Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bigrock


bigrock
addikt

Grat az írásnak!
Szinte kedvem támad elővenni a kétajtós szerkényből a Pioneer CT506 + Orion SE1025 + HS282 combót.
Made in Centrum Áruház, úgy '83-83 környékén... Persze darabokban lett megvéve, apám szítta is a fogát...
Úgyis mindig be akarom digitalizálni a kazettáimat, de sosincs rá idő... Na majd karácsonykor... :)

(#2) jettison


jettison
tag

Respekt! :)

(#3) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

apu megint bronzkori technikát használ. A kis taknyosok, szétvág az ideg

Ezen jót r@hogtem. :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4) ImpersonatoR

Azt a kompresszort hol es mennyiert vetted amivel neki mersz menni ilyen dolgoknak? Suritettt levegos spary el szoktam de eleg draga, lehet egyszerubb lenne venni egy elektromost?

(#5) direwolf


direwolf
őstag

Amit érzel, azt úgy hívják, hogy nosztalgia. Részedről ez semmiben nem különbözik, mint amit én művelek minden Karácsony előtt. Előszedem a ZX Spectrum emulátort, és nekiállok napokon keresztül Sabre Wulfozni meg Raid Over Moscow-ozni stb. Nincs ezzel az ég világon semmi gond, de meg kell érteni, hogy ha ilyenkor a kölkök elnéző mosollyal jönnek apuhoz, hogy mi ez a pixelhalom, ezzel te képes voltál játszani? Ez az élet rendje. A fiataloknak új dolgok kellenek. Nekünk se volt elég a gramofon, vagy a Sokol rádió annak idején.
Ami számomra mindig is sci-fi volt az az esztelen költekezés valami olyanra ami talán jobb, talán nem egy jó nagy kategóriával olcsóbbnál. Pl. a bevezetődben említett soktízezer forintos hangfal kábelek, amiknek néha "irányuk" is van. Na ez a nonszensz. Ez szerintem a színtiszta pénzlehúzás, mint az a sok hókusz-pókusz ami régen a hifi köré épült. Rezgéscsillapítós CD lejátszó a CD hajnalán, mintha analóg hangszedője lenne, vagy csak az eredeti cd lemez a jó, mert a másoltnak romlik a hangminősége. Most csak ilyen CD-s hasonlatok jutnak az eszembe, de az analóg korban még ennél is durvábbak voltak (valami facsiga az erősítő mögé vagy mi :W )
Szóval szép dolog a nosztalgia, de a helyén kell kezelni. A fiam mikor 2 éve kinézett egy Pioneer "minihifit" (X-HM10) én is azt hittem, hogy ez is csak egy nagyra nőtt mp3 lejátszó lesz. Aztán amikor meghallottam szólni belőle a 24bites Marantz demo SACD-t (Asus Xonarból ;) ), kicsit megrogytak a térdeim.
Ne zárkózz el az újtól! Hagyd meg a megszokott analóg rendszereidet nosztalgiázni, és légy nyitott az újra :R

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#6) dlaj


dlaj
őstag

PIONEER CT-506 nekem A legenda.

Az első kézzelfogható hi-fi, amit sosem birtokoltam, de sokat álmodoztam róla miközben az MK-27-es gumírozott gombjait nyomogattam.

Nem sokkal később a Hi-Fi Magazin szeánszaiból megtudtam, hogy az egyik legjobb (egyesek szerint a legjobb) deck volt a kategóriájában.

(#7) farkzoli


farkzoli
tag

No és a szép emlékű Hifi Magazinban írta Darvas László, hogy úgy tudjuk a legolcsóbban felújítani a hifi berendezésünket, ha nem vesszük meg mindig a legújabb eszközöket :)

De a direct drive gyalugépet is lehet ám házilag tuningolni, ha nyávog: ismerőssel esztergáltattam egy majdnem tányér átmérőjű, pár cm szélességű gyűrűt, a tányér belsejébe beragasztottam, hogy nagyobb legyen a tömege, aztán a tengely alá egy csapágygolyót betettem és picit feltöltöttem olajjal. Egyértelműen javult a stabilitása :)

[ Szerkesztve ]

(#8) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Heheh, végre egy hangcuccokról szóló elbeszélés, ami nem méregdrága cuccokról, fellengzős, sznob stílusban lett megírva, nekem tetszett.
Dire Straits meg <3. Nagyon jól állnak neki a meleg hangú erősítők.

