Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) S_x96x_S válasza joey04 (#644) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> ha jobbat adnak, akkor az drága lesz,

azért komplex a helyzet.

erősen függenek a TSMC-től ( annak árazásától és a gyártó-kapacitásától is )
és ez egy láncreakció ..

de amúgy ahogy a piacon mondani szokták - nincs rossz termék, csak rosszul árazott termék.

A legjobb dolog a verseny .. az mindenkiből a legjobbat hozza ki.
:R

Mottó: "A verseny jó!"

(#652) Dragon3000


Dragon3000
veterán

Kár az áron tovább agyalni, majd ha kapható lesz és eltelt pár hónap és készlet is lesz mindenhol, na meg a forint se szál el jobban, akkor lesz érdekes a dolog. Akkor a kereslet alapján kiderül, hogy maradnak e ezek az árak vagy lesz csökkenés, addig az egész csak szájkarate.

(#653) Chaser válasza kolopele (#649) üzenetére


Chaser
titán

drága uram, 14nm, van hőleadó felület bőven, 4ghz all core, ott nem zabál az intel sem ( : majd mesélj erről 2-3 év múlva ;] gpu-n sem egyből szárad szét a paszta, kell neki némi idő hozzá
10-es szériánál annyi történt, hogy az _eddig ismert_ sebezhetőségeket javították, semmi nem zárja ki, hogy idővel még mit találnak vagy nem találnak
drágább lesz mint száz ezer pengő, és oda fog csapni majd rendesen, számszerűsíteni az fps-t sztem nem lehet, max ha nézel 50 játékot legalább, és annak veszed az átlagát
egyébként az lesz érdekes egy szétcsapott 10600k-nál mennyivel jobb, ha jobb, és milyen fogyasztással
emellett engem személy szerint érdekel a multi tudása, és az egy szálas, ami elvileg nagyon durvát nőtt
az biztos, hogy a 3080-at fhd-n intellel nem tudták kihajtani teljesen 1080p-n, majd meglátjuk az új zenekkel mennyit változik a helyzet - persze nyilván nem 1080p-n használ az ember ilyet, de különbséget felmérni jó -
no peace, én várom az 5xxx-et, és én is drágállom - és én sem adám olcsóbban -, de nem az össztudása miatt, az eddigi zenekhez képest drágább, itthon meg ráfejel a hitvány ft, de itt most tényleg érdemi fejlesztést és erőt kell megfizetni, amihez intelnél jóval kedvezőbb fogyasztás is társul, megvárom a teszteket, ha élesben is oké lehet elborul az agyam és nem várok jövő évig ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#654) carl18 válasza kolopele (#650) üzenetére


carl18
addikt

Egy processzort nem csak játékra lehet használni, hiába az LGA 1200 az vége is lesz a Rocket Lake-al ami jövőre jön. Aztán halott platform lesz a LGA 1200.
Az AM4 meg jövőbiztos a 12-16 mag miatt, szóval sokkal jobb vétel.
Jövőben biztos skálázodnak a játékok 16-32 szálig.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#655) hokuszpk válasza kolopele (#623) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

" Egyébként meg jól fut a 28 ezres lapodban a 3800X - ed? Tényleg csak kíváncsiságból kérdezem."

3700X -rol tudok nyilatkozni, az megy mintha kergetnek :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#656) S_x96x_S válasza kolopele (#650) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Felőlem az 5600X is lehet 100 ezer pengő, csak akkor csapjon
> is oda a 10400 - nak legalább 20-25 fps - sel, ellenkező
> esetben szépen vigyék le az árát annak is 60k körülire, mint amennyi

valószínüleg most nem célja, az AMD-nek, hogy az új 6 magosból sokat eladjon.
Szerintem kapacitásgondok lehetnek mögötte
így legalább akinek lesz pénze az tud venni, aki meg sokalja, az vagy kivár vagy vesz mást.
persze így megint a gazdag gyerekek és a sznobok járnak jól .. és ez bánthatja sokak igazságérzetét ..

de az alternatív dolog az lehetne, hogy ezt csak februárban nyomják piacra ... olcsóbban ..

egyébként az új 4 magost se adták ki ..

Mottó: "A verseny jó!"

