Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) atus72 válasza Jack@l (#48) üzenetére


atus72
senior tag

"Ha valami 10 centtel olcsóbban megoldható egy eszközben, akkor a gyártó azt fogja használni"
Elkeserítelek ez nagyon nem így van, vegyél bármilyen elektronikai terméket biztosan találsz rajta
olyan elemet amit kapásból megkérdőjelezhető költségoldalról.
lNézz meg egy háztartási készüléket amiből százezer de lehet millió darabot is eladnak (pl mosogép csakmert hogy most mostam :) na most azon mint "laikus" mondok számos olyan dolgot a kezelőpanelen ami nettó faszság mégis legyártották ás eladták, nem centeket hanem dollárokat lehetne rajta spórolni mégsem teszik, miért?

(#52) atus72 válasza buherton (#47) üzenetére


atus72
senior tag

"Ha komoly vásárló vagy, akkor kérlek szépen még az utadat is kifizetik, hogy oda menj hozzájuk és velük bizniszelj. Továbbá az ilyen dolgok szigorúan szemtől-szembe történnek, így hiába jössz a webes árakkal. Azokat el kell felejteni."
Egy út ára az eltörpül a rendelt tétel mellett, ezredszázalékról beszélsz ezzel nem mondtál nagyot hogy el kellene képednem.
Mégis milyen darabszámokról beszélünk, csak érdekelne amikor szerinted egy ic ára 10000-d részére csökken?

[ Szerkesztve ]

(#53) Reggie0 válasza atus72 (#45) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen az pont ilyen IS. Le vagy maradva kicsit.

(#54) atus72 válasza Reggie0 (#53) üzenetére


atus72
senior tag

Le bizony, te meg az álmaidat tényként kezeled.

(#55) atus72 válasza buherton (#47) üzenetére


atus72
senior tag

Na még valami aztán befejezem, vannak BECSLÉSEK arra vonatkozóan hogy a mobiltelefonok
előállítási költsége kb mennyi, itt iparági szakértők szoktak becsülni, és a VOLUME price-al számolnak.
Mint tudjuk a legnagyobb eladott darabszámokat jelenleg az okostelefonok jelentik típusra lebontva, ~10M db-os tételekről beszélünk típusonként, ha tudsz ennél nagyob darabszámú konzumer terméket akkor írd meg légy szíves. Na most mellékeltem egy ábrát ami a BECSÜLT alkatrészárakat mutatja nagy tételben:

ebből kiolvashatod hogy mennyibe kerül nagyon nagy tételben (!) pl a flash, majd menj szépen egy alkatrész kereskedő oldalára és nézd meg ugyanezt, na most ha akárcsak 1000-es szorzót találsz akkor vendégem vagy egy vacsorára, azért mondjuk ne Costes kategória legyen :D

(#56) fpeter84 válasza atus72 (#49) üzenetére


fpeter84
senior tag

Miért a xilinx-al jössz ha IoT? Ágyúval verébre? Vegyük inkább ezt: ESP8266 ESP-01 - igen, ez darabár free shipping-el! Ez egy teljesértékű szabadon programozható mikrokontroller WiFi kliens/softAP funkcióval, 2 UART, SPI, I2C, stb... Lehet programozni egyrészt a saját SDK-jával is de az picit nagyobb felkészültséget igényel, de mostmár van hozzá LUA futtató firmware és Arduino IDE alapú SDK is amivel a lényegesebb funkciói már mennek de még fejlesztik. Ha nincsen 3$ postával, akkor mennyi lehet 1e/10e/100e darab? Itt pl nagyon jelentős tétel hogy ott figyel mellette az az 1MB-os flash. Ha a köv. generációnál el tudják érni hogy akár csak a fele elég legyen az már jelentős költségcsökkentés, de én arra tippelek hogy előbb utóbb bele is fogják integrálni a SoC-ba... Túl kategórikusan jelented ki hogy az ilyen fejlesztéseknek nincsen értelme, pedig megvan a helye, maximum nem a mi kis példányszámú projektjeinkben...

(#57) atus72 válasza fpeter84 (#56) üzenetére


atus72
senior tag

Azért a Xilinx-el jövök mert az ember FPGA-ról beszélt.

(#58) atus72 válasza fpeter84 (#56) üzenetére


atus72
senior tag

Ne találgass, kérdezd meg az eladót, én egy konkrét termék disztribútori árazást írtam amiből a tendencia látható hogy kb. hogy csökken az ár, erre te írtad ezt a modult ami nem értem hogy mennyire vág a témába.

