Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19651) rin02 válasza SomaV (#19649) üzenetére


rin02
aktív tag

Nincs összehasonlítás, mert nem igazán lehet. Ebben is és abban is vannak nagyon jó dolgok és nagyon rosszak is. Én nagyon szeretem a Symbian-t, nagyon kényelmes és felhasználóbarát. Bár utóbbi függ attól, hogy melyik gyártó kezéből kerül ki, mert például a SonyEricsson nem tudja kényelmessé és gyorssá tenni valamiért. Samsung és Nokia már annál inkább. a Symbian-nak mélyre nyúlnak vissza gyökerei, az Android pedig új dolog, ezért rengeteg finomítani való van rajta, de ez nem jelenti azt, hogy rosszabb. Majd leírják mások is a véleményüket, de igazából szerintem a legjobb, ha saját magad tudod eldönteni. Próbálj ki valamilyen Androidos telefont boltban (lehetőleg ne SE-t), vagy nézz róla videót.

Például: [link] Bár ez nem végleges.

[ Szerkesztve ]

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#19652) Hatvan9 válasza fmate95 (#19640) üzenetére


Hatvan9
senior tag

X6 és 5800?
Egy és ugyanaz a készülék átcímkézve.
Minőségük is egyforma, csak az X6 szebb.
De nem vékonyabb talán 1mm -el azis a ház miatt.
A különbség a kamera a memória és a kijelző. Ami nem éri meg a + pénzt.

Szerintem +1 erre.

A sarki gsm -be olcsóbb de rosszabb is.
Lényeg 2 év nokia gari legyen ha x6 ha 5800 lesz mert akkor biztos nem kínait kapsz.

(#19653) fmate95


fmate95
csendes tag

Na tehát azt mondjátok hogy ha van rá pénzem akk vegyem az X6ot, ha nincs akk 5800? Zenehallgatáskor, filmnézéskor, telefonáláskor, smsezésnél mind2 ugyanazt nyújtja? (nekem ennyi a lényeg, talán néha gps)
És még azt szeretném megkérdezni h mi a gond a pl. a gsmline-al? Tesóm onnan rendelt Montet és tök korrekt volt minden. Ezt vki még kicsit fejtse ki lécci :)

(#19654) club1 válasza fmate95 (#19653) üzenetére


club1
veterán

Ha gyári garanciajegyet kapott, akkor tényleg tök korrektek. Ha nem, akkor majd akkor mond, hogy korrektek, amikor valami hibával visszavittétek a telefont és rendesen (időre, minőségre) megjavították.

(#19655) bark88


bark88
csendes tag

Csak nalam rettentoen szar a gyari GPS szoftver?
Itthon Sygicet hasznalom semmi gondom nem volt meg vele. Persze neha tudok rovidebb utat vagy csak egyszeruen masfele kell mennem de szepen ujra tervezi es mutatja az uj utat.
Gondoltam kulfoldon hasznalom a gyari szoftvert ahhoz egyszerubb volt letolteni a terkepet.
Alapbol baromi idegesito hogy, nem egisziti ki a keresesnel a helyett ezert vegig kell potyogni hazszamig a cimet.
A nagyobb baj viszont barmilyen tervezest valasztok siman ravitt ilyen TSZ utakra meg itthon is. :D
A megnagyobb pedig ha nem azt valasztom, mert tudom hogy, baromira nem arra kene menni akkor meg csak latszolag tervezi ujra az utat gyakorlatilag csak megfordit.
Ezt addig tudja fokozni, hogy bennt alltam az udvarban es a telefon meg 60km-t mutatott. :W

(#19656) club1 válasza bark88 (#19655) üzenetére


club1
veterán

Tényleg elég sok kivánnivalót hagy maga után a szoftver, de nekem ennyire nem szokott sz@r lenni. A térképei sem túl frissek, míg a Garmin térképeken azért már megjelennek az egy-két éves utcák, illetve az átszámozások, addig ez a Nokia Maps esetében közel sincs így. Nincs pl. sehol az M6 Dunaújvárostól, míg a konkurenciáknál már mindenütt ott van. A címet valóban be kell pötyögni, de engem nem szokott fordultatni. A beállítások/útvonalnál ki kell szedni a földutakat és autós navigációt kell beállítani.

