Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Ryzen 5950X benchmark. [link]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#952) NandoXXL


NandoXXL
senior tag

Most eljött újra a hatmagos konfigok világa, első döfés 3600.. most az 5600...

Rájöttek túl korán lőtték el a 2700-et 8 maggal best buy áron.
Szépen felépített stratégia, Intel vs AMD 6 core jó drágán. Mikor már itt volt/van a 2700 :W
Lehet tapsolni hogy a sok gyártó hátráltatja megint a fejlődést, a plusz magokon lehetne bármit számolni, pl. a rombolható környezet mert az szinte sehol.. D

De jó az egyforma emberes/karakteres ASSASSINS, és az egyre butább BF stb. Igaz igények nélkül nem lesz forradalom. Csillám led fasz póni kell nektek, mert villant mint az RTX effekt :DDD de belső az semmi. Egy procitól már 10% + FPS-e van mindenkinek :DDD Erre jön csillám fasz led pónitok ultra RGB leddel a mókus kergetőn + 10 % gamer szék/cucc + 10%. Megláttok egy gamer csajt aztán le is olvadtok. ;]

(#953) paprobert válasza NandoXXL (#952) üzenetére


paprobert
senior tag

Megvan az oka hogy a 2700 miért lehetett best buy.

Most, hogy magok vannak dögivel mindkét gyártónál, az egyszálas teljesítmény + latency lesz megint a differenciáló faktor a CPU-k között.

Abban pedig a 2700 nem túl jó, már most van néhány cím amiben limitál (sub 60 fps), hát még később mi lesz itt, amikor a konzolos Zen2 ereje épp a 30 fps tartásához lesz elegendő...

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#954) DigitXT válasza -FreaK- (#507) üzenetére


DigitXT
félisten

A Hardveraprós árat miért hasonlítjuk az új bolti árhoz? Biztos rohadt drága lesz
azt aláírom, de mivel utoljára az A64 X2-m volt AMD, asszem ideje lenne váltani:
alapvetően a teszteket várnám, meg (veletek együtt) a megvásárolható terméket.

Ui: volt 990X-em, ami hardveraprón igen olcsó lett, az új ára meg a csillagos ég?

(#955) -FreaK- válasza DigitXT (#954) üzenetére


-FreaK-
veterán

HA-t úgy értem, hogy az ottani kereskedőknél, pl. Gianni, akitől már vagy 15 éve veszem a dolgokat. Új, bontatlan, garanciális.

(#956) DigitXT válasza -FreaK- (#955) üzenetére


DigitXT
félisten

Értem, akkor félreértettem. Valóban találtam ilyen hirdetőket, anno én is vettem
ezt-azt innen. Talán még a mostani gépem alapja is jórészt fórumos beszerzés.

Használtan meg bőven lejjebb mérik. Kíváncsi leszek, mennyi lesz az 5800X.:)

ON: ez amúgy ilyen AMD-s. Hirdeti... Ígéret az mindig van. Eredményt látnék...
És simán el fogom fogadni*, hogy drága lesz, ha tényleg olyan jó lesz.:))
A 10 éves i7-emet tuti elkeni, és ez így van jól. Legalább lesz értelme váltani.:DDD
(Ez a CCX-es téma aggaszt az előző generáció tekintetében. Hiába olcsóbbak.)

*: max. nem veszek belőle megjelenéskor, ha nem telik rá. Ez ilyen bicikli.:R

[ Szerkesztve ]

(#957) ughhh


ughhh
senior tag

Intel Core i5-4570 annak idején újonnan 34.000Ft volt és mindenre jó volt. Mikor lesz ennyiért megint cpu?

(#958) Dragon3000 válasza ughhh (#957) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mit takar az annak idején? Mert árukereső szerint az első 5 évében 60e felett volt ez a cpu és csak utána ment le 40e körülre, a 34e-res árát meg 2020-ban érte el :D

(#959) Samott válasza Dragon3000 (#958) üzenetére


Samott
addikt

Azt se felejtsuk el, hogy amikor megjelent akkor 220 korul volt a dollar ma meg 310 fele tart.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#960) lemusz válasza Dragon3000 (#958) üzenetére


lemusz
addikt

Valamit nagyon benézett a kolléga, nekem is 50-60K-s árak rémlenek. Nem hiába a 4. gen startjánál inkább i5 3550-et vettem LeC-től, ha 34K lett volna csak az új i5, biztos nem így teszek. :D

(#961) Timer válasza lemusz (#960) üzenetére


Timer
veterán

Valamire biztosan rosszul emlékszik, vagy nettót írt, mert a 4460-am is 58k volt emlékeim szerint. Azt a procit modnjuk szerettem, és a 4790 sem volt rossz.

(#962) Raymond válasza Samott (#959) üzenetére


Raymond
félisten

"akkor 220 korul volt a dollar ma meg 310 fele tart"

[link] :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#963) MomoSinX válasza Timer (#961) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Nekem is volt és én is akörül vettem anno. Mellesleg csak egy gyengébb középkategóriás proci volt, amit már simán megfingatott pár korabeli játék... Nem volt ez egy csoda vétel.