(#657) Chaser válasza S_x96x_S (#656) üzenetére


Chaser
titán

ha 5xxx 4 magra gondolsz, majd valamikor jövőre, 3xxx-hez is csak jóval később jött a 3600-ok után

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#658) kolopele válasza S_x96x_S (#656) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én nem akarok venni, ahogy a gyerekeimnek sem szándékozom a 8700 - akat lecserélni, mert minek? Megtehetném, de mint már fentebb is írtam, semmi értelme nem lenne annak, hogy a 75HZ - es FHD monitorjaikon a Sea Of Thives 200 fps -sel fusson 190 helyett (már ha tényleg lesz különbség ezen a téren). Az én igazságérzetemet nem bántja az, hogy mennyibe fog kerülni bármelyik Ryzen, jelen esetben az 5600X, csak próbálok a realitás mezején megmaradni azzal, hogy amennyiben kb. ugyanazt a teljesítményt fogja hozni a 10400 meg az 5600X, akkor nem indokolt a 100% - os felár.

(#659) kolopele válasza carl18 (#654) üzenetére


kolopele
nagyúr

Miért kell állandóan évtizedekben gondolkozni? Az 1200 - as foglalatba jelenleg a 10900k a csúcs, és még egy széria belemegy. Ugyan nem vagyok jós, de a játékokat ezek simán ki fogják szolgálni hosszú éveken keresztül még, nekem meg nem szokásom számítástechnika terén 10 években gondolkozni. Amikor eljön az ideje, akkor ki lesz cserélve ami már elavult, addig meg lehet használni. Munkára meg venni kell Ryzent, nincs ezzel semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#660) kolopele válasza Chaser (#653) üzenetére


kolopele
nagyúr

"az biztos, hogy a 3080-at fhd-n intellel nem tudták kihajtani teljesen 1080p-n"
Ez elég nyilvánvaló, ugyanis ezek a kártyák nem FHD - ra lettek kitalálva, ahogy a 3090 sem (ami ma küldtem vissza az iPonnak éppen, mert hibás volt, és kapni sem lehet immáron). Szóval az nVidia nekem is először életemben jó nagy csalódást okozott.

(#661) Qtya123 válasza kolopele (#659) üzenetére


Qtya123
őstag

"amennyiben kb. ugyanazt a teljesítményt fogja hozni a 10400 meg az 5600X, akkor nem indokolt a 100% - os felár."

Biztos vagyok benne, hogy nagyobb teljesítményt hoz a játékokban, mint a 10400, hiszen az jelenleg teljesen egálban van egy 3600X-el. Fejlődött az új Zen, tehát többet kell tudnia.

A fő kérdés az, hogy mennyivel? Ha az lesz az előrelépés, hogy 5 FPS-el tud többet a 10400-nál, akkor valóban hatalmas blama lenne az árazás....

Amennyiben viszont fog tudni hozni 20-30 FPS pluszt, akkor már nem lehet panasz arra, hogy miért drágább. Nemsokára meglátjuk. Ha a jósgömbömbe nézek, akkor azt tippelem, hogy átlagban 15-20 FPS-el fog többet tudni hasonló címekben. Ha így lesz, akkor a 100e Ft feletti árazást nem éri meg ez a különbség, majd csak akkor, ha később normalizálódik az ára és bekúszik alá.

[ Szerkesztve ]

(#662) kolopele válasza Qtya123 (#661) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igen, ahogy erről már beszélgettünk is :) Ami azért még szerintem lényeges, hogy aki megvette a 10400 - at már, nem fog a kardjába dőlni amennyiben lesz is ekkora különbség, egyrészt az ára miatt, másrészt meg nagy eséllyel bőven elég amire kell az a 10400 is. Amit legutóbb összeraktam abba egy 2070 super kártya került, azokkal a csúnya 2666 - os ramokkal az MSI lapba, és gond nélkül futott a 144HZ - es monitoron is, persze adaptive sync mellett. Igazából a vevőnek nem fog számítani az, hogy 120 vagy 100 fps - e lesz, amennyiben az zökkenőmentes, a 10 fps - re beesésekkel meg úgysem leteh mit kezdeni, azt nem védi ki semmi, márpedig a Horizon esetében nem kevés esetben tapasztaltam 3200 - as ramokkal is ilyen 15 fps - re zuhanásokat, de nagy ritkán még a Division 2 - ben is, bár mondjuk ott jó ha óránként fordul elő, amit azért túl lehet élni.