Megnéztem a kedvedért, annak az ic-nek ESP8266ex (nem a teljes modulnak) a 10db-os ára $3 dollár alatt van, na most melléteszed még a flasht az "filléres" és simán kijön az a darabár amit írtál, de ennek semmi köze ahhoz amiről én beszéltem és ahonnan az egész thread elindult, nevezetesen hogy 10000-es differencia VAN egy alkatrész ára közt függően attól hogy mennyit rendelsz. Olvass vissza és utána kritizálj.

[ Szerkesztve ]

(#59) atus72 válasza fpeter84 (#56) üzenetére


atus72
senior tag

Egyébként magadat cáfolod meg amit írsz, ha megnézed a modult amit linkeltél azon SOP tokozású flash van, na most az nem a legolcsóbb tokozási forma mégis ez van rajta :D
De mondhatnám a SIP connectort is, stb...
Ha számítana akkor mást tennének rá, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#60) atus72


atus72
senior tag

LiteOS leírás, elég tömény, nem sokat értek elsőre belőle, hogy ebből mi fér bele 10KB-ba azt meg pláne nem :D
[link]

(#61) sirály12 válasza atus72 (#58) üzenetére


sirály12
őstag

Az, hogy te 3$-ért tudnád megvenni az egy dolog. Ők nem annyiért veszik.
Hidd el, még hasznuk is van rajta.

Mellesleg, ez egy jó dolog, hogy ilyen kicsibe is meg tudták oldani, mert mint írták több hely marad a többi összetevőnek.
Beágyazott hardvereknél azzal spórol a gyártó amivel tud! Ha fele akkora flash kell az áraik közötti különbözet máris haszon!

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#62) sirály12 válasza atus72 (#51) üzenetére


sirály12
őstag

""Ha valami 10 centtel olcsóbban megoldható egy eszközben, akkor a gyártó azt fogja használni"
Elkeserítelek ez nagyon nem így van, vegyél bármilyen elektronikai terméket biztosan találsz rajta
olyan elemet amit kapásból megkérdőjelezhető költségoldalról.
lNézz meg egy háztartási készüléket amiből százezer de lehet millió darabot is eladnak (pl mosogép csakmert hogy most mostam :) na most azon mint "laikus" mondok számos olyan dolgot a kezelőpanelen ami nettó faszság mégis legyártották ás eladták, nem centeket hanem dollárokat lehetne rajta spórolni mégsem teszik, miért?"

Honnan is tudod, hogy ők akkor mennyiért jutottak hozzá? Semmiből!
Lehet olyan ajánlatot kaptak a gyártótól, hogy nem is került többe! Ilyen az üzleti élet!
Ne azt nézd, hogy neked mennyi lenne, az itt nem mérvadó!
Dolgoztam már elektronikai összeszerelő cégnél, nem is kicsinél, hát elég sok mindenen meglepődnél!

Egy példa: 5000db-os led 2doboz! Hiba, a cimke fel van cselérve a 2 dobozon! Az egyikben zöld a másikban piros ledek.
A szállító/gyártó cég embere nem jött ki átcímkézni, a szállító cég küldött inkább másikat! Neki így jobban megérte! A 2 doboz led (2*5000db) meg ment a veszélyes hulladél tárolóba! Én meg csak néztem.
A szállító/gyártó cégnek az a 10000db semmi! Boltban mennyi is lenne?
A cégek egymás közt néha olyan szerződéseket kötnek, hogy nem is sejti az ember!

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#63) atus72 válasza sirály12 (#61) üzenetére


atus72
senior tag

Látom te sem arra válaszolsz amire én reagáltam. Ki mikor mondta hogy 3$-ba kerül az ic, azt írtam hogy a darabos ára összemérhető azzal amennyiért eladják a modult mert a modul legrágább eleme EPXX. ic, ennyit írtam nem többet.

(#64) atus72 válasza sirály12 (#62) üzenetére


atus72
senior tag

"Lehet olyan ajánlatot kaptak a gyártótól, hogy nem is került többe! Ilyen az üzleti élet!"
"Dolgoztam már elektronikai összeszerelő cégnél, nem is kicsinél, hát elég sok mindenen meglepődnél!"
Na mesélj min lepődöm meg?

