Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) DudeHUN válasza HavocS (#545) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Inkább 10-15% között van az.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#552) Chaser válasza Gyuri27 (#544) üzenetére


Chaser
titán

ahogy mondod, a melósnak mindegy - vagy épp nem -, de az amd-nek és intelnek nagyon nem mindegy ( : de ez ilyen elcseszettül megy a nagyoknál, és ahogy mondták, egy ilyen beszerzés 3 évre szól legalább

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#553) Gyuri27 válasza Chaser (#552) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mondok egy hülye példát mennyire nem mindegy. Keverhetem én lapáttal is a betont. Meg keverővel is.
Azaz mégis csak megéri egy keverőre beruházni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#554) genlog válasza nubreed (#526) üzenetére


genlog
junior tag

A DDR5-nek nem előnye, hanem hátránya lesz eleinte, ahogy a DDR4-nek is az volt az előző generációval szemben leginkább az óriási késleltetés miatt.

(#555) genlog válasza b. (#549) üzenetére


genlog
junior tag

Az köztudott, hogy a korrupció/lefizetések stb. nem magyar találmány és a világ legfejlettebb felén is legalább olyan intenzitással megy, mint nálunk, csak jobban elrejtik, viszont szerintem itt nem csak erről van szó.
Egyszerűen az Intel név megbízhatóságot sugallt az AMD-vel szemben... eddig.
Mint Chase írta, a 3000-es széria akár véletlen előny is lehetett volna, míg az 5000-essel bizonyos, hogy a fejlesztés koncepciója, iránya is csúcs. Erre már lehet megbízhatóságot alapozni - reméljük a nagy cégek is így gondolják.
Ja, meg a sok-sok év előretervezés: nem variálnak 2-3 évente új cégek termékeinek beszerzésievel.

[ Szerkesztve ]

(#556) Chaser válasza Gyuri27 (#553) üzenetére


Chaser
titán

be is ruháznak, csak sokszor drágább keverőre, ami lassabban dolgozik és többet is fogyaszt mint egy másik gyártóé ( :
eleve sajnos alig van business notebook amd-vel, szóval venni se nagyon tudnának még cégek, ott meg nem fognak konzumer acert és egyéb ilyen kategóriát venni a support - hiánya - miatt
de majd, új konzolok beléért már értelmes pénzt kapott az amd, és abból fogy rendesen, be fog törni business class gépekbe is, és majd lassan szerverekbe is, az egy nagyon jó reklám nekik, hogy ms-nél a hivatalos xbox oldalon már megnevezik az amd-t soc gyártóként, többször is ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#557) Jack@l


Jack@l
veterán

https://www.guru3d.com/news-story/amd-ryzen-5000-zen3-cpu-prices-spotted-in-eu-webshops.html
Fizessen egy hatmagosért 12X 000-et, akinek hét anyja van...

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#558) hokuszpk válasza Jack@l (#557) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

valoban draga, de vajon a Hollandok mit szivtak ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#559) Callisto válasza Jack@l (#557) üzenetére


Callisto
őstag

Ennek többszörösét is fizették kevesebbért, mert annyiba került 1-2 éve és kerülne még mindig annyiba, ha nem lenne az... Talán Te is fizettél érte valaha kb. ennyit reálértékben nézve. Igazi troll realitás érzék nélkül.
(Továbbá felejtesd már el a HUF árat. Szar a forint ez van. És még rosszabb lesz hidd el.)

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#560) Simi37 válasza Jack@l (#557) üzenetére


Simi37
őstag

Akkor ne vedd meg. Senki sem kényszerít rá...

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#561) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Nem tudom miért kell kiakadni az árakon. Teljesen egyértelmű az árképzés. Mivel megcsinálták a legjobb processzorokat, ráadásul nem tudnak eleget gyártani belőlük, ezért prémium árat kérnek. (Intel is ezt csinálta amíg nem jött a Ryzen.) Így is eladják az összeset, de legalább többet fognak rajta. Azonkívül még nem lesz akkora hiány sem belőle, mert kevesebben fognak rendelni. Tiszta haszon az AMD-nek. Legkésőbb mikor kijön a Rocket Lake (március?), fognak árat csökkenteni. Aztán persze válaszul jön a 6nm-es Zen 3+ (gondolom nyár elején-közepén?) és valszeg az sem lesz olcsó.
Persze jövőre a termelési volumen is duplája lesz az ideinek, szóval talán lehet is majd kapni.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#562) ftc válasza Gyuri27 (#548) üzenetére


ftc
nagyúr

3D s 3D progam között is van különbség... Catia elvileg Intelt szereti jobban - csak régi teszteket találtam.
Pl nem fognak kb 15 000 gépet lecserélni mert kb 3 percel gyorsabban jeleníti meg amit kell - nem térül meg - a leglasabb pont a szerver- szerver közötti kapcsolat lesz továbbra is...

