Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Gyuri27 válasza -vitya- (#46) üzenetére


Gyuri27
félisten

Gondolom a péknek is megmondod mikor kenyérét mész, meg a kofának is mikor krumpliért. És ugyanazt a kenyeret kapod és ugyanazt a krumplit. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#52) b. válasza Chaser (#45) üzenetére


b.
félisten

na igen de legtöbben nem azt vártuk hogy ugyan abban az árban megkapjuk most a 3800X teljesítményét játékokban 5600X néven ugyan abban az árban ,kettővel kevesebb maggal.

Nem azt mondom hogy ez rossz lenne csak nagyjából ez történt most.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#53) ollie válasza NandoXXL (#12) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na igen, az 5600X biztos nem lesz 50%-kal gyorsabb, mint a 3600, így valszeg a 3600 bőven jobb ár/érték arányú marad, és remélhetőleg továbbra is gyártani fogják.

[ Szerkesztve ]

***

(#54) Raymond


Raymond
félisten

A konkurencia megint zomeben hazon beluli az uj Ryzeneknek. A jelenlegi piaci helyzet DE-ben es az uj CPU-k kb. DE arai:

R5 3600 = 169
R5 3600X = 199
R5 3600XT = 208
R7 3700X = 269
R7 3800X = 299

R5 5600X = 295
R5 5800X = 443

Az 5000-es sorozat arai USD->EUR+16% mert eddig is ugy alakult az arazas. Mondjuk ugy picit alalottem a realisnak, a valosaban 299-309 lenne az R5 es 449-459 az R7. Az R5 3600 kulonosen nehezen gyozheto le mert biztos valamivel jobb az 5600X de messze nem 130EUR-al (+75%) jobb. Na es az 5800X se lesz annyival jobb a 3700X-nel hogy megerje azt a +180EUR-t. Van hova lemaszni az 5000-es sorozat arainak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#55) velizare


velizare
nagyúr

motorháztatű... pls fix, kkthxbai

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#56) NandoXXL válasza Ragnar_ (#48) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Bankban dolgozom, látom az árfolyamokat, de segítek:
Ha vissza nézed, látod a nyitó árakat, azt is milyen termékek voltak hány maggal, és a mai árfolyamot....... Persze titeket nem érdekel, hogy eltűnt valami, kategóriát ugrott a termék, nyitó árakról beszélünk dollárban!! nem pedig forintban!! Vigyétek vegyétek.. Mint NV-nél, boldog a sok **** az új árkategóriák miatt.

Új Válasz 2020-10-08 19:45:28 (#12) NandoXXL kovászos (#4)

[ Szerkesztve ]

(#57) nyakdam válasza NandoXXL (#44) üzenetére


nyakdam
aktív tag

És honnan tudod, hogy nem is lesz? Sőt nem lesz 4magos sem? AMD belépő proci a 6mag 300$-ért? Szerinted ez menyire reális?
Lesznek olcsóbb 5xxx-es procik csak később jelentik be.

(#58) NandoXXL válasza Gyuri27 (#51) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Ott veszem ahol olcsóbb, és van ahol lehet alkudni. Ennyiért meg rohadjon rájuk, mint a piacon :DDD

Tegye fel a kezét aki minimum 20-25% fizetés emelést kapott idén, na?

(#60) Saccco


Saccco
nagyúr

Összeségében azért lesz hova előrelépni processzor teljesítmény szempontból AM4 socket-ben. :)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#61) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

" ....de itt ismét hozzátesszük, hogy a konkurens Intel jelentős gyártástechnológiai lemaradásban van, vagyis ilyen előny mellett az lenne a csoda, ha az új Ryzen valahol nem kerülne az első helyre. "

Abu pls..... :U

(#5) antikomcsi
kötöszködsz?! ;]

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#62) hokuszpk válasza NandoXXL (#44) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Hol látsz 250$-ért 6 magos új ryzent???"

a 3600XT ara $249, nem túl öreg darab, tippre azt még nem akarják kivéreztetni.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#63) NandoXXL válasza ollie (#53) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Meglátjuk mit hoz a jövő, részemről teljes mértékben egyet értek veled. Jó lenne ha elérhető áron nép termék maradna a sokmagos proci,

Kicsit félek hogy átlépnek egy vörös határt, és prémium termék lesz különcöknek a pc, mert a konzol annyival olcsóbb lesz, illetve pc lesz olyan drága hogy a kutyának nem kell.

