Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Fücsök007 válasza Mumee (#747) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ha valaki már vett 4 vagy 6 magos Comet lake procit, annak opció lehet később a Rocket lake. Pl. német ebay-en egy árban vannak az új 9900K procik a 10700K-val. :((( Nyílván más a történet ha mindenből újat kell venni, akkor egyértelműen AMD győz.

(#752) ribizly válasza kolopele (#744) üzenetére


ribizly
veterán

Majd megoldódik az is. Bár én személy szerint nem sietem el ezt a cserét. Két hete lett jó áron 2080Ti, ami a 1440p@144Hz-es monitort bőségesen kiszolgálja. Nem mintha az előtte lévő 1080Ti ne lett volna amúgy elég. :U
Én a helyedben is inkább várnék még akkor is, ha úgymond nem számít a pénz (hiszen a hobbira kb semennyi sem számít :DDD ). Jo lesz az a 3090 (vagy 4080 ;) ) egy év múlva is.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#753) ribizly válasza Fücsök007 (#751) üzenetére


ribizly
veterán

Azt majd meglátjuk. Ahogy a "jó áron" érkező rtx 30x0 is megszakadt, úgy az AMD is lehet majd túlárazott. Semmi sem akadályozza ebben a forgalmazókat. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#754) kolopele válasza ribizly (#752) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azért annyit csak nem kell várni, én bízom abban, hogy január körül rendeződik a helyzet.

(#755) Dragon3000 válasza VirsLee (#750) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha nem z-s lapban van, akkor is elmegy 224W-ig a 10700? Amúgy ezeket a max boost órajeleket alapjáraton (ha nincs bekapcsolva a biosban az ilyen automata oc-s szarok, amik tudomásom szerint a z-s lapoknál van) akkor csak 1 percig tudják tartani, így a fogyasztásnak is vissza kell esnie. A tdp boost órajel nélkül értendő, amd-nél is. Amúgy az amd-s 65W tdp-s megoldások is el tudnak menni 80-90W-ig pbo meg társai nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#756) Mumee válasza Fücsök007 (#751) üzenetére


Mumee
őstag

Ez speciel nem Intel vs AMD akart lenni.
Csak fura, hogy kicsit több, mint fél év alatt lesz 2 generációváltás.
Viszont az eddigiek alapján a Rocket Lake 8 magja (ugye itt 8 mag a teteje) jöhet $400 körül.

(#757) VirsLee válasza Dragon3000 (#755) üzenetére


VirsLee
őstag

H470 és B460 is tud valami MCE szerű működést. Ha ezeket letiltod, akkor ezt kapod:
3600xt 93s
10900 88s
3700x 77s
10900 max turbo 67s
Ez futási idő. Korlátozva a kutya nem venné meg a 10 magos intelt :)

(#758) Dragon3000 válasza VirsLee (#757) üzenetére


Dragon3000
veterán

Korlátozva a kutya nem venné meg a 10 magos intelt

Eleve nem vennék olyan megoldást, aminél nincs oc lehetőség, így az intelnél csak k-st vennék, de jelenleg számomra jobb vétel az amd, ezért is van az.

Korábban x470+2600-am volt, ott all core boost órajel 3,9GHz-en ment, gondolom ez az x470 lap valamilyen beállítása miatt lehetett, meg a megfelelő hűtés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#760) carl18


carl18
addikt

Na még utoljára hányok ide valamit! :)
Nem értem miért állnak bizonyos emberek annyira egy oldalon, egy márka mellet.
Komolyan ki nem tolja le mi van a dobozra írva stb? Egy Darabka sziliciumot vesz a ember, azt kell venni amelyik jobb áron van. Na meg a teljesítmény-ár aránya legyen jó? Esetleg lehesen jövőbe fejleszeni.

(Hozzá teszem régi haverom még egy I5-4460-al játszik, és lehet jobban kihasználja a gépet mint itt lévő tagok nagy része.) Élvezni kell a hardvert, nem forumon vitatkozni mit vehetett volna az ember.

