Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19601) rin02 válasza jety91 (#19596) üzenetére


rin02
aktív tag

Régebben volt a szoftverfrissítés menüpontban egy Élő TV nevű program, az lesz az biztosan. Mostanra már nem érhető el.

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#19602) Barthezz2 válasza rin02 (#19601) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Lehet rájöttek, hogy ha kell, ha nem csak a user-t szívatja, ezért inkább kivették..

Everybody lies.

(#19603) morphin válasza cserry193 (#19599) üzenetére


morphin
tag

Esetleg kalibráld újra a kijelzőt... :F

(#19604) sagit


sagit
addikt

sziasztok

eléggé kezd gajra menni a telóm :S

az opera kilép magától elég sokszor, lefagyogat a teló, illetve bekapcsolásnál nem 1* csak sokadikra indul el.. bejön a nokia kép és utána leáll...

menet közbe kiírogatja hogy rendszer hiba és jóval lassabb mint vételkor...

a 40.-es szoft van rajta, újabbat nem enged frissíteni (tré függő) :(((

a GPS-e is rém rossz..., csak Pesten a belvárosban illetve Budán működik rendesen, máshol nem talál műholdat... Garmin és a gyári is fentvan, mindkettővel ez a helyzet..

mit tegyek ? szoft frissítés?
sürgős lenne mert szerdán indulok horvátba és ezen szeretnék navigálni, jó lenne ha menne és közbe nem fagyna be a teló...

ellőre is thx a helpet :R

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#19605) rin02 válasza sagit (#19604) üzenetére


rin02
aktív tag

Szia!

Nekem hasonló volt legutóbb (egy hete). Ilyenkor nem kell megilyedni, csinálsz rajta egy hard resetet (zöld, piros, kamera, bekapcsoló gomb nyomvatartva kikapcsolt állapotban addig, még be nem jön az üdvözlő animáció). Ez leformázza a C:-t, vagyis a telefon memóriáját, azon kívül le kell formázni gépen vagy telefonon keresztül a D:-t, vagyis a mem.kártyát. Így visszaáll minden gyári állapotra, és egy fél évig minden rendben lesz. Általában fél évenként szoktak ilyet csinálni, mert szükség van rá. Én most csináltam az elmúlt héten. Arra vigyázz, hogy előtte ments el mindent, ami kell, mert ez töröl mindent, amik a felhasználó által kreáltak, tehát gyári programok maradnak, de más törlődik. Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#19606) hülyegyerek válasza sagit (#19604) üzenetére


hülyegyerek
addikt

A T-nél már kb. egy hónapja elérhető az 50-es szoft.
Eléggé úgy hangzik ,hogy arra lesz szükséged. (persze előtte kell csinálnod egy HR-t). Az ovi maps-et frissítés után kompletten töröld le,aztán pedig ovi-ról,vagy map loaderből húzd le a legújabbakat.

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#19607) japi válasza sagit (#19604) üzenetére


japi
tag

Szegényke akkor eléggé betegecske. :U Talán egy sw frissités megoldja. ;)

"Ki engedte meg, hogy elhagyja az őrbódét? Már hogy hagytam volna el, itt van rajtam."

(#19608) retesz147


retesz147
addikt

sziasztok.
történt egy kis baleset a telómmal.végigkarcolódott az kijelzőm...de elég csúnyán...az érintőkijelzőt kell cserélni vagy az erintőkijelző előtt van még egy védő plexi is? ha az érintőkijelzőt akkor az menyibe kerül a nokiaservizbe kb?volt már vkinek hasonló tapasztalata?
válaszotokat előre is köszönöm!
üdv:
kari

Xiaomi 13 eu dev...

(#19609) DiVaD


DiVaD
senior tag

Sziasztok!
Nem tudtok ra valamilyen telnet klienst?
Kerestem, de nem talaltam... Vagyis volt egy, de az elindul, de hasznalhatatlan, mivel E6x-re van tervezve. :(
Szerk: mivel elromlott az asztalim, ezert most is pl 5800rol netezek :) meg mindig jobb, mint egy p3+ubuntu kombo

[ Szerkesztve ]

(#19610) sagit


sagit
addikt

ah HR + szoft frissítés megvolt.. valóban sokkal jobb :DDD

GPS-is felrakva de még mindig lassan talál műholdat, az n79-em sokkal fürgébb volt :D

nálam lehet a gond vagy ebben a telóban gyengébb a gps antenna?
és köszi a tippeket

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#19611) DiVaD válasza sagit (#19610) üzenetére


DiVaD
senior tag

nalam is hatareset a gps... :U

(#19612) saiyajin válasza retesz147 (#19608) üzenetére


saiyajin
senior tag

Ugy tudom nincs ott semmi védőréteg, az egész érintőpanel egybe van. Azt hogy mennyibe kerül nem tudom, de talán más megmondja.