Ismerek fiatal diplomás embereket, banki dolgozókat, akik csak mobilt használnak privátban. Másra ott a céges noti. Kezd ez az egész egy ideje réteg termék lenni, minél drágább annál kisebb lesz a valódi piac. (Értem itt a több mint munka/suli gépeket)

(#64) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

Eléggé feltolták az árakat...az itthon busásan több lesz. Abban is kételkedem hogy launch napján itthon egyáltalán lesz-e.

(#65) savior


savior
őstag

motorháztatű -t irtatok a cikkben metorháztetű helyett.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#66) - = Zk = - válasza savior (#65) üzenetére


- = Zk = -
félisten

tető*.. nem?! :D

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#67) Chaser válasza b. (#52) üzenetére


Chaser
titán

3600 és 3800 között játékban nem nagy difi van, mindkettő két db ccx-es, órajelben is kb egálban vannak, esetleg nagyon hc multinál lehet érdemi előnye a 3800-nak, tehát játékra jobb teljesítmény lesz, melóra 3700-3800, és még a fogyasztás is jobb, ez ennyibe kerül
én erre számítottam, ha megoldják a kérdőjeles ccx kérdést, megoldották, nem is terveztem most a 3100-nál nagyobb cpu-t, akkor sem ha már mától lehetne kapni az 5xxx szériát
ár/értéket jó megnézni, de van néhány apróság amit szintén jó:
volt nálam 2700, 1600af, még 2600 is pár napig, végül 3600
kisker árak amennyiért hókuszpókusz nélkül vettem őket:
1600af 31-2e ft
2600 41-2e ft
2700 51-2e ft
3600 64e ft
ár/értékben az 1600af mindegyiket veri, de a 2700 is nagyon jó ár/értékben
viszont, akármennyire jók, kaphattam volna őket ajándékba is az amd-től, voltak játékok amiknél shutter, tearing, minden hülyeség volt, ami már a 3600-nál megszűnt, és csak 60fps volt a cél stabilan, ez %-osan azt jelentette, hogy dupla annyi pénzt ki kellett adnom az 1600af ellenében, ami a esetek többségében elég volt, de nem mindig ( :
sajnáltam kiadni azt a zsetont, de onnantól azt mondtam megérte, és fogyasztásban is léptem egyet előre
ha valakinek a 144hz az ideálja, az megveszi majd az új szériát is drágán, eleve drága hozzá a vga, drága hozzá a monitor, na bummmm, a cpu is drágább lesz, de még mindig eltörpül a vga ára mellett valószínűleg, ha csak fhd a cél, akkor sem lesz drágább a cpu mint a vga
lisa asszony jól csinálja a dolgát, akinek drága vesz 3xxx-et agy 2xxx-et vagy intelt, aztán majd később csökkentenek árat, de ha most ez 3xxx áron jött volna, menyire vigyék le a 3xxx árát? ami pedig már bőven élhető széria
valahogy nem hiszem, hogy 40-50e-ért fogják dobálni a 3600-ot, mint tették 2600-tal, ott marad szépen a 2600

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68) janeszgol válasza NandoXXL (#58) üzenetére


janeszgol
félisten

Legalabb a teszteket vard meg. Addig olvasd el a #45-os hozzaszolast.
Lisa Su pedig kiraly arc. Ahogy felhozza (hozda?) az AMD-t, azt tanitani kell.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#69) kenwood


kenwood
veterán

A korrektor es a szerkeszto delelottos volt ?
Hemzseg az elirasoktol, ertelmetlen mondatoktol a "cikk" :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#70) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

A probléma az alacsony árazással és a túl jó termékkel,
az, hogy extrém nagy keresletet indukál ..
és ha a gyártókapacitás mögötte korlátos, akkor ebből probléma lesz.
( Lásd nVidia kártyák rajtja .. )

Mert amúgy az AMD is csinálhata volna úgy is,
hogy csak Januárban lehetne kapni a 5600X-et, $50-al kevesebbért ,
Az kevésbé fájna ? Az korrektebb lenne?