(#9) zizidor


zizidor
senior tag

Nosztalgia... Tetszik a poszt!
Nekem csak egy CT3A deckem volt, de olyan felvételeket csinált, hogy megnyaltam utána a 10 ujjamat.

[ Szerkesztve ]

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#10) Winne


Winne
nagyúr

Nem sok cikket nézek/olvasok végig, de ennek örültem és végig is lapoztam.

Köszi :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11) KisDre


KisDre
senior tag

Tetszik a poszt, igazából picit irigylem is, mert kipróbálnám némelyik eszközt koruk ide vagy oda :)

KisDre.artstation.com

(#12) Hieronymus válasza dlaj (#6) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

MK-27
Jelentem volt, de kettő nap után feladata a harcot. Vissza fizették az árát.

PIONEER CT-506
Sok éven keresztül szolgált hibátlanul. Időben adtam el.
Nem érzek nosztalgiát miatta.

Dire Straits-t ma is hallgatok. Kellemes emlékeim fűződnek hozzá.

Visszatérve az alaptémához.
Ha valaki sok vinyl lemezt gyűjtött, nincs is más lehetősége, mint megtartani a technikát. A kazettákat nyugodtan ki lehet dobni, de a lemezeket kár lenne veszni hagyni.

Örököltem párszáz shellac lemezt. Lejátszani nem tudo jelenleg őket, de dolgozom a megoldáson. :K

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#13) solosol


solosol
csendes tag

Gratulálok, szép írás!

(#14) sting2


sting2
addikt

Írásodból azt veszem ki, hogy egy emberi értékekkel rendesen megtömött pali lehetsz.
:R

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#15) mcs


mcs
veterán

Imádom ezeknek a 80as évekbeli Technics soft touch deckeknek a ,,nyöszörgős" hangját play nyomásakor. :)
Nálunk 82es RS-M205 van ugyanezzel a mechanikával, viszont erősen fej és görgő cserére érett. Szerencsétlen nem csak egyszerűen csipkézi/gyűri a szalagot időnként, hanem össze is hajtogatja. A görgő totál egyenetlenre, hordósra kopott, de a fej közepe is alaposan lejjebb süllyedt. :D

[ Szerkesztve ]

(#16) macskea


macskea
őstag

Nekem is megvan az az érzés, amikor az első hifinek nevezhető tákolmányomon hallgattam az akkori kedvenceimet, és úgy éreztem milyet szól. Azóta nálam is megfordult már pár cucc, és egynémelyik még talán szépen is szólt, de sosem úgy, mint azok az ócska cuccok, azokkal a számokkal. Van, hogy egyszerűen direkt "elrontom" egy album hangzását, csak hogy ugyan azt a csörgő, száraz hangot kapjam vissza, mint anno a walkmanen, vagy épp ellenkezőleg, tompa elkent mélyeket, mint a szemétből visszaszedett isten tudja milyen hangszórók köré épített hangfalakon hallgatva. Nagyon tetszett az írás, remélem sokan megértik, egyelőre legalábbis úgy néz ki. :R

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#17) #15419392


#15419392
törölt tag

Ha ott a pc, miért mp3-ban hallgatsz zenét? Egy tidal előfizetés és minden ott lesz flac-ben.

(#18) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

sose fogom elfelejteni, mikor életemben először találkoztam az igazi hifivel...
egyetemista koromban lelkesen építgettem mindenféle erősítőket, quad405-öt kosárszám, hangfalakat, keresztváltót, aktív keresztváltót, keverőpultot, magnó elektronikát.

majd megnyílt Debrecenben a Zsolt Audió, akik teljesen más kereskedési filozófiát alkalmaztak, mint a tucatboltok. A helyi főnök fanatikus volt. Ha kérted (és előre bejelentkeztél), bármilyen cuccot összerakott és hallgathattad, kötelezettség nélkül. Ha nem vetted meg, nem vetted meg.

