Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Callisto válasza repvez (#345) üzenetére


Callisto
őstag

"AZ ilyen hozzáállás miatt van az egekben mindennek az ára és a cégek bármit elkérhetnek bármiért. "
A te nylonzacsid egyértelműen fala nagyon-nagyon vastag. Ez nem hozzáállás kérdése, hanem józan ész és a realitás. Mégis hova árazzák be áruld el?

"...kérik szentesitik..."
Kérlek idézd be hol kértem ezt vagy szentesítem. Egyik sem. Csupán ez a, ismétlem, realitás. Ez az ár a helye a jelenlegi piacon. Mehet majd lejjeb, de most ott a helye..

"A vásárlók tehetnének ellene,"
Nem fognak, mert akinek kell az megveszi és sok az ostoba mximalista, aki látod még egy hónapot sem tud várni.... :)
Intel és a birkái (ahogy az Nvidia és a birkái is) eléggé feltornázta már az árakat és azt senki se várja, hogy majd bárki lefelé tornázza. Bár az Intel most lehet még jobban erre kényszerül. :D
A pénz is inflálódik, kevesebbet ér. A vírushelyzet is növeli az árait mindennek stb.

"De amig a gémerek 1-2 FPS növekedésért vagy csak, hogy elmondhassák, hogy neki van a legujabb legerősebb ,képesek GPU-t CPU-t cserélni 1000 dolcsiért addig inkább emelnek minthogy csökkentenék az árakat. "
Pontosan.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#352) Callisto válasza Gyuri27 (#348) üzenetére


Callisto
őstag

Nem tapsolok, de nem sírok. Itt van a pozíciója. Ennyi. Van az optimista, a pesszimista és a realista. :D

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#353) DudeHUN válasza Gyuri27 (#348) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Nem tervezek cserélni. Majd 3900X-re, ha a jelenlegi kevés lesz. Ennek ellenére az árazással szemben negatív véleményt kifejteni úgy, hogy ismeri az ember a gazdasági összefüggéseket miért lett ilyen az ára az új processzoroknak szerintem teljesen érthető. Nem akarjuk, hogy az legyen, mint amikor az Intel húzott el évekre. Meg részemről hol érdekel mennyire jó XY cégnek ez az árazás?

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#354) Dragon3000 válasza Chaser (#333) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ez mind lényegtelen, ő azt írta, hogy mindenki az intelt és nvidiát támogatja, nem pedig azt írta, hogy mindenki azt veszi, nekem ebből programok támogatása jön és itt mivel mindkettő ellenfél fölényesen uralja a piacot, így hozzájuk igazodnak, ha az arányokon tud változtatni az amd, akkor majd őket is ugyanúgy előtérbe fogják venni a fejlesztési irányoknál. Na én erre reagáltam, így hiába kevered ide a szervert, ha egyszer nem arról írt. A szerveres részre meg shadow szépen leírta mi a szitu, ez mellé még hozzá jön, hogy az adott feladatnál nyernének e annyit, hogy megérje az egészet megbolygatni, hogy intel helyett amd legyen. Nem tudjuk, hogy ezen cégeknek milyen supportot nyújt az intel (biztos nem olyant, mint az igp drivereknél) és amd....

Lehet akármilyen jó az 5700, de sokáig sok driver gond volt vele, ezzel volt tele a topikja, így a jó hardver önmagában semmit nem ér, rx480-nal semmilyen driver gondom nem volt, így ezen a téren erős visszalépés volt sokáig. Ha valakinek meg ezeknél erősebb megoldás kellett, akkor szintén csak az nvidia jöhetett szóba.

