Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15901) sbazsi válasza FRENK1988 (#15900) üzenetére


sbazsi
veterán

nem-nem.
desire is my desire ;)

(#15902) Detros12


Detros12
tag

Védőfóliát szeretnék venni mert elegem van a gyári csíkosból. Úgy halottam hogy a BRANDO elég jó márka vannak még jobbak ?

(#15903) Detros12


Detros12
tag

Bocs a 2 h.sz.ért de lejárt az 5perc .
Esetleg még ez milyen lenne?

[link]

(#15904) sbazsi válasza Detros12 (#15902) üzenetére


sbazsi
veterán

Én 50ftért vettem ebayen postával.

(#15905) McLaca válasza Detros12 (#15902) üzenetére


McLaca
őstag

Hogy kinek mi a jó, megoszlanak a vélemények. Én használtam Invisible Shield-ot is, közvetlen a gyártótól rendeltem, mert úgy volt olcsóbb. 3500-at fizettem érte, de nem érte meg. Aztán most lecseréltem egy olyanra, amiből 6db nincs 600Ft E-bayről rendelve. :) És sima fényes felületű, nem akad el benne az ujjam és a stylus sem. Lehet, hogy nem fogja fél évig bírni, de állítólag az invisibleshield karcolhatatlan, hát nekem azért sikerült. Nem, nem kulccsal, azzal nem. De mivel fólia volt rajta, bökdöstem mindennel, ami a kezem ügyébe akadt, még szemöldökcsipesz hátuljával is :D (na az karcolta össze).

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#15906) jety91 válasza Detros12 (#15903) üzenetére


jety91
őstag

Ha kicsit adsz a telefonodra, akkor vegyél Brando fóliát: [link]

(#15907) Detros12 válasza jety91 (#15906) üzenetére


Detros12
tag

Ez lesz vagy az Invisible Shield de inkább e a Brando felé hajlok.A Brando menyire karcolódik?
Egyébként ma kipróbáltam az OVi Mapsot amit tegnap telepítettem jól ment.

(#15908) McLaca válasza Detros12 (#15907) üzenetére


McLaca
őstag

Hidd el, kár annyit áldozni rá. Erre az előtted lévő HSZ-ben lévő "ha kicsit adsz a telefonodra" dologra: senki nem fogja látni, hogy brando fólia van rajta, csak azt, hogy fólia. És személyes tapasztalat, hogy az invisibleshield megnehezítette a kijelző használatát, ráadásul vastag és csúnya is a felső részen főleg, arról, hogy a zsír hogy tapadt rá, már ne is beszéljünk. Attól, hogy sokat fizetsz, mert "adsz a telefonodra", még nem biztos, hogy jól jársz.
A 100ft-ossal egyelőre elégedett vagyok mind átlátszóság, mind tisztíthatóság terén, arról nem is beszélve, hogy a felrakása sokkal kevésbé körülményes, mint mondjuk egy invisibleshield-é (azt be kell fújni folyadékkal, persze korrigálni így könnyebb, de aztán 48 óra, míg tökéletes lesz). A 100 forintosnak egyszerűen két lehúzható oldala van, lehúzod a hátsót, a tapadós felületről (ilyenkor még az első fent van, tehát merev a fólia), szépen ráigazítod a telefonra, mivel merev, ez könnyen megy. Aztán ha fent van, lehúzod az első merevítő fóliát és örülsz.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#15909) Songo


Songo
senior tag

Szépjónapot és kellemes ünnepeket

Nézegettem ma a nokiaprogramok.hu-n mikvannak fenn és láttam ilyen jópofa firmware csomagokat ezzel kapcsoaltba lenne kérdésem.
1. mi frissités menete?
2. mitkell lementeni ami garantáltan elveszik?
3. hogylehet a telefont 100%ban gyári állapotra hozni? mittörölhetek le (belső memoria és a kártyáról)

Előre is köszönöm

(#15910) Bobbacsi válasza Songo (#15909) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Tulajdonképp ezekre a kérdéseidre ott meg is találod a válaszokat ,ha olvasod a Fórumot
[link]
[link]
[link]

(#15911) Bobbacsi válasza Songo (#15909) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Fenébe 2x ment el megszakadt a netem :(

[ Szerkesztve ]

(#15912) jety91 válasza McLaca (#15908) üzenetére


jety91
őstag

Oké, akkor próbálkozz egy kulccsal, szikével a fólián ami 50Ft, illetve a Brando-n (karcálló) ;)

Egyszer kell megvenned a Brando-t, ami mosható, és szárítás után ugyanúgy ragad.
Ezt megnézném egy olcsóbb fóliánál, hogy menne...

