Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) fgth válasza krisi047 (#1097) üzenetére


fgth
tag

Illetve valaki tudja véletlenül, hogy a T-mobilenál a médiamánia díjcsomagokhoz is érvényes a BIS 1100 ft kedvezményes ár?

a T-nel minden net csomaghoz igenyelheto a Bis! ami 100MB adatforgalmat tartalmaz és Br. 1100.-Ft ( a BB tomoriti az adatforgalmat)

sot egyedul a t-nel amennyiben elfogyna a 100MB-od ,akkor a internetcsomagot veszi alapul!
ezert nincs tulszamlazas !

boven megéri azt a 1100.-Ft ot !

Bis nelkul nem Blackberry a Blackberry ;)

Waterloo ... BlackBerry base White Passport

(#1102) krisi047 válasza fgth (#1101) üzenetére


krisi047
aktív tag

Igen, közben megtaláltam a honlapon, hogy jár a Médiamániához a kedvezmény. Úgyhogy valószínűleg újra BB tulajdonos leszek. :)

(#1103) fannika__


fannika__
csendes tag

Sziasztok!

Nem rég vettem egy 8520 curve-t és nem tudok rájönni, hogy hogy tudok rá témákat tenni... Tudnátok segíteni?
A másik meg, hogy valamiért ha van wifi a közelemben megkeresem, elmentem,rámegyek és felmegyek netre akkor simán a web'n'walk-ról netezik nem pedig a wifiről és elég húzós számláim lettek.
Ha valaki tud valami okosat azt megköszönném:)

(#1104) fgth válasza fannika__ (#1103) üzenetére


fgth
tag

szia
a beallitasok/bongeszobeallitasoknal allitsd at hoszpotra es egybol a wifinkeresztul fogsz netezni ;)
temakat felrakni tobbfelekeppen lehet.
.alx kiterjesztest desktop softver segitsegevel
.cod .jad kiterjesztest legegyszerubben BBSakkon keresztul

/ 1084hsz /

[ Szerkesztve ]

Waterloo ... BlackBerry base White Passport

(#1105) fannika__ válasza fgth (#1104) üzenetére


fannika__
csendes tag

uh köszii..:)

(#1106) bAtt001 válasza fgth (#1104) üzenetére


bAtt001
addikt

én egyszer átálítottam hotspotra na azóta nem tudom visszaváltani. hiába állítom át és mentem el a beállításokat utána magától átdobja hotspotra megint és így nem tudom használni a böngészőt csak wifin :(( a leveleimet sem rendezi tárgy szerint. lehet ráférne egy szoftvercsere :DDD

(#1107) dobista válasza fgth (#1104) üzenetére


dobista
tag

Nekem 9100-m van, és nagyon bírom, de pont ez a hotszpotos dolog amit nem szertek benne, mert fárasztó állandóan azzal foglalkozni, arra vigyázni, azt mindig észben tartani, hogy nem elég csatlakozni a wifi-re a böngészőt is át kell állítgatni. Na de ez legyen a legnagyobb hibája a telefonnak.

Viszont azóta a bosszant a dolog mióta megvettem a telefont, hogy nincs benne egy jegyzetelő program, vagy valami feladatlista csak a naptár. Ma jöttem rá, hogy kellene hogy legyen benne, egy youtube videón láttam az alkalmazások mappában, de a durva az, hogy nekem egyik sincs meg. Gondoltam semmi gond, biztosan megtalálom a app worldön, de egy túrót. Egyébként sem értem, hogy lehet az, hogy egy ilyen üzletinek mondott telefonhoz az alkalmazásboltban nem lehet találni egyetlen normális tennivaló lista programot. Vagy azért nincs, mert annyira jók a gyári programok? Honnan pótolhatnám ezeket a programokat?

