Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Piszmaty76 válasza BerserkGuts (#400) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Akkor visszaszemélyeskednék engedelmed nélkül is. Szégyen vagy a nagy nagyképűen magadévá tett nicknevedre nézve, Guts soha nem verte a nyálát tömve komoly adag rosszindulattal és irigységgel. Szétgyalázod a kedvenc animehősöm nevét... :((( Feltételezem igazából fanboyt-t akartál írni, majdnem sikerült. Egy kis gyakorlással még rajtad sem fog kifogni ez a nehéz szó... ;]

[ Szerkesztve ]

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#402) janeszgol


janeszgol
félisten

Én csak azt nem értem, hogy miért mindenki csak a magok számát látja?
Rögtön: ez nem éri meg, mert hat magos. Ezek az emberek odafigyeltek a műsorra?

(#403) Shing válasza raziel01 (#394) üzenetére


Shing
őstag

Belépőszint=15-30 ezer forint. Szerintem.
Egyébként APU-k sem jönnek. AMD-nél még mindig Vega-s kártyák vannak integrálva, proci pedig 3000G-nél is első szériás Ryzen igazából.

Egyébként azért lett drága a csúcskártya és azért nem jön olcsóbb hardver, mert azon a szinten vagyunk hogy túl jót tudnának adni olcsón. És senki sem fejlesztene.

Proci szinten ha megnézed, i7-2600k már 10 éves és kb. mindenre elég. A 8GB RAM már 10 éve sweet spot. Ideadhatnák a 16 szálas vadi új procit fele áron és simán adhatnának már 32GB RAM-ot 20 ezerért de onnantól az átlag 20 éven keresztül nem újít PC-t mert egyszerűen mindenre elég.

GPU-ból GTX1030-t már biztos lelehetne cserélni legújabb szériából olyanra ami hozná a GTX1050Ti teljesítményét 20k-ért, de ez megint nem éri meg neki.
APU lehetne valami vadi új Navi és Ryzen proci, de inkább hülyítenek a 2mag/4szállal 2020-ban is, mert ha ideadják a 8 szálast akkor megint ott vagyunk hogy minek a drágább? Ez az ő szempontjuk.

50-60 ezres kategóriát annyira nem bántanám. RX480 már több mint 4 éves és igazából mindenre elég. Még RX470/570 is. Nvidia-tól GTX1060. Szóval itt is érezni hogy túl sokáig bírnák, nem frissítik annyira, igazából félnek kiadni egy nagyon jó ár/érték kártyát, pedig megtehetnék. De ahogy írták GTX1650 Super vagy RX5500 nagyon jó a mai napig.

Mindenesetre a régi időket nem sírnám vissza. Ma a felső kategória drága, de régen még azokat is pár évente cserélni kellett. Most ott tartunk hogy 60-70 ezres kártyákkal teljesen jó minőségben játszol 5 éven keresztül.

(#404) paprobert válasza Shing (#403) üzenetére


paprobert
senior tag

Ez pontosan így van. Elrontják a belépőt, amivel terelve vagy vásárlóként felfele.

Egyébként ehhez hozzájárul az is, hogy kisebb ár és profit mellett a gyártósort hosszabb ideig kell futtatni a megtérüléshez, vagyis a "képet adó" VGA-k ezért frissülnek csak 2-3-4 generációnként.

#395 PuMbA, RX 480 szintű teljesítmény RX480 ár -25%-ért, 4 évvel később? Hát nem tűnik túlságosan jó ajánlatnak.
0-ról indulva tényleg a 1650S az első kártya, amiért megfontolható pénzt adni, de jónak semmiképp nem nevezném, csak kevésbé rossz mint a többi.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#405) PuMbA válasza paprobert (#404) üzenetére


PuMbA
titán

Hardware unboxed teszt alapján az 1650 super rx580 8gb szintű teljesítmény hoz 33db játék alapján, 180w helyett 100w-ból :) Szerintem teljesen ok kártya.

(#406) worxland válasza Shing (#403) üzenetére


worxland
addikt

"i7-2600k már 10 éves és kb. mindenre elég. A 8GB RAM már 10 éve sweet spot"

Egyik állítás sem igaz.
A 8 giga RAM csak (épphogy) elég, de nem sweet spot. Céges gépemben annyi van, és a Teams+Firefox képes felzabálni a teljes rendelkezésre álló memóriát.
A 2600k pedig akkor lenne elég, ha senki nem használna komolyabb programokat és senki nem játszana új játékokkal.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#407) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Így kell ezt csinálni! :C Elég drágák az indulóárak, de legalább lesz "olcsón" 3800(x). :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#408) Timer válasza GodGamer5 (#407) üzenetére


Timer
veterán

Pláne, mert abból csak X és XT van.