"A cégek egymás közt néha olyan szerződéseket kötnek, hogy nem is sejti az ember!"
Hát nem is, akkor tehát te is azt állítod hogy lehet 10000x-es árkülönbség egy a kiskereskedelmi és a nagy volumen között? Ha igen akkor a mai modern okostelefonok pár dollárba kerülnének nem?
De mindjárt jön valaki aki megmondja hogy ezek tényleg annyiba kerülnek :D

(#65) atus72 válasza sirály12 (#61) üzenetére


atus72
senior tag

"Mellesleg, ez egy jó dolog, hogy ilyen kicsibe is meg tudták oldani, mert mint írták több hely marad a többi összetevőnek."
Ez kurva jó hogy olyannak tapsolsz amiről fingod nincs hogy mi az de mivel több hely marad akkor biztos jó lehet, az hogy mit lát el az amiről a cikk szólt senki nem tudja, de örülünk.

(#66) atus72 válasza sirály12 (#62) üzenetére


atus72
senior tag

"A szállító/gyártó cégnek az a 10000db semmi! Boltban mennyi is lenne?"
Nem tudom mivel millió változat van a ledekből, de 100$ ért találtam a neten mint egyszerű állampolgár
10000db ledet tehát ettől nem estem hanyatt hogy jaj kidobták mert Taiwanról én sem jönnék ide 100$ért
de még országon belül sem mert benzin meg szállás stb.

Megmagyarázod azt is hogy a mosógép kezelőszerve (amit példaként hoztam fel) az pont volt valahol raktáron mint elfekvő készlet és ezért került beépítésre ugye? :)

Amőgy meg ne említsd egy lapon a LED-et meg az FPGA-t, IC-t mert közük nincs egymáshoz, merőben más gyártástechnológia kell hozzá, ráadásul az egyik "űrtechnika" a másik meg nem (segítek, a LED az).

Egyébként a vitaindító poszt az volt hogy valaki azt állította hogy egy FPGA ami ~1MFt kerül azt ők nagy tételben (ezt nem tudtuk meg mit jelent) pár száz forintért kapják meg, erre írtam hogy ez nonszensz,
ráadásul az FPGA gyártástechnológia az state of the art technológia szemben mondjuk egy mikrokontroller vagy egy egyszerűbb ic-vel, lehet utánanézni.

[ Szerkesztve ]

(#67) frostitualt válasza atus72 (#44) üzenetére


frostitualt
tag

"Szemléltetésként a biliből meg vedd ki a kezed ha megpróbálod magyarázni hogy 1MFt-ból 100 Ft lesz, ha millliárd darabot rendelsz sem lesz ennyi el vagy te tévedve pár nagyságrendet."

netto hülyeség.

(#68) toth_janika válasza frostitualt (#67) üzenetére


toth_janika
őstag

Nagyon király ez a totyik :DDD Üssétek csak egymást, bár a másik gondolat, ami eszembe jutott

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#69) buherton válasza atus72 (#50) üzenetére


buherton
őstag

Darabszámot nagyon nehéz mondani, mert nagy a cég. Annyit tudok, hogy csak a mi termékeinket legalább négy országban gyártják, de a cégnek nem mi vagyunk az egyetlen osztálya, és más osztály termékeiben is hasonló, hanem komolyabb FPGA-k vannak.
Egyik kártyán: 1 db KINTEX-7, 3 db Spartan-6, 1 db Altera Max V (ez tán CPLD), másik kártya: 1 db Altera Stratix IV, 3 db Spartan, és egy sima Xilinx CPLD.

Felejtsd már el a webes árakat, azok csak a kis halaknak van fenntartva. Értelmes helyeken kapásból kiírja, hogy pl. "20.000 db fölötti rendelés esetén vegye fel velünk a kapcsolatot". Szerinted ez mit jelent?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#70) big-J válasza atus72 (#66) üzenetére


big-J
őstag

Nem felesleges az a kezelőszerv, csak nem érted mire való.

(#71) MongolZ válasza buherton (#69) üzenetére


MongolZ
addikt

Azt, hogy egyből adnak 90% kedvezményt? :D

Istenem...

(#72) buherton válasza atus72 (#55) üzenetére


buherton
őstag

Szerinted komolyan lemernék írni, hogy mennyi bevételük van a telefonokból még akkor is ha nem alkalmazottak kalkulálnak?