(#663) ribizly válasza kolopele (#660) üzenetére


ribizly
veterán

Mi volt vele a konkrét gond?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#664) andy19770128 válasza ShiTmano (#604) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Hát akkor ez mi?
tegnap ebből rendeltem egyet egy haverom gépéhez
https://ipon.hu/shop/termek/amd-ryzen-3-3300x-380ghz-am4-box-wraith-stealth-hutovel-100-100000159box/1824901

(#665) Gyuri27 válasza Qtya123 (#661) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az arányok gondolom nem változnak. Ha pedig egy igy van akkor egy laza 20-25%-t lehet számolni.
Nyilván ez 1080p.

Amd - Radeon - Ryzen

(#666) carl18 válasza kolopele (#659) üzenetére


carl18
addikt

Az átlag ember egy közvélemény kutatás szerint 5-10 évre vesz egy számitógépet. Szóval nem értem miért kell sajnálni a teljesitményt!
Teljesen jogos ha valaki vesz egy lapot, akkor az időtállóre szeretné.

Hát ez az neked nem szokásod, de az átlag ember nem úgy gondolkodik. Egy gép fejleszthető, a jövőben igen is számitani fog hogy egy platformnak mi a vége.

LGA 1200 teteje 8-10 mag, a AM4 meg 12-16 magig nyújtozkodik el.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#667) Callisto válasza carl18 (#666) üzenetére


Callisto
őstag

Így van. Én is kb. 6-8 évre veszem mindig a CPU+alaplap+RAM-ot. Amikor jön egy nagy váltás. Akkor viszont a top-ot és bőven jó hosszú évekre. VGA-t azt 1, max 2 alkalommal cserélem közben. Nincs értelme e-péniszt növelni. (Nem munkára kell.)

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#668) ShiTmano válasza andy19770128 (#664) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Az az ár!!! :Y :Y :Y 65.689 Ft????????

60ért 3600-ast kapok. [link] Max 40-45-öt ér a 3300.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#670) Dragon3000 válasza Chaser (#653) üzenetére


Dragon3000
veterán

10-es szériánál annyi történt, hogy az _eddig ismert_ sebezhetőségeket javították, semmi nem zárja ki, hogy idővel még mit találnak vagy nem találnak

Szerintem itt kellene befejezned, mert akkor lesz nagy koppanás, ha majd jönnek az amd-nél is felfedezett hibák és mellette majd az intelnél nem lesz több új. Mert ugyanúgy találhatnak majd amd esetében is sebezhetőségeket.

drágább lesz mint száz ezer pengő, és oda fog csapni majd rendesen

A cégek saját tesztjeit soha ne vedd készpénznek, így semmit nem tudunk arról, hogy oda fog egyáltalán csapni az 5600x vagy sem, így erről is kár előre fantáziálgatni.

az biztos, hogy a 3080-at fhd-n intellel nem tudták kihajtani teljesen 1080p-n, majd meglátjuk az új zenekkel mennyit változik a helyzet

Szerintem amd oldalon sem lesz olyan megoldás, ami kihajtaná ilyen felbontáson, elvégre egy 10900k oc-va is kevés neki, aminek kitaposták a lelkét is.

az eddigi zenekhez képest drágább, itthon meg ráfejel a hitvány ft

A forint gyengélkedésével, addig a vásárlók nem foglalkoznak, míg ennek hatása legjobban csak az új termékek árán látszik meg. Ha megnézed a 3600x ára kb változatlan maradt, így ehhez mérten az 5600x hiába csak 50 dollár plusz, itthon nagyon drága lesz.

