Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) kolopele válasza koko52 (#800) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igazad van, de ha azt mondod, hogy a 10400 meg az 5600X egy sávban vannak egymással, akkor az árérzékeny embereknél az Intel lesz a győztes, mivel szinte azonos teljesítmény mellett nem sokan fognak dupla árat kifizetni egy prociért, főleg, hogy ez itt nem a csúcs kategória.

(#802) kolopele válasza Mumee (#799) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez az látod, én egy éve megvettem a 9900k - t, 4k esetében már fejlesztenem sem kell tovább rajta. Egyszeri befektetés volt (kivéve, ha egyszer majd kidöglik alóla a lap) :D

(#803) Saccco válasza kolopele (#801) üzenetére


Saccco
nagyúr

10400 és 5600X nincs azonos teljesítmény szinten.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#804) Mumee válasza kolopele (#802) üzenetére


Mumee
őstag

Viszont a RAM "OC" (vagy gyári gyorsabb) Intel és AMD oldalon is hoz +fps-t CPU-tól függetlenül
Viszont B lapba nem megy a RAM OC, mert 2666mhz-en megáll.

Miközben 16GB 2666mhz vs 3600mhz között van 3-4e Ft különbség, OC esetén olcsóbban 3000/3200mhz, ami megy 4000+ mhz-et is.

10400 ellen ott lesz majd a $220 sima 5600. Ami persze kezdetben lesz vagy 80e, de nem is lesz 10%-al a 3600 mögött.

Lényeg a lényeg, 10400+B alaplap-al sokkal problémásabb fejleszteni hisz bárminemű fejlesztés a VGA-ra korlátozódik, illetve esetleg majd a Rocket Lake 11400-ra hasonló korlátozások mellett, ami ki tudja mit jelent ott majd.

[ Szerkesztve ]

(#805) kolopele válasza Saccco (#803) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mutatnál egy tesztet erről? De ha még igazad is lesz, 100k környékén akkor sem lesz értelme megvenni, hiszen 120k körül (de olykor még kevesebbért is) ott a sima 9900.
Mumee: Sosem érdekelt a tuning. Mindig azt vettem, ami gyári beállítások mellett hozta azt, ami elvártam. A fejlesztésről meg már írtam fentebb neked, a 4k miatt nincs hova úgysem.
koko52: Ram esetében is? Ott pont te írtad, hogy aki még sosem csinálta, az ne is tegye :)

[ Szerkesztve ]

(#806) koko52 válasza kolopele (#801) üzenetére


koko52
veterán

10600k és 5600 (x) lesz egy sávban. Miközben 5600 220 dollár lesz, az pedig 90k alatt van ahol most a 10600k tanyázik. És oda még kell Z-s lap is.

A tuning ma már annyira durva, hogy megnyomom a BIOS-ban a Game gombot. :K

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#807) muxi-muxi válasza b. (#797) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Tanusíthatom. A casekinges rendelésem egy hete "beszerzés alatt" áll. Gondolom nem szöknek el a pénzemmel, és van VGA-m ia játszani, de én is azt mondom, "hiszem, ha bencselem" 😆

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#808) Mumee válasza kolopele (#805) üzenetére


Mumee
őstag

RAM OC esetén mellé írtam, hogy vehetsz alapból 16GB 3600mhz-et is 22e-ért.
Nem feltétlen OC. CPU esetén is egy PBO-ról vagy "Game mode" beszélünk, érteni se kell hozzá.

10400 esetén esélyed sincs egyikre se. Összerakod és csak VGA upgrade lehet benne.

Gyengébb VGA (2060) mellé meg inkább AMD 3100 és van +20e-em jobb VGA-ra, tehát belefér egy 5700XT = 2070S és többet nyertem, mint a 10400-al vagy a 3600-al akár.

