Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20701) jety91 válasza freaghill (#20700) üzenetére


jety91
őstag

Ha félted, akkor maradj a gyárinál.

Fentebb barthezz2 már kitárgyalta ezt az ügyet.

Elviekben nem veszik észre, gyakorlatilag ki tudja.

(#20702) Barthezz2 válasza stewe780 (#20689) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Létezik, méghozzá gyárilag :) Beállítások - telefon - tartozékok - (itt kiválasztod ami kell fülhallgató, fejhallgató..) - alapüzemmód. Ide beállítod, amire szeretnéd, hogy váltson(az aktív üzemmód jelenti azt, hogy csatlakoztatva is marad az amelyik volt előtte), és ezután ha csatlakoztatod az adott tartozékot, azt a profilt használja, mindaddig, míg el nem távolítod.

Everybody lies.

(#20703) freaghill


freaghill
őstag

Az miért van, hogy rácsatlakoztatom a gépre a telót, rámegyek, hogy média átvitel, várok, és azt írja ki a gép, hogy találd egy MTP Device-t utána meg, hogy nem tudta telepíteni, és kikapcsol a telefon...

(#20704) akom válasza akom (#20675) üzenetére


akom
senior tag

Erre senki ? :(

(#20705) freaghill válasza freaghill (#20703) üzenetére


freaghill
őstag

Már megoldottam...

(#20706) freaghill válasza akom (#20704) üzenetére


freaghill
őstag

"1/b. Amennyiben a telefonodban nincs, vagy szoftver frissítésnél eltűnt a magyar nyelv, akkor azt csak a product kód átírásával tudod visszatenni, ami garanciavesztéssel jár!
A product kód átírással kapcsolatban itt olvashatsz:"
http://www.nokiaprogramok.hu/forum/view ... ?f=64&t=26

[ Szerkesztve ]

(#20707) Barthezz2 válasza freaghill (#20706) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Lehet hülye kérdés, de ha navifirm-el leszedi ugyan ezt a szoftot, ami most fentvan neki, és beleteszi a magyar nyelvet ugyan úgy, hogy mi itt többen a C6 FW-be beletettük, aztán JAF-al feltolja, úgy nem jó? :U

Everybody lies.

(#20708) akom válasza freaghill (#20706) üzenetére


akom
senior tag

Köszi.

És ha nem akarok garanciavesztést ?
Hogy tudom vissza csinálni az egészet ?

Csináltam biztonsági mentést meg miegymást.

(#20709) stewe780 válasza Barthezz2 (#20702) üzenetére


stewe780
őstag

Hálás köszönet! :R Ez nagyon jó, működik, arra nem is gondoltam, hogy ezt alapból tudja. :C

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#20710) kali válasza akom (#20708) üzenetére


kali
legenda

nem tudom, hogy hol és milyen garival vetted a telcsit, de ha már eleve mókol pc mellett lett magyarítva a telcsi - következik ez abból, hogy frissítés után eltűnt a magyar nyelv -, akkor már nem biztos, hogy nagyon jelentősége van a dolognak, hogy te ismét módosított pc mellett húzod fel a magyar nyelvet is tartalmazó firmware verziót...

(#20711) Misály válasza kali (#20710) üzenetére


Misály
addikt

valszeg sarki gsm-nel vette

(#20712) kali válasza Misály (#20711) üzenetére


kali
legenda

igen, ilyesmire gondoltam! ott meg vagy elintézik saját gariban az esetleges problémát, vagy "találnak" egy hibát, ami miatt a használó már amúgy is elveszítette a garit... :U
(gondolok itt arra, hogy sok gsm "üzlet" garis feltételei még az otthoni firmware frissítést is kizárják... :W )

(#20713) akom válasza kali (#20710) üzenetére


akom
senior tag

Nem volt "mókolva" a telefon.
Így vettem, és gondoltam ha már van lehetőség software frissítésre hátha jobb lesz, de arra nem számítottam hogy nem tud majd magyarul a készülék.

Most már inkább visszaraknám a régit.
Csak még nem tudom hogy kell.