És szerintem 2600Ft egy fóliáért amit egyszer kell megvenned, nem valami sok.

[ Szerkesztve ]

(#15913) McLaca válasza jety91 (#15912) üzenetére


McLaca
őstag

Én annyiért 26 fóliát veszek. Az minimum 78 hónapra elég, de azért 3 hónapnál többet bírnak, elvégre a ceruza maga eleve nem nagyon karcol. 78 hónap alatt meg min. 2× cserélek telefont, és nem kell mosónőt sem játszanom. Mellesleg mosás után már nem "ugyanolyan", és nehéz lemosni róla mindent. És mint írtam, a karcállóság bizonyos esetekben igaz, de én a kulccsal valóban karcolhatatlan Invisibleshield-ot is megkarcoltam, igaz, nem kulccsal. A kulcs recéje elég vastag ahhoz, hogy a fólia állja. De mondjuk egy tűt, vagy jobbat mondok, fémsorját már nem biztos, hogy fog. A szikét meg a brando se fogja állni, kettévágja, mint a vajat, és a telefon kijelzőjébe is belevág, szóval ezt a próbát meghagyom neked. :)
Mint láttad, volt drága fóliám, és csalódás volt.
Egyébként ki fogom próbálni, az olcsóbb fóliánál hogy megy a mosás, szárítás, vágás, festés, dauerolás... :DD elvégre olcsó, nem kár érte. A gyártója szerint korrigálható, tehát többször tapad. Mellesleg lehet, hogy brando ez is, csak máshonnan szerezték, és nem kell a márkanevet megfizetnem. Amúgy meg mi karcolná össze mégis a fóliát a ceruzán kívül, ami viszont nem nagyon karcol?

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#15914) sbazsi


sbazsi
veterán

most mondjam azt, hogy az 50 Ft-os fóliám legalább jól "működött" :F
;]

(#15915) stewe780


stewe780
őstag

Volt már valaha valakinek, hogy kitörlődött bejövő sms? Ma kaptam, este már nem volt benne a bejövők között. Nem tudom hova lett. A naplóban benne, hogy jött egy sms-em délután, de most sehol sincs. :F

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#15916) McLaca válasza stewe780 (#15915) üzenetére


McLaca
őstag

Nem voltak esetleg az SMS-ek a memóriakártyára irányítva, és közben nem dugtad gépre tárolóhelyl módban?

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#15917) putyesz


putyesz
csendes tag

Helló!
Most néztem a telón, C: tel. memória szabad 25,4 MB
Ez nem nagyon kevés? Amúgy működik normálisan de
nem tudom mitől ilyen kevés tudtommal szinte mindent a
kártyára telepítettem. Mivel tudnám megnézni, hogy mik
vannak rajta?
Kösz

(#15918) Detros12


Detros12
tag

Amúgy nekem ha tárolóhelyre van állítva akkor mikor bedugom a kábelt a gépbe és nem a gyári téma van beállítva hanem egy más akkor átállítódik a gyárira nem tudom miért van ez? aztán mikor kihuzom visszaáll az általam beállított témára. és mikor kihúzom a kábelt a telóból és a gépből akkor a teló úgy fél percig nagyon belassul nektek is így van vagy az ennyémmel van gond?

(#15919) tariattila válasza putyesz (#15917) üzenetére


tariattila
veterán

nézd meg a beállítások/alkalmazáskezelő/telepített alkalmazások-ban, hogy mi van kártyára és mi a c-re telepítve....és,hogy mekkora a méretük...
Itt csak a telepített dolgokat találod, a tényleges fájlokat a fájlkezelővel nézd át...
Lehet a képek,hangok a c-re vannak irányítva vagy a mailok esetleg...
Ha komolyabban akarod a könyvtárstruktúrádat átnézni akkor egy jobb fájlkezelő kell pl. X-plore...mégdurvább esetben hack,hogy láss mindent...
Az,hogy ennyi szabad helyed van a c-n nem gond mivel a programok nem itt futnak...
Legvégső eset pedig a HR...

(#15920) stewe780 válasza McLaca (#15916) üzenetére


stewe780
őstag

Nem dugtam gépre. Nem történt gyakorlatilag semmi. Délután megkaptam, el is olvastam, este tovább akarom küldeni, sehol. :F

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#15921) Karma válasza stewe780 (#15920) üzenetére


Karma
félisten

Komoly SMS volt, vagy valaki lehet, hogy szivatott?
A Replace Short Message Type-okkal jókat lehet szórakozni.