Nála hallottam először rendes cuccot. A nyitási akcóban relatíve olcsón árultak egy akkor kifutó típus nad cd-t meg nad erősítőt, amihez szintén jutányos áron "hozzácsapták" a saját tervezésű StandArt 1-es hangfalpárukat. Egy ilyet összerakott, és hagyta, hogy egy fél délután hallgathassam mindenféle lemezekkel, cd-kkel.

Soha többet nem nyúltam pákához.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nagyon jó írás egy hozzám hasonló felfogású embertől :R Magam is nagyon régóta kezdtem a zene iránt érdeklődni, szinte minden régi cuccot megtartottam ( 1 orsós, 3 kazettás deck, 2 lemezjátszó sasszi, HiFi videok, stb. ). Egyedül az erősítőt nem sikerült javítanom, folyton visszatért az analóg potik sercegése, ezt cseréltem újjabra, melyen már csak elektronikus szabályzások vannak. Végülis jól szól, régebbi Technics végfok-modulok vannak benne.
Persze van hiányérzetem, egyszer volt nálam egy ideig egy NAD3020i erősítő, az nagyon megfogott, egy olyant szeretnék, csak nem tudom annak a potijai mennyire időtállók. A hangzása jobban tetszett mint egy milliós kategóriájúnak, amit szintén volt szerencsém egy darabig használni de nagyon steril volt a hangja. A NAD fantasztikus egy szerkezet, ha kell nagyon puha kottázható méllyel, ha kell irdatlan kemény, ahogy az adott zene megkívánja.

(#20) bambano válasza DarthSun (#19) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

és ha tudnád, hogy egy 320bee mekkorát szól egy kef q1-gyel... :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) Vladi


Vladi
nagyúr

A forgó meg csúszó gombokat hogy kell takarítani? Erre van leírásod? :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#22) DarthSun válasza bambano (#20) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Én bele tudok gondolni hogy szólhat de a pénztárcám hevesen tiltakozna :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Imadom az ilyen cuccokat. Mindig vagytam rajuk de igazabol keson sikerult ilyenkehze jutnom, kb 15 eve. Talan akkor ertek a legkevesebbet, szerencsemre :).

Erdekes lehet latni mindezt egy tizeneves szemszogebol, ok mar az okoskutyuk es erintokijelzok vilagaba szulettek. Nekik bronzkor :)

(#24) johnnyv


johnnyv
újonc

PL-200 lesz az a lemezjátszó, nem SL-200....

(#25) tjozsi


tjozsi
csendes tag

Nosztalgia? Nem! Inkább igényes zenehallgatásnak nevezném. A vinil lemez, a jó kazetta, egészen más élmény, mint egy mobil teló cincogó hangja. Persze annak idején is lehetett Sokol rádión zenét hallgatni, ha kettő volt, hokkedlin akár (ál)-sztereóban is. Igénytelenség mindég volt, van és lesz is.
A 250 ezer Ft-os Iphone 6S tud jól szólni, na nem önmagában, hanem egy jó fülessel. Na meg nem mindegy honnan van a zene. MP3-at 256 kB/s alatt el kell felejteni, ha igényesek vagyunk inkább flac, de valami más veszteség mentes is szóba jöhet.
A PC-k hangkártyája rendszerint gagyi, de ma már beszerezhetők egész jó USB-s DAC-ek, nem is nagyon drágán.
És nagyon sokat számít a LÁNC vége: a hangfal. Minden ettől függ! Lehet Videoton, vagy Orion szinte fillérekért, attól még lehet nagyon jó. A több százezer Ft-os meg lehet nagyon gyenge.
Visszafelé haladva sok múlik a végfokozaton. Ha igazán jót akarunk, csak a csöves végfok jöhet szóba. Na nem a megfizethetetlen gyönyörűségekre gondolok. Persze ehhez már érteni kell!
Jómagan 2 db poraiból feltámasztott MELOMAN végfokon hallgatok zenét. Ezek a csöves végfokok valamikor a kocsmákban zajongó wurlitzerek részei voltak, majd a félvezetős erősítők megjelenésével kidobták őket. Egy kis ráncfelvarráson estek át, jó rájuk nézni és hallgatni a forrón izzó csövekből áradó zenét. Na erről ennyit!