Be kell látni -amíg nem lesz AMD-s üzleti gép pl.Dell vonalon(eddigi összes cégemnél csak ez a márka volt) addig elég sok cég nem fog vásárolni AMD-s konfigot...

(#563) Jack@l válasza Callisto (#559) üzenetére


Jack@l
veterán

Hát ja. En, realitás érzék nékül, csak a 72e-es 3600x-ből indultam ki, ami 200 mhz el alacsonyabbra boostol. Igazi troll mentalitás vagyok :D

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#564) kolopele válasza Laraxior (#156) üzenetére


kolopele
nagyúr

Kifogtál egy rossz példányt, ettől még nem mind rossz. Én is láttam már videókon a 3600 - as procit játék közben 80 fokon járni. Egy Dark Rock Pro 4 lazán lehűt egy 9900k - t gyári órajelen.

[ Szerkesztve ]

(#565) velizare válasza ftc (#562) üzenetére


velizare
nagyúr

van dell latitude amdvel.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#566) kolopele válasza VirsLee (#524) üzenetére


kolopele
nagyúr

Minden úgy van ahogy leírtad, bár szerintem aki megvett már egy 8/16 - os drága procit, az nem fog most cserélni, mert játékra felesleges. Engem sem hatott meg sem a 10700k, sem a 10900k, mert felesleges. A legjobb 6/12 meg jelenleg nyilván a 10400f ár/érték terén.

(#567) S_x96x_S válasza ShiTmano (#561) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Nem tudom miért kell kiakadni az árakon. Teljesen egyértelmű az árképzés.

Az AMD-nek az is volt a célja,
hogy átpozicionálja a termékét
- "Olcsó alternatíváiról" - mert sokak fejében ez van még ..
persze ez egy "nagy sokkal" is járt

ez van ...
most már az Intel lett az "Olcsó alternativa" ...

és "ezt" ez a cím jól ki is emelte ..
"Ryzen 5000 pricing shows that AMD isn't the cheap alternative anymore"
https://www.pcgamer.com/amd-ryzen-5000-price-increase/

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#568) carl18 válasza S_x96x_S (#567) üzenetére


carl18
addikt

+1 Igen a Zen 3 jól sikerült, de cserébe nem is jön fillérekért.
50 dollárral emeltek árak, a 12-16 magos modelleknél ez absolut nem sok. Igen a 6/12 szálas modelnél fájhat legjobban az 50 dolcsi, mert az rendesen megdobja.

Amúgy A Zen 2-es processzorok itt vannak dögivel aránylag jó áron, sajnos idehaza a gyenge forint végett elég szépen emelkedtek az árak.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#569) Chaser válasza Jack@l (#557) üzenetére


Chaser
titán

nagyon nem az számít hány magos, sokan - köztük én is -, szaladnának a b oltba ha 3900x teljesíményt hozná a 4 magos és százezeré' adnák, most melóra a 6 magos 5xxx hozza kb a 8 magos 3xxx teljesítményt, játékban pedig jobb lesz, mindezt kevesebb fogyasztással
a magok száma, az órajel, csak egy tényző ami meghatározza a végső teljesítményt

kolopele
3e ft-os arttic passzív bordával hűtötttem a 3600-ot, ráraktam az amd gyári ventijét, ami max 1000rpm-re volt állítva, ez játék alatt teljesen működőképes volt, fix 4,2-n ment a cpu, max 70-75 fokon
ez 7nm, ha nem passzol tökéletesen a talp a kupakkal, tehetsz rá 50e ft-os hűtőt is, ha passzol, akkor apróból is le lehet hűteni
na jó, komoly terhelésnél már rá kell rakni egy 20e ft-os ninját ( :
játékra pedig pont kelleni fog aki 144-165-240hz-ezik
valszeg' 3080-ból is többet fog kipréselni még 4k-ban is, mint az intelek, 1080/1440p-ben pedig egyértelmű
10400f pedig addig olcsóbb, amíg rá nem jössz, hogy amit spóroltál a cpu-n, azt költheted lapra, mert azonos áron intelből sokkal hitványabbat kapsz, oszt' ott az esélyt is ellőtted, hogy upgrade majd később valamire, max genen belül, drágán, csak a 10400-ak érik meg, többi az nagyon nem