“All nothings are not equal.”

(#15922) McLaca válasza Detros12 (#15918) üzenetére


McLaca
őstag

Azért van, mert a témát a memóriakártyára telepítetted, amihez a telefon nem fér hozzá tárolóhely módban, átadja olyankor a kártyát a PC-nek. Elkerülheted, ha a témát a c-re telepíted (egyébként is javasolt a témát ott tartani). A kábel leválasztása utáni belassulás azért van, mert minden kártyára telepített progi ikonja betöltődik újra, és a háttérben állandóan futó, a kártyára telepített alkalmazások is ilyenkor indulnak újra egyszerre (szintén amiatt, hogy kábelkapcsolat alatt a teló nem fér hozzá a kártyához, így az oda telepített programok leállnak).

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#15923) stewe780 válasza Karma (#15921) üzenetére


stewe780
őstag

Egy húsvéti sms volt, semmi komoly. Nem feltételezném, hogy szivatós lett volna. Csak arra tudok gondolni, hogy esetleg véletlen rányomtam volna a törlésre. Utólag megnézve ez közvetlen a kilépés felett van, de nem emlékszem, hogy visszakérdezett volna. Ettől függetlenül lehet rutinból rányomtam az igenre. Mindegy, azért gondoltam megkérdezem valakinél volt-e már rejtélyes sms eltűnés.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#15924) tariattila válasza stewe780 (#15923) üzenetére


tariattila
veterán

előhúsvétolunk...? beitalozunk...? nyomkodjuk a telót összevissza??? oszt csodálkozunk, hogy eltünnek a dolgok???? Ejnye-ejnye! :DDD

(#15925) CJ3


CJ3
senior tag

Hali mindenkinek!
Olvasgattam a hsz eket:D Az ébresztő órás tetszett a legjobban. Bocs a jelzés keresés :DDD meg amit ajánlottak első telefonnakXD. Na szóval én is most vettem egy 5800-át a software frissitésen már túl vagyok v40.005 ös van fennt. A szignózást már nagyjából értem nem azzal van a gond hanem a moddolást szeretném megcsinálni:D Elméletben már az is megvan.esetleg valalaki csinálta már?:D Gondolom igen ha tudna segiteni tapasztalatait megosztani velem megköszönném:) Én biztosra akarok menni ebben szoval ezért:)

Jah és annak a kolegának üzenném aki az ébresztő orát kereste, hogy ha a hátlapot akarod leszedni, vagy a sim kártyát cserélni akkor vidd szervízbe a telot :DD

Crypto

(#15926) putyesz


putyesz
csendes tag

1/ A témákat átraknám a kártyáról a telóra, a böngészőket meg a telóról a kártyára ha tudnám, hogy csináljam.
2/ Van a telón olyan, hogy Nokia Maps 3.03 (9 MB) és van olyan, hogy Ovi térképek 3.03 (7 MB) ez véletlenül nem ugyanaz?
3/ Phonelocator Periodic és F-Secure Anti-theft for mobile csak sejtésem van, mi lehet valaki tudja?

(#15927) Karma válasza putyesz (#15926) üzenetére


Karma
félisten

1) Csak újratelepítéssel csinálhatod a témamozgatást. A böngésző cache-beállításait meg csak mélyebb belenyúlással.
2) Nem, nem ugyanaz. A netről letöltött SISX-ben van egy másik SISX beágyazva, a külső telepíti fel a belsőt. A kiírás ellenére viszont nem foglal dupla helyet szerencsére.
3) Név alapján úgy tűnik, hogy lopás esetén GPS koordinátákat SMS-ben elküldő progikról van szó.

“All nothings are not equal.”

(#15928) jety91 válasza putyesz (#15926) üzenetére


jety91
őstag

1. Töröld le, majd rakd fel újra őket, és a telepítésnél (ha felajánlja), akkor rakd a megfelelő helyre

2.Van már 3.04-es is :)) Nekem Nokia Maps van fent, ami a 3.04(91) és 7MB-ot nyom.

