Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Napbefőtt

Hozzászólások

(#2) Gabás


Gabás
addikt

öö... egy gyertya nem lett volna olcsóbb? :D

(#3) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ez de kocsog írás :DDD

bocs ő jutott eszembe az első sorokat látva

van egy nap nevű tagunk...ő vajon mit szólna? diszkrimináció? ;]

komolyan: hónap írása jelölés!

Mennyiért készítenél el 2-3 db-ot? :)) /béna vagyok a barkácsoláshoz :( /

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5) rudi válasza Kalandor (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Uggyan, mindenféle színes meg akár só mécsesek is vannak már elég baráti áron.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) Rive


Rive
veterán

Kedves ötlet :K

De az akkut fölös kicserélni. Az a fajta napelem-szerűség amiket ezekre szerelnek, nem tud egy nap alatt nagyobbat feltölteni. A ceruzaakkuknak meg nagyon gyorsan lemegy a kapacitásuk a részleges töltés-kisütéstől.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7) kételkedem


kételkedem
addikt

Könnyen, aránylag olcsón kivitelezhető, jópofa dolog.
Szerintem akár karácsonyi ajándéknak is elmegy. Piros leddel, "Szeretlek" felirattal a befőttes üvegen :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#8) Mr.Csizmás válasza kételkedem (#7) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Hmm, az öcsém az jól tud üveget festeni & gravírozni...lehet upragedelem ezzel az ötlettel :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nekem kell ilyen. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#11) D.Orion


D.Orion
veterán

:C Hát ezt elmentettem kedvencekbe. Nagyon ötletes és egyszerű cucc, úgyis mennem kell egyik nap a helyi ec boltba, asszem veszek egy marék ledet is. :U

(#12) 7


7
addikt

Látom, te is olvasol mindenféle okosságot. Én Lifehackeren bukkantam rá. Amikor először láttam, én is elgondolkodtam rajta, de nem jutottam el a megvalósításig. :)

[ Szerkesztve ]

(#13) Khelben


Khelben
nagyúr

"a külföldi küldeményeknél megszokott módon egész biztosan kilopja a doboz tartalmát a postás."

"Egész biztosan" bajba kerülhetsz emiatt, ha jól rémlik, hitelrontásnak hívja a jog. Drukkolj, hogy egy postás se tévedjen ide...

(#14) DeltaPower


DeltaPower
őstag

az üveg belsejére akril matt fehér spray, szivaccsal megütögetve, szintén szép effekt. esetleg fehér/ezüst, sűrű dróthálón keresztül fújva. nagyon elvetemültek megpróbálhatják kvarchomokkal mattítani bármixer módszerrel :D

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#15) Devid_81


Devid_81
nagyúr

"amit boldogabb országokban hobbiboltokban lehet kapni – mi nem vagyunk ilyen ország;"

Ezen nagyon jot vidultam, jo iras THX! :D

...

(#16) Móci


Móci
addikt

Nagyon jó ötlet, s még jobb írás!
Lehet, hogy én is összedobok egyet, ha lesz rá kedvem, s időm. Tetszik! :C

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#17) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

még semmimet se loptak ki postások ami kintről jött :U

[ Szerkesztve ]

(#18) lapa válasza hejesírásó (#17) üzenetére


lapa
veterán

nekem se. valszeg nem vagyunk elég fontos emberek.

(#19) joghurt válasza Kalandor (#1) üzenetére


joghurt
addikt

Kicsit gondban vagyok ezügyben. Alapvetően ugyebár kerti lámpásból van, amiről tudjuk, hogy egész napos napsütés után az esti órákat világítja végig.

Az első éles bevetés előtt a felső polcomon állt, ahol nincs túl nagy fény, de hetekig töltődhetett. Úgy éjfélkor még világított. Aztán tegnap végig az ablakban volt, este meg beraktam lámpa alá, mégsem bírta fél percig sem :F. Szóval most azt vadászom, hol került error a hibába.

A tej élet, erő, egészség.

(#20) Sanyix válasza Mr.Csizmás (#3) üzenetére


Sanyix
őstag

ott mutatja hogy úúúúrállomaas

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#21) hejesírásó válasza lapa (#18) üzenetére


hejesírásó
senior tag

átlag értéke a rendelésednek? lehet ezért nem loptak még ki semminket, mert occsó dolgokat rendelünk..... nekem átlagban 60-80 dodó

(#22) Muton válasza Khelben (#13) üzenetére


Muton
addikt

hitelrontás? az a hitelrontás ha az USA-ból jött16k-s elemlámpám nem érkezik meg? szóval drukkolj, h ne tévedjek be a postára...

ilyen köcsögöt én is fogok csinálni :K

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#23) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Tök jo ötlet,én hamarabb /karácsony/ előtt,még a helloweenkor divatos tököknek is eltudnék képzelni ilyesmi megvalositását.
Ötletes irás.... :R

(#24) daninet


daninet
veterán

Az opálosítást szerintem valami zsíros fehér kézkrémmel is meglehetne oldani, egyrészt nem párolog el (értsd: ottmarad mert zsíros) másrészt olcsó mert asszonypajtás éjjeliszekrényéről csak le kell nyúlni egy kicsit. Rákenni szépen papírzsepivel egyenletesen és teljesen átláthatatlan. Másdolog ha belenyúlunk az üvegbe olyan lesz a kezünk dehát 1. miért nyúlnánk bele egy zárt üvegbe 2. beleragadni se fog semmi mert zárt.
Szerintetek?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#25) hejesírásó válasza daninet (#24) üzenetére


hejesírásó
senior tag

ha meleget kap akkor idővel le fog folyni, még akkor is ha dög nehéz, és bálnavadász szigonyról lekapart zsírból csinálják!