22 Inch 1680X1050-ben használok egy RX 570-t, teljesen jól teljesít. Nem értem miért van túlparázva minden hardver téma manapság. 15 éve bezzeg a csúcs kártyák tudtak magukból jó esetben kisajtolni 60 fps-t maxon. Minden megy vele! Szóval nem kell túl parázni ezt a hardver dolgot.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#761) kolopele válasza carl18 (#760) üzenetére


kolopele
nagyúr

Teljesen igazad van. És most letörlöm a képernyőm :DDD

(#762) 5ent1nel válasza carl18 (#760) üzenetére


5ent1nel
aktív tag

Ha jobban megfigyeled, nem is igazán valami mellett állnak ki, hanem valami ellen!
Többek között ezért is "kell" a versenytárs/ellenfél/másik oldal cikkjeihez odaszúrni bármit, ami valahonnan nézve akár igaz is lehet, ám nagyon fontos, hogy meg is sértse a velük egyet nem értőket.
És mivel nekik igazuk van, ebből a pozícióbol aztán lehet osztani az észt, trollkodni, vagy csak egyszerűen hangot adni annak, hogy NEKIK bizony igazuk van - és mindeki más agyagedény!
Szóval ez a maga szánalmas módján inkább róluk szól, mint arról ami mögé/mellé felsorakoztak... Így már szerintem érthető, miért nem látják azt, amit az átlag estleg igen, illetve hogy miért nem fognak eltűnni sosem!
Mert hát ha már igazuk sincs, mi marad majd belőlük? ;)

szerk.: kinek nem inge... :R

[ Szerkesztve ]

(#763) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

Na már jött is egy pletyka arról, hogy a CES-en jelenti be az AMD a sima 5600-at, 220 dodóért. :DD

They don't know... PepeLaugh

(#764) carl18 válasza 5ent1nel (#762) üzenetére


carl18
addikt

Csak mert én éreztem magam furán, hogy mi az a nagy "AMD elleneség"? Mint ha ördögtöl tartanának? Vagy mint ha komolyan kihatna bárki életére hogy milyen processzor használ.

Igen, lehet valakinek az intel van a komfort zonáján belül, nekem is fura volt 15 év kék után pirosra váltani. De nincs mitől tartani, ez csak szilicium. Az meg hogy milyen a doboza, szin, dizájn a többi marketing. Teljesen jó hogy hozta az AMD A Zen 3-at, legalább inspirálja az intelt hogy fejleszen.
Majd megunják, vagy kinővik! :D Feltüniség viszketekség.

(#761) kolopele
Akkor hajrá! :D

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#765) DeathAdder válasza carl18 (#760) üzenetére


DeathAdder
veterán

ezaz amit én sem fogok soha megérteni.. épp leszarom melyik szílicium völgyi vadkapitalista tech multi tart éppen előrébb. Mint valami vallás, muszáj odasimulni az egyikhez és mindenáron bevédeni, aláírásba foglalni a nevét, és ez megy itt felnőtt, értelmes emberek között is 800 hsz-en keresztül. Azt kell venni amelyik az adott igényekhez éppen a jobb ajánlatot tudja nyújtani :)

Amúgy nekem is van több barátom, ismerősöm, akik sokkal jobban kihasználják az öreg gépeiket, mint én a jóval korszerűbbet. Nagyjából a pc-n eltöltött időm 95%-ára elég lenne egy 10 éves celeron :))

(#766) kolopele válasza 5ent1nel (#762) üzenetére


kolopele
nagyúr

Szerintem meg az AMD tábornak van egyfajta bizonyítási kényszerük, mi, akik Intelesek vagyunk, egyszerűen csak megvesszük és használjuk már évek óta. Amikor megszólalunk, akkor meg támadnak, mert nekünk nem lehet igazunk, nem lehet ellen véleményünk. Ugyanez van kártyák terén is. AMD a legjobb, a driverekkel nincs gond, user error minden. Semmi rosszat nem mondtam én sem például azzal, hogy az 5600X amennyiben nem lesz lényegesen erősebb mint egy 10400, akkor nem éri meg abszolút a 100% - os felárat. Ezt azonnal le kellett hurrogni, meg kellett támadni? Miért? Tesztet persze még senki nem látott, de sokkal jobb lesz. Na persze.... Minket vádolnak fansággal, miközben az 1600 - at dicsőítik, ami jobb ár/érték arányban az említett Intelnél. Lehet, csak éppen gyengébb teljesítményben. A mai gamer világban azért egy alig több mint 50 ezres, 6/12 - es proci hadd ne legyen már drága, lényegében ez a középkategória, a Ryzennek meg a 3600, innen már csak feljebb vezet az út.

