Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Kolondrum válasza - = Zk = - (#46) üzenetére

Az adatlapossal! :DD Add nekem, eladom veszek mást belőle. :C

(#52) - = Zk = - válasza Herooo (#50) üzenetére


- = Zk = -
félisten

auras-od van:Y
és köszönöm a szent szavakat...:R

(#51) SymbianOS: őőő, mikor mondtam, hogy lecserélem?:U :B :R

(#53) hackeeeee: nah, tudtam én, hogy jó cucc ez:C:R....
énis csa katapasztalat szerzés végett cseréltem. csak megtetszett, és rajtahagyom inkább:K

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#53) hackeeeee válasza - = Zk = - (#49) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A jó cucc mindig menő. :P Nekem is lehet le kéne cserélni a gyárit, de nincs pénzem, meg mondjuk nem is olyan rossz ez a gyári rajta. :)

Véleményem szubjektív...

(#54) DemonDani


DemonDani
addikt

Az Accelero S1 a világ legjobb léghűtéses VGA hűtője. Nem mondom, hogy nem kérdéses.
Nem is azért állítom ezt, mert nekem is ez van... (amit mellesleg 4150Ftért vettem annó)
Hanem olyan alapon állítom, hogy a neten keringő teszteket 90%ban ki merem jelenteni hogy ismerem, és nincs vele kapcsolatban bukó teszt, 1 létezik ahol nagyon meg lett szorongatva, nekimegyek megkeresem.
És hivatalos tesztoldalon van 4870 ACS1 vs Mushasi teszt is azt is előásom. Csak az ídőigényes ;]

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#55) - = Zk = - válasza DemonDani (#54) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nézd, nekem Auras-om van. sztem meg az a világ legjobb hűtője:t....
erről persze mehetne a vita, de minden ember másban hisz. ahogy énis.
perszehogy jó az S1, nekemis az lett volna, ha...de nem. és nem bántam meg.

jah hamár arrajársz, pls vesd össze az S1-et az Auras-al:R ha találsz közös linket, pls jöhetne:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#56) hackeeeee válasza DemonDani (#54) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát én erre meg azt mondom, hogy mindenkinek az a legjobb, ami neki van. Nekem is volt accelero s1-em, jó volt. De jobban vágyok egy iceQ 4-es hűtőre máig, mint újra egy accelero-ra. :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#57) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

nagyon jó lett! letisztult, tömör, címe is találó :).

sokat nézegettem anno a honlapjukat, és ezen az okosságon gondolkodtam, de tényleg ritka ez a márka. meg a Fridge is érdekesnek tűnt, de most már nem titok hogy mit tud, ezért köszi a tesztet.

mondjuk az a "Global Leader of Thermal Management" felirat elég érdekes :))

Aurea mediocritas

(#58) hackeeeee válasza AXisBOLD (#57) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ínnye. Ez nem pite :Y

Véleményem szubjektív...

(#59) - = Zk = - válasza AXisBOLD (#57) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen, próbáltam hiánypótlónak szánni. remélem viszonyítani mindenki tud majd ehez.
de tény és való, az AC S1 előbb beszerezhető, mint az Auras bármilyen csillag csavarhúzója. ez van sajnos...
szerencsére nekem sikerült megvalósítani ezt az álmomat is:C...köszi Hammon, még1X...

a kövi lépés majd X év után egy 5850-es + Auras teszt lesz:C...

nem semmi hűtő:C....ahogy innen székből elnézem, van benne anyag rendesen..

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#60) DemonDani válasza - = Zk = - (#55) üzenetére


DemonDani
addikt

Olvasd már el mit írok :DDD
Pont azt írtam hogy szinte minden létező vgahűtő ellen leeht találni az S1ről tesztet és éppen azokat szedtem neked össze ahol a leg megkérdőjelezhetőbb, hogy ez lenne-e a legjobb.

A legvitathatóbb a Fanless 330 ellen elszenvedett teszt, de én részemről ha átlagban számolom a fokokat, jobbra jön ki az S1. De ez tény hogy már vitatható ezért is jegyeztem meg, hogy nem vitathatatlanul a legjobb.
Ez pedig a 4870-en a Musashi ellen, ez annyira nem vitatható.
Ez pedig az Auras ellen, csak ez nem a legjobb teszt, mivel az Aurasra felpakoltak 2 db 12es Noctuat, az S1 meg megkapta az igen szánalmasnak kinéző Turbo modult... (persze a turbo modul is bőven jól teljesít de így összemérni azért nagyon nem ferplay) De így is megvan az Auras eredmény picit még jobb is. (tényleg picit)

Remélem megfelelnek! :)
Bizonyíték nem ígéret ;)

hackeeeee
Én az IceQ3-at akár szégyen akár nem úgy kukáztam ahogy illik, de ha teszem azt neked sokat számít a szépség akkor szerezz olyat arra biztos No1. (logoutomon meg is nézheted hogyan került vissza a dobozába az IceQ3 hangos volt, és gyenge. a 4 biztos jobb, de kevésbé univerzális is(bár mostanában az ati sűrűn keresztbe tesz az S1 és társainak... de meg leeht oldani az S1-et így is csak ára van.)