Így akinek van most pénze - az felárért tesztelheti az új terméket ..
( belekalkulálva az első pár hónapos szivásokat is )

A probléma az,
hogy most a "legjobb gamer" procival ..
az eddigi ár-érzéketlen Inteles vevők is AMD procit akarnak.

Mindenki az új procit akarja ..

De nincs akkora gyártókapacítás ..

szóval a drágább ár még mindig a jobb megoldások közé tartozik.

Alternatívák - emlékeztetőül
- Késleltetett 6 magos rajt, pl. 2021Q1? - már olcsóbb árért ..
- piaci elérhetetlenség ( lásd nVidia )

Szóval ha még akarná se tudná olcsóbban adni a gyártókapacitás miatt.

Meg amúgy ma van Lisa Su 6-éves évfordulója ..
"On 8 October 2014, AMD announced Su's appointment to president and CEO, "

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#71) antikomcsi válasza - = Zk = - (#61) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Távol álljon tőlem! :DDD :B

(#72) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Epycek mikor jönnek? Szerver fronton is jöhetne még térnyerés.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#73) S_x96x_S válasza ShiTmano (#72) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Epycek mikor jönnek?

2021

Mottó: "A verseny jó!"

(#74) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Jah, meg az lett volna az igazi ha EUV-on gyártanák. Még nagyobb lenne az előny.
Abu, EUVot ki kötötte le, hogy nem jut AMD-nek?

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#75) Raymond válasza S_x96x_S (#70) üzenetére


Raymond
félisten

"az eddigi ár-érzéketlen Inteles vevők is AMD procit akarnak."

Nem hinnem. Az #54-ben emlitett Ryzen 3000 arakhoz hasonlo aron vannak az ugyanabba a kategoriaba tartozo Intel procik is. Hala a normalis konkurencianak lementek az Intel arak ami az 1000-es es 2000-es sorozatnal meg nem tortent meg. Per pillanat ez van:

i5-10400F = 144
i5-10400 = 155
i5-10600KF = 226
i7-10700F = 294
i7-10700KF = 342

Nagyon messze vannak ettol az 5000-es sorozat arai ugyanugy ahogy a 3000-es sorozat araitol is messze vannak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#76) Hopkins95 válasza Televan74 (#15) üzenetére


Hopkins95
addikt

Hát bizony drágák lettek, mert ha azt veszem hogy egy Intel i7-10700K-t már kapni akár 360 Euro körül, akkor bizony már nem tűnik olcsónak a Ryzen. :N Amúgy én még mindig azt gondoltam, hogy Inteléknél drágábbak a procik, most csekkoltam csak neten hogy mennyiért mennek és meg is lepődtem.

(#77) - = Zk = - Ne már, pedig engem még elfogultsággal sem lehet vádolni. :( ;]

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#77) - = Zk = - válasza Hopkins95 (#76) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ilyet itt nem szabaaaad ;] :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#78) , válasza Chaser (#67) üzenetére


,
addikt

Ezek az árak sem mostanában voltak sajnos.

(#79) sb válasza Chaser (#45) üzenetére


sb
veterán

Az a helyzet, hogy nincs nagy ugrás most előre, hiába tűnik annak. Te sem igazán tudod megmagyarázni. A 2000->3000 jóval nagyobb ugrás volt játékban. De az is csak játék. Minden másban a 2000 is ütőképes.

Multicore, fogyasztás már Zen+ óta nagyon jók, és ami a lényeg: magasan viszik a lécet.
A Zen2 játékban is átvitte. Marad pár % lemaradása Inteltől ami a józanokat már amúgy sem hatotta meg.
Most a Zen3-al átlépték itt is az Intelt... de ez csak az a "pár" % single core boost amit látunk.
Ez valahol egy óriási mérföldkő...nek tűnhet és így is adják elő. De ez max presztízs. Minden paraméter átbillent az AMD felé.

A valóságban viszont ez egy kis előrelépés. Átlagfelhasználásban ennek a nagy részét kielégítette a Zen2 is. Még játékban is, hiába röpködnek itt +10-20%-ok.

Ezt a kettősséget nehéz itt feloldani és sokaknak ezért tűnik drágának az új széria.
Egyszerűen ez szvsz nem hozott annyit - átlagigényre vagy nem csúcsgamingre vonatkoztatva.

