Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) BigT válasza lezerpiramis (#2500) üzenetére


BigT
senior tag

és azt hogy lehet kérni?

Samsung S7 edge

(#2502) kutga


kutga
nagyúr

Miért van az hogy ha Opera Minivel wifin netezek, akkor bizonyos idő után nem tölti be az oldalakat?

Kapok egy hibaüzenetet hogy nem sikerült kapcsolódni az internethez, ha tesztelem a kapcsolatot azt írja működik, utána megint megy egy darabig, aztán megint nem. Tegnap kb fél óráig néztem a Connecting... feliratot aztán újraindítottam az Operát, ez segített, de van hogy csak a wifi ki-bekapcsolásával oldódik meg a probléma, vagy úgy sem.

Mobilnettel viszont rendesen megy. Opera Mini 4-et használok, mert az újabbakban annyira nagy a görgő érzékenysége hogy nem bírok rákattintani a linkekre, semmire, mert ahogy megnyomom a gombot hat sorral odébb ugrik. Lehet visszatérek a gyári böngészőre.

Let the Zone take me if I am.

(#2503) lezerpiramis válasza BigT (#2501) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Betelefonálsz, beazonosítod magad, kérsz :) Valamiért nem jött vissza mindegyik, próbálj meg a HRT szerkesztőben még újraregelni, hátha akkor megjönnek.

(#2504) lezerpiramis válasza kutga (#2502) üzenetére


lezerpiramis
őstag

OS 5-nél és attól felfelé szerintem nem sokkal rosszabb a gyári browser, mint az Opera.

(#2505) kutga válasza lezerpiramis (#2504) üzenetére


kutga
nagyúr

Be lehet rajta állítani hogy ha van elérhető wifi hálózat akkor azt használja?

Let the Zone take me if I am.

(#2506) kutga válasza kutga (#2505) üzenetére


kutga
nagyúr

Ja és még egy kérdés. Van olyan internet rádió alkalmazás ami Mo-on is működik?

Let the Zone take me if I am.

(#2507) BigT válasza lezerpiramis (#2503) üzenetére


BigT
senior tag

de az a baj, hogy 3 mail címből kettő tökéletesen megy. csak ezzel az új szerverre helyezett címével van baj. Ezt is megoldja a HRT szerkesztés? A szolgáltatóhoz kell betelefonálni? (bocsánat, ha hülye kérdések, de sosem használtam BB-t)

Samsung S7 edge

(#2508) kutga válasza lezerpiramis (#2504) üzenetére


kutga
nagyúr

Föltettem egy Opera 6.5-öt a 4-es helyett meglesem mennyire válik be, annál csak a görgő túlzott érzékenysége zavar.

A gyári browser sajna elég furán tördeli az oldalakat, a PH! pl. használhatatlan mobil nézetben, míg Operával tökéletes.

Let the Zone take me if I am.

(#2509) lezerpiramis válasza BigT (#2507) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Akkor ott más gond lesz. Nem változott az adott fiókod kiszolgálója? Pl. más lett az IP-cím, esetleg az OWA elérése (más domain). Ha ez a helyzet, akkor egyszerűen a BIS oldalon (vagy a telefon email-beállításainál) módosítani kell az adott email-fiók ezen paramétereit.

(#2510) lezerpiramis válasza kutga (#2508) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Igazából OS 7 alatt nem is nagyon használtam böngészésre a BB-ket, mert katasztrófa volt mindegyik (ezeket nyúztam: 8310, 8520, 8800, 9000, 9500, 9780)... OS 6-on (9780) a browser még elment szódával, de alatta... Bár tulajdonképpen akkor sem böngésztem, amikor Droid vagy iPhone volt nálam :)

A 9900-ason már egészen jó a dolog, tényleg megcsinálták a browsert.

(#2511) kutga válasza lezerpiramis (#2510) üzenetére


kutga
nagyúr

Opera nekem bejön, múltkor Iphone-on lestem meg a böngészőt hát ég és föld.

Let the Zone take me if I am.

