Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) luy78


luy78
tag

Sziasztok!

Tud valaki valami infót, mikor lehet frissíteni a T-s 9900-kat 7.1-re?

Köszi!

Luy

BB9900, Playbook.....

(#1852) kutga válasza Sakab (#1850) üzenetére


kutga
nagyúr

Már kipróbáltam az összes lehetséges beállítást, nem megy.

Marad a webalapú hozzáférés. :(

Let the Zone take me if I am.

(#1853) Sakab válasza kutga (#1852) üzenetére


Sakab
senior tag

Próbáld meg ezt belőni elösször nekem igy müködik azota is. Citromail,freemail, gmail

APN beállítás engedélyezése: BE
APN: internet
APN Hitelesítés: BE
felhasznél: Üres
Jelszó: üres

Én nem találtammeg hogy holvan ez a menüpont csak úgy h belementem a beállításokba és ott elkezdtem iri a keresőbe h tcp és már kiis dobta.
Ne add fel mert tényleg mennije kell

Más: Nincs vkinek esetleg vmi IM plus 10 - e (teljes)? mert nemtalálok sehol se :F

[ Szerkesztve ]

(#1854) lezerpiramis válasza Sakab (#1853) üzenetére


lezerpiramis
őstag

OS 5-ig: Beállítások (vagy Opciók) - Speciális beállítások - TCP/IP

OS 6 és 7: Opciók - Készülék - Speciális rendszerbeállítások - TCP/IP

(#1855) kutga válasza Sakab (#1853) üzenetére


kutga
nagyúr

Hatalmas riszpekt ezért, így tökéletesen megy mobilnettel. :R

Let the Zone take me if I am.

(#1856) Sakab válasza kutga (#1855) üzenetére


Sakab
senior tag

Akkor örülök..nm :DD

(#1857) Vazallus válasza t1974 (#1847) üzenetére


Vazallus
tag

Milyen routered van?

"Mr. Salieri sends his regards"

(#1858) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Használ valaki közületek We Travel navigációt? Tegnap töltöttem le, telepítettem térképpel együtt, beállítottam amiket be kell, rákerestem próbaképpen arra az utcára ahol dolgozom és indítottam a navigációt de a progi nem csinál semmit.

Barna háttér előtt megjelenik a zöld nyilacska de utcaneveket, utcákat pl. nem látok, pedig le van töltve és be van állítva a Mo. térkép (Follow the arrows - No current segment hibaüzenet fogad).

Van rajta egy Demo térkép, azon vannak utcanevek, legalább görgetni tudom, de navigálni az se navigál.

Tudom a BB nem navira való, de azért megpróbálnám bepöccenteni ezt a programot mert offline és teljesen ingyenes.

Let the Zone take me if I am.

(#1859) GoZoL


GoZoL
senior tag

Sziasztok!

Ma hozzájutottam a BB 9360 készülékhez, még megy az ismerkedés. BES belőve rajta kicsit problémás volt de sikerült. Névjegyekkel akadtak problémák, SIM kártyáról elég érdekesen jöttek át a nevek. Milyen progival lehetne szerkeszteni pc-n keresztül?
OS 7.0 van rajta de most nézem a bb honlapján, hogy a OS 7.1 is kint van. Ehhez már van magyar menü és van értelme frissíteni? Köszi segítséget!

(#1860) MosóMe válasza dellfanboy (#992) üzenetére


MosóMe
csendes tag

Sziasztok,

Ez engem is érdekelne....

Köszönöm előre is,

Üdv, MM

(#1861) vtechun válasza MosóMe (#1860) üzenetére


vtechun
veterán

ez érdekes, mert nekem a BIS-es mailem html-ként jelenik meg, a BES-es meg szövegesként, viszont ha a BES-esről továbbküldöm a BIS-esre, akkor megjelenik HTML-esként, ahogy eredetileg is volt. nekem az lenne a kérdésem, hogy a francba lehetne állítani, hogy a BES-es is html-ként jelenjen meg?

(#1862) lezerpiramis válasza vtechun (#1861) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Messages - Options - Email Preferences: itt kiválasztod a BES-fiókot (legtöbbször Desktop néven fut), majd teszel egy pipát az Enable HTML Email mellé.

Ha így se jó, akkor a rendszergazdit kellene megkeresni szerintem.

(#1863) vtechun válasza lezerpiramis (#1862) üzenetére


vtechun
veterán

Koszi! Teljesen jo, valahogy nem ugrott be ez a lehetoseg.

