Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Yeffy válasza SyMbioTe (#421) üzenetére


Yeffy
veterán

+1

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#502) Man0gatya


Man0gatya
aktív tag

az árazáshoz..
aki sokalja...

2017, 8c/16 6900K, $1000
2017, 8c/16 1800X, $499
2019, 8c/16t 3800X, $399
2020, 8c/16 5800X, $449

(#503) darealkilla


darealkilla
aktív tag

Ha maradt a régi IO lapka. akkor ha 64GB RAM-ot akarok (jól hajtani) akkor megint csak a két darab 32-es modul az ajánlott?
Illetve a memória írási sebesség megint fele lesz a 6 és 8 magos modelleknél? (ahol csak egy CPU tömb van a kupak alatt)

én vagyok az ördög

(#504) muxi-muxi válasza darealkilla (#503) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Nem mindenhatóak, de én őket olvastam a témában: [link]

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#505) Raymond válasza Man0gatya (#502) üzenetére


Raymond
félisten

Annak aki pedig nem sokallja...

2020, 8c/16 5800X, $449 = 449€ (DE piac)

Ugyanott:
2020, 8c/16t, 3700X, 269€
2020, 8c/16t, 3800X, 299€
2020, 8c/16t, i7-10700F, 294€
2020, 12c/24t, 3900X, 399€
2020, 10c/20t, i9-10900F, 414€
2020, 10c/20t, i9-10850K, 434€

Van alternativa eleg mindket oldalon.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#507) -FreaK- válasza Raymond (#505) üzenetére


-FreaK-
veterán

Valamint várjuk meg mire megjelenik és ténylegesen, itthon, forintért is meg lehet venni. Úgy sejtem az még csúnyább lesz.. az eddigiek alapján a 200k-hoz közel várható az 5800x (ne legyen így persze), míg a 3800x-et most Hardveraprón 105k-ért kapod meg..

(#508) SyMbioTe válasza BerserkGuts (#474) üzenetére

Ok, feladom, nagyon nem akarsz kibújni a kék függöny mögül + úgyis beszürkültél.
Megsúgom, BF1 64Fő CQ full low-on 4 mag 4 szálas i5-el egyetlen mapon volt meg a szo-szo fix 60 fps.
Rövid ideig volt 4 / 8, aztán jött a 6/12, mindegyik egy megváltás volt ebből a szempontból. BF1 topikban is nem egy ember írta, hogy még 4/8-ról is érezhető volt a váltás, hát még 4/4-ről.

Szóval ha kérhetlek, ne magyarázd meg nekem, hogy amit láttam a saját szememmel az nem úgy van, köszi!

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#509) VirsLee válasza -FreaK- (#507) üzenetére


VirsLee
őstag

3800x 150k volt nyitásnál, € árfolyam korrekcióval 169k.
3600x 92k, mostani árfolyamon 104k.
10600k 129k-n nyitott.
Sokat mentek le azóta, pár hónap múlva a zen3 is olcsóbb lesz :)

(#510) wednesday


wednesday
őstag

Remélem ezek a nyitó árak inkább arról szólnak, hogy ne a kereskedők tegyék rá a nagy hasznot kezdetben, hanem ebből részesüljön az AMD is.

Valószínű az elején nem is fog rendelkezésre állni annyi CPU, hogy egy kedvezőbb árat ki tudjanak szolgálni mennyiségileg.

(#511) Chaser válasza Mumee (#498) üzenetére


Chaser
titán

ez bizony így van, 2080ti-t ha nem vette volna senki 4-450e-ért, hamar lerepült volna jóval kedvezőbb szintre, de vették, mert fasza gyerekek, kell a 4k, kell a 300fps, fogyasztás nem számít, van pénz lóvéra, de az elvekkel hibádzik valami ( : ami meg a 3080-nál megy az is hatalmas
nem mondom hogy nem drága az 5xxx, mert az, de adnak is cserébe érdemit, viszont mocskosul túlárazottnak sem mondanám, tudásának függvényében reális, az eddigi ajándék áron szórt 2xxx, és nagyon kedvező árú 3xxx mellett első blikkre drága
intelnél mi volt?
genenként 5-10% gyorsulás, vagy a végén már annyi sem
itt 20-30% gyorsulás van, lehet számolgatni hány intel gen ez

