Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) ftc válasza danih (#149) üzenetére


ftc
nagyúr

wikipedia szamomra :DDD

nézd meg földrajzilag a dolgokat

oroszok europaba tartoznak

Isztambul Europaban van azaz Europahoz is tartozik... ennyi EU-hoz is csatlakozni fognak...de ah nekm nem hsizel nyiss ki egy europa térképet...mert rajta vannak

s még 1 ha a wikit nézzuk cyprus is ázsiai ország.... :U

[ Szerkesztve ]

(#152) danih


danih
addikt

Megnéztem az azeri győztes számot. Hogy lehetett ez első?

(#151) ftc Oroszok valóban Európába tartoznak - legalábbis jobban, mint Törökország, még ha ki is nyúlik Japánig az orosz föld. Valahogy nem tudok a törökökkel megbarátkozni, de ez persze szubjektív.

[ Szerkesztve ]

(#153) darál0w válasza kisza25 (#135) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

szlovákokkal azért kölcsönösen elkerültük egymást. ;] :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#154) #27483136 válasza danih (#152) üzenetére


#27483136
törölt tag

Úgy, hogy az elmúlt több mint 50 évben mindössze 2 olyan győztes volt, aki valóban sikereket ért el a lemezpiacon is: az ABBA és Celine Dion.
A többi ment a levesbe. Ennyit az ilyen fesztiválocskák értékéről, ahol szemüveges urak, médiaguruk, meg nemzetiség alapján(!!!) a közönség akarja megmondani mi a jó és szép.

"A jó ízlés drágám, az nevetséges,
A botrány, a botrány az egészséges"
by A.E. Bizottság
:)

(#155) művésznő4 válasza Crystalheart (#150) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Így van, még pedig Bayer Friderika előadásában. :K
Személyesen is ismerem és nagyon szeretem a hangját, bár szvsz tényleg nem a legjobb száma volt az. Az embereknek mégis tetszett. Lehet, hogy épp az egyszerűsége, letisztultsága miatt. (detto, mint Rúzsa Magdi - Aprócska Blues...nem hiába ő nyerte meg a legnagyobb szakmai elismerést az "igazi" zsűritől)

Ma már túl van bonyolítva, meg cicomázva, "technikázva" minden..:U

(#143) ToBeY Tudtam én, hogy ismerem valahonnan! Még ifjúkori VIP-s éveimből...:DDD Hajjhajj.

[ Szerkesztve ]

(#156) flash-


flash-
veterán

Köszönjük meg a Finneknek a 12 pontot szerintem,mert egyedül ők adtak ennyi pontot nekünk!

Ebből is látszik hogy mennyire szeretik a magyarokat,amit én is megtapasztaltam mert már többször jártam finnországban.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#157) #27483136 válasza flash- (#156) üzenetére


#27483136
törölt tag

Itt most miről van szó?
Mit kell köszöngetni a finneknek?
Én meg naivan azt hittem, hogy tényleg a tehetség számít.

Régen, a kommunizmusban volt úgy, hogy akkor nyerte a Vasas a bajnokságot, mikor 100 éves volt a Vasas Szakszervezet. Mikor a belügyeseknek volt jubileuma, akkor a Dózsa és így tovább. Mikor egyiknek sem, akkor lehetett focizni egy kicsit.

Hazudtam: nem hittem naivan azt, hogy a tehetség számít. Csak akkor semmi értelme az egésznek.

(#158) keIdor


keIdor
titán

Valaki írta itt, hogy nem szeretnek minket. Hát nem is, köszönjétek Viktorkának meg a többi napközisnek. Amikor átnevezzük a Moszkva teret, a Roosevelt teret, amikor Brüsszel ellen indítunk "szabadságharcot", amikor folyton Trianonozunk még 2011-ben is ne is csodálkozzunk, hogy nem szeret minket már senki. Obama meg több uniós vezető már szóba sem áll Orbánnal. :U (de egyébként nem mintha a Jobbik jobb lenne bármivel is)
Érdekes német autókon még nem láttam pl. Groß Deutschland matricát vagy zászlót, az Osztrákoknál se láttam OMM-es vagy hasonlókat.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#159) művésznő4 válasza keIdor (#158) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Soha, soha nem politizálok, de erre +1! :U

(#160) #27483136 válasza keIdor (#158) üzenetére


#27483136
törölt tag

Miért? Az Eu szerinted a szeretetről szól? Pl amikor ~20 éve a francia parasztok kiborogatták a magyar libamájat szállító kamionokat, az is pusztán csak szeretetből volt? Vagy arról is Orbán tehet?
Az Eu nem több, mint egyszerű gazdasági együttműködés: se egységes külpolitika, se egységes más. Csak a protekcionizmus az erős országok részéről.