(#409) Callisto válasza worxland (#406) üzenetére


Callisto
őstag

A Teams egy bugos memory leakes szar. Ne hogy már a memória mennyiségét okold emiatt. :D
A Firefox pedig mégis hogyan zabálja fel? :D

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#411) nubreed válasza BerserkGuts (#396) üzenetére


nubreed
veterán

Az nem funboy, hanem fanboy. Bocs, de kibújt belőlem, a nyelvtannáci.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#412) worxland válasza Callisto (#409) üzenetére


worxland
addikt

Teams: tudom, hogy a Teams a hibás, de mivel a cég nemzetközi szinten azt használja, nincs más lehetőség.
Firefox: úgy, mint a Chrome. Megnyit egy csomó új szálat és elfelejti bezárni őket. 2-3 óra használat után 1,5 giga RAM-ot használ, 5-6 szál fut, miközben akkor csak egy ablakban, egy fülön böngészek. Chrome ugyanez pepitában - most épp csak a PH fórum van nyitva egy fülön, és mégis 12 chrome.exe fut.
Nem okolom a memória mennyiségét (bár nem teljesen fogom az adást, hogy ez a kifejezés mit is akar jelenteni), de a realitás az, hogy a szükséges RAM meghatározásakor figyelembe kell venni, hogy igen, sok alkalmazás rosszul optimalizált és feleslegesen sok erőforrást igényel.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#413) BerserkGuts válasza Piszmaty76 (#401) üzenetére


BerserkGuts
őstag

funboy :B egyértelmű bizonyíték :DD

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#414) BerserkGuts válasza nubreed (#411) üzenetére


BerserkGuts
őstag

számomra vicces :DDD

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#415) Atocha


Atocha
senior tag

"A hatékonyságot a vállalat az Intel aktuális asztali fejlesztésének számító Comet Lake lapkájához is hozzámérte, ennél a fejlesztésnél az új generációs Ryzen 2,8-szer jobb teljesítmény/fogyasztás aránnyal rendelkezik. Persze ezt egyáltalán nem nehéz elérni két teljes generációnyi gyártástechnológiai előnyből, amivel az AMD éppen gazdálkodik."

Hmmm....
Amikor forditott volt a helyzet nem olvastam ilyen cikket hogy:

A hatékonyságot a vállalat az AMD aktuális asztali fejlesztésének számító XY lapkájához is hozzámérte, ennél a fejlesztésnél az új generációs INTEL 2,8-szer jobb teljesítmény/fogyasztás aránnyal rendelkezik. Persze ezt egyáltalán nem nehéz elérni két teljes generációnyi gyártástechnológiai előnyből, amivel az INTEL éppen gazdálkodik.

:W :)) :DD :R

csak azt olvastam burkoltan hogy az amd sz@r és azitelazisten...

[ Szerkesztve ]

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#416) BerserkGuts válasza sakal83 (#365) üzenetére


BerserkGuts
őstag

:DD "És végre a közép kategóriás CPU 115. 000Ft lett..." :DDD

Igen de jó nekünk hurrá :C

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#417) Piszmaty76 válasza BerserkGuts (#413) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Ha te modod és úgy van, akkor valószínű... :)

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#418) K0vasz válasza yagami01 (#359) üzenetére


K0vasz
aktív tag

nekem ez azt jelenti, hogy jövőre jön egy újabb "félgeneráció" (zen3+), aztán mostantól számítva másfél év múlva a teljes platformváltás

azért az nincs olyan messze, hogy most emiatt kb másfél évre befektessen az ember egy viszonylag drága prociba ÉS új alaplapba (nyilván a DDR5-ös platform meg még drágább lesz, de az remélhetőleg egy jó ideig megint elég lesz, nem kell lapot meg memóriákat cserélgetni)

(#419) Mumee


Mumee
őstag

Az áremelés alapjában véve borítékolható volt.
Azonban a 6magos 5600X-re a +$50 sok, hiába jön alá majd a sima 5600.
5600X $279 még oké lett volna, alá pedig $229 sima 5600.