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#61) hackeeeee válasza DemonDani (#60) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Passzívban derülne ez jobban ki, hogy mi a különbség a 2 borda között. Ventivel így más, mert ahány venti, annyi teszt, lényegében. Erre így kíváncsi lennék, ha már nagyon összehasonlításról van szó.

Aurasban látszólag több az anyag, szal sztem azért vmennyivel bikásabb lehet. Nem tom pontosan. :) Nekem volt accelerom, szal csak úgy beszélek, de ez nekem is igéretesebbnek tűnik. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#62) - = Zk = - válasza DemonDani (#60) üzenetére


- = Zk = -
félisten

bocsánat :B
pont ekkor keltem.... :B

igen, szép tesztek. köszönöm a "csokrot".
az utolsó auras vs S1 tesztet énis láttam. pont ez alapján döntöttem végleg az Auras mellet:C
nameg ilyen Auras nem sok embernek van. eddig 1 társam van PH-n:C
persze az igazi az lenne, ha most vennék(szereznék) egy S1-et és azt is letesztelném.

(#61) hackeeeee basszus tényleg.:W passzív tesztet akartam, csak lebeszéltek róla, mondván ...khm. nemkéne:C lehet lehúzom a ventiket megnézem mit alkot....
bár eléggé forrófejű a 4870-em:))

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#63) DemonDani válasza hackeeeee (#61) üzenetére


DemonDani
addikt

az 1. két tesztben amit linkeltem azokban a venti ugyan az volt teszten belül azt lehet hasonlítani más teszthez mérni természetesen nem szabad mivel más a környezet hő és más a venti is.
(ellőző hszbe ment a szerk, de aszem tudok olyat ahol passzívan tesztelték megpróbálok keresni aszem mintha lenne valahol az auras ellenében)

- = Zk = -
ahogy a fokokat elnéztem tényleg lehet nem kéne ;D 4870et paszívan nem vok benne biztos hogy elvisz, de ha megnézed akkor ne furmarkal!

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#64) hackeeeee válasza - = Zk = - (#62) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Na látod, ezért akartam volna iceQ 4-et. :D:)

Véleményem szubjektív...

(#65) hackeeeee válasza DemonDani (#63) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mondjuk mindenki úgyis a saját tapasztalatira ad. Én az accelero-t annó azért vettem, mert olcsó volt. :D És nem tudtam, hogy mit tegyek az 1 slotos hűtő helyére a 4850-re. :) Ígyhát, az volt a megoldás. :)

Véleményem szubjektív...

(#66) - = Zk = - válasza DemonDani (#63) üzenetére


- = Zk = -
félisten

istenem, de szerettem volna annó egy His IceQ3-as VGA-t (X800). drágavolt és inkább jött helyette a Sapphire X800GTO2. PH-n láttam a tesztet, megtetszett. és vettem. nagyon harcoltam érte akkoriban. akartak adni helyette abban az időben X1300-at:C....kihagytam.
de sajna az SM 3.0-ra váltás megölte azt a kártyát. fél évet ha tudtam használni:W....

(#64) hackeeeee :C jogosan...

(#63) DemonDani: nem merem. de furmarkra nemis gondoltam. leolvad az Auras:C...
de ha lekapcsolom a ventiket, akkor visszakell tennem az oldalventit. biztos ami biztos alapon:C

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#67) hackeeeee válasza - = Zk = - (#66) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azon iceQ 2 volt. ;] Nekem volt is olyanom. X800XL iceq2 turbo. Csak nekem meghalt rajta a hűtő elég gyorsan. Zörgősre fogta. :(

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#68) - = Zk = - válasza hackeeeee (#67) üzenetére


- = Zk = -
félisten

akkor melyik szérián volt Q3?:U....hmm

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#69) DemonDani válasza - = Zk = - (#68) üzenetére


DemonDani
addikt

[link]
ezen :)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#70) hackeeeee válasza - = Zk = - (#68) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

HD3K... :)

Véleményem szubjektív...

(#71) hackeeeee válasza DemonDani (#69) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, ez a cikk is ugye lecserélné, én azért nem cserélném le, mert legalább egyedi a hűtőm... :)

Véleményem szubjektív...

(#72) - = Zk = - válasza DemonDani (#69) üzenetére


- = Zk = -
félisten

lusta voltam meglesni:C
de köszönöm...most megnéztem :))

hackeeee: köszönöm:R

ácsi. :Y már emlékszem. még az X1900as sorozaton láttam Q3-at előszőr. nah, csak leesett. nem b..sztok át, komáim:C..

(#71) hackeeeee nemis akármennyire lenne az! :K

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#73) LordDarkness


LordDarkness
aktív tag

Nekem is ez ment volna a 4870-re de én kihagytam a házcsonkítást és s1rev2 lett belőle pedig szerintem igényesebb hűtő sajnáltam is. szép teszt érdekes barkács elemekkel. :C

Már nincs meg eladtam. Nekem 2db 12 cm Revoltec venti volt rajta.