(#355) repvez válasza Chaser (#347) üzenetére


repvez
addikt

ez a video se sokban tér el attól mint amit én linkeltem, vagy amire akartam rámutatni vele.
Annyi változott, hogy itt kiegyenlítettebb volt a két alkatrész.
DE ez is csak azt támasztja alá amit mondtam, hogy egy gyengébb CPU jobban megfelel egy erősebb VGA-hoz.
És felesleges azért megvenni mindenből a legjobbat, mert csak kihasználatlanul tudod használni.
Az én videomnál a VGA 98%on ment szinte állandóan, de a CPU meg csak 25%on.
ÉS így azért nehéz elhinni, hogy ennyi a maximum FPS amit ki tud hajtani magából.
A te videodnál meg se a GPU sem a CPU nem ment teljes terhelésen.ami megint azt feltételezi, hogy nem az a maximum amit tud.
És a CPU-nál azt se látni, hogy ez az átlag hogy jött ki, hogy egy max ment 95%on és a többi meg 5%on vagy egységesen minden mag és szál 25% on, mert nem mindegy.

Nem azt mondtam, hogy csak a 100%os terhelés a jó, mert ahogy írod így előfordulhat, hogy valami beakad, de ha 80% körüli érték lenne akkor ott nem kellene neki akkora kiugrásoknak lennie ,hogy a 100%ot elérje.

(#356) Dragon3000 válasza repvez (#334) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ne viccelj már ember a 3080 700 dollár, ez nagyon nem a középkategória, ez már a felső, majdnem a csúcs. A közép kategória majd a 3060 lesz.

Senkit nem kell lefizetni ehhez, csak gondolkodni kellene. Nekiállok fejleszteni valamit, nézzük a piaci eloszlást, pl intel 80% amd 20%, na akkor itt az intelre fogok főleg fejleszteni, mert a 80%-os felhasználó bázis többet ér, mint a 20%..... A számok csak kitaláltak. Vga fronton ugyanez, ott is főleg azon újításokat fogják használni, amit a többség tud is élvezni.

(#357) joey04 válasza Piszmaty76 (#293) üzenetére


joey04
titán

szerintem simán kérhetnél pénzt. írj nekik.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#358) repvez válasza Dragon3000 (#356) üzenetére


repvez
addikt

már miért ne lenne a közép kategória?
Mindkét oldalnak a xx8x sorozatu kártyái voltak a közép és a xx9x volt a felső, az xx6x volt a belépü
A köztes számok részkitültés volt, hogy maximálizálják a profitot és megtalálják azokat a vevöket akiknek kevés a fökategória ,de tul drága az egyel nagyobb.

ÉS az, hogy most a 3080as elérte sót megverte az elüzö széria felsőjét az nem az én hibám.
A felső kategóriára most ott a 3090.
Vagy azt hova sorolod ha a 3080as a felső?

@CalistoÉ nincs rajtam nejlonzacsko és tistába vagyok azzal, hogy jelenleg itt van az áruk ezeknek a termékeknek, de én azt mondtam, hogy nem itt kellene , hogy legyenek, ha a gémer társadalom, nem ilyen elvakult és veszi azonnal olyan áron amit a cég kitalált. hanem csak azt és akkor amit a felhasználó megfelelőnek itél. Akkor ezek az árak, most nem 1000 dolcsi körül lennének, hanem ahogy régen volt, az elözö széria árait lejjebb vidve kb ugyan azon az áron nyitott volna az uj széria ahogy a régi.
A példánál maradva, ahgogy régen 200 dolcsin nyitott az rx480 a periodus végére mondjuk 180 környékére kellett volna mennie, hogy az uj ujra 200 környéki áron tudjon nyitni kompenzálva az inflációval, mert ha csak ezek mentek volna rá, akkor a 200 dollárból most nem 700 lenne hanem maximum a 300-350 környékén járna . kb ennyi lenne az infláció és egyéb hatás, és akkor ugyan annyi haszon megmarad neki mint amit eddig számolt.