Viszont simán lehet, hogy konzol+CPU+VGA necces mindenütt egyszerre elég chipet kreálni, így az emelt árral kicsit letörik a kezdeti igényeket, majd amikor 2021 Q1 jön az Intel Rocket Lake, akkor visszavágják valamennyivel az árat majd válaszként mondjuk, meg addigra a kihozatal és igény is rendeződni fog.

(#420) phoenix64


phoenix64
őstag

Azért durva h egy Ryzen 5-ért elkérnek ennyit. Itthon lesz vagy 120k a nyitó ára, ami nevetséges. Lehet Ryzen 1. genről intelre váltok majd, mert nyilván jó árazással próbálnak majd versenyben maradni.

(#421) SyMbioTe válasza sakal83 (#365) üzenetére

és (#416) BerserkGuts
Azt vágjátok, hogyha az AMD nem csinálna versenyképes processzorokat, akkor továbbra is kvázi monopóliuma lenne az Intelnek, ahogyan a 3-4-5-6-7. generációknál? Lehet még mindig 4 mag 8 szálnál tartanánk, ki tudja.
Értem én, hogy megy a "funboykodás" (mert hogy ez is az, amúgy fanboy) de azért kicsit nézzetek ki a kék függöny mögül. 10xxx generációval sikerült 6 / 12-t csinálni, amit a Ryzen 4 éve összehozott ugyanezen az áron.
Azt meg észre se vegyétek, hogy az AM4 mióta van velünk, és hogy nem kell új alaplap jó eséllyel ezekhez sem.

Szóval lehet itt szidni az AMD-t (szvsz nincs nagyon miért), de el kell ismerni, hogy a Ryzen-el jól pofonvágta az Intelt, és végre van verseny, fejlesztés, stb....

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#422) Chaser válasza phoenix64 (#420) üzenetére


Chaser
titán

akinek drága ott a zen2, nem kötelező ezt venni, nyitóár, mindenben jobb mint az intel, ha neked lenne ilyened nyilván apróért adnád, jah nem, na, ők sem, apróért ott van a 2xxx széria, köztesnek meg 3xxx
inteles árcsökkentés tudtommal már megvolt
csak ha beleveszed, h azonos árért intelnél sokkal hitványabb lapot kapsz, k cpu-kat kivéve t@kony van a mag és ihs közt, ha tuningolni akarsz k cpu+ z lap, ki tudja még milyen disznóságok derülnek ki sebezhetőség terén, még olcsóbban sem túl fényes ezeket nézve a történet
én sem adok érte ennyit, majd ha finomodik, addig bőven jó lesz egy 35e ft-os zen 3100

SyMbioTe
ezeket hiába magyarázod, vannak csőlátók, és pk nyilván szeretetszolgálatnál dolgoznak ingyé' ( :
párszor mondtam, de most is:
ha nem jött volna a zen pár éve, még mindig lehetne venni a 4c/8t kórájheteket' százezeré', na az qrva jó lenne
az a csodás kórájhét' azóta ledegradálódott i3-má, és leesett 35e ft-ra, 100e ft-ért pedig lehet kapni 8c/16t 3700x-et, ami játékot kivéve szintén kb mindenben jobb intelnél, és játékban sem ég és föld különbséggel marad el, ahol valami érdemi előnyt mutat játéknál intel az csak k cpu drágán, z lap kuva' drágán, 30e-s hűtő, meg 50% + fogyasztással jön elő, na akkor már gyorsabb v 10-20%-kal zen2-nél....pfffffffff

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#423) poci76 válasza phoenix64 (#420) üzenetére


poci76
aktív tag

Nem muszáj a legújabb generációt megvenni. Az előző generáció is nagyon jó, ráadásul jóárasítva is lesz.

(#424) phoenix64 válasza SyMbioTe (#421) üzenetére


phoenix64
őstag

Sokra megyünk a versenyképes processzorokkal, ha még a középkategóriát is 100k fölé árazza az AMD. :DDD :DDD Kellene, hogy az intel is 10nm alá menjen és megszorongassa az AMD-t, mert így mi értelme, ha most fordul a kocka és az AMD-nek lesz ár monopóliuma?? Ha most váltanék ryzen 1-ről, akkor ez az új generáció nem is lenne alternatíva, olyan pofátlanul túl lett árazva az R5...

poci76: azért az r5 3600 sem indult vmi jó áron, és most sem best buy 67 ezerért. ( Ha most váltanék, akkor inkább i5-10400f-re 55k-ért, pedig nem volt intelem C2D óta.