De hát ezt akarta a "nép". Eddig emiatt a pár % mínusz miatt ment a fika.
Láthatóan erre épül a marketing is. 8-16 magos szörnyek és best gaming virít minden második dián. Sokszor +5-6%-ok társaságában. :D

[ Szerkesztve ]

(#80) Chaser válasza , (#78) üzenetére


Chaser
titán

tavaly évvégi a 2700 és idén február-március környéki árak az 1600af/3600
most meg 35e a 3100, ami közel hozza az 1600af/2600 tudását, miközben a 3600 drágább lett - biztos túl nagy lett itthon a kereslet :) -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81) pergabb válasza Chaser (#45) üzenetére


pergabb
senior tag

azért nem mindegy milyen programmal küldöd a szorítóba azokat a procikat. Nagyon szívesen váltanék amd-re, ha nem mikro laggolna és fagyna ki alatta minden tetves adobe program, így viszont a munka az első.

(#82) ShiTmano válasza pergabb (#81) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Ez tapasztalat, hogy a 3000-es Ryzenekkel kifagynak az Adobe programok?

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#83) szmörlock007 válasza b. (#52) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

Szerintem a megjelenéskori árat fair nézni, ami a Ryzen 3800x-nél 399 dollár volt nem 299 (legalábbis ha jól tudom, ha nem akkor sry), most nyilván jóval olcsóbb, mert az újak előtt kiszórják a raktárakat. Amúgy kicsit én is olcsóbbra vártam őket :B

(#84) Abu85 válasza b. (#43) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nekik nem drágább. Nekünk 50 dollárral szegmensenként. :))

A 4-magos CCX-nek az volt a lényege, hogy azt négymagos csoportban lehetett rakni az APU-kba. Na most ezt minimum nyolcmagos csoportban kell majd rakni. De mivel fejlett lesz a jövőben a gyártástechnológia, ezért ez nem nagy gond. Valószínűleg úgy megy majd tovább a fejlesztés, hogy a Zen 3-ból lesz Zen 4 nyolcmagos csoportra, abból lesz CPU chiplet két darab nyolcmagos CCX-szel, majd a Zen 5-ben megint átalakítják a CCX-et, és ott már 16-magos lesz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#85) ShiTmano válasza Abu85 (#84) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Abu, lesz 7nm EUV proci? Vagy rögtön 6nm-re váltanak?

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#86) Abu85 válasza ShiTmano (#85) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

6 nm-es lesz. 7 nm-es nem biztos. A DUV olcsóbb, és nagyon jól működik.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#87) szmörlock007 válasza Abu85 (#34) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

Amúgy tudsz valamit, hogy az intel megy a Tsmc-hez az asztali prociknál? :DDD

(#88) Hopkins95 válasza pergabb (#81) üzenetére


Hopkins95
addikt

Én a Ryzen 1600-ommal szoktam vágni a drónvideóim Adobe Premiere Proban és nem tapasztaltam instabilitást eddig, probléma nélkül vette az akadályt. Lightroomban is szerkesztgettem fotókat, szintén nem volt gondom.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#89) Abu85 válasza szmörlock007 (#87) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egyelőre csak a compute tilet viszik oda a GPU-ból, de nyilván nem hülyék. Lassan szembe kell nézniük vele, hogy a mire hoznak egy gyártástechnológiát, addigra a TSMC kiépít megint két generációnyi előnyt. Folyamatosan a saját eljárásukon ragadni egyet jelent azzal, hogy a jövően állandóan ki fognak kapni. Bizonyos lapkákra maradhatnak, de a teljesítménykritikus fejlesztéseket vinni kell a TSMC-hez, vagy a Samsunghoz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#90) S_x96x_S válasza Raymond (#75) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>> "az eddigi ár-érzéketlen Inteles vevők is AMD procit akarnak."
> Nem hinnem

persze mindig vannak márkahűek is..

> ahogy a 3000-es sorozat araitol is messze vannak.

persze a hazai árak torzabbak.

:R
Ryzen 9 3900X $430

Core i7-10700KF $430
Core i9-9900K $400
Core i9-9900KF $390

Mottó: "A verseny jó!"