[ Szerkesztve ]

Rock Katona

(#74) DemonDani válasza hackeeeee (#71) üzenetére


DemonDani
addikt

eladom neked ha kell xD (hazudtam)
így is van egyedi hűtőm, és így meg is tudom mutatni mindenkinek ;]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#75) - = Zk = - válasza LordDarkness (#73) üzenetére


- = Zk = -
félisten

köszönöm:C:R

dehamár...
kis infó a 4870+ S1-edről nem akadna nékem?:U...hőfokok érdekelnek leginkább. meg hogy miként hűtöd..mennyi légkavaró va nrajta, milyen?:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#76) hackeeeee válasza DemonDani (#74) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Látod látod, erről beszéltem. :DDD

Véleményem szubjektív...

(#77) DEV_NULL


DEV_NULL
őstag

csalóka a teszt címe, arra gondoltam h valami jobbat fogok látni mint az s1, erre szó nincs az s1ről, nem látom a 2 hűtő összehasonlítását

(#78) - = Zk = - válasza DEV_NULL (#77) üzenetére


- = Zk = -
félisten

mert várom, hogy valaki megszánjon eredményekkel.
csak lesz valami....

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#79) DemonDani válasza hackeeeee (#76) üzenetére


DemonDani
addikt

Miről? :) nem azért nem adom el mert annyira teccik...

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#80) hackeeeee válasza DemonDani (#79) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hanem azért mert lényegében egyedinek számít, nemde? :)

Véleményem szubjektív...

(#81) Henk válasza - = Zk = - (#62) üzenetére


Henk
veterán

Jobban jártál ezzel, sokkal mutatósabb. Lehet, hogy az S1 pár fokot ráver, de ezzel legalább nem egy tucat hűtőd van.
Én azért nem a Mugen2-t vettem anno mert i7-re minden 2. ember azt vette. Lehet ez hülyeség, de valakinek ez is szempont.
Ja, majdnem elfelejtettem. Köszi, hogy megemlítettél az írásodban. :R

(#82) DemonDani válasza hackeeeee (#80) üzenetére


DemonDani
addikt

Nem.
Ha garanciális gond van a karival akkor bizony még kellhet :)
Meg ha eladnám akkor is. mivel az S1től semmi pénzért meg nem válnék látván hogy egy 5870-en is kényelmesen jobb a gyáritól.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#83) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Jó teszt, jó hűtő; de az S1 trónja még csak meg sem inogott. :R

(#84) total90


total90
veterán

WTF? Hogy állnak ezek a hőcsövek :F Ezek szerint minden házat vagdosni kell :U Inkább Accelero :K Egyébként a teszt jó lett, köszi :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#85) Henk válasza total90 (#84) üzenetére


Henk
veterán

Miért kéne minden házat vagdosni? Attól függ, hogy a gpu hol helyezkedik el a nyákon. Általában akkor szokott ilyen probléma lenni mikor nem ref karira kerül a hűtő. Az S1 sem jó minden 4850-re, a nem ref karikkal lehet gond.

[ Szerkesztve ]

(#86) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Jó teszt. Kicsit a helyesíráson és a központozáson lehetne faragni a rev 2.0-ban, vagy itt is lesz előbb rev 1.1, mint a Gigabyte lapoknál? ;]
A hűtőleszerelős résznél becsuktam a szemem, annyira aggódtam szegény Sapphire kártyáért. Remélem szépen sikerült leszerelned a gyárit, beleköthetnek, ha garira kerülne a sor. Habár ezzel a hűtőmonstrummal szerintem örök életű lesz a kártya. :)

Viszont megjegyzés, szintén építő jelleggel. Ne küldözgessetek szegénynek teszteket, a hőfok így semmit nem számít. Ahány kártya, annyifélét mér a szenzor, annyiféle a szivárgási áram, a magfeszültség is igen kicsit eltérhet. Mások a ventilátorok is. Azt javaslom, hogy valaki szépen küldjön a cikkírónak egy S1-et, hogy ugyanazzal a kártyával, ugyanazzal a ventilátorral, a napkorong égbolton elfoglalt ugyanolyan helyzetében tesztelhesse.

Nektek jó, mert objektív a teszt. Neki jó, mert addig sem unatkozik, neki jó, mert saját maga láthatja, hogy jól döntött-e, és még jobb is a hűtő, vagy egálban vannak, és csak az egyediségével rí ki az essegyesek szürke tömegéből...

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#87) Dyno


Dyno
veterán

Jó írás, de szerintem az AC S1 olcsóbb is ám, nekem is ez van a 8800GT-men egy AC 12L ventivel 7voltra kötve tényleg hangtalan és maximum 52°C gpu caps viewer alatt.

ui:1 ventivel kiprobálnám a helyedben, anno volt itt PH-n egy írás, már nem emlékszem kitől származik, de egy S1 volt benne, ami 1ventivel jobban teljesített mint kettővel.

[ Szerkesztve ]

(#88) bigapu


bigapu
tag

S1 rev.2 + 2db Scythe S-FLEX 12cm ez ellen próbáld ki :)

mást lát a szem, és mást az ész, a látvány csalfa, és lépre mész

(#89) hackeeeee válasza bigapu (#88) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kipróbálná sztem, ha adna neki valaki ilyen hűtőt, kártyával 1ütt. :D

Véleményem szubjektív...