(#19657) fmate95


fmate95
csendes tag

Mégegy dolog :D milyen a wifi az X6tal? 5800val már próbáltam azzal jó volt. Hasonló ahhoz, jobb, vagy esetleg gyengébb? Bocsi h ennyit kérdezek...ez van :))

(#19658) rin02 válasza fmate95 (#19657) üzenetére


rin02
aktív tag

Idézek a tesztből: "Mert az egy dolog, hogy a több megabites itthoni netemet a routerem közbeiktatásával érthetetlenül lassúnak mutatta (sokat kellett várni, túl sokat), de hogy a környéken található, s minden eddigi WLAN-képes telefon által látott hálózatokat nem vette észre, az megdöbbentő. Még szerencse, hogy a készüléktől három méterre levő itthoni WLAN-t észlelte, komolyan." Tehát elvileg sokkal rosszabb, mint 5800-ban.

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#19659) Feka87


Feka87
tag

Sziasztok,
Segítségeteket kérnem ... Nem megy az internet a telefonon még a wifi se ... ha VF VitaMAX internetet használok azt írja ki h a csomagkapcsolat kapcsolat nem áll rendelkezésre ha pedig VF LIve! VitaMaxal az az WAP a művelet nem hajtható végre ... Wifi is tökéletesen működött eddig de most rákapcsolódik és nem tölt be semmit.Szerintetek?Ötletek,tippek?

Wifivel se megy igazából az a legnagyobb problémám ... :(( kapcsolódik meg minden, de nem tölti be az adatokat :((

Köszönöm a segítségeket ...

Üdv,

FeKa

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.

(#19660) kali válasza rin02 (#19658) üzenetére


kali
legenda

szerencsére csak elvileg, a gyakorlatban nincs gond vele!

(#19661) stewe780 válasza Feka87 (#19659) üzenetére


stewe780
őstag

Vodának nincs valami infóvonala, ahol elmagyarázzák a beállításokat? Esetleg hívd fel.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#19662) fmate95


fmate95
csendes tag

És az X6os wifi problémája nem lesz orvosolva vmikor mostanában? Mert már kezdtem magam arra rávenni (X6ra) de így lehet h inkább 5800... :(

(#19663) Feka87 válasza stewe780 (#19661) üzenetére


Feka87
tag

de az a ciki, hogy eddig tökéletesen működött ... semmi nem állítottam át.wlan - nal vajon mi lehet?

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.

(#19664) rin02 válasza fmate95 (#19662) üzenetére


rin02
aktív tag

Mint előbb írták, nincs gond vele. Én csak a mobilarena tesztjéből idéztem. Lhet, hogy azóta javították, mert már kintvan neki a V21.

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#19665) fmate95


fmate95
csendes tag

Bocsi nem vettem észre kali hozzászólását :D akk a wifi teljesen rendben van?

(#19666) jety91 válasza Feka87 (#19663) üzenetére


jety91
őstag

Próbáld ki egy másik Wifi hotspoton, hátha...

(#19667) kali válasza fmate95 (#19665) üzenetére


kali
legenda

amely néhány darab nálam járt, azoknál nem volt gond!

(#19668) rakloo válasza Pug (#19620) üzenetére


rakloo
aktív tag

Ha esetleg telefonról akarsz osztani netet,akkor a joiku spot-ot ajánlanám ,nekem működik :)

555-SHOE

(#19669) rin02 válasza kali (#19667) üzenetére


rin02
aktív tag

És azokon már friss firmware volt? Mert ha igen, akkor az azt jelenti, hogy kijavították a hibát.

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#19670) kali válasza rin02 (#19669) üzenetére


kali
legenda

nem mindegyiken! szerintem alapban - a régebbi firmware mellett - sem volt szériára jellemző probléma!

(#19671) Mag__


Mag__
tag

Sziasztok!

5800 telefonon mennyi idö mire "hideginditásbol" müholdat talál a gps modul ?

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#19672) Hatvan9 válasza fmate95 (#19653) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Az oldalon nem írják a garit és a telefon származását sem.
Nem szeretném kifejteni mert már 1x megtettem. Lényeg: Nem szabad az olcsóbbik Nokiákat venni ha nem akarsz vele szívni inkább megéri a + pénzt a magyar forgalmazótól.

(#19673) fmate95


fmate95
csendes tag

Hú...ez azért eléggé meglepett...ez elszomorító.... :( néztem a linkedet de tesóm nem arról az oldalról rendelt és kapott 12 hónap ilyen gsmlineos garit meg van ilyen samsung 24 hónapos garanciajegye asszem. Honnan lehetne megállapítani rendelés előtt h a teló kínai e vagy nem? Ha felhívom megmondják v nem nagyon?