[ Szerkesztve ]

(#809) kolopele válasza Mumee (#808) üzenetére


kolopele
nagyúr

Valamiért nem érted meg amiket leírok, pedig már te is leírtad, némi képzavar van valakinél: 4k esetében nem szükséges a proci tuning, nem kell azon filózni, hogy melyikre cseréljen az ember, ahogy ez látható volt már egy 3600 esetében is, de nagy valószínűséggel ezen a felbontáson a 10400 is ellenne ugyanúgy, de akkor már legyen valóban Z - s lapban. Habár a tudat miatt is nem lennék nyugodt már egy 9900k alatt akkor sem, ha kisebb proci is elég oda.
carl18: Mindenki azt vesz amit akar, ami neki elég. Pont te írtad, szóval minek akkor ezen vitázni? ;) Majd térjünk vissza rá akkor, amikor kint lesznek a játék tesztek. Z - s deszka nem is kell a 10400 alá, pont ezt mondom már én is tegnap este óta, nagyon sok ember nem vágyik többre, mint a FHD 60-75 fps, és ahhoz nem is kell még hosszú évekig szerintem ennél erősebb összeállítás. Proci, lap, ram=95000k

[ Szerkesztve ]

(#810) carl18 válasza kolopele (#801) üzenetére


carl18
addikt

A 10400-t miért az 5600X ellen méred? Inkább a 10600K ellenfele lesz. Azzal van egy ársávban, ahhoz kellene méricskélni.
Az a baj hogy aki legjobb ár-értékbe akar processzort venni és inkább venne Ryzen 3600-at mint sem i5-10400-at.
(#809) kolopele
De az a baj akik gépet épitenek nem igy gondolkoznak, nem fognak annyiért alaplapot venni mint processzort. Más felől Z deszka fölösleges a 10400 mellé mert tunning úgy se lesz.
Akkor érné meg ha a processzorba lapangana még egy kis órajel.
B450-B550 meg képes tunningra, na meg a ramokat is képes nagyobb órajelen vinni. :)

Ez nem Vita, te flamelsz folyton az intel mellet. Nem csak én láttom nem birod abbahagyni :D Ez még mindig az AMD topikja, nem az intelé.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#811) devast válasza koko52 (#806) üzenetére


devast
addikt

Lécci mutass egy hivatalos infót arról, hogy lesz 5600, és $220 lesz. Jahogy nem tudsz, csak előhúztad a hátsódból, twitteren valaki random embertől... Ameddig nincs hivatalos bejelentés, addig az van ami, és annyiért amennyi. Az meg jelenleg nem tűnik valami jó ár/érték aránynak a 6 és 8 magos verzióknál. Én értem miért árazták így, és az is valószínű, hogy lesznek majd olcsóbb sku-k fél-1 év múlva, de ez a jelenlegi helyzeten egyáltalán nem változtat.

(#812) kolopele válasza carl18 (#810) üzenetére


kolopele
nagyúr

Lassan abbahagyom, mert úgysincs értelme. Várjuk meg a hivatalos teszteket, és csak utána lesz értelme visszatérni rá. Találgatások mennek itt ezerrel, aminek tényleg nincs sok értelme.

(#813) andor80 válasza kolopele (#812) üzenetére


andor80
senior tag

Bárcsak így lenne de képtelen vagy rá. :R

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#814) Bossp válasza andor80 (#813) üzenetére


Bossp
addikt

Megy a cica harc :D:D:D:D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#815) Mumee válasza kolopele (#809) üzenetére


Mumee
őstag

Főleg a RAM órajel ami sokat dob minfps en és a lehetőség OCra, ami 1klikk akár.
A RAM órajel 3080 mellett is számít, a CPU nem igazán.

Viszont mindenképp tágabbak a lehetőségek minden téren.

Viszont újra van 1600AF szóval így meg végképp. [link]

[ Szerkesztve ]

(#816) Mumee


Mumee
őstag

A thumbnail, ami mindent elárul. :D


(#817) spect80


spect80
senior tag

a probléma már ott elkezdődik ha valaki egy használati cikkhez érzelmeket társít. Onnantól meg már mindegy, hogy miről szól a vita, mert az nem racinonális érvek mentén, hanem érzelmi alapon zajlik. ezt a fórumot már be is lehetne zárni :)

(#818) carl18 válasza kolopele (#812) üzenetére


carl18
addikt

Utána sincs értelme vissza térni rá, mert aki jó hardvert akar akkor is AMD-t fog venni. Jelenleg ők gyártanak jobb processzort, és ezen kár vitatkozni. Persze az intel kicsit magasabb órajelre boostol, de már IPC-ben is nyer a Ryzen.

