Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Malák


Malák
aktív tag

Nagyon jó chipek lettek, kedvet kaptam építkezni :D

(#1002) apatyas válasza NandoXXL (#999) üzenetére


apatyas
Korrektor

Na azért, most a chipsetek AMD tájékon is kicsit feleslegesek lettek. Pörgetik az alaplapokat, de amúgy technikailag lóf. köze nem lenne hozzá, hogy milyen a chipset.
On is legyen: ilyen megadurva cache-es rdna2 apukat adhatnának már ki, felőlem L3 is lehet, úgy minden profitál belőle.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#1003) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

Van fent az egyik webshopnál ár is. 5600X - 136K JMF. :Y :Y :Y Használt vesét, valaki? :DDD

[ Szerkesztve ]

They don't know... PepeLaugh

(#1004) MomoSinX válasza YellowFlash (#1003) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Ez melyik shop?

(#1005) djbb534 válasza #32839680 (#200) üzenetére


djbb534
tag

Pedig igaza van! Amint ugy erzik, h a vasarlok bizalmaba ferkoztek azonnal arat emelnek, nem adnak hutot stb... Nem kulonbek ezek az inteltol egy fokkal sem! Sz@rhazi banda!

the way it's meant to be played

(#1006) Timer válasza djbb534 (#1005) üzenetére


Timer
veterán

Most nem azért, de hol látsz az AMD logóban máltai szeretetszolgálat motívumot? Piaci profitra törekszenek, amiből mehet vissza R&D-re, meg a részvényeseknek is jut falat. Áremelés nélkül megint az lenne, mint a Barton korszakban volt, hogy leraktak egy odab@szós terméket, de annak a továbbfejlesztésére már nem volt elég kess, erre a soron következő második Intel generáció (C2Duo) úgy állva hagyta, hogy a phenom II korszakig kábé térképen sem maradt az AMD, és akkor is hátrányban volt jelen. Az Intel szerintem sokkal inkább kiérdemli az általad használt jelzőt, tekintve, hogy a negyedik (!) generáció óta reszelgetik a fingot, és adják ki évente újabb számozással, friss chipsetre, kábé egyszámjegyű teljesítmény javulással (amit órajel emeléssel értek el, az utóbbi időkben már kifejezetten a fogyasztás rovására) a termékeiket.

AMD fejlesztett, a termék jó, és már harmadik alkalommal sikerül kétszámjegyű IPC növekedést letenni az asztalra a generációk között, amivel mára piacvezetőkké váltak technológiai szempontból (a piaci részesedés más tészta). Mégis mit szeretnél, legyen ingyen?

[ Szerkesztve ]

(#1007) Dragon3000 válasza Timer (#1006) üzenetére


Dragon3000
veterán

Azért abban az időben az amd-nek is volt 1000usd-s cpu-ja, így ott inkább az intel hátszele volt a gond, amiért később meg is kapta a bírságokat, persze szívesen kifizették, mert a piac nagy részét sok-sok évig uralták és még uralják is, na meg az amd akkori rossz híre, amit terjesztettek.

(#1008) Dragon3000 válasza djbb534 (#1005) üzenetére


Dragon3000
veterán

Hol nincs hűtő? Ryzen esetén 3950x-et kivéve mind kapott hűtőt, de az tényleg az a szint, ahol az ember eleve vesz másik hűtést, az 5xxx estében meg 5800x-től felfelé nem lesz hűtés, szerintem a közel 200e-res megoldásoknál az ember nem a gyári fost használja, így eleve felesleges, ilyen szempontból, ezt az intelnek se róttam fel soha. Mondjuk én már a 2600 gyári szarját is cseréltem, a 2700 gyári hűtést ki se szedtem a dobozból.