(#71) MongolZ: Ilyenkor már a nagykereket kihagyják a buliból és közvetlenül megy a kereskedés.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#73) schawo válasza buherton (#69) üzenetére


schawo
titán

Túlzásokkal csak zöldségeket lehet mondani. Nem lehet komolyan venni. Én már rég kiszálltam a beszélgetésből, annyi fölösleges túlzás és zöldség hangzott el, hogy attól nincs értelme vitázni sem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#74) Reggie0 válasza atus72 (#54) üzenetére


Reggie0
félisten

Ja akkorat almodtam, hogy peldanak okaert itt van egy ilyen gombelemes IoT gyari fejlesztopanel az aszalomon.... Nem bantasbol mondom, hogy le vagy maradva, hanem osztonzoleg.

[ Szerkesztve ]

(#75) schawo válasza Reggie0 (#74) üzenetére


schawo
titán

Milyen vezérlővel?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#76) Reggie0 válasza schawo (#75) üzenetére


Reggie0
félisten

cypress psoc 4 ble, cortex m0 maggal.

[ Szerkesztve ]

(#77) schawo válasza Reggie0 (#76) üzenetére


schawo
titán

Az jó, ha ezt érdemes gombelemről üzemeltetni. Azért ez elég faszán megmutatja a Cortex-M energiatahatékonyságát, ha mellé még egy agyonzabáló BT is befért. És nehézséget okoz beférni a 128k-ba? Egyáltalán használsz hozzá valamilyen rtos-t?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#78) Jack@l válasza Reggie0 (#76) üzenetére


Jack@l
veterán

Jó anyag, csak elég drága.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#79) Reggie0 válasza schawo (#77) üzenetére


Reggie0
félisten

Elvileg akar 1 evet is elmegy gombelemrol, persze ez attol is fug, hogy mennyi wakeup-ot kap.

128k azert eleg sok hely, annyiba egy free rtos tcp/ip stack-el siman belefer, sot meg irtam melle egy mdns service discovery-t is.

(#78) Jack@l: kb. 1200 ft az IC darabara ugy, hogy mar csak az antennat kell behuzni a labaira. Igy azert nem draga.

[ Szerkesztve ]

(#80) zzola


zzola
félisten

Nem semmi...

(#81) #82729984 válasza buherton (#72) üzenetére


#82729984
törölt tag

"Ilyenkor már a nagykereket kihagyják a buliból és közvetlenül megy a kereskedés."

Igazából ez a vita csak f@szkodás, nagy tételben biztosan közvetlenül veszik, de ott meg nem is lesz árkülönbség a 10 kb-es meg a mit tudom én 12 kb-os modul között (mert a vita eredeti inditója az volt hogy mi van ha nem fér bele a kisebb modulba a kód mert nem optimalizálnak mert az drága).

Vagy mondjuk az egyik 1 centtel lesz drágább mint a másik. Na most mondanom sem kell, hogyha milliós tételben gyártasz pl. telefont akkor ott a részvényesek nem fognak meghatódni 1 centtől. Mert ha a tervezett kiadás 28 millió dollár akkor senkit nem érdekel hogy az 28 millió +- tizezer dollár-e, mert spóroltam 1 centet telefononként. Jó eséllyel tényleg többe fog kerülni az optimalizáló fejlesztők munkabére.

(#82) schawo válasza Reggie0 (#79) üzenetére


schawo
titán

Hát ez az. Nekem sem volt még gondom 32-vel sem. Épp ezért nem értem, hogy miről folyik itt a társalgás.

1. Az ATMega nem olcsóbb annyival, hogy azt bármilyen szinten realizálni lehessen. Fél dolláron még milliós darabszámok esetén sem múlik semmi. Fél milla nekünk, földi halandóknak soknak tűnik, de a projekt szempontjából még a kerekítési tényezőt sem éri el.
2. Még egy Cortex-M is képes éves nagyságrendben üzemelni egy mezei gombelemről, főleg ha nem kékfogú, nem az ATM fogja megváltani a világot
3. Egy ARM kontroller esetén nem a flash tárhely a korlát a projekt megvalósíthatósága szempontjából.
4. Korlát ellenben a fejlesztőkörnyezet, a fejlesztők évtizedes tapasztalata az rtos-ekkel.
5. 10kB-ba úgysem fér el semmi értelmes, ezzel nem fogsz tcp kiszolgálni, kódolhatsz mindent kézzel. Az időtényező bezzeg valódi korlát.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#83) buherton válasza #82729984 (#81) üzenetére


buherton
őstag

Te ezzel foglalkozol? Kérlek mond, hogy nem.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#84) atus72 válasza buherton (#69) üzenetére


atus72
senior tag

"Felejtsd már el a webes árakat, azok csak a kis halaknak van fenntartva. Értelmes helyeken kapásból kiírja, hogy pl. "20.000 db fölötti rendelés esetén vegye fel velünk a kapcsolatot". Szerinted ez mit jelent?"