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#19613) club1 válasza DiVaD (#19609) üzenetére


club1
veterán

PuTTY (ssh, telnet kliens)

(#19614) club1 válasza retesz147 (#19608) üzenetére


club1
veterán

Érintőpanel: [link]
A munkadíj szervizenként változik, a legdrágábbak a hivatalos (és az átverős kicsi) szervizek.

(#19615) tariattila válasza club1 (#19614) üzenetére


tariattila
veterán

nekem nokia szervizben cserélték a kijelzőt mivel széria hibás volt fél évesen de az előlap maradt a régim...
ebből azt gondolom, hogy nem csak így lehet kapni mint ahogy linkelted... a másik verzió, hogy a szervizeknek van külön az előlap nélküli (csak) kijelző részegységük is... :U

(#19616) club1 válasza tariattila (#19615) üzenetére


club1
veterán

A kijelző az érintőpanel alatt van. Ha az érintőpanel sérült csak, akkor a linkelt alkatrészt kell cserélni. Ha a kijelző hibás csak, akkor pedig a kijelzőt (a panelt nem).

(#19617) fmate95


fmate95
csendes tag

Sziasztok! Tanácsokra lenne szükségem :) na szóval az a nagy helyzet hogy telefonvásárláson gondolkodom.... Nokia 5800 és x6 között kéne döntenem... a melyik okostelefont vegyem? témába már írtam de ott inkább a spicát ajánlották... mit tanácsoltok?

(#19618) DiVaD válasza club1 (#19613) üzenetére


DiVaD
senior tag

Köszönöm. :R
(Win alatt is ezt használom, de nem gondoltam volna, hogy van S60 portolása :) )

(#19619) stewe780 válasza fmate95 (#19617) üzenetére


stewe780
őstag

Ha nem vág földhöz az X6-os ára akkor X6. A fényképezője lényegesen jobb.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#19620) Pug


Pug
veterán

Kedves tulajok!

Tud valaki valami működőképes megoldást ad hoc wifi kapcsolaton keresztüli netmegosztásra :F :R

(#19621) club1 válasza Pug (#19620) üzenetére


club1
veterán

Ha jól értelmezem, az 5800 által felépített mobilnet kapcsolatot akarod WLAN-on továbbosztani?

(#19622) fmate95


fmate95
csendes tag

De mondjuk ha veszek egy 5800át meg egy nem túl komoly de használható fényképezőt az árban ott van mint egy x6 és úgy a fényképező meg nem lényeg az x6osban. Nem tudom h az x6os kapacitív kijelzője nagyon odavágja az 5800 rezisztívjét? Te mit gondolsz? :)

(#19623) kali válasza fmate95 (#19622) üzenetére


kali
legenda

nem illik így különválasztani a dolgokat, ezzel az erővel nem kell neked még 5800 sem, vedd meg a legolcsóbb mobiltelefont + fényképezőgépet + mp3 lejátszót + navit...stb! :U
meg azért más különbség is van az 5800 és az x6 között, mint a fényképező!

[ Szerkesztve ]

(#19624) fmate95


fmate95
csendes tag

Sorry :( én a fényképezőt csak azért írtam mert az előttem szóló ezt emelte ki. Mi mindenben jobb az X6 mint az 5800? Fényképező, kijelző, és még mik?

(#19625) club1 válasza kali (#19623) üzenetére


club1
veterán

Szerintem meg igaza van. Ha fényképezni megyek valahová, akkor fényképezőt viszek magammal. Ha viszont navigálni vagy mp3-at hallgatni szeretnék, akkor annak bőven elég az 5800 is... Én pl. a Garmin eTrex Legend készülékemet nyugdíjaztam még anno, mp3 lejátszót pedig nem is vettem. Viszont nagyon nem mindegy, hogy egy megismételhetetlen/életre szóló pillanatot mivel örökítek meg...