:R

[ Szerkesztve ]

(#20714) kali válasza akom (#20713) üzenetére


kali
legenda

amit leírtál, az alapján garantáltan mókolva volt a telcsi, legalább is annyiban, hogy nem az eredeti product code alapján volt rajta magyar nyelvet is tartalmazó firmware verzió!
gyártói 2 év gari esetén ez már eleve bukó lehet - mondjuk nem feltétlenül, vannak kiskapuk, de ahhoz tudni kell, hogy mi a buktató, és hogyan lehet azokat kikerülni/átugrani!
hogy jobban átlásd; a hivatalos frissítés során (nsu/fota) a product code alapján dől el, hogy milyen régiós firmware verzió kerül a telcsire! ha a te product code azonosítód szerint magyar nyelvet nem tartalmazó firmware verziót kap a telcsi, korábban viszont magyar nyelvet tartalmazó firmware verzió volt a készüléken, az csak úgy lehetséges, hogy átírásra került a product code, a módosított alapján felhúzták a magyar nyelvet tartalmazó firmware verziót, majd utána visszaírásra került az eredeti product code! az eredeti product code megtalálható az akkumulátor alatti matricán, keress rá, hogy melyik régióhoz tartozik, és látni fogod, hogy kintről hozták be a telcsit, eredetileg nem ebbe a régióba szánták!
egy gond van ezzel; ha átírt product code mellett történik nsu/fota frissítés, azt a nokia adatbázisa rögzíti, és bukó lehet a gari!
ha például phoenix által történt korábban az eltérő product code melletti frissítés, és a nokia említett adatbázisa nem látta az átírt product code azonosítót, akkor lehet, hogy nincs gond - bár a gyártó mostanság már nem csak nsu/fota frissítéskor kér be infót a készüléken futó szoftverről, így minden esetleges, a hozzáállásuktól függ a dolog...
a lényeg; szervizes szoftverrel lehet úgy eltérő product code mellett magyar nyelvet is tartalmazó firmware verziót felhúzni, hogy azzal a nokia adatbázisa esetlegesen ne találkozzon! ilyen szempontból nsu/fota felejtős!
egy leírás itt olvasható; link - ez a bukós verzió!
bár félek, amúgy sem 2 év gyártói garis a telcsid - mondjuk esetedben ez akár jól is jöhet, hiszen így nincs már mitől félni...

[ Szerkesztve ]

(#20715) akom válasza kali (#20714) üzenetére


akom
senior tag

Köszönöm szépen a kimerítő válaszodat. :R
Kezdem érteni.

Nyáron vásároltam a készüléket egy T s üzletbe.
Azóta nem volt semmi se csinálva rajta, ezért is érdekes ez most nekem.
Lehet hogy már ők nem ezen régiós készülékeket árultak ? :F

(#20716) kali válasza akom (#20715) üzenetére


kali
legenda

a T az mit akar jelenteni? ugye nem t-mobile? mert szolgáltatós készülék esetén például kizárt, hogy ott átírták volna a product code azonosítót, vagy más régióba szánt készüléket árulnának!

(#20717) akom válasza kali (#20716) üzenetére


akom
senior tag

Igen. T-mobile.

Ezért nem is értem hogy mi lehet a gond.

(#20718) kali válasza akom (#20717) üzenetére


kali
legenda

akkor tényleg kizárt, hogy ők átírnák a product code azonosítót! csak és kizárólag megfelelő régiós, 2 év gyártói jótállásos készülékeket árulnak!
hivatalos t-mobile üzletben vetted, és nem viszonteladónál, ahol nem csak t-s készülékeket árulnak? kíváncsi lennék a matricán lévő hivatalos product code azonosítóra...

[ Szerkesztve ]

(#20719) hossszú válasza akom (#20717) üzenetére


hossszú
őstag

Akkor nincs más lehetőség mint beviszed egy T-Pontba és elmondod mi történt. A T nem tiltja az otthoni szoftverfrissítést.
Egy kicsit azért nekem is gyanús az egész. :F

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#20720) old rocker válasza hossszú (#20719) üzenetére


old rocker
veterán

Hát...ign, picit gyanús. Én egy független készüléket vettem mobilkereskedésben, használtan. Miután a pcsuite jelezte, van frissítés, megtettem. Mire a telefon angol nyelvűvé vált. Visszavittem, kiderült, hogy a készülék angol relációból származik, frissítették, újra vakolták és onnan kezdve magyar nyelvű maradt.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#20721) sajo13


sajo13
senior tag

Hali!