(#359) yagami01 válasza K0vasz (#349) üzenetére


yagami01
aktív tag

Máshol is olvastam ezt, hogy a kövivel jön az új foglalat és már csak arra újítana stb. De ez amúgy közel sem biztos. Eredeti tervek szerint lehet, hogy így volt, de szerintem várjuk ki a végét. Augusztus végi PH cikk:
" Az asztali processzorok piacára hamarosan megérkezik a Socket AM4-es tokozású Vermeer, amely bevezeti a Zen 3-as magokat, de jövőre ezt leváltja a Warhol, ami az előbbi dizájnnak alapvetően az optimalizálása lesz, így marad Socket AM4-en. 2022-ben viszont jön az új foglalat, és ezzel együtt a Raphael, amely 5 nm-es node-on készülő, Zen 4 magokkal dolgozó CPU chipleteket használ, DDR5 memóriákat fog támogatni, illetve a PCI Express 5.0-ra is rárepül. "
[link]

(#360) Raymond válasza repvez (#358) üzenetére


Raymond
félisten

"Mindkét oldalnak a xx8x sorozatu kártyái voltak a közép és a xx9x volt a felső, az xx6x volt a belépü"

What? :F Annyira azert nem nehez informaciot szerezni arrol mi volt es mi meg mindig a helyzet ami a felosztast illeti hogy ilyen badarsagokat irkaljon valaki...

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#361) Piszmaty76 válasza repvez (#358) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Bár nem engem kérdeztél, de én a 3090-est a felsőkategória csúcsának vagy zászlóshajónak nevezném. A kategória szó nem feltétlenül jelent kizárólag mindössze egy terméket. Több termék is alkothat egy kategóriát. Szerintem. :)

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#362) alton1978


alton1978
tag

Borzalmas, hogy majd mindenki a jelentéktelen 50-100 dolláros "áremelésen vekeng".
Nincs rá pénzed? Ne vedd meg. Ha meg nem munkára kell, akkor minek? Hogy a drágán megvett játékod tudjon +10-20-30-50-100 FPS-t !?? Arra bezzeg van pénz...

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#363) #95462144 válasza repvez (#358) üzenetére


#95462144
törölt tag

"Mindkét oldalnak a xx8x sorozatu kártyái voltak a közép és a xx9x volt a felső, az xx6x volt a belépü"

Ha szerinted az xx8x kártyák a középkategóriába sorolhatók 300k+ os áron akkor ott komoly gondok vannak. Azt hiszem mára be lehet zárni az internetet ilyen a rókás meséskönyvben nincs. :W :DDD :DD

(#364) Dragon3000 válasza repvez (#358) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mindkét oldalnak a xx8x sorozatu kártyái voltak a közép és a xx9x volt a felső, az xx6x volt a belépü

Ez már ott megbukott, hogy az 1060 az rx480-580 szintje közt volt, akkor hogy is lehetne egyik közép a másik meg belépőszint? A másik, hogy az x60 mindig a középkategória része volt az nvidiának, amióta ez a számozása, a belépő az x30-x40-x50 volt náluk, nem mindegyik sorozatból volt mind. Eleve ott hülyeség, hogy nem ugyanolyan számozást használ a két cég, így nem is ugyanazt a kategóriát jelentik az adott számok.
A 3090 a csúcs, a felsőt inkább ez alá szokták besorolni akár több kártyával is, ugyanúgy, mint a középkategóriát. A belépő szint meg szokott vándorolni az említett x30-x40-x50 megnevezések körül az nvidiánál. Amd esetében meg az x50-x60 volt a belépő és az x70-x80 a közép és a felső kategóriába más nevezéktan volt az utóbbi időben. pl fury vega.... Az 5xxx esetében ügye új nevezéktant használtak.

[ Szerkesztve ]

(#365) sakal83


sakal83
addikt

Végre diadalmaskodott a AMD. :C
Elérkezett a kanaán. :C

És végre a kozepkategorias CPU 115. 000Ft lett... :DDD

Megerte szurkolni es támogatni a szegény kis elnyomott AMD-t.

Ha jol szamolom egy kozepkategorias gep 500e ft lesz perifériák nélkül. Szep uj vilag.

[ Szerkesztve ]

(#366) genlog válasza Raymond (#341) üzenetére


genlog
junior tag

Karácsonyig nem esnek az árak, az tuti. Ha valaki arra vár, hogy olcsóbbak legyenek a procik, az tavasszal nézzen rá megint az árakra, addig meg foglalkozzon mással.