(#2512) BigT válasza lezerpiramis (#2509) üzenetére


BigT
senior tag

igen, változott. BIS oldalon változtatni? azt hogy kell? webes felületen, vagy valamit a készüléken? Mert ahogy írtam, a telefon e-mail beállításait nem tudom módosítani, nem enged be az adott menübe a készülék.

Samsung S7 edge

(#2513) lezerpiramis válasza BigT (#2512) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Ha nem a szolgáltatói weboldalon regisztráltál, hanem telefonból, akkor nem lesz felhasználóneved és jelszavad a webes felülethez (Vodánál ez a felület pl. a www.mobileemal.vodafone.hu). Ebben az esetben kérni kell a szolgáltatótól hozzáférést.

(#2514) Vazallus


Vazallus
tag

BB-t tényleg nem lehet lehallgatni? Mert mondják páran hogy ez így van de szerintem minket, sima felhasználókra ez egyáltalán nem érvényes.

"Mr. Salieri sends his regards"

(#2515) Phülöp válasza Vazallus (#2514) üzenetére


Phülöp
addikt

Szerintem a hanghívásokra nem terjed ki a titkosítás, csak a BIS-en belüli forgalomra (e-mail, bbm stb.).

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2516) dellfanboy válasza Phülöp (#2515) üzenetére


dellfanboy
őstag

sztem a hanghívás is titkosítva van, nem hiába kedvelik az arabok is...

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#2517) Phülöp válasza dellfanboy (#2516) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem találtam erre utalást sehol.
Triple DES szerintem nincs hanghívásra.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2518) lezerpiramis válasza Phülöp (#2517) üzenetére


lezerpiramis
őstag

BIS-nél nincs 3DES szerintem.

(#2519) Phülöp válasza lezerpiramis (#2518) üzenetére


Phülöp
addikt

Hát ez az.
BES-nél van, de hanghívásra a 128 bites titkosítás akkor se terjed ki

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2520) lezerpiramis válasza Phülöp (#2519) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Ez meg a másik, igen :)

(#2521) Magnum_


Magnum_
nagyúr

megjött a vadiúj BB 8900.. Ez gyönyörű, csodálatos!
most próbálok egyet szerezni bátyámnak is :-)

I humbly and respectfully decline™

(#2522) lezerpiramis válasza Magnum_ (#2521) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Grat! Tényleg a valaha volt egyik legjobb BB, sajnos nálam sose volt ilyen (csak néhány perc erejéig).

(#2523) Magnum_ válasza lezerpiramis (#2522) üzenetére


Magnum_
nagyúr

és nem tetszik barátnőmnek.. de nem baj, lesz helye :-)

I humbly and respectfully decline™

(#2524) lezerpiramis válasza Magnum_ (#2523) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Barátnőknek nagyon ritkán tetszenek a BB-k, legfeljebb a fehér 8520-as vagy 9300-as a kivétel :D

(#2525) Magnum_ válasza lezerpiramis (#2524) üzenetére


Magnum_
nagyúr

fehér 9360 fogdozta, de nem akarja lecserélni a fehér E52-t.. esetleg az iphone-omra.. az tetszene neki...

ha esetelg mostansgá jönne ki egy új záslóshajó BB, akkor sanszos lenne, hogy megkapná .. :-)

I humbly and respectfully decline™

(#2526) kutga válasza Magnum_ (#2525) üzenetére


kutga
nagyúr

A 8900 árban, tudásban és kinézetben is teljesen vállalható még a mai mezőnyben is, nem véletlen vettem én is.

Honnan rendelted? Már ha meg szabad kérdezni...

Én itthon vettem még 4-es OS-sel, úgyhogy első volt hogy ötösre frissítettem.

Let the Zone take me if I am.

(#2527) amperaki


amperaki
tag

a 9800 gombsora, teljes gombsora jó lehet a 9810re?

amperaki

(#2528) lezerpiramis válasza kutga (#2526) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Ebben egyébként több az alkalmazásmemória, mint a 9000-esben, jobban bírja az alkalmazástelepítgetést?