(#27) hejesírásó válasza ,,no name" (#26) üzenetére


hejesírásó
senior tag

once a cube, always a cube :B

(#28) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

EMBER MOST BEMÉSZ A SZABADALMI HIVATALA ÉS LEVÉDETED
MINT SÍROKRA HELYEZHETŐ GYERTYA :))

(#29) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

nagy találmány! minden elismerésem.

Aurea mediocritas

(#30) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Frankó lett! :R

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#31) PiciKenny


PiciKenny
senior tag

Jóféle :D

(#32) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Teltek, múltak az évek, én éltem világom a cucc nélkül, mígnem egy szép napon az Instructables.com-on szembejött velem álmaim köcsöge."

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#33) bope87


bope87
aktív tag

Hát jót röhögtem míg végigolvastam :D

Köszi az ötletet, ez szuperjó. Ajándéknak is tökéletes :)

(#34) D.Orion válasza angyalpc2 (#28) üzenetére


D.Orion
veterán

Csak egy fény érzékelőt kell beépíteni, hogy sötétedéskor magától kapcsoljon. Egyébként én is gondoltam rá, hogy a nagypapáméra csinálok egyet dec. 30.-ára, sajna akkor ment el.

[ Szerkesztve ]

(#36) joghurt válasza D.Orion (#34) üzenetére


joghurt
addikt

Megsúgom: már van benne fényérzékelő, hogy csak sötétedéskor kapcsoljon be. Mi is tölti az akkut? Napelem. És a sötétben mit csinál a napelem? Semmit. Ergo: ha jön belőle áram, akkor töltés, ha nem jön belőle áram, akkor világítás. Ilyen egyszerű ez.

A tej élet, erő, egészség.

(#37) PHM válasza daninet (#24) üzenetére


PHM
addikt

Ja. Vagy az asszony arckrémjével, bár az nem veszélytelen. :)
Joghurt: Érdemes kicserélni az akkut, ami ezekben a lámpákban van,
az majdhogynem egyszer használatos.
Elég bele egy 6-900 mAh kapacitású NiCad akku.
Igaz, a napelem se valami izmos darab szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#38) Nyurga


Nyurga
tag

Jópofa az ötlet, ha belegondolsz még lehet variálni is egy kis elektronika segítségével, mondjuk teszel bele 3-4 ledet és felváltva világítanak:) Sárga, Piros, Zöld, meg még vmi:)

Ha privátot írsz, írd bele, hogy mivel kapcsolatban kerestél! Az egyszerűbb kommunikáció érdekében, telefonon: +36702577646

(#39) acélkemény válasza daninet (#24) üzenetére


acélkemény
tag

elvetem az otletet. a meleg napon az uvegben megolvad a krem es lefolyik az egesz trutyi az aljara... nem jo szerintem.

(#40) Daneeka válasza Nyurga (#38) üzenetére


Daneeka
senior tag

Igaz teljesen máshoz de én rendeltem anno külföldről olyan LEDet amiben van egy mikrokontroller (télleg mikro, 5mm-es LED-be méretnövekedés nélkül belefért) és magától változtatja a színeit, vagy 5 fajta színe van, ráadásul egész ízlésesen csinálja, fadel, meg viszonylag lassú szal nem annyira zavaró talán.

RGB led, vagy rainbow led vagy color changing led, valami ilyesmi névvel kell keresni, fontos, hogy ennek csak két lába van mint a sima ledeknek, tehát tényleg maga változtatja a színeit.

(#41) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Tetszik... :C

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#42) atike


atike
nagyúr

Aranyos. De nekem tutira nem lesz sem időm, sem türelmem nekiállni... :)

(#43) sislaciii válasza joghurt (#36) üzenetére


sislaciii
aktív tag

Ez mekkora frankóó.. ilyen nekem is kell.. :C :Y

'A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene.. - Akkezdet Phiai 8800GTS 690/950/1425.<33 http://sislaciii.deviantart.com/

(#44) Dark Archon válasza joghurt (#19) üzenetére


Dark Archon
addikt

"hetekig töltődhetett" <-- nem, maximum az akku teljes kapacitásáig töltődik és azt tartja. Az ötlet ott meghalt, ha beviszed a szobába és ott tartod. Ezt reggelente ki kell(ene) tenni a szabadba, direkt napfényre. Tudtommal létezik fényelem is, aminek nem kell feltétlen napfény, de jóval drágább is. Ettől a kerti lámpás napelemnek csúfolt négyzettől + akkutól nem kell csodát várni, nekünk volt jópár ilyen lámpa, fél-1 évnél egyik sem bírta tovább - pedig rendeltetésszerűen volt használva.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#45) eziskamu válasza Mr.Csizmás (#3) üzenetére


eziskamu
addikt

...és mit tippelt?

(#46) Joe.36


Joe.36
addikt

Nagyon profi :) :C

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#47) jakobinus


jakobinus
tag

Az üveg belső felületét vizes csiszoló papírral is könnyen mattá lehet változtatni.

Egy mindenkiért - mindenkiért egy

(#48) bope87 válasza Daneeka (#40) üzenetére


bope87
aktív tag

Nem kell hozzá külföldről rendelni :)

Én anno olyat vettem, hogy sima piros, de villogott. De többszínű is van, íme a hely: LOMEX Mondjuk ehhez már kicsit több kakaó kell, de ez megoldható egy picit nagyobb NiCd akksival.

[ Szerkesztve ]

(#49) Mr.Csizmás válasza eziskamu (#45) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

azt, hogy fent van aaa uuuuu allomás

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50) Konflikt


Konflikt
addikt

hehe, igy ebed elott meloban penteken kifejezetten jo iras, jo stilussal :)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Napbefőtt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.