[ Szerkesztve ]

(#425) Fücsök007 válasza phoenix64 (#424) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nagyjából 1 év múlva lesz érdemes Zen 3 alapú procit vagy APU-t venni, addigra lesz konkurencia, addig egy 3600-as proci B550-os lappal bőven elég. ;)

(#426) Gyuri27 válasza phoenix64 (#420) üzenetére


Gyuri27
félisten

Vagy raksz a lapodba egy 3600-t vagy 3700-t oszt jól örülsz.

Fücsök: ezt a diszkógömbe láttad? Várjuk màr meg a többi procit.

A 27% àfàról meg az euró àrfolyamról mèg mindig nem az amd tehet.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#427) BerserkGuts válasza Fücsök007 (#425) üzenetére


BerserkGuts
őstag

:DDD ezt ne mond el nekik xD
hadd adják el olcsón ;]

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#428) Fred23 válasza phoenix64 (#424) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ha belépő gamer konfigot építenék, valszeg egy 10400-at választanék a Ryzen 3600 helyett Intel alapon. 10k-val olcsóbb, és kapok IGP-t is. (+3k-t talán mindenkinek megér ez, akinek mégse, annak tényleg marad a 10400f).
Középkategória fölött viszont kizárólag AMD-t ajánlanék. Fordult a kocka.

(#429) Chaser válasza Fücsök007 (#425) üzenetére


Chaser
titán

aki kihasználja annak most is érdemes, aki nem, annak 50k-ért is felesleges ( : ha nagyon jáccanék' biztos megvenném hamar, ahogy a beta teszterek végeztek :d
egy év múlva már elvileg jön az új gen, sztem majd tavasszal/utána finomodik az 5xxx ára

szerk:
Fred23
én is gondolkoztam rajta, de:
amit fentebb is mondtam:
oké, spóroltál cpu-n, na a lapon majd nem fogsz, ha van 25e ft-od lapra, sokkal hitványabbat kapsz intelből, ha 40-ed van, akkor 40-ért kapsz hitványabbat
t@kony az ihs és mag közt, épp elegen panaszkodnak hogy szárad szét pár év alatt
onnan upgrade? hát apróért biztos nem mint amd-nél, de nyilván ha lehet is s1200-nek itt a vége ha jól tudom, és nem marad más
ha megint kiderül valami disznóság akkor ijb
+ egy ilyen mocsok bandát támogatni, aki 99% h tudatosan tojt a biztonsági dolgokra, h anno be tudják jelentősen előzni az amd-t, hát részemről kösz nem, akkor sem ha sokkal kényelmesebb lenne egy igp-s cpu
most egy b550 lapba, amiből értelmes belépőt 25-6-ért kapsz, mehet 3xxx, 5xxx, talán majd a következő gen is, legolcsóbb 3xxx pedig 35e ft a 3100 személyében
de nyilván mindenki maga tudja

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#431) Ragnar_ válasza SyMbioTe (#421) üzenetére


Ragnar_
addikt

"Azt vágjátok, hogyha az AMD nem csinálna versenyképes processzorokat, akkor továbbra is kvázi monopóliuma lenne az Intelnek, ahogyan a 3-4-5-6-7. generációknál? Lehet még mindig 4 mag 8 szálnál tartanánk, ki tudja."

Szerintem a 6/12 i7 menne 500 dollár körül manapság, ha nincs a Ryzen.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#432) SyMbioTe válasza phoenix64 (#424) üzenetére

Ja, most kicsit felszaladt a 3600 ára, 1-2 hónapja még 55-60k között meg lehetett fogni. Jelen pillanatban a 10400 jobb választás.

Talán majd később lesz sima 5600 is, az majd lejjebb nyomja kicsit az árat, remélem.
AMD oldalon a 2600 ami most szerintem jó vétel még, ~45k körül megkapni.

(#422) Chaser
Jahátja, de próbálkozni lehet. :D
Sose értettem miért jó egyik meg másik gyártóhoz ragaszkodni foggal körömmel ezen a téren, csak azért mert régen 'jóvót.

(#431) Ragnar_
Kb. :K

(#427) BerserkGuts
Nem unod?

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#433) Dragon3000 válasza Chaser (#429) üzenetére


Dragon3000
veterán

A 9. gen óta forrasztva vannak újra az intelek is, így már csak az amd apuknál van takony.