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#512) PuMbA válasza Chaser (#511) üzenetére


PuMbA
titán

+1. Senkit sem kényszerítenek, hogy vegyen 5xxx-et. Így pedig érthetetlen az árakon való felháborodás. Én megvártam a bejelentést és az árak alapján már eldöntottem, hogy 3xxx-nél maradok, aminek ugye lejjebb fog menni az ára novemberben. Ennyire egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#513) Chaser válasza PuMbA (#512) üzenetére


Chaser
titán

én is örülnék neki ha olcsóbb lenne, de én sem adnám olcsóbban :)
3xxx áresést tippeled, vagy van valami hivatalos info?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#514) Gyuri27 válasza PuMbA (#512) üzenetére


Gyuri27
félisten

Dehogy az. Az intelesek, meg a 4-500k-ért nv-t vevök fanyalognak, kiabàlnak. Egyrészt a bemutató ( teszteket vàrjuk) számai alapjàn nem lehet bele kötni a cuccba. Csak abba, hogy 50 dodóval drágább.
De nézzük csak meg az 10900 kinti àràt. Tegyük mellê az 5900 árát. Meg azt hogy alapon cr20 single coreban veri 100 ponttal kevesebb fogyasztással. A multit màr fel se hozzuk.

Amd - Radeon - Ryzen

(#515) Mumee


Mumee
őstag

Itt egy egész jó összefoglaló/hasonlító az új profillal.
[link]

(#516) bteebi válasza NandoXXL (#12) üzenetére


bteebi
veterán

Ugyanez a bajom. Drágák... Csak processzorért kipengetni akár negyed millát is... a legolcsóbb is közel 100 ezer Ft.

Maradok a 4. generációs i5-aimnál, és majd inkább veszek egy konzolt processzor áron. :DDD

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#517) bteebi válasza tibaimp (#24) üzenetére


bteebi
veterán

"A 4000-es számozás miért maradt ki?"

Lehet, hogy a hülye tetrafóbia miatt, de amúgy nem egyértelmű.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#518) ribizly válasza bteebi (#516) üzenetére


ribizly
veterán

Ez mindig opció már innentől. Sok fejfájást spórolhat meg az ember egy konzollal.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#519) #16820480 válasza bteebi (#517) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem maradt ki, a 4000-et az APU-k kapták, amik például laptopba kerülnek.

(#520) nubreed


nubreed
veterán

Tudom már nagyon sokan leírtak mindent az árakról, én csak annyit tennék hozzá, hogy semmi gond nincs velük. Az AMD nagyon helyesen pénzt akar keresni, nyeregben vannak, ezt tudják jól, az Intelt nagyon elpicsázták, ezt ki kell használni. A DIY piacot már bevették, csak az a baj, hogy a céges és brand pc/laptop piacon az Intel pozíciói még mindig sokkal erősebbek. Nekem az egyetlen bajom az, hogy ez az utolsó ddr 4-et támogató generáció, nem tudom, hogy megérné e beruházni rá, sejtésem szerint 2021 végén, 2022 elején itt lesz a ddr 5.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#521) Gyuri27 válasza nubreed (#520) üzenetére


Gyuri27
félisten

Pedig noti szinten is fasza. 2500u àllat a 3-4xxx-röl nem is beszélve. Azokkal szemben az intel konkrétan semmit nem tud felmutatni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#522) Chaser válasza bteebi (#516) üzenetére


Chaser
titán

akarod mondani a legolcsóbb is több lesz mint százeze' ( :
de nem az történt, hogy azt mondták, innentől a még kinn levő 2xxx/3xxx cpu-kat bezúzzuk, és csak 5xxx-et lehet venni, hanem azt, hogy itt az 5xxx, mindenben jobb mint az intel, ennyi az ára, akinek sok ott a 2xxx/3xxx

sheratan
desktop apu-ból is jött 4xxx, de cpu-ból nincs 4xxx, nem is lesz, kár ezt ragozni, kimaradt valamiért