(#19626) kali válasza club1 (#19625) üzenetére


kali
legenda

én az 5800 és az x6 ára közötti különbözetből nem nagyon tudnék jó fényképezőt venni - bár olyat biztosan, ami jobb képet csinál, mint az említett két mobiltelefon...
de ha a többi különbséget (tár...stb) is figyelembe vesszük a két telcsi között, akkor szerintem már nem csak fényképező lesz a lényegi kérdés - ár függvényében sem!

(#19627) Pug válasza club1 (#19621) üzenetére


Pug
veterán

Nem-nem :N , laptopról akarom továbbosztani az 5800-asra netet router nélkül :K

(#19628) club1 válasza Pug (#19627) üzenetére


club1
veterán

És gondolom azt is találjam ki, hogy milyen netet akarsz megosztani, milyen operációs rendszeren... Ha Windows 7 akkor: [link]

(#19629) Pug válasza club1 (#19628) üzenetére


Pug
veterán

Sorry :B , jaja Win 7-ről van szó és pannonos mobilnetről, szóval akkor ez a connectify műkodőképes megoldás elvileg? :R

(#19630) club1 válasza Pug (#19629) üzenetére


club1
veterán

Gyakorlatilag...

(#19631) cruyff


cruyff
tag

Sziasztok!
Pár napja vettem egy 5800-t kártyafüggetlenül, de a dobozában se tokot se tv-kábelt nem találtam.
a füles pedig egy fehér agybadugós, nem fekete középen szétszedhetős!
tudtok erre vmi magyarázatot???
naon köszi

(#19632) Karma válasza cruyff (#19631) üzenetére


Karma
félisten

Alap. A Nokia csökkentette a tartozékokat már nagyon régen.
Mondjuk a fülest úgy tudtam, hogy nem bántották, de aztán ki tudja.

“All nothings are not equal.”

(#19633) jety91 válasza cruyff (#19631) üzenetére


jety91
őstag

Nem sufniboltban kéne venni 5800, mert most jól átvágták a fejedet.

Nem nyúltak a füleshez, szal vmi nagyon nemstimmel ott. A többi tartozék már rég nincs hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#19634) club1 válasza jety91 (#19633) üzenetére


club1
veterán

Mostanában a hivatalosan forgalomba került telefonokhoz WH-205 füles jár. Cserébe viszont adnak autós tartót is.

(#19635) stewe780 válasza fmate95 (#19622) üzenetére


stewe780
őstag

Azért említettem a fényképezőt, mert számomra csak az jelenti a pluszt.

Természetesen tudom, hogy az x6-nak kapacitív a kijelzője, de az nekem használhatatlan. Nem csak az x6 hanem más típusoknál is. Nekem többet ér, hogy cerkával tollal vagy egy csákány hegyével :DDD megérintve is tudom kezelni a telt. Én próbáltam már kapacitív kijelzőket, mindig félrenyomok rajta. Azt sem tudom, hogy például a böngészőben megjelenő, esetenként hangyapiszok méretű, gombokra/linkekre hogy a jó égben lehet pontosan rányomni. Az x6-ban van multitouch nagyítás? Mert az opciók/méret/nagyítás/rendben/rányom a linkre /opciók/méret/kicsinyítés/rendben-el használni elég körülményes lehet. :F

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#19636) jety91 válasza club1 (#19634) üzenetére


jety91
őstag

A telefont nem akarják kicserélni a dobozban? :W

Komolyan mondom no comment. Szinte csak a töltő és a telefon maradt ua. a dobozban a kezdetek óta.

(#19637) Karma válasza stewe780 (#19635) üzenetére


Karma
félisten

Nincs multitouch támogatás az X6-ban.

A hangyapiszok dolgok eltalálását egyébként heurisztika, végső esetben meg a nagyítás segíti. De persze nem az X6 esetében.

“All nothings are not equal.”

(#19638) rin02 válasza Karma (#19637) üzenetére


rin02
aktív tag

És ha már itt tartunk , akkor azt lehet tudni, hogy az X6 valóban kap-e Symbian ^3 támogatást? Mert számomra elképzelhetetlen, hogy egy 5800-hoz hasonló zenetelefonon az N8 Symbian ^3-a fut az új főképernyővel és minden újítással, köztük a multitouch támogatást...