Nem felejtem el mert az árazás dinamikája látszik. A vegyünk fel velünk a kapcsolatot meg azért van
mert ekkora tétel már nem "szokott" raktáron lenni a nagy disztributoroknál sem, de továbmegyek
lehet hogy ekkora tételnél már gyártást kell ütemezni hozzá és igen megbeszélés kérdése hogy mennyi lesz az ára de ne gondold hogy ha valaminek az ára 10K esetén 100Ft akkor mert rendelsz egymillióta akkor megkapod 0,01Ft-t, de még 1Ft-ért sem.
Egyébként néha egy darabnál is van az hogy hívd a kereskedőt, na nem azért mert szeretnék tudni hogy hova küldják érted a limuzint hanem mert nem keresett tétel és rá kell kérdezni a gyártónál hogy mikor lesz elérhető az adott termék :)

(#85) Reggie0 válasza schawo (#82) üzenetére


Reggie0
félisten

Az ATMega valoban nem olcsobb, de sokkal stabilabb es megbizhatobb, mint a 32 bites csodak. Foleg egy STM32-hez kepest, az igazi ipari hulladek. Van ahol ez fontosabb szempont es akkor mar bejon a tarhely problema.

(#86) #82729984 válasza buherton (#83) üzenetére


#82729984
törölt tag

Nem foglalkozok vele, de te meg nyilvánvalóan hülyeségeket beszélsz. Más is elmondta már, attól hogy nagy tételben rendelsz még nem fogod az 1 dolláros alkatrészt 1 centért megkapni.

A fejlesztés és optimalizáció költsége meg igenis horror, ezt meg tudom mert ezzel foglalkozok. Többnyire sokkal drágább mint amennyibe a szükséges extra hardver szükséges, ha nem pénzben akkor időben (és az idő pénz mint tudjuk).

(#87) azbest válasza #82729984 (#86) üzenetére


azbest
félisten

Más is azt feltételezi, hogy kiskereskedelmi árakon van minden ;]

Anélkül, hogy a konkrét fpga-k kapcsán lenne közvetlen infóm, simán elképzelhetőnek tartom, hogy nagyságrendi árkülönbségeket adjanak különböző tételekhez. Éppen azért, mert drága a fejlesztés. Egy eszköz árában is ki kell fizetni fejlesztést, az sdk árát, a supportot. Az utóbbi kettő az eladó számára ugyanakkora költség 1 darab és 1 millió darab esetén is, mert nem kell minden darabhoz külön biztosítani. Szóval pont a nagy mennyiségnél tud komolyan eloszlani a költség és lehet sokkal olcsóbb darabár. :U

Az is komoly árcsökkentő tényező lehet, ha előre leszerződik adott mennyiség megvásárlására.

Esetleg abból is lehet félreértés, ha a valaki a devboard és a nagy tételes csupasz chip árát veti össze.

[ Szerkesztve ]

(#88) atus72 válasza azbest (#87) üzenetére


atus72
senior tag

Végülis mindenki abban hisz amit akar, egyébként a logikád alapján akkor egy okostelefon előállítása
pár dollár nem? Merthogy eladnak 10MDb-ot belőle és ezekszerint 10000x olcsóbban megkapja a kiserárhoz képest az alkatrészket. LOL

(#89) atus72 válasza atus72 (#88) üzenetére


atus72
senior tag

"Esetleg abból is lehet félreértés, ha a valaki a devboard és a nagy tételes csupasz chip árát veti össze."
Akkor sem lehet 1000x-es nemhogy 10000x-es eltárás de még 100x-os sem.