(#2529) kutga válasza lezerpiramis (#2528) üzenetére


kutga
nagyúr

Én még nem tapasztaltam lassulást ha sok mindent telepítek, mondjuk igyekszem csak a legszükségesebbeket feltenni amit használok.

Olyan volt már viszont hogy ütköztek programok, de az nem a BB OS hibája.

Let the Zone take me if I am.

(#2530) vtechun


vtechun
veterán

Sziasztok, van bisem es besem is, annyi lenne a problemam, hogy gyakran lenne olyan dolog, amikor magamnak akarok elkuldeni valamit emailben, ilyenkor a legegyszerubb(lenne) ha ugy kezdenem a cimzest, hogy beirom a mail cim elso par karakteret, de rohadtul nem hozza igy elo, csak a nevet figyeli ilyenkor, meg a becenevet sem veszi figyelembe, erre van valami megoldas szerintetek? Os5 egyebkent, bold 9000

Ui: nemreg nyertem egy se xperia ray androidos telot, na mondom kiprobalom, de fel napnal tovabb nem birtam.

nagyon idealis, e-mail, telefon, sms, gtalk, fb messengerre a blackberry

(#2531) lezerpiramis válasza vtechun (#2530) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Egyszer elküldöd magadnak az emailt úgy, hogy beírod az email-címet a To mezőbe, de előtte állítsd Yes-re a következőt: Messages - Options - General Options - Show Recent Contacts When Composing Email.

(#2532) kutga válasza vtechun (#2530) üzenetére


kutga
nagyúr

Sajna a telóban lévő nevekhez nem rendel hozzá alapból email címet, viszont ha egyszer beviszed onnantól már megjegyzi.

Én azt csináltam, hogy a telón lévő telszámokat Google Synckel szinkronizáltam a Gmail kontaktjaiba, és ott beírtam az email címeket a megfelelő mezőbe a partnereknél, azt meg visszaszinkronizáltam a telefonra, így ha pl. húgomnak akarok levelet írni megnyomom a 'H' betűt, felhozza a kontaktot, és megy az email.

Nem túl kényelmes, mert egyenként kell beírni a címeket, de nem mindhez kell, csak azokhoz amiket használok is, de működik.

Let the Zone take me if I am.

(#2533) mAtThEw0319


mAtThEw0319
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! :)
Tervezem, hogy veszek egy BB 9780/90-et, mert más qwerty-s okostelefont nem találtam ami bejön. (kivéve a 9900 de az nagyon drága)
Szóval: én nem szeretnék bis előfizetést, de ha van az előfizetésemben mobilnet akkor tudom használni a mobilnetemet? szóval tudom ugyan úgy emaileket küldeni, netezni? A Facebook kliens fog működni mobilnettel?
Nekem nem fontos ez az email titkosítás. Nem fogok semmilyen hadititkot küldeni.. :DD
Más: a gmail naptáramat tudom majd szinkronizálni vele?
Tud kódzárat? Szóval ha lezárom a képernyőt akkor kér valamilyen kódot feloldásnál? Mert azért ez fontos lenne.

Köszi előre is a válaszokat! :)

(#2534) vtechun válasza kutga (#2532) üzenetére


vtechun
veterán

Mit ertesz telefonban tarolt kontakt alatt? Elvileg a bis egy gmail alatt tarolja a kontaktjaimat, mig a bes az meg a ceges nevjegyzekben. Az elozo valaszt egyebkent kiprobaltam, sot eddig is igy volt beallitva, megsem mukodik... Erdekes. A te valtozatod meg nem nagyon volt tiszta :)

(#2535) lezerpiramis válasza mAtThEw0319 (#2533) üzenetére


lezerpiramis
őstag

A mobilnet használata külső alkalmazással (pl. Opera Mini) megoldható, szolgáltatótól függően a gyári böngésző is használható. A kliensek egy része (FB, Twitter, GTalk, Windows Live Messenger) csak BIS-sel működik.

A gmail-es naptár/kontaktok szinkronizálhatók az m.google.com/sync oldalról letölthető külső alkalmazással, az emaileket pl. a LogicMail segítségével meg lehet oldani.