nubreed
ddr5 előtt lesz még egy gen zenből, nem?
egyébként a ddr5 kezdetben nyilván arany áron lesz, majd akkor egyből elfelejtik sokan az 5xxx árazást ( : tippre amennyiért most 32gb-ot lehet venni, ddr5-ből 16-ot sem, és nyilván ha az amd tartja ezt a brutál teljesítmény növelést amit kisebb fogyasztással fejel meg, a ddr5 mellé passzoló cpu-k sem apróért lesznek
ddr5 mire "beérik" az meg évek lesz, minden dram generációnál ez van, először béka hátsója alatti órajelek és durva árak, majd több év elteltével már értékelhető órajelek és árak, szóval nagyon kár azt várni, ennyi erővel az életben nem veszel gépet

szerk:
Gyuri27
egyébként már tud, de drágábban
és a szomorú helyzet az, h intelnek ott és szerver fronton nagy befolyása van, ha lassan be is tör konzumer vonalra az amd, business szinten intelt tolják, és ott 1-10e gép gyorsan repül egy rendelésnél
ez az 5xxx lesz az áttörés sztem, bebizonyították h nem csak egy véletlen jól sikerült kiugró volt a 3xxx, hanem profi tervezés eredménye, ami megalapozta az 5xxx-et, és notebookban/szerverben kiemelt a fogyasztás is, nem csak a nyers erő, ez már olyan fölény amit nem tudnak némi apróval elintézni intelnél

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#523) #16939776 válasza bteebi (#516) üzenetére


#16939776
törölt tag

Sokkal egyszerűbb ha azt írod, hogy nincs szükséged ekkora processzor teljesítményre, persze ha elég olcsón kínálnák azért megvennéd...

Engem az egy szálas teljesítményben történt előrelépés, jobb cache szervezés és a magasnak ígérkező hatásfok miatt érdekel-ne. De 1-2 speciális esetet leszámítva amikor elfogy az egyszálas teljesítménye az 1800x is bőven sok, és azért az egy két esetért meg nem biztos, hogy érdemes egy 2x erősebb processzort tartani, ami még ennyire sem lesz kihasználva.
Az ár tényező engem nem érdekel, feltéve ha azt csinálja, amit szeretnék látni. :)

(#524) VirsLee válasza bteebi (#516) üzenetére


VirsLee
őstag

Ezt a dolgot nagyon túllihetgitek :)
Aki kedvező áron akar gamer gépet, annak ott van a 10400f 54k, 3600 68k, használtan olcsóbb. Aki rá akar menni a tutira 100-110k a 3700x és a 10700. Játékhoz nincs szükség ezekre az új procikra. Nem kell megvenni. Ha sokan nem veszik meg, akkor majd megy szépen lefelé az ára. Ennyi.
Akinek szüksége van munkára az extra teljesítményre az pedig nem fog problémázni a +50 dolláron. Játékra nincs ilyenre szükség, munkánál meg bőven behozza az árát. Ha nem fogják úgy vinni, mint a cukrot, akkor meg úgyis csökkenni fog az ára :)

Aki eddig gamer gépbe 100-120k felett vett procit, az nagyrészt eddig is teljesen felesleges volt és most se fogja zavarni az 50 dollár emelés :)

(#525) Chaser válasza VirsLee (#524) üzenetére


Chaser
titán

144hz monitornál 1080p/1440p-nél mindenképp eőnyös lesz min fps-eknél is, maxnál és átlagnál is
aki 60hz-en tolja annak már nyilván nem fontos
de aki 144hz-en tolja annak van pénze drága vga-ra, monitorra, szóval nyilván erre is lesz, és valahogy feldolgozza h nem apróért kapja már ezt sem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#526) nubreed válasza Chaser (#522) üzenetére


nubreed
veterán

Mondjuk az biztos, hogy nagyon drága lesz eleinte a ddr5. És eleinte alig lesz érezhető előnye valószínűleg a ddr4 -hez képest. Lehet, hogy kb. 2023 -ig nem lesz egy értékelhető alternatíva.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#527) Chaser válasza nubreed (#526) üzenetére


Chaser
titán

így van, úh. lehet éppen rá várni, csak épp felesleges
+ bármikor jöhet egy ram árrobbanás, aztán lehet tolni az ilyenkor szokásosat ph-n, h jajjj de mocskok a gyártók, de amikor itt van apróért a lehetőség akkor nem kell, emberi hülyeség :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#528) ftc válasza Gyuri27 (#521) üzenetére


ftc
nagyúr

Pl céges gépen egy Dell precision 5520 Xenon CPU-al... pl ilyenek nagyon hiányznak AMD-s vonalon..