[ Szerkesztve ]

(#1009) koko52 válasza djbb534 (#1005) üzenetére


koko52
veterán

Neked intel és NV kell nincs mese. Hagyd meg nekünk ezeket a szarokat, májnkráftra jó lesz nekünk ez is.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1010) emvy


emvy
nagyúr

Asus X470 Prime Pro-ba Fractal Design Celsius S24-es hutes melle be lehetne dobni egy 5950X-et, ugye? (Miutan megjon a BIOS).

while (!sleep) sheep++;

(#1011) Timer válasza Dragon3000 (#1007) üzenetére


Timer
veterán

Oké, pontosítok: egyszerű halandó által megfizethető proceszorra gondoltam! :)

(#1012) koko52 válasza Timer (#1011) üzenetére


koko52
veterán

A best/buy most szerintem a 3500x

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1013) Dragon3000 válasza Timer (#1011) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akkoriban az amd cpu-k hasonló usd áron voltak, mint a mostaniak, így nem voltak olcsók, akkor szépen megkérték az árukat.

[ Szerkesztve ]

(#1014) , válasza koko52 (#1012) üzenetére


,
addikt

Ár/érték arányban a Ryzen 3 3100 jobb választás.

(#1015) koko52 válasza , (#1014) üzenetére


koko52
veterán

6 mag azért már ildomos. Főleg ha jövőre is akarsz új címeket és 3070-3080 vagy 6800 kártyákat.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1016) , válasza koko52 (#1015) üzenetére


,
addikt

Gyorsabb valamennyivel a 3500X, ezért időtállóbb választás, az biztos. De azért a Ryzen 3 3100 sincs elveszve a 4 mag/8 szál miatt (Ryzen 5 3500X: 6 mag/6 szál), illetve órajelek tekintetében is kb ugyanott vannak. Nekem csak annyi a problémám a 3500X-szel, hogy jóval többe kerül, mint amennyivel gyorsabb, így ár/érték arányban szerintem nem éri meg az árát. (Még az Intel is 6 mag/12 szálat ad azonos ár mellett az i5-10400F személyében.) Persze ez csak az én véleményem, másoknak más szempontok alapján simán lehet jó/jobb választás a 3500X is.

(#1017) Timer válasza koko52 (#1012) üzenetére


Timer
veterán

Korrekt választásként játékos konfigba a sima 3600-ost szoktam javasolni, ha kell a több mag és az ezzel járó feltételes időtállóság, akkor meg a 3700X. Bár mostanában kissé elszállt az ára.

(#1018) ShiTmano válasza Dragon3000 (#1007) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Nem, nem fizették ki azóta sem. Mondjuk Otellinit kb. börtönbe csuktam volna ezért.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#1019) Dragon3000 válasza ShiTmano (#1018) üzenetére


Dragon3000
veterán

Melyiket a sok közül, mert volt pár és volt olyan is, amikor peren kívül megegyeztek az amd-vel.

(#1020) ShiTmano válasza Dragon3000 (#1019) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Az 1 milliárd euros büntit. Amit a piac jogellenes befolyásolásáért kaptak. Dell volt elsősorban az Intel kurvája.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#1021) Dragon3000 válasza ShiTmano (#1020) üzenetére


Dragon3000
veterán

De az csak egy volt, kaptak többet is.

(#1022) ShiTmano válasza Dragon3000 (#1021) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Többiről nem tudok. Ez volt ami nagy visszhangot kapott, de ez a mocskos cég még ezt sem fizette ki, pedig így is olcsón megúszta. Pofátlanságnak nincs határa.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#1023) Dragon3000 válasza ShiTmano (#1022) üzenetére


Dragon3000
veterán

Igazad van, de az amd-nek peren kívül kifizették az 1,25 milliárd dollárt.

(#1024) koko52 válasza ShiTmano (#1020) üzenetére


koko52
veterán

Dell mai napig az. És nem csak ők, ez látszik az egész OEM szektorban. Főleg laptop fronton, de kész teszkós gépeken is. 10/9 intel.És nagy cégek is a mai napig ha állományt frissítenek csak az intel. Lefizetett, nyaraltatott IT-sek. Ez nem véletlen.
Intelnek bőven jó büntetést fizetni, mert sokkal több befolyik a így a piacról. Sok ilyen van a világban különböző szektorokban.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1025) emvy válasza koko52 (#1024) üzenetére


emvy
nagyúr

Dehogyis, ez abszolút nem a lényeges indok. A lényeg az, hogy pl. egy modern csúcslaptop tervezésébe az Intel nagyon aktívan besegít. Az AMD-nek még nincsenek meg a bejáratott folyamatai erre, ezért nincs high-end laptop AMD-vel még mindig. Majd lesz. A másik ok, hogy hiány van Ryzenből, és nézd meg, mi történik a Lenovoval: hiába akarsz T14s-t AMDvel, nincs. Hónapok óta. Röhej.