S_x96x_S
olcsó(bb) alternatívának ott a 3xxx, filléresnek a 2xxx
a 3xxx annak már elég aki nem törekszik a maxra, 5xxx meg annak kell aki a maxra törekszik

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#570) kolopele válasza Chaser (#569) üzenetére


kolopele
nagyúr

4K esetén pont hogy a VGA az igazán fontos, nem annyira a proci. Aki meg 144-240hz - en akarja játszani pl. az RDR2 - őt, Horizontot, annak sok sikert a proci választáshoz bármelyik felbontáson. Szerintem el lehetne már felejteni az ilyen CSGO - kat, stb. egyszer és mindenkorra, mert messze nem azok a mérvadó játékok. Amikor egy 9900k kiprésel egy 3080 - al teszem fel 1440p mellett 80 fps-t, akkor mit számít az, ha egy másikkal eléri a 85-90 - et? Semmit.

[ Szerkesztve ]

(#571) kolopele válasza Chaser (#569) üzenetére


kolopele
nagyúr

Amúgy meg 35-40 - ért kapsz olyan MSI Mortar B460m - es lapot, ami ver nem egy drágább Z - set, és nyugodtan beletehetsz egy 10900k - t is, annál meg mire kell több ha játék a cél?
Kezeli a ramokat is 2933 mhz - ig, annál sem kell több.

(#572) Jack@l válasza Chaser (#569) üzenetére


Jack@l
veterán

"most melóra a 6 magos 5xxx hozza kb a 8 magos 3xxx teljesítményt"

Ezt valami varazsgombbol olvastad ki? A bemutatoban egy 10 magos intel ellen hakniztak a 16 magos amd-vel. Nem volt meggyozo pl a +14%-os c forditas se a sok+ szallal.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#573) poci76 válasza Jack@l (#572) üzenetére


poci76
aktív tag

3950x ellen +9% a gcc, az ugyanannyi szál.

(#574) Depression válasza Jack@l (#557) üzenetére


Depression
veterán

"Az Intel Core i7-7700K nagyjából 135 000 Ft-ba került a teszt publikálásakor, míg az i5-7600K-ért körülbelül 90 000 Ft-ot kell leperkálni" 2017-es pH! teszt.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#575) IreN!CuS válasza Depression (#574) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Intel Core i7-6700K processzor
Intel Core i5-6600K processzor

"Mindezért persze most is alaposan a zsebbe kell nyúlni, ráadásul az utóbbi időben meglódult dollárárfolyam okán jobban, mint az elmúlt években bármikor, ugyanis az i5-6600K jelenleg 88 000 forint, míg az i7-6700K nagyjából 130 000 forint körül érhető el."

2015.....

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#576) IreN!CuS válasza IreN!CuS (#575) üzenetére


IreN!CuS
őstag

..... az Intel Core i5-8600K processzorra kitérve: a tesztekben látottak alapján korrekt processzor, lényegében hozta az i7-7700K szintjét, de alacsonyabb fogyasztással, és megjelenésével a középkategóriában is elérhetővé válik a hat processzormag. Így figyelembe véve a jelenleg körülbelül 110 000 forintos vételárát, ajánlott díjjal jutalmazzuk a terméket.

Egy kicsit nehezebb dolgunk van az Intel Core i7-8700K-val, mivel tény, hogy remek teljesítménnyel örvendeztetett meg minket, tuningolva meg egyenesen lehengerlő volt, azonban a mérleg másik serpenyőjére odatehetjük fogyasztását és körülbelül 163 000 forintos vételárát is

Mindegyik ócssóóó kék proci volt...mocskos AMD meg most drágán adja....

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#577) koko52 válasza IreN!CuS (#576) üzenetére


koko52
veterán

Az ember gyorsan felejt. [link]
És ezeket 1 évvel ezelőtt is vették az értékelések alapján!

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#578) IreN!CuS válasza koko52 (#577) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Nem felejtette ő el ezeket…csak ő egy megtűrt troll se több se kevesebb….