(#817) spect80
Hát ez volna a helyes eljárás, nem pártatlanul kizárolag egy oldalon maradni. Főként ezért is végtelen kör ez, mert aki maradi és leragad az intel mellet. Mert hát 10 éve kazán volt a FX mondjuk ki, most hogy van kazán intel az már nem igaz stb. :D
Igen az emberek egy terméket vesz egy adott márkától, aztán elöbb utobb úgy is cserélni kell mert elavul.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#819) ShiTmano válasza spect80 (#817) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Még neee! Érjük el legalább az 1.000 hsz-t. ;] Computerbase-n ugyanez a hír 1.897 hsz-nál jár. :D [link]

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#820) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

Egész jól besaccoltam! :C

"optimistán ilyen ~450 körül várom itt" 2020-10-09

[5800X - 449€] 20 euróval több mint a 3800X megjelenéskor , szemét amd :DDD

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#821) HavocS válasza fisi (#749) üzenetére


HavocS
senior tag

Net/film/játékra (ha játék alatt 60 FPS-t értünk) még egy 1700x-et se feltétlenül érdemes leváltani 5900X-re.
Netezni/filmezni egy i5 2400-zal is gyönyörűen lehet, játék attól függ mit játszol. 3700X-szel még egy szálon se nagyon lesz már bottlenecked.

(#822) devast válasza Pro!Petya (#820) üzenetére


devast
addikt

Tök mindegy mennyibe került a 3800x, ugyanis a kutya nem vette, mivel megjelenéstől fogva létezett a 3700x és a 3600 is. Ezt veszik az emberek, ehhez kell viszonyítani: [link]

(#823) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Csak egy gondolat az AMD megbízhatóságára/megbízhatatlanságára reflektálva. Voltak szervizes/boltos tapasztalatok különböző fórumokon. Igen, valóban több Ryzent vittek vissza mint Intelt.
De nem azért mert a processzorokkal volt baj, hanem gyakorlatilag mind user error volt. Gyárilag hibás processzor gyakorlatilag nincs. Letesztelik úgy adják el. TSMC meg legalább olyan jó minőséget gyárt mint az Intel.
Hibák általában használattól/tudatlanságból jönnek elő.

1. Első generációs Ryzenek eleinte érzékenyek voltak a memória időzítésére. Páratlant nem szerették. Tömegével vették az emberek a CL 15-ös Corsair 3000-es ramokat, mikor már a csapból is az folyt, hogy Ryzen nem szereti. Vitték vissza a népek alaplappal együtt, hogy cseréljék Intelre mert szar az AMD. Előtte Coreja volt és az működött. Holott csak át kellett írni a BIOSban a CL 15-öt CL 16-ra vagy a kompatibilitási listában szereplő ramot kellett volna megvenni. Későbbi AGESAkkal sokat javult ez a hiányosság. Zen+-al meg gyakorlatilag megszűnt.

2. Elgörbítették a proci lábait. Rosszul próbálták a helyére tenni, vagy kivételkor rátapadt a hűtő aljára és elforgatás nélkül húzták ki a helyéről.

3. A Zen 2-nél előfordult, hogy nem érte el a max. boost frekvenciát. Gyengébb hűtő miatt vagy más okból a gyári pl. 4,5 GHz helyett csak 4,4-ig ment fel. Ezt is orvosolták egy újabb AGESAval.

Kb. ezek miatt vitték vissza a Ryzeneket. Lehetett még esetleg agyontuningolás, túlfeszelés?! Volt pl. olyan Giga lap ami alapból túl nagy feszt adott a CPU-nak. De ezek sem a processzor hibái.

Vagy azért nem működött valamelyik proci mert nem frissítették a BIOSt. Persze Intelnél sosem kellett mert általában 1 generációt szolgált ki egy lap. Következőhöz új lapot is kellett venni.