(#767) carl18 válasza kolopele (#766) üzenetére


carl18
addikt

A 85 Dolláros 1600 valóban az egyik legjobb vétel a piacon, ár-érték arányban nagyon ott van. Talán az egyik gyengesége a hogy 1 szálon nem a legerősebb és a gyári all core turbo csak 3400 mhz. Tudom mert nekem is ilyen van, én beismerem a gyengeségeit! :)

Az igaz bestbuy az 1600AF volt, a szerencsésebb modellek 4,2 ghz-t is tudtak 1.3 volton.

Amúgy ez amit itt leirtál, nem bántásképp de elég nagy katyvasz. :D
igaz álmos vagyok, de ne akard már beállitani hogy szerinted itt bárkit érdekel hogy az "intelesek" milyen processzort haszálnak.
Megsugom egy ép elméjü emberek magasról tojik bármelyikünk hardverére.
Ezért irtam hogy túl van lihegve ez a hardver mizéria, mert ennek semmi értelme felnőtt emberek vitatkoznak.

(Driverekre utolag kitérve, nekem volt pár éve 6 éve AMD kártyám. Lekopogom soha nem volt semmi gond. De volt egy haverom aki akkoriban halálra szivott a Driverek miatt. R9 380X-t vett, aztán a Driver miatt folyamatos fagyások áldozata lett, minden kipróbált de semmi nem segitett. )
Na meg neki volt FX 8350 nekem egy I5-3470, és mikor eljött le esett az ála az intelen mennyivel jobb mint ugyan az a játék. Ami nála elég szépen dropolt stb.

RX 570 mellet meg ugyan mindegy mi van! :D
Bár a 9900K ereje jól jönne Starcraft 2 alatt

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#768) kolopele válasza carl18 (#767) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én sem vagyok már toppon, kissé későre jár, de azért van amiket fenntartok azokból amiket leírtam. Az 5700XT egy jó kis kártya lehetett volna, ha nincs ez a driver mizéria, most meg az nVidia cseszte el az indítást, bár az előző szériánál is ez volt, majd orvosolják. Mondjuk jó lenne, ha most a vörösök is robbantanának minden téren a Big Navival, na de majd meglátjuk, mi lesz a vége. 9900k? Na igen, azért annak még van némi ereje, pedig mennyien leszólták már azt is...

(#769) , válasza carl18 (#767) üzenetére


,
addikt

Az 1600 legnagyobb gyengesége, hogy már nagyon régóta nem kapható.

(#770) 5ent1nel válasza kolopele (#766) üzenetére


5ent1nel
aktív tag

Nem. :N
Mindkét tábor fanboy-ai rossz színben tüntetik fel a "táboruk" szimpatizánsait. Itt a probléma azzal van, hogy szerinted az egyik normális, csak a másik flúgos... Nyiss meg egy random AMD cikket pár évvel ezelőttről és számold meg a hozzászólások között az "AMD a csórók Intele" mondandójúakat. Hát, lesz egy pár. :D
Szóval ha a hárombetűs most nagyot dobbantott és tényleg jobb lesz, akkor tulajdonképpen csak visszakapjátok amit eddig adtatok, igaz? Mondhatnám hogy jogosan, de ez így nem igaz, és nem is akarom ezzel még jobban elmélyítenénk ezt a parttalan vitát. :(
Én elhatárolódom a szélsőségtől, mert nem vagyok részvényes és pont nem érdekel ki mit vesz, ám megvan a véleményem a fanboy-okról.

[ Szerkesztve ]

(#771) Depression válasza kolopele (#766) üzenetére


Depression
veterán

"Szerintem meg az AMD tábornak van egyfajta bizonyítási kényszerük, mi, akik Intelesek vagyunk, egyszerűen csak megvesszük és használjuk már évek óta"
Mindezt írod pont te, aki annyira bizonyítani akarod egy AMD-s topicban, hogy a 10400 mennyivel olcsóbb és jöbb, miközben számtalanszor megcáfolták már: jobb, ha drága alaplaban van, és olcsóbb, ha egy silányban, de akkor nem is jobb. Az 1600-osat ks te hoztad ide szerintem, mert nekem úgy rémlik, hogy a 3600-at, és a 2600-at hozták fel annak ellenfeleként.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#772) DudeHUN válasza Depression (#771) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Informatikában vagy bármi olyan területen, ahol az adatok mérhetőek oldalakban gondolkodni nem kicsit nevetséges szerintem.
Inteles, AMD-s... mi ez valami sport mérkőzés? Még, ha nem objektívek lennének számok... Ott van minden. Teljesítmény és költség. Mérhető. Egyértelmű. Aki ezek alapján fanatizmusból vásárol...