(#671) lemusz


lemusz
addikt

kolopele: Teljesen egyetértek. Ez a 8400-9400F-10400F vonal intelnél mindig jó ár-érték arányt képviselt olcsóbb lapokkal és azok sajnálatos memóriakorlátjával együtt is. 2018 elején vettem 8400-at, sokan akkor még a 4/8-as 7700-at vették, azok az emberek utána átmehettek 1-2 infarktuson szerintem, ahogy a csúcsnak hitt processzoruk 1-2 év alatt ledegradálódott egy belépőszintű i3-má, én speciel a 2600 ellenében vettem, sokat agyaltam akkor melyik legyen a befutó. Mivel akkoriban aranyárban mentek a memóriák és lényeges árkülönbség volt adott méret 2666 - 3200-as modulja között is, így eléggé az intel felé billent a mérleg nyelve, ráadásul a 3000-es szériával lett csak igazán gaming ready az AMD, de még akkor is jó alternatívának számított a 9400F 50 ezer alatti árával a 60-65 ezres 3600-al szemben. Most is jó választás ez a 10400F, ráadásul már végre nincs felára a HT-nak se intelnél, ha valakinek ez számít és én úgy tudom a mag és IHS közti részt rövidebbre vették, ezért brutális milyen jó hőfokokkal üzemelnek ezek a non-K procik. Összehasonlító vidikben rögtön szemet szúr a 20-25 fok különbség intel-amd között.

[ Szerkesztve ]

(#672) kolopele válasza Callisto (#667) üzenetére


kolopele
nagyúr

Szerintem hagyjuk mert ezt az e-pénisz növelés szöveget, mert nem azért kell mondjuk egy 2080 Ti - sem cserélni 3090 - re, mert úgyis van rá, miért ne, hanem mert a 4k megköveteli.
Procinál ugyanez, jelenleg a 8/16 már nem árt olykor játékok esetében, de amíg elég, addig nem kell a 16/32. Majd ha eljön az ideje.

(#673) kolopele válasza ribizly (#663) üzenetére


kolopele
nagyúr

Középső venti nem forgott, onnantól már ejtettem is a dolgot. Kapkodtak, elcseszték, meg kell várni amíg minden a helyére kerül. Ugyanez volt a kétezresek esetében is ha emlékszel.

[ Szerkesztve ]

(#674) Callisto válasza kolopele (#672) üzenetére


Callisto
őstag

4K-n játszom 6700K-val és 1080Ti-vel majdnem ultrán mindennel ami érdekel így 6 év után is. Nem a 4K követeli meg, hanem az e-pénisz. Amiről beszélsz azt pedig önigazolásnak és tagadásnak hívják.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#675) kolopele válasza Callisto (#674) üzenetére


kolopele
nagyúr

Amiről te beszélsz, az meg natív irigység, de mindegy. Megnézném én azt, hogy játszol egy 4k 144HZ - es monitoron egy 1080 Ti - vel egy RDR2 - t, vagy éppen Horizon-t, de akár 60HZ - en is. Nálam sajnos ez már elég kompromisszumos volt, ezért kellett (volna) az erősebb. Azt persze aláírom, hogy egy CSGO jól fut rajta kisebb kártyával is, csak az ilyen ...játék nem az én világom. Na de majd karácsonyra remélhetőleg helyre állnak a dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#676) Callisto válasza kolopele (#675) üzenetére


Callisto
őstag

Ami megköveteli a pszichéd, hogy ultrán menjen minden, semmi más. A teljesítményigényes effektetkből visszaveszek high-medium-ra (pl. árnyék, ambient lighting) és olyan égbeszökő különség nincs játék, mozgás közben.
Nem kell 144Hz-en játszani, nem kell ultrán. Te pedig ewzt modnod, hogy kell.
6 éve van ez és 3-4 évig semmit sem kellett visszavennem. Jövőre teljes platform csere és istmét jó lesz 6-8 évig.

"natív irigység"
Mégis mire? Mert eszem van? Vagy anyagi irigység vagy miről beszélsz? :D
Kíváncsi vagyok rá tényleg mire lennék irigy? Meg mered mondani? Rajta :D

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#677) Gyuri27 válasza Callisto (#676) üzenetére


Gyuri27
félisten

Pattinsd ide te is, hogy vissza küldted a 3090-et oszt csók. :DD

Amd - Radeon - Ryzen

(#678) kolopele válasza Callisto (#676) üzenetére


kolopele
nagyúr

Egy RDR2 már high - on sem megy normálisan, low-mediumra meg nem akarok lemenni. Ez nem psziché vagy ész kérdése.
Gyuri27: Ez van, nem tudok vele mit csinálni. Érzem persze a belőled áradó gúnyt irányomban, de attól, hogy csak egy 1600AF - et hajtasz, még felesleges ez a stílus.