(#1864) donat_sz válasza GoZoL (#1859) üzenetére


donat_sz
senior tag

7.1 hivatalos? nem csak kiszivárgott verzió? mindenesetre a hotspoton kívül nem leltem benne igazi extra tartalmat, így ha arra nincs szükséged, nem feltétlen indokolt a váltás.

névjegyek kezelés outlook esetén rendkívül kényelmes szerintem. mivel a háttérben szinkronizálja a dolgot, így (ha az outlook van erőnyerőre állítva), akkor ott kényelemesen tudod szerkeszteni (akár exportálni is excelbe) és amit ott módosítottál az mind a telefon kontaktok közt is elérhető.
amit én nagyon szeretek az exchange server addressbookjában való keresés. simán csak a kezdőképernyőn beírom kit is keresek, és a remote lookup (angolul használom) azonnal mondja is ki van ilyen névvel. globális cég révén ez elég kényelmes, sokszor nagyon hasznos volt már. ráadásul ilyenkor könnyen hozzá is adhatom a telefonkönyvben az így megtalált személyeket, hogy ezzel se legyen majd gond legközelebb

(#1865) GoZoL válasza donat_sz (#1864) üzenetére


GoZoL
senior tag

Köszi! Ma reggelre sikerült letesztelni az outlookot. Névjegyeket, jegyzeteket, naptárt és feladatokat mind szinkronizál és mivel online van a bb egyből átkerülnek a módosítások az asztali gépre. Eddig tetszik. :)

(#1866) GoZoL


GoZoL
senior tag

A vállalti fiók hozzáadása menüpont nem jelenik meg a készülékeken. 4 db-ból csak egy készüléken látható. Valaki tudna segíteni, hogy a többin, hogy lehetne elővarázsolni. Blackberry ID van regelve és aktiválva van az eszköz a t-mobile felületen is.

(#1867) lezerpiramis válasza GoZoL (#1866) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Ha a BES nem aktív a készülékben lévő kártyán (szolgáltatói oldalról), akkor nem is fog megjelenni...

(#1868) GoZoL válasza lezerpiramis (#1867) üzenetére


GoZoL
senior tag

Előfizetés van így aktívnak is kell lennie! Most azt próbálom meg, hogy kireszetelem a készüléket és újból beállítok mindent!

(#1869) lezerpiramis válasza GoZoL (#1868) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Ha akksi ki-be után sem jelenik meg, akkor szerintem egyeztess a szolgáltatóddal...

(#1870) lezerpiramis válasza GoZoL (#1868) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Egy korábbi kommentedben ez volt: "BES belőve rajta kicsit problémás volt de sikerült."

Pontosan hol lőtted be, mit lőttél be akkor?

(#1871) GoZoL válasza lezerpiramis (#1870) üzenetére


GoZoL
senior tag

Szerveren be van kapcsolva és nálam megy! De a maradék 3 készüléken problémázik. Most csinálok pont resetelést, kiderül hogy mi lesz!

(#1872) GoZoL válasza lezerpiramis (#1870) üzenetére


GoZoL
senior tag

Kikészülök!! E-mail beállításnál néha bejön a vállalati e-mail de legtöbbször csak egyéb yahoo google meg ilyenek! Valami nem igazán működik...

[ Szerkesztve ]

(#1873) lezerpiramis válasza GoZoL (#1872) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Te hol nézed a készülékben mindezt?

OS 5-ig: Beállítások - Speciális beállítások - Vállalati aktiválás
OS 6-tól felfelé: Opciók - Készülék - Speciális rendszerbeállítások - Vállalati aktiválás

(#1874) GoZoL válasza lezerpiramis (#1873) üzenetére


GoZoL
senior tag

Os 7.0 van a készüléken és nekem nincs olyan menüm amit írtál!
Nekem most ott jön be véletlenszerűen. hogy: Beállítás-E-mail fiókok.
Leírom az egészet, hogy kerek legyen.
Mdaemon levelezőszervert használunk, a bb készülékeken előfizetés van. A levelek megjönnek naptár is minden de a desktopon nem hozza létra a mappát ami csak a céges levelezésnek lenne. 1 készüléken megy de a többin nem! Délután az egyik bb telefont visszaállítottam gyári állapotba de sehogy nem akart kimenni a beállítás a készülékre, próbáltam vezetékesen összedugva usb kábelen meg vezeték nélkül is de sehogy sem jött össze. Szerver oldalon minden tökéletes volt a logokba az látszott kimegy a beállítás a telefonra, névjegyek, levelek de a mappa nem jön létre! Ha egyszer megvannak a beállítások akkor nincs probléma. 3 óra szenvedés után gondolt egyet és megjelentek a névjegyek és a levelek! Nem tudom mi volt van!

(#1875) GoZoL


GoZoL
senior tag

Van még hely a PH messenger csoportban?