(#1108) fgth válasza dobista (#1107) üzenetére


fgth
tag

1. csereld le a OS5 OS6 ra es megoldodik mivel OS6 eseteben nem kell allitgatni semmit.
ha wifin vagy akkor azt veszi alapul ha nem akkor a mobilnet vagy a bis

2.van benne ,csak aki felrakta az elozo firmwaret nem pipalta ki mikor rakta fel a romot ;)
( itt is megoldas az OS6 )

[ Szerkesztve ]

Waterloo ... BlackBerry base White Passport

(#1109) fgth válasza bAtt001 (#1106) üzenetére


fgth
tag

melyik BB és mi a firmware verzio?
ALT+SHIFT+H rogton kiirja a kepernyore

Waterloo ... BlackBerry base White Passport

(#1110) bAtt001 válasza fgth (#1109) üzenetére


bAtt001
addikt

bold 9700 os 5.0.0.1014, a legújabb 5öst raktam fel miután meguntam hogy a 6os pár nap után nagyon belassult.

(#1111) fgth válasza bAtt001 (#1110) üzenetére


fgth
tag

ha van idod es turelmed ezt a helyedbe feltennem [link]
nagyon stabil !
( minimalisan fogy a memoria)
apropo miert nem rakod fel a QuickPull progit?

Waterloo ... BlackBerry base White Passport

(#1112) fgth válasza fannika__ (#1105) üzenetére


fgth
tag

szivesen
mail ment a valaszokkal :K

Waterloo ... BlackBerry base White Passport

(#1113) bAtt001 válasza fgth (#1111) üzenetére


bAtt001
addikt

köszi majd felpakolom kipróbálni hátha most megbarátkozok a 6os os-el. quickpull pedig fent van, hasznos program :)

(#1114) Fulmi válasza dobista (#1107) üzenetére


Fulmi
senior tag

Toltsetek le az Opera Minit, es azzal bongesszetek. Ott nekem 8900-as Curvevel OS 5-tel WiFi-t hasznal, ha kapcsolodtam halozathoz, ha nem, akkor pedig a mobilnetet :)

S egyebkent is, sokkal jobb ez a bongeszo, mint a beepitett...

Fulmi

[ Szerkesztve ]

(#1115) krisi047


krisi047
aktív tag

Üdv! Használtan vásárolnék egy 9000-es Boldot, valahol meg lehet nézni online, hogy regisztrálható-e a készülék a T-mobile BIS hálózatán?

(#1116) fgth válasza krisi047 (#1115) üzenetére


fgth
tag

egyszerrubb a t-mobile 24h info vonalan lekerdezni 06 80 630 160
megmondod a pint es megmondjak naluk be van regisztralva vagy nincs.
( de az meg nem jelenti azt hogy reggelheto a telo, max abban az esetben ha t-mobilos BB9000 veszel)

Waterloo ... BlackBerry base White Passport

(#1117) bAtt001 válasza Fulmi (#1114) üzenetére


bAtt001
addikt

igen opera mini az alap, csak akkor van baj ha a facebook-ból vagy talán email-ből nyitom meg a linket akkor az alapot használja :)

(#1118) dobista válasza fgth (#1108) üzenetére


dobista
tag

Az én telefonomra (9100) nincs os 6, ha lenne szívesen feltenném, dehát nincs (legalábbis a bb desktop softver szerint). Van valamilyen egyéb megoldás, hogy legyen teendőlistam és jegyzettombom?

[ Szerkesztve ]

(#1119) fgth válasza dobista (#1118) üzenetére


fgth
tag

en kb 10et talaltam hozza :B
ime az utolso [link] van benne magyar lokalizacio !

Waterloo ... BlackBerry base White Passport

(#1120) dobista válasza fgth (#1119) üzenetére


dobista
tag

Én azt hittem az a hivatalos, amit a desktop manager kiad, eszembe se jutott más forrásnak után nézni.
Megpróbálom az általad linkelt OS-t felrakni, csak előtte még azt szeretném megtudni, hogy nem gond az, hogy én nem vodafone-os vagyok? A telefonom független, a szolgáltatóm meg a Telenor.