(#19674) Hatvan9 válasza fmate95 (#19673) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Made by Nokia a kínai persze nem egy utánzatról van szó ez is eredeti csak más minőségű és hamarabb tönkremegy.
A jó a Made in Hungary vagy Made in Finland.
Dobozon, papírokon és a készülék hátoldalán az aksi mögött lehet leolvasni.

(#19675) club1 válasza Mag__ (#19671) üzenetére


club1
veterán

Ha kint vagy a szabad ég alatt és GPRS-el kiegészített GPS-t használsz, akkor 10-15 másodperc. Ha csak a beépített GPS-t használod, akkor sok mindentől (leginkább a műholdakra való közvetlen rálátás fokától) függ a dolog: 1-5-10 perc is lehet (utóbbi inkább erdőben, épületben a felső szinten, stb.) Utcán nekem átlagosan 1-2 perc, ha pozícióra ott kapcsolom be, ahol előzőleg kikapcsoltam, akkor néhány tíz másodperc.

(#19676) Detros12


Detros12
tag

Tegnap le szerettem volna zárni kóddal a memóriakártyát, a fájlkezelőben meg is kaptam és megadtam a kódot.kiléptem és ki akartam próbálni hogy müködik-e a kód?
de sehol nem kérte. Újra kellett volna indítanom a telót a jelszó megadása után? aztán mivel nem kérte, eltávolítottam a jelszó kérést.
Még valami: volt egy másik Nokiám is és ott se kérte a jelszót a kártyánál.

(#19677) henesa


henesa
aktív tag

:O :O Meghalt a telóm reggel nem volt hajlandó bekapcsolódni egy pillanatra felvillan szürkén a kijelző és annyi akksi kártyák ki de az sem segített úgyhogy ment gariba ,volt már valakinek ilyen mi lehet a baja ??

Ez az első nokiám ami elromlott pedig volt már vagy 15

Gamertag: CoverlessAtol72 By xbox one

(#19678) rin02 válasza henesa (#19677) üzenetére


rin02
aktív tag

Arra rájöttem, hogy ez az 5800 szeret nagyon furcsákat művelni. Például belépek a kamerába, erre nem jelenik meg a kamera képe, csak a gombok, és nem is fagy le, mert ki is tudok lépni, reagál a gombokra. Zenelejátszó se frankó valamiért, néha kilép. Böngésző is, ha billentyűzárra rakom, és visszalépek egy 5 perc múlva szeret kilépkedni. Nem tudom, hogy ez az S60 ötödik kiadás hibája, vagy csak az 5800-é? Vagy talán a Symbiané? Mert például Samsung zárt redszere soha nem csinál ilyet, az atomstabil, mégha kevésbé használható és kényelmetlen is...

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#19679) kali válasza henesa (#19677) üzenetére


kali
legenda

a 4 gombos hard reset bekapcsolást nem is próbáltad?

(#19680) rakloo válasza rin02 (#19678) üzenetére


rakloo
aktív tag

Nekem a kamerás,fekete képes dolgot egyszer sütötte el . Nekem tökéletesen működik a telefon azzal az aprócska hibával hogy nem megy a bluetooth, talán azért mert kiesett az 1.emeltről a telefon a betonra... Hm örök talány.
Nálam addig fog maradni a kicsike, amíg ki nem rohad' a kezem közül,nagyon megszerettem.

[ Szerkesztve ]

555-SHOE

(#19681) Hatvan9 válasza rin02 (#19678) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Ez is beton stabil de ha hack -eled akkor már nem. ;)

(#19682) cruyff


cruyff
tag

A napokban vettem egy ilyen telót de nem volt hozzá magyar nyelvű leírás pedig made in hungary a teló.??? miért lehet??? (nem fogok belehalni h nincs de azért érdekel)
a másik: az első töltés alatt nem hagytam feltölteni hanem bekapcsoltam a töltés alatt és nézegettem a telót. lehet emiatt gyengébb az akksija vagy felléphet vmi probléma???
nagyon köszi

[ Szerkesztve ]

(#19683) darál0w válasza cruyff (#19682) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nemhiszem...és szvsz ez az első töltés is tul van ragozva :U

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#19684) Quasi_modo válasza cruyff (#19682) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Semmi gond nem lesz az akkuval. Sőt formázni sem kell.