(#26) DarthSun válasza johnnyv (#24) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

A PL200 egy nagyon jóhangú darab, főleg egy Ortofon VMS30 hangszedővel :)

(#27) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Windows-on próbáltad már a WASAPI Exclusive módot olyan beállításokkal kombinálva, hogy konfigurálja át a lejátszó a digitális forrásanyagnak megfelelően a Windows mixer kimeneti beállításait (pl. 2x16/44.1-re CD Audio esetén)?.

Van WASAPI plugin a Winamp-hoz is (maiko), de ha jól rémlik van valami apró hibája, ha mást nem az, hogy nagyon nehéz úgy beállítani, hogy jól működjön. Úgy rémlik, hogy valamikor régen emiatt tértem át Foobar-ra, mert azzal ez simább ügy (ahhoz is külön plugin kell, de egyszerűbben konfigurálható és keresni sem kell, mert listázva van a foobar oldalán a plugin-ok közt).

Persze ez sem csodaszer, nem mindegy hogy a hardware, vagyis jelen esetben a hangkártya mit csinál azzal a PCM jellel, amit a Windows mixerből kap, odabent átkonvertálja-e valami másra és akkor hogyan és mire, szóval az eredmények rendszerről rendszerre eltérőek lehetnek. De rosszabb valószínűleg nem lesz.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#28) DarthSun válasza janos666 (#27) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem a Wasapi az SoX resamplerrel jött be, 96KHz- es túlmintavételezéssel, ezt még a régebbi erősítőm is tudja közvetlenül fogadni, az SoX- el kihagyja a jel teljesen a Windows API- kat, mikor először sikerült belőni fülig ért a szám, annyira letisztult a hangzás. Persze Foobar- al természetesen, abban "könnyű" belőni. Azért tettem idézőjelbe mert csak akkor könnyű ha már van tapasztalat, kezdőként beállítani agyrém.

(#29) janos666 válasza DarthSun (#28) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"kezdőként beállítani agyrém."
:F A Foobar-os WASAPI elég "plug and play" élmény. :U
Össz-vissz azon kellhet filózni, hogy event vagy push módban menjen, de jobb esetben mindkettő egyformán jól működik (ha működnek, akkor nincs minőségkülönbség, ha pedig rosszul-, vagy nem is működik valamelyik, az feltűnő hiba lesz, mert recseg/akadozik, vagy néma...).
Persze van egy buffer csúszka, de ezt szerintem felesleges piszkálni zenehallgatáshoz (itt nem számít a lag, a lényeg hogy a minimálisan működőképes felett legyen, ami valahol 10 és 200 közt lehet hardware és Windows verziótól függően, csak ne legyen több másodpercnyi, ami már fura lehet kézi track váltáskor, tehát biztonságos az 1000-res alapérték).
Az output format pedig szintén majdnem mindegy. Lehet fix 24-bit (vagy amit tud a hardware), mert a 16-ról 24-re konvertálás mindig veszteségmentes, sőt valószínűleg szinte senki nem veszi észre azt sem "vakteszten", ha a 24-et véletlenül visszavágja 16-ra (de ha mégsem igazak a dokumentált vaktesztek, szerintem akkor is legfeljebb erősen kontrollált, nem átlagos otthoni körülmények közt fog kijönni a különbség és csak nagyon speciális esetekben, nagyon keveseknél...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#30) Vigilante


Vigilante
őstag

93 óta, ovis 4 éves koromba kezdtem el hallgatni zenét, a jó öreg ITT rádiómról. Kazettára meg vettem is fel a zenéket a Juventus-ról. Ami a durva, hogy a Roxette, Jacko, Bonnie Tyler, Queen, a mai napig benne van a zenei repertoáromba. Mondhatni, hamar rákaptam a jóra. A hallásom nekem is igen kifinomult. Manapság csak is BOSE hangrendszert használok, mind Hi-Fi-ben, mind fülesben. :K

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#31) DarthSun válasza janos666 (#29) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Mivel nem találkoztam ilyen pluginnel, azt sem tudtam hogy induljak, mit hogyan hova. Kaptam egy tömör összefoglalót+neten is van leírás, ezeket követve, az így beállított Foobar el sem indult, aztán eljutottam addig hogy elindult de nem játszott le semmit, playre hibaüzenet. Aztán elindult a lejátszás de az SoX nem megfelő beállítása miatt gyorsult hang lett..... stb, nem is tudom már mennyi hiba még. Nem adtam fel, a szükséges beállításokat összhangba hozva végül összejött. Kb hetekig kísérleteztem mire jó lett.