(#91) doooo válasza hokuszpk (#32) üzenetére


doooo
veterán

Még ha nem amerikai lenne a cég... akkor talán érthető is lenne. Így viszont semmi értelme. Egyébként a kínaiak is használják néha a 4-est. Volt Redmi Note 4 is pl... meg Huawei Nova 4, stb, stb... Vagy Asus Zenfone 4, Tajvanról, amiben a Zen, meg a 4 egyszerre szerepelnek.
Ha meg úgy nézzük, hogy a 4-es szám mondjuk a 40 vagy a 400 vagy a 4000 része, akkor meg végtelen a példák sora, akár az AMD-nél is. Szóval ezt az okot kizárnám, hacsak nincs hivatalos megerősítése.

[ Szerkesztve ]

(#93) -FreaK- válasza ShiTmano (#85) üzenetére


-FreaK-
veterán

Hát, úgy gondoltam, hogy a megjelenéskor rögtön veszek egy 8 magosat, és lecserélem a szilicium lottó vesztes 3800x-am, de ilyen áron lehet hogy hagyom a fenébe, és max. a 3800-ból veszek egy újabb gyártású példányt. Tippre az 5800x 150-160e Ft között fog nyitni.

[ Szerkesztve ]

(#94) Man0gatya válasza sb (#79) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

Azért ha valaki vesz egy B450-B550es lapot valami olcsobb 1600.2600os procival mondjuk 2 év mulva simán upgradelheti egy 5800 5900Xre. na ez intelnél kizárt 2 évente lapcsere kötelező... az meg hogy megjelenésnél drága? és? már minden fronton jobbak mint a konkurencia miért ne lenne drágább? vagy szerinted ingyen fejlesztenek? meg hogy nem nagy ugrás? az intelnél menny volt az előrelépés? mondjuk 5 év alatt magban, ipcben, órajelben ird le, ide a számot és a nyitóárakat procik közt aztán lássuk mi jön ki? és tegyük hozzá, hogy ott volt közte 2 platformváltás...

(#95) Saccco válasza Man0gatya (#94) üzenetére


Saccco
nagyúr

B550-be nem teszel 2600-os procit, mert nem kezeli. Legalábbis most.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#96) Chaser válasza pergabb (#81) üzenetére


Chaser
titán

photoshopot használtam alatta, egyik fenevaddal sem fagyott ki és egyéb anomália sem volt
érdekes mód, gamek alatt sem volt anomália, pedig két rettegett navit is használtam :) - 5500xt majd 5600 xt, előtte pedig 570/590 -

szerk:
Man0gatya
ahogy mondták b550 nem kezel 1/2xxx-et, de igazából felesleges is rugózni rajta, ha valaki olcsón jót akar akkor 3100, azt mindkét chipset kezeli, 4 mag de hozza a 2xxx 6 mag szintet, lehet játékban jpbb is, értelmes helyeken újan 35-7e ft

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

@Abu85: Teljesítményben mennyire fog számítani az 1 CCX 5800X vs 2 CCX 5900X? Mármint a két CXX egymás közötti kommunikációja mennyire befolyásoló?

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#98) Callisto válasza S_x96x_S (#90) üzenetére


Callisto
őstag

"persze mindig vannak márkahűek is.."

A legnagyobb ostobaság a márkahűség.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#99) Abu85 válasza =WiNTeR= (#97) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A CCX ebben a rendszerben nehezen értelmezhető, mivel megegyezik a CCD-vel. Tehát a Zen 3-nál valójában nincs igazán CCX, csak CCD. Két CCD kommunikációja olyan maradt, mint régen. Infinity fabric interfészen keresztül történik.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#100) ShiTmano válasza Hopkins95 (#88) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Gyanús volt. Soha nem hallottam, hogy a Ryzeneknek gondjuk lett volna Adobe progikkal. Max az 1-es Ryzennek még az elején. De ott volt más is. Pl. memória kompatibilitás, amit pár hónap alatt nagyrészt kijavítottak. A 2000-es szériánál meg már semmi gond nem volt. Persze azóta is az a mantra Ryzenek ellen, hogy válogatós memóriában. Meg, hogy KELL neki a méregdrága (:) ) 3200-as memória. (Intelesek dilije ez)

(#96) Chaser: Na akkor itt is valami egyedi hiba vagy user error van általánosságként megállapítva.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.