valami

(#19685) henesa válasza kali (#19679) üzenetére


henesa
aktív tag

dehogynem de se kép se hang . Egy kollegának is ugyanezt a hibát produkálta beadta szervizbe és mikor javítva visszakapta " fődarab csere " volt a javítás módja úgyhogy asszem nem kicsi baja van még szerencs hogy garanciás ;)

Gamertag: CoverlessAtol72 By xbox one

(#19686) morphin


morphin
tag

Sziasztok...
Tegnap úgy gondoltam újra rakom az egész telót.Memóriakártya format, hard reset stb megvolt.Az elején tök furcsán viselkedett a telefon,de felpakoltam 3-4 programot amiket használok és most olyan mint volt, szval használható.Ami megint felidegesített az a 'My Nokia'.Ugye újra küld sms-t és vonja le a pénzt...megszüntettem,de akkor is köcsögség,hogy minden reset után fizetnem kell gyakorlatilag. :W (van már erre valami megoldás??)
Más...valaki küldene nekem linket, vagy emailben egy működő X-Plore-t? Azt hiszem 1.43-as volt fent de most nem müxik.Indítom de egyből visszadob oda ahol voltam.
Jah még valami..ébresztőnél illetve bejövő hívásnál van olyan, hogy nem tudom eltolni a csúszkát a képen...ez miért van? Nekem mindig "billentyűzáron" van a teló,de ezt csak ritkán produkálja.Rájöttem ha feloldom a zárat akkor el tudom csúsztatni...no mind1,lehet nincs rá megoldás csak bug...
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#19687) rin02 válasza Hatvan9 (#19681) üzenetére


rin02
aktív tag

Én nem az a hackelős típus vagyok. Ez egy drága telefon, és szerintem fölösleges belenyúlni. Az én 5800-ám teljesen tiszta, gyári állapotú . Zenék vannak rajta, képek, meg három program.
Mikor beindult ez a készített ROM-os dolog itt a fórumon, akkor én fűztem hozzá az első kommentet, hogy nem ajánlom senkinek se, hogy belenyúlkáljanak a gépezetbe.[link]
Szignózni se szoktam az IMEI kiadása miatt, de nem bántam meg, hogy inkább várom a Store-ban az akciókat, és akkor lecsapok (például karácsonykor a polarbites játékok). Ha jön frissítés, akkor frissítem, majd reset mindenhol. Nagyon szeretem ezt a telefont, már több kommentben is leírtam, de csinál furcsaságokat, és ez biztos, hogy másnál is megjelent már. Ritka, az tény, tehát nekem lassan egy éve lesz meg, és még csak kétszer fagyott le és négyszer csinált furcsaságot (tehát a kamera nem működött rendesen, zenelejátszó is furcsa volt). Persze lekopogom.
Nem értem meg a legtöbb olyan embert, aki azért vesz SonyEricsson-t (felsőkategóriást, jó drágát, symbianosat, mint például Aino), mert azoknak sok megapixeles a kamerájuk. Ez a döntő szempont náluk, és ezért az első kérdés az 5800-val szemben: Hány megapixeles a kamerája? Ugye mivel nem 8-12, mint Satio-nak, ezért ezt rossznak nézik és vesznek helyette egy kényelmetlen, lassú SE-t, hogy dicsekedhessenek a nagy méretű, de színtelen, rossz minőségű fényképekkel. Parasztvakítás...Lehet, hogy a Nokia le van maradva, de ő legalább nem szállt be ebbe a parsztvakításos dologba.
Jól eltértem a tárgytól, bocs. :)

morphin: Nálam semmi gond sincs a csúszkákkal. A titka: amerre a nyíl mozog, arra elhúzod az ujjad, de a csík elejétől, tehát ne a közepén kezdd, mert akkor hatástalan. ;)

[ Szerkesztve ]

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#19688) deka10 válasza Detros12 (#19676) üzenetére


deka10
senior tag

Szia! A memória védelme arra vonatkozik ha esetleg elhagyod és valaki egy másik készülékkel szeretné megnyitni akkor kéri a jelszót. A saját készüléken akkor kéri a jelszót ha szoftfrissítést csinálsz, én így jártam és persze nem is engedte feloldani ezért érdemes az alapjelszót visszaálítani frissítés előtt.
cruyff: a súgó a készülékben sokkal jobban leírja a készülék egyes funkcióit mint a használati utasítás és ráadásul a készülékben van, így szerintem teljesen felesleges a használati utasítás.