(#90) twine válasza - = Zk = - (#62) üzenetére


twine
addikt

Azt hiszem többen elmondták előttem a véleményüket a címről(ha ilyen címet találunk ki, illik belerakni az "ellenfél" tulajdonságait is...és nem utólag,,hanem akkor amikor a cikket írjuk),,,,csak ismételni tudnám őket,,,,
Megértem az örömöd, mert annó én is legalább ennyire örültem mikor lecseréltem a 4850 hűtését S1-re,,,,akkor az üzletben ajánlgatta a srác az Auras-t is,, de az ára miatt az S1 mellet döntöttem...(bár hozzáteszem kialakitásában valóban igényesebb az Auras,-gyárilag alakított csavarhelyek két méretre..stb..)
Privát véleményem így ismeretlenül:
hiszem hogy ha S1-et vásároltál volna, legalább ilyen széles mosoly ülne akkor is az arcodon :DDD Kiváncsi volnék akkor milyen cikket pattintottál volna össze ha már S1 van a zsugádon, és azt cseréled le Auras-ra..és nem a gyárit...a gyári szar! Annál csak jobbat lehet épp ésszel felrakni...
És végül hogy egy picit otromba is legyek,,,,egy újszülöttnek minden vicc új,,,,néz körül a 4850/70 topicban, akár az első "felvonásban is",, nem csak egy Auras lóg a Ph-n.... :N Bár valóban többségében S1 tulajok vannak, Auras-ból is elkelt jópár darab :)

[ Szerkesztve ]

(#91) No-kia válasza - = Zk = - (#46) üzenetére


No-kia
őstag

maradhat

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#92) hackeeeee válasza twine (#90) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Erre már írtam véleményt. Nézd azt, hogy S1 van már minden 2. vagy 3. tulaj kártyáján... Az már nem olyan feeling, mint amikor olyan dolgot veszel, ami nem túl sok mindenkinek van. Ez olyan mint pl. procihűtőből a Thermalright Ultra 120 True Black, vagy akár a saját SilverStone Nitrogon-om.

Szal, lehet ugyanígy mosolyogna, de úgymond egy átlagos hűtője lenne már a kártyáján, szal tudatban szinte ugyanott tartana, mint amikor a gyári volt rajta. :U

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#93) twine válasza hackeeeee (#92) üzenetére


twine
addikt

"Tudatban"? :F :Y :Y Akkor én kérek elnézést,,valóban rossz helyen járok...Nekem fizikailag dolgozik a gép,,,"tudatban" nem kódol olyan gyorsan mint ha fizikailag emelem az órajelet, és "tudatban" nem hűti a gyári venti annyira mint ha ráakasztok egy másik hűtőt... tehát akkor DIVAT-ról beszélünk, hiszen ott jön elő az egyéniség...én ebből már kinőttem hogy divatból építsek gépet...így tényleg csak elnézést tudok kérni hogy beleszóltam...Szóljatok ha lesz ED Hardy-s Hűtő hátha megtetszik :DDD :DDD
Egyébként pedig egy szóval sem írtam hogy rosszul választott hűtőt(ha megnézed a 850/70 topicokat én is csak jót irtam az Auras-ról,,,,én a címet sérelmezem,,de azt nagyon

[ Szerkesztve ]

(#94) hackeeeee válasza twine (#93) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én sem azt mondtam... :DDD Csak én szeretek valami egyediséget is vinni a vasba, legyen ez akármilyen hűtő, vagy bármilyen kiegészítő. Hogy elmondhassam, hogy nekem ilyen van, és rajtam kívül nem túl sok mindenkinek van ilyen. Ki beszélt itt divatról?! Az hogy te csak azt nézed, hogy jó és mindenkinek ilyen van és ez azért tök jó, az a te dolgod, én nem ezt nézem. Szal erről ennyit. Ha te csak úgy veszel gépet, hogy olvasod hogy mi a jó, az a te bajod. :D Nem csak azért vesz az ember olyan cuccot, ami nehezen megszerezhető nálunk, mert az jó, hanem azért is, mert tudja, hogy valami olyan van a gépében, ami egyedi, és talán nem túl sok mindenkinek van ilyenje. Ahogy ZK is írta, eddig talán 1 embert talált itt ph-n, akinek ilyen hűtője van. Kíváncsi lennék hogy S1-e hány embernek van, meg tudnád e számolni...

Ezzel a lendülettel lehet venni komplett gépet boltban, jó az ami rajta van mert azt mondták hogy az jó...

Na jó mindegy, hagyjuk. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#95) twine válasza hackeeeee (#94) üzenetére


twine
addikt

Te nem olvasol róla mi a jó? Te pacekból vágod úgy, hogy semmit nem olvasol a számitástechnikáról? Vigyázz nehogy elvigyen titokban a NASA valami agykutatásra hiszen ez csodának számít... ;) :DDD taníts mester a jövőbe akarok látni :DDD
Amugy meg hogy picit próbáljak a logika ösvényén maradni...ezért jársz te is erre a portálra, meg én is,, mert ez a legnagyobb itthon,,,, tehát több ember,,több tapasztalat,,,
ugyen vonatkozik mindenre,,,minnél több embernek van, annál több tapasztalatot tud az ember összeszedni,,,,Tudod az alap tételt...az okos ember más hibájából tanul,, a hülye a sajátjából.....