(#367) sakal83 válasza sakal83 (#365) üzenetére


sakal83
addikt

Na és mégegyszer: szegény amd ( itt hajra Abu) es szegény intel/nvidia. :DDD

(#368) repvez


repvez
addikt

most azon lehet vitázni, hogy , ki hogy számoz meg melyiknek mi az ellenpárja.
Persze szét lehet részletekre csincsálni, meg több kategóriára felosztani,
De ha csak belépo közép és felső kategóriára ösztuk, akkor a 3080as nem lehet felso mert a 3090 gyorsabb nála.
Voltak olyan szériák, ahol nem volt belépö szint volt olyan ahol a felsőn kivül volt egy zászlóshajó is.
De nagy átlagba elmondható, hogy a 8as számozás az a közép felső- közép kategóriát vitte mindenhol.

Az, hogy az amd néha nem érte el az nvidia alső szintjét a középkategóriájával az megint nem lényeg.

(#369) Dragon3000 válasza repvez (#368) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ezt Te mégis honnan szülted? Mert az nvidia is felső kategóriának szánta az 80-as jelölést, az, hogy Te most hülyeségeket hordasz össze, hogy a 400%-os másik hülyeséged alá tudd támasztani még nem lesz így.

Akkor kategorizáld az 1650/1660/1660ti/2060/2070/2080/2080ti-t nem volt 80-nál nagyobb sorozata az nvidianak, így, hogy is lehetne középkategória? A super megoldásokat szándékosan hagytam ki, hogy kevesebb vga-val keljen foglalkoznod :D

[ Szerkesztve ]

(#370) b2fodist


b2fodist
tag

Ez volt már? :DD

(#371) bozont válasza repvez (#368) üzenetére


bozont
veterán

És az teljesen elképzelhetetlen hogy egy kategóriában több termék is legyen? :U
A másik, a 3080 és 3090 között alig van különbség játékoknál (10%, talán 15%), ha az előbbi szerinted középkategória akkor a 3090 miért nem?

(#372) Dragon3000 válasza bozont (#371) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mert ezzel akarja alátámasztani, hogy a középkategória 400%-ot drágult :W

(#373) #95462144 válasza repvez (#368) üzenetére


#95462144
törölt tag

[Ezt] olvasd el és vonj konklúziót, hogy miért is került a 3090 elé a 3080-as a rangsorban.

[ Szerkesztve ]

(#374) repvez válasza Dragon3000 (#369) üzenetére


repvez
addikt

mint mondtam van ahol nem volt also van ahol nem volt felső kategória a megszokott számozással.
Fóleg az Nvidia használta az utóbbi években, hogy elhagyta a 9es végzódést és TI lett helyette.
de ugyan igy mondhatnánk, hogy a radeonnál, meg nem volt ex490es mert már a Vega sorozat váltotta. de attól, még a rx480 ott volt a közép részen, mert nem volt a leggyorsabb de nem is a leglassabb volt.
Akkor csak azon megy a vita, hogy ki hol huzza meg a határt és ki hogy nevezi .

Amugy a felsorolásodban, nem értem, hogy hogyan sikerült az 1es sorozatu kártyákat egykalap alá venni a 2essel?
Mert akkor vagy kihagytad az 170, 1080, 1080ti , vagy nem én vagyok a hülye aki nem tudja, hogy melyik kártya hova való.
Amugy a 2060 a belépó szint a 2080 a közép és a 2080ti a felső, a 2070 meg egy réskitoltő ami a kezdő és közép között van ahogy mindtam az elején.
Az egyes sorazatnál igy ugyan ez a sorrend, csak , ott a 6os széria több alverziót kapott van amelyik csak kis tuningot kapott van amelyik egy komolyabb ráncfelvarrást, de nem ugrott kategóriát a serián belül.