[ Szerkesztve ]

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#19689) japi válasza rin02 (#19687) üzenetére


japi
tag

Teljesen egyetértek veled ebben a parasztvakitásos dologban. :)

"Ki engedte meg, hogy elhagyja az őrbódét? Már hogy hagytam volna el, itt van rajtam."

(#19690) <NewL>


<NewL>
addikt

sziasztok

egyik ismerősömnek elszállt az 5800-jában az alaplap. (legalábbis ezt mondta nekem)
hol tudna itthol alaplapot venni? tudnátok ajánlani olcsó és megbízható helyeket?

There's an app for that

(#19691) japi válasza <NewL> (#19690) üzenetére


japi
tag

Akkor meg kell várnia hogy valakinek elromoljon ugyancsak az 5800-a,persze ne alaplapos legyen,és ne érje meg neki megcsináltatni.Vagy viheti szakszervizbe de az általában full deficites project. :)

"Ki engedte meg, hogy elhagyja az őrbódét? Már hogy hagytam volna el, itt van rajtam."

(#19692) cruyff


cruyff
tag

van egy problemam a teloval: telepitettem ra jatekokat amik erintos telora, sot pont az 5800ra csinaltak de a telo megis kiteszi a virtualis billentyuzetet.
Hogyan lehet ezt megszuntetni???
Fontos lenne! Naon koszi

(#19693) sajo13 válasza cruyff (#19692) üzenetére


sajo13
senior tag

"menü>beállítások>alkalmaz.kezelő>telepít.alk.ok>..játék/alkalmazás neve..>opciók>prog.csom.beállítások>Képernyőn megjelen.bill.>ki"

(#19694) angyall


angyall
tag

Szasztok!

Rég voltam, ami azt jelenti, hogy kezdem megszokni, kiismerni a telót! :) Azonban most megint kéréssel fordulok hozzátok. (mint mindig :) ) Telepítettem a Space Impact játékot, szignóztam, fel is ment telóra, azonban mikor meg akarom nyitni, sötétség, és vissza az alkalmazásokba... Ez mitől van? Többször próbáltam már mindenféle helyről leszedni, de mindig ezt produkálta... Kösz a segítséget előre is! ;)

Motorola Edge 40 , IPad 2021, Baseus Bowie M2s

(#19695) rin02 válasza angyall (#19694) üzenetére


rin02
aktív tag

Szia,
Azt nem tudom, hogy mitől van, de például írták, hogy a polarbites játékoknál ha a GameAPI-t nem rakták fel, akkor ezt produkálta. Na most a GameAPI ide biztosan nem kell, de valami indítási hiba lehet ez. Próbáld meg leszedni a játékot, majd újraindítani a telefont, újból felrakni és megint újbólindítani.

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#19696) #67688960 válasza rin02 (#19687) üzenetére


#67688960
törölt tag

a zeiss optika nem vakítás lenne? ne viccelj :)
nekem elég lett volna egy 2MP-s marketing optika felirat nélkül csak legyen jobb színhelyesség, jobb ccd

[ Szerkesztve ]

(#19697) #67688960


#67688960
törölt tag

jé! ebben nem is ccd hanem cmos van :U

(#19698) Quasi_modo válasza #67688960 (#19697) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Szinte minden mobilban CMOS érzékelő van. Kisebb, olcsóbb, kevesebbet fogyaszt.

valami

(#19699) rin02 válasza #67688960 (#19696) üzenetére


rin02
aktív tag

Nekem még nem is igazán tűnt fel a Carl Zeiss. Valahogy mindig átsiklott a szemem felette.
Egyébként fényképezőkben jó minőségű ez az optika, de egy ilyen kis lencsében szerintem nem számít , hogy milyen típus. Viszont hatalmas optikában már igen, de ott meg szerintem nem a Carl Zeiss a legjobb.

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#19700) Rlaci


Rlaci
csendes tag

Lenne egy kérdésem a Nokia Maps-szal kapcsolatban.
Nyaraláskor szerettem volna navigációt, míg Ausztriából Olaszországba megyünk. Látszólag rajta voltak a térképek a telefonon, de nem tudott útvonalat tervezni. Először nem értettem az okát, de később, amikor bele akartam nagyítania térképbe, akkor vettem észre, hogy egy bizonyos felbontásban van csak a térkép meg, annál tovább nem lehetett nagyítani. Pl Olaszországban a főutak még rajta voltak, de az utcák nem.
Hogyan lehet letölteni a teljes részletességű térképeket a telefonra?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.