Szóval hagyjátok a buta összeesküvés-elméleteket, ha fogalmatok sincs.

while (!sleep) sheep++;

(#1026) ShiTmano válasza emvy (#1025) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

"Szóval hagyjátok a buta összeesküvés-elméleteket, ha fogalmatok sincs."

Aham, akkor biztos véletlenül büntették meg őket. Biztos jobban tudod, mint a bíróság. Mesélj még!
Ha jól emlékszem a Dell beismerő vallomást tett.

Itt a PH-n is van egy tag aki írta, hogy van egy ismerőse aki bejárta a fél világot az Intel korrupciójának támogatásának köszönhetően. Lefizetik az IT-s beszerzőket a nagy cégeknél, hogy Inteles gépeket vegyenek.

#1023 Dragon3000
Erről vmi linket kérhetnék?

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#1027) ShiTmano válasza emvy (#1025) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Kifutottam a szerk időből. A hiánnyal egyetértek.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#1028) koko52 válasza emvy (#1025) üzenetére


koko52
veterán

És a politikában sincs korrupció. Irigyellek.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1029) koko52


koko52
veterán

Nem igazán látom, hogy kapható lenne az 5xxx

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1030) solfilo válasza koko52 (#1029) üzenetére


solfilo
veterán

Azt mondták, hogy 11.05-én mikor jönnek? RTX 3070 is megjelenés napján délután 2 óra körül startolt, ha jól rémlik.
Tippre alzánál lesz először, ők hivatalos viszonteladók.

mod: Itt ma 15 órát pedzegettek: [link]
Gondolom így mindenhol el tud startolni ma, vannak helyek, ahol még tegnap van, de ez csak tipp részemről. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#1031) emvy válasza koko52 (#1028) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem azt mondtam, hogy nincs :) hanem hogy jelenleg azért nincs az XPSben Ryzen, mert 1) nincs CPU 2) nem lehet csak úgy belecsűrni a CPU egy meglevő laptop-designba, és az AMD még nem ad elég jó referencia-designokat.

De ha azt gondoljátok, hogy egy vilagkoruli ut elég ahhoz, hogy egy óriáscég mas CPUt tegyen a laptopjaiba, az kicsit naiv.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#1032) solfilo válasza emvy (#1031) üzenetére


solfilo
veterán

Egyik webshop Renoir noti kínálata, Lenovoból van Ideapad, Legion és Thinkpad is: [link]
Ugyanezen webshop Dell Renoir kínálata: [link]

Az amerikai Dellnek nem ad procit az amerikai AMD, csak a kínai Lenovonak? :)
A másik amerikai gyártónak fura módon jut, HP-ből van Probook, Pavilion, Elitebook és Omen is: [link]

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#1033) Dragon3000 válasza ShiTmano (#1026) üzenetére


Dragon3000
veterán

Itt a ph-s cikk, de google-n sok találat van ezzel kapcsolatban. De fontosabb volt, hogy az amd bárhová vihette az x86 gyártást és ebbe már nem szólhat többet bele az intel.

[ Szerkesztve ]

(#1034) emvy válasza solfilo (#1032) üzenetére


emvy
nagyúr

Augusztus elején rendelt T14s-t a mai napig nem tudta leszállítani a Lenovo, nincs CPU. Papíron persze kapható.

Pont azt írom, hogy alacsonyabb kategóriás gépekbe belerakják, de üzleti sorozatokba még nem annyira. Jövőre tuti jön mindenhol.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#1035) solfilo válasza emvy (#1034) üzenetére


solfilo
veterán

A tézis azt volt, ha jól néztem, hogy a Dell a kékek örömlánya volt és valamennyire még mindig az. Shortage persze van, lehet ezért sincs desktop DIY-re Renoir. Ettől még több gyártó tud értelmezhető kínálatot nyújtani egy olyan pici piacon is, mint a magyar, lásd a 4-500 ezres HP Elitebook, Omen, Lenovo TP gépeket a fenti linkekn. Ezek tényleg alacsonyabb kategóriásnak számítanak? A kérdés komoly, notipiacon nem vagyok otthon, az árukból indultam ki. :B