[ Szerkesztve ]

(#679) =WiNTeR= válasza Callisto (#674) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

6700K + 1080Ti tulajként én úgy látom és érzem, hogy ez a proci baromira gyenge manapság, bár én 1080p-ben használom, ott nagyon hamar elfogy.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#680) Callisto válasza kolopele (#678) üzenetére


Callisto
őstag

Nem. Hanem azért, mert nem dobálok évente ki 100 ezret olyanra, ami felesleges. Elég kb. 3 évente ha nagyon felső szinten akarom tartani a dolgokat 60 Hz-en.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#681) Callisto válasza Gyuri27 (#677) üzenetére


Callisto
őstag

Á még egy figura aki azt hisz valaki ha van valamije, de nem meri egyikőtök sem konkrétan leírni, hogy anyagi okok miatt lennék irigy bár egyértelműen arra céloztok.
Biztos irigység és nem mértékletes józan ész, meg biztos nincs rá pénzem (adatlapomra rá nem néz egyik sem) és mondjam, hogy visszaküldtem én is stb.
Nos köszönöm, hogy alátámasztottátok amit mondtam, mert pont ezek a bizonyítékok, hogy nektek az e-pénisz a lényeg. :D

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#682) VirsLee válasza sakal83 (#625) üzenetére


VirsLee
őstag

Attól tartok mindig újra és újra el kell mondani.
Azok a tesztek megtévesztőek lehet, hisz a jelek szerint Téged is megtévesztettek, ahol Intel esetében Z-s lappal tesztelnek.
Nézd meg inkább ezt.

Abban remélem egyetértesz velem, hogy egy processzor alá kell alaplap, plusz kell mellé memória. Ahhoz, hogy az általad linket sebességet hozza a 10400, ahhoz kell egy Z-s lap. Ami jelentősen drágább, mint egy B-s lap a Ryzen-hez.
Tehát, B450-es lap+3600 még mindig olcsóbb, mint Z490+10400f. Ez tény, ezzel nem lehet mit kezdeni. Ez nem hit kérdés, nem márkahűség kérdése. Ez matematika. Ha nem veszed meg a Z-s lapot, akkor pedig tolhatod 2666-os RAM-mal, aminek a hatását a linken Te magad is megtekintheted.

Ez az objektivitás, az pedig, hogy azt akarod mondani valakinek, hogy vegyél egy 10400f-et egy B460-as lappal, mert az jó és ezt azzal támasztod alá, hogy megmutatod a Z490-es tesztet, azt megtévesztésnek hivják. Ez a különbség.

(#683) Gyuri27 válasza Callisto (#681) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nekem pláne. Nézd meg az aláirásom és gondolkodj. ;)

VirsLee: ez már sokszor le lett irva. Mégis az 10400 a nyerő. Csak ugye az nem megy egy szelet vajaskenyérbe. De hát ez nem számit. Az intel a jobb az intel győz mindig. :DD

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#684) kolopele válasza =WiNTeR= (#679) üzenetére


kolopele
nagyúr

4K esetében másként viselkedik egy proci, oda nem kell hogy csúcs legyen ( bár az sosem baj), mert a kártya az, ami dominál. 1080p - ben már más a helyzet, ott a proci jobban dolgozik sokkal, és ezért érezheted olykor már kevésnek a 6700k - t.

[ Szerkesztve ]

(#685) andy19770128 válasza ShiTmano (#668) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Elméletben igazad van. Magam is 3600 ast használok. Azonban játékok alatt még is jobb a 3300x. Módosított belső felépitése. Jelenleg a legkereseteltebb AMD cpu

(#686) kolopele válasza VirsLee (#682) üzenetére


kolopele
nagyúr

Hányszor kell még ezt belinkelnem?
[link]
Alig van különbség, és még ennyi sem lenne, ha egy 2060 super kártya szintje alatt játszik valaki. Ne a 2080 Ti - t vegyük alapul, amikor valaki 50 ezret szán procira.