Én már 1990-ben megmondtam, hogy nem az Eu-hoz, hanem az USA-hoz kell csatlakoznunk, százszor különb hely.
Hallottál már olyat, hogy a michigeni farmer kiborogatta az iowai krumplis kamionokat?

(#161) aXXon válasza ftc (#151) üzenetére


aXXon
senior tag

Én eddig azt hittem, hogy úgy van, hogy ahhoz a kontinenshez tartozik, ahol a főváros is fekszik, legalábbis nekem ezzel magyarázták.

[ Szerkesztve ]

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#162) Ijk válasza keIdor (#158) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ugyanmár, nem Vitya tehet erről, és még csak nem is a politikánk. Egész egyszerűen egy teljesen egyedüli, kevert nép vagyunk ezért nincs igazán olyan ország aki szimpatizál velünk. Még talán Finnországban oktatják ezt a csodálatos finnugor rokonságot, azért szavaztak sokan ide, ők is tök egyedül vannak. Nem kell itt a rossz tulajdonságainkat vagy a politikánkat elővenni. Nem tartozunk sem a szlávokhoz, nem vagyunk mediterrán nép, sem skandináv, sem angolszász. Egykék vagyunk, ennyi.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#163) Crystalheart válasza Ijk (#162) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A legnagyobb gond nem önmagában ez, hanem hogy az országimázs-javító kampányaink mind befulladnak, sőt egyenest a visszájára fordulnak; nincs valamirevaló filmiparunk, nemzetközi zenénk, jóformán semmi, ami az emberek tudatába vihetne minket.

(#164) #27483136 válasza Crystalheart (#163) üzenetére


#27483136
törölt tag

Annak az országnak jó az imázsa, amelyiknek tele a bukszája.
A sok pénz miatt szoktak felnézni, meg elismerően bólogatni...nem?

Mutass nekem egy csóró, de jó imázsú országot!

(#165) Crystalheart válasza #27483136 (#164) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ez azért nehéz, mert a jó imázs hozza a pénzt. :) Amelyik országot jobban szeretik, az jobb a tőzsdén, látogatják a turisták, el tudja adni a cuccait, a neve brand lesz. A mai világban egy ország is olyan, mint egy cég, egy vállalat - csak több joga van, mellette a vezetőinek kell felelősebbnek lenniük.

(#166) #27483136 válasza Crystalheart (#165) üzenetére


#27483136
törölt tag

Pont fordítva: a sok pénz hozza a jó imázst.
Nézd meg azokat az országokat, amiknek a lakossága 50 éve még kecskéket legeltetett, most meg rájuk szakadt a milliárdnyi olajdollár. 1 generáció alatt tanultak meg minden kultúrát? A velük szomszédos országgal mi van? Jemen pl. Ugyanaz a nép! Imázsa Dubaihoz képest hol áll? Ha jemen ugyanolyan gazdag lenne mint Dubai? Lennének kalózok?

Azokat xarba se nézik, akik nem növekednek.

Mi meg 20 éve nem növekedtünk. Ugyanolyan pitiánerek vagyunk, mint régen.

(#167) darál0w válasza #27483136 (#166) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

pénz kérdése minden...jol látod.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#168) Crystalheart válasza #27483136 (#166) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az egyik nem zárja ki a másikat. Nem lehet azt mondani, hogy ez csak ezért, az meg csak azért van, itt minden összefügg mindennel, így tud egy ország nehéz helyzetbe is kerülni a begyűrűzés által, és így tudja exponenciálisan növelni a népszerűségét egy másik. Természetesen sok pénzből sokkal jobb kampányra telik. De ezért kell ráállni a kis pénzből is nyereséges, vagy legalább nagy eséllyel nullszaldós dolgokra, mint a film- vagy a játékipar. (Ott főleg a munkaórákat fizetik, nem az anyagköltséget, effektív veszteség és tőkekiáramlás csak a marketing.) Egyszerre hoznának milliárdokat és javítanák az országról alkotott képet.

Ami azt illeti, bár Magyarország imázsa a béka feneke alatt van, még mindig sokkal jobb, mint amire lehetne következtetni az elmúlt időszak reklámértékét illetően. Ám ez csak a kulturális örökségünknek köszönhető, amit megintcsak baromi rosszul használunk ki (azaz nem használunk ki).