(#90) Béééla


Béééla
őstag

Ha csak nyers kiskerárat nézünk, vegyél egy LED-et itthon 15-17 forintért darabáron, majd menj el Alibabára, kérdezd meg hogy raklaposan mennyi - 2 Ft vagy az alatt, és ez csak egy nyamvadt LED. Rendelj waferes kiszerelésben IC-t vagy menj be az első boltba egy darabért

FPGA-nál az 1-2 dodós árat én is meredeknek tartom milliárdos tételnél is, de ha high-endekről beszélünk, ott ha akkora tétel van, vígan beröffentik a gyártósort és meredeken esik az ár ha nem egyet kell kinyomni. Azért kerül annyira k. sokba, mert jellemzően kisszériás cuccokba teszik (ugye nagynál az ASIC a nyerő) vagy protózáshoz kell, és ha a waferre egyet nyomnak rá vagy ezret, akkor is drága a wafer meg minden megmunkálási fázis. Inteltől a 14nm-es gyártósort aranyárba mérhetik, a selejt elég ismert fogalom kis szériánál, ez mind-mind beleszámít.

Vegyünk egy soklábú FPGA-t, és ha ránézünk az árképzésre, először szívrohamot kapunk, aztán ha megnézzük, mennyire lineárisan esik az ára 10db-ig, akkor ha trollmatekkal számolunk, 55 db-nál már ők fizetnek 18Ft-ot.
Ha minden második PC-be nem procit kéne venni, hanem volna egy alaplap egy aktuális csúcs FPGA-val (na jó, többel mert akkor minden konfigurálható lenne) és csak letölthetnéd frissítésként az újabbat, hidd el nem kerülne többe az alaplap, mint mondjuk 50 ezer Ft.

Bélabá

(#91) atus72 válasza Béééla (#90) üzenetére


atus72
senior tag

Látom a nagyságrend mint fogalom az neked sem erősséged, 16-17Ft szemben a 2ft-al az szerinted hány nagyságrend? 1? 10? 100? 1000? 10000?
"FPGA-nál az 1-2 dodós árat én is meredeknek"
az nem meredek hanem egyszerúen a vicc kategória!

"high-endekről beszélünk, ott ha akkora tétel van, vígan beröffentik a gyártósort "
mi van? mert biztos rád várnak és nem pedig folyamatos termelés van, ez nem izzógyár vagy krumpliföld.

"Vegyünk egy soklábú FPGA-t, és ha ránézünk az árképzésre, először szívrohamot kapunk, aztán ha megnézzük, mennyire lineárisan esik az ára 10db-ig, akkor ha trollmatekkal számolunk, 55 db-nál már ők fizetnek 18Ft-ot
????
Linkeltem alaktrész árakat 1,10,100, 1000, 10K darabra (lehet visszakeresni) szépen látszik az áresés ami minden csak nem exponenciális.

"Ha minden második PC-be nem procit kéne venni, hanem volna egy alaplap egy aktuális csúcs FPGA-val (na jó, többel mert akkor minden konfigurálható lenne) és csak letölthetnéd frissítésként az újabbat, hidd el nem kerülne többe az alaplap, mint mondjuk 50 ezer Ft"

Próbálom érteni hogy ezzel mi akartál mondani de nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#92) Reggie0 válasza Béééla (#90) üzenetére


Reggie0
félisten

Farnell baromi szar pelda, ott minden legalabb dupla arrol indul. Erdekes modon ugyan ez az IC 1013.75 dolcsi digikeynel, azaz a vamot raszamolva 335146 Forint es nem egy milka. Ennyire jofej en is vagyok, ha a sima haztartasi feherkenyerbol kersz 10 kilot lemegyek az 1000 forintos darabarrol 800-ra. Sot csak neked 700-ra is:D

(#93) sirály12 válasza atus72 (#65) üzenetére


sirály12
őstag

"Ez kurva jó hogy olyannak tapsolsz amiről fingod nincs hogy mi az de mivel több hely marad akkor biztos jó lehet, az hogy mit lát el az amiről a cikk szólt senki nem tudja, de örülünk."

Na itt álljon meg a nászmenet! Te tudod? Akkor mesélj!
Én mikrovezérlőkre fejlesztek és fejlesztettem már routerre is programot!
Te mit tudsz felmutatni azon kívül, hogy mindenkit hülyének nézel?
Nem tűnik fel, hogy ebben a témában csak neked nem tetszik dolog? Kicsit lehetne gondolkodni!