Gamer for Life

(#773) ShiTmano válasza kolopele (#766) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Magadból indulsz ki mert te mérsékelt vagy. De átmész az Iponra csodát látsz. Intelesek durván nyomják. "Developer" anyab*szó k*csögöknek nevezi az AMD-seket, "Hunspirit" letranszvesztitázza Lisa Su-t. "Manbali" is amiket megenged magának... Innen kitiltották szerencsére. Intelesek hidd el átlagban sokkal elvakultabbak, erőszakosabbak. Itt is ez volt a jellemző. Most már nem vészes a helyzet. Ryzen óta több lett az AMD-s. Intelesek átmentek Iponra inkább. Ott még tombolhatnak. Itt újabban csak az szokott lenni, hogy Abut minősítik a cikkei miatt, hol finomabban, hol durvábban. De általában személyeskedve. És régebben mocskolódva is.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#774) Gyuri27 válasza ShiTmano (#773) üzenetére


Gyuri27
félisten

Megy a sirás rivás. Pcx-es csávó is elmondta minden 10-ik gép csak inteles.
Only ryzen konfigokat építenek.
Meg elég itt is megnézni a fórumot. Elég sok inteles átnyargalt.

Amd - Radeon - Ryzen

(#775) koko52 válasza Mumee (#720) üzenetére


koko52
veterán

Olvastam én is több helyen. Hát megvannak a vélemények a sajtónál is, hogy még mindig a 14nm(+végtelen)-en kínlódnak. Megpróbálják az 5GHz feletti boostot és 8 magnál többet nem mernek kiadni a méret és a fogyasztás miatt. 125W TDP ami annyit jelent náluk, ha elengeded akkor bőven 300W+ lesz az. És azt senki ne mondja, hogy ez normális dolog, mert ez már rég nagyon nem az.
kolopele: Ennyi erővel menjünk 500w-ig azért a +5%-ért, azt is teljesen rendben lenne nem? Hisz ki nézi a fogyasztást? Amúgy régebben pont te kardoztál, hogy neked csak a csúcs proci, mert az összes FPS kell. Most mégsem veszi be a gyomrod a 10900k-t? Elárulom a 11.gent sem fogja.
Soha nem mertél AMD-t venni és nem is fogsz (ezt tudom kiolvasni) mert mindig Inteled volt. Ez nem egy józan gondolkodás, úgy, hogy csak jót hallasz a Ryzenről és kis millió módon meggyőződhetsz a világhálón is róla. Nekem 20 évig intelem volt és csak 1x Athlon64, mert akkor is jobb volt mint az Intel. És most is az. Már a 2 és 3xxx is jobb volt. Én nálam nem az nyer aki 270 helyett 280-at hoz FPS-ben FullHD-n, hanem a többi fontosabb tényezőt nézem.
Az 5xxx egyenlőre felejtős az ára miatt, hiába hoz több FPS-t mint a 3xxx. Intel meg azért sem versenyezhet vele, mert fogyasztásban és FPS ben is alul marad. Szóval ott már mindenben veszít. Abszolút nem versenyképes nálam. Majd meglessük az első igazi lépést jövő év végén, amikor leváltják a 14nm-t. Márha sikerül megközelíteni az addigra 5nm-es AMD-t aki addigra kitapossa a technológiát. Van egy olyan érzésem, hagy nagyon nem fog menni, és ez nagy baj nekünk vásárlóknak.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#776) VirsLee válasza DudeHUN (#772) üzenetére


VirsLee
őstag

Azért tegyük hozzá, hogy az ember leginkább nem racionális döntéseket hoz. Lenézni egy-egy céget vagy termékeit semmivel sem rosszabb, mint bemenni egy fórumba és kinyilatkozni, hogy mindenki hülye, akinek van egy kedvenc márkája :)
Az emberek ilyenek, Te is, mindegyik. Aki nem ilyen, nem is fog egy ilyen fórumot elolvasni. Hisz ha vitázni két gyártóról “Hülyeség”, akkor ezt a vitát olvasni, úgy hogy az embert nem is érdekli, ennek a deriváltja, egy még sokkal nagyobb “hülyeség”. :D
ugyanez lesz egy mercedes vs bmw fórumban is. Egy a különbség. Én nem olvasom el a cikket, mert nem érdekel, nem olvasom el a hozzászólásokat, mert nem érdekel, főleg nem fogom leb@szni a hozzászólókat azért, amit írtak azt hangoztatva, hogy hülyék vagytok, szigorúan ragaszkodva hozzá, hogy minden ilyen hülye gyerekes tevékenység távol áll tőlem. :D