(#1121) bAtt001 válasza fgth (#1111) üzenetére


bAtt001
addikt

köszi a tippet eddig ezzel a rendszerrel minden frankón fut. igaz belenyúltam most kicsit os shrinkerrel, így még ha elfolyik egy kis memória is marad 70 szabad amiből tud gazdálkodni. kellemes sebességgel is fut a rendszer eddig bevált :)

(#1122) fgth válasza bAtt001 (#1121) üzenetére


fgth
tag

mondtam én,hogy lesz jó firmware :)

Waterloo ... BlackBerry base White Passport

(#1123) fgth válasza dobista (#1120) üzenetére


fgth
tag

nem gond semmi ;)
mehet minden!

Waterloo ... BlackBerry base White Passport

(#1124) fgth


fgth
tag

ha unod a fuggoseget ;)
[link]

Waterloo ... BlackBerry base White Passport

(#1125) fgth


fgth
tag

firmware frissítés !
[link]

Waterloo ... BlackBerry base White Passport

(#1126) pszili8 válasza fgth (#1124) üzenetére


pszili8
aktív tag

Ez csak 9000-ig bezárólag működik és abból is csak a 35-el kezdődő imei-sek :F Vagy rosszul tudom? Köszi a hasznos linkeket. :R

[ Szerkesztve ]

Blackberry Q10,Xiaomi Mi A1

(#1127) fgth válasza pszili8 (#1126) üzenetére


fgth
tag

nekem már 9800-8520-9300 eseteben jo kodokat kaptam ;)

Waterloo ... BlackBerry base White Passport

(#1128) pszili8 válasza fgth (#1127) üzenetére


pszili8
aktív tag

Ja :B De ez a 13 digites simlock az micsoda?

Blackberry Q10,Xiaomi Mi A1

(#1129) lezerpiramis


lezerpiramis
őstag

OS 6-nál (9780, v6.0.0.668) hogyan tudok a levelek tetejére ugrani magyar nyelv használata mellett az "Üzenetek" mappában? A T gomb megnyomása itt nem működik, korábbi OS-eknél ment (T=top, B=bottom), itt csak az A működik, amellyel a végére lehet ugrani.
Köszi!

(#1130) bAtt001 válasza lezerpiramis (#1129) üzenetére


bAtt001
addikt

nekem 9700 os 6.0.0.546-al működik az ugrálás amit írtál. nekem múltkor a p betű nem működött a zenelejáttszóban, újraraktam azóta megy :)

(#1131) t_amas


t_amas
csendes tag

Sziasztok! Letoroltem a BlackBerry Maps-et, Majd amikor ujra akartam huzni a weboldalrol is csak egy Maps Install-ert rakott fel. Almappaban nincs, Destop Software-el sem sikerult, wipe-ot probaltam. :) van valamilyen otletetek?

(#1132) noivikk


noivikk
csendes tag

Sziasztok! Szeretném az email fiókom szinkronizálni BB 9300-val, viszont az email beállítási lehetőségeknél csak a BES jelenik meg. Elméletileg itt kellene kiválasztani, hogy BES vagy internetes postafiók, de nekem nincs választási lehetőség. Valaki tudna segíteni?

(#1133) fgth válasza pszili8 (#1128) üzenetére


fgth
tag

az NCK kodra gondolsz?