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#94) atus72 válasza sirály12 (#93) üzenetére


atus72
senior tag

Akkor légy oly kedves (ha ennyire képben vagy) mond el nekünk hogy pontosan mi is van ebben a 10KByte-os OS-ben hadd örüljünk mi is.
Én meg törtem kézzel már diót!

(#95) sirály12 válasza atus72 (#94) üzenetére


sirály12
őstag

Inkább leszek oly kedves és csak annyit mondok erre, hogyha szerinted semmire nem jó amit csináltak, akkor írjál jobbat!
Ha tudsz jobbat írni, elnézést is kérek tőled! Addig viszont szerintem nem igazán van jogod ilyet írni!
Pláne, hogy nem is tudod ugye mi is van benne!

A dióhoz pedig jó étvágyat! ;]

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#96) atus72 válasza sirály12 (#95) üzenetére


atus72
senior tag

Ne haragudj de nem mondtam hogy nem jó amit csináltak, mivel nem is tudni pontosan hogy mi van benne, a vitaindító az volt hogy hol számít manapság 10KB :)
Nem tudok jobbat írni, nem is szeretnék, elfogadom ami van csak tudjuk hogy mi is az.
Nem akartalak megbántani, lehet kicsit erős volt amit írtam, ezért megkövetlek, de kicsit frusztrált
vagyok az itteno poszt cunami után amikor magyarázni kell az embereknek hogy a "nagyságrend" az mit takar egy árazásnál.

(#97) mekker


mekker
őstag

Túl van értékelve ez a minden cent számít dolog. Az alkatrész költségnél annyi fontosabb szempont akad az iparban... Az alkatrészköltség, vagy akár a gyártási költség és a kisker ár között több 10, de akár több 100-szoros különbség van/lehet.
Ez meg szimplán hülyeség, hogy a milliós FPGA-t gyártási költség alatt hozzávágják a vevőhöz csak úgy bratyiból. Gondolom poénból költenek az ilyen cégek több százmillió dolláros összegeket fejlesztésre. Én a helyükben már rég elmentem volna pogácsaszaggatókat gyártani, azt is el tudják passzolni nagykernek pár 10Ft-os csomagáron, és egy csomó pénz megmarad a K+F költségből.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#98) sirály12 válasza atus72 (#96) üzenetére


sirály12
őstag

Nem bántottál meg, nem haragszom, talán Én is kicsit túlreagáltam, ezért elnézést kérek.
Szerintem nemsokára megtudjuk mik is kerültek ebbe a kis rendszerbe.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#99) Reggie0 válasza mekker (#97) üzenetére


Reggie0
félisten

Plane hogy a nagyon nagy FPGA-kbol azert nem gyartanak olyan sokat.

(#100) buherton válasza atus72 (#84) üzenetére


buherton
őstag

Szakadj már le tényleg a webshopos árakról. Semmit nem tudsz abból kalkulálni.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#101) buherton válasza #82729984 (#86) üzenetére


buherton
őstag

Egyik volt munkahelyemen történt meg, hogy egy felsőbb utasításra az egyik kb 3 cm-es 5-10 mil-es vezetősávot le kellett venni. Ez két mérnök egy havi munkája volt, plusz a tesztelés. Csak mert pár forinttal olcsóbb a gyártás.

Nálunk pont legutóbb volt az, hogy egy olyan FPGA-t vett a cég, amire még a gyártó is azt mondta, hogy inkább ne. De a cég mégis megvette, mert hogy nagyon olcsó volt. Nem merem mondani, hogy egy részleg hány hónapos munkája árán sikerült normális működésre bírni.

A másik pont velem történt meg, hogy az egyik alkatrész gyártását megszüntették, és a fejesek egy már szerződött cég palettájáról válaszottak helyettesítő alkatrészt. Mondanom sem kell, hogy olcsóbb volt, és szerintem azt se kell mondanom, hogy rengeteg szívás volt, de még van is vele. Főleg, hogy több osztály is érintett hónapokon keresztül.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#102) atus72 válasza buherton (#100) üzenetére


atus72
senior tag

Te meg higyj továbbra is abban hogy megkapod az alkatreszt töredék áron.

(#103) atus72 válasza buherton (#101) üzenetére


atus72
senior tag

"Nálunk pont legutóbb volt az, hogy egy olyan FPGA-t vett a cég, amire még a gyártó is azt mondta, hogy inkább ne. De a cég mégis megvette, mert hogy nagyon olcsó volt. Nem merem mondani, hogy egy részleg hány hónapos munkája árán sikerült normális működésre bírni."