(#777) koko52 válasza ShiTmano (#773) üzenetére


koko52
veterán

:DDD :DDD :DDD az ilyeneknek többször kéne megállítani a játékot és zsepibe tolni a felgyülemlett stresszt, ha már nem ismerik a női nemet. A legtöbb ilyen egy pattanásos, kövér, napot nem látott nyáladzó kis kretén aki a monitor mögé bújik az ismeretlenbe. Mikor írsz neki privátot, hogy hol találkozzatok megbeszélésre egyből eltűnik.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#778) hokuszpk válasza kolopele (#766) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Szerintem meg az AMD tábornak van egyfajta bizonyítási kényszerük, mi, akik Intelesek vagyunk, egyszerűen csak megvesszük és használjuk már évek óta. "

tudod - mint itt talan par oldallal elobb emlitettedvolt, - amikor te még hirbol sem ismerted a PH! -t, akkor az Intel tabor csinalta ugyanezt.
Az AMD 32 kesobb 28nm -en ragadt, az Intel meg szepen ugrotta a gyartasi lepcsoket, amitol gyorsult es vitte le a fogyasztast.
Az 5Ghz FX -re a gyari TDP valami 220W volt. Na akkor nagy volt a kollegaid pofaja, hogy "kazan", meg ilyesmi. A Bulldozer lassusaga, mellé ultimate erv volt az Intelesek kozott a fogyasztas is. Nos ha utobbi akkor az volt, legyen már most is.
Persze szegeny ember AMD -t vett, mert Intelre mar akkor sem tellett.
* Illetve tellett volna, de nekem eleg volt a Phenom, lehet meg mindig az lenne a melos vas, ha nem dol ki az alaplap. *

Szoval ez ilyen "az ugy kezdodott, hogy valaki visszautott" tortenet, ha akkor nagy volt az arc, akkor most az van, hogy visszanyalt a fagyi.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#779) koko52 válasza hokuszpk (#778) üzenetére


koko52
veterán

Nincs Intellel semmi baj, csak az hogy 280-as AIO mellett 100C, tfrotling, 332W. Ez a legmodernebb amit feltudnak mutatni. [link]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#780) Mumee válasza koko52 (#779) üzenetére


Mumee
őstag

Az a baj, hogy nem 360as a Radi. Szar 280assal kiszúrják a szemét. Olcsójánosok :C

(#781) koko52 válasza Mumee (#780) üzenetére


koko52
veterán

A hírek szerint a 11.genhez gyárilag adnak hungarocell tornyot a nitrogénhez. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#782) Gyuri27 válasza Mumee (#780) üzenetére


Gyuri27
félisten

360? 480 az igazi. Ezt se tudod. Meg kell hozzá egy literes tartály vagy két literes. Hol itt a gond? :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#783) ribizly válasza DudeHUN (#772) üzenetére


ribizly
veterán

Ez így is van. Aki gaming-ben gondolkodott eddig és volt pénze rá, az Intel-t választott. Aki pedig elsősorban bármi másra használja a gépet (és volt egy kis esze) az egy ideje AMD-t vett. Aki meg spórolni akart az is AMD-be ugrott és Örült amit kapott.
Kb hasonló volt a helyzet VGA terén is.
Most talán már tényleg lesz értelme gaming fókusszal AMD-re menni, de én csodálkoznék, ha ezt az Intel csak úgy hagyná.
Mellesleg az AMD kezd "túl nagy" lenni. Mind a két fronton (CPU/VGA) jól teljesítő cuccokat hoznak, viszik már 2. alkalommal a két nagy konzolt, a laptop szegmensben is erősödni látszanak és van érdemi szerver CPU is már.