(#375) Chaser válasza repvez (#355) üzenetére


Chaser
titán

kiindulásként arról beszéltél, h alig van game ami több magot használ
erre mondtam, amikkel én játszottam használták szépen a 6/12-t
erre belinkelsz egy 4k gaming tesztet 10/20 cpu-val :F ma már kb közismert, hogy 4k-n a cpu kihasználtság a legalacsonyabb, vga a szűk keresztmetszet
és akkor nem volt multi, nem volt az, hogy az ember játék mellett kismillió cpu igényes dolgot i csinálhat kár
mai ram árak mellett már nem gond a 32gb sokaknak, kevesbbeknek a 64 sem, szóval bőven van ami kihasználja a sok magot akár játék szinten, de ha játékon túllépünk akkor csillió'
"Ezt a piaci erőfölényt látjuk azóta, hogy az aMD elkezdte a többmagu CPU-kat bevezetni.
Abban az időben az volt a hir , hogy vége a GHz hajhászásnak és a többmagositás lesz a nyerő, minden mag külön fog számolni a különbozö dolgokat (AI, Hang, Fizika stb..)
Látjuk mi történt azóta, semmi, mert az intel képtelen volt követni a dolgokat és meggyözte a cégeket, hogy az egy mag magas freki a jobb.
Manapság se nagyon találni egy olyan játékot ami teljes mértékben kihasználná a többmagok max 2-4 magot, és most ott tartunk, hogy 16/32 száas procik, aminek a 1/10ed része van kihasználva."
szóval ez nagyon nem igaz, 16/32-es cpu-k pedig kb annyi embert érintenek gaming terén mint anno a 2080ti vásárlókat :) kb elhanyagolható szám
ellenben a 6/12-es és 8/16-os cpu-k már más tészta, és igenis sok game profitál ezekből, akár single player módban is - nyilván köszönhető ez az optimalizáció hiányának konzol portokkal, viszont már ott is 8/16 a cpu és zen2, órajel sem béke hátsója alatti, ami azt jelenti, hogy nyugodtan tervezhet ma már 12 maggal is aki "komolyan" játszik pc-n a jövőben -
és hidd el, első linkelt tesztednél 1080p-nél már nem 25% lenne a 10/20 cpu kihasználtsága sem ( : de nyilván azt a vga-t nem 1080p-re tervezték, tudtommal nincs is ami kihajcsa' rendesen, talán majd az új zenek szénné hajtva

Dragon3000
tudom mit mondott, de nagy pénz az szerver szinten van az biztos, és igen, külön történet, ezért nem tarolta még le az amd
de az nekem sántít, h mindenki nv-t és intelt támogat, mikor már előző genes konzolban is amd belső volt, mostaniban szintén, és a ps5-ben is az van
only pc játék pedig igen kevés van tudtommal, legtöbb az vmelyik konzol port

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#376) Callisto válasza sakal83 (#365) üzenetére


Callisto
őstag

"És végre a kozepkategorias CPU 115. 000Ft lett... "
Nagyon fáj...? Keress munkát.
A szar forintról nem tehet egy külföldi cég sem. Nagy az Isten állatkertje. :D

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#377) Dragon3000 válasza repvez (#374) üzenetére


Dragon3000
veterán

Fóleg az Nvidia használta az utóbbi években, hogy elhagyta a 9es végzódést és TI lett helyette.

A 9-es számozást főként a 2 gpu-s megoldásoknál használta az nvidia.
de ugyan igy mondhatnánk, hogy a radeonnál, meg nem volt ex490es mert már a Vega sorozat váltotta. de attól, még a rx480 ott volt a közép részen, mert nem volt a leggyorsabb de nem is a leglassabb volt.

Ne gyártónként külön nézd a kategóriákat és ha neked a felső kategória csak a csúcs, akkor a vega max a középkategória alja lehetett, mert az nvidia és amd megoldásait együtt kell nézni, mert érdekes lenne, ha pl az rx480 szerinted középkategória, és az 1080 is, ami kb kétszer erősebb volt nála, a vegánál is gyorsabb volt.