Talán még a videocodekek/lejátszók audio/video be-kimeneti feldolgozóit is hamarabb kitapasztaltam mint a Wasapi- t. Pedig azokhoz sem árt némi tapasztalat, igen sok a beállítási lehetőség, evvel együtt a hibalehetőség is.

(#32) mcs válasza Vigilante (#30) üzenetére


mcs
veterán

Ha már ITT: [link]

:Y ;]

(#33) Vigilante válasza mcs (#32) üzenetére


Vigilante
őstag

Azt a k*rva élet! ;] Nah ez méreg nem a ciánkáli. :DDD

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#34) gps76 válasza mcs (#32) üzenetére


gps76
őstag

De jó reklám... A most divatos Misi Mókus frizura is adja magát, pedig '91-et írtunk akkor.
De magamra ismertem a cikkből, én egy apám által '84-ben 32000-ért(tisztára emlékszem az árára) újonnan vett a debreceni Unióban Videoton - Akai toronnyal kezdtem a zenehallgatást,CT506-al megtoldva Videoton DC2050-el. Hangzásban nem volt a csúcs, de nagyon szerettem.

(#35) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nekem is Xonar hangkártyám van de csak DX. Sose hallottam erről az Uni driverről. Érdemes lehet feltenni a DX-hez is?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#36) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Jó a cikk és azért ne felejtsétek el, hogy a jó Hi-Fi régen is drága volt!

Ezek a Pio deck-ek az örökkévalóságnak készültek :)

"in medias res"

(#37) Mi5u


Mi5u
tag

Öröm volt olvasni az írásod. :)
Még nálam is van egy CT-506 a szekrény mélyén ,de sajnos a szíjai rágógumivá álltak össze. Úgy gondolom ez az egyetlen gyengéje, pedig volt kínozva rendesen.

(#38) Dare2Live válasza tjozsi (#25) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"A vinil lemez, a jó kazetta, egészen más élmény, mint egy mobil teló cincogó hangja. Persze annak idején is lehetett Sokol rádión zenét hallgatni, ha kettő volt, hokkedlin akár (ál)-sztereóban is. Igénytelenség mindég volt, van és lesz is."

Ajánlanék egy logoutos írást. Zenehallgatás: évtizedes megszokásaink, "elrontott" igényeink

Sött mindenkinek ajánlanám. A cikkírónak főleg.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#39) Dr.Zoo válasza dlaj (#6) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ilyen narancs gombos rettenetünk nekünk is volt, Faternál még talán megvan valahol... :D

Nekem ugyan "lámpás" erősítőm van, de igazán köszönöm a cikket!!! :R :R :R

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#40) -=MrLF=- válasza mcs (#32) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Ilyen ITT magnó nekünk is van, máig tökéletesen megy, ezek szerint lassan 25 éve.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#41) orion1025


orion1025
őstag

Azért az írásban szereplő Videoton az egyik leggyengébb darabok közül való, arról nem is beszélve, hogy minden régi hazai élmenő több sebből vérzett. Sajnos a két haza márka megrekedt a köztudatban, és nem is nagyon akar kikopni onnan.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#42) Gabor970


Gabor970
addikt

nem szeretnék ezeken az eszközökön zenét hallgatni... Ha ma kellene ezeket megvenni, mindegyinél sokkal jobbat lehet kapni ugyanazon az áron, amiért ezeket hirdetni szokták. Azok a vidi hangdobozok nagyon satnyák, a technics erősítők hangját egy orion minitoronyé túlszárnyalja, kazettáról minek zenét hallgatni, ha ott a lemezjátszó? A lemezjátszó árkategóriájában pedig bizonyosan jobbhangú egy szíjjas. Pl egy Dual 505-x, vagy 506, nemrég 15e-ért ment jofogáson egy szép állapotú.