[ Szerkesztve ]

(#96) hackeeeee válasza twine (#95) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ámen. :R

Véleményem szubjektív...

(#97) twine válasza hackeeeee (#96) üzenetére


twine
addikt

:R ;)

[ Szerkesztve ]

(#98) Solten


Solten
addikt

:U

Klassznak tunik a cucc egyebkent.

Saor Alba

(#99) D1Rect


D1Rect
félisten

Elég jó hűtő, a cikk is korrekt. :R
A címválasztás tényleg nem a legszerencsésebb az S1 eredmények nélkül, de legalább figyelemfelkeltő. ;)

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#100) katt777


katt777
félisten

Hát, lehetett volna kicsit összeszedettebb, több összehasonlítással, ne adj' isten, grafikonokkal. Íme a 12cm-es ventik felszerelése kötegelő nélkül, a gyári sínen.

Ezt a ház-kivágós dolgot én sem értem.

Nálam a gyári Sapphire hűtő tökéletesen elég mindenre, és Borderlands-ben sem zúg. Persze elmegy a kari 500/600MHz-en 1.043V-tal, és akkor nem csak az extra hűtővel, hanem az árammal is spórolok. Egyébiránt tuninggal is 90°C alatt marad a 4870 ezzel a gyári hűtéssel, amit meg bír a kártya, szóval extra hűtő leginkább zajcsökkentés végett jó, főleg majd egy jól szellőző házban.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#101) - = Zk = - válasza Henk (#81) üzenetére


- = Zk = -
félisten

pontosan. csak ezt nem mertem beleírni, nehogy valakinek boxolni támadjon kedve:C
:R

sokat köszönhetek neked (is). alap, hogy megemlítelek:R

(#95) twine:
vagy címet változtatok, vagy előszedek AC S1 teszteket. az utóbbit választottam. benézhetsz 4870/50 topikba, mióta is brusztolok eredményekért. egyelőre marad így, de egy teszt eredményem már van. de kevésnek érzem. még várok picit, aztán lehet kérek kölcsön S1-et. csak a bordát. mert minden más van.

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#102) - = Zk = - válasza Solten (#98) üzenetére


- = Zk = -
félisten

van ez így:C....
a kövi jobb lesz, megigérem :))

katt:..khm.
egy: 2-3 mérésnek minek csináljak grafikont? feleslegesnek éreztem. ott van a kép.

kettő: köszönöm a kép linket. de feljebb írtam, hogy amit kaptam gyári auras pöcköket NEM tudtam a ventilátor belelógó része miatt felszerelni. ha gondolod, lefotózom, hogy értsd, lásd.

három: tudom, hogy a te kártyád perfect, mivel megpiszkáltad a BIOS-t. ezt tegyük hozzá.
nos, én NEM akartam, és nemis akarom meg mókolni a BIOS-t. ez van, ebből gazdálkodtam.

négy: nekedis leirom, ha lesz S1 teszteredményem kéznél, módosítom. egyelőre hagyom így. ha nem lesz, akkor átírom a címet.ennyi

öt: én ilyen tesztet álmodtam, gondoltam. nekem megfelelt. minőségre is, szövegben is. eddig te voltál az egyetlen, aki a minőséget is kifogásolta. (de ismerlek már annyira, tudtam, hogy ez lesz. de ink nem írom, amit gondolok... ;) jobb a 3 lépés)

hat: köszönöm, hogy tiszteletedet tetted szerény tesztemben:R

hackeeeee: nagyon köszönöm! :R
eképp gondolkodtam énis a hűtőválasztáskor :K

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#103) - = Zk = - válasza D1Rect (#99) üzenetére


- = Zk = -
félisten

rajta vagyok a PROJEKTEN! :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#104) Henk válasza - = Zk = - (#102) üzenetére


Henk
veterán

Ha megnézed azon a képen is gyorskötözővel van felrakva a venti csak rafkósabb az elkövető. Nem a furatoknál kötötte fel, hanem a merevítőt kötötte a hp-hoz. Bejelöltem a képen.

(#105) gYaLo


gYaLo
őstag

Jó teszt,grat :)
Mennyibe került a jószág a 2 ventivel együtt ? :R

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#106) - = Zk = - válasza Henk (#104) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jéé, tényleg:C :K
hátigen. de a pöcök itt is látszik, csak hát igen. a lényeg a lényeg, ugyebár ;)

#105) gYaLo: köszönöm:R
feljebb írtam
7k+5k=12k
auras+ventik
jah, és egy cseppet sem bánom az árát.