(#169) #27483136 válasza Crystalheart (#168) üzenetére


#27483136
törölt tag

Nem kampányolni kell!
Az kell, hogy, ha idejön egy turista, be tudjon menni egy kulturált illemhelyre, fel tudjon szállni egy kulturált modern légkondis buszra, ne essen hasra a koldusokban a városközpontban, ne törjön ki a kocsija tengelye az utakon, ne romos háborús lövésekkel teli, omladozó épületek között sétáljon. Ez mind csak pénz kérdése lenne.
Ha ez megvan, akkor oké, a helyi lakosok ne illemhelynek használják az utcát. De bízom benne, ez ma már itt nem kérdés.
Forgathatunk mi akármilyen filmet, ha az nem lesz hiteles.

(#170) Cane


Cane
őstag

Miért pont Azerbajdzsán? Az iparnak, lakosságnak szüksége van főként a fukushimai eset óta nem nukleáris energiára: olajra, földgázra, villamos energiára. És hogy a Gazpromos cirkusz ne ismétlődjön meg. Mindennek oka van. A gála 90%-ban nem a dalokról szól, hanem a külpolitikai parolázásról. Mindemellett a volt Jugoszlávia és külön a volt Szovjetúnió utódállamai is jól pontozgatták egymást.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#171) #27483136


#27483136
törölt tag

Verseny kimenetelét eldöntő zsűri/szavazók/stb annyira ismerik Orbán nevét és tevékenységét (és legalább annyira érdekli őket), mint Te, vagy Én a holland, vagy svájci, belga, ír, bolgár, szerb stb miniszterelnök nevét és tevékenységét.
Vannak csak "Magyarországon világhírű" dolgok. Ilyen a mi napi politikánk, a magyar konyhaművészet és a magyar pop-zene is.

(#172) @rglaaf válasza Cane (#170) üzenetére


@rglaaf
veterán

sőt a nagy szépségversenyeknék ill. a nagy sport események helyszíneinek odaitélésnél is elég nagy háttér lobby-k vannak

PSN:BiZzare_0 ️

(#173) cskamacska


cskamacska
addikt

"Kelet-Európában természetesen mindig elő lehet rángatni a nemzeti büszkeséget, még akkor is, amikor nyilvánvalóan globalizált és szándékosan ízléstelen magamutogatásról volt szó. Emlékezetes volt például a 2007-es év, amikor az őt futtató keresekedelmi csatorna és a hülye magyar bulvár közreműködésével Rúzsa Magdi, pályázata gyakorlatilag nemzeti ügy lett. Aki akkor meg merte említeni, hogy talán nem pont erre az ömlengő fájdalomra van szükség egy olyan fesztiválon, ahol sikítozó transzvesztiták rázzák magukat flitteres bikiniben, automatikusan hazaárulóvá fokozta le magát." :DDD

Aki képes belerángatni még ebbe is a politikát és morcogni, az meg is érdemli hogy 40 évesen idegösszeroppanással kezeljék. :P
Szerény véleményem szerint az Azeriek egy a mai popviszonyoknak megfelelő slágert raktak le az asztalra, megérdemelten nyertek, Wolf Kati produkciója egész jó volt, de abszolút nem emelkedett ki a tömegből, a 22. hely még nem is olyan rossz érte. :U

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#174) #27483136 válasza cskamacska (#173) üzenetére


#27483136
törölt tag

Most olvastam az Index tudósítójának élményeit.
CIKK
Hááát....ezek után....
Meggyőződésem, hogy nem mi keverjük bele a politikát, hanem ŐK. (Mármint a szervezők.)

(#175) Raucher válasza #27483136 (#174) üzenetére


Raucher
tag

Néhány megjegyzés.

Ez csak egy szórakoztató műsor. Sokan túlzott fontosságot tulajdonítanak ennek a dalfesztiválnak. A politikai jelentősége nulla, még akkor is, ha néhányan másként gondolják.

A németeknél már jó ideje Stefan Raab személyes birodalmának tekinthető az Eurovíziós Dalfesztivál. Direkt módon bizonyosan nem volt jelen a politika az eseményen. (Mondjuk szépen felállította a mércét az idei rendezvénnyel. Akkor került volna nagy bajba Magyarország, ha véletlenül nyer.)

Ezen a dalfesztiválon nem elég nagyon jónak lenni a nyeréshez. A volt Szovjetunió tagállamai most egyenként vannak jelen a szavazásban. Ha ezen országok szavazatait kiegészíti a többi szláv ország, azt szavaznak meg győztesnek, aki akarnak.

Ha Magyarország egyszer győzni akar akkor a következőket kell betartani.