Akkor csak azon megy a vita, hogy ki hol huzza meg a határt és ki hogy nevezi .

Nem, mert a gyártó is besorolja a megoldásait kategóriákba és a x80 soha nem volt középkategória az nvidiánál.

Amugy a felsorolásodban, nem értem, hogy hogyan sikerült az 1es sorozatu kártyákat egykalap alá venni a 2essel?
Mert akkor vagy kihagytad az 170, 1080, 1080ti , vagy nem én vagyok a hülye aki nem tudja, hogy melyik kártya hova való.

Ha ennyit sem tudsz, akkor kár tovább beszélni. Semmit nem hagytam ki, amire te gondolsz az 1030/1050/1060/1070/1080 és variánsaik ezek a pascal sorozatba tartoznak, amit én soroltam az előzőben azok meg a turing sorozatba, csak az 1000-res számozásúak rt nélküliek voltak.
Ezek szerint Te vagy a hülye, mert nem tudod melyik kártya hova való.

[ Szerkesztve ]

(#378) koko52 válasza sakal83 (#365) üzenetére


koko52
veterán

Rohadt drága a pc az biztos. VGA a legdurvább, mert procit tudsz olcsón is de vga-t nem.
Amúgy a FT is inflálódott 3 év alatt 30%-ot.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#379) apatyas válasza kenwood (#69) üzenetére


apatyas
Korrektor

A HÁZIGAZDA cikkírók felelnek a saját írásuk minőségéért, mind tartalmilag, mind nyelvtanilag. A korrektorok ebből ki vannak hagyva, csak a logout-kiemelt cikkekre korlátozódik sajnos a feladatkörünk.
Privátot lehet írni a cikkírónak, ha valami nagyon szúrja az ember szemét. Mi is szoktunk javaslatokat küldeni.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#380) sb válasza Predatorr (#301) üzenetére


sb
veterán

Ezen régóta rugózol, de az AMD is tartja, csak TDP mellett van "más" amit tart.
Intelnél sincs másképp, a "pöccre" tartás is hülyeség. Egy évtizede több a Turbo fogyasztás mint a TDP. Le van írva a gyártó által.

AMD idle gyengébb, ha ez számít akkor az APU-k monolitikus chipként sokkal jobbak ebben. De az érdekelne, hogy a fenti számokat hogy mérted. Cpu core, package, konnektornál? Igp, dvga?

(#381) sakal83 válasza koko52 (#378) üzenetére


sakal83
addikt

Haver akart 3600ast venni mult heten. Raneztunk hogy 70k lett. Lett is helyette 10400f:) pedig 15 eve amd procijai voltak...
Pedig jol indult a 3600as. Igazi bestbuy volt. Nekem is sokaig Amdim voltak (meg Slot As athlon 650 is volt:)) de az x4 965 utan elvesztettek a fonalat. Mire visszajottek sikerült arban is az intel fole menni:) pedig az nagy szó😀
A vgak arai meg szinte hihetetlenek lettek a banyavilag ota. Valahogy nem csökkent vissza az aruk. Sőt... Az usd kontra ft es a ket nagy multi profitehsege szep vilagot hozott.

[ Szerkesztve ]

(#382) Chaser válasza sakal83 (#381) üzenetére


Chaser
titán

ez valami magyar hülyeség lehet, talán túl kapós lett, kint nem láttam áremelést
viszont ott kb vége is lesz intel vonalon, 8 magosok már drágák, és nem valószínű h lemegy az áruk, persze ha elég a 6 mag akkor jó vétel volt, de a sima igp-s 10400 jobb ajánlat sztem, 4-5e-rel drágább, és bármikor jól jöhet az igp
persze ezeknél taknyolás van mag és ihs közt, forrasztás csak k verziónál, azért ezt is tegyük hozzá, és lap is drágább valamennyivel
én ezt használtam 3600, 2700, 1600af alá, amit tud a cpu azt kihajcsa', 20-21e ft, intel alá ami lapok vannak 25e altt olyan a vrm hogy nagyon ergya ( : és még ilyen lepkefing borda sincs rajtuk

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#383) repvez válasza Dragon3000 (#377) üzenetére


repvez
addikt

Nem fontos egyetérteni velem, de én igy sorolom be a kártyákat.
ÉS minden gyártót a saját kateróriájához mérek.