(#435) BerserkGuts válasza Ragnar_ (#431) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Ó jaj a ryzen nincsen levegő sincsen Ó az áldott légy rízen ugyan úgy 500$ lesz mint a 10900K

Ezeket az elméleteket hagyjuk már inkább azon gondolkozzál el magosbetegségben hogy lehet az hogy a 4mag még mindig ugyan olyan jó játékokhoz is és igen a többség erre használja játékra ezért is áraztak lejjebb idáig

7700K 350$ volt és még mindig játszható csak 4maggal magosok ne csipkelődjenek ezzel :C

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#437) bozont válasza BerserkGuts (#435) üzenetére


bozont
veterán

Csak az a nem mindegy hogy manapság a 4c/8t a belépő játékra. :D Én 4690k-ról (@4,5GHz) váltottam ami már egyre több játékban volt limites a 4/4 mag miatt 1440p-ben is.
Érdekesség: ytvideo

(#438) SyMbioTe válasza BerserkGuts (#435) üzenetére

Lessük meg azt a 4 magot mondjuk egy BF 64fő CQ alatt. ;]
Jelentős a különbség, tapasztaltam. Nyilván van ahol elég a 4 mag, de messze nem mindenhol.

"a 4mag még mindig ugyan olyan jó játékokhoz is"
Trabanttal is el lehet jutni A-ból B-be, mégse azzal járunk ma.
Miért vagy ennyire a fejlődés ellen, megkérdezhetem?

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#440) Gyuri27 válasza #32839680 (#439) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azt is úgy hogy a kazalnyi sebezhetöséget elhallgaták, nem javitottâk. Mert az lassitotta volna a procit. Aztán mikor kibukott a vezér egyböl eladta a részvényeit. No de nem baj. Most ennek a +50 dodónak lehet örülni intel oldalon. Másnak úgy se. De ez is átmeneti. Mert a számokat nézve egy leendö 4/8 le fog nyomni egy kék 6/12-öt. Az olcsóbb 5xxx 6/12-k meg pláne.

Amd - Radeon - Ryzen

(#441) Chaser válasza Dragon3000 (#433) üzenetére


Chaser
titán

Inteles topikban ennek ellenkezojet mondtak ( : csak a k forrasztott, a tobbi t@knyolt
Vagy ott tevednek, vagy te ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#442) lemusz válasza SyMbioTe (#438) üzenetére


lemusz
addikt

Én adom a 4 mag imádatot, mert esélyes hogy bő 3 évnyi 6 magoskodás után szükségből vissza kell lépjek 4/8-ra. :DDD 2017 végén váltottam i5 3550-ről i5 8400-ra, azóta azt kicseréltem minimálosban egy i5-9500-ra, nagyon vártam most ezt a bejelentést, gondoltam majd a megszokott 50-60 erzes kategóriában veszek egy új 6/12-t, ez viszont nem látszik megvalósíthatónak szerintem sima 5600-al sem lesz az, most így megmaradt a kivárás, mert intelről legszívesebben elváltanék, lévén cséhez - amivel kb 90%ban játszok - az adja már jobban, de jelen állás szerint nem éri meg semmi AMD oldalon ezen az alsóközép kategóriában. Hiába mondják sokan a 2600-asat, az még igencsak le volt maradva az egyszálasban, 3600 ára fel van pumpálódva,, kiegyeznék én egy 3300X-ben is, de az meg nem kapható, egyedül a 3500X tűnik most megérősnek, illetve intel oldalon a 10400F, de egyik se lenne annyival jobb a 9500-nál hogy megérje nekem a félkonfigcsere. Várok hátha valamelyik fél bejelent egy árcsökkentést, jön a black friday - bár az tudjuk idehaza kb semmit nem jelent - aztán ennyi, 2020 el is ment csere nélkül, pedig ingerencia az lett volna rá. 2021-ben egy nem elszállt árazású ryzen 5000 4/8-as proci tökéletes lenne a számomra only-gaming 90%ban csgós gépbe valami fasza 3600-as ramokkal, de van egy olyan érzésem akkor meg valami más fog beleköpni a levesbe, pl. megdrágulnak a memóriák, tovább romlik a forint, kitör a 3. világháború stb. :DDD

(#443) Robitrix válasza tibaimp (#24) üzenetére


Robitrix
senior tag

nem maradt ki a 4000-es számozás idén év elején jöttek ki a ZEN 2 MAGOS MOBIL PROCIK. aZOK KAPTÁK A 4000-ES SZÁMOZÁST.