Jelszavas zárat tud a telefon természetesen.

BIS nélkül szvsz ne vegyél ilyen telefont, pláne drága Boldot, mert a lényegét nem tudod használni (gyári levelezőkliens, gyári böngésző full neteléréssel, BB Messenger, BB Maps, a legtöbb RIM licensed kliens stb.)

(#2536) mAtThEw0319 válasza lezerpiramis (#2535) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Köszi! :)

Akkor úgy néz ki várok még egy picit hátha jön valami jó kis qwerty-s androidos teló vagy marad a Nokia E6... csak hát ezek a h**yék nem akarnak maguknak jó üzletet, pedig hányan vennének egy jó qwerty-s androidos telót... :/
Amúgy feleslegesnek tartanám ezt a BIS szolgáltatást ha nincs is rá szükségem... nem fair ez a BB-től hogy csak így lehet teljes értékűen használni. :/

(#2537) lezerpiramis válasza mAtThEw0319 (#2536) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Miért lenne felesleges? BB-re egyszerűen ez a mobilinternet, bár az igaz, hogy egy-két funkció csak BIS+mobilnet esetén megy (internet tethering, media streaming, tehát YouTube pl.), de a pl. a Vodánál elég korrekt áron van a BIS, a T is rendben van ebből a szempontból.

(#2538) kutga válasza vtechun (#2534) üzenetére


kutga
nagyúr

A BES/BIS szinkronizalja az Outlook kontaktokat, ha elmentetted oket .vcf formaban, en ezt nem tettem.

Viszont a telefonon tarolt nev melle tudsz irni email cimet. En ezeket szinkronizaltam telorol a gmailre es ott mindegyikhez irtam email cimet amit visszaszinkronizaltam a telora.

Csak a szgepen egyszerubb. En is ugy akartam mint a gmailben, hogy elkezdem irni az email cimet es feldobja a lehetoseget, de ugy nem megy. :(

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#2539) Magnum_


Magnum_
nagyúr

srácok! a BB szoftverrel megoldható az, hogy egy BB-ről áttolunk mindent egy másik BB-re (kontaktok, sms-ek, képek, stb)?
mint az iphone-nál... tehát egyszerű a költöztetés?

I humbly and respectfully decline™

(#2540) kutga válasza Magnum_ (#2539) üzenetére


kutga
nagyúr

Próbáld ki, én még nem csináltam.

Desktop szoftverrel csinálsz teljes backupot mindkét készülékről és az egyiket felrakod a másikra. Ha nem működik, akkor meg vissza tudod rakni az eredetit. Szerintem... :)

Let the Zone take me if I am.

(#2541) Phülöp válasza kutga (#2540) üzenetére


Phülöp
addikt

Van direkt költözés menüpont is emlékeim szerint.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2542) Magnum_ válasza Phülöp (#2541) üzenetére


Magnum_
nagyúr

szuperek vagytok, köszi mindkettőtöknek. hétvégén beszámolok, hogy sikerült-e!

I humbly and respectfully decline™

(#2543) mAtThEw0319 válasza lezerpiramis (#2537) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Számomra felesleges a BIS. :)
Ennyi erővel vehetek egy más telefont amire rakok egy mail klienst és ott is egyből megkapom a maileket. Nem értem miért kell ezért fizetnem. :/ Miért nem lehet olyat, hogy ha én csak mobilnetet akarok akkor úgy használom a készüléket ? :/

Amúgy azért akarok BB Bold 9900 mert ez már egy multimédiás eszköz QWERTY billentyűzettel és egy kiváló gyors rendszerrel. Nah már most én még egy ilyen telefont nem találtam...... szóval ne is írj ilyet, hogy akkor minek nekem BB... semmi bajom a BB -vel csak a használhatóságával, hogy nem működik CSAK ÉS KIZÁRÓLAG mobilnettel... ez az egyetlen egy problémám van vele. Mint mondtam nekem a titkosítás egyáltalán nem fontos.