Gyanítom a Dellnek is vannak Renoir notijai, csak a magyar piacra nem jut belőlük egy se (legalább is ebbe a webshopba), lehet csak a magyar részleg nem szereti az AMD-t. :D

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#1036) Sirpi


Sirpi
senior tag

Kicsit off, de mivel nemrég a 3100-ról volt szó a topikban, megosztom a tapasztalatomat. Eddig i7-3770K-m volt 4.3GHz-re húzva, ezt váltotta tegnap egy Ryzen 3100 (a cél majd az 5000-es széria lesz, de egyelőre kivárok, úgyhogy megvettem a legolcsóbb procit, ami a B550 Tomahawk-ba belement). Passmark alapján szemmel látható mértékben lépett előre az 1660 Super is, nemcsak a proci pontszáma nőtt másfélszeresése (az SSD nem mérvadó, azt cseréltem közben M.2-esre).

Ez alapján simán kihúzom ezzel a procival addig, amíg nem egy fél, csak egy negyed vesét kell adni egy 5000-esért.

[ Szerkesztve ]

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#1037) emvy válasza solfilo (#1035) üzenetére


emvy
nagyúr

500e-es laptop az nem csúcs. Egy kimaxolt XPS 1.3 körül van.

while (!sleep) sheep++;

(#1038) koko52


koko52
veterán

Na, egyenlőre tartsák meg maguknak: [link] 117 690

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1039) CSorBA válasza koko52 (#1038) üzenetére


CSorBA
őstag

Az 5800X 175k-ára is így kicsit ingerküszöb fölé jött. Gondoltam, h. nem túl jó a forint, de erre azért nem számítottam. :((

(#1040) solfilo válasza koko52 (#1038) üzenetére


solfilo
veterán

Ha visszafejtjük az árat, kb meg is kapjuk az MSRP-t, gondolom majd a szürkeimport segít. :)
299$ MSRP * 303 HUF/USD * 1,27 ~ 115k

#1037 emvy:
köszi, látszik is, hogy nem nézelődöm ebben a régióban, nekem már egy 400k-s gép is felső kategóriának számított eddig. :D

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#1041) koko52 válasza solfilo (#1040) üzenetére


koko52
veterán

Igazad van , valamiért 250 maradt meg bennem :U
Első teszt, Flawless Victory ;] : [link]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1042) Dragon3000 válasza koko52 (#1038) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ilyen szar forint mellett mit vártál? Én majd az 5600-ra leszek kíváncsi, ha tényleg 219 usd lesz, azért az már barátibbnak hangzik, feltéve ha addig a forint nem szól közbe :D

[ Szerkesztve ]

(#1043) solfilo válasza koko52 (#1041) üzenetére


solfilo
veterán

:C
várjuk szeretettel a sima 5600 bejelentését 250$ alatt, remélem nem hiba :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#1044) koko52


koko52
veterán

5900 X viszont egy 10-el drágább a 10900K-nál, az jó lett belőve. 10600k lett a 5600x párja.

Linus: [link]

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1045) koko52 válasza koko52 (#1038) üzenetére


koko52
veterán

Na ez hamar elfogyott (minden 5xxx) és már drágább is lett. :(

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1046) DigitXT válasza koko52 (#1045) üzenetére


DigitXT
félisten

Na igen, nem tartották meg maguknak. Mondjuk nem mondom, hogy már most
rohantam volna megvenni, de egy két teszt alapján úgy látom, tényleg jó procik.

(#1047) lemusz válasza koko52 (#1038) üzenetére


lemusz
addikt

Nem bánnám ha elővennétek a 10400f vs 5600X árérték témát. Ugye volt itt szó arról, hogy dupla áron dupla teljesítményt fog-e hozni, erre lennék kíváncsi hogy áll most a helyzet.