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#579) Gyuri27 válasza IreN!CuS (#576) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mer az amd szar hatmagost ami veri az elözö genes 8 magot intelböl amdböl az max 60k legyen. Aziknál a zintel prociknál is az ár fele az intel név és logó volt. De ez szar amd itt a logo/név semmit nem ér. Meg azért is drâga mert igy az inteles kollégák ha eladjàk a vasat rá kell fizetni. Nem lehet egy az egyben váltani.

Amd - Radeon - Ryzen

(#580) Mumee


Mumee
őstag

Sima 5600 early 2021 $220-ért?
5600X veri a 10700-at 1T és gaming-ben?
[link]

(#581) koko52 válasza Mumee (#580) üzenetére


koko52
veterán

5600 kb 80k nálam a határ. Valahol ott is lesz.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#582) Mumee válasza koko52 (#581) üzenetére


Mumee
őstag

Várható volt amúgy, szerintem a szezon előtti kihozatal/kereslet kordában tartása miatt dobták ki előbb az X verziókat csak ilyen áron.
Lecseng a szezon és jöhetnek az 5600 és 5700X $220 meg $380 ?

(#583) koko52 válasza Mumee (#582) üzenetére


koko52
veterán

Tavaszra terveztem VGA és proci vásárlást is. Úgy néz ki nincs is más lehetőség. A 2060-at még jó áron elpasszoltam. :)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#584) VirsLee válasza kolopele (#571) üzenetére


VirsLee
őstag

Azzal csak az az egy gond Van, hogy a “legolcsóbb” 10400-as procik 2666-os RAM-mal játékban is a 3600 alá kerül a legtöbb címben. Akkor pedig mit is értünk el? Megkaptuk pár forinttal olcsóbban a gyengébbet :)

(#585) koko52 válasza VirsLee (#584) üzenetére


koko52
veterán

Amikor megfordulnak az arányok akkor fordulnak az érvelések is. Ezt már megfigyeltem. Ezt nevezik márkahűségnek/fanboykodásnak.
És itt nem beszéltünk teljesítmény/W-ról ami eléggé khmm...
Ha most Intel kidobna 70k-ért egy 6/12 procit ami hozza az 5600-at teljesítményben és fogyasztásban akkor azt vennék.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#586) spect80 válasza Mumee (#582) üzenetére


spect80
senior tag

mi ezeknek a szezonja? :)

(#587) koko52 válasza spect80 (#586) üzenetére


koko52
veterán

Karácsonyi felárra gondolhat, amikor akciósan drágább mint nyáron.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#588) Mumee válasza spect80 (#586) üzenetére


Mumee
őstag

Igen karácsonyi szezonra gondoltam, amikor minden világtalan IS konzolt meg PC-t vesz a porontyának meg ilyenek. Magyarul felmennek az árak és a kereslet.
Erre értem, hogy a szezonra csak a drágább kevésbé jó ár/érték arányú CPU-kat dobta ki AMD, majd 2021 év elején jönnek az X nélküli verziók elérhetőbb áron.

(#589) Chaser válasza kolopele (#570) üzenetére


Chaser
titán

tisztában vagyok vele, de 4k alá sem mindegy mit raksz, és továbbra is léteznek min. fps-ek, 0,1/1% low értékek, amik minél magasabbak annál "folyékonyabb" a játék
neked a 4k fontos, másnak a csillió' fps, de nem csak csé' és társai vannak
"Amikor egy 9900k kiprésel egy 3080 - al teszem fel 1440p mellett 80 fps-t, akkor mit számít az, ha egy másikkal eléri a 85-90 - et? Semmit."
sztem se, de az intel fanok eddig emiatt adtak nagy felárat intelért ((( :
b460m-mel viszont semmi tuning lehetőség nincs, amd-nél elárulom, 20e-ért kapsz olyan b450-et, amivel hat magosból a sz@rt is kihajtod ha akarod játék alatt, 30-40e közöttt rengeteg brutál x470 lapot, 25e-től már belépő b550 lapot, 40e-től pedig pro b550 lapot, és akkor tekintsünk el attól, hogy a sz@r amd az 5xx chipsetekkel már pcie4-et ad, azért gyanítom 3080-nál meg fogja dobni a min. fps-t, ha mást nem is, de lehet már 3070-nél is

Jack@l
nem kellett hozzá gömb, összteljesítmény 20-30%-kal nőtt
előző genes 3600 melóban majdnem hozza a 2700-et, játékban pedig jobb, ezt most megismételték, nem véletlen annyi az ára amennyi

koko52
én is akörül húztam meg a határt, aztán ha elgurul a gyóccer' lehet megveszem majd drágábban is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#590) spect80 válasza Mumee (#588) üzenetére


spect80
senior tag

ja értem.
mondjuk arra még rámehettek volna a profitmaximalizálás végett, hogy az 400as lapokhoz még idén legyen BIOS

(#591) Mumee válasza spect80 (#590) üzenetére


Mumee
őstag

Lesz az a legtöbbhöz szerintem, csak hivatalosan az AMD 2021-re ígéri/kötelezi a gyártókat rá, hogy kész legyen.