(#1876) Sakab


Sakab
senior tag

Lenne egy gyors kérdésem. Vettem e 9700 hoz egy fehér gyári házat billel 1üt. viszont a 2-2 gomb felvan cserélve. W a Z Z a W ill az A a Q Q az A ez szép mondat na m1 szerintem értitek próbáltam a bevitelnél állítani a nyelvet angolra magyarra de semmit se változott. a többi gomb az jó helyen van csak ezek másztak el (halkan megjegyzem h így jobb is lenne mert nincs úgy összekeverve)

(#1877) lezerpiramis válasza GoZoL (#1874) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Hát az érdekes, pedig ennek a szervertől függetlenül meg kell jelennie abban az esetben, ha a készülékben lévő kártyán van BES. Amennyiben csak BIS van, úgy nem biztos, hogy megjelenik.

(#1878) GoZoL válasza lezerpiramis (#1877) üzenetére


GoZoL
senior tag

T-mobilnál van blackberry előfizetés! Akkor csak van mindkettő szolgáltatás, vagy tévedek?

(#1879) lezerpiramis válasza GoZoL (#1878) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Hát neked kell tudnod, hogy mit rendeltél :) BES-t rendeltél (5-6000 Ft körüli összeg havonta)?

(#1880) GoZoL válasza lezerpiramis (#1879) üzenetére


GoZoL
senior tag

Ezt a szolgáltatást vettük de más bb csomagot nem találtam a honlapjukon!

(#1881) lezerpiramis válasza GoZoL (#1880) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Ez BIS...

Ez a BES: http://www.t-mobile.hu/uzleti/szolgaltatasok/uzenetkuldes/bb_enterprise

Van BES-etek (szerver)? A te kártyádon - amelyiken működik - szintén ilyen szolgáltatás van?

(#1882) icezozo válasza GoZoL (#1875) üzenetére


icezozo
addikt

szia!
még van hely!
Pü ment!

http://qwankido.hu/

(#1883) GoZoL válasza lezerpiramis (#1881) üzenetére


GoZoL
senior tag

Akkor az a probléma, hogy BIS szolgáltatás van! Saját Mdameon blackberry edition szerverünk van!

(#1884) midnightstar


midnightstar
tag

Sziasztok!

Van egy BB 8520 Curve-m, semmilyen előfizetésem nincs hozzá. Lehet így a wifit használni? Ha igen, mit kell pontosan beállítani? A fenéért nem akar csatlakozni, azt írja, hogy IP cím érvénytelen. Vagy ha nem írja ki, akkor sem hajlandó csatlakozni. Nem a routerrel van a gond, az biztos, mivel minden mással remekül működik. Előre is köszi!

VAC up blyat

(#1885) lezerpiramis válasza GoZoL (#1883) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Hát akkor ez a baj, így van :)

(#1886) GoZoL válasza lezerpiramis (#1885) üzenetére


GoZoL
senior tag

De az az érdekes, hogy mindent elérek így! Naptár, névjegyzék, feladatok, jegyzetek. Milyen pluszt tud a BES?

(#1887) lezerpiramis válasza GoZoL (#1886) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Hát akkor viszont nem értem... BES-fiókot akkor lehet beállítani, ha van BES a kártyán.

A működő telefonon megvannak a BES-es service book-ok is (kb. 10 db)?

(#1888) GoZoL válasza lezerpiramis (#1887) üzenetére


GoZoL
senior tag

Hol keressem?

(#1889) lezerpiramis válasza GoZoL (#1888) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Options - Device - Advanced System Settings - Service Book

Altalaban Desktop neven futnak ezek a szolgaltataskonyvek (mar ha a fiok neve is az).

(#1890) lezerpiramis válasza GoZoL (#1888) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Illetve nezd meg, hogy a Manage Connections - Service Status menuben mi van irva a BlackBerry Enterprise Server ala (Mobile Network-nek kell lennie).

(#1891) GoZoL válasza lezerpiramis (#1890) üzenetére


GoZoL
senior tag

Megnéztem a szervizek között fut de desktopról én a megváltoztattam a nevét egyedire és így is jelenik meg a készülék asztalán. Ha jól helyen nézem mert nekem magyar a menü BIS és BES alatt mobilhálózatot ír ki a szolgáltatások állapotánál. Akkor most nekem be van kapcsolva a BES? Vagy a szerver szolgáltatásunk olyan ha nincs BES akkor is megy? :)

(#1892) lezerpiramis válasza GoZoL (#1891) üzenetére


lezerpiramis
őstag

A Manage Connections - Service Status menüben akkor aktív a BES, ha maga a fiók is aktív.

Akkor nem tudom, mi lehet a baj a többinél, illetve azt sem, hogy a T hogyan kezeli ezeket. Ha aktív a BES a kártyán, akkor a készülékben megjelenik az "Enterprise Activation" ("Vállalati aktiválás") menüpont a korábban leírt helyen. Oda be kell írni az email címet (amelyhez ugye már van account a BES-en), illetve generálni hozzá egy egyszeri kódot a szerveren, oda beírni, majd aktiválni a fiókot (ez jó néhány percig eltarthat a szinkronizálni kívánt tartalomtól, policy-tól, 2G-3G-től függően).