Elvétve-egyszer-egyszer persze előfordulhat, hogy a boltból hibásan kapja az user a processzort, de az nagyon-nagyon ritka.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#824) Bossp válasza ShiTmano (#823) üzenetére


Bossp
addikt

És mivel az elozo posztban lathato hogy joval tobb fogyitt mint intelbol igy user error is sokkal tobb lehet.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#825) kolopele válasza ShiTmano (#823) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igen, ami AMD hiba, az minden user error volt. A legkönnyebb magyarázat, pont ez ment videokártyák terén is a driver mizéria kapcsán. Amikor az Intel melegszik jobban mint kellene, akkor viszont az Intel a rossz, még véletlen sem a user tett rá 10 ezer forint alatti kirakat hűtőt. Az ember legyen tisztában azzal, mit vásárol, és úgy válassza meg hozzá a többi komponenset is, ennyi és nem több. Egyébként meg nem a procikkal voltak bajok Ryzen terén, hanem az alaplapok mentek vissza gariba szép számmal.

[ Szerkesztve ]

(#826) ShiTmano válasza kolopele (#825) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Processzorokról volt szó. Videokártyát egy szóval sem említettem. :U Az Intel proci sem hibás attól, hogy melegszik. Működik csak forrón. Ne vedd személyes sértésnek, ha védem egy kicsit az AMD-t. Intelt nem támadtam. Amúgy a videokártya teljesen más tészta. Annak a drivere lassan bonyolultabb mint egy oprendszer. Hibátlanra nem lehet megcsinálni. Ha megnézed az Nvidia drivereket, ott is mindig van hibajavítás. Újabb felépítés, ficsőrök, újabb játékok, újabb videokodek formátumok támogatása...

Igen, az alaplapokkal valóban több gond volt. BIOSok is eleinte bugosak voltak.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#828) ShiTmano válasza kolopele (#825) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

"Az ember legyen tisztában azzal, mit vásárol, és úgy válassza meg hozzá a többi komponenset is, ennyi és nem több."

Neked elég minőségi komponenseid vannak, szóval valszeg nem lesz gondod egy ideig. :R Mondjuk ha 4K+144Hz+RT az igényed akkor azért vga-ra költhetsz még rendesen. Nem tudom, hogy a 3090 tudja-e ezeket egyszerre?! :)

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#829) Pro!Petya válasza devast (#822) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Attól még hogy nem sláger termék volt attól még létezett , és vették.
Számozás/besorolás alapján meg a 3800X kerül leváltásra mindegy mi fogyott jobban a palettáról.
3900X/5900X közt is ugyanennyi a difi mint a 3800X/5800X -nél vagy 3600X/5600X között :U
Majd ha lesz "5700X" vagy sima "5600" akkor majd lehet viszonyítani a sales grafikonokhoz.

Amúgy meg mikor anno a konkurencia legolcsóbban ~300-340 Euróért adta a hűtőnélküli 6 magosát 12 szállal és arra kijött az R5 3600 199-ért, hűtővel az inkább volt beetetés mint valós hosszútávú üzleti terv.
Várható volt hogy ez változni fog. :U
Egyik cég sem szeretetszolgálat..
Meg különben is egy új termék ,jobb teljesítménnyel - kevesebb fogyasztással a Covid19 alatt szerintem reális amit kérnek érte.
Aki meg 5600X-et 199 dodoért várta , hát nem is tudom talán ébredjen fel.

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#831) Pro!Petya válasza #32839680 (#830) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Erről van szó! :K

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#832) kolopele válasza ShiTmano (#828) üzenetére


kolopele
nagyúr

Már költöttem, kemény 750k - t a 3090 - re, csak vissza kellett küldenem mert baj volt vele, jelen pillanatban meg nem lehet kapni, mivel nVidia kicsit elkúrta a nagy kapkodásban a nyitókészletet akár a kétezres szériánál. Állítólag jövő év előtt már nem is áll helyre normálisan. iPon ugyan felajánlott egyet csereként, több nincs is nekik "dugiban", csak az már 900k lenne, viszont ennyire hülye már én sem vagyok. Megvárom hogy helyre álljanak a dolgok, jó még ez a 2080 Ti játszani, legalábbis 60HZ - en, a másik monitor meg várakozik immáron a polcon bevetésre készen :)