(#1048) koko52 válasza lemusz (#1047) üzenetére


koko52
veterán

5600X vs 10600K az egy kategória.
Amire te gondolsz, az a sima 5600 lesz.
De ha 10900k 210 000 vs 5600X 117 000-et nézem az sem olyan rossz.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1049) lemusz válasza koko52 (#1048) üzenetére


lemusz
addikt

Nem. Volt itt valami vita mégegyszer mondom árérték összevetésben intel oldalon 10400f +B lap+ "szar" 2666mhz-es ramokkal versus 5600X. Olyan sokat kommenteltél ide akkor is, igazán visszanézhetnéd a kedvemért.

[ Szerkesztve ]

(#1050) koko52 válasza lemusz (#1049) üzenetére


koko52
veterán

Nem találom, de linkeld ha neked megvan. 10400f mellé a 3600-at szoktam felhozni. De itt rákeresve is ezt látom és hogy nekem nem kell az X-es 5600, mert a sima is tudni fogja OC-vel.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1051) Timer válasza CSorBA (#1039) üzenetére


Timer
veterán

Igen, azt én is olyan 160 körülre vártam. Na sebaj, a 3800X egy darabig elég lesz, ekkora különbözetet egyelőre nem ér a váltás, majd néhány hónap múlva (úgysincs még BIOS).

Azért a tesztek alapján teljesítmény tekintetében nem kérdez az új generáció. Milyen érdekes, hogy az Intel szakosztály rögtön meg is érkezett az olyan, eddig számukra totál érdektelen, semmibe sem nézett szempontokkal, mint ár/teljesítmény arány, meg pofátlan árazás. Ha így haladunk, legközelebb az lesz az érv, hogy árammal megy, nem fatüzelésű...

[ Szerkesztve ]

(#1052) Dragon3000 válasza CSorBA (#1039) üzenetére


Dragon3000
veterán

Hát igen, na meg a 27%-os áfa se sokat segít rajta.

#1051 Timer
Mi alapján vártad 160e-re? Amikor átszámolva és csak az áfát hozzáadva is 173e-re jön ki.

[ Szerkesztve ]

(#1053) MomoSinX válasza Dragon3000 (#1052) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Hát ezaz, ez a 173k az abszolút minimum "legjobb" ár ami itthon kijöhet 5800x-re. Én ennyit is fizettem, alza nagyon korrekt volt. (bár azóta emeltek kicsit és lehet fog ez még feljebb is menni jóval)

(#1054) Timer válasza Dragon3000 (#1052) üzenetére


Timer
veterán

Bíztam a csodában! ;)

(#1055) Dragon3000 válasza Timer (#1054) üzenetére


Dragon3000
veterán

A csoda az lenne, ha a dollár 240 körül lenne az euró meg 300 körül, az áfa meg csak 15% vagy ezek valamelyike :D

[ Szerkesztve ]

(#1056) Timer válasza Dragon3000 (#1055) üzenetére


Timer
veterán

Jövő év elején talán lesüpped a kívánt szintre az árazás. Jó lesz ez a generáció, tényleg nem lehet az árán felül érdemben belekötni.

(#1057) Dragon3000 válasza Timer (#1056) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az árral se lenne gond, ha nem egységes lett volna a drágítás, mert míg az 5900-nál nem nagy érvágás az árához képest, azért az 5600xt-nél már igen, itt max 20-25 dollárt kellett volna csak rádobniuk, akkor feleennyi sírás se lenne az ára miatt, na meg az elején be kellett volna jelenteni az 5600-at is, hogy lesz és milyen áron, akkor sokan nem a 3600-hoz mérnék az 5600x árát.

(#1058) ShiTmano válasza Dragon3000 (#1033) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Köszönöm! Ezt nem olvastam. :R

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#1059) denx1992 válasza XuChi (#199) üzenetére


denx1992
tag

Az a baj ,hogy már most nem veszel 3600 at 62 ér! Max 1 év garisat!

Nber tragédiája

(#1060) XuChi válasza denx1992 (#1059) üzenetére


XuChi
addikt

Igen, mert feltornázták az árát! De a 3600 sem ér 70K-t! Elképesztő ami a HW piacon megy most már.