Azt elfogadom, hogy valakinek ehhez szokott a füle, és ezért ezt tartja saját számára jónak. Ezzel nincs semmi baj. Ha valaki most kezdene bele a lánc összerakásába, akkor a cikkben szereplő eszközök árát ne ilyenekre költse el, hanem kérdezzen!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#43) Winne válasza bambano (#20) üzenetére


Winne
nagyúr

Ez a szériája mennyire lehet jó vajon általános számítógépes használatra?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#44) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Jó írás. Nem rossz Hi-fi, én azért vennék valami jobb használt hangfalat, olcsón mennek, nekem Canton van. Klasszisokkal jobb mint a Vidi. (a magasait kicsit szokni kell)

DarthSun

Van egy Nad erősítőm (701) a potiai még mindig hangtalanok, jó kondiban van összességében is, alapzaja is ~0.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#45) ttamas válasza direwolf (#5) üzenetére


ttamas
tag

Rezgescsillapito kellett a cd drive-okba, ha egyszer oldalbacsaptad, a fejnek igy is szuksege volt par masodpercre, mire vissza pozicionalta magat

[ Szerkesztve ]

(#46) direwolf válasza ttamas (#45) üzenetére


direwolf
őstag

Nem erről beszéltem, hanem a gránitlapon acéltüskés varázslásra :) Amúgy ki csapkod oldalba bármilyen lejátszót? :F

@Dare2Live: az a logoutos írás teljesen rendben van. Én nem akartam ennyire elvenni a cikk élét, mert a nosztalgia igenis jó, csak a helyén kell kezelni a dolgot :R

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#47) macskea válasza Dare2Live (#38) üzenetére


macskea
őstag

Ez az írás is nagyon jó, meg ami alatt csacsogunk, az is. Sőt, szerintem még csak nem is üti a kettő egymást, legalábbis én mindkét álláspontot el tudom fogadni, mi több, többé-kevésbé azonosulni is velük. :R

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#48) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Én máig két Orion HS-2xx (otthon megnézem) hangfalat használok egy Orister 1015 erősítőn keresztül alaplapi zajkeltőre dugva.
Lehet fiatal korom ellenére rossz a fülem, semmi különbséget nem hallok az alaplapi bármilyen realtek hd csoda és a veletechen magukat reprezentáló 20-30-70 ezres csodaszerek között.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#49) Upo


Upo
addikt

A cikkíró windows-os zenehallgatási gondjaira windows server a megoldás!

Nekem egy Akai 3 fejes deck volt anno, felvétel közben rögtön tudtam monitorozni a felvett anyagot, a 3. fejjel rögtön vissza lehetett hallgatni a kazettáról a felvételt. Amúgy kazettához képest jó, dinamikus hangja volt, és még másik deckben lejátszva is. (Unokatesómnak valami alap sony deck volt, amit azzal fölvett, az máshol elég vacakul szólt, bár saját magában visszajátszva meg jó volt).
Ahogy az emlékeim alapján előtúrtam, gxc-725D volt.

Hangszóróból az első nem saját gyártmány az egy Preludium volt, abban az időben az nem volt rossz.

Lemezjátszóból egy Lenco L75, azt még gimis koromban vettem fillérekért egy bizományiban. Kicsit kipofoztam, kimondottan jó, zenei hangja volt, mostanában nem használom mert kellene keríteni bele egy jó hangszedőt.

Manapság inkább cd-t hallgatok, bár az is lassan kőkorszaki lesz, de amíg bírja a jó öreg California Audio Labs cd-m addig marad. Hangszóró is egy 70-es évek beli kiváló állapotú Mission, 3. tulaj vagyok, ismerem aki anno '78-ban újonnan behozta angliából, a kézikönyve, vámpapírja most is megvan. Unokatesómnak adta el, én meg tőle vettem, de maradni is fog.
Úgyhogy én is ilyen kőkori fazon vagyok, engem se fognak meg ezek a mai csili-vili kék ledes vackok amit hifi gyanánt árulnak.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#50) Dare2Live válasza macskea (#47) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Azt tudom, hogy a Dire Straits még mindig úgy szól, ahogy gyerekkoromban megszerettem. AHOGY ÉN MEGSZERETTEM!"
És ez teljesen korrekt.

De nehogy már a másik oldalt, akik szeretik ha pontosan, torzítás mentesen, zaj nélkül... szól a Dire Straits vki leszólja... sött! igénytelennek nevezze!

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.