A Data Quota nevű progit használja valaki? Nekem úgy tűnik nem működik, pedig több verziót is kipróbáltam belőle. Ha letelt a megadott intervallum nem nullázza a le és feltöltött MByte adatokat, így meg semmi értelme. Valakinél ez rendesen működik?

(#20722) PoLizei


PoLizei
aktív tag

Helló! Nemrég töltöttem le az Oviról az SPB Mobile Shellt egy X6-ra. Azt vettem észre, hogy ha usb-n csatlakozok a számítógépre, miután lehúzom a csatit, a Mobile Shell újraindul, ami még nem gond, de az alkalmazások parancsikonjait elfelejti, csak ilyen + jeles ikonok fogadnek a képernyőn, a gyorsindítóban pedig üres mezők. A teló ki-, bekapcsolása után rendbe jön, de elég idegesítő :W pl. egy sima zene felmásolás után mindig bebootoltatni a teljes rendszert. Korábban létrehoztam külön mappát a játékoknak, netes progiknak, hogy ne ömlesztve legyenek. Ezt most megszüntettem, hátha az zavarta meg, de nem :(
Az 5800 is ezt csinálja?

P*L****

(#20723) Kleroo


Kleroo
veterán

Sziasztok!
Ma felcuppantottam a legfrissebb béta ovi mapsot.
Remek munkát végeztek. sok újdonság,sokkal fiatalosabb kezelőfelület(amolyan OVI-s :D)
És emellett a sebesség is egész jó maradt.
viszont új térkép kell hozzá.
Azt ellenben nem értem,hogy miért kell a régi mellé felraknia,így elpocsékol vagy 10mb-ot a memóriából ... :(((

Más: vki itt használ C6 fw-t? sok jót hallok róla. tényleg jobb mint az 5800 v51?
nincs semmi hátránya?

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#20724) Barthezz2 válasza PoLizei (#20722) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Gondolom véletlenül sem a memóriakártyára telepítetted fel ugye.. :U

Everybody lies.

(#20725) Quasi_modo válasza PoLizei (#20722) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Vagy az van amit felettem írtak, vagy USB kapcsolat előtt állítsd le a Shellt.
Vagy ne adattároló módban csatlakozz.

[ Szerkesztve ]

valami

(#20726) gatto_ válasza Kleroo (#20723) üzenetére


gatto_
senior tag

Magyarul nem írja felül a régit ahogy eddig? Két "térképek" program van a menüben és indítható mindkettő? A régit nem próbáltad meg leszedni?

(#20727) old rocker válasza Barthezz2 (#20724) üzenetére


old rocker
veterán

Sajna, nem bírja. A legújabb térkép gyakran ajánlgatja magát, amikor az ember használja a navigációt, akar frissíteni? S ha akar, a belső memóriára telepíti rá pluszban, miközben a szoftvernek az előző verzió ugye integrált része. A térképeket már automatikusan a kártyára telepíti.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#20728) Barthezz2 válasza old rocker (#20727) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ezt vagy nem nekem akartad, vagy én nem értem :U :D

Everybody lies.

(#20729) bela85


bela85
aktív tag

Sziasztok!

Tudna valaki mondani valamit, mit lehet csinálni, ha a Nokia 5800 telómon, nem kapcsol be a Bluetooth? illetve a rádió se működik?

Bluetooth-ot próbálom bekapcsolni és azt írja hogy a "A Bluetooth művelet nem hajtható végre"
Függetlenítve lett, és új gyári szoft rárakva.. előtte nem is néztem hogy működnek e ezek a dolgok..de akitől vettem azt mondta a Bluetooth tuti ment..

Rádiónál meg se hang semmi nincs.. betölt, és rámegyek hogy csatorna vagy bármi.. beadja a hangerő szabályzót.. és lefagy.. :(

köszi előre is a segítőszándékot..

(#20730) bela85


bela85
aktív tag

Közbe eszembe jutott még valami.. nem tudjátok hogy lehetne frissíteni itthon a szoftvert, úgy hoyg ismét Gyári kerüljön rá? MIvel T-s volt a mobil.. és a boltba tették rá a gyári szoftot.. azt mondták, ha itthon nekiállok netről frissíteni.. újra T-s lesz.. ezt meg szeretném elkerülni..