(#529) SyMbioTe válasza Chaser (#522) üzenetére

Kicsit szerintem túlgondolod az APU-CPU témát, az APU is egyfajta processzor.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#530) solfilo válasza SyMbioTe (#529) üzenetére


solfilo
veterán

i5-10600K - APU
i5-10600KF - CPU
;]
Vagy ha KF mégis APU, mert van benne IGP, csak le van tiltva, akkor az Intel APU-kkal versenyez AMD CPU-kkal? :))

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#531) Chaser válasza SyMbioTe (#529) üzenetére


Chaser
titán

igen, igp-s processzor
már itt v valahol kitárgyaltuk ezt, és tényleg lehet ragozni, de nem jött 4xxx desktop cpu, csak apu jött, ami zen2 alapú, nem zen3 mint az 5xxx
a 4xxx igp nélküli cpu-k azok kimaradtak, 5xxx lett a nevük, hogy mért azt az amd tudja

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#532) #16820480 válasza SyMbioTe (#529) üzenetére


#16820480
törölt tag

Sőt, a GPU is egyfajta processzor, mégis van külön neve.

[ Szerkesztve ]

(#533) solfilo válasza Chaser (#531) üzenetére


solfilo
veterán

Örülök, h ugrott egyet a számozás, így nem lesz talán kupleráj a nevezéktanban végre. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#534) SyMbioTe válasza #16820480 (#532) üzenetére

Nyilván tudom, arra próbáltam célozni, hogy az APU-CPU-nál nincs akkora különbség, hogy ennyire külön kelljen kezelni őket.
Lényegtelen mondjuk, túl van tárgyalva. :D

(#530) solfilo
*gondolkodó smiley* :D

(#533) solfilo
Várd ki a végét, kitudja milyen számozást talának még ki. :))

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#535) denx1992


denx1992
tag

Lefosom az árát kb az első leszek a boltban mivel már csak ez hiányzik a konfigomhoz :D

Nber tragédiája

(#536) Chaser válasza solfilo (#533) üzenetére


Chaser
titán

nekem is tetszik az 5xxx elnevezés, csak kicsit most egybeesnek a vga vonallal is, kíváncsi vagyok az új navi vajon 6xxx-et kap-e vagy mást

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#537) Gyuri27 válasza ftc (#528) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hm? Ezt egy 4xxx 8 valós maggal megeszi. De egy 3xxxu 35 watt 4/8 szintén.

Amd - Radeon - Ryzen

(#538) Sundesz válasza Chaser (#536) üzenetére


Sundesz
őstag

Az új Navi RX 6000 lesz, hiszen hivatalosan is ez szerepelt a diákon is.

Hörcsög Powa'

(#539) ftc válasza Gyuri27 (#537) üzenetére


ftc
nagyúr

Hiába enné meg ha pl Dell-nél max 2db AMD-s notebook kapható s egyik se igazán CAD munkára van kihegyezve...Pl hiányzik egy Radeon Pro a rendszerből...

(#540) Chaser válasza Sundesz (#538) üzenetére


Chaser
titán

biztos nem láttam

ftc
pontosan így van
szervereknél is már gyorsabb, olcsóbb, kevesebbet fogyaszt, de oda külön történet "beágyazódni"
de 5xxx szépet dobbantott, ennél már nem hiszem h tud annyi zsetont tolni azintel' a business vonalra, hogy fedezze a nyereség kiesését ha nem vonják be az amd-ket
notebookba éppen pro ssem kellene, legtöbb abból fogy amiben van egy mezei cpu igp-vel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#541) HavocS


HavocS
senior tag

Ezzel az IPC-vel ha lesz 4c8t 5300x 200€ árban akkor simán megéri leváltani az 1600-ast gamingre.

(#542) Gyuri27 válasza ftc (#539) üzenetére


Gyuri27
félisten

Màs gyàrtó? Miért kell noti?