CPU, VGA, Alaplapok aranyárban. De aki jól keres, az nyilván telibesz@rja az árakat ... :B

(#1061) Fücsök007 válasza XuChi (#1060) üzenetére


Fücsök007
őstag

Sajnos még vagy 2 hónapig a nemzetközi piacon is magasabb áron lehet csak új procit és videókártyát venni, AMD oldalon meg csak márciusban várható némi árkorrekció a Rocket Lake megjelenése után. :( Szerintem addig érdemes várni, hacsak nem fog ki valaki jó áron használt Zen2-es procit, és mellé használt VGA-t. Szűk 1 év múlva az Alder Lake procik felrázzák majd a piacot, ha jól tudom augusztus-szeptember környékére időzítik jelenleg a rajtot. :K

[ Szerkesztve ]

(#1062) koko52 válasza Fücsök007 (#1061) üzenetére


koko52
veterán

Nekem úgy tűnik, mintha egyességet kötött volna a két cég és megy a kartell ezerrel. Ha intel hozza a következő 14nm-t- ami reméljük gyorsabb lesz zen3-nál- akkor tuti fölé árazza, vagy azonos áron. Nekünk meg marad a mély torok. Jó lenne nagyon egy 3. cég.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1063) Samott


Samott
addikt

Nagy a baj az intelnel: I’ve got a lucky ticket... (LTT)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#1064) Prof válasza koko52 (#1062) üzenetére


Prof
addikt

Hat igen a verseny jo lenne , de nagyon ugy tunik, hogy az nem lesz es a fogyaszto veszit a vegen. Nemhogy jo ar/ertek aranyu termekek jonnenek meg a tularazottat felsokategoriat se lehet kapni...

(#1065) koko52 válasza Samott (#1063) üzenetére


koko52
veterán

Szánalmas. :( Ezzel csak igazolják, hogy mennyire tehetetlenek jelenleg.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1066) Malák válasza koko52 (#1062) üzenetére


Malák
aktív tag

+rájátszik nálunk egy dráguló FT/EUR árfolyam is, amit plusszban megnyom a magasabb áfa is.

(#1067) denx1992 válasza XuChi (#1060) üzenetére


denx1992
tag

Figyeld meg majd később ugyan ez lesz az uj rx 6800 as vga val is...

Nber tragédiája

(#1068) XuChi válasza denx1992 (#1067) üzenetére


XuChi
addikt

Tuti. Már most szállingóznak az ellenoldaltól a pletykák az 3060Ti 400$ áráról, ami meg simán 200-250K HUF lesz more ideér. Felháborító árazás :W

Majd a GT3030-al tolhatod 720p 30fps-el az új címeket Low-ban és tapsikolhatsz ha 100K alatt adják :W

[ Szerkesztve ]

(#1069) koko52 válasza XuChi (#1068) üzenetére


koko52
veterán

Kereslet-kínálat. Miért adnák olcsóbban ha bármennyit megadnak érte korlátlan mennyiségben? Te adnád? Kit érdekel, hogy nekünk gondolkodóknak nem ér annyit és nem vesszük meg, vagy azért mert nincs rá lóvé? Akinek van az megveszi. Autónál nem így van? Kisembernek kisautó, pénzesnek nagyautó. Ez a középkategória 100k ezt el kell felejteni. Középkategória 200-300k. Ennyi.
Én már túltettem magam ezen. Eladtam a 2060-at és vettem egy RX 550-et filmezni. Majd a mai új címeket futtatom 3 év múlva egy 3070-en addigra talán 100k lesz. Nem maradok le semmiről.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1070) gbors válasza XuChi (#1068) üzenetére


gbors
nagyúr

Reality check: egy be nem jelentett termék pletykált USD-árának a feltételezett FT-osításán háborogsz. Nem lenne érdemes inkább megvárni, mi lesz belőle?
Egyébként van pletyka 250 USD-s 3060-ról is. Az jelen árfolyam mellett durván 100e JMF.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1071) XuChi válasza koko52 (#1069) üzenetére


XuChi
addikt

Jó hozzáállás. Nekem is van mit bepótolni az elmúlt 3 évből. ;)
A baj az, hogy 3 év múlva max használtan kapod meg annyiért 0 garanciával 100K-ért. Egy kártya garancia nélkül nálam nem ér egy forintot sem. Hipphopp bedöglik, aztán kenhetem a hajamra. :(

[ Szerkesztve ]

(#1073) hokuszpk válasza Avistan (#1072) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

még vársz pár évet, és 30.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.