De gondoltam hátha segít a korábban írt Bluetooth és rádió gondomban..

(#20731) old rocker válasza Barthezz2 (#20728) üzenetére


old rocker
veterán

Pontatlanul foggal maztam:

Nem bírja szánt szándékkal sem a kártyára telepíteni....

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#20732) Kleroo válasza gatto_ (#20726) üzenetére


Kleroo
veterán

Pontosabban:
Az alap térképek nem törölhető,nincs is ott az alkalmazások listájában.
Ha felrakom az újat,akkor rengeteg ovi,meg maps vackot felpakol.
Csak az új ikonjai vannak mindenütt, a régit nem lehet elindítani. A régi az megmarad a háttérben,örökké. sajnos. remélem jön egy új szoft amibe már ez az új lesz integrálva. nagyon tetszik :)
de így jelenleg +15mb megy el a teló memóriájából

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#20733) PoLizei válasza old rocker (#20731) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Barthezz nekem írta a Shellel kapcsolatban.
A telóval töltöttem le az Oviról, úgyhogy települt is egyből oda, ahova ő akart...
...na meg is néztem. Hát ez bizony a (beépített)"kártyán" van. De nem nagyon kérdezősködött telepítéskor, hogy hova menjen.
Legközelebb ki fogom lőni usb csatlakozás előtt, hátha úgy tényleg nem keveredik meg.

P*L****

(#20734) Barthezz2 válasza old rocker (#20731) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Csak mi az SPB-ről beszéltünk, nem a Maps-ról, aminél nálam választható volt hova menjen.

Everybody lies.

(#20735) gatto_ válasza Kleroo (#20732) üzenetére


gatto_
senior tag

Köszi! Ezt eddig nem figyeltem. Eddig is fent volt mindig az aktuális beta csak nem is néztem, hogy nem írta felül a gyárit, csak a háttérbe helyezte. Így volt eddig 29 mega szabad helyem, ezzel az új verzióval lett 26,7. Szóval így is kicsit nagyobb mint az eddigiek, de nem vészes. Viszont új térkép ide-oda, még mindig nincs rajta az M6-os csak egy darabig. Fura mert a Sygic navteq-es térképén már rajta van, és mivel a navteq a nokiáé, ezért nem értem, hogy miért nem adják ki a frissítést.

(#20736) Kleroo


Kleroo
veterán

Valakinek van tapasztalat c6 firmware-ről?
videók alapján jónak tűnik

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#20737) B1T3


B1T3
addikt

A Mobile Paint mapparendszere elég bonyolultnak tűnik elsőre. Egy .sis fájlt találtam, de a többit hogyan használjam fel?

(#20738) jety91 válasza Kleroo (#20736) üzenetére


jety91
őstag

1 hete nyúzom eddig sokkal jobb mint a v51-es fw.

Akinek van persze nyugodtan cserélje le.

(#20739) Barthezz2 válasza Kleroo (#20736) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Egy ideje azt használom, teljesen jó, jobb mint a gyári. Sok kis apróság van, ami hozzátesz. Igazából ki kell próbálni,úgy az igazi :)
Most épp különböző verziókat vadászok belőle. Találtam egyet, nagyon pörgős, ilyen gyorsat még egyszer sem használtam(pedig volt már pár cfw a telómon). A témahatás sem gyári, és az is szaggatásmentes, és gyors is egyben(először azt hittem feljebb piszkálták a procit, de PhoneNetInfo szerint nem). Egy hibája van a szoftnak, az üzenetek menüpont nem nyílik meg :O Bár lehet én okoztam, mert belepiszkáltam kicsit a szoftba majd holnap kiderítem, már nincs erőm..

Hehh, most nézem, ha a friss telepítést indítod, ugye bejön az országválasztó, idő, dátum stb beállítása.. Na, itt nekem már magyar a teló, így elkezdem beírni az országnál a betűket, és annál a résznél,hogy "mag", nem talál semmit, de felajánl még egy betűt, ami mi is lehet, mint az "y", és egyből megvan Magyarország, mint egyetlen találat. Csak azt tudnám ez a "mag" szóból mért nem megy neki, mikor opcióként úgy is csak ide enged tovább :DD

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#20740) Kleroo


Kleroo
veterán

ti egészen pontosan milyen verziót használtok c6ból?
nekem a brutál sebesség lenne a szempont(amellett hogy a sok kis plusz apróság meglegyen ami a c6ban van)
Nem kellenek előre integrált progik.