Tehát a céged megkapta a 1000$-os FPGA-tr kevesebb mint 1$ért ezt szeretnéd beadni?

(#104) atus72 válasza buherton (#101) üzenetére


atus72
senior tag

A logikád azt ott bukik hogy szerinted a cégek megbaszák az anyjukat a centekért is, cserébe halálra optimalizálják és újratervezik a terméket hogy spóroljanak, az megvan hogy közben meg telik az idő?
Pár hónap késés a mai világban az bizony végzetes hiba LEHET ami miatt a cég elesik egy tetemes profittól csak mert centeket akart spórolni egy terméken ahelyett hogy piacra dobná időben a terméket és PÁRHUZAMOSAN dolgozhat a költségoptimalizált változaton.

(#105) fpeter84 válasza atus72 (#104) üzenetére


fpeter84
senior tag

és akkor pont itt cáfolod meg magad :DD

"ahelyett hogy piacra dobná időben a terméket és PÁRHUZAMOSAN dolgozhat a költségoptimalizált változaton"

"(#59) atus72 válasza fpeter84 (#56) üzenetére"

igen, kihoztak a piacra egy típust, nem húzták az időt - én annyit írtam hozzá hogy _szerintem_ a jövőben vagy szoftveroptimalizálnak majd és csökkentik a flash méretét, vagy megpróbálják teljesen bele is integrálni a SoC-ba - de ugye addig is már a piacon akartak lenni, hiszen minden nap késlekedés nettó piacvesztés... És ez az alig pár $-os cucc tipikusan az a kategória, ahol 10 cent lefaragás már jelentős tétel lesz a milliósra duzzadó eladások mellett...

(#106) atus72 válasza fpeter84 (#105) üzenetére


atus72
senior tag

Valamit nagyon félreértettél akkor, de mindegy hagyjuk, egyébként az általad linkelt hobbi modulból nem fognak milliót eladni, akinek kell nagytételben az újratervezi nem pedig intergrálja, az a board tipikus prototípus fejlesztésre való.

(#107) fpeter84 válasza atus72 (#106) üzenetére


fpeter84
senior tag

Ez persze fejlesztői cucc, de a SoC mellé a végleges nyákon is kell _egyelőre_ a flash. Tehát ha az SoC gyártója megoldja hogy kisebb flash is elég legyen, az ügyfeleknek az is pozitívum és versenyképesség-növekedést hozhat a többi piaci szereplővel szemben. Másrészt ha végleg beleintegrálják akkor pedig picivel többet is kérhetnek a SoC-ért hiszen az övékhez már ezt nem kell plusszban megvenni majd

(#108) atus72 válasza fpeter84 (#107) üzenetére


atus72
senior tag

Nem feltétlen kell mivel ez a rádió modul része lehet egy nagyobb rendszernek akkor pedig felesleges külön flash chip, szépen SPI-n át lehet tölteni a programot a rádió modulnak így a firmware csere is biztosított.

(#109) fpeter84 válasza atus72 (#108) üzenetére


fpeter84
senior tag

Ahogy írod _lehet_ tehát érdemes meghagyni a lehetőségét a külső firmware feltöltésnek is. De mivel ez önmagában is egy programozható mikrokontroller rakás I/O lábbal és perifériával, ezért sok esetben csak ez a SoC is elegendő lesz az adott feladat ellátására - pl okosizzó, távvezérelhető elosztó, stb stb - persze a létjogosultsága és hasznossága megkérdőjelezhető az ilyeneknek, de igény az van rá :)

És az ilyen amúgy is olcsón árult tömegtermékeknél igenis van jelentősége pár cent haszonnak is - ott ahol 1$ free shipping-el árulnak annyi mindent - össz 300 forintról beszélünk amiben már a postaköltség is benne van a világ másik feléről - ott bizony 1% is rengeteget számíthat nettó nyereség szempontjából

(#110) mekker válasza buherton (#100) üzenetére


mekker
őstag

Nem a kisker árakról van szó, hanem hogy nincsen bratyizásból ekkora kedvezmény, legfeljebb ha valami csalás van az ügy mögött. Az Intel is szórt ki szinte nullszaldóval processzorokat, de ezt a low-budget termékei körében tette, és teljesen más célokból, teljesen más piacon.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.