Waterloo ... BlackBerry base White Passport

(#1134) fgth válasza t_amas (#1131) üzenetére


fgth
tag

amennyiben elegedett vagy azzal a firmwareval akkor told fel megegyszer a keszulekedre ha nem tegyel fel egy masikat .
apploaderrel telepitsd es mindenkepp pipald ki BBmapsot ! ( ott lesz az )

Waterloo ... BlackBerry base White Passport

(#1135) fgth válasza noivikk (#1132) üzenetére


fgth
tag

amennyiben van BIS vagy Bes akkor ez rogton megoldodik.

ha nincs ,akkor alternativa a http://m.google.com/gmail
( a BB bongeszobe ird be es letolti , de kell hozza apn beallitas! )

Waterloo ... BlackBerry base White Passport

(#1136) fgth


fgth
tag

Bis-Bes nelkul Push email Blackberryre ;)

[link]

Waterloo ... BlackBerry base White Passport

(#1137) t_amas válasza fgth (#1134) üzenetére


t_amas
csendes tag

Honnan tudom letölteni az apploader-t és fw-ket a telefonomhoz?

(#1138) fgth válasza t_amas (#1137) üzenetére


fgth
tag

itt a válasz ;)
[link]

Waterloo ... BlackBerry base White Passport

(#1139) invasio


invasio
tag

Sziasztok!

Tudja esetleg valaki hogy hogy a csudába tudom működésre bírni a Google Maps-et?
Letöltöttem, de akárhogy konfigurálom, mindig valami hibát jelez....
(BB 8900, OS5)

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1140) fgth válasza invasio (#1139) üzenetére


fgth
tag

szia
most megneztem OS5 es OS6 azonnal indult letoltes utan.
mondjuk van Bis es mobilnetem is :)

Waterloo ... BlackBerry base White Passport

(#1141) Fulmi válasza invasio (#1139) üzenetére


Fulmi
senior tag

Kell hozza minimum mobilnet, hogy menjen.

Fulmi

(#1142) invasio válasza Fulmi (#1141) üzenetére


invasio
tag

Van mobilnet is és wifi is. Választhatna. Mégsem megy.

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1143) Fulmi válasza invasio (#1142) üzenetére


Fulmi
senior tag

No, es akkor mi az a hiba, amit produkal? :)

(#1144) lezerpiramis válasza invasio (#1142) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Van mobilneted, csak nincs beírva biztos az APN a Beállítások - Speciális beállítások - TCP/IP menüpontban.

Wi-Fi-n nem megy a Google Maps, ha jól tudom, bár úgy át lehet verni, hogy mobilnettel beröffented, majd nem lépsz ki a programból, csak alkalmazást váltva bekapcsolod a Wi-Fi-t.

(#1145) t_amas


t_amas
csendes tag

Fiuk, bis/bes off :(

(#1146) icezozo válasza t_amas (#1145) üzenetére


icezozo
addikt

sajnos most nem működik :O

http://qwankido.hu/

(#1147) csusza`


csusza`
senior tag

Sziasztok!

BB vásárlás előtt állok, és hát nem nagyon volt még dolgom ilyen rendszerrel, pedig jó pár mobil megfordult már nálam.
Kérdés, hogy mennyire tudom használni?Értem ez alatt azt, hogy szükségem van: levelezésre, "alap" mobil funkciókra, talán GPS-re, Office doksik olvasgatására. Mobilnetem nincsen, nem is tervezem, Wifi annál inkább használva lenne. Proxy-t pl tudok állítani?
Appok csak a Blackberry rendszeréből tölhetőek?

Vacilálok a típusok között is, szóba jöhet: 8520, 8900, 9000 és 9300. Véleményetek szerint melyik a leghasználhatóbb? Illetve ezek közül úgy tudom, a 9300-ason fut 6-os rendszer.
Gari nélkül lehet kapni a legtöbbet. 25 max. 30 ezer forintban maximálom az árat.ű WinPhone 7-ről váltok "vissza", szimplán már nincs igényem olyan telóra, ami csillivilli mindenttudó katyvaszoprendszerrel fut... Kamera ezek közül melyikben "használható"? Néha egy-két képet lőnöm kellene vele viszonylag jó minőségben.