Nagyon bonyolult feltenni? röviden fel tudná valamelyikőtök vázolni, vagy vmi JÓ tutorialt :)

A kamera rész jó? :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#20741) jety91 válasza Barthezz2 (#20739) üzenetére


jety91
őstag

Mert 2010-ben a Symbian még mindig nem képes kezelni a gy, zs, sz, ty, stb. betűket azért :U

Kleroo: Tessék

[ Szerkesztve ]

(#20742) vscotina


vscotina
aktív tag

Szervusztok!

Meg tudja valaki mondani, hogy pontosan hogyan kell beállítani, hogy mindig teljes képernyős qwerty billentyűzet induljon SMS írasakor??? Most valamiért alapból kicsi, vagy csak számos jön be.

[ Szerkesztve ]

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#20743) old rocker válasza Barthezz2 (#20734) üzenetére


old rocker
veterán

Bocs. Tök figyelmetlen vagyok, indiszponált, ennek okait most nem ismertetném. Elnézést.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#20744) Kleroo válasza jety91 (#20741) üzenetére


Kleroo
veterán

Köszi,remélem menni fog.
valami jó C6-> 5800 "release" tipped nincs?:)
Neked melyik van fent?

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#20745) bela85


bela85
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok mondani nekem valamit, hogy tudnék szoftot frissíteni rajta?
T-s volt a teló.. függetlenítve lett.. és most gyári szoft van rajta.. Házilag milyet tudnék rátenni.. ami jó rá.. és hogy ne jelenjen meg újra a T-s cucc..

Köszi :R

(#20746) Jamby18


Jamby18
senior tag

Hello!
Lenne 1fontos kérdésem összejött a telóra a pénzem viszont picit félek ettől az okostelefon, fagyás dolgoktól mivel még nem volt ilyen telóm.
6230i-ről váltanék és olyanoktól félek pl. "nem ébreszt, nem csörög ki miközbe hívnak" sokat hallok ilyenekről, találkozott valaki ilyen gondokkal?? Mert akkor inkább i5700 veszek. Vagy ezek a hibák csak akkor jönnek elő ha össze vissza frissítgetem ezekkel a "főzött" rom-okkal ha marad a gyári sw akkom minden okés?
Photo Hall, kártyafüggetlenül venném.

(#20747) club1 válasza Jamby18 (#20746) üzenetére


club1
veterán

Auchanban (65000 Ft) nem olcsóbb? Nekem nem csinál ilyesmit a gyári szoftos telefonom. Egyedül az vele a problémám, hogy viszonylag kevés a telefonban szabad memória (35 MB), így a keményebb flash animációkkal, sok és nagy képpel rendelkező weblapokra felmászva elfogy a rendelkezésemre álló memória.
Apropó: Nem lehet átállítani, hogy a gyári böngésző a memóriakártya területét használja?

(#20748) stewe780 válasza Jamby18 (#20746) üzenetére


stewe780
őstag

Nem ébreszt, nem csörög ki, soha. Fagyás meg már nagyon rég volt. Ezek a hibák ma már (lehet régebben ilyenekkel is szívás volt :F nem tudom) nagyon nem jellemzik az 5800-at.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#20749) Jamby18 válasza stewe780 (#20748) üzenetére


Jamby18
senior tag

club1,stewe780 értem :R
Viszont most olvastam FRENK1988 cikkét és láttam, hogy " (v40.0.005) firmware-rel elérték, hogy nagyon stabil, majdnem minden eddigi hiba javítva lett"
Ezt gondolom azért érdemes majd feltenni, meg gondolom nektek is ez fut.

[ Szerkesztve ]

(#20750) Prego válasza stewe780 (#20748) üzenetére


Prego
senior tag

Én még ilyet nem tapasztaltam, igaz hogy csak egy hete van ilyen telóm. Annyi a baj, hogy ébresztő hangnak az omnia kávé reklámzenéjét állítottam be, amitől csak jobban elalszom :D
stewe780: "Nem ébreszt, nem csörög ki, soha. ...." ... Ez nem hangzik valami bíztatóan ... :D

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.