Scroll hiba is megszűnt nem ugrál a menü ha rá nyomom az ujjam

viszont ovi nem frissíti az üzeneteimet (sms) nem jöttem rá miért...

Amúgy eddig jobbnat tűnik mint az elöző.. fagyások majd úgy is netezés alatt derülnek ki.
Viszont megnyitottam egy rakás alkalmazást és nem lassúl be olyan csunyán a teló ahogy eddig...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#19892) dipeti


dipeti
senior tag

Új szoft: Gyorsabb lett. Szebb a görgetés a menüben. Megéri frissíteni. Azért a default témát megcsinálhatnák úgy, hogy a kontaktos HS-nél átlátszóak legyenek a 'dolgok'. :W

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#19893) Steven válasza dipeti (#19892) üzenetére


Steven
addikt

rakj rá gyári c6 témát, az egész korrekt... téma nem érdekel úgy is szubjektív és neten van belőle 1000.... telefon működjön jól....

Böngésző jobb lett, kevésbé lassul be nagy oldalaknál, bár még mindig fura pl scrollozásnál kicsit szaggatott ... viszont most normálisan működik végre ...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#19894) rin02 válasza Gabesz1019 (#19890) üzenetére


rin02
aktív tag

Ez engem is érdekelne, mert én nem tudok ilyenről. Esetleg erre gondolsz? [link]

[ Szerkesztve ]

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#19895) freaghill


freaghill
őstag

Hogy lehet frissíteni 50es fw-re?
Nekem kell ide oda másolgatni?
Vagy csak egy program ami feltelepíti? :Y

(#19896) freaghill


freaghill
őstag

Megtaláltam

(#19897) club1 válasza stewe780 (#19889) üzenetére


club1
veterán

Nézem, valami megváltozott a főképernyőn. Hát most vettem észre, hogy a Telenor HU visszaállt a frissítést követően H pannon 3G-re. :D

(#19898) Intel q8200


Intel q8200
senior tag

Végre telefonról, wifivel sikerült elindítani a v51-es frissítést!
Remélem jó lesz. :)

iPhone 14 pro

(#19899) Watto1991


Watto1991
senior tag

Az új software-rel kicsit gyorsabb lett, a görgetés jobb lett. Más különbséget nagyon nem veszek észre.

(#19900) kp78


kp78
addikt

Nekem NSU-val ment fel, FOTA-n egyfolytában hiba a kapcsolatban üzenetet dobott.
A menüben most határozottan jobb lett a görgetés, és nem csinálja azt, hogy ráböktem a legalsó sorban vmire, erre elindult a görgetés lefelé.
Egyebet én sem tapasztaltam egyelőre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.