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#107) twine válasza - = Zk = - (#101) üzenetére


twine
addikt

Korrekt hozzáállás.... :R Ezek után azonnal megfogalmazódott bennem hogy segítek egy S1 tesztel,,,de azután rögtön be is ugrott hogy esélytelen, mivel nállam 4850 van mig te 4870-en teszteltél...Sajnálom,,,de remélem összejön a dolog és sikerül kerek egészet kovácsolni a dologból... ;)
Viszont az a 12 ropogó nem kevés a hűtőre,,,én annó valami 4500.- magasságában vettem az S1-et, és bár vásároltam hozzá egy 12-es ventit,, Így is max. 6 rugóban megállt a mutatvány...Éppen ezért lennék kíváncsi én is "végre" egy összehasonlításra, hogy mit fizet meg az ember...a tudást, vagy "csak" az igényesebb kivitelezést? Erős a gyanum hogy az utóbbi állja meg ahelyét, mivel gyakorlatilag "ugyanaz" mindkettő,,mind méretben mind Heatpipe számban megegyezik(4 ha jól emléxem)...csak míg az S1 hosszában bordázott, addig az Auras keresztben(ami nekem hozzáteszem kevésbé szimpatikus, hiszen a bordák között a levegő a lap felé áramlik jobban talán,,,,de ez nem kimondottan probléma,,csak nekem nem annyira szimpi)...
Várjuk a tesztet ;)

(#108) Ipse89 válasza - = Zk = - (#33) üzenetére


Ipse89
tag

Én meg már azt gondoltam, hogy gyárilag ilyen :)) :U Vedd úgy, hogy egy szót sem szóltam... :R

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#109) FefeeX válasza - = Zk = - (#102) üzenetére


FefeeX
veterán

"Tudósokról" jót vagy semmit :R

Amúgy egyetértek az előttem szólókkal, szebb ez mint az Accelero, nem is nehéz, mert sztem az Accelero csúnya... :) Szerencsére a venti alól nemigen látszik, és ha mondjuk teszek rá majd ledes NorthQ 12 centiseket, akkor elég faján fog kinézni kifelé, és takarja a bordát... (Ventik alól viszont már gyakorlatilag mindegy, mi van alatta, kinézet szempontjából legalábbis :) )
--> így mondjuk engem nem érdekel, ki mit vesz, lényeg, hogy jól nézzen ki a plexi alól (jelenlegi ventivel sem csúnya az Ax, mert a szerintem csúnya borda így sem látszik ki), és olcsóbb volt a cucc. Az egyetlen amit kifogásolok, és ami miatt kb egy hetet méricskéltem, mielőtt megvettem a hűtőt, az a "háztuning"... Nem akartam miatta új házat, meg hasonlókat :)

(#110) katt777 válasza - = Zk = - (#102) üzenetére


katt777
félisten

Hát, én ha 2-3 mérést végzek, azt is meg szokták köszönni, ha grafikusan ábrázolom, csak egy ötlet volt. Pl. összehasonlítani gyári/Fridge/S1/+valami hűtőt idle, csökkentett load, és full load terhelésen, szépen mutat egy pofás kis grafikon, ha nem lusta megcsinálni az ember.

A pöckök felett asszem akkor átsiklottam, bocsesz. :B :R Én is találkoztam olyan venti vs. felfogató problémával, hogy nem lehetett feltenni a ventit pl. a 212+-ra, mert egy csőben volt a 2 oldali rögzítőhely, a drótot meg pont abba kellett volna akasztani belülről. Z600-on meg az egy oldalas AC PWM venti a bukta, mert nem lehetett a hátuljára tenni.

Nem nyúltam hozzá a bios-hoz, rosszul tudod. ATT-t használok, de a lényeg az, hogy az első, hibás Sap. kártyámmal szemben ez idle és load is egészen csöndes GYÁRI beállításokkal (nem is nagyon melegszik 90°C fölé), csak persze a hardveres tervezési hiba leplezésére szolgáló bios vezérléssel többet fogyaszt, és melegebb idle, mint ATT-szal, amely ráadásul az órajel- és ventiugrálást is kiküszöböli. Akinek nincs pénze extra hűtésre, főleg 12k, az e módon is tud halk és hűvös karit "csinálni" magának.

Miért gondolod, hogy ha valaki jobbító szándékkal felhívja a figyelmedet valamire, amit szerinte jobban/szebben is meg lehetne oldani, azt merő rosszindulatból teszi? Én sem szidtam senkit (még burkoltan sem, hogy "nem írom le, mit gondolok"), amikor egyik tesztemben azt írták, hogy nehezen értelmezhetőek az összetett grafikonjaim, inkább + fél napi munkával szétszedtem és átdolgoztam őket (pedig én értettem, és nekem megfelelt, ahogy számomra elegendő a te megvalósításod is). Annyi alázattal tartozik egy cikkíró a közönségnek, hogy ne kizárólag a saját elvárásainak akarjon megfelelni, mert az inkább önfényezés, nem a közösség szolgálata. Szerintem. :R

Általában megnézem, ami érdekel; témát választok, nem cikkírót. ;)

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#111) FefeeX válasza katt777 (#110) üzenetére


FefeeX
veterán

"Hát, lehetett volna kicsit összeszedettebb, több összehasonlítással, ne adj' isten, grafikonokkal."