Ne gyártónként külön nézd a kategóriákat és ha neked a felső kategória csak a csúcs, akkor a vega max a középkategória alja lehetett, mert az nvidia és amd megoldásait együtt kell nézni, mert érdekes lenne, ha pl az rx480 szerinted középkategória, és az 1080 is, ami kb kétszer erősebb volt nála, a vegánál is gyorsabb volt.

Igen mindegyik közép kategória, de hogy jön ez a két kártya egymáshoz? nem is egy időben adták ki, egy 4 éves kártyát hozol fel példaként egy 2 évessel szemben ?
Persze, hogy nem lehet párpa tenni oket, de attól még a saját evoluciójában mingyekik a közepen helyezkedett el.

ÉS igen a legerősebb kárty a felső kategória, vagy szted, az mi ha annál is van gyorsabb?

erre mondtam, hogy szét lehet boncolni több kategóriára , de csak 3 fó kategóriát nézel , akkor csak ugy tudod öket besorolni, hogy a leggyorsabb a felső a leglassabb a belépö szint a többi középen.

[link]

tessék, ott ahol a felső kategóriába sorolja, ott volt még egy extra Enthusiast rész, amit máskor csak sima felso kategóriaként ir.
Egyáltalán nem annyira koherens mint ahogy elsőre tünik, de ha csak 3 fix kategóriába teszed akkor a 8asok mindig a közepébe kerülnek, mert azon kivül még legalább 1 erősebb verzió volt

Ha ennyit sem tudsz, akkor kár tovább beszélni. Semmit nem hagytam ki, amire te gondolsz az 1030/1050/1060/1070/1080 és variánsaik ezek a pascal sorozatba tartoznak, amit én soroltam az előzőben azok meg a turing sorozatba, csak az 1000-res számozásúak rt nélküliek voltak.
Ezek szerint Te vagy a hülye, mert nem tudod melyik kártya hova való.

pont ugyan ezt irtam, hogy ezek a 16xx es kártyák ráncfelvarrások voltak, de nem váltottak attól kategóriát , hogy uj a csip, nem lett gyorsabb az 1070esnél és főleg nem az 1080 nál.

(#384) doooo válasza sakal83 (#381) üzenetére


doooo
veterán

Azért a világjárványt meg az abból következő világgazdasági válságot se felejtsd el, mint fontos tényezőket a stagnáló, rosszabb esetben emelkedő árak problémakörében.

(#385) sakal83 válasza doooo (#384) üzenetére


sakal83
addikt

Nem felejtem de nem vigasztal :)

(#386) Dragon3000 válasza repvez (#383) üzenetére


Dragon3000
veterán

Igen mindegyik közép kategória, de hogy jön ez a két kártya egymáshoz? nem is egy időben adták ki, egy 4 éves kártyát hozol fel példaként egy 2 évessel szemben ?
Ezt kifejthetnéd, mert a 3 kártya amiket említettem:
rx480 -> 2016.Június
vega64 -> 2017.Augusztus
1080 -> 2016.Május
Ezek közül melyikre értetted a 2 évet? Ha a vegára gondoltál, akkor csak 1 évet késtek vele, de ettől még a gtx 1xxx ellen küldték.

pont ugyan ezt irtam, hogy ezek a 16xx es kártyák ráncfelvarrások voltak, de nem váltottak attól kategóriát , hogy uj a csip, nem lett gyorsabb az 1070esnél és főleg nem az 1080 nál.