[ Szerkesztve ]

(#687) Callisto válasza Gyuri27 (#683) üzenetére


Callisto
őstag

:Y Nem vettem le az iróniát vagy nem értem miért írtad akkor, hogy dobjam be én is a visszaküldést. :)

Nem is kellett volna visszaküldenem, mert ha cserélnék VGA-t most, akkor is megvárnám az AMD-t, mert józan ész. ;)

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#688) kolopele válasza Callisto (#687) üzenetére


kolopele
nagyúr

Világos, az AMD a józan ész, az Intel meg az nVidia a butaság. Komoly. Mondjuk az ötezres AMD szériát ismerve nem nagyon bíznék a hatezresben sem így látatlanban, de hátha azóta lecserélték már a driverek megalkotóit :)

[ Szerkesztve ]

(#689) Callisto válasza kolopele (#688) üzenetére


Callisto
őstag

Most még jobban alátámasztottad amit mindenki lát rajtad itt: elvakultan, józan ész nélkül élsz és az e-pénisz a lényeg számodra.
Nézd meg akkor még egyszer az adatlapomat, ha már egyszer sem tetted mielőtt baromságokat írogatsz folyamatosan. :D

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#690) Gyuri27 válasza Callisto (#687) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nyilván. Okos ember megvárja az amd-t. Már most kerülnek elő a posztok, hogy 3080 esetén kifut a vga a 10 giga ramból.
Azért az meg már cinkes. Tehát hiába a minimális erő többlet a 2080tihez képest (persze többet is fogyaszt) ha kifut a ramból (mondjuk érdekes, hogy ennyi jelentőséggel bir 1 giga ram). Igaz ezt már láttuk az 1060-nál is.

Amd - Radeon - Ryzen

(#691) Mumee válasza kolopele (#686) üzenetére


Mumee
őstag

Miért is ne?
Eddig a 3600/3600X mellé szerinted nem ment sok helyen 2080ti/2080S?
Játékokra még mindig elég a 6 mag, miért kellene 150e-es proci a VGA mellé, ha nincs értelme több magnak?

Épp ez az, hogy spórolni leginkább továbbra is a CPU-n érdemes meg bizonyos fokig az alaplapon, főleg ha későbbi upgrade is cél.
Van 300e-em Alaplap+CPU+RAM+VGA -ra, akkor az fix hogy vhogy így fog kinézni a leosztás:
Alaplap 30e B450
CPU 50-60e 3600
RAM 20e 16GB E-die
VGA 200e 2080Super
Ha feljebb megyek 500e-re, akkor se valószínű hogy a proci lenne az első gondolatom upgradre. Dual rank RAM több fps-t hoz, mint 6mag->8mag.

Sőt. Tételezzük fel, hogy van 500e rá. Ott is így jársz kb. a legjobban :
Alaplap 50e B550
CPU 50-60e 3600
RAM 45e 32GB E-die
VGA 400e 3080

Prociból már csak a végső maxolás esetén érdemes az optimálisnál jobbat venni.
Tehát jelen esetben egy meglévő 3080 esetén kerülhet szóba.
Addig értelmetlen. Még a 10400F+Z490 esetén is.

[ Szerkesztve ]

(#692) sakal83 válasza VirsLee (#682) üzenetére


sakal83
addikt

Errol a memoria alaplapi kis malorrol nem tudtam. Valoban erdekes:) de tovabbra is tartom hogy a 10400 jelenleg jobb vetel mint a 3600 mert olcsobb. Egykutya a kettő cpu meg a gyengebb lappal is igy mindig az olcsobb a jobb választás. Ez a kozepkategoria. Lehet hogy öregszem de azt evek alatt megtanultam hogy a kozepkategoriaban mindig az olcsobb a jobb mert az a plussz minusz 5% az semmi. Ezert is volt jo sokáig AMD vgam illetve procim. Azt hittem - es szurkoltam is neki-hogy az AMD visszater erre a filozofiara mert a 2600 es 3600 ez az ut volt de ezzel az uj szeriaval ralep az intel útjára. De nekem 8 mert mindig a középről vásárolok. Legfeljebb az intel lesz az:) felteve ha tudja tartani nem ugy sajnos mint az amd az x4 965 utan a ryzenig. Objektive nem volt akkor mas ut mint az intel. De legalabb meg volt az az elony hogy vettel egy elso genes i7et es harom gennel kesobb egy ket tízezert le tudtad cserelni egy uj i7re mert használtan ugy vitték:) es eleg is volt mindenre.