Köszönöm előre is a választ! :R

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#1148) fgth válasza icezozo (#1146) üzenetére


fgth
tag

most sehol europaban :W

Waterloo ... BlackBerry base White Passport

(#1149) bAtt001 válasza fgth (#1148) üzenetére


bAtt001
addikt

T küldött egy sms-t hogy nem működik az adatszolgáltatás. captain obvious strikes again :U

(#1150) lezerpiramis válasza csusza` (#1147) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Elsődlegesen: BIS/BES nélkül semmiképpen sem vegyél ilyen telót. Ha nincs BIS-ed, akkor a gyári levelezőkliens nem fog menni, szolgáltatótól és OS-től függően a böngészés is korlátozott lehet, nem lesz BB Messenger, a RIM licensed alkalmazások (Facebook, Twitter, MSN, GTalk stb.) nem fognak működni stb. Szóval arra nem lesz jó a telefonod, amire kitalálták.

GPS: ha navigálni akarsz, ne BB-t vegyél, szerintem igazán jól használható navigációs szoftver nincs rá, offline pedig pláne nem.

Office: ez egész jól működik, de kell a premium verzió pl. új fájlok készítéséhez, ez pedig fizetős (App World-ből lehet leszedni).

Proxy: BB-k alapvetően a "blackberry.net" APN-t kezelik egyedi (titkosított és tömörítést végző) csatornán. Mire gondolsz itt pontosan? Valamilyen egyedi APN-t használnál gateway-jel? van TCP/IP-beállítási lehetőség (APN és felh.név + jelszó megadásával), de ennek működése szolgáltatónként, készülékenként és oprendszerenként más. A böngésző használható a szolgáltatói wap/net APN-nel, de ez szintén változó OS-enként és szolgáltatónként.
Ha jól tudom, BES esetén van lehetőség proxy beállítására az MDS konfigurációjával (a szerveren).

App-ok: a netről is tölthető egy-kettő, de a BB App World-ből lehet igazán szemezgetni, bár ez sem egy nagy durranás.

A telókról:

8520: ez a legalapabb az összes közül, de szerintem nagyon jól használható, olcsó, az akksi remekül bírja, volt hozzá szerencsém. GPS és 3G/HSPA nincs benne, de ezeket pl. én sose használom más BB-ken sem.

8900: ez komolyabb jószág, van GPS is, de ez még görgős, nem trackpad-es. Ez az egyik legjobb BB szerintem (az első ötben mindenképpen benne van). Ebben a legjobb a kamera, hiszen a többiben csak 2 megapixeles van, ráadásul autofókusz nélkül, a 8900-asban viszont már 3.2-es van autofókusszal.

9000: nekem mindig ez marad A BlackBerry (talán a 9900-as léphet majd a helyébe), igazából két hibája van: kevés az alkalmazásmemória, ezért sok alkalmazást nem érdemes tenni rá, illetve OS 5-öt se nagyon, valamint a trackball hajlamos a koszolódásra. Van viszont GPS, Wi-Fi, messze ennek a legjobb a billentyűzete (a 9900-ast leszámítva), nekem is van egy ilyenem, de jelenleg 9780-ast használok, ismerkedem az OS 6-tal :)

9300: ez tulajdonképpen egy 3G-s, GPS-es 8520-as. OS 6-ot lehet rá tenni, de mivel csak 256 MB RAM van, így elképzelhető, hogy belassítja (az alkalmazásokkal együtt). OS 5-ön egyébként kiválóan funkcionál.

Szívem szerint a 9000-est mondanám, mert ez a kedvencem, de ha látsz 9300-ast 30 ezerért, akkor szerintem az lesz a nyerő. OS 6-tal is meg lehet próbálni, de azt nem igazán bírja (kevés alkalmazással talán), OS 5-tel viszont remek. Néha jól jöhet a 3G (bár ez a felhasználótól függ...), azt pedig a 8520 és a 8900 nem tudja.

Érdemes lenne még a 9700-ast is megvizslatnod szerintem (használtan), hátha van olcsón valahol, bár a használt BB-kkel vigyázni kell...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.