(#964) Timer válasza MomoSinX (#963) üzenetére


Timer
veterán

Oké, de középkategóriás választásként szerintem megállta a helyét. GTX970 mellett használtam, abban alig hagyott az alapórajeles 4790K-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#965) Depression válasza Timer (#964) üzenetére


Depression
veterán

Nekem most is 4460 van GTX970-nel, de már nem játszottam évek óta (utoljára AC Oddysey, ami azért keményen cpu limites volt) szóval marad is, amíg ki nem purcan valami. Pedig nekem is olyan sokszor viszketett a tenyerem ryzenre, meg 1070-re.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#966) ughhh válasza Dragon3000 (#958) üzenetére


ughhh
senior tag

Valóban 50k körül ment, "34e-res árát meg 2020-ban érte el" ezt benéztem. Na mindegy csak nézelődtem merre tovább gépfejlesztésben.

(#967) koko52 válasza ughhh (#966) üzenetére


koko52
veterán

Ezt a 8.gen előtti szériát felejtsd el! Totál süllyedő vagy elsüllyedt hajó. A legjobb választás ma (a várakozás ha ráér 1-2 hónapot) egy b450 MAX alaplap Ryzen procival. Mondanám, hogy 3600, de most nagyon felment az ára, viszont 1440p-n kihajtja a 3080-at. Ha kapható lesz az 5xxx széria akkor várható csökkenés.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#968) Precorus válasza ShiTmano (#943) üzenetére


Precorus
tag

Könyvtár == Old-school Netflix

(#969) pergabb válasza Chaser (#96) üzenetére


pergabb
senior tag

Akkor valami nalam volt total selejtes :D amugy kulfoldi forumokon is irnak a jelensegrol, annyira nem vagyok egyedul, de en az abszolute hard felhasznalo vagyok ilyen szempontbol, lehet atlagos ps es lr alatt minden flottul megy, de nalam kismillio layer es utasitas mellett mar szetlaggolt mindent, vagy siman elpukkant az egesz. Premiere pro-ban is tobb effekt, lut es korrekciok mellett jottek a csodak, pedig mint irtam, nyers eroben msr reg elegge bika es amugy is tele a tokom egoista hozza allasatol, rohadtul nem csinalnak semmit meg igy sem, hogy alajuk porkolt az amd. Remelem marad is igy, volt mar egyszer egy amd korszak 2009/10 kornyeken.

(#970) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Hát gyerekek, így nem lesz meg az ezer...

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#971) apatyas válasza ShiTmano (#970) üzenetére


apatyas
Korrektor

Én az APUs megoldásra gyúrok majd, ami természetesen mindig le van maradva. Persze, mit sír a szám, a négyezresek is csak OEM-ben elérhetők, DIY-ben nem.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#972) ughhh


ughhh
senior tag

Ez már volt?
https://www.techradar.com/news/amd-ryzen-9-5950x-cpu-blows-away-the-competition-in-leaked-benchmark

https://www.tomshardware.com/uk/news/amd-ryzen-9-5950x-zen-3-cpu-benchmarks

[ Szerkesztve ]

(#973) koko52 válasza ughhh (#972) üzenetére


koko52
veterán

5600X nagyon best buy lesz, ha valóban elveri a 10900k-t. Meg akkor is ha csak hozza.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#974) Dragon3000 válasza koko52 (#973) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szerintem best buy inkább majd az 5600 lesz, ha most is csak annyi különbség lesz a kettő között, mint a 3600 és 3600x között volt, viszont árban sokkal kedvezőbb lesz, mint az x-es verzió, persze itthon kérdés, hogy a kereskedők mennyire szálnak majd el az árakkal.

(#975) koko52 válasza Dragon3000 (#974) üzenetére


koko52
veterán

Igen az, de még nincs bejelentve. Azok is mennek majd all core az X boost frekijén.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#976) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

Na Alza kipakolta a Zen3 procikat...kérdés egyáltalán tényleg lesz-e nekik belőle indulás napján.... Nehogy úgy járjunk, mint a 3080 esetében hogy eladnak több nem létező darabot is az ember meg futhat a pénze után (mert persze azt keményen levonják rögtön).

(#977) lemusz válasza MomoSinX (#976) üzenetére


lemusz
addikt

Alza hivatalos AMD partner, szóval...

(#978) , válasza MomoSinX (#976) üzenetére


,
addikt

Már jó ideje kint vannak náluk.

(#979) denx1992 válasza MomoSinX (#976) üzenetére


denx1992
tag

Nah akkor 4. én éjfélkor mehet a kattintgatás :DD

Nber tragédiája

(#980) MomoSinX válasza denx1992 (#979) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Az biztos. :))

@lemusz, Scorp2011: Nem is néztem hogy partnerek. Mikor utoljára jártam ott még nem voltak kipakolva, de akkor jó rég nézhettem.