- Egyetlen magyar szó sem hangozhat el a dalban. Kizárólag angol szöveggel lehet győzni.
- Olyan dalt kell választani, ami kelettől - nyugatig élvezhetőnek ítél meg a közönség. Lehet hogy pont nekünk - magyaroknak - nem tetszik, de nem is mi fogunk szavazni majd rá.
- Az énekes kvalitása és dal eredetisége, csak az elődöntőig érdekes. Ott még értékelhetik a magyaros zenei motívumokat, a közönség szavazásnál már minden ilyen különcség hátrány jelent.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#176) Crystalheart válasza #27483136 (#169) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A nagy országimázs-kampánynak nem csak a reklám a része, hanem az ország szempontjából minden, amit felsoroltál, ergo a fogalom eltérő értelmezése miatt beszélünk el egymás mellett. Sok közülük nem is pénz kérdése. Pl. a csövesek eltávolítása a belvárosból, és hát a nyilvános WC-k karbantartása sem kerülne eget rengető összegekbe, a tisztaság pedig az embereken múlik... A modernitásra, ahol nincs pénz, nem feltétlen kell alapozni, hiszen legalább annyi turista kíváncsi az autentikus dolgokra is. (Pláne egy nyugati, akinek a modernitás meg a légkondis busz mindennapi, ellenben egy fiákeres eklektikus belváros nem biztos. Hogy ez beválik, arra az USA-ban is van példa, néhány város tisztán abból él, hogy sok tekintetben a 19. század végén maradtak, míg persze modernizálódtak is.) Persze csak azt érdemes reklámozni, ami úgy is van, különben pont azt érjük el, mint ma a Magyar Turizmus Zrt. Semmit, sőt negatívumot.

(#177) Motion_Blur válasza keIdor (#158) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ez egy nagyon buta hozzászólás volt.
Szerintem okosabb vagy te ennél.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#178) kenwood3


kenwood3
őstag

Kati a hazaérkezése után [link]

Mi az az ekezet dragasag??

(#179) flash-


flash-
veterán

amúgy szerintetek kinek kellett volna nyerni?
A horvát és az osztrák csaj nagyon jó volt szerintem
de izland is tetszett,igaz nem a szuper énektudás miatt hanem úgy összeségében

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#180) danih


danih
addikt

Én inkább Overdose-t küldtem volna az Eurovízióra, mert neki
- jobbak a lábai
- szebben nyihog

(#181) flash-


flash-
veterán

de most komolyan kezd ez az egész kabaré lenni
ha nem jutunk ki a foci vbre vagy ebre,vagy ha kikapunk vizilabdában,vagy egyéb megmérettetésben,mindig jön az hogy pedig mi voltunk a legjobbak,csak kis ország vagyunk,minket el kell nyomni.

ez nem más mint üldözési mánia
mint ahogy azt sem hiszem hogy a magyarok politikai megfontolásbol szavaztak,úgy igaz ez a külföldiekre is.
ennyit érünk,és ezért nem más a hibás.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#182) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Egyébként vannak még a régebbi előadók közül olyanok, akiknek még nem ment el teljesen a hangja, és talán megállnák a helyüket. Ők vajon nem akarnak menni? Mert hogy a hazai döntőn nemigen látni őket.

(#183) Sirpi


Sirpi
senior tag

Hát én szombaton Kati száma után fél perccel bealudtam, másnap reggel tudtam meg a végeredményt. Örültem neki, hogy nem kellett végigszenvednem ezt az egészet, és inkább aludtam helyette 11 órát. Tényleg durván jószomszédra átszavazás az egész 80%-ban... Mondjuk fura, hogy a Szlovákiában élő magyarok miért nem bírtak egyetlen pontot se összelapátolni nekünk...

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#184) művésznő4 válasza danih (#180) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Óóóó, de egy gonosssz már... :DDD

(#185) Mr.Csizmás válasza flash- (#181) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ezt helyezést nem kati kapta, hanem a narancsbárónak szóló üzenet.... (5.)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#186) danih válasza Mr.Csizmás (#185) üzenetére


danih
addikt

lolwut, ez igaz, vagy ők magyarázták bele? :)

(#187) Mr.Csizmás válasza danih (#186) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ja, közben megtaláltam magyarul is. subba lehozta, keressétek ki, mert politizációnak minősülne sztem.

btw. a nyertesek nemzetiségét elég erősen befolyásolja, hogy az ország hogy tud megrendezni egy ESC-t. lásd 2006/7 Finnország, 07/08 Szerbia (pont kakukktojás, de a Moltiva nagyon jó akkoris), Németország, stb.....

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.