(#1893) GoZoL válasza lezerpiramis (#1892) üzenetére


GoZoL
senior tag

Az Mdameonnál úgy történik az aktiválás hogy usb kábelen összekötöm a készüléket a pc-vel és a webes e-mail felületen belépve van nekem egy blackberry enterprise menüm. Először aktiválom a készüléket ezzel ráküld egy beállítást a telefonra majd elkezdi a beállításokat rátölteni amit mondtál. Akkor nekem van egy szerverem ami félig meddig BES is. Kipróbálom az én telefonomat is megreszetelem hátha vissza tudom állítani ezt az állapotot!

(#1894) GoZoL válasza lezerpiramis (#1892) üzenetére


GoZoL
senior tag

A resetelés egyenlő az összes adat törlésével? Csak azért kérdezem mert elvégeztem majd usb-n keresztül kértem egy aktiválást és ismét lekerültek a vállalti beállítások a telefonra. Érdekes módon a háttérbeállítások is meg egyéb beállítások is. Lehet a szerver tárolta és mikor szinkronizáltam visszakerültek? Nem kellene privátba folytatni, lassan már csak az én problémámról szól a fórum :)

(#1895) lezerpiramis válasza GoZoL (#1894) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Nem hiszem, hogy kitiltanak minket innen :)

Egyebkent ez erdekes... A szerver megorzi a legaprobb beallitasokat is (csengohang, hangero, engedelyezve volt-e a html az email-eknel stb.), ugyhogy a reset utan ez siman visszaallhat.

Mdaemon-t nem vagom, eddig teljes BES kornyezetben lattam csak a cuccot.

Az viszont rejtely, hogy miert nem mukodik mindegyik telon csak BIS-sel, ha az egyiken megy...

(#1896) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok Vki vodafon vitamax netbeállításokat tudna mondani nekem?
Mert végig próbáltam kb 3at amit találtam a neten de 1iikel se megy. BIS besem nincs
2xer hivtam a vodás ügyfélszolgálatot mind 2ö mást mondott de 1ik se volt jó.

[ Szerkesztve ]

(#1897) lezerpiramis válasza Sakab (#1896) üzenetére


lezerpiramis
őstag

BB-n nem fog menni a net/wap a gyári böngészővel, ha feltöltős vagy.

Opera Mini-t töltsd le, azt használd a TCP/IP-hez beírt vitamax.internet.vodafone.net vagy vitamax.snet.vodafone.net APN-nel.

(#1898) Sakab válasza lezerpiramis (#1897) üzenetére


Sakab
senior tag

Köszönöm a válaszod, operával tényleg megy és az az jó h ezt az első verziót énis próbáltam csak a gyári böngészővel és nem ment peid elötte egy tmobilos szintén feltöltökaris kártyával használtam és azzal ment a gyári böngésző is.

Meg még egy gyors kérdés mire kell álítani az smsnél h ne csak 70 karakter legyen?mert azt olvastam h 7bit re kell állitani és akkor már 160 karakter lesz de nekem ugyan úgy marad a 70. BB9700 OS6.

(#1899) lezerpiramis válasza Sakab (#1898) üzenetére


lezerpiramis
őstag

A T-nél ugyanaz a hozzáférési pont az előfizetéses és a feltöltős ügyfeleknél is, a Vodánál viszont nem. A gond az, hogy a BB-k gyári böngészője a Vodánál - BIS/BES nélkül, és nem számítva a Wi-Fi-t - a wap.vodafone.net APN-t kezelik, a feltöltős wapos APN viszont nem ez, hanem a vitamax.wap.vodafone.net. Ha előfizus kártyád lenne, és azon lenne wapos opció/APN, akkor tudnál vele "netezni", pontosabban wapozni, de a netes APN-eket akkor sem tudnád használni (internet.vodafone.net és standardnet.vodafone.net)

A T-nél gyárilag a netes APN van belőve a web'n'walk profilhoz, és az jó feltöltősnek és előfizusnak egyaránt.

A beviteli nyelvet állítsd át angolra, úgy jó lesz. A karakterkódolást hagyd 7 bit-en.

(#1900) lezerpiramis válasza lezerpiramis (#1899) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Szóval a Vodás BB-k gyári böngészője ezeket kezeli:
-blackberry.net APN (ez ad 100%-os internetelérést mobilhálózaton a gyári böngészővel)
-wap.vodafone.net APN (előfizetéses wap, nem net, de a legtöbb oldalt így is el lehet érni, viszont https-t pl. nem)
-Wi-Fi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.