(#693) VirsLee válasza kolopele (#686) üzenetére


VirsLee
őstag

Szerintem irtam már neked korábban is, akármennyiszer belinkelheted ide, egy Gamers Nexus-nak hiszek, a mindenféle noname oldalak eredményeit pedig fenntartásokkal kezelem. :D
Ettől persze Te még elhiheted, szived joga :) Nyugodtan megnézheted az 5900X tesztet is, mert már arról is tettek fel az ilyen youtube oldalak videót :D

(#694) Mumee válasza sakal83 (#692) üzenetére


Mumee
őstag

Egy jó 10%-al gyengébb Z lap nélkül és nincs 10e Ft a 2 proci között.
Sőt 10% az már azt jelenti, hogy AMD 2600 szint, az meg 10e-el olcsóbb, mint a 10400F. :DDD

(#695) Gyuri27 válasza VirsLee (#693) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ráadásul 3600 ram van 23-25k-ért. Amivel minimumba is sokat ugrik a 3600.

Amd - Radeon - Ryzen

(#696) VirsLee válasza sakal83 (#692) üzenetére


VirsLee
őstag

Engem nem zavar, tuti nem fogok 1080p-ben játszani. Ellenben aki számára zavaró, az a linken talál olyan játékot is, ahol a minimum értékre 10-20%-ot veszit a RAM miatt.
31 vs 43.8
148.1 vs 169.8
80.3 vs 92.5

Engem nem zavar, Vega 56-tal szoktam néha játszani 4k-ban, medium/high környékén valahol. Csak az zavar, hogy mostanában hirdetik az igét páran, hogy a 10400 olcsóbb és jobb, mint a 3600 :D Ez sajnos nettó hazugság. Munkára mindig szarabb, játéknál pedig kiválaszthatod, hogy olcsóbb vagy jobb legyen :D

(#697) Mumee válasza VirsLee (#696) üzenetére


Mumee
őstag

"Csak az zavar, hogy mostanában hirdetik az igét páran, hogy a 10400 olcsóbb és jobb, mint a 3600 :D Ez sajnos nettó hazugság. Munkára mindig szarabb, játéknál pedig kiválaszthatod, hogy olcsóbb vagy jobb legyen :D "

Ez se igaz, mivel veszel egy 2600X-et olcsóbban egy olcsó 3000/3200mhz Crucial Micron E-die RAM-al beállítva és olcsóbban lesz közel ugyanolyan teljesítményű géped.

[ Szerkesztve ]

(#698) carl18 válasza sakal83 (#692) üzenetére


carl18
addikt

A 10400F mondjuk valóban jó árban megy, 52-53E-től már árulják a boltok. Manapság a játékoknak teljesen elég mindenre a 6 mag 12 szál.
Erre is éri meg gépet épiteni, ha valaki játszik és nem is akarja a veséjét is eladni. Ez Fölött már szerintem nem éri meg, főleg átlag embernek hobbi játékra.

Mondjuk pár éve is az emberek nagy része az I5-őt vette ha játékról volt szó, a 2500K volt 9 éve az igazi gamer processzor.
Igy hogy az intel is adja a Hypet Treadingot a 6 mag mellé már egész jó ár-érték arányt képvisel.

Bár az igaz a Zen 3600 ára utobbi időkben valóban emelkedett, valahol 70E forintba fáj. Annyiért már nem vennék Zen 3600-at, de 60-62E között megérheti.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#699) Gyuri27 válasza carl18 (#698) üzenetére


Gyuri27
félisten

Van az 59-60k magadsàgàban. És mint irtam a 16 giga 3600-as ram is 25k alatt.

Amd - Radeon - Ryzen

(#700) Ragnar_ válasza Qtya123 (#661) üzenetére


Ragnar_
addikt

Így alap viszonyítások nélkül a + 15-20 FPS nem sokat mond. 100 FPS-nél 15-20%, 200 FPS-nél kb. tökmindegy, még 144HZ-es monitorral is pluszmínusz 15-20 FPS. Szóval inkább 15-20% már talán határ. Azt mondják pl. hogy a 60 vs 75 FPS már észrevehető. De egyetértek, én is sokallom az 5600x árát, főleg mire itt kikerül a boltok polcaira a 360 Forintos euró árfolyammal. (Jelenleg van 3080 is ittott Emagon 2080Ti árban olyan 1400 dollár körül ha visszaváltom a 450k HUF-ról. ;] )

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.