(#444) , válasza lemusz (#442) üzenetére


,
addikt

A 3300X az a processzor, ami elvileg létezik, de a gyakorlatban mégsem kapható. Én a megjelenése óta vadászok rá, de eddig még nem jártam sikerrel. Legalábbis azokban az időkben, amikor még normál áron ment, nem tudtam egyetlen darabot sem szerezni belőle.

Egyébként ha árukeresőn rákeresel, akkor jelenleg 1 helyről beszerezhető, csak az ára van kicsit elmászva (mint mindennek).

(#445) Chaser válasza lemusz (#442) üzenetére


Chaser
titán

az a felpumpálódás 8-10e ft, nyilván a magar nagykerek/kiskerek kapzsiságának felára, usd-huf nem indokolja, pcx nagyon nyomta h mennyire viszik, meKlett' az eredménye ( : egyébként még így is korrekt
2600-ot én se vennék, csak nagyon olcsón, nem is az egyszálas teljesítménye a gond, nagyon lassú még a kommunikácó a ccx-ek közt, ezért vérzik el játékban, ipc-ben kb 12% előnye van a 3xxx-nek, és az smt is sokkal hatékonyabb
3300x az nagyon nem érné meg 50e körül - itthon annyi volt míg volt -, viszont a 3100 35-ért korrekt, olyan hatalmas lemaradása nincs a 2 ccx miatt
50-60-ért a 3600-ot sem vehetted meg jó ideig, talán 80-85 körül nyitott anno tavaly nyáron, elég sok idő volt míg lement az ára 60 környékére
és ahogy mondod, ha az ember mindig tököl valaminek úgyis felmegy az ára, én a tavaly ősz végén összerakott géphez tavasszal vettem meg a ramokat, most egy pillanatig nem gondolkoznék h vegyek-e ramot polcra esetleges későbbi géphez, padlón van az ára, utóbbi pár hétben már inkább el is indult felfelé

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#446) , válasza Robitrix (#443) üzenetére


,
addikt

Az asztali gépekbe szánt processzorok meg a nyáron jelentek meg.

(#447) BerserkGuts válasza SyMbioTe (#438) üzenetére


BerserkGuts
őstag

:C RDR2 nem trabant

Jaj jujuj találtál volna 1 játékot a 100ból de nem jött össze :B :N

A bf5 aztán semmi más ez már 3éve unalmas volt és akkor is már kiderült csak a gyenge felfogásúak keverik a 7.gent a 2.gennel aki még azt hiszi az i5 2500k OC 5GHz a király

350$-os cpu-ról volt szó nem 6 évvel ezelőttiről beszélünk mostani árazások ugyanazok ha játékteljesítményt nézed amennyivel olcsóbb volt akkor az amd annyival gyengébben is muzsikált :DD semi nincs ingyen

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#448) Robitrix válasza worxland (#406) üzenetére


Robitrix
senior tag

igen ezt a böngészők több szálasítását igencsak elbaszták. Tényleg röhejes, hogy elindítasz egy firefoxot böngészel vele 1,5 órát és egyszer csak azt veszed észre, hogy miközben egyetlen oldal van nyitva a böngészőben a firefox mér 2-2,5 GB RAM-ot használ. és simán látsz a taskkezelőben vagy 12-15 futó firefox szálat. Na és persze alaposan lelassul a böngészés. erre becsukod az egészet. újra elindítod a böngészőt és az utoljára használt oldalt és láss csodát már beéri mondjuk 450-500 MB rammal és 2-3 programszállal. nyilván szar az erőforrás kezelés és a nem használt szálak lezárása. Elbaszták.... a Chrome ugyan ez. Pedig elvileg azért többszálasították a böngészőket, hogy kihasználják a procimagokat és szálakat. és gyorsítsanak rajta. Nem igazán jött össze.....

(#450) Chaser válasza Robitrix (#443) üzenetére


Chaser
titán

előtte meg ugyanúgy kaptak 3xxx számozást mint az asztali verziók ( : szóval de, kimaradt asztali fronton a 4xxx, mert arról beszélünk
de igazából nem is baj, ez a teljesítmény ugrás felért volna intelnél legalább két gennel :d de inkább 3-mal

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.