3. Ha ellopnák a telefonodat, akkor be lehet vele méretni szerintem. De erről majd a hozzáértők kifejték a véleményüket.

Megelőztek :((( :C

[ Szerkesztve ]

(#15929) stewe780 válasza tariattila (#15924) üzenetére


stewe780
őstag

Nem érzem, hogy ez történt volna, csak mivel soha nem írt még ilyen sms eltűnést senki, megfordult a fejemben, hogy esetleg user error. De ha egy kicsit is visszemlékezem, nem kérdezett vissza. Na mind1.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#15930) Karma válasza stewe780 (#15929) üzenetére


Karma
félisten

Mint említettem (bár nagyon nem fejtettem ki), technikailag lehetséges olyan SMS-eket küldeni, amelyeknél a második felülírja az elsőt, akár egy üres üzenettel. Talán még az is megoldható, hogy az egész eldobódjon.

Maga a "helycserélő" SMS egyáltalán nem bonyolult, kis energiabefektetéssel lehet ilyeneket küldözgetni. Hogy élő példát mondjak: a hangposta értesítő üzenetek is ezen az elven működnek. Ha van HP üzeneted, akkor kapsz egy SMS-t róla. Ha időközben lesz még egy, újra kapsz egy értesítést, benne a kettes számmal, az első üzenet meg eltűnik.

Szóval ha a küldő fél nagyon ért hozzá, vagy van ilyen toolja, játszhat ilyennel.

“All nothings are not equal.”

(#15931) tariattila válasza putyesz (#15926) üzenetére


tariattila
veterán

az F-Secure pedig szerintem anti-vírus progi...legalábbis én az E52-re kaptam a T-mobil szoftverrel ilyet... :U

(#15932) stewe780 válasza Karma (#15930) üzenetére


stewe780
őstag

Ez biztosan kizárható. Az ismerőseim, de főleg akik az utóbbi időben sms-t küldtek nem ilyen advanced telefonosok. Az elvi lehetőséget persze értem, csak ez momentán még attól is jobban kizárható, mint, hogy én véletlenül töröltem.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#15933) Inarus válasza putyesz (#15926) üzenetére


Inarus
addikt

Az F-Secure Anti Theft kétféle verzióban lehet: az ingyenes (regisztrálatlan - shareware) csak annyit tud, hogy egy előre beállított kódot elküldve lezárja a mobilt vagy törli annak tartalmát.

(#15934) CJ3


CJ3
senior tag

Sikerült fóliát is rendelnem vaterárol, nézzetek szét ott:D

[ Szerkesztve ]

Crypto

(#15935) tariattila válasza CJ3 (#15925) üzenetére


tariattila
veterán

a tapasztalat jó..nekem bejött nagyon de még így is lenne mit kitakarítani a modd sw-ből...
egyébként meg mindent megtalálsz hozzá: itt ;)

(#15936) 64b0r


64b0r
aktív tag

Kellemes ünnepeket mindenkinek! Nolám, egy napig nem járok erre, oszt elszabadul a pokol... :D
Mindenesetre üdítő volt végigolvasni „az elveszett ébesztőóra fosztogatóit”. :)) Nagyon izgultam, hogy ki fog nyerni a végén. :K

Frenk, jó újra itt látni téged, remélem hamarosan tudsz szerezni a topichoz illő telefont. :D

A fóliatémához annyit tudok hozzátenni, hogy nekem középkategóriás van, azaz kb. a brando árának a felébe került, de egyelőre a normál haszmánlat nem látszik meg rajta, szóval én legközelebb inkább az olcsóbb fele fogok nyitni, ha fóliát veszek.

[ Szerkesztve ]

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#15937) Detros12 válasza McLaca (#15922) üzenetére


Detros12
tag

Kösz a választ elkezdem letörölgetni és újrasrakni a témákat a C re vagyis a telefon memoriájába.

(#15938) FRENK1988 válasza 64b0r (#15936) üzenetére


FRENK1988
veterán

Hát kezd egy alakulni egy délután alatt, ha nem meg akkor elnézek ismerősöm GSM boltjába :DDD
Fóliáról meg annyit, hogy (igaz csak 3 hónapig volt meg ;] ) de már ez első naptól BRANDO volt rajta és az eddigi legjobb fólia (felrakás, használat, kopásállóság) amivel eddig találkoztam. Megéri egy keveset invesztálni egy jó fóliába. :K

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#15939) tariattila


tariattila
veterán

t-mobilba jártam...jól megreklamáltam,
Nokiához küldtek...sorba ottan üljek,
Ha nem akarják cserélni...ide fogok locsolni!
:DDD
Kellemes ünnepet minden kedves fórumtársnak!

(#15940) Detros12 válasza tariattila (#15939) üzenetére


Detros12
tag

kösz a verset :C neked is kellemes ünnepeket kívánok és mindenkinek.