Lehetett volna. Csak emberünk dolgozik. Aztán vett valamit, és írt róla egy cikket, hogymások is láthassák, mit és hogyan sikerült. Nem pénzért írta, hanem jóakaratból. Lehetett volna színesebb, csinálhatta volna műhelyben, vehetett volna még 5-6 hűtőt, hogy össze tudja hasonlítani, de mint írtam, munka mellett, saját használatra csinálta a dolgot, így nincs ideje/kedve/elhivatottsága stb, hogy ezzel sz@rakodjon.
A cikk érthető, sőt, és bár nem olyan mint egy hivatalos teszt, nem is úgy készült, és nem is várható el tőle. Mindent a saját kereteken belül kell vizsgálni, saját magához képest milyen, és nálam ez a dolog 5/5 volt :R

Nem érted, hogy van a hűtés... pedig le lett írva, nem is egyszer. Máshol van a chip (GPU) a refnyákon, máshol van a chip a nem ref nyákon és máshol van a chip a különböző GPU-s kártyákon. A hűtők meg általában univerzálisak, megvan, hogy melyik GPU-k hűtésére alkalmas. Arról nem tehet a hűtő gyártó, a felhasználó meg pláne, hogy néha akad egy nyák ahol szar helyen van a GPU, így az egész hűtő csúszik jobbra/balra 5-6 centit...
ZK esetében valóban ez volt a legjobb megoldás, bár én lehet megpróbáltam volna a vissza a feladónak+Accelero vásárlás párost - ki tudja... (ugyebár nem mértem, nem néztem, melyiknem hol a GPU csatolója egymáshoz képest)
Szóval ZK-nak 3 opciója volt: másik VGA, másik hűtő, vagy ház modding :) Ő a moddingot választotta.

(#112) - = Zk = - válasza twine (#107) üzenetére


- = Zk = -
félisten

rajtavagyok a projekten:R

#108) Ipse89: :R

(#109) FefeeX: szia Fefe. hát igen. beleszaladtam a jóba rendesen. de panaszom nem lehet. teszi a dolgát:C:R
köszönöm helpet:R

(#110) katt777 khm..
az emberek NEM egyformák. mivel név és arcnélküli oldal ez a PH, így elkell fogadnunk néhány Embert olyannak, amilyen... ;)

A hűtés valóba nem volt olcsóbb, de tudod nem szerettem volna "tucathűtőt" a gépembe. mert az S1 végtéreis az. persze tudjuk, hogy jó meg minden, de ink nem. de ezt hackeeee előttem kifejtette már:R

" Annyi alázattal tartozik egy cikkíró a közönségnek, hogy ne kizárólag a saját elvárásainak akarjon megfelelni, mert az inkább önfényezés, nem a közösség szolgálata. Szerintem "

sztem csak szerinted. én ezt a tesztet csináltam ahogy fefe is mondta. ennyi.
a másik fele meg az, hogy mindenkinek úgysem tudok megfelelni. ezt gondolom belátod. tőlem ennyi tellet kész:C. (OFF)de ha visszanézzük a régebbi írásaimat, messzemenően ez kitűnik mindközül. a tesztírásaim az évek folyamán kialakulnak majd vsz.(/OFF)
de ha viszagondolok, a júzertársaimnak semmi bajuk a külcsínnel, csak az S1 "melléktesztet" hiányolják...de erre már válaszoltam több helyen. de lehet beleírom a cikkbe, hogy elkerüljem az esetleges... :R

" Miért gondolod, hogy ha valaki jobbító szándékkal felhívja a figyelmedet valamire, amit szerinte jobban/szebben is meg lehetne oldani, azt merő rosszindulatból teszi? "

tudod, mert elolvastam a HSZ-edet. leírtad a véleményedet, semmi építő jelleget nem fedeztem fel benne. és tudod mértnem?
mert nem láttam semmi "dícséretet" a hozzászólásodban...elfogadom, ilyen vagy.de akkor t eis fogadj el engem "ilyennek". persze nem kötelező dícsérned, de nem fura, hogy többen megtették? igaz hozzáírtak negatívumot. de legalább megtették ;) :R
van, akinek számít az a pár szó..hidd el Mester! :R

de tudod katt, legbelül tudtam, hogy "ilyen" lesz a hozzá(m)szólásod. de az "igazi" véleményed jobban érdekelt volna. magáról a számadatokról. de mostmár köszönöm, NEM tartok rá igényt. sem most, sem máskor :N
és ez nem sértődőttség, hanem csak a 3 lépés:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#113) katt777 válasza - = Zk = - (#112) üzenetére


katt777
félisten

Már mondtam, hogy személy szerint nekem nincs bajom az írással, csak annyit jeleztem mivel lehetett volna több (ezt nevezik építő jellegű kritikának magyarul).
Én elfogadom, ami jó, nem szoktam külön dicsérgetni, magam sem várom el másoktól. Ilyen vagyok, maximalista. Ami jó, azt elfogadom, ami nem, azon meg próbálok javítani. Saját magammal, és a munkáimmal kapcsolatban is. Volt, hogy egy teljes munkát újra elkészítettem, mert utólag visszanézve jöttem rá, hogy az egész nincs rendben.
Sajnálom, ha neked annyira rosszul esik egy elmaradt dicséret, de sztem az embernek saját magának kell tudnia, hogy a munkája mennyit ér, és nem azzal foglalkoznia, mások mit gondolnak róla, ahogy pl. nekem is megírtad, hogy neked így megfelelő a cikk, ahogy elkészítetted. Természetesen nem várom el, hogy egyet érts velem, csak próbálok rávilágítani, hogy rosszul látod a hsz-aimat.
Az érzelmi reakciók nem logikusak, a sértődöttség meg főleg. ;) Én továbbra is jobbító szándékkal szólok hozzád, meg másokhoz is. :R