(#833) ShiTmano válasza kolopele (#832) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Alig szállít Nvidia. Külföldön sem jobb a helyzet. [CB] Egy bolt megrendelt 4.000 darab kártyát, kapott 53(!!!) darabot. Szerinted Magyarban mikor lesz normális mennyiség?! (Csak költői kérdés volt)

Pl. Asusnál ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#834) kolopele válasza ShiTmano (#833) üzenetére


kolopele
nagyúr

Várunk, mást nem tehetünk.
morgyi: 4K144HZ esetében a vram is fontos sajnos. AMD - t nem igazán akarok, a monitor is eleve g-synces.

[ Szerkesztve ]

(#836) devast válasza Pro!Petya (#831) üzenetére


devast
addikt

Arról van szó, hogy a jelenlegi felhozatalnak a jelenlegi áron, az ismert teljesítmény függvényében nincs jó ár/érték aránya. Nem kell ezt jobban csűrni csavarni....

(#838) ShiTmano válasza ShiTmano (#833) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Persze Jensen azt mondta, hogy gyártanak eleget csak túl nagy a kereslet... Aham. Szállítanak ilyen 25-50 darabokat. Kb mint egy garázscég. :U

Magyarba meg januárig eljut majd 15db összesen.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#839) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

2021-ben meg jönnek a Superek, TSMC 7 nanon. [TPU]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#840) devast válasza #32839680 (#837) üzenetére


devast
addikt

Szintetikusban lehet, de játékban biztos rosszabb lesz. Én nem cb20-at szoktam tolni :) Szerintem még intelnél is (10600k/10700k).

(#842) devast válasza #32839680 (#841) üzenetére


devast
addikt

Nem sírok, csak szimplán szar az ár/érték aránya. Akármilyen jó is. Mint régebben intelnél. Ha a tesztek alapján a 2ccd-s nem lesz gyengébb az 1ccd-snél akkor 5900x-et veszek azt kész. Egyébként a 8 magos érdekelne, de nem olyan nevetséges áron, és nem fél év múlva.

(#844) Gyuri27 válasza #32839680 (#843) üzenetére


Gyuri27
félisten

Én meg azt hittem teljesitményre veszünk procit nem magra (lásd 2700 vs 3600).

Amd - Radeon - Ryzen

(#845) kolopele válasza Gyuri27 (#844) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nyilván mindkettőre. A 2700 mondjuk elég gáz volt játékokra, magok ide vagy oda, de ez már változott azért a 3600, 3700X esetében, Intelnél meg már régebb óta.

(#847) Gyuri27 válasza #32839680 (#846) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ahogy én nézem a konzol, a gamék a ccx=ccd miatt a gémeréknél a 8 mag lesz a best.
Azt hogy mi lesz a sweet meg akkor tudjuk meg ha kint lesz minden és beállt az ára.
Ezért ez a 150 dodós ugrás a +2 magért.
Utána már a több mag csak nagyon kevés embernek fog kelleni (meg a magasabb ár miatt) nyilván nem nép proci lesz az 5900-5950. Ezeket profim félprofi melóra, streamre fogják venni a legtöbben. Persze lesz aki miért ne alapon (van rá lé) veszi meg.

Amd - Radeon - Ryzen

(#849) Gyuri27 válasza #32839680 (#848) üzenetére


Gyuri27
félisten

Persze nyilván És meg se voltak jók a portok. Talán most. Talán most közelebb áll az asztali a konzol meg craft is van.

Amd - Radeon - Ryzen

(#850) koko52 válasza kolopele (#825) üzenetére


koko52
veterán

Kb 50 szar az 5xxx kártyát gyógyítottam meg driverrel. Igen 99% user error, ha tetszik ha nem. De volt olyan is hogy kevés volt a 8GB RAM. Olyan is hogy a táp volt szar. Persze a problémát mindig a VGAra ragasztották. Főleg ilyen segítőktöl akik egyből szarozták. Egyébként valóban volt rossz driver. És AMD nél nem elég az uninstall.
Hibás Ryzent még nem láttam és nem is hallottam.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.