(#15941) Bobbacsi


Bobbacsi
veterán

Én azt szeretném kérdezni ki milyen programokat használ a telefonján a gyáriak mellett ?
Nekem ezek vannak fent :

Best full screen caller
SPB Weather
Resco photo viewer
Quickoffice
HandyShell
SymSMB
XPlore

Téma :
Illuvial_blue-by Nokialino Team

Ha valakinek van még jó programötlete szivesen fogadom
(hogy szignózott vagy nem az most nem játszik :) )

[ Szerkesztve ]

(#15942) Detros12 válasza Bobbacsi (#15941) üzenetére


Detros12
tag

Én
Nokia Photo Browser
Handwriting Calculator
sok offscreen játék és alkalmazás
Mobile paint
opera mobile 10
blackboard lite

Játékok:
labirinth lite- giroszkopós
cube
toonwarz
ironsight
armageddon squadron
chessboard
speedtest
memory tester

és most ezt a témát használom:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#15943) zsoltinnó


zsoltinnó
aktív tag

Sziasztok!olyan kérdésem lenne hogy 5800ra tettem you tube,időjárás progikat.Ezeknél rendesen felkínálja a wlant!De tettem rá gmail ,google,google map!Ezeknél nem kinálja fel!?internetre csak!?és egyből bal oldalon fent az E betű jelenik meg!Ha be is kapcsolom a wlant mert van nálunk.Mikor belép a gmailbe eltűnik a wlan jel!meg internetet ajánl csak fel!valaki? :U

Őrült kell egy őrült ellen!!!

(#15944) Detros12 válasza zsoltinnó (#15943) üzenetére


Detros12
tag

Szerintem gmailnál ha vannak beállítások próbáld meg ott beállítani h csak wlanra csatlakozni tudjon.lehet ha megoldódik a próblémád.

(#15945) zsoltinnó válasza Detros12 (#15944) üzenetére


zsoltinnó
aktív tag

Semmi beállítás nincs! :( rákattintok a google mapsra ezt írja ki: internet,multim.üzenet wap szolgáltató!alul ok és vissza van!Nem kínál fel wifit!A you tubenál ki írja a wlant!nem értem!De a telefonba is vannak böngészők ott se kínálja fel csak internet..stb! volt n95,n79em de azoknál nem volt ilyen problémám sose!

Őrült kell egy őrült ellen!!!

(#15946) hülyegyerek válasza zsoltinnó (#15945) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Beállítások menü - Kapcsolatok - Alapértelmezett kapcsolatnál belövöd neki a wifit, az összes netes programnál meg azt állítod be,hogy kérdezzen rá,hogyan akarsz felmenni a nyetre.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#15947) old rocker válasza zsoltinnó (#15943) üzenetére


old rocker
veterán

A beállításokban a kapcsoltok címszó alatt: célok/opciók/alapértelmezett kapcsolat/mindig rákérdez. Az e-mailnél pedig a beállításokban bejövö, kimenő e-mailnél hozzáférési pont: alapértelmezett kapcsolat

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#15948) old rocker válasza hülyegyerek (#15946) üzenetére


old rocker
veterán

nem.Alapértelmezett kapcsolat: mindig kérdezzen rá.

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#15949) hülyegyerek válasza Bobbacsi (#15941) üzenetére


hülyegyerek
addikt

-Youtube kliens
-Skype kliens
-MSN kliens
-Mobbler netrádió
-Valami másik netrádió (halvány lila fogalmam sincs,hogy hívják)
-Opera
-Quickoffice
-Adobe Reader
-SymSMB
-X-plore
-Zseblámpa progi (szintén halvány lila kategória)
-Strobe (jó vele illuminált állapotban szórakozni)
-SMS preview (ez nagyon hasznos tud lenni)
-Freesigner (még mielőtt meglettek volna az opda-s fájlok,ezzel szignózgattam)
-Nokia E-mail (ez is igen hasznos tud lenni,letölti szépen az emiljeidet,és hangjelzéssel figyelmeztet rájuk)
-Játékok,amik bejöttek: Cube touch,Moorhuhn,Sonic Jump,99 Ninjas

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#15950) hülyegyerek válasza old rocker (#15948) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Nekem így jött be.Próbáltam mindig kérdezzen rá-val,de úgy már túl sokszor kérdezgetett :D .Ezért csináltam,hogy amik nem alapból wifit használnának,belőttem nekik programon belül ,hogy mindig legyen kérdés.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.