Amd - Radeon - Ryzen

(#543) Chaser válasza Gyuri27 (#542) üzenetére


Chaser
titán

ha a céged azt mondja h azt kapsz pl azért, és megmondja azt is h miből lehet választani, amd-s gépből nem igen sajnos, de sokszor választani sem lehet, lerendelnek x száz vagy ezer hp/dellt/fujit, bármit, oszt' azt kapod

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#544) Gyuri27 válasza Chaser (#543) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az jó cég lehet ahol nem a feladatnak megfelelö notit vesznek. Ràadàsul sok cég a noti mellè csinàl munka pc-t is. De ha meg igy van, hogy letendelünk egy szart ami adott feladattal mondjuk 2 óra alatt végez, mig a màsik fele idö alatt az legyen a cêg baja.
De sok cégnél màr nem ezen a dilettàns módon müködik a beszerzés. Ha mégis a melósnak mindegy. A napi 8 óra az mindig 8. Csak a produktum változik.

Amd - Radeon - Ryzen

(#545) HavocS válasza paprobert (#404) üzenetére


HavocS
senior tag

1660 kb jó ha 5%-kal gyorsabb az 1060-nál, 3.5 évvel később ugyanazért az árért. Ez az igazán durva, a 2017-es 1060-asomat nincs mire lecserélni ugyanazon az áron.

(#546) ribizly válasza Gyuri27 (#544) üzenetére


ribizly
veterán

Ez sajnos ilyen pedig sok nagy cégnél. Mi pl. megkaptuk a HP folio 850-t (G5 talán), ami egy manager számára kiváló, de fejlesztésre, tesztelésre, support-ra teljesen alkalmatlan. Igaz a HW objektíven elég erős, de az insert gombot leváltották a voip alkalmazáshoz használható felvesz/letesz gombok, mert az úgy a menő. A venti folyamatosan sikít, mivel a slim design-ba nem fért normális hűtés. Bővíteni, takarítani, cserélni pedig már nem lehet benne semmit, mert olyan szerződést írtak alá, ami egy esetleges "otthoni belenyúlást" jogi következmények követnek. Az usb c-s töltőről meg ne is beszéljünk, mert már számtalan ment amiatt szervizbe, mert a port megadta magát. :W

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#547) ftc válasza Gyuri27 (#544) üzenetére


ftc
nagyúr

Inkább úgy mondanám spórolás...a legtöbb ember utazik s jó lenne ha mindig megtudná nyitni pl CATIAban a dolgokat... Ezt asztalival nem érhetem el...Volt részem asztali géppel is előző cégemnél - ott pl nem akptam notit...üzleti út elég vicces volt :U
A másik érv ami miatt csak egy pár bizonyos konfig van - könyebb frissítést tesztelni, beállítani bizonyos specifikus dolgokat.. Több 1000 gépről van szó a világ minden táján. Akiknek nincs szükségük teljesítményre csak i3, akiknek már van i5 s akiknek valóban kell Xeon.

Ezt el kell fogadni hiába gyorsabb az AMD a cégek minimum 3-5 éve vásárolnak...s addig nem lesz váltás.. Pl Win 10-re még mindig nem áltunk át, illetve MS migráció is 1 évig tartott...

Ebből kell kiindulni nem az épp aktuális helyzetből. Ezért se növekszik gyorsan a részesedés..

Otthonra Ryzen lesz szervernek is meg notebooknak is

(#548) Gyuri27 válasza ribizly (#546) üzenetére


Gyuri27
félisten

Szar a gèp alkalmatlan kevesebbet dolgozol. Hol itt a gond?

Ftc:màsik topikba irta a sràc hogy elég gyorsan vàltott a cég ryzenre 3d ugye megeszi a vilàg összes magjàt szàljàt. Mert nagyon nem volt mindegy mikor van kész a munka ès nem akartàk szopatni magukat. Illetve ha hamarabb kész a meló jöhet a màsik. Na ez a piacképes felfogás.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#549) b. válasza Gyuri27 (#544) üzenetére


b.
félisten

ez nagyjából úgy működik, hogy megkereseik a felelős személy pl flottamenedzsert egy cégnél, és megmondják neki hogy ha rendelsz tőlünk 50 darab x kocsit az 51. az unokahugod/ nővéred stb nevére iratódik. Persze nem mindnehol ,de sok esetben. Ezért van az hogy aki megkapja az eszközt az azzal főz amit kap.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#550) Dragon3000 válasza HavocS (#545) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az ügye nem is gond, hogy az 1060 6GB 250 illetve az FE 300 dolláron jött az 1660 meg 219, arról az nvidia nem tehet, hogy a forint ilyen szar.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.