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#19639) Karma válasza rin02 (#19638) üzenetére


Karma
félisten

Miért kapna S^3 támogatást?
Honnan van ez az ötlet?

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#19640) fmate95


fmate95
csendes tag

Na akk mondjatok egy végleges döntést...szerintetek miben jobb/rosszabb az X6 mint az 5800? Melyiket éri meg jobban megvenni? :)

(#19641) jety91 válasza fmate95 (#19640) üzenetére


jety91
őstag

Őszintén szólva egyiket sem. Én dobnék még rá egy kis pénzt és vennék egy androidos telót :P

[ Szerkesztve ]

(#19642) sajo13 válasza fmate95 (#19640) üzenetére


sajo13
senior tag

Privát vélemény: az X6 nem éri meg a többlet árat, szinte ugyanaz, mint az 5800. Lehet itt jönni azzal, hogy kapacitív, meg más design, meg belső memória, picit jobb kamera, a gyakorlatban ugyanazt tudja, mint az 5800, semmi pluszt nem nyújt a mindennapos használat során (telefonálás, zene, böngészés, stb)

(#19643) rin02 válasza Karma (#19639) üzenetére


rin02
aktív tag

Itt , a fórumon mondták, hogy a Symbian ^1-es készülékek közül egy-kettő megkapja a Sym ^3-at. Én nem tudom elképzelni, azért kérdeztem.

X6-al kapcsolatban: Szerintem csak annyi, hogy szép, és minőségibb, mint az 5800, de ezért nem éri meg a több pénzt.
Ha 5800 mellett döntesz fmate95, akkor ajánlom például most az Auchanban akciós, 64900Ft, és ez biztos hely, ott nem vágnak át. Én is ott vettem akciósan 74900Ft-ért karácsonykor...

[ Szerkesztve ]

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#19644) fmate95


fmate95
csendes tag

Köszi a segítséget, még átgondolom.... nézegettem az árakat és a gsmlineon olcsóbb mind2... még1szer kösz és jó8 mindenkinek :))

(#19645) rin02 válasza fmate95 (#19644) üzenetére


rin02
aktív tag

Ne azt nézd, hogy hol a legolcsóbb, mert a végén megjárod. Nem jó sufnisat venni.

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#19646) tariattila


tariattila
veterán

5800-ban a kis qwerty-t szerettem nagyon...fórum...chat...
Csak ezért sem kellene az x6!
Bár a napokban nyomkodom az 5800 rezisztívjét és elég buta...

(#19647) tototos válasza jety91 (#19636) üzenetére


tototos
őstag

Hát ha úgy vesszük a telefon burkolata is más, mert ennek már szürke csík van az oldalán. Először én is azt hittem az előző tulaj cserélte ki a fülest de utána beszéltük itt fórumon hogy mostmár csak ezt a fehér nyavalyát adják hozzá.

(#19648) Feka87


Feka87
tag

Sziasztok,
Segítségeteket kérnem ... Nem megy az internet a telefonon még a wifi se ... ha VF VitaMAX internetet használok azt írja ki h a csomagkapcsolat kapcsolat nem áll rendelkezésre ha pedig VF LIve! VitaMaxal az az WAP a művelet nem hajtható végre ... Wifi is tökéletesen működött eddig de most rákapcsolódik és nem tölt be semmit.Szerintetek?Ötletek,tippek?

Köszönöm a segítségeket ...

Üdv,

FeKa

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.

(#19649) SomaV válasza jety91 (#19641) üzenetére


SomaV
csendes tag

Én is telócsere előtt állok.Légyszi fejtsd ki bővebben, hogy miért jobb az Androidos telefon a Symbianosnál ,úgy hogy egy átlagfelhasználó(mint én)megértse.

(#19650) Feka87


Feka87
tag

problém: az a helyzet, hogy nem tudok vele az internetre kapcsolódni... ez kiderült abból, hogy próbálgattam is, és ki is írogatta, hogy párja van, meg a GPS-nél se tudtod kapcsolódni a netre, hogy letöltse a valós adatokat...
ezt írja:
"A csomagkapcsolt kapcsolat nem áll rendelkezésre"

hogyan tudnám ezt a problémát megoldani??

előre is köszi :R

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.