Én a magam részéről a physx szerelmese vagyok és bár maréknyi game van, amiben van, de ez mondhatni döntő, hogy melyik VGA-t vegyem. Ha ma kéne vennem, akkor az 3900x-et vennék, hiába gaming a cél és nem hoz annyit, mivel időtállóbbnak tűnik a jelen felhozatalból.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#784) IreN!CuS válasza kolopele (#766) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Az egyik legnagyobb intel fánn és egyben az egyik legnagyobb hittérítő az oldalon - meg hát ugye ez nem is az első regisztrációd - lásd. "milyen CPU-t" vegyek topic" ahol pár naponta generálsz flame-et majd hisztiből elmész pár napra mondván többet nem jössz, elpanaszolja egy AMD-s hírnél, hogy szerinte az AMD fánn-ok olyanok amilyenek. Áhááá, ez már szinte Jack@l szint

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#785) DudeHUN válasza VirsLee (#776) üzenetére


DudeHUN
senior tag

De az. Felnőtt emberként ezeket az eszközöket a megadott felhasználásra veszem. Lehet ez valakinek idegen, hogy funkciót nézel, reljesítményt és büdzsét. De ez így is mehet. A sok flame között van azért konstruktív beszélgetés is egyébként.
Gázkazánt sem a márkája és színe alapján vesz valaki. Vagy igen?
Szimpatizálással nincsen bajom. Leginkább azzal van, hogy ezzel a hozzáállással beszél rá embereket topikokban mit vegyenek... ráadásul sokszor tájékozatlanul.

Gamer for Life

(#786) worxland válasza kolopele (#766) üzenetére


worxland
addikt

"Szerintem meg az AMD tábornak van egyfajta bizonyítási kényszerük" - igen, azért van ebben a topikban most már többtucatnyi be- és hozzászólásod.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#787) #16939776 válasza DudeHUN (#785) üzenetére


#16939776
törölt tag

+1

(#788) #16939776 válasza #16939776 (#787) üzenetére


#16939776
törölt tag

Kérdés az, hogy felnőttek beszélgetnek akkor, amikor gyerekes hülyeséggel cáfolják meg a másik álláspontját, illetve továbbiakban nem kíváncsiak arra sem, hogy a másiknak mi az érdeke, milyen értékrend alapján dönt-(ene)?!

Az egész onnantól fajul el, hogy két dolog közül lehet dönteni, és az áron kívül mást is mérlegelni kell. Ez már frusztrálóan összetett feladat...háttérismeretek nélkül. :)

[ Szerkesztve ]

(#789) carl18 válasza IreN!CuS (#784) üzenetére


carl18
addikt

Az egyik legnagyobb intel fánn és egyben az egyik legnagyobb hittérítő az oldalon :R
Meg hát tegyük hozzá ez megint egy AMD Hir, ami alatt nem az AMD VS intel topik ahova lehet a flamet gyüjteni.
Én se értem az i5-10400 hogy jobb mint a Ryzen 3600?
Mikor 99%-ban minden oldal a Ryzen 3600-at hozza ki győztesnek.
Szerintem se jó ha valaki elakul és pusztán megszokásból kizárolag az gyártó hardvereit ajánlja.

Tegyük hozzá, ettől függetlenül nem lett rosszabb a Ryzen 5000 széria. Vinni fogják ezt is mint a cukrot, mert az intelnek erre se lesz jó darabig válasza. Jövőre jön a Rocket de az is csak 8 maggal, hiába a kék oldal lázadása nem lesz tőle jobb a intel.

2005-2019 végéig én is kizárolag intel gépeket vettem,használtam mert megszokásból és hát az volt ismert. Aztán a Ryzen annyira elterjedt és jó árba volt hogy már nálam is ők jöttek közbe alternativaként.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#790) kolopele válasza koko52 (#775) üzenetére