Nem voltak ráncfelvárások hiába szeretnéd annak mondani, elvégre a csíp teljesen más, amúgy nem is ez volt a céljuk, hogy az előző 70-80-as kártyákat váltsák és nem is várta ezt senki, főleg, hogy a 2060 alá lett pozicionálva az összes, ami kb 1080 teljesítményt tud, de az 1660ti hozta az 1070 teljesítményét 1060 fogyasztással. Ráncfelvarást inkább a 8800gtx utódaira mondanám, már nem is emlékszem hány névvel és kicsi órajel emeléssel és gyártástechnológia cserével láttuk, vagy az rx4x0 és rx5x0-t hoznám még ebbe a kategóriába. De ezektől eltekintve az 16x0 a 20x0 széria alja rt nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#387) doooo válasza sakal83 (#385) üzenetére


doooo
veterán

Engem sem... szerencsére tavaly ősszel jutottam oda, hogy gépet újítsak (vagy inkább cseréljek), viszont az akkori alkatrészek árai most is ugyanott vannak, legjobb esetben, de van, ami drágult is.

(#388) MomoSinX válasza sakal83 (#381) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Iponon 54k-ra van leárazva a 3500x most.... :)

[ Szerkesztve ]

(#389) Dr. Akula válasza genlog (#366) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Akkor meg már felesleges, akkor már a következő generációt várjuk.

(#390) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Tetszik, végre nem a magok számát növelték, hanem magonkénti teljesítményt :R .

(#391) koko52 válasza Atom_Anti (#390) üzenetére


koko52
veterán

A 3300x mennyit hagy a 3080-ban? 1440p- n esetleg megtudod nézni?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#392) #51199488


#51199488
törölt tag

Kíváncsi leszek majd a benchmarkokra, eddig nem éreztem hogy megérné leváltani az 1800x-em, talán majd most.

(#393) sh4d0w válasza repvez (#374) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem nagyon akarod megérteni, hogy a belépő szintre már csak elvétve jönnek kártyák, azt a piacot sokkal inkább az integrált megoldások uralják. Persze szíved joga, hogy ne fogadd el a piac felosztását és saját besorolást alkalmazz, csak ne lepődj meg, ha senki nem ért egyet.

https://www.coreinfinity.tech

(#394) raziel01 válasza sh4d0w (#393) üzenetére


raziel01
veterán

Én is ezt látom, hogy a belépő szint már nem olyan menő mint régen. Régen simán érdemes volt még 50-60 ezer körül kártyát venni. Mostmár egy 2060 is 110 körül van.

(#395) PuMbA válasza raziel01 (#394) üzenetére


PuMbA
titán

Geforce 1650 Super teljesen jó vétel 65 ezer körül :)

[ Szerkesztve ]

(#396) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

ó most mossa itt mindenki az amd-t :C mert váltság van meg minden kifogás hogyne hogyne az intel a rossz

közben meg már nem maradt semmi csak funboykodás mindegy mit veszel ugyanazon az áron ugyan azt kapod már nincs felár

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#397) Gyuri27 válasza Chaser (#382) üzenetére


Gyuri27
félisten

Túl kapós lett itthon. Ennyi. A kiskerek, nagykerek meg keresnek egy kis pénzt. Persze folyamatosan dràgult nem egyböl. Szóval le lehetett volna ezt reagàlni. Amúgy procit lehet rendelni kintröl. Nem maceràs mint egy lap vagy vga. Nekem 3600 kellene simàn intèznèm az osztràkoktól, szlivàkoktól. De egy amazonos, ebayes .de 3700 se ördögtöl való ès az se sokkal dràgàbb.

Amd - Radeon - Ryzen

(#398) sakal83 válasza Gyuri27 (#397) üzenetére


sakal83
addikt

Ahogy neztem nemeteknel nincs illetve nem olcsóbb

(#399) Piszmaty76 válasza BerserkGuts (#396) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Ez olyan kis cuki pánikos fröcsögésnek tűnt. Csak nem lake-et kapott az Inteled? ;]

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#400) BerserkGuts válasza Piszmaty76 (#399) üzenetére


BerserkGuts
őstag

:C bravó tájékozatlan vagy kis funboy

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.