(#592) nubreed válasza spect80 (#590) üzenetére


nubreed
veterán

Jövő januárban lesz hozzájuk beta bios. Nincs az olyan messze, és annyi idő úgy is kell, hogy idehaza normalizálódjanak az árak. Mert eleinte majd másfélszer annyiért fognak menni ezek a procik is, mint minden új dolog, mint amennyibe normál esetben kerül majd.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#593) Picco válasza nubreed (#592) üzenetére


Picco
addikt

akik meg "mostakaromitisz-ben" szenvednek azok meg gazdagithatjak az AMD-t, hatha lecsorog az R&D reszleghez is belole.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#594) spect80 válasza Picco (#593) üzenetére


spect80
senior tag

én amúgy is kivárnék, hogy 1,5-szeres áron ne fussak bele valami olyanba, mint pl az rtx3080 instabilitási probléma

(#595) Chaser válasza spect80 (#590) üzenetére


Chaser
titán

Aki kiadja a 100e folotti arat az 5600-ert, az nem fogja sajnalni a penzt egy uj b550 lapert sem sztem, plane h elegge lement az aruk
Nem beszelve a tobbi 5xxx cpu ararol, ahhoz kepest 40-50e nem nagy mutatvany egy lapert
Aki pedig csak gamere vesz egy 5600-ost, 25e-ert kap olyan b550 lapot amiben ki tudja maxolni a cpu-t
Sztem erosen benne van a vastagabb atban az is, h nem tudnanak a keresletnek megfelelo mennyiseget legyartani ha olcsobban adnak
Navik is 7nm-en mennek, amibol szinten jon az uj gen, 3xxx is, konzolok bele is mar, ami biztosan nagy reszet elvitte a gyartokapacitasnak az elmult honapokban

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#596) NandoXXL válasza Chaser (#589) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Chaser:
'genes 3600 melóban majdnem hozza a 2700-et'
'20e-ért kapsz olyan b450-et, amivel hat magosból a sz@rt is kihajtod'
'de az intel fanok'
'brutál x470'
'hogy a sz@r amd'
'meg fogja dobni'

Ennyi a topik ;] ;] És mindezt fullba tolva, mindenki által :C

[link]

[ Szerkesztve ]

(#597) Chaser válasza NandoXXL (#596) üzenetére


Chaser
titán

Pont ennyi, tobbit az amd megmondta, mindenben jobb mint az intel ( :
Es tenyleg low cost lapokat is lehet itt venni aproert, ami nem antituning es minden teren hitvanyabb mint intel lap azonos aron
Onnantol pedig csak felhasznalas/egyeb kerdese ki mennyit kolt lapra , en speciel csak design miatt veszek 40e-set

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#598) carl18 válasza NandoXXL (#596) üzenetére


carl18
addikt

Jajjj a intel! :D Jajajj
Nekem B450 van, és jól teszi a dolgát ! :)

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#599) acu


acu
csendes tag

csak a fillérb*szo kommentekért érdemes volt elolvasni. :C

első A64 és X2 generációnál hasonlo pricing volt, amd sem állandóan anyagárban akar adni mindent. Az ipar végülis csak csapott egy másfél évtizedes kört.
Az árfolyam meg az ami.

(#600) Robitrix válasza XuChi (#199) üzenetére


Robitrix
senior tag

de ma nem kapsz új 3600-ost 62 ezerért. a folyamatos nagy kereslet tartósan tartja az árát 200 dollár körül. Bár nyár végén volt időszak mikor lement az ára 162-165 $-ra. Aztán az se tesz jót az árnak, hogy közben a forint megdrágult az euróhoz képest úgy 35-40 forintnyit. Amikor jött a proci a piacra akkor az euró 315-318 körül volt. most meg 355-356..... Amikor én vettem a 3600-os procimat nagyjából egy éve akkor akkor 325-327 körül volt az euró és én 66-67 ezerért vettem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.