kolopele
nagyúr

Leginkább itt a PH - n hallok csupa jót az AMD - ről, máshol azért nem feltétlenül mindig. PCX? Igen, többet eladtak Ryzenből (az ára miatt is), majd a garis termékeknél is jó párszor felhozták őket.
Mondjuk kíváncsi leszek, az 5600X majd mennyire fog fogyni, amikor az ára már nem annyira középkategória lesz, tesztek meg ugye még sehol. Ami biztos, hogy erősen le kell lépnie a 10400 - at ahhoz, hogy valaki beruházzon rá. Fogyasztás terén meg a max. valóban el tud szállni, de ennek jelentős része az ilyen feleslegesen magasra húzott órajeleknek is köszönhető, na de játék közben jó ha annak az 1/3 - át eszi ténylegesen. Egy Ferrarival sem megy az ember állandóan padlógázzal. Amúgy én csak olyan 10 éve kezdtem el játszani PC - vel, előtte konzolokkal toltam (na jó, anno azért volt Amigám is), majd jött egy elég hosszú kihagyás, így sosem vettem részt semmiféle AMD vs Intel vitákban, de szerintem most sem sértegetek itt senkit soha, max. ragaszkodom a saját véleményemhez, akár az életben, és azt hiszem Abu - t még csak meg sem említettem soha egy rossz szóval sem. A 10900k - t egyébként meg azért nem vettem meg, mert ugye van egy 9900k-m, és 4k felbontás mellett még egy 3080-3090 mellé sem lenne szükséges. Lehet, tényleg be kellene ruháznom már végre egy Ryzenre, és majd utána véleményt formálni, meglátom, mire lesz képes majd hivatalosan is az új széria felső szegmense, bár mint már írtam is, nem hiszem, hogy a nagy felbontás végett érdemes lenne váltanom, a 8/16 meg bőven elég. Hűtés terén viszont azt olvastam több helyen is, hogy a 7nm miatt nem mindegy, milyet tesz rá az ember mint egy Intel esetében a hőátadó felület végett. A 9900k - ra rá lett téve a Pro 4, és azóta sincs vele gondom.

(#791) Mumee


Mumee
őstag

No úgy fest igazak voltak a pletykák.
AMD Ryzen 5 5600 could launch in 2021 at 220 USD

Week 41 CPU eladások

[ Szerkesztve ]

(#792) nubreed válasza Mumee (#791) üzenetére


nubreed
veterán

Az 5800 -ból nem jön X nélküli változat?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#793) kolopele válasza carl18 (#789) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem jobb mint a 3600, de nem is gyengébb. Lényegében ugyanazt hozza mindkettő, az Intel még a sokat szidott 2666 mhz - es ramok esetében is:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#794) Mumee válasza kolopele (#793) üzenetére


Mumee
őstag

Z490 lapban. B-s lapban meg van 10% hátránya. :K

#792 : Leak/hír még nem volt róla, de ez nem jelent semmit.

[ Szerkesztve ]

(#795) koko52


koko52
veterán

Nem kell szaladni az 5xxx-ért ha 3600-ad van és 3080-at is beszereztél: [link]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#796) carl18 válasza Mumee (#794) üzenetére


carl18
addikt

Ez a nem mindegy! :) A 3600 meg lazán elketyeg egy B450 deszkában. Úgy látszik az eladási számok is mutatják a Ryzen hatalmas előnyét.

Kolopele
Persze hogy több Ryzen megy vissza garanciába mikor 10X annyit adnak el belőle. Ha intelt is annyian vennék mint a Ryzent abből is többet kéne gariztatni.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#797) b. válasza koko52 (#795) üzenetére


b.
félisten

scifi ?
3080 nem létezik :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#798) kolopele válasza Mumee (#794) üzenetére


kolopele
nagyúr

Így van, de csak egy 2080 Ti esetében, egy 2060 supernél már nem, és aki 2080 Ti - t vesz, az nem 10400 - at rak mellé.
carl18: Ezt nem tudhatod. Attól, hogy nem 100 éve játszok PC - n, még van szervizes barátom, aki megmondta, hogy régebben is alig mentek vissza hibás Intel procik, amikor szinte mindenki azt vette.
koko52: Azért FHD esetében vannak ott eltérések rendesen, 4k - nál meg ismét bebizonyosodott az, ami miatt nem áll szándékomban procit váltani.

[ Szerkesztve ]

(#799) Mumee válasza koko52 (#795) üzenetére


Mumee
őstag

Hóhó. Félmillás(köhm mmint $700) VGA mellé nem teszünk olcsó B450 lapos 3600-at. :DD

#798 : Csak mi értelme, amikor a legnagyobb upgrade lehetőség onnan az hogy majd 2021-ben belemegy a 11400F ugyanilyen korlátozások mellett, míg a másik oldalon jóval több a lehetőséged (procik, RAM, OC)
Illetve pont feletted cáfoltak rá, hisz a 3080 mellé is elég a 3600. Én se dobnék ki azért +100e-et jobb lapra+procira, hisz 1440p vagy 4K alig számít a proci.

[ Szerkesztve ]

(#800) koko52 válasza kolopele (#790) üzenetére


koko52
veterán

erősen le kell lépnie a 10400 - at ahhoz, hogy valaki beruházzon rá.
Miért kéne? Melyik intel lépte le erősen eddig a vele egy sávban lévő Ryzent?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.