(#981) denx1992 válasza MomoSinX (#980) üzenetére


denx1992
tag

Most már kibírom azt a párnapot proci nélkül :U

Nber tragédiája

(#982) koko52 válasza denx1992 (#981) üzenetére


koko52
veterán

Én VGA nélkül vagyok szeptember óta :D

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#983) Dragon3000 válasza koko52 (#982) üzenetére


Dragon3000
veterán

Egy gt710-et bele a használt piacról és használható is lesz a gép :D

(#984) koko52 válasza Dragon3000 (#983) üzenetére


koko52
veterán

550 van benne.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#985) nemszabad


nemszabad
tag

Srácok, húzzatok bele, így nem lesz meg az 1000 hsz! :))

(#986) denx1992 válasza koko52 (#982) üzenetére


denx1992
tag

Hát én Október elején határoztam el ,hogy teszek össze egy új konfigot. Egy s1150 es intel i7 4790 volt az előd.
Vga maradt és az ssd.
Uj gephaz,tápegység,alaplap es memoriákat vásároltam. Aztán szerettem volna egy ryzen 5 3600 at addig amíg megnem érkezik az új széria, sajnos sikerült kifognom egy csalót akinek szerencsére nem utaltam el az összeget! Így kénytelen vagyok megvárni mostmár az új szériát. Végülis minden rosszban van valami jó! :R

Nber tragédiája

(#987) denx1992 válasza nemszabad (#985) üzenetére


denx1992
tag

Lazán meglesz az 1000 hsz, főleg ha elkezdjük kitárgyalni az új infinity fabric előnyeit :DD

Nber tragédiája

(#988) , válasza denx1992 (#986) üzenetére


,
addikt

Csakhogy a Ryzen 5 3600 az kapható jelenleg is, az új széria viszont még kérdéses, hogy mikor lesz ténylegesen is elérhető, na és hogy mennyiért.

(#989) ShiTmano válasza denx1992 (#987) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Inkább a Smart Access Memoryról kellene bővebb info. Amit a Ryzen 5xxx tud a Radeon 6xxx-ekkel együttműködve. Mondjuk csak 500-as sorozatú lapkával működik.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#990) denx1992 válasza , (#988) üzenetére


denx1992
tag

Elvileg rendelhető lesz November 5. től az alzán.
Ha csak 15% al lenne jobb mint a 3600 még akkor is megéri az árát, elvileg 118 ezer forint lesz de várjuk ki a végét.

Nber tragédiája

(#991) denx1992 válasza ShiTmano (#989) üzenetére


denx1992
tag

Na ez már nagyon érdekes téma! Most aztán lesz mit olvasgatni jöhetnének is a linkek ki mit talál :D

Nber tragédiája

(#992) koko52 válasza ShiTmano (#989) üzenetére


koko52
veterán

Nem tudom jó húzás-e ez. Visszajön az a trend, hogy AMD-AMD(Ati) és Intel-NV?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#993) , válasza denx1992 (#990) üzenetére


,
addikt

Ez az, hogy csak elvileg. Nagyon sokszor írták ők már ki, hogy x naptól várható egy-egy termék, aztán nem lett belőle semmi se. Vagyis dehogynem, hiszen csak annyit írtak, hogy várható. És valóban, várták is nagyon sokan. :)
Egyébként még a mostani 3000-es szériából is akadozik az ellátás bizonyos processzorok esetében, meglepődnék, ha pont a legújabbak meg lennének majd készleten. Én inkább realista vagyok, nem hiszek az ígéretekben, legfeljebb majd pozitívan csalódok.
Árazás terén én mondjuk úgy vagyok vele, hogy nagyságrendileg kb annyi %-kal fizetek többet egy processzorért, amennyivel gyorsabb is lesz. A Ryzen 5 3600 kb 70ezer Ft jelenleg.

(#994) solfilo válasza koko52 (#992) üzenetére


solfilo
veterán

Azért, mert előnyös lehet majd AMD mellé AMD-t tenni, attól még mehet mellé nyugodtan Nvidia is, ahogy Intelhez is mindkettő.

solfilo

(#995) Adiking


Adiking
tag

Remélem mostanában senki nem vett 8700k vagy 9900k-t, mert azok november 5.-vel nagyon léértékelődnek

(#996) Dragon3000 válasza Adiking (#995) üzenetére


Dragon3000
veterán

Biztos vagy ebben? Amikor a 7700k a mai napig 60-75e között mozog a használ piacon és van aki ennyiért is megveszi :D

[ Szerkesztve ]

(#997) denx1992 válasza , (#993) üzenetére


denx1992
tag

Meglátjuk mi lesz. Bízom ah alzában :DD

Nber tragédiája

(#998) lipi67 válasza antikomcsi (#5) üzenetére


lipi67
veterán

:C :C :C

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#999) NandoXXL


NandoXXL
senior tag


Legyen a fenti kép a közös nevező :DDD

(#1000) b2fodist válasza Adiking (#995) üzenetére


b2fodist
tag

Én 3 hónapja vettem a 3900x-et és pont attól féltem hogy lehet várni kellett volna. Szerencsére nem lett baj. 5x00 széria drágább is annyival amennyivel gyorsabb (főleg mert az nekem már lap csere is lenne)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.