Remélem mielőbb kijön egy jó kis androidos teló, qwerty-vel ami gyors is és kibírja 1 napig az akuja vagy ha sok pénzem lesz akkor bevállalom ezt a h**ye BIS-t...

[ Szerkesztve ]

(#2544) fgth válasza Magnum_ (#2539) üzenetére


fgth
tag

a kerdesedre itt a valasz!
[link]

Waterloo ... BlackBerry base White Passport

(#2545) fgth válasza mAtThEw0319 (#2543) üzenetére


fgth
tag

Amúgy azért akarok BB Bold 9900 mert ez már egy multimédiás eszköz QWERTY billentyűzettel és egy kiváló gyors rendszerrel.

tevedes! a multimedias csili-vili az ios,droid es a wp7.

a BB9000 eseteben nem is gyors a rendszer!
sot akar elavultnak is mondhato. amennyiben gyorsat akarsz akkor valasz olyan BB-t amin 7.1 OS fut.

igaz akinek nem kell BIS annak ez ugy is tok mindegy.

Waterloo ... BlackBerry base White Passport

(#2546) kutga válasza mAtThEw0319 (#2543) üzenetére


kutga
nagyúr

Nézegettem a T-mobile honlapját, a GoNet L mobilinternet csomag havidíja 2.000,-Ft. Ha emellé rendelsz BIS előfizetést, annak a díja feleződik, úgy már csak 1.250,-Ft. Havonta szerintem ennyit megér, gondolom mobilnet csomagot mindenképpen kérsz.

Más azért a BIS levelezés mint egy akármilyen levelezőkliens, mert nem csak az a pláne hogy azonnal jönnek a levelek, meg titkosítva, de TÖMÖRÍTVE is, egy 8 megás levél is csak pár KByte adatforgalmat generál, ráadásul csak annyit tölt le belőle amennyit megnézel. Nem is beszélve hogy mindezt a mobilhálózaton, nem kell külön adatkapcsolatot nyitni minden egyes alkalommal. Más rendszerek is tudnak ilyet, de pl a korábbi Nokiáim akksiját ez megölte, úgy merült hogy csak na. A BB emiatt (is) nagyon jó.

Egyébként kapni BB kialakítású Androidos telót:

Samsung Galaxy Y Pro Duos B5512

MOD
A lényeget meg lehagytam...a legtöbb gyári BB alkalmazást külső gyártóéval le lehet cserélni, amik működnek mobilnettel/Wifivel.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#2547) mAtThEw0319 válasza fgth (#2545) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

BB 9900-at írtam. :))

720p videó, több megapixeles kamera ez miért nem egy multimédiás eszköz? :O Szerintem arra is tökéletes.
És egyáltalán nem akarok én csili vilit (amúgy nekem ez a renszer kinézet/design k**vára bejön) csak egy gyorsan működő rendszert ami qwertys billentyűzetű telón van... eddig csak a BB-k közül találtam megfelelőt, de ezek szerint nem megfelelő mert muszáj előfizetnem BIS-re ami plusz pénz és egy mobilnet mellé azért már nem igazán tehetném meg....
Nem igaz, hogy nem tudnak számomra egy megfelelő telefont csinálni!!! ;] :O

(#2548) fgth válasza mAtThEw0319 (#2547) üzenetére


fgth
tag

ok!
Sorry !
tulsokat irok mostansag :K

Waterloo ... BlackBerry base White Passport

(#2549) Magnum_ válasza fgth (#2544) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ez nagyon hasznos, köszönöm!!

I humbly and respectfully decline™

(#2550) kutga válasza mAtThEw0319 (#2547) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem muszáj, de ajánlatos. :)

Multimédia kérdésre, a 8900-asomon autófókuszos kamera van, nem HD, nem tudom hány megapixel de tökéletes a korábbi fixfókuszosokhoz képest.

Mást viszont nem nagyon használok, se zenehallgatást, se videót.

MOD
Amúgy érdemes elolvasni a témaindító írást hogy mi is a BB rendszer tulajdonképpen.

[link]

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.