FefeeX: Az még a cikkírónak is eszébe jutott, hogy másoktól kérjen összehasonlító adatokat, ahogy én is megtettem a VGA tesztjeimben, mivel nem tudtam más VGA-kat beszerezni.
A hűtő felszerelése miatt meg én ugyan nem Zk-nak mondogattam. Pontosan értem, hogy mi a probléma, csak furcsálltam, hogy nem lehet elmozgatni a hűtőblokkot pl.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#114) FefeeX válasza katt777 (#113) üzenetére


FefeeX
veterán

Még mindig nem érted. Lényeg, hogy megtette amire volt ideje, ha majd elmész melózni, akkor majd megtudod, hogy nem arra akarod elb@szni a kevés szabadidőd, hogy mindenkinek megfelelj.
Ja és nem azt keresed, miért jó az írás, hogy valaki erre áldozta a szabadidejét, hanem a rosszat látod benn egyből, illetve azt keresed. Az ilyen emberek mennek be a moziba és keresik a hibákat állandóan, amivel egyrészt a saját szórakozásukat nullázzák, másrészt időről időre kihoznak a sodromból...

Szerintem itt fejezzük be, mert korlátolt a látásmódod, ahogy kivettem, VGA hűtőt még csak távolról sem láttál, már ami a külön kaphatóakat illeti, de a véleményed serényen megvan róla.

amúgy a hűtőblokkot kb 1 centire lehet mozgatni csak az acceleron is...

(#115) smiti válasza Vasinger! (#18) üzenetére


smiti
addikt

Basszus nem ide akartam :W

[ Szerkesztve ]

(#116) - = Zk = - válasza katt777 (#113) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Rendben. Köszönöm, hogy ezeket tudattad velem... :R
Mostmár egy fokkal könnyebb lesz.... :K

(#115) smiti: legjobbakkal is előfordul:R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#117) Dikk


Dikk
tag

Jó teszt de lehet nem ártott volna egy accelero s1-el is kipróbálni mit is tud. Accelero s1 most iponon am 5400 (ill én ennyiért vettem 1 hónapja) és az alap 60-62 fokról most alap 40 fokra hült a kártya 1db 12-es ventivel max fordulaton = 1200rpm hang a gyári hűtéshez képest nincs sőt szinte semmi nekem is ilyen zalmi van a procin jelenleg az a leghangosabb a gépbe pedig csak alapon megy meg a táp ventije ami szintén 12-es cheiftec táp de ez a 2 a leghangosabb most.

[ Szerkesztve ]

(#118) - = Zk = - válasza Dikk (#117) üzenetére


- = Zk = -
félisten

már tervben van, hogy kunyizok valakitől! :K

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#119) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Szintén az elégedett Fridge tulajok táborát erősítem. :))
Grat a cikkhez! :R

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#120) FefeeX válasza Dikk (#117) üzenetére


FefeeX
veterán

12es Chieftec tápom volt nekem is, 400as Delta, és egyértelműen messze a leghangosabb cucc volt a gépben... Nekem a Zalmim 9500, szóval a kisebb, most az a leghangosabb, minimumon jár... Egyik vinyó keretben, a másik viszont néha rezonáltat, meg hallatszik, szóval az sem nulla hang :) Sajna ahogy tünteted el a hangos cuccokat, úgy hallod egyre hangosabbnak a többit :)

(#121) - = Zk = - válasza TeeBee73 (#119) üzenetére


- = Zk = -
félisten

köszönöm, és üdv a táborban. ha már megalakult:C:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#122) jobbman


jobbman
tag

Nekem meg VNF100-am van a 4870-emen, bebebeeee! :P
Azzal sem megy nagyon 60-fok fölé játékban, 2db Enermax everest 8 centis hűtővel, ami szívja a bordáról, így egyből kifelé viszi a levegőt a ház/táp venti.

Na ilyen sincs senkinek. :B

Régi PH-n: jobbman felhasználónak 84 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Frissítve: 2013.09.14

(#123) FeRRaR1 válasza - = Zk = - (#47) üzenetére


FeRRaR1
őstag

S1 a király akármit mondasz!!!!!!!! :DDD

Nem is tudtam, hogy te is firkálsz :R

(#124) kpal


kpal
veterán

Jó irás gart. Az a vágás hasonlit az enyémhez csak én a vinyókeretet vágtam ki mert nem fért el a GTX-em és 1cm miatt kellett szétkaszabolnom.

(#125) - = Zk = - válasza kpal (#124) üzenetére


- = Zk = -
félisten

az sem rossz :C :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.